Results from 2002 BC Summer Games 
August 2 - 4, Nanaimo

Individual Events

For Pentathlon click on the following (PDF files):  Girls  |  Boys

Event 1  Girls 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
        BCSG: % 7:27.48  2000        Megan Huzzey                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Huzzey, Kaitlin           14 Zone 6                          7:47.52  
  2 Bennie, Tiffany           14 Zone 6                          8:07.53  
  3 McAULAY, Andria           14 Zone 3                          8:09.72  
  4 Wong, Janet               13 Zone 5                          8:16.26  
  5 McArthur, Gillian         13 Zone 5                          9:20.97  
  6 Hamerston, Stephanie      14 Zone 2                          9:32.60  
 -- Wirtanen, Kristina        14 Zone 4                               DQ  
 
Event 2  Boys 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
        BCSG: % 8:12.49  1998        Darren Lenz                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Termes, Taylor            13 Zone 6                          7:34.94% 
  2 Boersma, Dane             13 Zone 3                          7:37.80% 
  3 Adair, Michael            14 Zone 5                          9:42.50  
 -- Morrissey, Shane          13 Zone 5                               DQ  
 -- Dunfee, Adam              14 Zone 4                               DQ  
 
Event 3  Women 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Thorson, Teri             29 Bcws                              36.1h  -3.0 
 
Event 4  Men 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Skeats, Brad              27 Bcws                              23.6h  -3.0 
  2 Colman, Jamie             23 Bcws                            1:11.9h  -3.0 
 
Event 5  Men 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Daniels, R.J.             16 Sport                             25.4h  -3.0 
 
Event 6  Women 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Aujlay, Kiran             19 Bcws                              20.6h  -2.3 
  2 Barber, Stephanie         17 Bcws                              23.1h  -2.3 
 
Event 8  Men 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Foisy, Marvin             45 Bcws                              19.06  -1.0 
  2 Hartley, Brad             30 Bcws                              19.97  -1.0 
  3 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                              21.32  -1.0 
  4 MACDONALD, Josh           23 Bcws                              24.09  -1.0 
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
=========================================================================
        BCSG: % 56.65  1994        Hazel Hanson-Monnie                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Wellington, Whitney       13 Zone 3                 58.92      58.67  
  2 Fell, Cori-Ann            14 Zone 5               1:00.82      58.97  
  3 Proctor, Sarah            14 Zone 6               1:00.57      59.35  
  4 Cochrane, Paige           13 Zone 2               1:00.31      59.53  
  5 Nestman, Jenna            13 Zone 5               1:00.78    1:00.01  
  6 Glaicar, Alicia           14 Zone 2               1:01.53    1:00.62  
  7 Appelt, Melissa           14 Zone 3               1:00.60    1:00.85  
  8 Parker, Kendra            13 Zone 6               1:01.09    1:01.57  
 
Event 9  Girls 400 Meter Dash
============================================================================
        BCSG: % 56.65  1994        Hazel Hanson-Monnie                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wellington, Whitney       13 Zone 3                            58.92q  2 
  2 Cochrane, Paige           13 Zone 2                          1:00.31q  1 
  3 Proctor, Sarah            14 Zone 6                          1:00.57q  2 
  4 Appelt, Melissa           14 Zone 3                          1:00.60q  1 
  5 Nestman, Jenna            13 Zone 5                          1:00.78q  2 
  6 Fell, Cori-Ann            14 Zone 5                          1:00.82q  1 
  7 Parker, Kendra            13 Zone 6                          1:01.09q  1 
  8 Glaicar, Alicia           14 Zone 2                          1:01.53q  2 
  9 Burkholder, Katy          14 Zone 4                          1:02.53   2 
 10 Rodrigues, Michelle       13 Zone 4                          1:03.28   1 
 11 Crawley, Megan            13 Zone 8                          1:04.17   1 
 12 Bennie, Tiffany           14 Zone 6                          1:09.79   2 
 13 Steele, Kayli             14 Zone 1                          1:10.85   1 
 14 Van Vlack, Joscelyn       13 Zone 1                          1:12.39   2 
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
================================================================================
        BCSG: % 50.39  1997        Josh Guggenheimer                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cleary, Brendan           14 Zone 6                 52.27      51.90  
  2 Lim, Kevin                13 Zone 5                 53.83      53.14  
  3 Quinn, Ryan               14 Zone 4                 54.91      53.73  
  4 Gustavson, Reid           13 Zone 5                 53.97      54.84  
  5 Clapson, Michael          14 Zone 5                 56.58      56.54  
  6 Daechsel, Aaron           14 Zone 2                 57.22      56.60  
  7 Chay, Justin              14 Zone 4                 57.29      58.06  
  8 LA Belle, Myke            14 Zone 2                 57.70      58.64  
 
Event 10  Boys 400 Meter Dash
============================================================================
        BCSG: % 50.39  1997        Josh Guggenheimer                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cleary, Brendan           14 Zone 6                            52.27q  2 
  2 Lim, Kevin                13 Zone 5                            53.83q  1 
  3 Gustavson, Reid           13 Zone 5                            53.97q  1 
  4 Quinn, Ryan               14 Zone 4                            54.91q  2 
  5 Clapson, Michael          14 Zone 5                            56.58q  2 
  6 Daechsel, Aaron           14 Zone 2                            57.22q  2 
  7 Chay, Justin              14 Zone 4                            57.29q  1 
  8 LA Belle, Myke            14 Zone 2                            57.70q  1 
  9 Willcox, Matt             13 Zone 3                            58.02   2 
 10 Chaulk, James             14 Zone 7                            58.41   2 
 11 Rathjen, Matthew          13 Zone 8                            58.78   1 
 12 Brush, Nick               13 Zone 1                            59.18   1 
 13 Freeland, Kevan           13 Zone 6                            59.50   1 
 14 Haskin, Aaron             14 Zone 1                          1:00.38   2 
 15 Rogers, James             13 Zone 3                          1:00.39   1 
 16 Black, Justin             13 Zone 8                          1:01.95   2 
 
Event 11  Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aton, Sabrina             24 Spec. O              1:26.80    1:29.02  
  2 McINTOSH, Tanya           32 Spec. O              1:36.00    1:30.26  
  3 Urban, Lori               30 Spec. O              1:24.30    1:34.87  
 
Event 12  Men 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Farrell, Boyd             28 Spec. O                57.91      56.92   1 
  2 Singh, Alistair           20 Spec. O              1:00.20      58.16   1 
  3 Melesko, Neil             31 Spec. O                56.50      58.40   1 
  4 McINTYRE, Glen            20 Spec. O              1:02.00    1:00.81   1 
  5 McINTYRE, Andrew          20 Spec. O              1:03.20    1:03.51   1 
  6 Anderson, Karl            25 Spec. O              1:10.80    1:07.70   2 
  7 Lige, Jordan              20 Spec. O              1:10.20    1:08.73   2 
  8 Legresley, Cory           25 Spec. O              1:08.40    1:10.95   2 
  9 Limberger, Craig          24 Spec. O              1:05.00    1:11.28   1 
 10 McGOWAN, Dixon            28 Spec. O              1:17.40    1:15.67   2 
 
Event 13  Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Herd, Stephanie           15 Sport                           1:55.44  
  2 McGEER, Rebekah           14 Sport                           2:08.93  
 
Event 14  Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hall, Karl                12 Sport                           1:31.82  
  2 Regnier, Dean             32 Sport                           1:40.28  
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
=====================================================================================
        BCSG: % 12.26  1991        Sandra Vu                           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kisielewska, Paulina      13 Zone 3                 12.74      12.42   0.9 
  2 Whitehead, Liza           14 Zone 3                 13.09      12.83   0.9 
  3 Sleiman, Danielle         14 Zone 5                 13.05      12.91   0.9 
  4 Tolton, Vicki             14 Zone 7                 13.43      12.93   0.9 
  5 Mercier, Celine           14 Zone 7                 13.45      13.02   0.9 
  6 Pearse, Anastasia         13 Zone 6                 13.40      13.09   0.9 
  7 Forgie, Erin              14 Zone 3                 13.39      13.17   0.9 
  8 Chin Aleong, Janessa      14 Zone 4                 13.44      13.21   0.9 
 
Event 15  Girls 100 Meter Dash
=================================================================================
        BCSG: % 12.26  1991        Sandra Vu                           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kisielewska, Paulina      13 Zone 3                            12.74q -2.4  3 
  2 Sleiman, Danielle         14 Zone 5                            13.05q -1.5  1 
  3 Whitehead, Liza           14 Zone 3                            13.09q -1.5  1 
  4 Forgie, Erin              14 Zone 3                            13.39q -3.6  2 
  5 Pearse, Anastasia         13 Zone 6                            13.40q -2.4  3 
  6 Tolton, Vicki             14 Zone 7                            13.43q -3.6  2 
  7 Chin Aleong, Janessa      14 Zone 4                            13.44q -1.5  1 
  8 Mercier, Celine           14 Zone 7                            13.45q -3.6  2 
  9 Hewitt, Katie             14 Zone 6                            13.60  -1.5  1 
 10 Cossette, Cayla           13 Zone 6                            13.62  -3.6  2 
 11 Cater, Robyn              13 Zone 7                            13.70  -1.5  1 
 12 Gabbassova, Dena          14 Zone 5                            13.82  -3.6  2 
 13 Kokayko, Rochelle         14 Zone 2                            13.98  -3.6  2 
 14 Chow, Mindy May           13 Zone 4                            13.99  -2.4  3 
 15 Webster, Robyn            13 Zone 2                            14.07  -2.4  3 
 16 Sharpe, Kristen           14 Zone 1                            14.20  -3.6  2 
 17 Pare, Rita                14 Zone 7                            14.21  -2.4  3 
 18 Van Vlack, Joscelyn       13 Zone 1                            14.48  -1.5  1 
 19 Newman, Emily             14 Zone 8                            14.49  -1.5  1 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
==============================================================================
        BCSG: % 11.06  1987        Peter Ogilvie                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Kripps, Justin            14 Zone 2                 11.86      11.49  -2.2 
  2 Charles, Ricardo          13 Zone 3                 12.00      11.67  -2.2 
  3 Spiro, Andrew             14 Zone 6                 12.09      11.83  -2.2 
  4 Kowalewski, Matt          14 Zone 5                 12.00      11.86  -2.2 
  5 Murray, Leo               13 Zone 3                 12.25      12.00  -2.2 
  6 Zeleski, Adam             14 Zone 2                 12.22      12.06  -2.2 
  7 McInnes, Matt             14 Zone 6                 12.19      12.13  -2.2 
  8 Fralick, Brandt           14 Zone 2                 11.93      38.21  -2.2 
 
Event 16  Boys 100 Meter Dash
=================================================================================
        BCSG: % 11.06  1987        Peter Ogilvie                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kripps, Justin            14 Zone 2                            11.86q -0.6  2 
  2 Fralick, Brandt           14 Zone 2                            11.93q -3.7  3 
  3 Kowalewski, Matt          14 Zone 5                            12.00q -0.6  2 
  3 Charles, Ricardo          13 Zone 3                            12.00q -3.7  3 
  5 Spiro, Andrew             14 Zone 6                            12.09q -3.7  3 
  6 McInnes, Matt             14 Zone 6                            12.19q -0.6  2 
  7 Zeleski, Adam             14 Zone 2                            12.22q -3.7  3 
  8 Murray, Leo               13 Zone 3                            12.25q -2.9  1 
  9 Quinn, Ryan               14 Zone 4                            12.36  -0.6  2 
 10 Kan, Heston               13 Zone 5                            12.42  -3.7  3 
 11 Schmidt, Nicholas         14 Zone 1                            12.51  -3.7  3 
 12 Sander, Riley             14 Zone 2                            12.53  -2.9  1 
 13 Chay, Justin              14 Zone 4                            12.67  -2.9  1 
 14 Karas, Jacob              14 Zone 6                            12.70  -2.9  1 
 15 Airth, Kelly              14 Zone 2                            12.81  -0.6  2 
 16 Davie, Eric               14 Zone 8                            12.83  -2.9  1 
 17 Thompson, Jon             14 Zone 1                            12.86  -2.9  1 
 18 Farrell, Leon             13 Zone 4                            12.97  -3.7  3 
 19 Sihota, Sovin             14 Zone 7                            13.06  -2.9  1 
 20 Hunt, Donald              13 Zone 7                            13.38  -0.6  2 
 
Event 17  Girls 1500 Meter Run
=========================================================================
        BCSG: % 4:34.30  1979        Pat Wellman                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aynsley, Sam              14 Zone 2                          4:55.48  
  2 Hudson, Alison            14 Zone 5                          4:57.35  
  3 Van Der Pauw, Kristen     14 Zone 3                          4:58.08  
  4 Mancell, Heather          14 Zone 3                          4:58.59  
  5 Quiring, Rebecca          13 Zone 5                          4:59.18  
  6 Rawlings, Kayla           14 Zone 3                          5:05.16  
  7 Little, Kali              14 Zone 6                          5:08.34  
  8 Swift, Meghan             14 Zone 8                          5:14.36  
  9 Marshall, Alysson         13 Zone 2                          5:16.10  
 10 Dalhuisen, Alisa          13 Zone 4                          5:32.19  
 11 Hartwick, Rachel          13 Zone 4                          5:33.27  
 12 Kolodinski, Leah          14 Zone 7                          5:36.91  
 13 Anserello, Gemma          14 Zone 8                          5:39.69  
 14 Glover, Alisha            14 Zone 1                          5:44.61  
 15 Tsantilas, Katerina       13 Zone 1                          5:49.82  
 16 Ross, Emily               13 Zone 7                          6:04.34  
 
Event 18  Boys 1500 Meter Run
=========================================================================
        BCSG: % 4:02.20  1980        Mark Buschewitz                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnston, Jeremiah        14 Zone 3                          4:14.16  
  2 Friesen, Kevin            14 Zone 6                          4:14.39  
  3 Wiens, Ross               13 Zone 7                          4:20.04  
  4 Bird, Justin              13 Zone 5                          4:22.45  
  5 Childs, Dylan             14 Zone 2                          4:24.23  
  6 Hosford, Matt             14 Zone 3                          4:27.01  
  7 Apps, Michael             14 Zone 8                          4:31.78  
  8 Gordon, Chris             13 Zone 6                          4:37.26  
  9 Hawryluk, Sean            14 Zone 8                          4:37.76  
 10 Phillips, Roberto         13 Zone 5                          4:39.18  
 11 Tecle, Sammy              14 Zone 4                          4:40.63  
 12 Harris, Mike              14 Zone 7                          4:52.77  
 13 Lee, Andrew               13 Zone 4                          4:54.57  
 14 Maki, Jason               14 Zone 1                          5:02.96  
 15 Brush, Nick               13 Zone 1                          5:08.09  
 
Event 19  Women 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thorson, Teri             29 Bcws                            2:37.66  
 
Event 20  Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Skeats, Brad              27 Bcws                            1:22.63  
 
Event 21  Men 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniels, R.J.             16 Sport                           1:29.35  
 
Event 22  Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aujlay, Kiran             19 Bcws                            1:12.31  
  2 Barber, Stephanie         17 Bcws                            1:23.71  
 
Event 23  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gaides, Kevin             34 Bcws                            1:10.27  
 
Event 24  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Foisy, Marvin             45 Bcws                            1:03.33  
  2 Bogetti-Smith, Kevin      38 Bcws                            1:03.94  
  3 Hartley, Brad             30 Bcws                            1:04.00  
  4 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                            1:10.63  
  5 MACDONALD, Josh           23 Bcws                            1:19.11  
 
Event 25  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urban, Lori               30 Spec. O                15.51      16.21   NWI 
  2 Aton, Sabrina             24 Spec. O                16.82      17.52   NWI 
  3 Parris, Tanya             34 Spec. O                17.65      20.16   NWI 
 
Event 26  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Singh, Alistair           20 Spec. O                12.27      12.63   NWI 
  2 McINTYRE, Glen            20 Spec. O                14.50      13.25   NWI 
  3 Choi, Gary                14 Spec. O                13.16      13.69   NWI 
  4 Anderson, Karl            25 Spec. O                14.06      14.36   NWI 
  5 Limberger, Craig          24 Spec. O                13.76      14.47   NWI 
  6 Legresley, Cory           25 Spec. O                14.33      14.76   NWI 
 
Event 27  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Leavitt, Julia            13 Sport                             18.15  -0.5 
  2 McGEER, Rebekah           14 Sport                             20.01  -0.5 
  3 Herd, Stephanie           15 Sport                             20.07  -0.5 
 
Event 28  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Hall, Karl                12 Sport                             16.2h   0.7 
  2 Regnier, Dean             32 Sport                             18.8h   0.7 
 
Event 29  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Skeats, Brad              27 Bcws                            5:05.79  
 
Event 30  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniels, R.J.             16 Sport                           5:45.68  
 
Event 31  Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aujlay, Kiran             19 Bcws                            4:58.95  
  2 Barber, Stephanie         17 Bcws                            5:27.68  
 
Event 32  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bogetti-Smith, Kevin      38 Bcws                            4:10.22  
  2 Hartley, Brad             30 Bcws                            4:11.52  
  3 Foisy, Marvin             45 Bcws                            4:11.76  
  4 Gaides, Kevin             34 Bcws                            4:24.99  
  5 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                            4:44.27  
 
Event 33  Boys Pole Vault
================================================================================
        BCSG: % 3.75m  1998        Matt Clifford                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steele, Adam              13 Zone 6                            3.15m  
  2 Walton, Brennan           13 Zone 6                            2.60m  
  3 Waters, Shane             13 Zone 2                            2.20m  
 
Event 34  Girls Pole Vault
================================================================================
        BCSG: % 2.95m  1998        Jessica Moreland                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lloyd, Kim                14 Zone 7                            2.35m  
  2 Whitham-Carroll, Megan    13 Zone 2                            2.20m  
  3 Ridgeway, Kristen         14 Zone 5                            2.15m  
  4 Schopfer, Claire          14 Zone 7                            2.10m  
  5 Wong, Janet               13 Zone 5                            1.70m  
 
Event 35  Girls Triple Jump
=====================================================================================
        BCSG: % 11.47m  1986        Michaela Colluney                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gallagher, Katie          13 Zone 6                           11.06m   2.2 
  2 Whitham-Carroll, Megan    13 Zone 2                           10.41m  -1.1 
  3 Richard, Camille          14 Zone 5                           10.32m   1.7 
  4 Sheppard, Emily           13 Zone 5                           10.29m   2.2 
  5 Daviel, Ekaterina         13 Zone 4                           10.25m   1.6 
  6 Tetlock, Kelsey           14 Zone 2                           10.04m   1.6 
  7 Benson, Kim               14 Zone 6                            9.94m   1.4 
  8 Borden, Kate              14 Zone 8                            9.90m   2.5 
  9 Cater, Robyn              13 Zone 7                            9.32m   0.1 
 10 Suddaby, Jessica          13 Zone 3                            9.17m   1.7 
 11 Thompson, Laurel          14 Zone 7                            8.98m   1.3 
 12 Risch, Jessica            13 Zone 8                            8.94m   3.1 
 13 Johnston, Taryn           14 Zone 4                            8.72m   1.9 
 14 Hall, Megan               14 Zone 3                            8.68m  -1.8 
 15 Paynter, Tiffany          14 Zone 1                            7.78m   1.3 
 
Event 36  Boys Triple Jump
=====================================================================================
        BCSG: % 13.07m  1993        Shane Niemi                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Rose, J.D.                14 Zone 6                           11.97m   1.1 
  2 Kowalewski, Matt          14 Zone 5                           11.77m   0.6 
  3 Sander, Riley             14 Zone 2                           11.47m   0.1 
  4 Weston, James             14 Zone 5                           11.44m   1.4 
  5 Gaster, Matthew           14 Zone 3                           11.09m   0.2 
  6 Smee, Andrew              14 Zone 8                           10.75m   0.6 
  7 Thompson, Jon             14 Zone 1                           10.73m   0.1 
  8 Wilkey, Byron             14 Zone 2                           10.66m   1.3 
  9 Jackson, Andrew           14 Zone 8                           10.60m   0.2 
 10 Malone, Aaron             13 Zone 6                           10.44m  +0.0 
 11 Hunt, Donald              13 Zone 7                            9.28m  +0.0 
 
Event 37  Women Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Urban, Lori               30 Spec. O                5.96m      6.64m  
  2 Parris, Tanya             34 Spec. O                5.69m      5.43m  
  3 McINTOSH, Tanya           32 Spec. O                4.00m      4.23m  
 
Event 38  Girls Shot Put
================================================================================
        BCSG: % 11.45m  1998        Rosalyn Lundeen                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erickson, Devyn           13 Zone 6                           11.35m  
  2 Payne, Chelsea            14 Zone 4                           11.22m  
  3 Borden, Kate              14 Zone 8                           10.78m  
  4 Mrdeza, Stephanie         14 Zone 6                           10.51m  
  5 Gwiazda, Kasia            14 Zone 5                           10.14m  
  6 Faasse, Jennifer          14 Zone 2                            9.92m  
  7 Johnstone, Ella           14 Zone 5                            9.89m  
  8 Witzel, Jessica           13 Zone 3                            9.84m  
  9 Iggulden, Alexandra       14 Zone 3                            9.39m  
 10 Shaughnessy, Kelsey       14 Zone 8                            9.30m  
 11 LE Rose, Ally             13 Zone 2                            9.15m  
 12 Grams, Hillary            14 Zone 4                            7.85m  
 13 Bruintjes, Kayla          14 Zone 7                            6.94m  
 
Event 39  Men Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McINTYRE, Glen            20 Spec. O                9.00m     10.32m  
  2 Farrell, Boyd             28 Spec. O               10.91m      9.63m  
  3 Legresley, Cory           25 Spec. O                7.66m      9.58m  
  4 McGOWAN, Dixon            28 Spec. O                7.74m      9.29m  
  5 McINTYRE, Andrew          20 Spec. O                8.50m      9.07m  
  6 Choi, Gary                14 Spec. O                6.90m      8.99m  
  7 Melesko, Neil             31 Spec. O                9.35m      8.93m  
  8 Singh, Alistair           20 Spec. O                7.78m      8.67m  
  9 Anderson, Karl            25 Spec. O                8.93m      8.65m  
 10 Limberger, Craig          24 Spec. O                8.00m      7.09m  
 11 Lige, Jordan              20 Spec. O                5.80m      5.52m  
 
Event 40  Boys Shot Put
================================================================================
        BCSG: % 18.70m  1983        Delore Lakusta                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eppele, Joe               14 Zone 5                           13.94m  
  2 Yeulet, Sean              14 Zone 8                           13.50m  
  3 Baldock, Denys            14 Zone 7                           13.02m  
  4 Baga, Navi                13 Zone 3                           12.45m  
  5 Saunders, Doug            14 Zone 5                           12.18m  
  6 Ouellette, Tyler          14 Zone 3                           12.13m  
  7 Rose, J.D.                14 Zone 6                           11.99m  
  8 MacDonnell, Mitch         13 Zone 6                           11.77m  
  9 Kobayashi, Brendan        14 Zone 2                           11.36m  
 10 Schmidt, Nicholas         14 Zone 1                           10.97m  
 11 Skermer, David            14 Zone 2                           10.83m  
 12 Trennary, Blake           14 Zone 7                           10.81m  
 13 Taylor, Justin            14 Zone 1                           10.20m  
 14 Bueckert, Scott           13 Zone 8                            9.75m  
 15 Richey, Sean              14 Zone 7                            9.63m  
 16 Hiscott, Gordon           14 Zone 4                            8.21m  
 
Event 41  Boys Hammer Throw
================================================================================
        BCSG: % 54.30m  2000        Tyler Czuba                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malone, Aaron             13 Zone 6                           42.01m  
  2 Hinch, Trevor             14 Zone 6                           39.61m  
  3 Eppele, Joe               14 Zone 5                           39.44m  
  4 Taylor, Justin            14 Zone 1                           38.99m  
  5 Rogers, James             13 Zone 3                           34.93m  
  6 Gaster, Thomas            13 Zone 3                           34.91m  
  7 Churchill, Ryan           14 Zone 1                           33.36m  
  8 Yeulet, Sean              14 Zone 8                           32.91m  
  9 Richey, Sean              14 Zone 7                           27.10m  
 10 Cusano, Marco             14 Zone 5                           26.62m  
 11 Waters, Shane             13 Zone 2                           19.49m  
 
Event 42  Girls Hammer Throw
================================================================================
        BCSG: % 47.39m  2000        Catrina Chisholm                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kokayko, Rochelle         14 Zone 2                           50.14m% 
  2 Gwiazda, Kasia            14 Zone 5                           42.73m  
  3 Witzel, Jessica           13 Zone 3                           41.13m  
  4 Mrdeza, Stephanie         14 Zone 6                           40.59m  
  5 Shaughnessy, Kelsey       14 Zone 8                           32.97m  
  6 McMillan, Marie           14 Zone 8                           32.52m  
  7 Howard, Peggy             14 Zone 7                           31.96m  
  8 Brandsma, Kadie-Lea       14 Zone 6                           28.17m  
  9 Bruintjes, Kayla          14 Zone 7                           20.33m  
 
Event 43  Girls 1500 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mancell, Heather          14 Zone 3                          5:37.8h  
  2 Gaboury, Christina        13 Zone 6                          5:43.9h  
  3 Wright, Gillian           13 Zone 5                          5:51.7h  
  4 Swift, Meghan             14 Zone 8                          5:59.2h  
  5 Hay, Stephanie            13 Zone 2                          6:10.2h  
  6 Flick, Kali               14 Zone 8                          6:13.1h  
  7 Benson, Danielle          14 Zone 6                          6:17.2h  
  8 Jones, Katrina            14 Zone 5                          6:18.5h  
  9 Bourne, Jennifer          14 Zone 4                          6:56.8h  
 10 Anserello, Gemma          14 Zone 8                          7:11.9h  
 
Event 44  Boys 1500 Meter Steeplechase
================================================================================
        BCSG: % 4:32.66  1992        Jay Gibson                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morrissey, Shane          13 Zone 5                          4:47.77  
  2 Apps, Michael             14 Zone 8                          4:51.71  
  3 Sperling, Dave            14 Zone 3                          4:51.72  
  4 Phillips, Roberto         13 Zone 5                          5:01.43  
  5 LA Belle, Myke            14 Zone 2                          5:05.75  
  6 Black, Justin             13 Zone 8                          5:12.89  
  7 Bevan, Brock              14 Zone 3                          5:14.65  
  8 Little, Paul              13 Zone 6                          5:21.79  
  9 Brush, Nick               13 Zone 1                          5:28.11  
 10 Lambert, Brian            13 Zone 7                          5:33.62  
 11 Cecco, Leyland            13 Zone 6                          5:55.66  
 12 Weller, Kristopher        14 Zone 1                          5:55.88  
 
Event 45  Girls 80 Meter Hurdles
=====================================================================================
        BCSG: % 11.67  2000        Yvonne Mensah                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Tolton, Vicki             14 Zone 7                 12.71      12.40   0.2 
  2 Gallagher, Katie          13 Zone 6                 12.85      12.45   0.2 
  3 Stoffman, Zaria           13 Zone 5                 13.15      12.62   0.2 
  4 Kokayko, Rochelle         14 Zone 2                 13.51      12.94   0.2 
  5 Smith, Megan              14 Zone 2                 13.55      13.20   0.2 
  6 Richard, Camille          14 Zone 5                 13.56      13.27   0.2 
  7 Boss, Traci               14 Zone 3                 13.55      13.48   0.2 
  8 Hewitt, Katie             14 Zone 6                 13.76      13.59   0.2 
 
Event 45  Girls 80 Meter Hurdles
=================================================================================
        BCSG: % 11.67  2000        Yvonne Mensah                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Tolton, Vicki             14 Zone 7                            12.71q -0.3  1 
  2 Gallagher, Katie          13 Zone 6                            12.85q -0.3  1 
  3 Stoffman, Zaria           13 Zone 5                            13.15q -0.3  1 
  4 Kokayko, Rochelle         14 Zone 2                            13.51q -0.3  1 
  5 Boss, Traci               14 Zone 3                            13.55q -0.3  1 
  5 Smith, Megan              14 Zone 2                            13.55q -0.8  2 
  7 Richard, Camille          14 Zone 5                            13.56q -0.8  2 
  8 Hewitt, Katie             14 Zone 6                            13.76q -0.8  2 
  9 Sharpe, Kristen           14 Zone 1                            13.81  -0.8  2 
 10 Twitchell, Morgan         13 Zone 4                            14.16  -0.8  2 
 11 Newman, Emily             14 Zone 8                            15.04  -0.8  2 
 12 Iggulden, Alexandra       14 Zone 3                            15.58  -0.8  2 
 13 Paynter, Tiffany          14 Zone 1                            17.13  -0.3  1 
 14 Rodrigues, Michelle       13 Zone 4                            17.77  -0.3  1 
 
Event 46  Boys 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
        BCSG: % 13.4h  1980        Craig Jacobson                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Bradley, Ryan             14 Zone 6                 15.13      14.81  -0.3 
  2 Toots, Kelly              14 Zone 2                 15.65      15.24  -0.3 
  3 Wilkey, Byron             14 Zone 2                 15.73      15.36  -0.3 
  4 Moolin, Charles           13 Zone 4                 15.99      15.70  -0.3 
  5 Clapson, Michael          14 Zone 5                 15.93      15.88  -0.3 
  6 Newbert, Joel             13 Zone 5                 15.28      15.98  -0.3 
  7 Milburn, Brittino         14 Zone 6                 16.36      16.25  -0.3 
  8 Davie, Eric               14 Zone 8                 16.23      23.68  -0.3 
 
Event 46  Boys 100 Meter Hurdles
=================================================================================
        BCSG: % 13.4h  1980        Craig Jacobson                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Bradley, Ryan             14 Zone 6                            15.13q -1.2  1 
  2 Newbert, Joel             13 Zone 5                            15.28q  0.6  2 
  3 Toots, Kelly              14 Zone 2                            15.65q -1.2  1 
  4 Wilkey, Byron             14 Zone 2                            15.73q  0.6  2 
  5 Clapson, Michael          14 Zone 5                            15.93q -1.2  1 
  6 Moolin, Charles           13 Zone 4                            15.99q -1.2  1 
  7 Davie, Eric               14 Zone 8                            16.23q -1.2  1 
  8 Milburn, Brittino         14 Zone 6                            16.36q  0.6  2 
  9 Scheffer, Rob             13 Zone 8                            17.74   0.6  2 
 10 Dalman, Aaron             13 Zone 3                            18.45  -1.2  1 
 
Event 47  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thorson, Teri             29 Bcws                            4:13.22  
 
Event 48  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Skeats, Brad              27 Bcws                            2:43.29  
 
Event 49  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniels, R.J.             16 Sport                           2:55.91  
 
Event 50  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aujlay, Kiran             19 Bcws                            2:26.34  
  2 Barber, Stephanie         17 Bcws                            2:54.24  
 
Event 51  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Foisy, Marvin             45 Bcws                            2:08.23  
  2 Hartley, Brad             30 Bcws                            2:08.28  
  3 Gaides, Kevin             34 Bcws                            2:10.53  
  4 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                            2:23.91  
 
Event 53  Girls 800 Meter Run
================================================================================
        BCSG: % 2:13.1h  1979        Pat Wellman                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Appelt, Melissa           14 Zone 3               2:21.07    2:17.86  
  2 Hudson, Alison            14 Zone 5               2:22.39    2:20.30  
  3 Proctor, Sarah            14 Zone 6               2:22.95    2:20.34  
  4 Aynsley, Sam              14 Zone 2               2:22.72    2:20.57  
  5 Egami, Lisa               13 Zone 3               2:24.03    2:22.39  
  6 Cochrane, Paige           13 Zone 2               2:23.33    2:23.97  
  7 Mancell, Heather          14 Zone 3               2:23.91    2:24.85  
  8 Andrew, Tessa             13 Zone 6               2:27.11    2:30.51  
 
Event 53  Girls 800 Meter Run
=========================================================================
        BCSG: % 2:13.1h  1979        Pat Wellman                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Appelt, Melissa           14 Zone 3                          2:21.07q 
  2 Hudson, Alison            14 Zone 5                          2:22.39q 
  3 Aynsley, Sam              14 Zone 2                          2:22.72q 
  4 Proctor, Sarah            14 Zone 6                          2:22.95q 
  5 Cochrane, Paige           13 Zone 2                          2:23.33q 
  6 Mancell, Heather          14 Zone 3                          2:23.91q 
  7 Egami, Lisa               13 Zone 3                          2:24.03q 
  8 Andrew, Tessa             13 Zone 6                          2:27.11q 
  9 Fell, Cori-Ann            14 Zone 5                          2:35.16  
 10 Edgar, Natasha            14 Zone 4                          2:35.35  
 11 Kolodinski, Leah          14 Zone 7                          2:36.66  
 12 Schopfer, Claire          14 Zone 7                          2:37.72  
 13 Wright, Gillian           13 Zone 5                          2:38.62  
 14 Dalhuisen, Alisa          13 Zone 4                          2:40.92  
 15 Glover, Alisha            14 Zone 1                          2:41.38  
 16 Flick, Kali               14 Zone 8                          2:45.07  
 17 Robillard, Anna           14 Zone 8                          2:46.39  
 
Event 54  Boys 800 Meter Run
================================================================================
        BCSG: % 1:58.9h  1980        Mark Buschewitz                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cleary, Brendan           14 Zone 6               2:04.78    2:01.83  
  2 Friesen, Kevin            14 Zone 6               2:11.24    2:02.27  
  3 Wiens, Ross               13 Zone 7               2:12.62    2:05.42  
  4 Johnston, Jeremiah        14 Zone 3               2:12.39    2:05.55  
  5 Childs, Dylan             14 Zone 2               2:11.20    2:09.25  
  6 Gustavson, Reid           13 Zone 5               2:12.09    2:11.66  
  7 Chaulk, James             14 Zone 7               2:13.79    2:19.49  
  8 Maki, Jason               14 Zone 1               2:14.02    2:23.37  
 
Event 54  Boys 800 Meter Run
============================================================================
        BCSG: % 1:58.9h  1980        Mark Buschewitz                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cleary, Brendan           14 Zone 6                          2:04.78q  1 
  2 Childs, Dylan             14 Zone 2                          2:11.20q  1 
  3 Friesen, Kevin            14 Zone 6                          2:11.24q  2 
  4 Gustavson, Reid           13 Zone 5                          2:12.09q  1 
  5 Johnston, Jeremiah        14 Zone 3                          2:12.39q  2 
  6 Wiens, Ross               13 Zone 7                          2:12.62q  2 
  7 Chaulk, James             14 Zone 7                          2:13.79q  1 
  8 Maki, Jason               14 Zone 1                          2:14.02q  1 
  9 Daechsel, Aaron           14 Zone 2                          2:14.21   2 
 10 Cusano, Marco             14 Zone 5                          2:14.69   2 
 11 Lee, Andrew               13 Zone 4                          2:17.74   2 
 12 Sperling, Dave            14 Zone 3                          2:18.35   1 
 13 Hawryluk, Sean            14 Zone 8                          2:19.50   2 
 -- Cook, Brian               14 Zone 4                              DNF   1 
 
Event 55  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McINTOSH, Tanya           32 Spec. O              3:23.10    3:32.71  
 
Event 56  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Farrell, Boyd             28 Spec. O              2:17.80    2:18.52  
  2 Melesko, Neil             31 Spec. O              2:18.00    2:23.07  
  3 McINTYRE, Andrew          20 Spec. O              2:20.70    2:37.15  
  4 McGOWAN, Dixon            28 Spec. O              2:53.70    2:49.72  
  5 Lige, Jordan              20 Spec. O              2:23.00    2:58.29  
 
Event 57  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompson-Okanagan  'A'                                         55.33  
  1 Cariboo-North East  'A'                                        55.33  
  2 Vancouver Island - Coast  'A'                                  58.41  
  3 Fraser Valley  'A'                                             58.51  
  4 North West  'A'                                              1:02.70  
  5 Fraser Delta  'A'                                            1:04.33  
  5 Kootenays  'A'                                               1:04.33  
  6 Vancouver - Squamish  'A'                                    1:15.13  
 
Event 58  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kootenays  'A'                                                 57.73  
  2 Vancouver Island - Coast  'A'                                1:02.70  
  3 Thompson-Okanagan  'A'                                       1:02.97  
 
Event 59  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
        BCSG: % 49.86  2000        Fraser Vallley                      
                       Turner, Barton, Bayley, Mensah                    
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fraser Valley  'A'                                             49.95  
     1) Kisielewska, Paulina 13         2) Whitehead, Liza 14             
     3) Forgie, Erin 14                 4) Wallbank, Charlene 14          
  2 Fraser Delta  'A'                                              51.79  
     1) Chow, Mindy May 13              2) Chin Aleong, Janessa 14        
     3) Rodrigues, Michelle 13          4) Payne, Chelsea 14              
  3 Vancouver - Squamish  'A'                                      52.17  
     1) Gabbassova, Dena 14             2) Stoffman, Zaria 13             
     3) Richard, Camille 14             4) Sleiman, Danielle 14           
  4 Thompson-Okanagan  'A'                                         53.08  
     1) Webster, Robyn 13               2) Smith, Megan 14                
     3) Tetlock, Kelsey 14              4) Kokayko, Rochelle 14           
  5 Vancouver Island - Coast  'A'                                  53.38  
     1) Gallagher, Katie 13             2) Hanson, Brittany 13            
     3) Hewitt, Katie 14                4) Bruce, Suzanna 13              
  6 Cariboo-North East  'A'                                        56.48  
     1) Borden, Kate 14                 2) MacKay, Jesse 14               
     3) Newman, Emily 14                4) Risch, Jessica 13              
 
Event 60  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
        BCSG: % 45.23  1987        Fraser River-Delta                  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thompson-Okanagan  'A'                                         45.95  
     1) Airth, Kelly 14                 2) Zeleski, Adam 14               
     3) Sander, Riley 14                4) Kripps, Justin 14              
  2 Fraser Valley  'A'                                             46.21  
     1) Murray, Leo 13                  2) Charles, Ricardo 13            
     3) Zaragoza, Felipe 14             4) Willcox, Matt 13               
  3 Vancouver Island - Coast  'A'                                  46.28  
     1) Karas, Jacob 14                 2) Malone, Aaron 13               
     3) McInnes, Matt 14                4) Spiro, Andrew 14               
  4 Vancouver - Squamish  'A'                                      46.53  
     1) Newbert, Joel 13                2) Kowalewski, Matt 14            
     3) Kan, Heston 13                  4) Weston, James 14               
  5 Fraser Delta  'A'                                              48.41  
     1) Bingham, Chris 13               2) Chay, Justin 14                
     3) Farrell, Leon 13                4) Quinn, Ryan 14                 
  6 Kootenays  'A'                                                 50.04  
     1) Haskin, Aaron 14                2) Langer Van Son, Kirk 14        
     3) Thompson, Jon 14                4) Schmidt, Nicholas 14           
  7 Cariboo-North East  'A'                                        50.30  
     1) Jackson, Andrew 14              2) Davie, Eric 14                 
     3) Smee, Andrew 14                 4) Schooner, Cameron 13           
 
Event 61  Girls 200 Meter Dash
=====================================================================================
        BCSG: % 25.14  2000        Yvonne Mensah                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kisielewska, Paulina      13 Zone 3                 25.75      25.37   0.9 
  2 Wellington, Whitney       13 Zone 3                 26.23      26.10   0.9 
  3 Sleiman, Danielle         14 Zone 5                 26.33      26.16   0.9 
  4 Van Ruyven, Michelle      13 Zone 3                 26.63      26.43   0.9 
  5 Chin Aleong, Janessa      14 Zone 4                 26.68      26.62   0.9 
  6 Pearse, Anastasia         13 Zone 6                 26.65      26.71   0.9 
  7 Cossette, Cayla           13 Zone 6                 26.58      26.84   0.9 
  8 Gabbassova, Dena          14 Zone 5                 27.10      27.39   0.9 
 
Event 61  Girls 200 Meter Dash
=================================================================================
        BCSG: % 25.14  2000        Yvonne Mensah                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kisielewska, Paulina      13 Zone 3                            25.75q  1.6  3 
  2 Wellington, Whitney       13 Zone 3                            26.23q  1.2  2 
  3 Sleiman, Danielle         14 Zone 5                            26.33q  1.2  2 
  4 Cossette, Cayla           13 Zone 6                            26.58q  1.6  3 
  5 Van Ruyven, Michelle      13 Zone 3                            26.63q  1.2  2 
  6 Pearse, Anastasia         13 Zone 6                            26.65q  1.2  2 
  7 Chin Aleong, Janessa      14 Zone 4                            26.68q  NWI  1 
  8 Gabbassova, Dena          14 Zone 5                            27.10q  1.6  3 
  9 Mercier, Celine           14 Zone 7                            27.28   1.6  3 
 10 Glaicar, Alicia           14 Zone 2                            27.55   1.6  3 
 11 Crawley, Megan            13 Zone 8                            27.63   NWI  1 
 12 Cater, Robyn              13 Zone 7                            28.07   NWI  1 
 13 Webster, Robyn            13 Zone 2                            28.39   NWI  1 
 14 Van Vlack, Joscelyn       13 Zone 1                            28.51   1.2  2 
 15 Sharpe, Kristen           14 Zone 1                            28.54   1.6  3 
 16 Pare, Rita                14 Zone 7                            28.63   1.2  2 
 17 Thompson, Laurel          14 Zone 7                            29.98   NWI  1 
 18 Benson, Danielle          14 Zone 6                            31.50   NWI  1 
 
Event 62  Boys 200 Meter Dash
=====================================================================================
        BCSG: % 22.58  1987        Peter Ogilvie                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Kripps, Justin            14 Zone 2                 23.54      23.25   0.1 
  2 Charles, Ricardo          13 Zone 3                 23.58      23.51   0.1 
  3 Kowalewski, Matt          14 Zone 5                 24.02      23.59   0.1 
  4 Spiro, Andrew             14 Zone 6                 23.74      23.77   0.1 
  5 McInnes, Matt             14 Zone 6                 24.33      24.47   0.1 
  6 Quinn, Ryan               14 Zone 4                 24.41      24.51   0.1 
 
Event 62  Boys 200 Meter Dash
=================================================================================
        BCSG: % 22.58  1987        Peter Ogilvie                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Kripps, Justin            14 Zone 2                            23.54q  1.6  2 
  2 Charles, Ricardo          13 Zone 3                            23.58q  2.0  3 
  3 Spiro, Andrew             14 Zone 6                            23.74q  1.6  2 
  4 Kowalewski, Matt          14 Zone 5                            24.02q  1.6  2 
  5 McInnes, Matt             14 Zone 6                            24.33q  1.3  1 
  6 Sander, Riley             14 Zone 2                            24.36q  1.3  1 
  7 Quinn, Ryan               14 Zone 4                            24.41q  2.0  3 
  8 Weston, James             14 Zone 5                            24.56q  1.3  1 
  9 Chay, Justin              14 Zone 4                            24.68   1.3  1 
 10 Davie, Eric               14 Zone 8                            24.97   2.0  3 
 11 Zaragoza, Felipe          14 Zone 3                            25.07   1.6  2 
 12 Thompson, Jon             14 Zone 1                            25.42   1.6  2 
 13 Sihota, Sovin             14 Zone 7                            25.83   2.0  3 
 14 George, Corey             14 Zone 7                            26.04   1.3  1 
 15 Haskin, Aaron             14 Zone 1                            26.77   1.3  1 
 16 Langer Van Son, Kirk      14 Zone 1                            27.93   2.0  3 
 
Event 63  Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
        BCSG: % 45.96  1998        Carly Czuba                         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Boss, Traci               14 Zone 3                 47.04      45.92% 
  2 Nestman, Jenna            13 Zone 5                 47.34      46.82  
  3 Parker, Kendra            13 Zone 6                 48.76      47.49  
  4 Ridgeway, Kristen         14 Zone 5                 48.83      47.52  
  5 Hanson, Danielle          14 Zone 2                 48.07      47.64  
  6 Hanson, Brittany          13 Zone 6                 49.13      48.51  
  7 Lloyd, Kim                14 Zone 7                 51.21      51.39  
  8 Schopfer, Claire          14 Zone 7                 53.50      52.95  
 
Event 63  Girls 300 Meter Hurdles
============================================================================
        BCSG: % 45.96  1998        Carly Czuba                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Boss, Traci               14 Zone 3                            47.04q  1 
  2 Nestman, Jenna            13 Zone 5                            47.34q  2 
  3 Hanson, Danielle          14 Zone 2                            48.07q  2 
  4 Parker, Kendra            13 Zone 6                            48.76q  1 
  5 Ridgeway, Kristen         14 Zone 5                            48.83q  1 
  6 Hanson, Brittany          13 Zone 6                            49.13q  2 
  7 Lloyd, Kim                14 Zone 7                            51.21q  2 
  8 Schopfer, Claire          14 Zone 7                            53.50q  2 
  9 Wallbank, Charlene        14 Zone 3                            53.84   1 
 10 Smith, Megan              14 Zone 2                            54.03   1 
 11 Newman, Emily             14 Zone 8                            54.23   2 
 12 Bruce, Suzanna            13 Zone 6                            54.56   2 
 13 Bourne, Jennifer          14 Zone 4                          1:00.13   1 
 
Event 64  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
        BCSG: % 39.78  1996        Paul Cagna                          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Clapson, Michael          14 Zone 5                 43.42      41.87  
  2 Bradley, Ryan             14 Zone 6                 43.61      42.22  
  3 Freeland, Kevan           13 Zone 6                 44.72      43.66  
  4 Morrissey, Shane          13 Zone 5                 45.08      43.67  
  5 Bafaro, Tony              14 Zone 2                 47.05      45.32  
  6 Scheffer, Rob             13 Zone 8                 46.47      46.27  
  7 Vogt, Chris               13 Zone 4                 48.77      47.87  
 
Event 64  Boys 300 Meter Hurdles
============================================================================
        BCSG: % 39.78  1996        Paul Cagna                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Clapson, Michael          14 Zone 5                            43.42q  1 
  2 Bradley, Ryan             14 Zone 6                            43.61q  1 
  3 Freeland, Kevan           13 Zone 6                            44.72q  1 
  4 Morrissey, Shane          13 Zone 5                            45.08q  2 
  5 Scheffer, Rob             13 Zone 8                            46.47q  2 
  6 Bafaro, Tony              14 Zone 2                            47.05q  1 
  7 Vogt, Chris               13 Zone 4                            48.77q  1 
  8 Wilkey, Byron             14 Zone 2                            50.05q  2 
  9 Black, Justin             13 Zone 8                            50.50   1 
 
Event 65  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Thorson, Teri             29 Bcws                            1:04.62  -0.2 
 
Event 66  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Skeats, Brad              27 Bcws                              40.14  -0.2 
 
Event 67  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Daniels, R.J.             16 Sport                             45.17   NWI 
 
Event 68  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Aujlay, Kiran             19 Bcws                              38.16  -1.6 
  2 Barber, Stephanie         17 Bcws                              41.85  -1.6 
 
Event 69  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gaides, Kevin             34 Bcws                              34.77   1.2 
 
Event 70  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Hartley, Brad             30 Bcws                              33.41   1.2 
  2 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                              35.68   1.2 
 
Event 71  Boys High Jump
================================================================================
        BCSG: % 1.95m  1994        Nick Wilkes                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larsen, Danny             14 Zone 4                            1.85m  
  2 Murray, Leo               13 Zone 3                            1.75m  
  3 Gustavson, Reid           13 Zone 5                            1.70m  
  4 Riddell, Paul             14 Zone 2                           J1.70m  
  5 Bischoff, Jordan          13 Zone 4                            1.65m  
  6 Adair, Michael            14 Zone 5                           J1.65m  
  7 Jensen, Garrett           14 Zone 2                            1.60m  
  7 Schlacht, Paul            14 Zone 3                            1.60m  
  9 Jackson, Andrew           14 Zone 8                           J1.60m  
 10 Trennary, Blake           14 Zone 7                           J1.60m  
 11 Neville, Dean             14 Zone 6                            1.55m  
 -- Layton, Elliot            14 Zone 6                               NH  
 
Event 72  Girls High Jump
================================================================================
        BCSG: % 1.69m  1989        Nikki McGee                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheppard, Emily           13 Zone 5                            1.71m% 
  2 Schmidt, Jourdan          13 Zone 3                            1.60m  
  3 Coulthard, Kyla           14 Zone 2                            1.55m  
  4 Stoffman, Zaria           13 Zone 5                           J1.55m  
  5 Twitchell, Morgan         13 Zone 4                            1.50m  
  6 Tolton, Vicki             14 Zone 7                            1.45m  
  7 Roper, Lindsay            13 Zone 6                           J1.45m  
  8 Grams, Hillary            14 Zone 4                           J1.45m  
  9 Daviel, Ekaterina         13 Zone 4                           J1.45m  
 10 Harris, Brittany          13 Zone 6                            1.40m  
 10 Lloyd, Kim                14 Zone 7                            1.40m  
 12 Waneck, Kimie             14 Zone 2                           J1.40m  
 13 Nyarady, Jenna            14 Zone 3                           J1.40m  
 14 Thompson, Laurel          14 Zone 7                            1.30m  
 
Event 73  Women Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urban, Lori               30 Spec. O                2.81m      3.01m   NWI 
  2 Aton, Sabrina             24 Spec. O                5.33m      2.20m   NWI 
  3 McINTOSH, Tanya           32 Spec. O                1.80m      1.63m   NWI 
  4 Parris, Tanya             34 Spec. O                0.70m      1.38m   NWI 
 
Event 74  Girls Long Jump
=====================================================================================
        BCSG: % 5.44m  1986        Lisa Thiele                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gallagher, Katie          13 Zone 6                            5.21m   2.1 
  2 Nestman, Jenna            13 Zone 5                            5.01m   2.6 
  3 Wallbank, Charlene        14 Zone 3                            5.00m   2.1 
  4 Richard, Camille          14 Zone 5                            4.80m   2.5 
  5 Whitham-Carroll, Megan    13 Zone 2                            4.79m   2.3 
  6 Chow, Mindy May           13 Zone 4                            4.76m   1.1 
  7 Harris, Brittany          13 Zone 6                            4.64m   1.6 
  8 Hall, Megan               14 Zone 3                            4.59m   2.1 
  9 Van Ruyven, Michelle      13 Zone 3                            4.56m   1.0 
 10 Tetlock, Kelsey           14 Zone 2                            4.50m   1.2 
 11 Hanson, Jennifer          14 Zone 4                            4.37m   1.2 
 12 Pare, Rita                14 Zone 7                            4.36m   1.6 
 13 Steele, Kayli             14 Zone 1                            4.19m   0.6 
 14 Howard, Peggy             14 Zone 7                            4.17m   3.1 
 15 Paynter, Tiffany          14 Zone 1                            3.45m  -0.4 
 -- MacKay, Jesse             14 Zone 8                             FOUL   NWI 
 
Event 75  Boys Long Jump
=====================================================================================
        BCSG: % 6.54m  1992        Aaron Hart                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Zeleski, Adam             14 Zone 2                            6.06m   0.1 
  2 Kardal, Jon               14 Zone 6                            5.63m   2.3 
  3 Lim, Kevin                13 Zone 5                            5.52m   0.2 
  4 Smee, Andrew              14 Zone 8                            5.50m   1.8 
  5 Schmidt, Nicholas         14 Zone 1                            5.39m   2.3 
  6 Bafaro, Tony              14 Zone 2                           J5.39m   2.7 
  7 Farrell, Leon             13 Zone 4                            5.37m   3.0 
  8 Kan, Heston               13 Zone 5                            5.10m   2.3 
  9 Layton, Elliot            14 Zone 6                            4.87m   0.1 
 10 Jackson, Andrew           14 Zone 8                            4.83m   3.4 
 -- Murray, Leo               13 Zone 3                             FOUL   NWI 
 
Event 76  Men Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Choi, Gary                14 Spec. O                3.60m      5.06m   NWI 
  2 Singh, Alistair           20 Spec. O                3.78m      4.78m   NWI 
  3 Farrell, Boyd             28 Spec. O                4.65m      4.46m   NWI 
  4 McINTYRE, Andrew          20 Spec. O                3.50m      4.07m   NWI 
  5 McINTYRE, Glen            20 Spec. O                3.50m      3.96m   NWI 
  6 Anderson, Karl            25 Spec. O                3.63m      3.87m   NWI 
  7 Melesko, Neil             31 Spec. O                3.80m      3.80m   NWI 
  8 Limberger, Craig          24 Spec. O                3.52m      3.42m   NWI 
  9 McGOWAN, Dixon            28 Spec. O                3.11m      3.34m   NWI 
 10 Lige, Jordan              20 Spec. O                3.12m      3.10m   NWI 
 11 Legresley, Cory           25 Spec. O                3.14m      2.94m   NWI 
 
Event 77  Boys Javelin Throw
================================================================================
        BCSG: % 53.68m  2000        Shawn McIsaac                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spiro, Andrew             14 Zone 6                           49.01m  
  2 Friesen, Kevin            14 Zone 6                           47.69m  
  3 Paivinen, Reimo           14 Zone 8                           43.24m  
  4 Golar, Peirce             13 Zone 3                           42.86m  
  5 Saunders, Doug            14 Zone 5                           42.08m  
  6 Riddell, Paul             14 Zone 2                           38.59m  
  7 Lyons, Sam                13 Zone 5                           36.46m  
  8 Scheffer, Rob             13 Zone 8                           35.70m  
  9 Rogers, James             13 Zone 3                           33.54m  
 10 Skermer, David            14 Zone 2                           32.99m  
 11 Richey, Sean              14 Zone 7                           32.45m  
 12 Baylis, Jared             14 Zone 2                           29.36m  
 13 George, Corey             14 Zone 7                           29.16m  
 14 Duncan, Mathew            13 Zone 1                           27.36m  
 15 Weller, Kristopher        14 Zone 1                           24.37m  
 16 Bueckert, Scott           13 Zone 8                           24.17m  
 17 Vogt, Chris               13 Zone 4                           22.87m  
 
Event 78  Women Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leavitt, Julia            13 Sport                            12.60m  
 
Event 79  Men Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bergen, Richard           37 Sport                            21.96m  
  2 Balderstone, Gordon       37 Sport                            20.98m  
  3 Laidlaw, Jerry            41 Sport                            16.99m  
  4 Wong, Damon               36 Sport                            12.89m  
 
Event 80  Girls Discus Throw
================================================================================
        BCSG: % 38.51m  1998        Caroline Hay                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erickson, Devyn           13 Zone 6                           31.22m  
  2 Witzel, Jessica           13 Zone 3                           31.07m  
  3 Borden, Kate              14 Zone 8                           30.95m  
  4 Ter-Laak, Lara            13 Zone 3                           30.44m  
  5 Mrdeza, Stephanie         14 Zone 6                           29.72m  
  6 Gwiazda, Kasia            14 Zone 5                           26.65m  
  7 LE Rose, Ally             13 Zone 2                           24.63m  
  8 Johnstone, Ella           14 Zone 5                           24.61m  
  9 Kwasney, Kara             13 Zone 2                           23.20m  
 10 Winship, Chantelle        13 Zone 2                           21.76m  
 11 Rodrigues, Michelle       13 Zone 4                           21.67m  
 12 Yoxall, Kelsi             14 Zone 6                           18.09m  
 13 Bruintjes, Kayla          14 Zone 7                           17.50m  
 14 Edgar, Natasha            14 Zone 4                           14.72m  
 -- MacKay, Jesse             14 Zone 8                             FOUL  
 
Event 81  Boys Discus Throw
================================================================================
        BCSG: % 58.32m  1996        Dylan Armstrong                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mara, Tyrell              14 Zone 3                           53.43m  
  2 Skermer, David            14 Zone 2                           46.78m  
  3 Malone, Aaron             13 Zone 6                           46.26m  
  4 Rose, J.D.                14 Zone 6                           43.16m  
  5 Kripps, Justin            14 Zone 2                           36.22m  
  6 Eppele, Joe               14 Zone 5                           34.34m  
  7 Baga, Navi                13 Zone 3                           34.09m  
  8 Baldock, Denys            14 Zone 7                           32.39m  
  9 Cook, Brian               14 Zone 4                           30.60m  
 10 Gaster, Thomas            13 Zone 3                           29.82m  
 11 Duncan, Mathew            13 Zone 1                           28.59m  
 12 Ouellette, Tyler          14 Zone 3                           28.38m  
 13 Taylor, Justin            14 Zone 1                           28.21m  
 14 Trennary, Blake           14 Zone 7                           27.57m  
 15 George, Corey             14 Zone 7                           26.21m  
 16 Yeulet, Sean              14 Zone 8                           25.45m  
 17 Lyons, Sam                13 Zone 5                 0.77m     24.88m  
 18 Pohl, Tyrel               13 Zone 8                           21.04m  
 19 Hiscott, Gordon           14 Zone 4                           19.23m  
 
Event 83  Men 5k Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hartley, Brad             30 Bcws                           15:06.82  
  2 Samarakoon, Sunera        15 Bcws                           16:27.14  
 
Event 84  Girls 3k Run
================================================================================
        BCSG: % 10:08.30  1980        Juliet Smith                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Van Der Pauw, Kristen     14 Zone 3                         10:40.90  
  2 Quiring, Rebecca          13 Zone 5                         10:41.56  
  3 McArthur, Gillian         13 Zone 5                         10:45.86  
  4 Bergeron, Shelley         13 Zone 1                         10:55.50  
  5 Rawlings, Kayla           14 Zone 3                         11:14.43  
  6 Little, Kali              14 Zone 6                         11:15.37  
  7 Andrew, Tessa             13 Zone 6                         11:22.88  
  8 Hay, Stephanie            13 Zone 2                         11:26.20  
  9 Danforth, Erica           14 Zone 2                         11:27.19  
 10 Gaboury, Christina        13 Zone 6                         11:28.47  
 11 Hartwick, Rachel          13 Zone 4                         11:58.98  
 12 Robillard, Anna           14 Zone 8                         12:05.70  
 13 Anserello, Gemma          14 Zone 8                         12:21.95  
 14 Glover, Alisha            14 Zone 1                         12:33.34  
 15 Ross, Emily               13 Zone 7                         12:46.56  
 16 Greig, Sara               14 Zone 4                         12:47.83  
 
Event 85  Boys 3k Run
================================================================================
        BCSG: % 9:01.60  1987        Jason Schultz                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bird, Justin              13 Zone 5                          9:28.43  
  2 Hosford, Matt             14 Zone 3                          9:29.82  
  3 Fraser, Chad              14 Zone 3                          9:31.47  
  4 Phillips, Roberto         13 Zone 5                          9:44.75  
  5 Gordon, Chris             13 Zone 6                          9:48.98  
  6 Apps, Michael             14 Zone 8                          9:53.99  
  7 Tecle, Sammy              14 Zone 4                         10:03.54  
  8 Hawryluk, Sean            14 Zone 8                         10:19.54  
  9 Holm, Jake                13 Zone 6                         10:27.01  
 10 Scott, Cory               14 Zone 1                         10:28.62  
 11 Harris, Mike              14 Zone 7                         10:37.17  
 12 Dunfee, Adam              14 Zone 4                         10:44.63  
 13 Worsfold, Gordie          14 Zone 7                         10:58.09  
 14 Thompson, Morgan          13 Zone 1                         11:01.21  
 -- LA Belle, Myke            14 Zone 2                              DNF  
 
Event 86  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Leavitt, Julia            13 Sport                             38.92   1.6 
  2 McGEER, Rebekah           14 Sport                             46.46   1.6 
  3 Herd, Stephanie           15 Sport                             46.52   1.6 
 
Event 87  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Hall, Karl                12 Sport                             36.16   NWI 
 
Event 88  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Urban, Lori               30 Spec. O                36.46      35.36  -2.0 
  2 Aton, Sabrina             24 Spec. O                37.11      37.72  -2.0 
  3 Parris, Tanya             34 Spec. O                39.59      51.71  -2.0 
 
Event 89  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Singh, Alistair           20 Spec. O                24.36      25.59   1.5 
  2 McINTYRE, Glen            20 Spec. O                32.00      26.55   1.5 
  3 Choi, Gary                14 Spec. O                31.65      28.66   1.5 
  4 Anderson, Karl            25 Spec. O                29.02      28.72   1.5 
  5 Limberger, Craig          24 Spec. O                29.01      29.26   1.5 
  6 Legresley, Cory           25 Spec. O                30.71      30.59   1.5 
 
Event 90  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
        BCSG: % 3:55.80  1994        Fraser Valley                       
                         Boylan, Dennis, Hanson-Monnie, Inman              
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver - Squamish  'A'                                    3:42.13% 
     1) Nestman, Jenna 13               2) Fell, Cori-Ann 14              
     3) Wright, Gillian 13              4) Hudson, Alison 14              
  2 Vancouver Island - Coast  'A'                                3:48.75% 
     1) Pearse, Anastasia 13            2) Parker, Kendra 13              
     3) Cossette, Cayla 13              4) Proctor, Sarah 14              
  3 Fraser Valley  'A'                                           3:49.88% 
     1) Appelt, Melissa 14              2) Boss, Traci 14                 
     3) Wellington, Whitney 13          4) Van Ruyven, Michelle 13        
  5 Thompson-Okanagan  'A'                                       3:55.59% 
     1) Glaicar, Alicia 14              2) Aynsley, Sam 14                
     3) Hanson, Danielle 14             4) Cochrane, Paige 13             
  6 Cariboo-North East  'A'                                      4:12.81  
     1) Flick, Kali 14                  2) Robillard, Anna 14             
     3) Crawley, Megan 13               4) Swift, Meghan 14               
  7 Fraser Delta  'A'                                            4:16.28  
     1) Dalhuisen, Alisa 13             2) Edgar, Natasha 14              
     3) Hartwick, Rachel 13             4) Burkholder, Katy 14            
 
Event 91  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
        BCSG: % 3:32.26  1986        Vancouver-Squamish                  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vancouver - Squamish  'A'                                    3:59.84  
     1) Gustavson, Reid 13              2) Clapson, Michael 14            
     3) Bird, Justin 13                 4) Lim, Kevin 13                  
  2 Fraser Valley  'A'                                           4:00.25  
     1) Gaster, Matthew 14              2) Bevan, Brock 14                
     3) Johnston, Jeremiah 14           4) Sperling, Dave 14              
  3 Vancouver Island - Coast  'A'                                4:03.21  
     1) Freeland, Kevan 13              2) Bradley, Ryan 14               
     3) Friesen, Kevin 14               4) Cleary, Brendan 14             
  4 Thompson-Okanagan  'A'                                       4:05.38  
     1) Daechsel, Aaron 14              2) Childs, Dylan 14               
     3) Bafaro, Tony 14                 4) Wilkey, Byron 14               
  5 Fraser Delta  'A'                                            4:27.14  
     1) Cook, Brian 14                  2) Lee, Andrew 13                 
     3) Vogt, Chris 13                  4) Tecle, Sammy 14                
  6 North West  'A'                                              4:27.89  
     1) Chaulk, James 14                2) Harris, Mike 14                
     3) Wiens, Ross 13                  4) Lambert, Brian 13              
  7 Cariboo-North East  'A'                                      4:34.04  
     1) Apps, Michael 14                2) Paivinen, Reimo 14             
     3) Rathjen, Matthew 13             4) Scheffer, Rob 13               
 
Event 92  Girls Javelin Throw
=========================================================================
        BCSG: % 32.66m  2000        Susan Leavitt                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yoxall, Kelsi             14 Zone 6                           32.68m% 
  2 Harris, Brittany          13 Zone 6                           28.45m  
  3 Iggulden, Alexandra       14 Zone 3                           28.42m  
  4 Edgar, Natasha            14 Zone 4                           27.73m  
  5 Ridgeway, Kristen         14 Zone 5                           27.32m  
  6 Johnstone, Ella           14 Zone 5                           27.07m  
  7 Nyarady, Jenna            14 Zone 3                           26.52m  
  8 Shaughnessy, Kelsey       14 Zone 8                           26.27m  
  9 Winship, Chantelle        13 Zone 2                           23.77m  
 10 Kwasney, Kara             13 Zone 2                           22.79m  
 11 Kolodinski, Leah          14 Zone 7                           22.03m  
 12 Wong, Janet               13 Zone 5                           21.48m  
 13 Dalhuisen, Alisa          13 Zone 4                           21.32m  
 14 McMillan, Marie           14 Zone 8                           19.09m  
 -- Howard, Peggy             14 Zone 7                             FOUL  
 
Event 93  Women Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Herd, Stephanie           15 Sport                             4.36m  
  2 McGEER, Rebekah           14 Sport                             4.04m  
 
Event 94  Men Shot Put
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bergen, Richard           37 Sport                             7.33m  
  2 Laidlaw, Jerry            41 Sport                             6.04m  
  3 Balderstone, Gordon       37 Sport                             5.09m  
  4 Wong, Damon               36 Sport                             4.40m