JD Top Ten Performances - 2009 - by Event
Criteria for inclusion: Competitive member of BC Athletics
Best Performance in event over 2009 season at JD Approved Meets
Hand Timed Results adjusted (add 0.24 sec for races 300m or less, 0.14 for 400m races)
Rank min sec/m Surname Given Affiliation Meet Date of Meet
Girls 9 years old - F00 -- 60m
1 09.37 CAPELLE Mikayla Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.73 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 09.80 MOORE Amanda South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 09.81 WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 09.87 GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
6 10.00 WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 10.15 ROBICHAUD Alexa Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 10.17 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
9 10.31 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 10.41 WILSHIRE Kirsten Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- 100m
1 15.31 CAPELLE Mikayla Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 15.85 GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
3 15.95 WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 16.09 WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 16.19 MOORE Amanda South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 16.39 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 16.60 ROBICHAUD Alexa Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
8 16.67 JENNINGS Emma Unattached Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 16.76 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 16.78 MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- 800m
1 2 : 56.56 HEISTERMAN Madison Nanaimo and District Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 3 : 00.17 WELTZIN Kayla Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 3 : 00.33 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 3 : 01.60 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 3 : 05.46 SCHROETER Anika Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 3 : 07.42 CHADNEY Natasha Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 3 : 07.93 KRAUSE Kira Ridge Rockets Track Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 3 : 08.82 FLORES-AGUILERA Sofia Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 3 : 08.97 PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 3 : 08.99 GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- 1500m
1 5 : 55.04 HEISTERMAN Madison Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 6 : 06.41 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
3 6 : 06.91 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 6 : 29.10 HILTON Anna-Maria Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
5 6 : 31.24 SCHROETER Anika Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 6 : 32.32 WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 6 : 41.99 KING Lindsay Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 6 : 44.67 PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
9 6 : 49.08 WILLIAMS Jonelle Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 6 : 52.61 BEKAR Mya Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- 800RW
1 5 : 46.44 SAYAH Taylor Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 5 : 58.41 HILTON Anna-Maria Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
3 6 : 04.23 MUNRO Megan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 6 : 38.91 WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 7 : 01.33 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 7 : 29.32 BREWER Zoe Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- 60H
1 11.56 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 12.32 CAPELLE Mikayla Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 12.42 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 12.78 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 12.84 MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 12.99 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 13.31 SCHROETER Anika Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 13.38 HILTON Anna-Maria Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 13.39 DOUGLAS Delaney Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 13.42 HEISTERMAN Madison Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 13.42 SAYAH Taylor Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- High Jump
1 01.15 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 01.06 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 01.05 MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 01.03 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 01.00 SPICER Meriana Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 01.00 GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
5 01.00 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 01.00 MUNRO Megan Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 01.00 SCHROETER Anika Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 00.98 HEISTERMAN Madison Nanaimo and District Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- Long Jump
1 03.67 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
2 03.33 CAPELLE Mikayla Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 03.20 WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 03.08 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 02.95 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 02.94 SCHROETER Anika Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
7 02.92 GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
8 02.87 HEISTERMAN Madison Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
8 02.87 MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 02.85 JENNINGS Emma Unattached Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
10 02.85 FLORES-AGUILERA Sofia Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- SP2kg
1 05.55 CAPELLE Mikayla Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 05.00 WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 04.91 MUNRO Megan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 04.80 SCHROETER Anika Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 04.73 ROBICHAUD Alexa Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 04.61 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 04.49 MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 04.46 KEMP Jenna Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 04.37 KING Lindsay Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 04.04 SPICER Meriana Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 9 years old - F00 -- Pentathlon
1 1136 SZCZAWINSKI Kira Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
2 1061 STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 994 BANNERMAN Jaya Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 884 MARTINEZ Mariana Langley Mustangs VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
5 753 HILTON Anna-Maria Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 528 BEKAR Mya Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 60m
1 09.14 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.24 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 09.33 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 09.33 TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 09.35 GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 09.38 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 09.50 BLYT Kyra Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
8 09.57 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 09.58 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 09.68 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 100m
1 14.58 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 15.08 STEER Danielle Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
2 15.08 TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 15.13 BLYT Kyra Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 15.20 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 15.24 GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 15.33 NAGY Briana Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 15.43 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 15.53 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 15.54 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 800m
1 2 : 37.02 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 41.04 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 44.32 STEER Danielle Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 2 : 44.41 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 2 : 48.37 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
6 2 : 49.58 CAVE Megan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 2 : 51.27 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 2 : 51.83 HILL Olivia Campbell River Comets Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 2 : 52.91 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 2 : 54.21 REIST-MILLWARD Megan Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 1500m
1 5 : 37.69 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 5 : 43.71 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
3 5 : 51.17 STEER Danielle Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 5 : 53.18 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
5 5 : 55.60 STEEN Cassidy Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
6 5 : 59.59 CAVE Megan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 6 : 02.44 RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 6 : 04.18 JORDAN Jada South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 6 : 06.28 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 6 : 12.43 PRINGLE Madeleine Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
10 6 : 12.43 MARTINUSEN Christina Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 800RW
1 5 : 53.91 HOLLINGSWORTH Bayley Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 5 : 58.76 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 6 : 22.01 LEACHMAN Brianna Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 6 : 29.31 HILL Olivia Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 6 : 55.23 RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 7 : 52.01 ROMKES Treise Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- 60H
1 10.65 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10.78 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10.93 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 11.09 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 11.13 STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 11.14 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 11.27 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 11.66 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 11.92 ROBERTSON Hannah Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 11.95 HUNTER Hayley Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- High Jump
1 01.34 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
2 01.21 DOLFO Tanika Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 01.20 STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 01.19 HILL Olivia Campbell River Comets Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 01.19 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 01.15 HUNTER Hayley Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 01.15 DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 01.15 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 01.13 FREDERIKSEN Lindsey Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
10 01.11 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- Long Jump
1 04.03 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
2 03.77 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 03.63 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 03.63 STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 03.47 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 03.44 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 03.40 FORRESTER Bailey Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 03.40 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 03.38 HUNTER Hayley Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 03.35 PANKRATZ Selah Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- SP2kg
1 07.76 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 07.61 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
3 07.53 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
4 06.88 DOLFO Tanika Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
5 06.40 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 06.39 NAGY Briana Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 06.08 SAMSON Megan Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 06.04 WILLIAMS Randi Ridge Rockets Track Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
9 06.01 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 05.82 DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- D750g
1 20.88 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 15.80 HUNTER Hayley Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 15.29 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 14.10 SAMSON Megan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 13.51 DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.50 DOLFO Tanika Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 13.46 DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 13.09 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 12.51 FORRESTER Bailey Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 12.43 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- J400g
1 20.33 HUNTER Hayley Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 19.50 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 18.48 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 14.54 WIDESKI Valerie Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 14.17 FORRESTER Bailey Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 13.23 DUFTY Hunter Penticton Athletics Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
7 12.83 MARTINUSEN Christina Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 12.78 TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 12.76 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 12.57 DASS Norina Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 10 years old - F99 -- Pentathlon
1 2025 HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
2 1740 FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
3 1697 STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 1594 DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 1578 CHAMPOUX Megan Oceanside Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 1472 SAINT ONGE Jaime Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 1414 MILLER Kristen Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1236 RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1183 WILLIAMS Randi Ridge Rockets Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1160 WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 60m
1 08.80 HIGISHITANI Meghan Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
2 08.88 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 08.91 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
4 08.98 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 09.00 CATHCART Sara Kajaks Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 09.05 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
7 09.08 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
7 09.08 LACHAPELLE Chelsea Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 09.18 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 09.22 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 100m
1 14.04 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 14.05 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 14.12 HIGISHITANI Meghan Unattached Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 14.24 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 14.25 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
6 14.29 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 14.32 LEE Andrea Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 14.62 STOBBART Mieke Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 14.64 PAULEY Jaclyn Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 14.75 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 200m
1 29.04 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 29.38 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 29.52 HIGISHITANI Meghan Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
4 29.78 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 29.92 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 30.12 LACHAPELLE Chelsea Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 30.32 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
8 30.64 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
9 30.67 DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 30.79 MOUSSEAU Alyssa Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 400m
1 1 : 05.69 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 1 : 07.66 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 1 : 07.86 LACHAPELLE Chelsea Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
4 1 : 09.25 GREER Julia Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 1 : 11.12 MOUSSEAU Alyssa Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 1 : 11.21 HIGISHITANI Meghan Unattached Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 1 : 12.34 GILLAN Kyra Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 1 : 12.68 LAM Lauren Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 1 : 12.73 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 1 : 13.24 MORRIS Amy Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 800m
1 2 : 33.33 DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 34.37 GREER Julia Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 38.26 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 2 : 39.92 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 2 : 40.71 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 2 : 47.73 DEWITH Arianna Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 2 : 49.47 MOUSSEAU Alyssa Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 2 : 49.95 GAGNER Alexis Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 2 : 51.15 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 2 : 51.53 KLASSEN Adrianne Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 1500m
1 5 : 13.49 GREER Julia Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 5 : 13.52 DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 5 : 35.01 GAGNER Alexis Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 5 : 42.96 BOPARAI Jolden Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 5 : 50.40 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 5 : 50.79 SEABROOK Danica Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 5 : 54.98 CHO Samantha Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 5 : 56.71 MARSHALL Julia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 5 : 58.00 HOLMES Chantel Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
10 5 : 59.70 PAIGE Dominika Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 800RW
1 4 : 29.19 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 4 : 44.10 DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
3 5 : 13.52 PINKERTON Tess Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
4 5 : 37.35 WILSON Alexa Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 5 : 39.80 SEABROOK Danica Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
6 5 : 40.40 CRISP Meggin Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 6 : 03.02 MUNRO Emily Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
8 6 : 22.10 LEPARD Jamie Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 6 : 35.13 SANFORD Cassidy Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- 60H
1 10.14 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 10.19 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10.24 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 10.57 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 10.65 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 10.85 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 10.87 BEKAR Kiana Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 11.35 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 11.37 LACHAPELLE Chelsea Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 11.37 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- High Jump
1 01.35 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 01.30 GAGNER Alexis Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 01.30 KROEGER Christina Universal Athletics Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
4 01.28 DOBIE Hannah Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 01.26 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 01.25 CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
6 01.25 DUFTY Haven Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 01.25 VALENTE Calista Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 01.25 KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 01.25 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
6 01.25 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- Long Jump
1 04.23 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 04.17 CATHCART Sara Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 04.10 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 04.06 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 04.03 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 04.00 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 03.97 BEKAR Kiana Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 03.83 MOUSSEAU Alyssa Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 03.76 HIGISHITANI Meghan Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 03.74 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- Triple Jump
1 08.88 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 08.84 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 08.70 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 08.50 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 08.49 BEKAR Kiana Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 08.40 KROEGER Christina Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 08.32 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 07.90 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 07.82 MOUSSEAU Alyssa Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 07.68 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- SP2kg
1 09.08 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 07.93 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 07.66 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 07.39 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 07.36 FINNIE Taylor Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 07.32 STOBBART Mieke Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 07.31 BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 07.00 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 06.95 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 06.91 O'BRIEN Leah Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- D750g
1 22.19 BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 19.74 BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 18.80 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 18.67 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 17.80 DUFTY Haven Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 17.43 ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
7 16.94 LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 16.02 TOTTENHAM Isabelle Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 15.11 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 15.10 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- J400g
1 22.20 KAZANOWSKI Amelia Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 22.15 BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 19.73 HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 19.07 WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 17.40 DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 17.07 DUFTY Haven Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 15.58 THOMPSON Kelsey Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
8 15.24 LACHAPELLE Chelsea Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
9 15.17 FARRAR Una Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
10 14.60 TOTTENHAM Isabelle Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
Girls 11 years old - F98 -- Pentathlon
1 2096 SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2071 MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 1950 PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 1815 PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 1805 PAGE Samantha New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 1573 BEKAR Kiana Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 1484 VALENTE Calista Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1457 CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
9 1411 AYRES Emma Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
10 1397 KRAGELJ Hailey Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 100m
1 13.50 SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
2 13.53 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 13.58 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
4 13.79 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 13.86 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 13.90 TJERNAGEL Raquel Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 13.99 HABERL Samantha Vancouver Thunderbirds Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
8 14.10 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 14.12 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 14.28 SMITH-VAN DYKE Alexzandra Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 200m
1 27.61 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 27.70 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
3 28.17 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 28.56 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 29.17 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 29.32 JOHNSON Abraja South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 29.39 LAU Jennifer Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
8 29.80 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 29.84 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 30.21 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 400m
1 1 : 02.70 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 1 : 03.14 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 1 : 04.89 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 1 : 06.21 NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 1 : 07.39 POELVOORDE Paige Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 67.57 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 1 : 09.05 HOLMWOOD Willa Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 69.27 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 1 : 09.66 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 1 : 09.81 SLATER Tina Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 800m
1 2 : 29.47 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 2 : 30.39 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 2 : 31.88 KNELLER Kennedy Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 2 : 35.36 MAHAL Harleen Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 2 : 35.96 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
6 2 : 38.29 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
7 2 : 38.37 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 2 : 38.93 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 2 : 39.16 MYLIE Emma Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 2 : 40.90 DE ARMOND Alexis Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 1500m
1 5 : 18.44 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 5 : 20.92 KNELLER Kennedy Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 5 : 24.37 MYLIE Emma Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
4 5 : 25.44 MAHAL Harleen Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 5 : 25.60 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
6 5 : 38.44 SAVAGE Gillian West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 5 : 39.57 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 5 : 40.63 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 5 : 40.99 CAVE Amy Coquitlam Cheetahs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
10 5 : 41.29 MCNEIL Madysen Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 800RW
1 4 : 08.24 CHESTNUT Jessie Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 4 : 18.75 GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 5 : 03.12 HARRISON Emma Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 5 : 11.56 HENDERSON Natalie Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
5 5 : 13.03 KING Tkia Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
6 5 : 19.71 LINDAL Brooke Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 5 : 24.60 MAH Cassandra Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 5 : 50.09 WHITE Kadeja Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 80H
1 13.26 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 13.55 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 13.55 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 13.61 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 13.66 VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.80 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
7 13.84 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 14.01 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 14.02 SABO Jill Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 14.22 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- 200H
1 30.64 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 31.13 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
3 31.66 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 32.28 KIRK Bronwyn Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 32.52 MORTON Tayler Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 32.97 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 33.04 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 33.35 SMITH-VAN DYKE Alexzandra Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
9 33.36 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 33.78 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- High Jump
1 01.60 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 01.50 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 01.47 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
4 01.45 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 01.40 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 01.35 HOLMWOOD Willa Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 01.35 HARRISON Emma Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 01.35 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 01.33 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.30 VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 01.30 STEELE Erin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 01.30 SMITHSON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.30 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- Long Jump
1 04.74 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 04.50 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 04.49 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 04.43 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
5 04.29 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 04.23 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 04.22 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
8 04.18 POELVOORDE Paige Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
9 04.14 HABERL Samantha Vancouver Thunderbirds Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 04.13 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- Triple Jump
1 09.83 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.67 CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 09.24 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 09.18 HANSON Jessica Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 08.98 PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
6 08.78 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 08.73 KIRK Bronwyn Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 08.66 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 08.49 TIMMINS Cyrena Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 08.43 BERGVINSON Breanne Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- SP2kg
1 09.17 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 07.89 COVINGTON Autumn Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 07.44 KOKAN Julia Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
4 07.42 MAH Cassandra Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 07.30 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 07.24 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 07.15 SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 07.10 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 06.98 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 06.83 NORTHRUP Tanna Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- D750g
1 25.25 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 23.40 COVINGTON Autumn Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 22.86 SUKHOMLINOV Nicole Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 21.95 FREDERIKSEN Mairina Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 20.39 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 20.05 SMITHSON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 19.94 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 19.92 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 19.90 HOLMWOOD Willa Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 18.88 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- J400g
1 24.92 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 23.13 HILLIS Maggie Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
3 23.02 MCLELLAN Paige Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 20.91 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 20.79 FREDERIKSEN Mairina Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 20.36 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 20.22 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 19.27 TIMMINS Cyrena Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 18.58 NUTTALL Megan Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 17.86 SLATER Tina Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- H3kg
1 25.88 COVINGTON Autumn Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 20.80 MCIVER Charlene Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
3 18.13 BAUMAN Lauren West Vancouver Track & Field BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 16.81 VANDERLEE Sophie Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 16.06 WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 14.02 TIMMINS Cyrena Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 13.20 HILLIS Maggie Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
8 12.86 SUTTON Mahaila Ridge Rockets Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 12.59 MORTON Tayler Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
10 12.41 CASCIOLA Amelia Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 12 years old - F97 -- Pentathlon
1 2888 HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2528 WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
3 2229 PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2146 BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 2005 ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 1996 EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 1883 JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1868 HARRISON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1795 MCNEIL Madysen Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1788 SMITHSON Emma Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 100m
1 13.07 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 13.10 GIBSON Hailey Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 13.23 FRENKEL Anna Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
4 13.27 VANNOORT Marissa Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 13.64 FRANCISCO Sarah South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 13.70 CARR Delaney Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 13.74 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 13.75 MUSSATTO Alana Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 13.76 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 13.85 KIANIPOUR Farah Burnaby Striders South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 200m
1 27.37 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 27.42 GIBSON Hailey Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 27.49 FRENKEL Anna Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
4 27.70 VANNOORT Marissa Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 27.72 CARR Delaney Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 27.83 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 28.02 MUSSATTO Alana Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 28.61 GROTH Rachel South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 28.94 WONG Madison Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 29.05 BANNERMAN Jenika Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 400m
1 1 : 00.99 BASSETT Miryam Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 1 : 01.88 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 1 : 02.75 MUSSATTO Alana Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 1 : 03.99 CONNOR Alexandra Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 1 : 05.12 CATTERMOLE Alexis Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 1 : 05.14 AVERILL Leigh Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 1 : 05.14 CARR Delaney Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 1 : 05.16 GIESBRECHT Alana Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 1 : 05.28 COLLIS Haley Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 1 : 05.64 HAMELIN Chloe Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 800m
1 2 : 17.37 BASSETT Miryam Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 29.19 CONNOR Alexandra Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
3 2 : 29.76 PHIPPS Jenna Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 2 : 31.15 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
5 2 : 32.14 NEVEU Taylor Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 2 : 33.25 CARR Delaney Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 2 : 33.41 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 2 : 35.04 POON Michelle West Vancouver Track & Field South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 2 : 35.13 MUSSATTO Alana Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 2 : 35.46 BEATON Hannah Unattached Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 1500m
1 4 : 52.51 BASSETT Miryam Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 5 : 01.79 DESCHIFFART Marita Nanaimo and District Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 5 : 01.96 DESCHIFFART Erica Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 5 : 12.54 BEATON Hannah Unattached Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
5 5 : 17.08 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 5 : 17.35 BRUNT Madelyn Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 5 : 19.77 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 5 : 24.76 PHIPPS Jenna Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 5 : 24.86 NEVEU Taylor Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 5 : 25.77 LORENZO Annina Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 3000m
1 10 : 41.04 DESCHIFFART Erica Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 10 : 46.01 DESCHIFFART Marita Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 11 : 03.94 BRUNT Madelyn Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 11 : 25.86 CANNON Cassie Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
5 11 : 42.18 BOURQUE Emilie Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
6 11 : 54.02 ROSS Sarya Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 11 : 56.65 PHIPPS Jenna Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 12 : 40.43 BARDONNER Simone Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 1500RW
1 9 : 03.29 HOLLINGSWORTH Austyn Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 9 : 44.17 BRADSHAW Zoe Victoria Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
3 10 : 02.60 COTE Tarryn Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 10 : 53.54 CARR Delaney Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 80H
1 12.98 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 13.61 TEVES Jordan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 13.98 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 14.06 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 14.09 VICIC Amy Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
6 14.24 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 14.29 MOOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 14.30 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 14.52 BANNERMAN Jenika Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 14.61 DOWNIE-BACK Amber Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- 200H
1 30.19 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 31.23 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 31.67 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 31.87 MCLEOD Mackenzie Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 32.20 BANNERMAN Jenika Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 32.25 FEDECHKO Eliza Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 32.43 TEVES Jordan Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 32.72 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 32.93 VICIC Amy Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 33.09 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- High Jump
1 01.55 VICIC Amy Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 01.50 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 01.50 NEVEU Taylor Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 01.45 SMITH Kelsey Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 01.45 TAN Jessica South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 01.44 POON Michelle West Vancouver Track & Field BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
7 01.40 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 01.40 VANNOORT Marissa Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 01.40 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 01.35 NEVILLE-RUTHERFORD Courtenay Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
10 01.35 CATTERMOLE Alexis Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 01.35 CARROTHERS Katie Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 01.35 GROTH Rachel South Fraser Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 01.35 MOOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 01.35 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.35 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 01.35 DASS Nikeisha Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- Pole Vault
1 01.80 LOVE Daphne Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 01.60 TAN Jessica South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 01.50 MOORE Madison Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- Long Jump
1 04.69 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 04.34 VICIC Amy Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 04.31 HAMELIN Chloe Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 04.30 TAN Jessica South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 04.28 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 04.26 MOOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 04.25 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
8 04.23 FRANCISCO Sarah South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 04.22 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 04.19 HO Meghan Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- Triple Jump
1 09.88 VICIC Amy Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
2 09.60 AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
3 09.40 MOOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 09.37 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 09.34 CARROTHERS Katie Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 09.34 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 09.27 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 09.22 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 09.17 VETTERL Alannah South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 08.82 RACINE Kirra Kamloops Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- SP2kg
1 10.26 NIJJAR Avneet Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.49 NEVILLE-RUTHERFORD Courtenay Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
3 09.47 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 09.10 BEATON Hannah Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 08.95 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 08.78 DERRIEN Taylor Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 08.45 FRENKEL Anna Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
8 08.26 COLLIS Haley Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
9 08.20 FROST Sarah Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
10 08.13 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- D750g
1 30.61 DOSANJH Prabjit Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
2 30.24 HO Meghan Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 26.47 NIJJAR Avneet Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 25.11 VANDERMALE Sydney Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 24.92 CARROTHERS Katie Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
6 23.88 DERRIEN Taylor Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 21.94 ANTLE Georgie Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 21.66 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
9 21.47 GREWAL Manpreet Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 20.91 FROST Sarah Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- J400g
1 30.67 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 29.27 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 29.22 FROST Sarah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
4 28.75 DASS Nikeisha Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 25.45 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 23.23 KAISER Hannah Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
7 22.96 NEVILLE-RUTHERFORD Courtenay Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 22.00 CARROTHERS Katie Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 21.98 IRVINE Malia Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 21.69 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- H3kg
1 24.96 HO Meghan Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 22.15 NEVILLE-RUTHERFORD Courtenay Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 21.08 OLDALE Arlene Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 19.10 CARR Delaney Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 18.72 HOLLINGSWORTH Austyn Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 18.31 BANKS Carina Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 17.38 GREWAL Manpreet Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 17.19 FRENKEL Carly Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 16.80 DERRIEN Taylor Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 16.79 BERG Alexa Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
Girls 13 years old - F96 -- Pentathlon
1 2683 WATTS-WATLING Keely Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2271 VICIC Amy Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 2221 NEVEU Taylor Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2204 ROSS Rachel Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 2148 EAGLES Ashton Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 2056 GIBSON Lara Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
7 2010 CATTERMOLE Alexis Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1994 MOOZHAYIL Jasmine New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1983 TEVES Jordan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1956 CARROTHERS Katie Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 100m
1 12.87 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 13.04 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 13.08 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 13.11 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 13.21 PALESCH Meghan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.45 KOBLUN Megan Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 13.47 GIESBRECHT Allison Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 13.48 AVERSA Isabella Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 13.68 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 13.69 BROWN Ella Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 200m
1 25.96 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 26.22 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 26.43 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 26.55 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 27.38 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 27.49 MAZZOCCA Tracy South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 27.65 CHAN Candice Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 27.84 BROWN Ella Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 27.91 AVERSA Isabella Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 27.92 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 400m
1 57.82 JOYCE Elisa Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 58.14 STOKES Amabel Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 1 : 00.21 PALESCH Meghan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 1 : 00.42 LUNT Adrianna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 60.92 CHAN Candice Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 1 : 01.19 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 1 : 02.02 MAZZOCCA Tracy South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 1 : 03.19 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 1 : 03.56 GIESBRECHT Allison Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 1 : 04.64 CRAIG Rianne Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 800m
1 2 : 22.07 STONE Kala Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 22.71 MAHAL Loveleen Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 24.64 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 2 : 25.16 DAVIS Tessa Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 2 : 25.31 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 2 : 26.42 GINTHER Alexandra Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 2 : 28.67 BASSETT Rebecca Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 2 : 30.26 DHILLON Amneet Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 2 : 31.92 BALAZS Emma Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 2 : 34.33 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 1500m
1 4 : 53.07 SIEMENS Alex Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 4 : 55.77 DAVIS Tessa Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
3 4 : 58.34 STONE Kala Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 4 : 59.72 MAHAL Loveleen Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 5 : 00.43 GINTHER Alexandra Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 5 : 07.48 BALAZS Emma Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
7 5 : 08.10 DOBIE Reta Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 5 : 10.51 BASSETT Rebecca Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 5 : 17.90 HEISLER Ashely Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 5 : 20.20 DHILLON Amneet Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 3000m
1 10 : 28.37 SIEMENS Alex Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10 : 58.56 BALAZS Emma Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
3 11 : 53.15 SIMPSON Josie Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 12 : 29.11 CAO Maggie Burnaby Striders Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 12 : 44.72 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13 : 18.91 GALLANT Chantal Victoria Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
7 13 : 51.06 DISPIRITO Nicole Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 14 : 27.36 KOBLUN Megan Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
9 14 : 57.32 MOTION Nicole Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 1500RW
1 8 : 41.13 HENDERSON Aimee Victoria Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 9 : 08.50 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10 : 31.25 BUTLER Colleen Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 1500SC
1 5 : 38.42 BALAZS Emma Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
2 5 : 43.30 DOBIE Reta Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 6 : 19.67 SIMPSON Josie Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 6 : 20.71 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 6 : 41.47 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
6 6 : 46.88 SWAN Morgan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 80H
1 12.54 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 12.64 PALESCH Meghan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 12.73 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 12.90 CHAN Candice Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 12.90 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 13.40 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 13.80 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 13.99 SCOTT Lexie Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 14.02 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 14.19 KIRK Rebecca Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- 300H
1 45.22 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 47.23 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 47.27 PALESCH Meghan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 47.63 CHAN Candice Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 48.18 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 50.50 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 51.92 HANNAH Jillian Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 51.98 BROWN Ella Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
9 52.23 SOLLITT Kaeli Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 53.10 VANDERMALE Emalee Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- High Jump
1 01.73 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 01.56 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 01.50 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 01.47 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 01.45 LAM Jennifer Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 01.45 PALESCH Meghan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 01.45 DOBIE Reta Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 01.41 KOBLUN Megan Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 01.40 MEDLAND-MARCHEN Emilie Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 01.40 WILLIAMSON Carlea Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- Pole Vault
1 02.20 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 02.10 CRAIG Rianne Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- Long Jump
1 05.28 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 05.00 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 04.94 VAN RYSWYK Kathryn South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 04.70 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 04.47 LAM Jennifer Burnaby Striders BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 04.32 SCOTT Lexie Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 04.31 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 04.27 GIESBRECHT Allison Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 04.26 KOBLUN Megan Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 04.23 GIX Eryn Unattached George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- Triple Jump
1 10.57 CHAN Candice Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10.20 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 10.14 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 09.73 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 09.12 SCOTT Lexie Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
6 09.05 MCKENNA Kelly Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 08.95 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 08.81 BALAZS Emma Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
9 08.80 KOBLUN Megan Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 08.79 KAVELAARS Ruth Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- SP2kg
1 11.77 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 08.99 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 08.93 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 08.85 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 08.78 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 08.27 MEDLAND-MARCHEN Emilie Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 08.04 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 07.90 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 07.62 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 07.36 KOBLUN Megan Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- D750g
1 32.29 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 25.15 DAVIEL Petranella Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 24.00 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 23.12 CARROLL Mackenzie Victoria Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 22.10 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 21.73 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 21.21 COTE Addie Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
8 21.14 KLASSEN Alexandra Kelowna Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
9 20.57 HORNSTEIN Alexa Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 18.84 SCOTT Lexie Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- J400g
1 29.20 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 26.60 MARYSCHUK Katerina Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 26.58 VANDERMALE Emalee Comox Valley Cougars BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 23.53 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 20.64 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 20.62 COTE Addie Peninsula Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
7 20.27 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 19.18 HECK Kaitlyn Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 18.08 MCKENNA Kelly Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 18.07 HILLIS Kelly Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- H3kg
1 42.20 COVINGTON Asianna Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 36.88 DAVIEL Petranella Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 22.68 SUTTON Kiara Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 21.27 HECK Kaitlyn Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 20.73 SOGGE Paula Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 20.22 CHESTNUT Taylor Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
7 18.12 HILLIS Kelly Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 14.55 MAWLE Kristen Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 14.50 COTE Addie Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
10 14.34 JENKINS Caitlinn Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
10 14.34 BODNAR Jordan Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Girls 14 years old - F95 -- Pentathlon
1 3294 ELLENWOOD Georgia Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2879 FEDOR Kye Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 2750 LAZECKI Natasha Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2451 LEPARD Heather Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 2220 MCKENNA Kelly Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 1694 KOBLUN Megan Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
7 1571 KAVELAARS Ruth Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 60m
1 09.61 CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.66 BULCOCK Simon Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 09.72 SUJIR James Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 09.88 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 09.98 LEUNG Arthur Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 10.11 MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 10.13 COBUS Spencer Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 10.28 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 10.28 KLASSEN Jared Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 10.29 LEE Adam Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 100m
1 15.70 CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 15.87 SUJIR James Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 16.13 BULCOCK Simon Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 16.26 LEE Adam Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
5 16.28 COBUS Spencer Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 16.57 LEUNG Arthur Unattached South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 16.67 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 16.71 MUNRO Jackson Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 16.76 KLASSEN Jared Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 16.89 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 800m
1 2 : 49.23 MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 2 : 52.43 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 2 : 54.63 MARTINEZ Diego Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 2 : 58.30 SUJIR James Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
5 3 : 03.26 LONG Jarek Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 3 : 04.93 COBUS Spencer Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 3 : 09.70 RADELET Luc Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
8 3 : 11.94 BOPARAI Mantaj Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 3 : 12.39 LENZ Mason Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 3 : 12.70 CURTIS Brandon Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 1500m
1 5 : 33.65 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
2 5 : 50.25 MARTINEZ Diego Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 6 : 06.83 LONG Jarek Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 6 : 21.75 LENZ Mason Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 6 : 28.11 SAMMONS Benjamin Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 6 : 28.36 RADELET Luc Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 6 : 37.84 GAIRNS Lucas Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 6 : 48.02 LEE Callum Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 6 : 50.84 WILLIAMS Sean Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 7 : 59.88 MILES Justin Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 800RW
1 6 : 17.59 LEE Callum Cowichan Valley Athletic Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
2 6 : 39.10 MARTINEZ Diego Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- 60H
1 11.42 SUJIR James Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 11.91 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
3 12.54 CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 12.54 CURTIS Brandon Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
5 12.58 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 12.70 SAMMONS Benjamin Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 12.74 MILES Justin Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
8 12.84 MUNRO Jackson Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 12.86 LEE Adam Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 12.98 LEUNG Arthur Unattached BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- High Jump
1 01.20 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 01.10 SUJIR James Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 01.08 KLASSEN Jared Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 01.03 BOPARAI Mantaj Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 01.03 LEUNG Arthur Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 01.00 LONG Jarek Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 01.00 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 01.00 BULCOCK Simon Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 01.00 TOEWS Trevor Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 01.00 GAIRNS Lucas Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- Long Jump
1 03.54 VON DADELSZEN Piers Vancouver Thunderbirds Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
2 03.50 CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 03.41 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
4 03.40 SUJIR James Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 03.38 MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 03.36 MUNRO Jackson Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 03.15 GAIRNS Lucas Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 03.06 CURTIS Brandon Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
9 03.05 MARTINEZ Diego Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 03.01 KLASSEN Jared Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- SP2kg
1 06.30 GAIRNS Lucas Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
2 05.96 WARD Tomas New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 05.89 EDGSON Alex Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
4 05.83 SUJIR James Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 05.51 MARTINEZ Diego Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 05.43 LEE Callum Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
7 05.34 KLASSEN Jared Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
8 05.14 HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 04.98 ZINCK Kory Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 04.95 LENZ Mason Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
Boys 9 years old - M00 -- Pentathlon
1 1388 SUJIR James Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 1073 CURTIS Brandon Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
3 995 MARTINEZ Diego Langley Mustangs VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
4 966 BOPARAI Mantaj Ocean Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 921 SAMMONS Benjamin Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 678 WARD Tomas New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 60m
1 09.02 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
1 09.02 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
3 09.14 SMITH Christopher Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 09.14 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 09.18 HARRISON Joel Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 09.40 KLAMMER Sebastian Penticton Athletics Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
7 09.52 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
8 09.57 DAWKIN Nate Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 09.57 KATTLER Tyler New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 09.58 REIMER Jesse Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 100m
1 14.22 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 14.25 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 14.79 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
4 14.85 HARRISON Joel Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 14.94 KLAMMER Sebastian Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 15.23 GOLOBAR Avin Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 15.33 DAWKIN Nate Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 15.36 RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 15.36 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 15.39 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 800m
1 2 : 34.96 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 35.84 NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 36.75 BUECKERT Max Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 2 : 39.67 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
5 2 : 42.30 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 2 : 44.33 JONGEDIJK Matt Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 2 : 45.53 HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 2 : 46.53 GOLOBAR Avin Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 2 : 46.80 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 2 : 47.86 DOWNIE-BACK Aiden Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 1500m
1 5 : 14.62 BUECKERT Max Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 5 : 18.29 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 5 : 21.72 NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 5 : 30.56 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 5 : 31.95 JONGEDIJK Matt Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 5 : 36.50 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 5 : 37.61 STANLEY Jack Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 5 : 44.79 HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
9 5 : 47.51 KATTLER Tyler New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 5 : 48.90 STEWART Max Victoria Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 800RW
1 5 : 31.15 DOWNIE-BACK Aiden Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 5 : 51.97 STEINER Finn Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 6 : 48.40 LORENZO Cameron Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
4 8 : 35.19 BASSETT Jacob Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- 60H
1 10.19 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10.29 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 11.07 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 11.44 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 11.45 SILLARS Spencer Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 11.54 RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 11.65 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 12.41 KATTLER Tyler New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 12.41 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
10 12.48 LEE Jamieson Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- High Jump
1 01.38 HARRISON Joel Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 01.25 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 01.20 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
3 01.20 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 01.20 REIMER Jesse Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
3 01.20 ELLIOTT Myles Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 01.18 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
8 01.17 KATTLER Tyler New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 01.17 LEE Jamieson Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.15 DAWKIN Nate Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 01.15 GOLOBAR Avin Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 01.15 RADER Cole Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 01.15 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 01.15 LIANG Simon Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- Long Jump
1 04.04 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 04.02 HARRISON Joel Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 03.68 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
4 03.67 BATEMAN Brandon Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
5 03.57 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 03.55 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 03.52 LIANG Simon Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 03.50 STEELE Jon Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
9 03.47 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 03.45 GOLOBAR Avin Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- SP2kg
1 07.92 CHANDRA Brendon Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 07.74 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 07.65 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 07.60 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 07.33 GRAHAM-BOYDE Gabe Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
6 06.84 HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 06.82 FREDRICKSON Kyle Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 06.74 RADER Cole Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
9 06.71 SMITH Cameron Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 06.46 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- D750g
1 18.42 STEELE Jon Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 17.67 CHANDRA Brendon Burnaby Striders BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 16.36 GONDARA Vikramjit Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 16.17 MOORE Jaxon Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 15.73 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 15.06 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 14.58 SMITH Tynan Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 14.34 ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 14.30 ELLIOTT Myles Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 14.02 HARRISON Joel Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- J400g
1 23.64 HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 20.29 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 19.45 DAWKIN Nate Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 18.59 KLAMMER Sebastian Penticton Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 18.46 STEELE Jon Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 16.22 WAITE Garrick Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 16.16 NYWENING Austin Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 16.12 GOLOBAR Avin Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 16.06 SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 15.33 CHANDRA Brendon Burnaby Striders Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 10 years old - M99 -- Pentathlon
1 2343 HARRISON Joel Langley Mustangs VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
2 1903 DEL RIVERO Tomas Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
3 1797 BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 1669 MITCHELL Joshua Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
5 1536 NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 1480 ELIOPOULOS Anastasse Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 1468 KATTLER Tyler New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1443 DAWKIN Nate Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
9 1419 LEE Jamieson Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1361 SMITH Christopher Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 60m
1 08.58 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 08.88 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 08.96 WUST Caleb Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 08.97 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 09.03 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 09.04 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 09.06 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 09.23 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 09.40 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
10 09.50 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 100m
1 13.80 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
2 14.07 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 14.32 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 14.41 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 14.47 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 14.52 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 14.54 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 14.54 WUST Caleb Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 14.57 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
10 14.59 WARSHAWSKI Peter Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 200m
1 28.38 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 28.84 ELLENWOOD Dean Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 29.22 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 29.27 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 29.56 AVERSA Leonardo Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 29.79 FLETCHER Jordan Langley Mustangs BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
7 29.96 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 30.46 WARSHAWSKI Peter Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 30.49 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 30.72 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 400m
1 1 : 02.89 ELLENWOOD Dean Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 1 : 04.09 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
3 1 : 07.23 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 1 : 07.52 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 1 : 08.47 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 1 : 08.62 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 1 : 09.01 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 1 : 09.57 BARABA Harry Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 1 : 10.41 KNAPPETT James Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 1 : 10.62 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 800m
1 2 : 22.00 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 2 : 30.42 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 30.69 PIAZZA Mark Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 2 : 30.80 JOHNSON Kyle Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 2 : 38.85 MACK Cedric Nanaimo and District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
6 2 : 39.60 KNAPPETT James Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 2 : 40.45 CRUMB Noah Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 2 : 41.00 BARABA Harry Royal City Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 2 : 41.35 WUST Caleb Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
10 2 : 41.73 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 1500m
1 4 : 50.85 FLETCHER Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 5 : 17.20 PIAZZA Mark Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
3 5 : 18.73 JOHNSON Kyle Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 5 : 21.03 KNAPPETT James Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 5 : 26.86 CRUMB Noah Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 5 : 26.97 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
7 5 : 27.18 HOFF Brendan Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 5 : 27.32 MACK Cedric Nanaimo and District Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
9 5 : 27.64 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 5 : 34.97 KO Owen Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 800RW
1 5 : 06.92 BREWER Zevier Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 5 : 10.29 PICKARD Connor Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 5 : 35.52 CARMICHAEL Joshua Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
4 5 : 41.44 BATEMAN Jackson Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 5 : 49.25 HICKS Jared Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
6 5 : 49.46 LEE Ayden Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
7 5 : 51.87 EWERT Carl Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 5 : 55.03 O'HARA Connor Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 8 : 33.47 BASSETT Yosef Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- 60H
1 10.03 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10.56 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10.74 GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 10.80 BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 10.93 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 10.97 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 11.14 CHHINA Simrit Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 11.17 WARSHAWSKI Peter Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 11.33 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 11.35 CRUMB Noah Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 11.35 ALLAN Tyler Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 11.35 BAILEY Jax Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- High Jump
1 01.37 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 01.30 MOORE Donovan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 01.30 FLETCHER Jordan Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
2 01.30 KOSAK Bryce Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 01.26 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 01.25 GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 01.25 BEECHAM Hudson Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 01.25 FERRIS Ben Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
9 01.23 CALKINS Stephen Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
10 01.20 WUST Caleb Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 01.20 BREWER Zevier Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 01.20 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 01.20 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 01.20 STADNYK Tristan Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 01.20 THOMPSON Elias Sub Zero Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 01.20 EVANS Isaac Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.20 PUTNAM-REA Seth Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 01.20 KNAPPETT James Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 01.20 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- Long Jump
1 04.53 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 04.05 PHUNG Michael Royal City Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
3 04.01 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 03.98 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 03.97 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 03.91 MOORE Donovan Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 03.87 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
8 03.86 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
9 03.81 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 03.77 KO Owen Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 03.77 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- Triple Jump
1 08.83 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 08.68 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 08.58 PRICE Evan Nanaimo and District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
4 08.37 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 08.30 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
6 08.19 BURKE Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 08.12 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
7 08.12 RAUWERDA Nathan Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 08.02 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 07.89 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- SP2kg
1 10.34 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 09.97 RONDQUIST Seever Campbell River Comets BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 09.73 JANA Terrell South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 09.61 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 09.05 LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 08.74 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
7 08.71 COUSINS Nicholas Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 08.37 BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 08.17 CHAHIL Jai Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 08.17 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- D750g
1 27.43 WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 23.85 KOSAK Bryce Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 21.81 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 21.61 HIGGINS Carter Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 21.51 LEBOE Keiran Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 21.49 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 21.15 CHAHIL Jai Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 20.33 ALLAN Tyler Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 20.32 LAJEUNESSE Colton Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 20.22 THOMPSON Elias Sub Zero Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- J400g
1 32.32 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 30.53 BURKE Jordan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 29.84 THOMPSON Elias Sub Zero Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 29.25 CRONKHITE Joshua Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 27.90 LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
6 25.75 ALLAN Tyler Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 24.70 HASCARL Tyler Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 24.66 KNAPPETT James Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 24.17 MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 23.80 CARMICHAEL Joshua Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Boys 11 years old - M98 -- Pentathlon
1 1913 SZCZAWINSKI Max Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
2 1839 STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 1836 SHERWOOD Marco New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 1821 BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 1818 CLARE Jason Nanaimo and District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
6 1698 KNAPPETT James Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 1695 THOMSON Mitchell Golden Ears Athletics BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1686 EVANS Isaac Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1528 URYGA Alex Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1469 BARABA Harry Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 100m
1 13.23 LOUIE Darian Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 13.44 ELLISON Elias Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 13.57 BLACKSHAW Simon Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
4 13.59 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 13.59 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
6 13.77 WHITWORTH Calen Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
7 13.81 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 13.99 MOORE Aidan Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 14.01 BOASE Kayl Unattached Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 14.13 MARINO Mitchel Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 200m
1 27.14 LOUIE Darian Burnaby Striders BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 27.65 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 27.75 ELLISON Elias Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 27.77 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 27.83 KAUFMANN Brandon Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
6 28.12 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 28.14 BLACKSHAW Simon Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 28.48 MOORE Aidan Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 28.65 MITCHELL Colin Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
10 28.68 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 400m
1 59.63 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 1 : 00.62 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 60.95 LOUIE Darian Burnaby Striders Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 1 : 01.58 ELLISON Elias Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 62.42 MOORE Aidan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 1 : 03.31 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 1 : 03.53 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 1 : 04.97 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
9 65.42 KLASSEN Jude Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 1 : 07.20 HOOTON Nick Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 800m
1 2 : 23.26 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 2 : 23.99 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 26.41 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 2 : 29.19 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 2 : 30.96 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 2 : 31.03 MULLER Reid Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
7 2 : 32.83 DAMIN Sebastian Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 2 : 33.28 BROWN Liam Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 2 : 33.37 KLASSEN Jude Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 2 : 35.34 NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 1500m
1 4 : 51.87 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 4 : 53.15 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 5 : 03.45 DAMIN Sebastian Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
4 5 : 07.64 MULLER Reid Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 5 : 10.84 WATERS Levi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
6 5 : 14.40 VANDENBOOGAARD Ben Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
7 5 : 15.03 NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 5 : 17.35 NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 5 : 18.76 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 5 : 21.31 BROWN Liam Vernon Amateur Athletics Association BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 800RW
1 5 : 21.17 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 5 : 32.53 GEDDES Cameron Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 80H
1 13.21 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 13.29 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 13.34 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 13.39 ELLISON Elias Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 13.43 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 13.43 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 13.91 SZABO James New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 14.00 GEBAUER Benjamin Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 14.15 DONNELLY Sean Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
10 14.26 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- 200H
1 29.96 HANNA Jake Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 31.04 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 31.35 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 31.79 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 32.12 SZABO James New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 33.34 MOY Roderick Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 33.75 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 34.09 NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 34.45 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 34.69 DONNELLY Sean Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- High Jump
1 01.65 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
2 01.52 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 01.52 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 01.50 CHATTEN Adam Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 01.45 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 01.40 GEBAUER Benjamin Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 01.37 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 01.37 URSEL Levi Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 01.37 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 01.35 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 01.35 BONTKES Jacob Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 01.35 SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- Long Jump
1 04.38 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 04.31 BOASE Kayl Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 04.28 ELLISON Elias Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 04.25 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 04.16 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 04.14 CHOW Keith Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
7 04.11 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 04.09 CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
9 04.06 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 04.04 TYNDALL Aidan Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- Triple Jump
1 09.51 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 09.47 MOY Roderick Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 09.24 CHOW Keith Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 09.17 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 09.03 HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 09.00 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 08.96 SZABO James New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 08.69 SIM Kayden Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 08.58 GEDDES Cameron Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 08.46 KAUFMANN Brandon Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- SP2kg
1 09.75 DOSANJH Chitraj Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 08.81 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 07.75 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 07.70 MOORE Spencer South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 07.61 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
6 07.59 ALLEMEKINDERS Zachery Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
7 07.51 GEBAUER Benjamin Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 07.23 LAURINO Luke Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 07.23 HOOTON Nick Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 06.98 BLACKSHAW Simon Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- D750g
1 26.75 DOSANJH Chitraj Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 21.11 MARINO Mitchel Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 20.32 HOOTON Nick Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
4 20.12 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 19.97 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
6 19.61 MCINTOSH Nick Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
7 19.52 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 19.16 TAYLOR-PARKS Samuel Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 18.88 WILLETT Sam Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 18.14 SMITH Kaelan Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- J400g
1 29.91 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 24.50 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 23.43 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
4 23.08 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 21.78 WILLETT Sam Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 21.29 MCCALLUM Mark Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
7 20.83 WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 20.41 ALLEMEKINDERS Zachery Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 19.81 MULLER Reid Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 19.37 GEDDES Cameron Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- H3kg
1 20.06 GEDDES Cameron Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 18.25 TSAI Peter Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
3 16.77 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 16.11 WYNANS Timothy Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
5 15.33 DONNELLY Sean Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 14.76 NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 13.68 JANG Isaiah Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 12.96 WATTS Krystian Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 12 years old - M97 -- Pentathlon
1 2710 BAZIAN Addison Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2458 NORMAN Eric Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 2224 HERNANDEZ Zane Powell River Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2193 MARTINEZ Fernando Langley Mustangs VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
5 2133 FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 2113 MOY Roderick Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 2094 RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 2033 SZABO James New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1967 GEBAUER Benjamin Vancouver Olympic Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 1922 NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 100m
1 12.36 MALLARI Paulo Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 12.53 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 12.68 SIU Brandon Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 12.70 LYNCH Dejon Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 12.88 LEUNG Ryan Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.02 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.02 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
8 13.07 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 13.13 CECCHI Thomas Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
10 13.23 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 200m
1 25.50 MALLARI Paulo Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 25.66 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 26.02 LYNCH Dejon Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 26.38 LEUNG Ryan Unattached BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 26.70 CECCHI Thomas Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 26.86 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
7 26.96 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 26.96 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
9 26.97 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
10 27.01 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 400m
1 58.26 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 59.13 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 59.50 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 59.86 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 1 : 00.05 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 1 : 00.47 LYNCH Dejon Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 60.51 KITS Aidan Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 1 : 01.10 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 1 : 01.26 CONNOR Braeden Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
10 1 : 01.53 FIGUEROA Brandon Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 800m
1 2 : 12.91 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 2 : 14.18 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 2 : 16.88 FIGUEROA Brandon Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 2 : 17.67 CONNOR Braeden Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 2 : 17.92 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 2 : 18.49 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 2 : 19.17 GAIESKY Sean Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 2 : 24.16 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 2 : 24.50 KITS Aidan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 2 : 26.26 JONES Tanner Coquitlam Cheetahs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 1500m
1 4 : 37.22 OXLAND Thomas Oceanside Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 4 : 38.40 OXLAND Peter Oceanside Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 4 : 43.32 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 4 : 46.36 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 16-17 - 2009
5 4 : 47.08 FIGUEROA Brandon Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 4 : 50.01 GAIESKY Sean Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 5 : 06.64 HELLNER James Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 5 : 07.35 JOHNSON Austin Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 5 : 20.70 MONKMAN Alexander Unattached Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 5 : 25.50 KOUWENHOVEN Riley Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 3000m
1 10 : 11.79 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 10 : 26.38 GAIESKY Sean Prince George Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10 : 28.42 FIGUEROA Brandon Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 10 : 33.21 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
5 10 : 51.21 CUTT Miles Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
6 11 : 32.75 MONKMAN Alexander Unattached Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 11 : 55.02 HELLNER James Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 12 : 27.48 FOLKES Emlyn Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
#N/A
1 11 : 56.34 SCHROETER David Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 80H
1 11.97 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 12.04 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 12.07 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 12.20 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 12.38 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 13.41 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 13.50 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 13.57 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
9 13.87 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 14.00 HELLNER James Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- 200H
1 28.35 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 28.53 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 29.01 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 29.10 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 31.01 KITS Aidan Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 31.10 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 31.74 DEGROOT Andrew Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 32.13 GAIESKY Sean Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
9 32.17 GROUCHY Carlos Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 32.43 HAVEKOTTE Curtis Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- High Jump
1 01.66 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 01.60 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 01.60 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 01.51 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 01.51 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 01.50 HELLNER James Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 01.50 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
8 01.45 KITS Aidan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 01.45 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 01.45 WALKOW Hunter Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- Long Jump
1 05.08 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 05.05 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 05.05 SIU Brandon Vancouver Olympic Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 05.05 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 04.97 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 22-24 - 2009
6 04.94 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 04.88 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 04.65 JOHNSON Austin Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 04.61 TAYLOR-LEWIS Adeyemi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 04.56 ROBICHAUD Max Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 2-3 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- Triple Jump
1 11.11 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 10.76 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 10.53 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 10.33 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 10.23 LYNCH Dejon Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 10.17 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 09.79 JOHNSON Austin Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 09.78 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
9 09.46 KONRAD Jamie Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 09.44 BRADLEY Luke Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- SP2kg
1 14.38 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 12.05 ROBICHAUD Max Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 11.97 BRADLEY Luke Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 11.92 INGVALDSON Ben South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 11.72 SCHMIDT Mathew Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
6 10.72 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
7 10.01 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
8 09.76 BARRETT Sean Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 09.35 HELLNER Jonathan Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 09.09 KAZANOWSKI Riley Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- D750g
1 38.32 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 35.26 BRADLEY Luke Alberni Valley Track Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
3 32.35 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 30.51 ROBICHAUD Max Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 29.84 INGVALDSON Ben South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 25.16 KAZANOWSKI Riley Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 24.18 HELLNER Jonathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
8 23.23 SIMSON Cooper Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
9 22.52 SIMONSON Logan Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 21.94 FINDLATER Hayden Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- J400g
1 44.55 BRADLEY Luke Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 35.80 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 34.85 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 27.89 WADHWANI Nathan Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 26.15 KARAMANIAN Nicolaus Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 25.77 KAZANOWSKI Riley Nanaimo and District Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 23.41 GROUCHY Carlos Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 23.09 HELLNER Jonathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
9 22.33 DEJONG Joshua Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
10 22.05 DEGROOT Andrew Nanaimo and District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- H3kg
1 37.33 BRADLEY Luke Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 30.07 INGVALDSON Ben South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 27.84 MOES Tristan Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 22.36 DEGROOT Andrew Nanaimo and District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
5 22.33 BARRETT Sean Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 21.33 ROBICHAUD Max Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 20.73 SCHROETER David Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
8 19.70 KAZANOWSKI Riley Nanaimo and District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 17.71 GROUCHY Carlos Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 16.40 HELLNER Jonathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 13 years old - M96 -- Pentathlon
1 3422 STRODA Aaron Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 3060 DE VISSER Andrew Vancouver Thunderbirds BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 3013 DERKER Braden Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2987 STROME Ethan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 2935 STEFANOVIC Mihailo New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 2866 NIZAMANI Ahmad New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 2746 CHOW Conrad Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 2514 HELLNER James Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 2449 MENDEZ Michael Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
10 2358 WARD Santiago New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 100m
1 11.97 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
2 12.22 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
3 12.66 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 12.66 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
5 12.70 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 12.89 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 13.06 MACLEOD Liam Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 13.07 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
9 13.11 FARRAR Liam Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
10 13.15 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 200m
1 24.27 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 24.71 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 24.76 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 25.29 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 25.52 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 25.94 DHILLON Hameet Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 26.30 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 26.53 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
9 26.59 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 26.80 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 400m
1 54.65 HOULTON Jacob Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 56.42 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 56.75 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 56.98 DHILLON Hameet Universal Athletics Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 57.08 KASTELEIN Eli Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
6 57.74 LAWLER Chase Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 58.16 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
8 59.35 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
9 59.68 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 59.85 KIRSTIUK Robert South Fraser Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 800m
1 2 : 09.03 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 2 : 13.17 VAN RENSBURG Ewert Unattached Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 2 : 13.39 KASTELEIN Eli Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 2 : 13.72 LAWLER Chase Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
5 2 : 15.11 MILES James West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
6 2 : 16.97 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
7 2 : 17.33 HERRON Chris Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 2 : 18.18 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 2 : 19.39 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 2 : 20.94 JACKLIN Keenan Surrey Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 1500m
1 4 : 42.78 FOREST Damian Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 4 : 43.99 MILES James West Vancouver Track & Field Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 4 : 44.31 VAN RENSBURG Ewert Unattached Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 4 : 55.91 COMMANDEUR Adam Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 4 : 57.61 MORRIS Sam Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
6 4 : 59.38 WIGGINS Kain Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
7 5 : 07.17 DANIEL Sadler Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 5 : 07.20 SADER Jon Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
9 5 : 08.21 COMMANDEUR Scott Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 5 : 14.61 MANN Jovin Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 3000m
1 10 : 12.90 FOREST Damian Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
2 10 : 25.80 MILES James West Vancouver Track & Field Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
3 10 : 41.80 WIGGINS Kain Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
4 10 : 47.54 MORRIS Sam Unattached Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 10 : 47.92 SADER Jon Kelowna Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 8-10 - 2009
6 10 : 50.78 COMMANDEUR Scott Comox Valley Cougars George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
7 11 : 12.33 SLANG Benjamin Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
8 11 : 12.90 COMMANDEUR Adam Comox Valley Cougars Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
9 11 : 26.06 MARSHALL Adam Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
10 12 : 12.37 RETA Yohannes New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 1500SC
1 5 : 24.00 FOREST Damian Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
2 5 : 24.50 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
3 5 : 43.30 MARSHALL Adam Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 6 : 16.60 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
5 6 : 20.60 BEST Eric Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
6 6 : 35.18 MARTIN Jesse Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 100H
1 14.92 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 15.71 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 16.01 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 16.13 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 16.41 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 16.42 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 17.05 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 19.23 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 19.41 FOREST Damian Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
10 21.09 RETA Yohannes New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- 300H
1 43.21 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 43.84 KASTELEIN Eli Langley Mustangs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 45.76 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 46.26 DHILLON Hameet Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 46.27 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 47.58 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
7 56.57 RETA Yohannes New West Spartans Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 58.49 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- High Jump
1 01.71 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 01.65 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
3 01.60 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
3 01.60 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 01.56 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 01.55 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
6 01.55 MORE O'FERRALL Christopher Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 01.50 KUNIMOTO William Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 01.50 MOHR Jesse Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
8 01.50 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- Pole Vault
1 02.40 PEDERSON Clinton Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
1 02.40 MOHR Jesse Kamloops Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 01.80 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
4 01.50 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- Long Jump
1 05.85 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
2 05.72 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 05.63 HOULTON Jacob Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 05.30 HALFPENNY Levi Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
5 05.17 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
6 05.11 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
7 04.98 HANNA Maxwell Ocean Athletics BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 04.95 MACLEOD Liam Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
8 04.95 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
10 04.91 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 30 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- Triple Jump
1 11.23 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 11.21 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
3 11.09 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 10.66 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 10.63 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
6 10.60 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 10.58 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
8 10.30 PELESHATY Colby Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
9 09.88 SINCLAIR Graham Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
10 09.75 KUNIMOTO William Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- SP2kg
1 12.67 HOULTON Jacob Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
2 11.13 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 10.79 STEINBACH Steven Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
4 10.47 STEWART Daniel Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
5 10.29 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 09.90 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 7 - 2009
7 09.85 HOWARD Clinton Victoria Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
8 09.84 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 09.45 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
10 09.24 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 13 -14 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- D750g
1 34.86 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 34.26 KALMYKOV Mark Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
3 33.58 STEINBACH Steven Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 32.80 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
5 31.11 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 30.46 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
7 29.46 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
8 27.89 STEWART Daniel Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
9 26.47 PUREWAL Gavin Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
10 25.98 MOLDAVANOV Vladislav Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 3-5 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- J400g
1 43.66 HANNA Maxwell Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
2 41.04 HOULTON Jacob Langley Mustangs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
3 38.45 HARAN Duncan West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 19-21 - 2009
4 38.11 TURNER Rostam Kelowna Track & Field Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
5 36.34 ELLIOT Duncan Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
6 36.01 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
7 33.96 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 33.71 FARRAR Liam Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
9 32.39 MOSS Geordie Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 9-10 - 2009
10 32.23 MOHR Jesse Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jun 28 -28 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- H3kg
1 39.06 KALMYKOV Mark Coquitlam Cheetahs BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
2 35.46 VILLETTE Graham Alberni Valley Track Club BC Junior Development Championships (Surrey) Jul 24-26 - 2009
3 33.14 STEINBACH Steven Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
4 33.01 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 13-14 - 2009
5 29.30 STEWART Daniel Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2009
6 23.91 PUREWAL Gavin Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) May 2-3 - 2009
7 22.26 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2009
8 20.05 KING Kaleb Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 18-19 - 2009
9 14.52 FORD Joshua Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 23-24 - 2009
Boys 14 years old - M95 -- Pentathlon
1 3695 HOULTON Jacob Langley Mustangs BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
2 3540 ADUGALSKI Sebastian New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
3 3221 HERNANDEZ Cale Powell River Track Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
4 2955 KAIRIS-CATES John Kajaks Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
5 2701 KENLER Logan New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
6 2659 VOLOSHIN Daniel Norwesters Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
7 2593 KORZUCHOWSKI Alexander New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
8 1809 RETA Yohannes New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009
9 1680 ROKEBY Simon Royal City Track & Field Club BC Junior Development Pentathlon Championships (Coquitlam) Jul 18 - 2009