JD Top Ten Performances - 2011 - by Event
Criteria for inclusion:
Competitive member of BC Athletics
Best Performance in event over 2011 season at JD Approved Meets
Hand Timed Results adjusted (add 0.24 sec for races 300m or less, 0.14 for 400m races)
Rank min sec/m Surname Given Affiliation Meet Date of Meet
Girls 9 years old - F02 - 60m            
  1     9.58   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     9.69   SEIBEL Sophia Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     9.75   HOJABRPOUR Ariana Burnaby Striders South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     9.84   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     9.85   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     10.03   MCINTYRE Kianna Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     10.06   HARRISON Holly Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     10.08   BERNIER Anaiyah Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     10.11   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  10     10.28   ELLIOTT Sidney Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - 100m            
  1     15.33   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     15.61   SEIBEL Sophia Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     15.75   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     15.98   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     16.12   HOJABRPOUR Ariana Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     16.35   MCINTYRE Kianna Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     16.47   HUSTON Emma Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     16.61   BERNIER Anaiyah Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     16.65   HARRISON Holly Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  10     16.84   ELLIOTT Sidney Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - 600m            
  1 2 : 03.02   SEIBEL Sophia Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 2 : 03.88   HAINTZ Marquesis Golden Ears Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 2 : 06.14   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 2 : 07.95   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  5 2 : 09.57   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6 2 : 10.52   NAUDE Kristin Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 2 : 11.62   HUSTON Emma Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 2 : 12.42   ZURKOVIC Mia Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9 2 : 12.52   WILLIAMS Olivia Oceanside Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 2 : 15.22   KOBYLANSKI Maya Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - 1000m            
  1 3 : 40.67   HAINTZ Marquesis Golden Ears Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 3 : 49.35   SEIBEL Sophia Kamloops Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 4 : 00.30   ZURKOVIC Mia Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 4 : 07.20   NAUDE Kristin Powell River Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 4 : 11.50   HOLLINGSWORTH Cayce Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6 4 : 13.69   WILLIAMS Olivia Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  7 4 : 15.86   LEUNG Jessica Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 4 : 22.83   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  9 4 : 27.70   WAITE Joanna Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10 4 : 30.05   CHASE Sydney Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - 800RW            
  1 5 : 30.58   MITCHELL Makayla Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 5 : 46.80   HOLLINGSWORTH Cayce Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  3 5 : 50.80   WILLIAMS Olivia Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4 5 : 56.62   MARX Anja Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 6 : 03.30   MURRAY Paige Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  6 6 : 06.00   GIAKOUMAKIS Lily Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  7 6 : 07.49   NAUDE Kristin Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8 6 : 13.81   PICCININ Sydni Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9 6 : 20.58   COUTTS Bronwyn Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 7 : 42.10   RAVETCH Jessie Victoria Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - 60H            
  1     11.67   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     11.76   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     11.79   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     11.91   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     12.04   HARRISON Holly Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     12.10   RASTAD Julia Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     12.41   BERNIER Anaiyah Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     12.65   NAUDE Kristin Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     12.67   WAITE Joanna Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     12.85   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - High Jump          
  1     1.22   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  2     1.20   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     1.18   HARRISON Holly Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     1.16   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     1.15   ZURKOVIC Mia Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1.12   RASTAD Julia Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     1.10   WILLIAMS Olivia Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     1.08   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.08   HUSTON Emma Golden Ears Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.08   VAN RYSWYK Olivia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.08   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - Long Jump          
  1     3.37   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     3.31   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     3.21   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  4     3.12   MITCHELL Makayla Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     3.11   RASTAD Julia Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  6     3.10   SEIBEL Sophia Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     3.10   ZURKOVIC Mia Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  8     3.09   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     3.07   MCINTYRE Kianna Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     3.07   VAN RYSWYK Olivia South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - SP2kg            
  1     5.63   RASTAD Julia Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     5.37   MITCHELL Makayla Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     5.29   DESTEUR Andrea Valley Royals Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  4     5.26   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     5.10   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     5.03   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     4.77   REAUME Amanda Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     4.70   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     4.68   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     4.54   HEISE Grace Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 9 years old - F02 - Pentathlon          
  1     1407   SARA Eniko South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1316   LENZ Marin Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1270   RASTAD Julia Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1233   LAUENER Megan Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1159   OBIOHA Chisom Golden Ears Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1148   ZURKOVIC Mia Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1141   HARRISON Holly Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     917   SURIYA Shaunika Vancouver Thunderbirds BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     854   BERNIER Anaiyah Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     783   HAINTZ Marquesis Golden Ears Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 60m            
  1     8.86   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     9.27   MARTIN Cynthia Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     9.27   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     9.35   SMITH Cayla Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     9.45   RICHARDSON Teagan Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6     9.52   WALSH Avery Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     9.55   PANKRATZ Tana Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     9.59   PARSAKISH Anna Unattached British Columbia Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     9.61   MIKULA-NOBLE Nataysia Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     9.70   NIJJAR Jasneet Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  10     9.70   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 100m            
  1     14.35   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     14.72   MARTIN Cynthia Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     15.09   SMITH Cayla Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     15.17   PARSAKISH Anna Unattached British Columbia Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     15.25   MIKULA-NOBLE Nataysia Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     15.55   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     15.65   NIJJAR Jasneet Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8     15.71   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     15.74   RICHARDSON Teagan Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  10     15.76   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 600m            
  1 1 : 53.60   SMITH Cayla Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 1 : 58.89   BASRA Snehpreet Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 1 : 59.77   WATSON Nina Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 2 : 02.66   MONRO Natalia Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 2 : 03.25   HUTCHISON Cassidy Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6 2 : 04.12   CHALK Grace Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7 2 : 04.57   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 2 : 05.40   SCHOLZ Delaney Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 2 : 06.25   MILIC Hannah Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  10 2 : 06.87   STEWART-BARNETT Emma Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 1000m            
  1 3 : 27.28   SMITH Cayla Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 3 : 33.13   WATSON Nina Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 3 : 35.64   BASRA Snehpreet Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 3 : 43.20   CHALK Grace Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 3 : 44.48   SCHOLZ Delaney Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6 3 : 46.55   HUTCHISON Cassidy Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  7 3 : 48.55   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 3 : 48.68   MILIC Hannah Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  9 3 : 50.34   STEWART-BARNETT Emma Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10 3 : 51.95   ROCKEL Stella Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 800RW            
  1 5 : 37.53   WATSON Nina Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 5 : 41.30   ELLIOTT Libby Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3 5 : 47.73   MARX Adina Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 5 : 47.77   DENNESS Rori Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 5 : 52.75   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 5 : 55.21   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 5 : 55.24   ROCKEL Stella Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 5 : 56.68   BOWERMAN Ashley Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  9 6 : 01.78   ZINETTI Daniella Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 6 : 07.06   HEPBURN Jillian Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - 60H            
  1     11.26   NIJJAR Jasneet Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     11.41   SMITH Cayla Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3     11.54   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     11.63   GHUMAN Manroop Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     11.64   WALSH Avery Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     11.75   RICHARDSON Teagan Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  6     11.75   WATSON Nina Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     11.91   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     11.98   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     12.01   TRUDEAU Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - High Jump          
  1     1.33   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1.27   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3     1.25   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3     1.25   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     1.21   ROWELL Tavia Golden Ears Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1.20   BOLLHORN Kennedy Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     1.15   PATRY-SMITH Jenevieve Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  7     1.15   RICHARDSON Teagan Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  7     1.15   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  7     1.15   BAKALA Ava Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     1.15   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     1.15   PANKRATZ Tana Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     1.15   MURRAY Marissa Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - Long Jump          
  1     3.91   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     3.80   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     3.77   SMITH Cayla Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  4     3.68   PARSAKISH Anna Unattached British Columbia Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     3.63   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     3.59   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     3.55   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     3.51   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  9     3.44   PANKRATZ Tana Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     3.35   MURRAY Marissa Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - SP2kg            
  1     7.56   MARTIN Cynthia Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  2     7.15   WALSH Avery Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     6.94   ROWELL Tavia Golden Ears Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     6.64   PATRY-SMITH Jenevieve Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     6.53   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     6.45   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  7     6.41   HAINTZ Mateya Golden Ears Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     6.24   DELANGE Chantel Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     6.21   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     6.08   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - D750g            
  1     18.72   WILLETT Abby Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  2     17.73   HAINTZ Mateya Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3     16.92   DENNESS Rori Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     15.43   BUCKINGHAM Sarah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     15.42   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6     14.91   PATRY-SMITH Jenevieve Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     13.81   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     13.43   KRAUSE Sienna Ridge Rockets Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     13.32   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     12.92   WAY Cecilia Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - J400g            
  1     19.46   DENNESS Rori Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     18.25   PATRY-SMITH Jenevieve Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     17.21   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     15.73   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     15.58   DANIELL Meghan Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     13.33   BOWERMAN Ashley Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  7     12.96   ASHCROFT Julia Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     12.89   WILLETT Abby Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     11.53   ELLIOTT Libby Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     11.38   HAINTZ Mateya Golden Ears Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 10 years old - F01 - Pentathlon          
  1     1773   MONRO Natalia Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1603   SMITH Cayla Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1563   ROWELL Tavia Golden Ears Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1526   LOWKA Shianne Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1425   WARING-JONES Eden Ridge Rockets Track Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1407   WATSON Kaitlyn Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1338   PATRY-SMITH Jenevieve Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     1311   FREDERIKSEN Gwyneth Unattached British Columbia VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  9     1276   DENNESS Rori Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1273   ELIOPOULOS Paris Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 60m            
  1     8.58   LEW Jasmine Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     8.71   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     8.84   GEE Cassidy Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     8.89   URBAN Jessica Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5     8.90   REEVES Katelyn Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     8.92   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     8.93   GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     9.20   MOORE Amanda South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     9.22   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     9.33   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 100m            
  1     13.63   LEW Jasmine Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     14.09   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     14.23   GEE Cassidy Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     14.24   GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     14.40   URBAN Jessica Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     14.49   MOORE Amanda South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     14.54   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     14.67   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     14.83   TERRY Alyssa South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     14.89   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 200m            
  1     28.38   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     28.82   GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     29.83   LEW Jasmine Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     29.98   URBAN Jessica Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     30.11   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6     30.14   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     30.20   KURUCZ Aaryanna Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     30.29   MOORE Amanda South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     30.32   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     30.36   HEISTERMAN Madison Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 600m            
  1 1 : 44.76   HEISTERMAN Madison Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 1 : 48.89   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 1 : 52.01   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 1 : 52.51   RIBEIRO Haley Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 1 : 54.10   KRIESER Jade Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6 1 : 54.49   GREGORY Nikki Chilliwack Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 1 : 55.81   HANSON Taya Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8 1 : 56.40   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  9 1 : 56.97   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10 1 : 57.09   VANEE Grace Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 1000m            
  1 3 : 12.11   HEISTERMAN Madison Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2 3 : 17.90   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3 3 : 19.30   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 3 : 22.26   KRIESER Jade Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 3 : 28.49   VANEE Grace Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6 3 : 29.04   RIBEIRO Haley Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7 3 : 41.42   GAGON-BOUNAIX Aiyana Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 3 : 41.44   PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9 3 : 42.91   HANSON Taya Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  10 3 : 44.49   HUTCHISON Marley Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 800RW            
  1 4 : 44.70   KAISER Madalyn Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  2 4 : 45.10   SAYAH Taylor Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3 5 : 08.98   ROBINSON Mikaela Nanaimo & District Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  4 5 : 11.72   WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 5 : 21.94   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 5 : 22.67   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 5 : 25.23   ROGERS Kendel Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  8 5 : 35.40   ANDERSEN Marina Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9 6 : 02.80   RAVETCH Rosie Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  10 6 : 06.11   BOYLES Alexis Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - 60H            
  1     10.77   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     10.84   KURUCZ Aaryanna Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     10.87   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     10.95   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     11.01   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     11.10   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     11.17   SZCZAWINSKI Kira Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     11.44   GEE Cassidy Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     11.48   PALLOT Jessica Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  10     11.49   BAKLOUTI Zaineb South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - High Jump          
  1     1.37   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     1.30   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     1.29   PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     1.28   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     1.27   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1.26   PALLOT Jessica Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  7     1.24   HUTCHISON Marley Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     1.21   CHANDRA Lauren Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.21   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.21   LAVIGNE-EVELY Lydia Vernon Amateur Athletics Association Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - Long Jump          
  1     4.35   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     3.98   LEW Jasmine Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     3.97   GEE Cassidy Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     3.94   URBAN Jessica Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     3.92   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     3.90   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     3.86   KURUCZ Aaryanna Ocean Athletics Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  7     3.86   SZCZAWINSKI Kira Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     3.85   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     3.74   CHANDRA Lauren Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - SP2kg            
  1     9.16   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     8.80   WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     8.51   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     7.75   RANDLE Rathaine Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     7.24   HANSON Taya Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  6     7.16   ROBICHAUD Alexa Unattached British Columbia Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     7.11   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     7.10   MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     6.78   CZEPPEL Hunter Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     6.72   SCHROETER Anika Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - D750g            
  1     21.91   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     19.48   WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     17.24   ROBICHAUD Alexa Unattached British Columbia BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  4     16.29   PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     15.61   RANDLE Rathaine Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  6     14.38   SCHROETER Anika Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  7     14.24   DEBRUYNE Savanna Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     13.90   MITCHELL Kassidy Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  9     13.89   MCLELLAN Taiya Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     13.67   CASPARIE Carsyn Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - J400g            
  1     25.22   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     24.24   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     20.38   ROBICHAUD Alexa Unattached British Columbia Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4     17.77   WATSON Lauren Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     16.73   RANDLE Rathaine Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     16.43   HANSON Taya Okanagan Athletics Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  7     16.17   PALMER Charlotte Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8     15.29   CASPARIE Carsyn Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     14.62   WOOLNOUGH Serena Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     14.27   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 11 years old - F00 - Pentathlon          
  1     2109   CATHRO Ashley Victoria Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  2     2021   LENZ Sienna Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1797   STROME Devin New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1740   PELAYO-MAZZONE Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1605   HUTCHISON Marley Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1573   MARTINEZ Mariana Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1561   D'AGNOLO Nicole Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1422   VANEE Grace Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1321   WELTZIN Kayla Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1290   LAGERSTROM Kristen Ridge Rockets Track Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 100m            
  1     13.48   PINTO Raquel Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     13.49   LAM Georgia Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     13.51   LEE Kaitlyn Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     13.72   TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     13.83   JANSEN Shelby Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     13.86   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     13.88   MATHESON Lauren Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     13.89   BLYT Kyra Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     13.96   PAISLEY Sophie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     13.98   BURTINI Tatiana Nanaimo & District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 200m            
  1     27.69   STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     27.98   LEE Kaitlyn Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3     28.06   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     28.13   MATHESON Lauren Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     28.18   LAM Georgia Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     28.21   TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     28.42   PINTO Raquel Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     28.47   BLYT Kyra Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     28.71   PAISLEY Sophie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     28.91   KNOWLES Olivia Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 300m            
  1     44.40   STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     44.81   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     45.31   LAM Georgia Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     45.51   TAKHAR Mehroop Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     45.72   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     46.28   JANSEN Shelby Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     46.33   MATHESON Lauren Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     46.52   FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     46.54   VANEE Lauren Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     46.73   GAGE Kristin Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 800m            
  1 2 : 27.95   STEER Danielle Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2 2 : 28.44   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3 2 : 28.91   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 2 : 30.64   HOOLSEMA Brooke Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 2 : 31.11   CHAMPOUX Megan Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  6 2 : 32.17   VANEE Lauren Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7 2 : 35.54   WOOD Emily Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8 2 : 35.79   SAINT-ONGE Jaime Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9 2 : 36.16   BELKNAP Delaney Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10 2 : 36.88   GOODWIN Anna Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 1200m            
  1 3 : 57.65   STEER Danielle Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2 4 : 00.60   HOOLSEMA Brooke Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3 4 : 08.29   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 4 : 09.56   BELKNAP Delaney Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 4 : 10.43   MANN Emily Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  6 4 : 12.41   CHILTON Emily Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7 4 : 14.72   WOOD Emily Norwesters Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  8 4 : 14.80   VANEE Lauren Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9 4 : 15.65   SAINT-ONGE Jaime Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10 4 : 18.10   MCKAY Lauren Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 800RW            
  1 4 : 56.50   BROERE Cate Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2 5 : 04.00   HOLLINGSWORTH Bayley Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  3 5 : 12.85   MARTINUSEN Christina Pacific Athletics Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  4 5 : 24.97   WATSON Isabella Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 5 : 27.02   PICCININ Claudia Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6 5 : 27.93   MARX Karli Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 5 : 47.28   FOOTE Abresia Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8 5 : 54.90   MACGREGOR Jasmine Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9 5 : 55.00   MASSEE Callie Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10 5 : 55.80   GRANT Jessica Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 80H            
  1     13.20   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     13.45   CHAMPOUX Megan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3     13.47   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     13.59   STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     13.60   GOODWIN Anna Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     13.74   DOLFO Tanika Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     13.74   DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     13.78   GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     13.87   PAISLEY Sophie Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     13.88   PINTO Raquel Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - 200H            
  1     29.81   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     30.12   STEER Danielle Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     30.86   CHAMPOUX Megan Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     31.43   PAISLEY Sophie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     31.73   GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     32.03   IRWIN Julia Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     32.10   RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     32.19   DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     32.44   GAGE Kristin Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     32.61   FRIESEN Erica Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - High Jump          
  1     1.48   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1.40   PAISLEY Sophie Cowichan Valley Athletic Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  2     1.40   DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     1.35   KNOWLES Olivia Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     1.35   GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     1.35   GOODWIN Anna Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     1.35   MEIHUIZEN Ruby Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   LOWKA Brianne Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   TYNDALL Hana Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.30   HUNTER Hayley Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  8     1.30   CHEUNG Lauryn Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   BELLAND Andi Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1.30   RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   STEER Danielle Ocean Athletics Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  8     1.30   STEEVES Hope Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     1.30   LEE Kaitlyn Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     1.30   DHAMI Sophie Ridge Rockets Track Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     1.30   FREDERIKSEN Lindsey Unattached British Columbia George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  8     1.30   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - Long Jump          
  1     4.81   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     4.43   FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3     4.32   PINTO Raquel Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     4.21   SAMUELSON Kendal Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  5     4.16   GAGE Kristin Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     4.16   STEER Danielle Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  5     4.16   PANKRATZ Selah Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     4.15   SAINT-ONGE Jaime Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     4.15   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     4.14   DOLFO Tanika Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - SP3kg            
  1     9.18   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  2     8.52   DOSANJH Gulneer Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     8.50   WIDESKI Valerie Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     8.26   DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     8.01   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     8.00   NAGY Briana Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     7.77   FRANCIS Simone Ocean Athletics Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  8     7.62   DOLFO Tanika Langley Mustangs Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  9     7.52   HUNTER Hayley Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     7.32   LOWKA Brianne Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - D750g            
  1     31.52   WIDESKI Valerie Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     28.27   FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     23.67   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     22.19   DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     20.99   WOLCZYK Madison Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     20.96   HUNTER Hayley Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     20.32   FRANCIS Simone Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8     20.02   DASS Norina Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     19.95   NAGY Briana Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     19.31   STEEN Cassidy Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - J400g            
  1     33.47   HUNTER Hayley Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     25.92   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     24.83   CURTS Camryn Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  4     23.64   FORSYTH Marie Louise Vancouver Thunderbirds BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     21.32   FORRESTER Bailey Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6     20.49   WIDESKI Valerie Kajaks Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     20.06   NAGY Briana Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     19.95   PICCININ Claudia Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     19.32   HILL Olivia Campbell River Comets Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  10     19.02   DUFTY Hunter Penticton Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - H3kg            
  1     30.12   DOLFO Tanika Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     30.11   WIDESKI Valerie Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     21.30   CHEUNG Lauryn Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     20.75   PETERSON Meagan Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     18.63   CURTS Camryn Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6     16.95   MACEWAN Chelsea Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     16.64   FREDERIKSEN Lindsey Unattached British Columbia George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  8     16.45   HUNTER Hayley Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     16.02   WOOD Emily Norwesters Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     15.83   HOLLINGSWORTH Bayley Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 12 years old - F99 - Pentathlon          
  1     2898   HOEY Makayla Oceanside Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     2421   MACGREGOR Gabrielle Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     2157   RASTAD Emma Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     2068   GILLESPIE Caroline Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     2058   GOODWIN Anna Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     2038   CHAMPOUX Megan Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1970   IRWIN Julia Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1883   VANEE Lauren Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1833   LEE Kaitlyn Oceanside Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  10     1790   BELLAND Andi Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 100m            
  1     13.20   DUNCANSON Jade Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     13.23   MARSHALL Avery Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     13.30   HIGASHITANI Meghan Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     13.43   CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     13.43   JEROME Rachel Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     13.45   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  7     13.52   JONAS Emma South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     13.61   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     13.66   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  10     13.70   SERVATIUS Afton Chilliwack Track & Field Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 200m            
  1     27.10   JEROME Rachel Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     27.31   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     27.41   HIGASHITANI Meghan Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     27.43   MARSHALL Avery Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     27.55   DUNCANSON Jade Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     27.69   LINDSAY Nicole Cowichan Valley Athletic Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  7     27.76   CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     27.85   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     27.91   MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     27.98   PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 300m            
  1     43.43   MOUSSEAU Alyssa Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     43.98   GUMMER Chloe Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  3     44.31   JOHNSTON Hannah Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     44.53   MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     44.58   PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     44.70   DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     44.83   HIGASHITANI Meghan Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     45.01   LINDSAY Nicole Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     45.28   CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  10     45.69   DEWITH Arianna Elite Track & Field Academy Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 800m            
  1 2 : 22.43   MOUSSEAU Alyssa Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 2 : 23.72   DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3 2 : 23.99   GREER Julia Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 2 : 27.93   MORRIS Amy Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 2 : 28.04   DEWITH Arianna Elite Track & Field Academy Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6 2 : 31.67   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7 2 : 34.12   KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 2 : 35.43   BOPARAI Joldenjeet Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9 2 : 36.00   KLASSEN Adrianna Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10 2 : 36.49   TERRY Rebecca South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 1200m            
  1 3 : 54.26   GREER Julia Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 3 : 58.54   DA LUZ Lauren Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 4 : 02.10   MORRIS Amy Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 4 : 03.29   SIM Glynis Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 4 : 07.06   GOSSELIN Desiree Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 4 : 08.86   BOPARAI Joldenjeet Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7 4 : 09.56   MUIR Megan Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 4 : 09.63   DEJONG Breanne Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 4 : 15.27   HARDER Danielle Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 4 : 16.21   TERRY Rebecca South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 2000m            
  1 6 : 57.10   GREER Julia Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  2 7 : 17.55   MORRIS Amy Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 7 : 22.12   SIM Glynis Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 7 : 27.31   BOPARAI Joldenjeet Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  5 7 : 30.93   HARDER Danielle Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 7 : 32.74   MUIR Megan Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7 7 : 49.87   KEYES Emily Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8 7 : 51.14   DEJONG Breanne Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 7 : 54.50   HINSBERGER Cassidy Campbell River Comets Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10 7 : 55.87   CHO Samantha Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 1500RW            
  1 8 : 48.74   DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2 9 : 15.63   WILSON Alexa Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3 10 : 00.86   WRIGHT Marlee Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  4 11 : 54.27   AMATO Marisa Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 80H            
  1     12.91   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     12.94   MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     13.21   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     13.36   JOHNSTON Hannah Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  4     13.36   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     13.52   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     13.90   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     14.00   BEKAR Kiana Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     14.00   DUFTY Haven Penticton Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     14.41   CLARKE Julia Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - 200H            
  1     29.42   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     29.91   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     29.99   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     30.00   JOHNSTON Hannah Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     30.19   MOORE Tosha South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     31.44   CLARKE Julia Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     31.73   GUMMER Chloe Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     32.07   D'AGNOLO Lauren Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     32.28   KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     32.67   ALLINGHAM Lisa Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - High Jump          
  1     1.55   ROLFE Hannah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     1.50   HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     1.45   CRUICKSHANK Heather Alberni Valley Track Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3     1.45   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  3     1.45   KNAPPETT Emma Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     1.45   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     1.45   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     1.45   LEHMANN Beatrix Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  3     1.45   KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1.40   CATHCART Sara Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     1.40   UYEYAMA Zandalee Kajaks Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  10     1.40   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     1.40   HERRON Katherine Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     1.40   SQUIRE Kyla Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     1.40   MOTYKA Maya Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     1.40   WALTON Teagan Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - Pole Vault          
  1     2.10   CHOBOTER Rachel Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - Long Jump          
  1     4.81   JEROME Rachel Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     4.70   JOHNSTON Hannah Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     4.58   BEKAR Kiana Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     4.53   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     4.52   CATHCART Sara Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     4.49   HIGASHITANI Meghan Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     4.48   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     4.46   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     4.42   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     4.38   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - Triple Jump          
  1     10.02   JEROME Rachel Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     9.78   BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     9.78   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     9.58   DUFTY Haven Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  5     9.44   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     9.38   PATERSON Georgia South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     9.35   BEKAR Kiana Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     9.33   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     9.33   KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     9.25   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     9.25   KLYM Kayla Vancouver Thunderbirds South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - SP3kg            
  1     10.01   WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  2     9.87   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     9.80   CARROTHERS Kelsey Pacific Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     9.08   BAMARA Sidney Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     8.59   BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  6     8.45   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     8.07   STRODA Noemi Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     7.82   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     7.79   HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     7.67   DUNCANSON Jade Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - D750g            
  1     33.74   BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     30.65   WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  3     30.03   BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     29.13   CARROTHERS Kelsey Pacific Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     26.14   DUFTY Haven Penticton Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     25.39   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     24.33   STRODA Noemi Okanagan Athletics Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  8     21.64   LEDDING Katrina Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  9     21.56   PILTON Lindsay Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10     20.95   FARRAR Una Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - J400g            
  1     33.10   BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     28.54   WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     26.01   CARROTHERS Kelsey Pacific Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     24.70   HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     24.61   KAZANOWSKI Amelia Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  6     23.60   DUFTY Haven Penticton Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     22.63   PILTON Lindsay Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     22.50   MOUSSEAU Alyssa Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     21.38   FARRAR Una Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     20.80   DAVISON-O'BRIEN Angelina Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - H3kg            
  1     38.66   BOTSIS Chanell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     35.65   WILLING Tasha Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     28.86   BHANDAL Gurleen Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     24.97   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     22.96   CARROTHERS Kelsey Pacific Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     20.72   PILTON Lindsay Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  7     20.40   STRODA Noemi Okanagan Athletics Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  8     19.24   STEWART-BAIN Elizabeth Comox Valley Cougars BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     17.59   PHILLIPS Shayla Comox Valley Cougars BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     15.62   LAYMAN Sydney Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 13 years old - F98 - Pentathlon          
  1     2514   BAINS Chicago Cowichan Valley Athletic Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  2     2484   SCHULTZ Nina New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     2368   PICKEN Megan Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     2305   ABBOTT Calli-Ann Powell River Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  5     2284   PAULEY Jaclyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     2238   HETHERINGTON Chloe Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     2161   KONRAD Hannah Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     2074   VALENTE Calista Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1878   KLASSEN Adrianna Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1870   CHOBOTER Rachel Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 100m            
  1     13.10   SMILEY Taryn Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     13.18   MERNAGH Stephanie South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     13.21   NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  4     13.30   REIMER Lexy Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     13.33   AMARAL Desiree South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     13.52   MANN Nicole Penticton Athletics Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  7     13.53   PYNN Jenaya Nanaimo & District Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  8     13.58   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  9     13.61   COOPER Chelsea Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  10     13.65   SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 200m            
  1     26.14   AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     26.69   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     27.18   MERNAGH Stephanie South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4     27.28   PYNN Jenaya Nanaimo & District Track & Field Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  5     27.35   REIMER Lexy Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     27.49   NIJJAR Gagandeep Universal Athletics Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7     27.70   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     27.84   MANN Nicole Penticton Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  9     27.91   AMARAL Desiree South Fraser Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     27.95   GILL Simerpreet Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 300m            
  1     41.34   AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     41.89   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     42.91   PYNN Jenaya Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  4     43.39   MERNAGH Stephanie South Fraser Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5     44.18   MANN Nicole Penticton Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6     44.44   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     44.51   GILL Simerpreet Universal Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     44.87   WIEBE Jennifer Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     44.93   HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     45.06   STEVENSON Sophia Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 800m            
  1 2 : 23.20   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2 2 : 23.39   PYNN Jenaya Nanaimo & District Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3 2 : 23.78   STEVENSON Sophia Burnaby Striders BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  4 2 : 24.12   MANN Nicole Penticton Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5 2 : 24.79   KNELLER Kennedy Okanagan Athletics Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  6 2 : 25.01   JOHNSTONE Christina Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7 2 : 25.04   AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8 2 : 27.62   RIBEIRO Chelsea Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 2 : 28.48   LATURNUS Cassie Okanagan Athletics Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  10 2 : 28.92   HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 1200m            
  1 3 : 51.89   RIBEIRO Chelsea Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2 3 : 55.33   UNRUH Alicia Valley Royals Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3 3 : 55.40   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4 3 : 56.31   NUTTALL Megan Campbell River Comets Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5 3 : 58.16   MANN Nicole Penticton Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6 3 : 58.34   LATURNUS Cassie Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 3 : 58.57   KING Tkia Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  8 3 : 58.98   STEVENSON Sophia Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9 3 : 59.55   BIZARRO Zoe Bulkley Valley Athletic Society Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  10 4 : 04.39   MAHAL Harleen Universal Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 2000m            
  1 6 : 52.77   RIBEIRO Chelsea Ocean Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2 6 : 59.20   UNRUH Alicia Valley Royals Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3 7 : 07.99   BIZARRO Zoe Bulkley Valley Athletic Society Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4 7 : 10.69   LATURNUS Cassie Okanagan Athletics Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5 7 : 13.96   NUTTALL Megan Campbell River Comets Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6 7 : 23.97   FAGAN Veronica Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 7 : 29.20   KING Tkia Oceanside Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  8 7 : 30.84   MCNEIL Madysen Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9 7 : 55.20   MYLIE Emma Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  10 8 : 03.83   GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 1500RW            
  1 7 : 49.87   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2 8 : 09.23   GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3 8 : 10.44   HENDERSON Natalie Victoria Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  4 10 : 35.99   CHESTNUT Jessie Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  5 11 : 52.79   MORTON Tayler Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 1500SC            
  1 5 : 19.94   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2 5 : 28.12   LATURNUS Cassie Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3 5 : 34.98   MCNEIL Madysen Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4 5 : 37.63   FAGAN Veronica Okanagan Athletics Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5 5 : 58.14   WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6 6 : 00.65   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 6 : 23.10   CASCIOLA Amelia Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  8 6 : 24.30   GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 80H            
  1     12.55   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     13.03   PAULS Sophia Powell River Track Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  3     13.04   ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     13.17   VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5     13.21   BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  6     13.37   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     13.90   SMITHSON Emma Langley Mustangs BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  8     13.96   EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     13.96   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  10     14.09   ROACH Sydney Ocean Athletics BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - 200H            
  1     29.44   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     30.55   PAULS Sophia Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3     30.74   ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     31.68   ROACH Sydney Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     31.94   DOBBYN Amanda Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6     32.28   SMITHSON Emma Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     32.54   WEIR Kinsey Royal City Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     34.08   MORTON Tayler Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     34.28   MAY Kyla Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     38.18   GABY Jacqueline Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - High Jump          
  1     1.55   EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  1     1.55   PAULS Sophia Powell River Track Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  1     1.55   HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     1.54   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     1.51   BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1.50   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     1.45   COOPER Chelsea Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7     1.45   CAMPBELL Carlee Kamloops Track & Field Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  7     1.45   SMITHSON Emma Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     1.42   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - Pole Vault          
  1     2.60   SMITH Alexzandra Powell River Track Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  2     2.20   ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     2.10   WEIR Kinsey Royal City Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - Long Jump          
  1     5.20   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  2     5.04   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     4.98   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  4     4.93   PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     4.74   HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6     4.72   AUERSPERG Natalie Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7     4.59   BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     4.55   PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  8     4.55   POON Megan West Vancouver Track & Field BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  10     4.52   BELLIVEAU Danielle Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - Triple Jump          
  1     10.72   PAULS Sophia Vancouver Olympic Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     10.67   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     10.67   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     9.98   BELLIVEAU Danielle Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  5     9.96   POON Megan West Vancouver Track & Field Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     9.84   WEIR Kinsey Royal City Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     9.76   HANSON Jessica Vancouver Olympic Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     9.65   PALMER Sophie Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     9.52   TIMMINS Cyrena Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     9.30   DOBBYN Amanda Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - SP3kg            
  1     10.83   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     9.82   WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     9.46   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Legion Cdn Youth T&F Championships (Ottawa, ON) Aug 5-7 - 2011
  4     9.43   ACOSTA Maria Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     9.27   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  6     9.12   BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     9.11   FREDERIKSEN Mairina Unattached British Columbia Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     8.91   SCALDAFERRI Carla West Vancouver Track & Field Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  9     8.56   BROWN Hannah Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     8.44   WHITE Kadeja Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - D1.00kg            
  1     28.34   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     27.73   WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3     27.31   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  4     25.60   FREDERIKSEN Mairina Unattached British Columbia Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     21.61   ALLEN Madison Kamloops Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6     20.55   SMITHSON Emma Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     19.14   NORTHRUP Tanna Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     19.10   WHITE Kadeja Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  9     18.78   LEBLANC Caitlin Chilliwack Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     18.41   EVANS Anastasia Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - J600g            
  1     36.03   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     31.69   WOLCZYK Brittni Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     30.10   MCLELLAN Paige Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     26.72   SMITH Alexzandra Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  5     24.13   FREDERIKSEN Mairina Unattached British Columbia Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     23.71   MILLER Sophie Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     23.19   HOEY Chelsea Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  8     22.43   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9     19.61   NUTTALL Megan Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10     19.20   VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - H3kg            
  1     40.69   SILZER Gillian Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  2     35.38   RASCHE Teagan Coquitlam Cheetahs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     27.95   NORTHRUP Tanna Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  4     25.37   SUTTON Mahaila Ridge Rockets Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  5     25.18   FREDERIKSEN Mairina Unattached British Columbia Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6     20.82   ALLEN Madison Kamloops Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     20.37   MCLELLAN Paige Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     17.72   CHESTNUT Jessie Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  9     17.44   KING Tkia Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  10     15.51   FRANCESCHINI Jill Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Girls 14 years old - F97 - Pentathlon          
  1     2920   WEAVER Katie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     2822   BUCKINGHAM Robyn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     2774   PAULS Sophia Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     2741   CHO Stephanie Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     2383   VOLOSHIN Diana Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     2315   SMITHSON Emma Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     2101   DOBBYN Amanda Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 60m            
  1     9.42   RASAIAH Kintan Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     9.80   MUNCEY-BUCKLEY Brandt Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  3     9.94   ARON Nicholas Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     9.96   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5     9.98   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     10.00   MATHESON Tanner Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7     10.03   LEWIS Nolan Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  8     10.05   CLENDENIN Noah Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  9     10.10   DEMIAN Nathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9     10.10   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 100m            
  1     15.55   RASAIAH Kintan Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     15.76   ARON Nicholas Golden Ears Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  3     15.86   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     16.04   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     16.15   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6     16.16   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     16.17   DEMIAN Nathan Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     16.20   MATHESON Tanner Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     16.25   LEWIS Nolan Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     16.25   SHAW Ryan Oceanside Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 600m            
  1 1 : 59.48   ARON Nicholas Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 2 : 00.24   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 2 : 01.20   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 2 : 01.22   DEMIAN Nathan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 2 : 02.71   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 2 : 03.82   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7 2 : 06.37   MUNCEY-BUCKLEY Brandt Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  8 2 : 08.35   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 2 : 11.14   CASPARIE Connor Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10 2 : 12.16   LUCCOCK Brendan South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 1000m            
  1 3 : 29.40   ARON Nicholas Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 3 : 36.59   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 3 : 42.87   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4 3 : 43.50   DEMIAN Nathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 3 : 55.99   ALLEN Felix Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6 4 : 01.97   LEWIS Nolan Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  7 4 : 06.30   MCKAY Fraser South Fraser Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8 4 : 06.85   ANDERSEN Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 4 : 08.60   HILTON Matteo Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10 4 : 15.51   HERMANN Nicholas Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 800RW            
  1 5 : 48.29   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2 6 : 03.65   KLIMOS Nicolas Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 6 : 05.54   WATSON Mitchell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 6 : 20.24   LESLIE Tyler Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5 6 : 27.32   BASSETT Avi Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6 6 : 28.42   O'REILLY Matthew Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7 6 : 36.09   KLIMOS Tyler Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 6 : 41.43   DEMIAN Nathan Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - 60H            
  1     11.45   RASAIAH Kintan Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     11.66   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  3     11.77   DEMIAN Nathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3     11.77   DANBROOK Caden Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     11.85   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     12.11   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  7     12.31   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     12.75   MCKAY Fraser South Fraser Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     13.03   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     13.09   MATHESON Tanner Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - High Jump          
  1     1.15   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1.10   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     1.10   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  4     1.08   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     1.07   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     1.07   DUGUID Cameron Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     1.05   DEMIAN Nathan Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     1.05   CASPARIE Connor Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     1.03   COOPER Lucas Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  10     1.00   GILBERT Nathan Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  10     1.00   MATHESON Tanner Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     1.00   RASAIAH Kintan Powell River Track Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  10     1.00   MCKAY Fraser South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - Long Jump          
  1     3.86   RASAIAH Kintan Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  2     3.49   MUNCEY-BUCKLEY Brandt Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  3     3.41   LUCCOCK Brendan South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     3.39   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5     3.35   ARON Nicholas Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     3.33   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     3.31   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     3.23   BLIZZARD Simon Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     3.15   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     3.15   DANBROOK Caden Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - SP2kg            
  1     5.90   ABBOTT Keagan Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     5.88   HILTON Matteo Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  3     5.65   HEISTERMAN Keaton Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     5.59   RASAIAH Kintan Powell River Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     5.49   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6     5.41   DEPAOLI Bronson Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     5.34   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     5.19   LEWIS Nolan Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     5.17   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     5.16   GILBERT Nathan Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 9 years old - M02 - Pentathlon          
  1     1454   ISBISTER Kieran Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1424   OLSON Fraser Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1256   DEMIAN Nathan Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1215   CONTRERAS Nicholas Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1215   KATZBERG Ethan Nanaimo & District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  6     1147   LUCCOCK Brendan South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1081   MCKAY Fraser South Fraser Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     1012   DUGUID Cameron Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     907   ABBOTT Keagan Powell River Track Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  10     842   HILTON Matteo Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 60m            
  1     9.00   HUTCHINSON Braeden South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  2     9.14   NKOLOAGU Chidubem Burnaby Striders Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     9.14   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     9.15   WILSON Lochlan Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     9.17   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6     9.30   PEROVICH Josiah Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     9.32   NAHORNEY Ty Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     9.42   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  9     9.44   PENSON-MCCOY Jesaiah Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     9.47   STEEVES Preston Ocean Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 100m            
  1     14.45   HUTCHINSON Braeden South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     14.46   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     14.66   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     14.73   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  5     14.92   WILSON Lochlan Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     15.20   PENSON-MCCOY Jesaiah Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     15.28   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  8     15.39   SMITH Ethan Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     15.53   TAYLOR-LEWIS Simi Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     15.54   DENMAN Ryan Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 600m            
  1 1 : 50.75   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 1 : 56.51   YORK Jacob Unattached British Columbia Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3 1 : 56.72   SEAMAN Nate Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 1 : 56.89   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 1 : 59.00   KASTELEIN Caleb Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6 1 : 59.10   ELLISON Evan Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7 2 : 01.58   TAYLOR-LEWIS Simi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 2 : 02.11   BLAKELY Liam Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9 2 : 02.33   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10 2 : 03.27   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 1000m            
  1 3 : 26.45   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 3 : 26.73   SEAMAN Nate Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 3 : 29.97   KASTELEIN Caleb Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 3 : 36.23   YORK Jacob Unattached British Columbia Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5 3 : 37.25   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6 3 : 38.24   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7 3 : 38.51   BLAKELY Liam Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 3 : 39.97   SCHERBAN Jason Penticton Athletics BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9 3 : 42.34   MUIR Zach Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10 3 : 44.82   NEMETHY Simon Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 800RW            
  1 5 : 02.26   CONTANT Yanick Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  2 5 : 43.48   COULSON James Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  3 6 : 05.06   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 6 : 06.97   RIDDELL Sam Norwesters Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 6 : 11.80   AMATO Jacob Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6 6 : 19.17   CHONG Jarrett Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7 6 : 28.24   KUVAIEV Leon Norwesters Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - 60H            
  1     10.97   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     11.17   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     11.53   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     11.57   PEROVICH Josiah Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     11.78   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     12.00   KLENNER Stuart Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  6     12.00   ELLISON Evan Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  8     12.11   TAYLOR-LEWIS Simi Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     12.12   KOPPES Graeme Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  10     12.25   BLAKELY Liam Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - High Jump          
  1     1.50   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  2     1.25   WILSON Lochlan Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     1.25   BLUCKE Kevin Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     1.25   BLAKELY Liam Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     1.24   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     1.23   ELLISON Evan Ocean Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  7     1.20   TAYLOR-LEWIS Simi Coquitlam Cheetahs BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  7     1.20   DOWN Henry Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     1.15   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     1.15   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1.15   NEMETHY Simon Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - Long Jump          
  1     3.90   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     3.62   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     3.56   PEROVICH Josiah Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  3     3.56   ELLISON Evan Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  5     3.49   SEAMAN Nate Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     3.47   BLAKELY Liam Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     3.46   NAHORNEY Ty Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     3.46   WILSON Lochlan Kamloops Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     3.45   HUTCHINSON Braeden South Fraser Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     3.44   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     3.44   MORRIS Matthew Nanaimo & District Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - SP2kg            
  1     8.69   BHANDAL Iqam Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     7.78   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     7.77   CHONG Jarrett Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     7.52   KASTELEIN Caleb Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     7.39   MENSAH Karile-Jamall Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     7.38   SANDHU Kalvin Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     7.37   STEEVES Preston Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     7.16   MILLER Arthur Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     7.08   SMITH Ethan Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10     7.00   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - D750g            
  1     39.13   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  2     21.81   BHANDAL Iqam Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     20.30   CONTANT Yanick Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     18.89   MONTGOMERY Colin Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     18.13   CHONG Jarrett Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     17.25   SMITH Ethan Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  7     16.24   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     16.03   MILLER Arthur Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     15.97   STEEVES Preston Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     14.12   NETHERTON Stanley Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - J400g            
  1     21.89   CHONG Jarrett Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     20.35   MILLER Arthur Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     19.84   WILSON Lochlan Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     19.61   DEWIT Aaron Cowichan Valley Athletic Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5     19.23   MORRIS Matthew Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     17.25   MONTGOMERY Colin Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     17.10   KASTELEIN Caleb Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     16.88   POLAN Eric Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     16.74   CONTANT Yanick Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  10     16.29   GUILD Mackenzie Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 10 years old - M01 - Pentathlon          
  1     1998   WAKELYN Parker Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1711   PEROVICH Josiah Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1590   KASTELEIN Caleb Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     1502   JENSEN Ryan Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1477   JONES Maxwell Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1399   CHONG Jarrett Coquitlam Cheetahs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1209   COULSON James Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1099   BELCHER Jeremy Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1019   CHAPMAN Theo Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1017   SMITH Isaiah Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 60m            
  1     8.55   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     8.58   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     8.93   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     8.95   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     9.03   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     9.21   DADSON Emmanuel Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  7     9.22   MCCLOSKEY Justin Burnaby Striders South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8     9.30   KLASSEN Jared Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     9.32   FRANCESCHINI Kevin Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     9.33   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 100m            
  1     13.68   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     14.00   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  3     14.16   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     14.22   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     14.72   DADSON Emmanuel Royal City Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     14.76   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  7     14.78   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8     14.92   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     14.96   MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     14.97   MCCLOSKEY Justin Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 200m            
  1     28.09   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     29.06   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  3     29.66   MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  4     29.80   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     29.97   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  6     30.82   FILAFILO Josh Elite Track & Field Academy Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     30.95   LENTON Jorrin Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     31.10   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     31.23   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     31.23   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 600m            
  1 1 : 42.89   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2 1 : 52.12   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3 1 : 53.21   PARMAR Rajeev Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4 1 : 54.23   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 1 : 54.75   MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  6 1 : 56.14   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7 1 : 56.26   MILLER Brady Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 1 : 56.45   ROBERTS Graeme Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9 1 : 56.95   BATTERSBY Finn Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10 1 : 58.63   ZURKOVIC Nicholas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10 1 : 58.63   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 1000m            
  1 3 : 25.44   PARMAR Rajeev Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 3 : 26.10   ZURKOVIC Nicholas Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 3 : 27.78   MILLER Brady Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 3 : 28.20   ROBERTS Graeme Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5 3 : 29.12   BATTERSBY Finn Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6 3 : 33.20   VELKOV Chris Elite Track & Field Academy BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 3 : 39.02   MARTINEZ Diego Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 3 : 39.53   JACKSON Devan Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9 3 : 40.80   WULDER Hank Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  10 3 : 41.47   HUNTER Ian Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 800RW            
  1 4 : 57.67   BOTSIS Maxwell Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 4 : 58.30   PARMAR Rajeev Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 5 : 30.86   KLIMOS Dylan Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - 60H            
  1     10.17   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     10.82   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     10.87   KLASSEN Jared Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     10.89   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     10.93   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     11.03   ROBINSON Benjamin Oceanside Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  7     11.10   FILAFILO Josh Elite Track & Field Academy Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  8     11.15   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     11.22   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     11.22   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - High Jump          
  1     1.40   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     1.35   HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  3     1.32   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1.32   ZURKOVIC Nicholas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1.30   KLASSEN Jared Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     1.25   HAMILTON Rowan Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     1.25   BOTSIS Maxwell Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     1.25   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     1.25   LENTON Jorrin Golden Ears Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     1.25   ROBERTS Graeme Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  6     1.25   MORRIS Jeremiah Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - Long Jump          
  1     4.48   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     4.30   MAINELLA Mikael Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     4.05   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     3.93   DEPAOLI Nico Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     3.92   MITCHELL Michael Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  6     3.91   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     3.88   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     3.83   HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     3.76   MCCULLOUGH Conner Peninsula Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  10     3.71   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - SP2kg            
  1     9.99   HAMILTON Rowan Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     9.57   SMITH Evan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     9.35   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     9.19   BRZOVIC Andrew Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     8.98   MORRIS Jeremiah Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     8.95   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     8.31   GRIFFITHS Sion Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     8.31   KLASSEN Jared Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     8.26   KONRAD Matthew Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     8.18   BOTSIS Maxwell Coquitlam Cheetahs Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - D750g            
  1     20.51   MOHR Jakob Kamloops Track & Field Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2     19.57   SMITH Evan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     18.60   MORRIS Jeremiah Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     18.49   SAMMONS Benjamin Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     18.46   KLASSEN Jared Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     18.15   BRZOVIC Andrew Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     18.09   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     17.85   OSTRINSKI Carson Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     17.52   BOTSIS Maxwell Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     17.01   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - J400g            
  1     24.04   SMITH Evan Coquitlam Cheetahs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     23.22   HERNANDEZ Kye Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3     23.18   GRIFFITHS Sion Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     21.59   MORRIS Jeremiah Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5     21.49   BOTSIS Maxwell Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     21.09   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     20.34   KUC Matthew Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  8     20.07   SAMMONS Benjamin Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     19.64   MILLER Brady Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  10     19.50   HAMILTON Rowan Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 11 years old - M00 - Pentathlon          
  1     2410   TAYLOR Vaughn Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     2038   CANTARELLA Egidio Kajaks Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     1909   EARTHY-FIND Matias Victoria Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  4     1833   CHALK Luke Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     1781   ZURKOVIC Nicholas Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     1742   DUGUID Angus Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1644   KONRAD Matthew Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     1458   DADSON Emmanuel Royal City Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1453   MARTINEZ Diego Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1313   FILUSZ Nic New West Spartans Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 100m            
  1     12.98   KIRK Andrew Chilliwack Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     13.15   SMITH Kyle Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3     13.41   BLAIR Drey Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     13.66   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     14.08   AIREY Logan Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     14.19   ELIOPOULOS Anastas   Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  7     14.22   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8     14.23   HARRISON Joel Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     14.27   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     14.33   LOEWEN Nathan Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 200m            
  1     25.54   SMITH Kyle Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  2     26.27   KIRK Andrew Chilliwack Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     28.34   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     28.47   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     28.52   HARRISON Joel Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     28.53   AIREY Logan Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     29.42   LOEWEN Nathan Kajaks Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     29.46   RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     29.46   ELIOPOULOS Anastas   Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  10     29.54   WANG Ben Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 300m            
  1     42.93   KIRK Andrew Chilliwack Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  2     45.00   HARRISON Joel Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  3     45.04   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     46.48   AIREY Logan Victoria Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     46.79   LOEWEN Nathan Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     47.92   HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     48.09   BUECKERT Max Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     48.15   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  9     48.26   ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10     48.27   WANG Ben Vancouver Olympic Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 800m            
  1 2 : 14.35   SMITH Kyle Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  2 2 : 21.80   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3 2 : 23.79   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4 2 : 27.38   RIBEIRO Dawson Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 2 : 28.22   BUECKERT Max Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6 2 : 28.83   NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7 2 : 29.12   HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  8 2 : 29.34   BUTLER Ryan Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9 2 : 29.43   SEIBEL Solomon Kamloops Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10 2 : 31.30   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 1200m            
  1 3 : 50.70   BUTLER Ryan Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 3 : 51.90   BUECKERT Max Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 3 : 52.56   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 3 : 53.14   NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5 3 : 54.84   RIBEIRO Dawson Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6 3 : 59.74   SEIBEL Solomon Kamloops Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7 4 : 00.66   WEIR Angus Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8 4 : 04.90   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  9 4 : 05.20   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 4 : 06.92   FORSYTH Luke Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 800RW            
  1 4 : 58.18   PARSAKISH Nima Unattached British Columbia BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2 4 : 59.48   NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 5 : 20.83   DEVRIES Tijs Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4 5 : 43.20   O'ROURKE Riley Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5 5 : 47.59   STEINER Finn Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  6 5 : 54.30   CARTER Andrew Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  7 6 : 15.37   SMITH Kyle Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 80H            
  1     13.07   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     13.18   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     13.87   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     13.92   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     14.00   GREGORY Nathan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     14.04   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  7     14.05   BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     14.12   SILLARS Spencer Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     14.29   RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     14.34   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - 200H            
  1     30.25   HARRISON Joel Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     31.67   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     31.75   GREGORY Nathan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     31.87   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     32.49   BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     32.56   RASAIAH Sunil Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     32.81   HALVORSON Torin Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     32.82   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     32.98   SILLARS Spencer Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     33.19   HAY Gregory Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - High Jump          
  1     1.53   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     1.50   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     1.40   HAY Gregory Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3     1.40   BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     1.40   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3     1.40   SILLARS Spencer Universal Athletics Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  7     1.35   LEE Jamieson Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     1.35   GREGORY Nathan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     1.35   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  10     1.32   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - Long Jump          
  1     4.78   KIRK Andrew Chilliwack Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  2     4.71   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     4.42   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     4.32   GREGORY Nathan Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  5     4.29   BLAIR Drey Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  6     4.26   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     4.24   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7     4.24   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     4.23   MITCHELL Joshua Nanaimo & District Track & Field Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  10     4.15   BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - SP3kg            
  1     9.45   BLAIR Drey Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  2     9.32   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     8.32   CHANDRA Brendan Burnaby Striders Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     8.31   FREDRICKSON Kyle Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     7.96   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     7.81   ELIOPOULOS Anastas Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     7.80   ELIOPOULOS Anastas   Vancouver Olympic Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  8     7.77   MITCHELL Joshua Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     7.70   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     7.63   JONES Luke Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - D1.00kg            
  1     22.62   CHANDRA Brendan Burnaby Striders Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     22.25   BLAIR Drey Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  3     21.75   GONDARA Vikramjit Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     21.39   ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5     18.81   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  6     18.68   FREDRICKSON Kyle Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     18.57   GOLOBAR Avin Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     18.05   SABISTON Connor Alberni Valley Track Club Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  9     17.79   POSS Conan Kamloops Track & Field Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  10     17.64   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - J600g            
  1     25.73   HARRISON Joel Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     24.21   SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  3     23.58   PALATY Willem Vancouver Thunderbirds Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     23.36   MITCHELL Joshua Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     21.57   STEWART Max Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  6     21.55   HAY Gregory Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     21.10   GOLOBAR Avin Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8     20.47   O CONNOR Powell River Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     20.27   LAUENER James Royal City Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  10     20.21   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - H3kg            
  1     19.26   AUSTIN Dalton Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  2     18.31   SABISTON Connor Alberni Valley Track Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     17.34   FREDRICKSON Kyle Cowichan Valley Athletic Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  4     17.29   MITCHELL Joshua Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     16.93   SMYTH Tynan Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     16.53   ELLIOTT Noah Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     16.15   BRIANT Tristan Peninsula Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8     15.67   O'ROURKE Riley Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     14.70   FRIDRIKSSON William Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     14.38   NOBLE Tallon Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Boys 12 years old - M99 - Pentathlon          
  1     3087   HARRISON Joel Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     2464   PELAYO-MAZZONE Roberto Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     2451   RIDDELL Mackenzie Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4     2282   LUCCOCK Dominic Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     2194   BUCKINGHAM Paul Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  6     2178   NIWINSKI Bryan Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1997   SCHLITZ Jack Nanaimo & District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1891   NOBBS Thomas Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  9     1817   PALATY Willem Vancouver Thunderbirds BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  10     1723   WEIR Angus Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 100m            
  1     12.43   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     12.57   LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     12.94   PAVLIC Daniel Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  4     13.06   BLACKSTOCK Matthew Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     13.22   RONDQUIST Seever Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  6     13.28   LEBOE Keiran Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  7     13.51   CUESTAS Leo Strathcona Lions Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  8     13.62   CHMELYK Erick Langley Mustangs South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  9     13.70   SHERWOOD Marco South Fraser Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  10     13.79   WONG Bryson Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 200m            
  1     25.26   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     25.48   LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     26.10   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  4     26.49   PAVLIC Daniel Langley Mustangs Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  5     27.04   LEBOE Keiran Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     27.06   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     27.29   BLACKSTOCK Matthew Kamloops Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     27.36   RONDQUIST Seever Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     27.82   CUESTAS Leo Strathcona Lions Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  10     27.87   SHERWOOD Marco South Fraser Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 300m            
  1     40.00   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     40.71   LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     40.91   PAVLIC Daniel Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  4     41.43   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     44.16   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     44.31   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  7     44.33   CHMELYK Erick Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     44.59   HUGHES-GEEKIE Davis Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9     44.83   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     45.18   FLETCHER Jordan Golden Ears Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 800m            
  1 2 : 16.09   FLETCHER Jordan Golden Ears Athletics Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  2 2 : 16.35   BAILEY Josh Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3 2 : 17.23   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4 2 : 18.19   HOFF Brendan Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 2 : 18.87   MILIC Michael Ocean Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  6 2 : 21.69   ORTIZ SOTO Andres Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7 2 : 23.42   STEWART-BARNETT Fraser Royal City Track & Field Club South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  8 2 : 23.60   FORBES Matthew Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  9 2 : 23.64   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10 2 : 24.45   HUGHES-GEEKIE Davis Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 1200m            
  1 3 : 38.20   ORTIZ SOTO Andres Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2 3 : 38.34   HOFF Brendan Campbell River Comets Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 3 : 40.02   MILIC Michael Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  4 3 : 47.81   FLETCHER Jordan Golden Ears Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  5 3 : 49.86   BAILEY Josh Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6 3 : 52.01   LUMB Kieran Vancouver Thunderbirds Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  7 3 : 52.89   HUGHES-GEEKIE Davis Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8 3 : 53.44   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  9 3 : 53.69   FORBES Matthew Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10 3 : 57.08   NAST Ryan Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 2000m            
  1 6 : 26.43   MILIC Michael Ocean Athletics Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  2 6 : 31.51   HOFF Brendan Campbell River Comets Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 6 : 31.94   ORTIZ SOTO Andres Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4 6 : 50.89   BAILEY Josh Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5 7 : 06.17   MCGOVERN Dakota Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6 7 : 19.48   ELLIOTT Maxwell Vancouver Thunderbirds BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  7 7 : 21.33   KNAPPETT James Golden Ears Athletics BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  8 7 : 21.73   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9 7 : 23.67   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  10 7 : 38.00   STACEY Jeremy Cowichan Valley Athletic Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 1500RW            
                     
Boys 13 years old - M98 - 80H            
  1     12.54   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     12.83   CHHINA Simrit Universal Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     13.12   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     13.80   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     13.83   LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  6     13.87   LONG Austin Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  7     13.97   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  8     14.04   SHERWOOD Marco South Fraser Track & Field Club BC Elementary Meet (Richmond) May 27-29 - 2011
  9     14.47   BURKE Jordan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     14.94   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - 200H            
  1     28.27   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     29.32   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     29.79   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     30.15   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  5     30.19   CHHINA Simrit Universal Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  6     30.86   BURKE Jordan Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     30.95   GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  8     31.30   LONG Austin Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  9     31.80   MULUTINOVIC Nikola Vancouver Olympic Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10     31.83   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - High Jump          
  1     1.60   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  1     1.60   SEXSMITH Jared Vernon Amateur Athletics Association Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  3     1.55   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  4     1.50   LONG Austin Comox Valley Cougars Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
  4     1.50   ROCKEL Charles Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     1.46   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     1.45   GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  7     1.45   LEBOE Keiran Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  9     1.40   GEARY Tanner Chilliwack Track & Field Club Norwesters Elementary School Meet (Burnaby) May 7-8 - 2011
  9     1.40   AMINOV Alon Kajaks Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     1.40   PUTNAM-REA Seth Norwesters Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     1.40   FERRIS Ben Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     1.40   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  9     1.40   STADNYK Tristan Penticton Athletics Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - Pole Vault          
  1     2.25   LONG Austin Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     1.38   SMALLEY Patrick Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - Long Jump          
  1     5.20   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     5.01   LAING Tyrell Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     4.99   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  4     4.81   CLARE Jason Nanaimo & District Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5     4.79   SEXSMITH Jared Vernon Amateur Athletics Association BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     4.62   LONG Austin Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  7     4.59   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     4.55   PHUNG Michael Elite Track & Field Academy Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  9     4.53   LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  10     4.45   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - Triple Jump        
  1     11.17   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     10.88   CLARE Jason Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     10.15   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics South Fraser Junior Olympics (Surrey) May 21-22 - 2011
  4     10.06   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     10.04   BAILEY Josh Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     9.98   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     9.68   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8     9.67   SEXSMITH Jared Vernon Amateur Athletics Association Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  9     9.59   GAIESKY Ryan Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  10     9.55   AMINOV Alon Kajaks Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - SP3kg            
  1     13.75   RONDQUIST Seever Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  2     11.25   LEBOE Keiran Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  3     10.40   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club Eagle Classic (Maple Ridge) May 14-15 - 2011
  4     10.26   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5     9.45   TRAN Nicholas Okanagan Athletics Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  6     9.05   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  1     9.03   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     9.02   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     8.77   FORBES Matthew Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  4     8.49   BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - D1.00kg            
  1     36.59   WEEGAR Thompson Alberni Valley Track Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     34.95   LEBOE Keiran Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  3     34.87   RONDQUIST Seever Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     31.18   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  1     27.57   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2     26.77   FORBES Matthew Pacific Athletics George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  3     24.86   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4     23.62   CLARE Jason Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  5     23.27   CRONKHITE Joshua Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  6     21.54   MITCHELL Rylee Alberni Valley Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - J600g            
  1     41.09   RONDQUIST Seever Campbell River Comets BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     39.68   LEBOE Keiran Prince George Track Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  3     34.15   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  4     32.55   SEXSMITH Jared Vernon Amateur Athletics Association Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  1     30.35   CAIN Cameron Prince George Track Club Spruce Capital Meet (Prince George) Jun 11 -12 - 2011
  2     30.20   CRONKHITE Joshua Coquitlam Cheetahs Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     28.22   FORBES Matthew Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  4     27.11   HOFF Brendan Campbell River Comets Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  5     26.89   WILFORD Alex Comox Valley Cougars George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  6     26.85   CLARE Jason Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - H3kg            
  1     38.81   LEBOE Keiran Prince George Track Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  2     30.20   KOSAK Bryce Nanaimo & District Track & Field Club BC Junior Development T&F Championships (Kamloops) Jul 22-24 - 2011
  3     29.92   VANDERZWAAG Jared Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  4     29.11   SAWATZKY Jared Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  5     27.72   RONDQUIST Seever Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     24.27   LONG Austin Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  7     22.32   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8     22.07   MACKENZIE Jamie Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  9     21.08   SZCZAWINSKI Maxwell Pacific Athletics Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     21.02   BASSETT Yosef Oceanside Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
                     
Boys 13 years old - M98 - Pentathlon          
  1     3114   SCHIEDEL Jasper Vancouver Olympic Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2     2657   DELLA SIEGA Joel Ocean Athletics BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     2450   FORBES Matthew Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  4     2448   BURKE Jordan Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  5     2410   HIGGINS Carter Nanaimo & District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  6     2396   WHEELDON Reid Comox Valley Cougars VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  7     1790   GILCHRIST Liam Nanaimo & District Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  8     1785   ISBISTER Jack Pacific Athletics VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
  9     1723   PUTNAM-REA Seth Norwesters Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 100m            
  1     11.94   WILKINSON Ryan Kajaks Track & Field Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  2     12.18   SCHULTZE Kenneth West Vancouver Track & Field Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3     12.39   ANDREWS Charlie Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  4     12.45   LOUIE Darian Burnaby Striders Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     12.58   ALLEN Martin Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     12.87   HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  7     12.94   SCHERBAN Eric Penticton Athletics Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
  8     12.96   MOYES Carson Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     13.22   BELLEROSE Kabir Oceanside Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     13.25   MARINO Mitchel Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 200m            
  1     24.51   SCHULTZE Kenneth West Vancouver Track & Field Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     24.84   ANDREWS Charlie Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  3     25.06   WILKINSON Ryan Kajaks Track & Field Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  4     25.17   HANNA Jake Ocean Athletics BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  5     25.27   LOUIE Darian Burnaby Striders Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6     25.45   BELLEROSE Kabir Oceanside Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7     25.65   ALLEN Martin Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  8     25.76   MOYES Carson Comox Valley Cougars Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     26.46   SCHERBAN Eric Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  10     26.93   MARINO Mitchel Okanagan Athletics Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 300m            
  1     38.63   SCHULTZE Kenneth West Vancouver Track & Field Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2     38.69   HANNA Jake Ocean Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     40.03   ANDREWS Charlie Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  4     40.09   LOUIE Darian Burnaby Striders Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5     40.15   KLASSEN Jude Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6     40.48   MOYES Carson Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  7     40.66   ALLEN Martin Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8     40.86   BELLEROSE Kabir Oceanside Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     41.42   SCHERBAN Eric Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  10     43.03   HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 800m            
  1 2 : 05.76   MULLER Reid Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2 2 : 11.36   MURRAY Adam Okanagan Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3 2 : 11.75   KLASSEN Jude Langley Mustangs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4 2 : 13.06   WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 2 : 19.80   SCHERBAN Eric Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6 2 : 19.93   NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 2 : 21.29   MASSEE Rio Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  8 2 : 22.10   SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9 2 : 30.42   CIOBAN Zachary Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10 2 : 31.60   KROETSCH Karson Campbell River Comets Bob Dailey Memorial Meet (Port Alberni) Apr 30-May 1 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 1000m            
  1 3 : 08.87   SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  2 3 : 09.85   HANNA Jake Ocean Athletics Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  3 3 : 10.64   MARTINEZ Fernando Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  4 3 : 39.40   GILES Michael Peninsula Track & Field Club VIAA Pentathlon and Weight Pentathlon Meet (Sidney) Jun 5 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 1200m            
  1 3 : 21.53   MULLER Reid Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2 3 : 21.62   RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3 3 : 27.72   WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4 3 : 29.21   MURRAY Adam Okanagan Athletics Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  5 3 : 42.32   SCHERBAN Eric Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  6 3 : 46.89   NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  7 3 : 52.43   DEMIAN Benjamin Langley Mustangs Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  8 4 : 00.01   KROETSCH Karson Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9 4 : 01.76   LARSON Nathan Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  10 4 : 03.86   CIOBAN Zachary Nanaimo & District Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 2000m            
  1 6 : 04.89   RETA Jemal New West Spartans Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  2 6 : 25.15   WADHWANI Isaac Golden Ears Athletics Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 6 : 32.66   NEMETHY Alexander Prince George Track Club Jack Brow Memorial T&F Meet (Kelowna) Jul 2-3 - 2011
  4 6 : 58.32   KROETSCH Karson Campbell River Comets Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  5 6 : 58.99   JOBSON-STIER Shea Elite Track & Field Academy Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  6 7 : 07.24   MULLER Reid Golden Ears Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7 7 : 10.00   CIOBAN Zachary Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8 7 : 20.72   HEANEY Owen Victoria Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  9 7 : 28.88   HERMANN Konrad Victoria Track & Field Club Dogwood Meet (Victoria) May 7-8 - 2011
  10 7 : 33.71   DOLLING Griffin Alberni Valley Track Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 1500RW            
                     
Boys 14 years old - M97 - 1500SC            
  1 4 : 56.10   HEANEY Owen Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  2 5 : 08.97   JOBSON-STIER Shea Elite Track & Field Academy Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  3 5 : 32.14   CIOBAN Zachary Nanaimo & District Track & Field Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  4 5 : 36.60   NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 100H            
  1     14.76   SCHULTZE Kenneth Powell River Track Club BC High School Championships (Burnaby) Jun 3-4 - 2011
  2     15.51   MARTINEZ Fernando Langley Mustangs BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  3     17.22   BELLEROSE Kabir Oceanside Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     17.59   HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5     18.04   MOYES Carson Comox Valley Cougars Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  6     18.65   SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club BC Junior Development (9-13) and Midget (14/15) Pentathlon Championships (Surrey) Jun 25 - 2011
  7     18.69   SMITH Kaelan Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     19.20   GILES Michael Peninsula Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  9     19.61   MASSEE Rio Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     19.88   TAYLOR-PARKS Samuel Okanagan Athletics Club Kamloops Centennial (Kamloops) May 21-22 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - 200H            
  1     26.47   SCHULTZE Kenneth West Vancouver Track & Field Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     27.02   HANNA Jake Ocean Athletics Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  3     28.09   MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  4     28.21   BELLEROSE Kabir Oceanside Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  5     29.59   MOYES Carson Comox Valley Cougars Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  6     32.66   NYGARD Samuel Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  7     33.29   SMITH Kaelan Peninsula Track & Field Club George Dean Memorial Track Meet (Sidney) Apr 16-17 - 2011
  8     33.44   TAYLOR-PARKS Samuel Okanagan Athletics Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  9     33.57   HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  10     33.80   LARSON Nathan Royal City Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - High Jump          
  1     1.70   CHATTEN Eric Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     1.65   FORSYTH Connor Kajaks Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  2     1.65   SPENST Spencer Valley Royals Track & Field Club Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     1.65   SCHULTZE Kenneth West Vancouver Track & Field Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  5     1.60   CHATTEN Adam Coquitlam Cheetahs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  5     1.60   MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
  7     1.50   HERNANDEZ Zane Powell River Track Club Elwood Wylie Memorial Meet (Nanaimo) May 28-29 - 2011
  8     1.45   ANDREWS Charlie Nanaimo & District Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  8     1.45   SMITH Kaelan Peninsula Track & Field Club Comox Valley Cougars Meet (Courtenay) Jun 27-28 - 2011
  10     1.40   KROETSCH Karson Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     1.40   MASSEE Rio Campbell River Comets Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
  10     1.40   HEANEY Owen Victoria Track & Field Club Midget (14/15) Championships (Coquitlam) Jul 15-17 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - Pole Vault          
  1     2.60   MARTINEZ Fernando Langley Mustangs Jesse Bent Memorial Track and Field Meet (Coquitlam) Jun 11-112 - 2011
  2     2.40   WEISS Christopher Norwesters Track & Field Club Trevor Craven Memorial Meet (Burnaby) Jul 9-10 - 2011
  3     1.70   HEANEY Owen Victoria Track & Field Club Garriock Memorial Meet (Duncan) Jun 13-14 - 2011
                     
Boys 14 years old - M97 - Long Jump          
  1     5.59   HIGUCHI Ryan Chilliwack Track & Field Club Langley Pacific Invitational (Langley) Jun 17-19 - 2011
  2     5.22   HANNA Jake Ocean At