JD Top Ten Performances - 2008 - by Event
Criteria for inclusion: Competitive member of BC Athletics
Performance at JD Approved Meets
Hand Timed Results adjusted (add 0.24 sec for races 300m or less, 0.14 for 400m races)
Rank min sec/m Surname Given Affiliation Meet Date of Meet
Girls 9 Years Old - F99 -- 60m
1 09.66 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 09.77 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 09.90 DOLFO Tanika Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 09.95 GLINSBOCKEL Ashley Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
5 09.98 SAMSON Megan Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 10.08 SLANG Anna Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 10.15 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 10.16 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 10.24 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 10.27 MOORE Keaton Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- 100m
1 15.56 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 15.71 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 15.92 DOLFO Tanika Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 16.32 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 16.50 SAMSON Megan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 16.53 TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 16.54 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 16.56 SLANG Anna Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 16.57 FREDERIKSEN Lindsey Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 16.94 GLINSBOCKEL Ashley Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- 800m
1 2 : 48.74 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 2 : 50.99 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 2 : 57.43 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 3 : 00.62 SAMSON Megan Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 3 : 06.18 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
6 3 : 06.89 PRINGLE Madeleine Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 3 : 09.25 HANSEN Erika Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
8 3 : 11.36 OBERT Erica Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 3 : 11.39 CAVE Megan Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 3 : 11.50 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- 1500m
1 5 : 41.99 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 6 : 00.23 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 6 : 27.68 CAVE Megan Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 6 : 30.69 PICCININ Claudia Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 6 : 31.55 HANSEN Erika Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
6 6 : 32.48 BROERE Cate Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 6 : 35.62 SAMSON Megan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 6 : 43.53 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 6 : 44.60 HOLLINGSWORTH Bayley Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 6 : 57.08 SIM Jenna Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- 800RW
1 6 : 16.00 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- 60H
1 11.41 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 11.43 DOLFO Tanika Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 11.50 STEER Danielle Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
4 11.84 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 12.03 PRINGLE Madeleine Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 12.40 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 12.59 KELLET Tansy Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 12.67 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 12.80 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 13.01 MOORE Keaton Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- High Jump
1 01.15 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 01.13 DOLFO Tanika Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 01.11 STEER Danielle Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 01.10 KAZANOWSKI Grace Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 01.05 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 01.05 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 01.05 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 01.00 HANLEY Molly Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
9 01.00 KELLET Tansy Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 01.00 SAMSON Megan Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- Long Jump
1 03.82 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
2 03.49 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 03.38 STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 03.27 DOLFO Tanika Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
5 03.27 SLANG Anna Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 03.02 KAZANOWSKI Grace Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 02.99 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 02.96 TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 02.95 GLINSBOCKEL Ashley Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
10 02.87 FREDERIKSEN Lindsey Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- SP2kg
1 06.67 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 06.45 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 06.39 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 05.44 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 05.09 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 05.05 IRWIN Julia Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
7 05.03 SLANG Anna Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 04.77 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 04.72 DUFTY Hunter Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 04.66 GRZELAK Kasia New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Girls 9 Years Old - F99 -- Pentathlon
1 1653 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 1359 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
3 1209 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1119 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 996 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 867 IRWIN Julia Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
7 821 SIM Jenna Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 738 FREDERIKSEN Lindsey Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
9 700 CHEVRIER Lauren Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 401 STRUTINSKI Lee Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 60m
1 09.18 LEE Andrea Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 09.25 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
3 09.32 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 09.41 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 09.42 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 09.51 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 09.62 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 09.62 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 09.73 SCHENK Emily Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 09.83 GAGNER Alexis Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 100m
1 14.68 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 15.06 LEE Andrea Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 15.09 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 15.14 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 15.23 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 15.37 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 15.38 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 15.50 SCHENK Emily Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 15.54 ROWLANDS Claire Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
10 15.67 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 800m
1 2 : 41.90 GREER Julia Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 2 : 47.99 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 2 : 50.18 ROWLANDS Claire Chilliwack Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 2 : 50.31 GAGNER Alexis Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 2 : 53.20 KLASSEN Adrianna Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 2 : 53.48 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 2 : 54.90 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 2 : 55.24 CAVANAGH Georgia Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 2 : 56.69 PHIPPS Shayla Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 2 : 57.20 FASHANU Shola Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 1500m
1 5 : 22.28 GREER Julia Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 5 : 22.52 ROWLANDS Claire Chilliwack Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 5 : 36.24 GAGNER Alexis Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 5 : 44.14 CAVANAGH Georgia Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 5 : 51.53 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 5 : 53.03 KRAUSE Kennedy Ridge Rockets Track Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 6 : 00.17 BOPARAI Joldenjeet Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 6 : 02.15 CHO Samantha Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 6 : 02.15 KLASSEN Adrianna Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 6 : 06.67 SEABROOK Danica Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 800RW
1 4 : 49.66 DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 5 : 01.42 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 5 : 19.32 PINKERTON Tess Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 23.44 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
5 5 : 36.93 MUNRO Emily Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 5 : 43.13 IRWIN Lara Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 5 : 53.46 STANDEN Madalyne Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 6 : 13.50 LORENZO Naomi Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
9 6 : 17.40 SEABROOK Danica Alberni Valley Track Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- 60H
1 10.54 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 10.59 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 11.38 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 11.48 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 11.77 BEKAR Kiana Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 12.03 CANNON Brooke Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 12.06 VALENTE Calista Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 12.34 FASHANU Shola Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 12.45 WHITTINGTON Emma Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 12.46 KROEGER Christina Unattached BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- High Jump
1 01.25 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 01.21 DOBIE Hannah Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 01.20 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 01.20 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 01.20 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 01.15 IRWIN Lara Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 01.12 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 01.12 KROEGER Christina Unattached BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 01.10 FASHANU Shola Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 01.10 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- Long Jump
1 03.67 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 03.65 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 03.59 ROWLANDS Claire Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 03.57 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 03.50 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 03.47 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 03.42 BEKAR Kiana Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 03.35 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 03.35 PHIPPS Shayla Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 03.32 IRWIN Lara Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- SP2kg
1 06.64 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 06.05 BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
3 05.74 LIVINGSTON Natalie Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 05.56 MUNRO Emily Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 05.50 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 05.38 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 05.35 GAIRNS Tiana Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
8 05.34 STRODA Noemi Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 05.27 VALENTE Calista Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 05.19 TOTTENHAM Isabelle Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- D750g
1 15.97 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 15.19 BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 14.67 TOTTENHAM Isabelle Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 13.68 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 12.80 MUNRO Emily Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 12.31 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 12.09 DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 11.90 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 11.86 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 11.71 GALLANT Julia Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- J400g
1 13.50 FARRAR Una Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
2 13.15 TOTTENHAM Isabelle Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 12.35 GAIRNS Tiana Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
4 11.97 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 11.91 WHITTINGTON Emma Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 10.98 ROWLANDS Claire Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 10.90 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 10.89 STEWART-BAIN Elizabeth Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 10.43 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 10.43 DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 10 Years Old - F98 -- Pentathlon
1 1698 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 1677 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 1434 PAGE Samantha Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1399 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 1293 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
6 1226 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 1200 KROEGER Christina Unattached BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1198 PHIPPS Shayla Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1113 DOBIE Hannah Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 1097 BEKAR Kiana Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 60m
1 08.83 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 08.92 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 09.15 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 09.22 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 09.28 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
6 09.28 VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 09.39 MORTON Tayler Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 09.49 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
9 09.50 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
10 09.57 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 100m
1 13.86 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 13.87 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 14.22 TJERNAGEL Raquel Royal City Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 14.35 SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 14.52 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 14.60 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 14.61 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 14.64 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 14.65 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 14.72 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 200m
1 28.95 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 29.04 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 29.96 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 30.01 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
5 30.10 SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 30.11 TJERNAGEL Raquel Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 30.61 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 30.67 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 31.12 TUNTI Kawiah Surrey Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 31.23 LAW Jayna Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 400m
1 63.80 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 65.72 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 66.15 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 1 : 09.98 TJERNAGEL Raquel Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 70.11 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 1 : 10.15 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 70.66 KALER Arsh Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 1 : 11.03 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 71.81 MYLIE Emma Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 72.19 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 800m
1 2 : 35.05 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 2 : 36.07 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2 : 38.31 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 2 : 39.36 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 2 : 39.89 KALER Arsh Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 2 : 40.02 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 2 : 42.12 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 2 : 42.25 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 2 : 42.56 TJERNAGEL Raquel Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 2 : 46.44 MAHAL Harleen Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 1500m
1 5 : 19.40 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 5 : 25.76 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 5 : 27.32 KALER Arsh Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 28.33 KING Tkia Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
5 5 : 29.11 MYLIE Emma Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 5 : 34.87 MAHAL Harleen Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 5 : 39.84 KNELLER Kennedy Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 5 : 43.34 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 5 : 43.45 CAVE Amy Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 5 : 44.62 ASHWELL Brittany Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 800RW
1 4 : 41.24 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 4 : 42.16 CHESTNUT Jessie Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 5 : 01.28 GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 5 : 16.85 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 5 : 24.09 LINDAL Brooke Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 5 : 30.06 HENDERSON Natalie Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 5 : 32.38 WHITE Kadeja Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
8 5 : 34.00 HILLIS Maggie Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 5 : 35.41 RAMSEY Lanna Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 5 : 35.63 FREDERICKSON Maya Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- 60H
1 10.42 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 10.50 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 10.55 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 10.66 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 10.69 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 10.77 KELLET Freya Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 10.94 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 10.94 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 11.09 VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 11.23 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- High Jump
1 01.40 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 01.38 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
3 01.37 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 01.34 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 01.31 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 01.30 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 01.25 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 01.25 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 01.25 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
10 01.25 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- Long Jump
1 04.37 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 04.24 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 04.13 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 03.96 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 03.91 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 03.83 VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 03.81 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
8 03.79 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 03.79 HARRISON Emma Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 03.75 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- Triple Jump
1 09.25 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 08.68 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 08.66 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 08.40 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 08.28 FINLEY Kirsten South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 08.19 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 08.16 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 08.13 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 07.87 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 07.80 KIRK Bronwyn Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- SP2kg
1 10.04 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 07.89 COVINGTON Autumn Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 07.72 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 07.66 JACKSON Tayla South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 07.63 MUNIAK Nicole South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 07.58 SMITH-VAN DYKE Alexzandra Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
7 07.55 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 07.39 PERRY Shivaughn Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 07.20 ASHWELL Brittany Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
10 07.20 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- D750g
1 22.69 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 19.89 JACKSON Tayla South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 18.23 COVINGTON Autumn Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 17.60 FREDERIKSEN Mairina Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 17.46 MUNIAK Nicole South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 16.38 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 15.59 RAIVA Charmaine Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 15.54 MILLER Jennifer Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 15.06 HOLMWOOD Willa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 14.90 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- J400g
1 19.63 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 19.58 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 17.94 HILLIS Maggie Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 16.66 FREDERIKSEN Mairina Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 16.15 NUTTALL Megan Campbell River Comets Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 16.09 MORTON Tayler Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 15.48 TIMMINS Cyrena Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 15.40 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 14.43 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 14.04 LEACHMAN Caitlin Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 11 Years Old - F97 -- Pentathlon
1 2294 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2217 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2211 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1809 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 1796 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 1753 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 1726 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1706 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1671 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
10 1642 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 100m
1 13.47 GIBSON Hailey Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 13.70 FRANCISCO Sarah South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 13.77 GROTH Rachel South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 13.82 DODD Sophie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 13.82 WU Jennifer Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 14.04 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 14.05 KIANIPOUR Farah Burnaby Striders BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 14.07 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 14.13 JALLOH Hajaratu South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 14.14 JOHNSON Tesarla South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 200m
1 28.02 GIBSON Hailey Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 28.34 GROTH Rachel South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 28.38 HARRIS Caroline West Vancouver Track & Field South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 28.66 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 28.79 FRANCISCO Sarah South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 29.04 KABIA Kaydee Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 29.23 KABIA Valda Surrey Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 29.40 AVERILL Leigh Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 29.41 FRENKEL Anna Kamloops Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 29.43 JALLOH Hajaratu South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 400m
1 63.50 BASSETT Miryam Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 65.76 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 65.86 KABIA Kaydee Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 1 : 06.87 AVERILL Leigh Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
5 1 : 07.60 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 1 : 08.22 HARRIS Caroline West Vancouver Track & Field Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
7 1 : 08.24 COLLIS Haley Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 1 : 08.56 CONNOR Alexandra Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 1 : 08.64 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 1 : 08.75 DESCHIFFART Erica Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 800m
1 2 : 23.94 BASSETT Miryam Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 2 : 29.00 DESCHIFFART Marita Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 2 : 30.02 DESCHIFFART Erica Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 2 : 33.64 POON Michelle West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 2 : 34.09 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 2 : 34.11 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 2 : 35.14 PHIPPS Jenna Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 2 : 35.75 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 2 : 36.03 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 2 : 37.24 DODD Sophie Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 1500m
1 5 : 04.03 BASSETT Miryam Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 5 : 04.25 DESCHIFFART Erica Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 5 : 05.96 DESCHIFFART Marita Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 18.31 BRUNT Madelyn Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 5 : 21.10 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 5 : 21.31 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 5 : 21.62 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 5 : 22.10 PHIPPS Jenna Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 5 : 22.61 HEGLAND Chloe Peninsula Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 5 : 22.68 ROSS Sarya Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 800RW
1 4 : 55.81 COTE Tarryn Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
2 4 : 59.90 KINGZETT Marissa Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 5 : 03.78 CARR Delaney Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 5 : 11.28 DENHAM-CLARE Marnie Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
5 5 : 32.47 CORDICK Karis Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 5 : 35.29 DALLALANA Mary Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
7 5 : 45.88 KRISHKA Nikki Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 5 : 47.83 MUNRO Sarah Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 80H
1 12.78 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 13.01 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 13.70 JOHNSON Tesarla South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 14.19 BANNERMAN Jenika Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 14.20 DODD Sophie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 14.25 CARROTHERS Katie Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 14.30 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 14.39 VICIC Amy Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 14.43 OUILLET Cecile Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 14.70 FU Lillian Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- 200H
1 30.84 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
2 31.25 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
3 32.78 VICIC Amy Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 32.98 BANNERMAN Jenika Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 33.10 MCLEOD Mackenzie Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 33.61 FU Lillian Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 33.66 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
8 33.85 MUOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 34.02 VAN RENSBURG Micaela Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 34.03 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- High Jump
1 01.56 VICIC Amy Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 01.46 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 01.45 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 01.40 ENGLAND Michaela Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
5 01.40 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 01.40 NEVEU Taylor Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 01.40 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 01.37 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 01.35 JOHNSON Tesarla South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 01.35 POON Michelle West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- Long Jump
1 04.59 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 04.26 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
3 04.21 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 04.18 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 04.18 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 04.15 DODD Sophie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 04.05 VICIC Amy Ocean Athletics Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
8 04.03 TAN Jessica South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 04.03 WU Jennifer Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 04.02 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- Triple Jump
1 09.02 WU Jennifer Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 09.01 VICIC Amy Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 08.84 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 08.79 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 08.55 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 08.49 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 08.34 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
8 08.27 DUTCYVICH Karly Unattached BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 08.25 RACINE Kirra Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 08.13 NEVEU Taylor Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- SP3kg
1 09.36 NIJJAR Avneet Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 09.03 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
3 08.15 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
4 07.57 BERG Alexa Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
5 07.43 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 07.34 VANDERMALE Sydney Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 07.30 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 07.21 CARR Delaney Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 07.18 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 07.10 BANKS Carina Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- D750g
1 22.04 BERG Alexa Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 21.86 NIJJAR Avneet Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 20.08 CARR Delaney Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
4 20.02 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 19.60 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 19.39 KAISER Hannah Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 19.38 CARROTHERS Katie Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 19.22 HOLLINGSWORTH Austyn Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 18.80 MACDOUGALL Nicole South Fraser Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
10 18.44 FROST Sarah Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- J400g
1 22.47 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 22.02 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
3 21.67 FROST Sarah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
4 21.57 KAISER Hannah Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 20.68 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 20.49 CARR Delaney Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 20.23 NEVILLE-RUTHERFORD Courtenay Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 19.37 VANDERMALE Sydney Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 19.16 DASS Nikeisha Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 18.59 COTE Tarryn Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- H3kg
1 18.26 RODRIGUES Sierra Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 18.18 BERG Alexa Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 16.32 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
4 16.29 CARR Delaney Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
5 15.67 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 15.50 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 15.33 HOLLINGSWORTH Austyn Powell River Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
8 13.56 DASS Nikeisha Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 12.69 MCLEOD Mackenzie Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 12.23 BANKS Carina Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 12 Years Old - F96 -- Pentathlon
1 2544 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2527 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2136 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1968 PHIPPS Jenna Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 1927 JOHNSON Tesarla South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 1905 MUOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 1896 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1842 NEVEU Taylor Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1723 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
10 1707 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 100m
1 12.97 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 13.00 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 13.12 AVERSA Isabella Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 13.35 MJAALAND Kelsey Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 13.44 GOODALL Alana Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
6 13.44 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 13.50 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
8 13.51 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 13.52 GIESBRECHT Allison Langley Mustangs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 13.52 GIX Eryn Salt Spring Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 200m
1 26.07 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 27.19 MJAALAND Kelsey Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 27.26 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 27.29 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 27.48 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
6 27.54 MEDLAND-MARCHEN Emilie Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 27.62 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 27.81 PALESCH Meghan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 27.84 JOYCE Adele Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
10 28.35 AVERSA Isabella Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 400m
1 58.01 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 1 : 00.93 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 1 : 02.49 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 63.59 MEDLAND-MARCHEN Emilie Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 63.64 MAZZOCCA Tracy South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 63.70 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 63.71 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 1 : 04.69 BASSETT Rebecca Nanaimo and District Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 64.93 STONE Kala Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 64.96 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 800m
1 2 : 22.49 BASSETT Rebecca Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 2 : 24.92 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 2 : 24.99 MAHAL Loveleen Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 2 : 26.02 WILLIAMS Alison Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 2 : 28.20 STONE Kala Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 2 : 30.25 DAVIS Tessa Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 2 : 30.85 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 2 : 31.69 SIEMENS Alexandra Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 2 : 33.15 GRAHAM Keara Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 2 : 33.64 GINTHER Alexandra Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 1500m
1 4 : 53.06 BASSETT Rebecca Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 4 : 55.60 SIEMENS Alexandra Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 4 : 59.78 MAHAL Loveleen Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 04.44 DAVIS Tessa Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 5 : 11.99 STONE Kala Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 5 : 12.75 GINTHER Alexandra Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 5 : 17.51 BALAZS Emma Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 5 : 22.38 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
9 5 : 22.95 DOBIE Reta Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 5 : 23.63 MAZZOCCA Tracy South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 3000m
1 10 : 57.67 SIEMENS Alexandra Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 11 : 07.42 BASSETT Rebecca Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 11 : 30.05 BALAZS Emma Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 12 : 04.66 HEISLER Ashely Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 12 : 24.58 PARKIN Tessa Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 12 : 38.64 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 12 : 39.29 SHELLARD Candace Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 12 : 48.98 HARDIE Quinn Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 13 : 02.17 MCLEAN Katrina Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 13 : 05.30 SIMPSON Josephine Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 1500RW
1 8 : 36.40 HENDERSON Aimee Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 9 : 22.69 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 9 : 51.03 HUNTER Cynthia Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 10 : 26.20 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
5 11 : 27.91 HILLIS Kelly Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 80H
1 13.25 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 13.34 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 13.82 KLASSEN Alexandra Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 14.13 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 14.20 KIRK Rebecca Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 14.29 AVERSA Isabella Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 14.37 GRAHAM Keara Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
8 14.42 KOREMAN Taryn Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 14.52 PALESCH Meghan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 14.75 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- 200H
1 30.94 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 30.97 KLASSEN Alexandra Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 31.00 PALESCH Meghan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 31.91 KIRK Rebecca Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 32.54 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
6 32.90 HANNAH Jillian Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 33.09 JOHNSTON Bridget Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 33.40 LE PARD Heather Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 33.91 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 34.21 CORDICK Kyla Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- High Jump
1 01.66 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 01.45 MEDLAND-MARCHEN Emilie Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 01.45 WORTHY Kate Victoria Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
4 01.44 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 01.41 DOBIE Reta Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 01.41 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 01.40 LE PARD Heather Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 01.40 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 01.40 PALESCH Meghan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 01.40 SOUTHERN Lauren Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- Long Jump
1 04.88 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 04.88 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 04.69 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 04.57 GIX Eryn Salt Spring Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 04.49 WORTHY Kate Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 04.33 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 04.32 PALESCH Meghan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 04.29 SCOTT Lexie Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 04.27 GOODALL Alana Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
10 04.25 KOBLUN Megan Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- Triple Jump
1 09.22 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 09.10 WORTHY Kate Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
3 09.00 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 08.97 LE PARD Heather Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 08.67 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 08.59 KOREMAN Taryn Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 08.51 HORNSTEIN Alexa Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 08.44 BALAZS Emma Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
9 08.42 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 08.39 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- SP3kg
1 10.74 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 08.52 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 08.26 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 08.20 MCKENNA Kelly Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 08.11 GEMMRICH Lara Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
6 08.02 KWIATKOSKI Melinda Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 07.96 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 07.77 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 07.55 WOLFRAM Emma Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
10 07.47 WORTHY Kate Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- D750g
1 30.53 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 26.60 DAVIEL Petranella Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 26.51 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 24.18 KLASSEN Alexandra Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 21.02 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 20.73 KWIATKOSKI Melinda Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 20.53 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
8 20.40 COTE Addie Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
9 20.05 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 19.78 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- J400g
1 29.05 VANDERMALE Emalee Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 25.87 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 23.49 GRAHAM Keara Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 23.37 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 22.56 KLASSEN Alexandra Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 21.49 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 21.44 COTE Addie Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
8 20.19 WAMS Rachel Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 20.17 SHUKLA Sofia Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 19.71 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- H3kg
1 34.50 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 30.34 DAVIEL Petranella Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 19.62 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 17.47 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 14.61 VANDERMALE Emalee Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 12.66 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
7 11.47 COTE Addie Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
8 11.22 HORNSTEIN Alexa Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 10.76 CORDICK Kyla Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 13 Years Old - F95 -- Pentathlon
1 3039 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2453 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2236 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2208 GRAHAM Keara Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2200 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2037 DAVIS Tessa Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 2015 LE PARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1878 DOBIE Reta Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1850 KOBLUN Megan Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
10 1690 SCOTT Lexie Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 100m
1 12.71 AYESU-ATTAH Esinam Coquitlam Cheetahs BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 12.76 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 12.79 TUNTI Cheyanne Surrey Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 13.08 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 13.24 SLOMAN Jenny Surrey Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 13.34 HOLYK Melissa Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
7 13.49 GALLAUGHER Allison Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 13.50 AKEHURST Ayla Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 13.55 KENNEDY Renee Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 13.74 WAKABAYASHI Erin Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 200m
1 26.11 AYESU-ATTAH Esinam Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 26.24 TUNTI Cheyanne Surrey Athletics Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 26.72 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 26.95 SLOMAN Jenny Surrey Athletics Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 26.95 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 27.42 HOLYK Melissa Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
7 27.43 GILLESPIE Lauren Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 27.46 GALLAUGHER Allison Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 27.64 FOSTER Nicole Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 27.95 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 400m
1 59.23 TUNTI Cheyanne Surrey Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 59.54 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 59.56 GILLESPIE Lauren Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 59.72 SLOMAN Jenny Surrey Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 62.93 FOSTER Nicole Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 62.96 DAKHA Moneeka Surrey Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 63.04 MACKENZIE Kansas Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 63.31 WINDSOR Ashley Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 64.12 MILNE Jodie Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 64.31 KARIDIO Aisha Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 800m
1 2 : 23.04 GILLESPIE Lauren Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 2 : 26.18 MACKENZIE Kansas Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 2 : 26.97 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
4 2 : 27.80 WINDSOR Ashley Langley Mustangs BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 2 : 28.75 NOEL Peggy Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 2 : 28.90 DAKHA Moneeka Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 2 : 29.71 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 2 : 30.07 VICIC Carla Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 2 : 31.65 SLOMAN Jenny Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 2 : 31.84 BILL Alexandra Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 1500m
1 4 : 50.20 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 4 : 58.67 MACKENZIE Kansas Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 5 : 04.73 NOEL Peggy Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 5 : 18.32 DAKHA Moneeka Surrey Athletics Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 5 : 20.82 GRIFFIN Sarah Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 5 : 21.77 CUTT Sophie Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 5 : 28.54 HERNANDEZ Tiffanni Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 5 : 36.63 SPENCE Alanna Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 5 : 40.84 BILL Alexandra Norwesters Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
10 5 : 42.80 MILNE Jodie Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 3000m
1 10 : 36.55 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 11 : 41.40 NOEL Peggy Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 12 : 10.39 CHO Rachel Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 13 : 16.18 HEXIMER Holly Trail Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 1500RW
1 8 : 29.70 VERMILYEA Kelsey Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 8 : 44.50 RAI Hersimran New West Spartans Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 9 : 46.82 BOURASSA Megan Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 9 : 49.57 MARTIN Sarah Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 10 : 21.56 HICKS Larissa Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 1500SC
1 5 : 19.27 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 5 : 49.30 GRIFFIN Sarah Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 6 : 01.18 CRONKHITE Amanda Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 6 : 33.50 VERMILYEA Kelsey Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 6 : 37.70 VAN RENSBURG Claire Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 80H
1 12.70 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 13.07 AKEHURST Ayla Campbell River Comets BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 13.25 VICIC Carla Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 13.33 MCNAIR Olivia Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 13.53 VIRGL Tess Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 13.65 PERCIVAL Aspen Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 13.78 TRENHOLM Chyanne Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 13.84 GALLAUGHER Allison Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 13.84 KANDOLA Manisha New West Spartans Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
10 13.87 NEVILLE-RUTHERFORD Kim Peninsula Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- 300H
1 45.61 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 49.46 TRENHOLM Chyanne Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 50.21 CUTT Sophie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 50.83 AKEHURST Ayla Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 51.06 CLERMONT Sabrina Campbell River Comets George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
6 51.96 SMITHSON Shelby Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 52.75 DIXON Hannah Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 53.04 D'SILVA Krittika Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 53.89 MANSON Lauryn Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 54.08 CLOHERTY Alex Sunshine Coast Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- High Jump
1 01.63 VICIC Carla Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 01.55 AKEHURST Ayla Campbell River Comets BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 01.55 SMITHSON Shelby Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 01.54 NEVILLE-RUTHERFORD Kim Peninsula Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 01.54 RICHARDSON Leigh Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
6 01.52 KANDOLA Manisha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 01.50 MANISHA Kandola New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 01.43 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 01.40 BILL Alexandra Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 01.40 DIXON Hannah Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- Long Jump
1 05.02 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 05.01 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 04.99 KENNEDY Renee Cowichan Valley Athletic Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 04.89 AKEHURST Ayla Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 04.86 SUTHERLAND Carolyn Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 04.82 GALLAUGHER Allison Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 04.76 MCNAIR Olivia Kajaks Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
8 04.51 VICIC Carla Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
9 04.49 MILLER Keelee Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 04.44 KANDOLA Manisha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- Triple Jump
1 11.06 AKEHURST Ayla Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 10.42 VICIC Carla Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
3 10.28 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 10.02 WAKABAYASHI Erin Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 09.89 KENNEDY Renee Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 09.80 GALLAUGHER Allison Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 09.74 KANDOLA Manisha New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 09.73 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 09.62 MANISHA Kandola New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 09.58 MILLER Keelee Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- SP3kg
1 12.99 MACDONALD Eilish Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 12.21 GRAF Serena South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 10.00 AKEHURST Ayla Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
4 09.65 VICIC Carla Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 09.18 BRADLEY Alexis Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 08.46 HERNANDEZ Tiffanni Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 08.13 TURGEON Daylin Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 08.02 RICHARDSON Leigh Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
9 07.94 MILLER Keelee Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 07.73 ANDERSON Jessica Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- D1.00kg
1 33.07 MACDONALD Eilish Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 29.35 GRAF Serena South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 24.95 MARYSCHUK Sarah Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 23.67 AKEHURST Ayla Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 21.84 RICHARDSON Leigh Nanaimo and District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
6 20.84 GOODMANSON Sheriden Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 20.78 DUNLOP Janae Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 20.32 MILLER Keelee Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 19.02 HAYWARD Katelyn Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 18.13 LACEY Shelby Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- J600g
1 31.41 HERNANDEZ Tiffanni Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 31.22 VIRGL Tess Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 30.36 SMITHSON Shelby Langley Mustangs BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 27.51 GRAF Serena South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 26.37 AKEHURST Ayla Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 24.34 PERKINS Angela Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 23.74 GOODMANSON Sheriden Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 22.66 MARYSCHUK Sarah Kelowna Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
9 21.68 HAMILTON Sabina Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 20.86 MILLER Keelee Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- H3kg
1 40.18 MACDONALD Eilish Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 38.86 GRAF Serena South Fraser Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 25.51 BRADLEY Alexis Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 24.41 CLARK Allison Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 19.00 MARTIN Sarah Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 18.87 MCMILLAN Sarah Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 16.91 VERMILYEA Kelsey Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
8 15.17 LACEY Shelby Powell River Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 15.05 NEVILLE-RUTHERFORD Kim Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 03.98 WOODFIN Abigail Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Girls 14 Years Old - F94 -- Pentathlon
1 3003 VICIC Carla Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 2716 TOURIGNY Katherine Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2668 AKEHURST Ayla Campbell River Comets VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
4 2600 RICHARDSON Leigh Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 2449 SMITHSON Shelby Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2385 NEVILLE-RUTHERFORD Kim Peninsula Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
7 2298 MILLER Keelee Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 2187 KANDOLA Manisha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 2174 DIXON Hannah Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 1772 RAI Hersimran New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 60m
1 09.49 HARRISON Joel Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 09.76 DAWKIN Nate Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 09.77 KLAMMER Sebastian Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 09.79 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
5 09.81 ROBINSON Liam Unattached BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 09.90 MONROE Evan Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
7 09.91 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 10.17 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 10.26 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 10.32 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 100m
1 15.35 HARRISON Joel Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 15.69 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 15.74 ROBINSON Liam Unattached BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 16.04 DAWKIN Nate Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 16.29 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 16.41 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 16.50 RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 16.53 MONROE Evan Kamloops Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 16.99 ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 17.00 SCHENK Lukas Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 800m
1 2 : 46.65 ROBINSON Liam Unattached Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 2 : 47.31 HARRISON Joel Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 2 : 53.76 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 2 : 56.16 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2 : 59.19 MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 3 : 06.17 JAMES Tie Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 3 : 06.43 DOWNIE-BACK Aidan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 3 : 11.10 DAWKIN Nate Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
9 3 : 11.82 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 3 : 12.36 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 1500m
1 5 : 38.83 HARRISON Joel Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 5 : 41.91 ROBINSON Liam Unattached Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 5 : 50.67 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 6 : 00.44 DAWKIN Nate Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 6 : 09.86 JAMES Tie Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
6 6 : 24.11 BASSETT Jacob Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 6 : 29.97 SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 6 : 31.74 POSTUK Jerek Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 6 : 36.67 MARLYN Julian Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 7 : 15.59 LORENZO Cameron Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 800RW
1 6 : 17.63 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- 60H
1 10.65 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 11.45 ROBINSON Liam Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 11.78 MONROE Evan Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 12.01 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 12.02 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 12.30 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 12.44 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
8 12.45 RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 12.53 KLAMMER Sebastian Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 13.11 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- High Jump
1 01.31 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 01.11 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 01.05 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 01.02 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 01.00 DAWKIN Nate Pacific Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 01.00 JACK Ethan Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 01.00 SMITHSON Liam Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 01.00 SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 00.99 FORSYTH Luke Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 00.96 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- Long Jump
1 03.74 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 03.51 ROBINSON Liam Unattached BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 03.39 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 03.22 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 03.13 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 03.02 ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 03.02 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 03.01 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 03.00 SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 02.92 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- SP2kg
1 06.83 HARRISON Joel Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 05.57 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 05.43 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 05.42 DAWKIN Nate Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
5 05.23 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
6 05.01 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 04.99 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 04.97 ROBINSON Liam Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 04.89 WILLIAMS Dawson Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 04.76 SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 9 Years Old - M99 -- Pentathlon
1 1976 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 1366 PICKEN Ryan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 1281 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1147 TJERNAGEL Benjamin Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 954 DAWKIN Nate Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
6 655 FORSYTH Luke Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 634 MARLYN Julian Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 576 LORENZO Cameron Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 60m
1 08.79 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 08.86 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 09.03 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 09.08 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 09.11 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 09.43 SAMUELSON Ryan Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 09.44 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
8 09.44 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 09.44 SLAVIK Kuba Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 09.48 ELLENWOOD Dean Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 100m
1 13.88 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 14.34 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 14.65 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 14.74 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 14.96 ELLENWOOD Dean Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 15.09 SLAVIK Kuba Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 15.11 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 15.21 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 15.31 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 15.36 NORMAN David Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 800m
1 2 : 28.20 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 2 : 41.66 NORMAN David Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
3 2 : 42.27 WISNIOWSKI Arthur Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 2 : 42.85 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2 : 44.10 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2 : 44.53 GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 2 : 45.94 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 2 : 46.20 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 2 : 46.70 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 2 : 48.27 CRUMB Noah Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 1500m
1 5 : 00.88 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 5 : 33.41 KO Owen Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 5 : 36.24 HARRIS Thomson Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 5 : 40.55 STUART Kyle Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 5 : 40.57 WISNIOWSKI Arthur Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 5 : 43.26 GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 5 : 45.78 CRUMB Noah Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 5 : 48.10 GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 5 : 50.92 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 5 : 52.69 HOFF Brendan Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 800RW
1 5 : 12.83 BREWER Zevier Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
2 5 : 13.09 MACKENZIE Jamie Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 5 : 18.22 PICKARD Connor Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
4 6 : 16.90 BONNETPLUME Alexander Nanaimo and District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 6 : 28.50 GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 7 : 05.20 GIRARD Jordan Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- 60H
1 10.08 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 11.10 GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 11.19 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 11.40 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
5 11.79 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 11.89 CHECCHI Daniel Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 11.99 BURKE Jordan Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 12.02 RAUWERDA Nathan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 12.03 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 12.08 BARABA Harry Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- High Jump
1 01.23 KOSAK Bryce Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 01.21 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
3 01.20 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 01.20 GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
5 01.20 SAMUELSON Ryan Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 01.15 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
7 01.15 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
8 01.15 RAUWERDA Nathan Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 01.15 STADNYK Tristan Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 01.10 ALDER Lucas Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- Long Jump
1 04.33 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 03.97 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 03.74 GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 03.73 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 03.72 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 03.72 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 03.60 WISNIOWSKI Arthur Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 03.59 SLAVIK Kuba Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
9 03.51 BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 03.46 URYGIA Alex Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- SP2kg
1 08.71 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
2 08.12 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
3 08.09 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
4 07.84 NAGRA Harsimran Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 07.78 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
6 07.61 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 07.22 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 07.02 CHAHIL Jai Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 07.01 RAUWERDA Nathan Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 07.00 URYGIA Alex Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- D750g
1 18.78 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 18.17 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 15.19 URYGIA Alex Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 14.88 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
5 14.85 PICKARD Connor Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 14.75 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 14.61 CHAHIL Jai Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 14.46 LAJEUNESSE Colton Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 13.96 OUELLET Raphael Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 13.85 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- J400g
1 25.61 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
2 22.68 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 20.24 BURKE Jordan Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 19.36 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 18.83 WISNIOWSKI Arthur Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 18.61 HOFF Brendan Campbell River Comets Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 18.50 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
8 18.50 PUTNAM Jared Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
9 18.25 LAJEUNESSE Colton Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 17.59 CARMICHAEL Joshua Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 10 Years Old - M98 -- Pentathlon
1 2197 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 1829 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 1796 SZCZAWINSKI Maxwell Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
4 1593 URYGIA Alex Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 1576 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 1553 HARRIS Thomson Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 1549 BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1502 WISNIOWSKI Arthur Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1371 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
10 1230 ISBISTER Jack Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 60m
1 08.60 GLINSBOCKEL Kody Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 09.07 HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 09.14 WRIGHT James Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 09.21 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 09.26 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 09.30 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 09.36 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 09.37 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 09.46 MOORE Spencer South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 09.49 CLERMONT Jory Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 100m
1 13.54 GLINSBOCKEL Kody Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 14.21 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 14.32 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 14.34 WRIGHT James Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 14.37 BEHM Noah South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 14.45 HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 14.50 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 14.54 KLASSEN Jude Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 14.68 YU Trevor Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 14.82 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 200m
1 28.64 GLINSBOCKEL Kody Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 29.79 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 29.80 BEHM Noah South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 30.09 KLASSEN Jude Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 30.12 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 30.24 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 30.61 MITCHELL Colin Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 30.73 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 30.75 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
10 30.81 WRIGHT James Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 400m
1 66.10 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 1 : 07.78 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 1 : 08.22 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
4 68.81 KLASSEN Jude Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 69.13 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
6 1 : 09.35 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 69.56 MCCOLL Matthew Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 1 : 09.79 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 70.74 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 70.95 MULLER Reid Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 800m
1 2 : 28.47 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 2 : 28.99 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 2 : 30.71 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2 : 35.59 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 2 : 37.66 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2 : 38.02 MULLER Reid Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 2 : 41.68 WILKINSON Ryan Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 2 : 41.82 NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 2 : 41.87 VAN DEN BOOGAARD Benjamin Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 2 : 42.17 KLASSEN Jude Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 1500m
1 5 : 12.88 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 5 : 13.66 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 5 : 18.21 MULLER Reid Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 20.01 VAN DEN BOOGAARD Benjamin Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 5 : 23.87 WILKINSON Ryan Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 5 : 24.30 NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 5 : 24.62 GRAHAM Ross Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 5 : 24.71 SERBAN Anthony Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 5 : 29.46 SERBAN Christopher Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 5 : 29.50 SZABO James New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 800RW
1 4 : 40.55 SERBAN Christopher Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
2 4 : 41.40 SERBAN Anthony Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- 60H
1 10.52 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 10.68 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
3 10.71 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 10.74 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 10.84 DONNELLY Sean Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 10.87 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 10.92 WRIGHT James Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 10.96 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 11.09 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 11.10 SZABO James New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- High Jump
1 01.42 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 01.36 CHATTEN Adam Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 01.35 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 01.35 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 01.30 BONTKES Jacob Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 01.30 SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
7 01.25 BILL Lucas Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 01.25 DONNELLY Sean Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 01.25 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 01.25 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- Long Jump
1 04.08 GLINSBOCKEL Kody Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 04.06 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 04.04 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 04.01 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 04.01 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 03.92 YU Trevor Vancouver Thunderbirds Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
7 03.91 CLERMONT Jory Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
8 03.90 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 03.85 JAMIESON Liam Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 03.84 CHOW Keith Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- Triple Jump
1 09.23 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 08.76 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 08.56 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 08.38 CHOW Keith Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 08.20 DONNELLY Sean Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 08.11 HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 08.08 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 07.77 WRIGHT James Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 07.76 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 07.62 KROMPOCKER Chase Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- SP2kg
1 11.01 DOSANJH Chitraj Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 08.55 BEHM Noah South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 08.31 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 08.14 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
5 07.93 MOORE Spencer South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 07.73 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 07.68 DONNELLY Sean Langley Mustangs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 07.61 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 07.52 MCCOLL Matthew Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 07.35 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- D750g
1 23.88 DOSANJH Chitraj Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 20.55 KROMPOCKER Chase Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 20.34 JANG Isaiah Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 18.33 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
5 18.32 CLERMONT Jory Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 17.56 BEHM Noah South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 16.78 JAMIESON Liam Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 16.67 HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 16.56 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 15.93 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- J400g
1 26.62 KROMPOCKER Chase Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
2 24.87 CHERNOMAZ Ryland Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 23.46 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
4 20.63 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 20.48 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 20.39 JAMIESON Parker Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
7 20.31 MACARTHUR Cameron Penticton Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 19.16 JAMIESON Liam Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
9 19.00 MULLER Reid Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 18.57 DONNELLY Sean Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 11 Years Old - M97 -- Pentathlon
1 2169 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2090 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2004 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 1875 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 1858 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 1844 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 1817 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 1790 CHATTEN Adam Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1722 SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 1669 BILL Lucas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 100m
1 12.72 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 13.18 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 13.18 TURNER-PEARCE Justin Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 13.63 CECCHI Thomas Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 13.64 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 13.71 ROBICHAUD Max Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 13.81 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 13.84 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 13.88 GRAY Maxwell Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 13.90 GILLESPIE Sean Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 200m
1 27.14 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 27.46 TURNER-PEARCE Justin Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 27.87 CECCHI Thomas Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 28.06 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 28.36 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 28.66 MACLEAN Tristan Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 28.78 KITS Aidan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 28.79 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 28.92 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 29.13 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 400m
1 63.62 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 63.68 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 64.53 KITS Aidan Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 1 : 04.71 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 64.74 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 65.20 GAIESKY Sean Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 1 : 06.90 MARSHALL Ben Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 67.18 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 1 : 07.22 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
10 1 : 07.64 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 800m
1 2 : 23.15 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 2 : 23.42 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 2 : 25.70 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 2 : 28.79 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 2 : 29.23 NORTH Michael New West Spartans Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
6 2 : 35.71 DONAHOE Colin Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 2 : 36.04 KO Tanner Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 2 : 36.43 WITTIG Connor Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
9 2 : 36.59 GAIESKY Sean Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 2 : 36.81 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 1500m
1 4 : 51.64 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 4 : 52.05 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 4 : 53.64 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 5 : 01.40 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 5 : 04.15 ROWLANDS Conrad Chilliwack Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 5 : 14.15 GAIESKY Sean Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 5 : 15.72 KO Tanner Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 5 : 27.19 MACDUFF Jesse Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 5 : 33.52 MCDONGALL Spencer Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 5 : 33.58 CUTT Miles Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 800RW
1 5 : 44.26 SCHROETER David Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 80H
1 12.60 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
2 12.96 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 13.47 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 13.69 MUNIAK Michael South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 13.74 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 13.87 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 13.88 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 14.02 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 14.12 MARSHALL Ben Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 14.21 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- 200H
1 29.15 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 31.19 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 31.29 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 31.41 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
5 31.53 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 31.54 MACLEAN Tristan Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 31.60 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 32.05 MARSHALL Ben Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 33.39 KINGSTON Hewitt Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 34.37 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- High Jump
1 01.46 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 01.46 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 01.45 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 01.40 MUNIAK Michael South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 01.40 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 01.40 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 01.35 BUSH Haden Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 01.35 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 01.35 KITS Aidan Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 01.35 KONRAD Jamie Valley Royals Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- Long Jump
1 04.71 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 04.40 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 04.33 ROBICHAUD Max Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 04.32 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 04.31 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 04.26 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 04.21 FINDLATER Hayden Coquitlam Cheetahs Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
8 04.20 MUNIAK Michael South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 04.20 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 04.19 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- Triple Jump
1 10.40 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 09.40 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 09.26 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 09.13 JANA Jalen South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 08.87 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 08.66 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
7 08.46 KO Tanner Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 08.45 DUNLOP Jared Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 08.45 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 08.35 FINDLATER Hayden Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- SP3kg
1 10.36 BRADLEY Lucas Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 10.30 MILLER-JEANNOTTE Lien Sub Zero Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
3 09.86 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
4 09.72 ROBICHAUD Max Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 09.34 INGVALDSON Benjamin South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
6 08.38 MUNIAK Michael South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 08.14 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 07.99 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 07.82 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
10 07.70 GRAY Hunter Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- D1.00kg
1 27.66 ROBICHAUD Max Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 25.94 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 25.44 BRADLEY Lucas Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 23.90 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 23.50 INGVALDSON Benjamin South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 21.20 MUNIAK Michael South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 20.82 MILLER-JEANNOTTE Lien Sub Zero Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
8 20.34 VIRK Jushan Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 18.60 GRAY Hunter Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 18.18 GALLANT Max Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- J600g
1 28.60 BRADLEY Lucas Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
2 27.66 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 27.42 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 26.41 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 25.20 KARAMANIAN Nicolaus Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 22.64 BUSH Haden Unattached Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
7 22.38 JANTZ Casey Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 21.59 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
9 21.37 PHYE Austin Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 21.03 MILLER-JEANNOTTE Lien Sub Zero Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- H3kg
1 25.64 BRADLEY Lucas Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
2 17.40 MOES Tristan Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
3 16.92 GRAY Hunter Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 15.21 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 14.47 GALLANT Max Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
6 13.52 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
7 13.32 MACEWAN Caelan Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 12.12 GILLESPIE Sean Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 10.65 DEJONG Joshua Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 10.54 THIBODEAU Jorgan Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 12 Years Old - M96 -- Pentathlon
1 2499 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2398 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2267 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2249 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2145 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2145 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 2108 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
8 2077 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 2040 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 1978 SZCZAWINSKI Jacob Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 100m
1 11.53 YANG Alex Roads & Runners Racing BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
2 12.52 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 12.61 HOULTON Jacob Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 13.06 KAIRIS John Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
5 13.15 LUM Ty Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
6 13.23 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 13.23 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
8 13.28 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 13.30 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 13.31 PIASECZNY Matthew South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 200m
1 24.54 YANG Alex Roads & Runners Racing BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 25.24 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 25.40 HOULTON Jacob Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 25.90 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 26.70 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 26.80 KAIRIS John Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
7 26.84 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 27.14 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 27.25 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
10 27.30 LUM Ty Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 400m
1 57.72 HOULTON Jacob Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 60.41 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 1 : 01.20 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 61.62 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 1 : 02.15 NORMAN Ben Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 1 : 02.24 DHILLON Hameet Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 62.30 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 62.38 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 62.40 KASTELEIN Eli Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 1 : 03.66 VAN RENSBURG Ewert Unattached Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 800m
1 2 : 19.09 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 2 : 20.72 LUM Ty Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
3 2 : 20.89 VAN RENSBURG Ewert Unattached Eagle Classic (Maple Ridge) May 10-11 - 2008
4 2 : 21.61 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 2 : 24.02 MILES James West Vancouver Track & Field South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
6 2 : 26.44 JACKLIN Keenan Surrey Athletics Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
7 2 : 26.72 HEYES Zayne Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 2 : 26.90 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 2 : 27.17 FARRAR Liam Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 2 : 27.28 MORRIS Sam West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 1500m
1 4 : 51.30 VAN RENSBURG Ewert Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
2 4 : 52.30 MILES James West Vancouver Track & Field South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
3 4 : 55.00 MORRIS Sam West Vancouver Track & Field South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
4 4 : 58.20 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
5 4 : 59.29 JACKLIN Keenan Surrey Athletics Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
6 5 : 01.73 HOOTON Jesse Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 5 : 15.16 MARSHALL Adam Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 5 : 16.14 WIGGINS Kain Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
9 5 : 16.96 SLANG Benjamin Cowichan Valley Athletic Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 5 : 17.36 WILSON Wesley Victoria Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 3000m
1 10 : 10.77 MORRIS Sam West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 10 : 21.32 MILES James West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 10 : 28.04 VAN RENSBURG Ewert Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 10 : 33.20 JACKLIN Keenan Surrey Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
5 10 : 45.08 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 10 : 59.04 MARSHALL Adam Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 11 : 11.45 WIGGINS Kain Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 11 : 14.81 SLANG Benjamin Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 11 : 48.51 RAMSDEN Blake West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 12 : 39.35 BEST Eric Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 1500RW
1 12 : 28.16 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 80H
1 12.18 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 12.72 YANG Alex Roads & Runners Racing BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
3 12.82 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 13.19 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 13.51 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 13.64 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
7 13.72 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
8 13.78 KASTELEIN Eli Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 13.88 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 14.04 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- 200H
1 28.18 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 29.32 KASTELEIN Eli Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 29.42 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
4 30.32 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 30.37 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 30.49 DHILLON Hameet Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 30.60 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 31.95 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 33.39 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
10 34.06 KRAGELJ Michael Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- High Jump
1 01.68 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 01.57 FARRAR Liam Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
3 01.55 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
4 01.55 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 01.50 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 01.50 HERRON Christopher Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
7 01.48 KAIRIS John Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
8 01.46 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 01.45 DAVIDSON Brendan Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
10 01.45 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- Pole Vault
1 02.10 MOHR Jesse Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
2 01.70 PIASECZNY Matthew South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 01.58 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- Long Jump
1 05.28 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 05.17 KAIRIS John Kajaks Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
3 05.16 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 05.02 FARRAR Liam Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
5 05.01 YANG Alex Roads & Runners Racing BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
6 04.76 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 04.71 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 04.64 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 04.62 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
10 04.57 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- Triple Jump
1 10.79 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 10.38 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 10.36 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 10.36 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 10.24 HOULTON Jacob Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
6 10.06 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 09.78 DAVIDSON Brendan Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
8 09.78 STUCKEY Cy Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 09.72 SINCLAIR Graham Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 09.64 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 23-25 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- SP3kg
1 12.25 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
2 12.20 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 10.32 KALMYKOV Mark Golden Ears Athletics Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 3-4 - 2008
4 09.77 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
5 09.71 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 09.48 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 09.28 WILLING Tryston Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 08.81 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
9 08.70 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
10 08.59 STEWART Daniel Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- D1.00kg
1 31.89 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
2 29.64 KALMYKOV Mark Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
3 26.55 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
4 26.51 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
5 25.90 PIASECZNY Matthew South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 23.55 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
7 23.55 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-18 - 2008
8 23.53 HOOTON Jesse Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 23.49 HEYES Zayne Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 22.06 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- J600g
1 41.43 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 41.25 BERG Morgan Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 32.09 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
4 31.74 FARRAR Liam Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
5 29.81 ELLIOT Duncan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 28.96 HEYES Zayne Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 28.71 KURUCZ Joshua Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 28.64 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
9 28.58 KALMYKOV Mark Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 26.75 MOSS Geordie Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- H3kg
1 31.74 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 31.12 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 31.10 KALMYKOV Mark Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 25.99 STEWART Daniel Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
5 22.38 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 21.33 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 20.72 ELLIOT Duncan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 19.90 KING Kaleb Nanaimo and District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
9 19.86 PUREWAL Gavin Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
10 17.18 HOOTON Jesse Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 13 Years Old - M95 -- Pentathlon
1 3561 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 3373 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 2539 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2528 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2321 HANNA Maxwell Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 2202 HERRON Christopher Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
7 2008 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
8 1919 MARSHALL Adam Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1911 STRUTINSKI John Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 1780 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 100m
1 11.71 JOYCE Keefer Kelowna Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 11.82 TAYLOR-LEWIS Tunji Coquitlam Cheetahs BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 12.20 SCHNEEBELI Austin Unattached BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 12.35 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
5 12.41 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 12.55 ELKE Daniel Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 12.60 YEE Brandon Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 12.69 LEE Graham Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
9 12.71 AKINSAMNI Akinseye Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
10 12.72 BAYSINGER De'Ondre South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 200m
1 23.97 JOYCE Keefer Kelowna Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 24.74 SCHNEEBELI Austin Unattached BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 24.79 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
4 24.90 TAYLOR-LEWIS Tunji Coquitlam Cheetahs BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 25.13 BAYSINGER De'Ondre South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 25.90 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 25.95 AKINSAMNI Akinseye Surrey Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 26.00 GEORGE Nathan Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 26.24 LEE Graham Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
10 26.27 HAMDI David Victoria Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 400m
1 55.59 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 56.15 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 56.51 BAYSINGER De'Ondre South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 56.67 GEORGE Nathan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 57.19 VAREY Dallas Kelowna Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
6 57.26 HEWITT Joshua Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 58.06 HAMDI David Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 58.65 GRAVEL Christian Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
9 58.76 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 59.42 MACNEELEY Ryan Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 800m
1 2 : 09.74 GRAVEL Christian Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
2 2 : 09.77 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 2 : 12.79 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2 : 13.01 HEWITT Joshua Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 2 : 17.65 CLIFFORD Deon Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
6 2 : 20.26 WEAVER Frederick Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 2 : 21.77 REIMER Kevin Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
8 2 : 21.98 MACNEELEY Ryan Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 2 : 23.43 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 2 : 23.60 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 1500m
1 4 : 28.72 GRAVEL Christian Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 4 : 29.14 CLIFFORD Deon Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 4 : 40.42 DESCHIFFART Joel Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 4 : 45.21 HEWITT Joshua Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 4 : 45.23 WEAVER Frederick Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 4 : 57.16 RIDDELL Patrick Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
7 4 : 57.58 COLLETTE Jackson Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 3-4 - 2008
8 4 : 59.68 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
9 5 : 00.36 NORMAN Tyler Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
10 5 : 02.66 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 3000m
1 9 : 39.63 CLIFFORD Deon Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 9 : 48.26 GRAVEL Christian Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 10 : 09.23 DESCHIFFART Joel Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 10 : 31.75 RIDDELL Patrick Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 10 : 33.10 COLLETTE Jackson Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
6 10 : 46.37 MOORE Gaelen Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 10 : 54.94 VAN CAMPEN Stuart Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
8 11 : 01.10 ROSS Oliver Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
9 11 : 02.78 NORMAN Tyler Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
10 11 : 03.94 FAWKES Kyle Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 1500RW
1 8 : 24.83 GABY Spencer Peninsula Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 8 : 29.03 MOORE Gaelen Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 9 : 29.54 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 12 : 17.10 MOONIE Devon Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 1500SC
1 5 : 15.03 DESCHIFFART Joel Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 5 : 18.14 MOORE Gaelen Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 5 : 28.40 COLLETTE Jackson Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 5 : 36.76 REIMER Kevin Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 5 : 54.16 NORMAN Tyler Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 5 : 58.50 CUTHBERTSON Patrick Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
7 6 : 11.10 GABY Spencer Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 7 : 08.20 CHOW Cameron Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 100H
1 15.83 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
2 15.87 GEORGE Nathan Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
3 15.97 ELKE Daniel Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 16.30 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 16.46 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
6 16.99 DUBE John Alberni Valley Track Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
7 17.22 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
8 17.90 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
9 18.17 REIMER Kevin Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
10 18.26 LINDE James Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- 300H
1 44.26 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 45.44 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 45.99 REIMER Kevin Ocean Athletics BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
4 46.07 ELKE Daniel Kamloops Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 46.58 HAMDI David Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 48.45 HASKETT Ross Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 49.21 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 50.80 LINDE James Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 7-8 - 2008
9 50.89 DUBE John Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
10 52.52 KARAMANIAN Jacob Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- High Jump
1 01.77 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
2 01.75 KHAN Bashir Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
3 01.65 CHAN Nathan South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
4 01.65 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 01.55 DUBE John Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 01.55 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 01.53 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
8 01.50 CHOW Cameron Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
9 01.47 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
10 01.45 BECKINGHAM William Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- Pole Vault
1 02.30 KHAN Bashir Vancouver Thunderbirds BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 02.30 MOONIE Devon Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 02.10 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- Long Jump
1 05.90 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 05.45 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 05.30 CHAN Nathan South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 05.10 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
5 05.10 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
6 05.01 TAYLOR-LEWIS Tunji Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
7 05.00 YEE Brandon Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
8 04.90 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
9 04.84 ELKE Daniel Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
10 04.79 LINDE James Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- Triple Jump
1 10.78 SCHNEEBELI Austin Unattached BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 10.76 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
3 10.07 HASKETT Ross Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 09.59 KARAMANIAN Jacob Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 09.31 CHOW Cameron Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 09.12 JAMIESON Sienna Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
7 08.96 VERSLUIS Gregory Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 08.81 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
9 08.80 ROSS Oliver Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
10 08.23 VAN CAMPEN Stuart Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- SP4kg
1 12.28 TRANFIELD Eric Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
2 11.35 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 11.32 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 10.52 BHANDAL Pauljit Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 5-6 - 2008
5 09.99 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
6 09.69 KERESZTI Mason Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
7 09.58 VAREY Dallas Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 9-10 - 2008
8 09.47 HECK Taylor Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 09.40 PAYNE Elijah Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
10 09.27 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- D1.00kg
1 38.94 BHANDAL Pauljit Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 13-15 - 2008
2 38.51 TRANFIELD Eric Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
3 37.13 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 34.53 VAREY Dallas Kelowna Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
5 32.21 KERESZTI Mason Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
6 31.25 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 30.36 PAYNE Elijah Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
8 30.05 LESLIE Alex Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
9 29.15 ROSS Oliver Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 10-11 - 2008
10 26.88 HORAN Jeffrey Trail Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- J600g
1 40.16 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
2 39.36 HASKETT Ross Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 39.35 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
4 38.12 BAYSINGER De'Ondre South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
5 35.02 TRANFIELD Eric Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 28-29 - 2008
6 34.14 GARRIOTT Caleb Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
7 33.30 ROSS Oliver Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 29.43 ELKE Daniel Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
9 27.74 VAN CAMPEN Stuart Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 19 and May 24 - 2008
10 27.45 JAMIESON Sienna Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 14-15 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- H4kg
1 41.87 TRANFIELD Eric Comox Valley Cougars BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 41.28 BHANDAL Pauljit Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
3 25.23 HECK Taylor Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
4 24.75 HORAN Jeffrey Trail Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 27-29 - 2008
5 20.92 STUBBS Nolan Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Nanaimo) Jul 11-13 - 2008
6 16.99 ROSS Oliver Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
7 15.62 READSHAW Josh Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 7-8 - 2008
8 13.65 VAN CAMPEN Stuart Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008
Boys 14 Years Old - M94 -- Pentathlon
1 3776 FYFFE Nicholas Kajaks Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
2 3137 PIASECZNY Konrad South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
3 3059 SWANSON Matthew Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
4 2938 LESLIE Alex Comox Valley Cougars BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
5 2725 KLASSEN Jacob Oceanside Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
6 2687 DUBE John Alberni Valley Track Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
7 2639 BONNETPLUME Brandon Nanaimo and District Track & Field Club BC Summer Games (Kelowna) Jul 24-27 - 2008
8 2573 REIMER Kevin Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Surrey) June 21 - 2008
9 1696 GABY Spencer Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) May 25 - 2008