Results from Fred Rowell Vancouver High School Relays 
Clement Track, Minoru Park, Richmond, BC
Saturday April 13, 2002

Vancouver Olympic Club                                    Hy-Tek's MEET MANAGER
                                                                               
                     BOYS - COMPLETE RESULTS FOR ALL ROUNDS
                Bantam       Junior       Senior       Masters
                           Bantam Boys 100 Meter Dash                          
                                                                               
                    Preliminary Results - Saturday 13/04/02                    
               8 Advance: Top 1 Each Heat Plus Next 5 Best Times               
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  HT    
      ===== ============================ ========================= ===== ==    
          1 Murray, Leo                  Langley Mustangs          12.10  2    
          2 Overs, Thomas                Coquitlam Cheetahs        12.20  1    
          3 Tejuco, Alvin                Vancouver College         12.70  3    
          4 Kwok, Raymond                Vancouver College         12.20  2    
          5 Kan, Heston                  St. George's Secondary    12.30  1    
          6 Nicolas, Renato              Vancouver College         12.70  1    
          7 Mizutani, Yu                 St. George's Secondary    12.80  2    
          8 Espada, Hugo                 Burnaby Striders          13.00  1    
          9 Yeung, Adrian                Archbishop Carney SS      13.00  2    
         10 Dalman, Aaron                Garibaldi Secondary       13.30  2    
         11 Yeung, Sebastien             St. George's Secondary    13.40  3    
         12 Carrasco, John               Archbishop Carney SS      13.50  1    
         13 Kunzer, Kyle                 Vancouver Thunderbirds    13.70  2    
         14 Cheng, Eric                  Vancouver College         13.80  3    
         15 McAnulty, Chris              St. George's Secondary    13.90  3    
         16 Pourbamani, Vandad           West Vancouver Secondary  14.00  1    
         17 Bowman, Noah                 Elphinstone Secondary     14.20  3    
         18 Poole, Jason                 Elphinstone Secondary     16.20  1    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  PTS     
    ===== ============================ ========================= ===== ====    
        1 Murray, Leo                  Langley Mustangs          11.90  10     
        2 Overs, Thomas                Coquitlam Cheetahs        12.20   8     
        3 Kan, Heston                  St. George's Secondary    12.30   6     
        4 Kwok, Raymond                Vancouver College         12.60   5     
        5 Tejuco, Alvin                Vancouver College         12.70   4     
        6 Nicolas, Renato              Vancouver College         12.80   3     
        7 Mizutani, Yu                 St. George's Secondary    13.00   2     
        8 Espada, Hugo                 Burnaby Striders          13.10   1     
                                                                               
                           Bantam Boys 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS  
  ===== ============================ ========================= ======= == ==== 
      1 Gustavson, Reid              West Vancouver Secondary    57.10  1 10   
      2 Espada, Hugo                 Burnaby Striders            59.60  2  8   
      3 Morrissey, Shane             Elphinstone Secondary     1:00.00  1  6   
      4 Carrasco, John               Archbishop Carney SS      1:04.10  1  5   
      5 Dalman, Aaron                Garibaldi Secondary       1:04.20  1  4   
      6 Hammerberg, Christian        Rockridge                 1:04.50  2  3   
      7 Nguyen, Kimlong              Vancouver College         1:04.60  2  2   
      8 Yeung, Sebastien             St. George's Secondary    1:05.60  2  1   
      9 Suchezki, Philip             Archbishop Carney SS      1:05.80  1      
     10 Vogt, Christopher            Burnaby Striders          1:06.20  1      
     11 McAnulty, Chris              St. George's Secondary    1:06.40  1      
     12 Kunzer, Kyle                 Vancouver Thunderbirds    1:07.00  2      
     13 Bowman, Noah                 Elphinstone Secondary     1:11.70  2      

                           Bantam Boys 800 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS  
  ===== ============================ ========================= ======= == ==== 
      1 Bird, Justin                 St. George's Secondary    2:12.60  1 10   
      2 Morrissey, Shane             Elphinstone Secondary     2:15.80  1  8   
      3 Lee, Andrew                  Kajaks T&F Club           2:22.80  2  6   
      4 Claridge, Geoff              Vancouver College         2:22.90  1  5   
      5 Miller, Cameron              Kitsilano Secondary       2:23.60  2  4   
      6 Mara, Jordan                 Kajaks T&F Club           2:25.70  1  3   
      7 Poh, Nick                    Garibaldi Secondary       2:27.50  1  2   
      8 Suchezki, Philip             Archbishop Carney SS      2:28.30  2  1   
      9 Carrasco, John               Archbishop Carney SS      2:38.50  1      
     10 Vogt, Christopher            Burnaby Striders          2:39.00  1      
     11 Muroi, Aron                  Archbishop Carney SS      2:40.40  2      
     12 McAnulty, Chris              St. George's Secondary    2:41.70  2      
                                                                               
                         Bantam Boys 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
             PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME  PTS              
             =====  =================================== ===== ====             
                 1  VC        Vancouver College         51.00  10              
                 2  STGS      St. George's Secondary    52.80   8              
                 3  ACSS      Archbishop Carney SS      56.50   6              
                 -  ELPH      Elphinstone Secondary       DNF                  
                                                                               
                         Bantam Boys 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
            PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME    PTS             
            =====  =================================== ======= ====            
                1  VC        Vancouver College         4:17.90  10             
                2  STGS      St. George's Secondary    4:27.50   8             
                                                                               
                          Bantam Boys Long Jump Pit B                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Kan, Heston                St. George's Second 5.14m     10        
          2 Mizutani, Yu               St. George's Second 4.54m      8        
          3 Pourbamani, Vandad         West Vancouver Seco 4.05m      6        
          4 Bowman, Noah               Elphinstone Seconda 3.13m      5        
          5 Poole, Jason               Elphinstone Seconda 2.95m      4        

                              Bantam Boys Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 Grop, Adam                 Garibaldi Secondary 10.79m     10       
          2 Fletcher-Marsh, Josh       Lord Byng Secondary  9.52m      8       
          3 Ngo, Alexis                Vancouver College    8.55m      6       
                                                                               
                           Junior Boys 100 Meter Dash                          
                                                                               
                    Preliminary Results - Saturday 13/04/02                    
               8 Advance: Top 1 Each Heat Plus Next 5 Best Times               
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  HT    
      ===== ============================ ========================= ===== ==    
          1 Sgaetti, Alessandro          Coquitlam Cheetahs        11.80  2    
          2 Newfeld, Jeremy              Kajaks T&F Club           12.10  3    
          3 McMillan, Pierre             Coquitlam Cheetahs        12.10  1    
          3 Bryant, Liam                 Elphinstone Secondary     12.10  2    
          5 Wang, Jack                   St. George's Secondary    12.30  1    
          5 Chen, Alex                   St. George's Secondary    12.30  2    
          7 Bei, Kelvin                  Kajaks T&F Club           12.40  2    
          8 Poh, Jon                     Garibaldi Secondary       12.50  1    
          9 Teskey, Justin               Centennial Secondary      12.60  2    
         10 Leung, Nelson J              St. George's Secondary    12.80  2    
         10 Campos, Jordi                St. George's Secondary    12.80  3    
         12 Layco, Julian                Vancouver College         12.90  1    
         13 De Guzman, Byron             Vancouver College         13.00  3    
         14 Fitzgerald, David            West Vancouver Secondary  13.20  1    
         15 Cunada, Thomas               Archbishop Carney SS      13.30  1    
         15 Ardagh, David                West Vancouver Secondary  13.30  3    
         17 Hart, Foster                 Vancouver College         13.40  2    
         18 Jean-Coulson, Austin         Elphinstone Secondary     13.50  3    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  PTS     
    ===== ============================ ========================= ===== ====    
        1 Sgaetti, Alessandro          Coquitlam Cheetahs        11.80  10     
        2 McMillan, Pierre             Coquitlam Cheetahs        12.00   8     
        3 Newfeld, Jeremy              Kajaks T&F Club           12.10   6     
        4 Bryant, Liam                 Elphinstone Secondary     12.30   5     
        5 Chen, Alex                   St. George's Secondary    12.40   4     
        6 Bei, Kelvin                  Kajaks T&F Club           12.60   3     
        7 Wang, Jack                   St. George's Secondary    12.70   2     

                           Junior Boys 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS  
  ===== ============================ ========================= ======= == ==== 
      1 Delaney, William             Coquitlam Cheetahs          53.40  2 10   
      2 Newfeld, Jeremy              Kajaks T&F Club             54.50  1  8   
      3 Sgaetti, Alessandro          Coquitlam Cheetahs          54.90  1  6   
      4 Bryant, Liam                 Elphinstone Secondary       55.50  2  5   
      5 Clapson, Mike                St. George's Secondary      58.10  1  4   
      6 Wang, Jack                   St. George's Secondary      58.30  2  3   
      7 Chay, Justin                 Royal City Track Club       59.90  1  2   
      8 Campos, Jordi                St. George's Secondary    1:01.00  2  1   
      9 Blunderfield, Matt           West Vancouver Secondary  1:01.70  1      
     10 Ardagh, David                West Vancouver Secondary  1:03.00  2      
     11 Wills, Charles               St. George's Secondary    1:04.00  1      
                                                                               
                             Junior Boys 1 Mile Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS    
   ===== ============================ ========================= ======= ====   
       1 Keigher, Ryan                Valley Royals             4:41.30  10    
       2 Johnston, Jeremiah           Valley Royals             4:47.50   8    
       3 Wright, Curtis               Meadowridge               5:16.80   6    
       4 Hipwell, Chad                Sardis Secondary          5:17.80   5    
       5 Clegg, Kyle                  Argyle Secondary          5:20.00   4    
       6 Huang, Darien                St. George's Secondary    5:20.60   3    
       7 Teskey, Connor               St. George's Secondary    5:24.40   2    
       8 Frilund, Adam                Terry Fox Secondary       5:26.80   1    
       9 Beveridge, Michael           Earl Marriott Secondary   5:27.00        
      10 Miller, Thomas               Vancouver College         5:31.60        
      11 Mohammadian-Kha, Arash       West Vancouver Secondary  5:42.10        
      12 Bocolas, George              Maple Ridge Secondary     5:46.80        
      13 Bean, Bjorn                  West Vancouver Secondary  5:47.30        
      14 Dunfee, Adam                 Kajaks T&F Club           5:48.90        
                                                                               
                             Junior Boys 2 Mile Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     PTS   
   ===== ============================ ========================= ======== ====  
       1 Bird, Justin                 St. George's Secondary    10:39.10  10   
       2 Hipwell, Chad                Sardis Secondary          11:30.80   8   
       3 Bartha, Jake                 South Fraser Track Club   11:36.00   6   
       4 Baldwinson, Kevin            Vancouver College         12:01.00   5   

                         Junior Boys 4x100 Metre Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
             PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME  PTS              
             =====  =================================== ===== ====             
                 1  VC        Vancouver College         50.30  10              
                 2  STGS      St. George's Secondary    50.50   8              
                 -  MAST      Masters Running Group       DNF                  
                 -  VC   "B"  Vancouver College            DQ                  
                                                                               
                         Junior Boys 4x400 Metre Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
            PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME    PTS             
            =====  =================================== ======= ====            
                1  VC   "B"  Vancouver College         4:06.80  10             
                2  VC        Vancouver College         4:27.40   8             
                                                                               
                          Junior Boys High Jump Pit B                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Mason, Michael             Valley Royals       1.95m     10        
          2 Murray, Leo                Langley Mustangs    1.70m      8        
          3 Fitzgerald, David          West Vancouver Seco 1.60m      6        
          4 Bentley, Spencer           St. George's Second 1.60m      5        
          5 Lam, Desmond               Vancouver College   1.50m      4        
          6 Blunderfield, Matt         West Vancouver Seco 1.45m      3        
          7 Lysohirka, Chad            Garibaldi Secondary 1.40m      2        
                                                                               
                          Junior Boys Long Jump Pit A                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Pinillos, Edgardo          Vancouver College   4.83m     10        
          2 Hong, Steve                West Vancouver Seco 4.69m      8        
          3 Chen, Alex                 St. George's Second 4.68m      6        
          4 Leung, Nelson J            St. George's Second 4.40m      5        
          5 Brown, Michael             West Vancouver Seco 4.40m      4        
          6 Hart, Foster               Vancouver College   4.29m      3        
          7 Hill, Garon                Brookswood Secondar 4.19m      2        
          8 Teskey, Justin             Centennial Secondar 4.04m      1        
          9 Festejo, Chris             Vancouver College   4.03m               
         10 Cunada, Thomas             Archbishop Carney S 3.79m               
         11 Jean-Coulson, Austin       Elphinstone Seconda 3.24m               

                              Junior Boys Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 Emry, Shea                 Vancouver College   13.34m     10       
          2 Barker, David              Centennial Secondar 13.24m      8       
          3 Mendoza, Mark              Vancouver College   12.23m      6       
          4 Stockton, Mark             St. George's Second 11.94m      5       
          5 Tejuco, Tim                Vancouver College   11.21m      4       
          6 Cawsey, Jordan             Elphinstone Seconda 10.40m      3       
          7 Vernier, Joseph            Vancouver College   10.20m      2       
          8 Chan, James                Vancouver College    9.42m      1       
          9 Dean Padras, Richard       Vancouver College    8.81m              
                                                                               
                           Junior Boys Javelin Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 Emry, Shea                 Vancouver College   39.67m     10       
          2 Ramos, Manul J             Kajaks T&F Club     34.81m      8       
          3 Tejuco, Tim                Vancouver College   34.80m      6       
          4 Weymark, Ryan              West Vancouver Seco 24.49m      5       
          5 Cawsey, Jordan             Elphinstone Seconda 23.63m      4       
          6 Chen, Alex                 St. George's Second 17.80m      3       
                                                                               
                           Senior Boys 100 Meter Dash                          
                                                                               
                    Preliminary Results - Saturday 13/04/02                    
               8 Advance: Top 1 Each Heat Plus Next 2 Best Times               
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  HT    
      ===== ============================ ========================= ===== ==    
          1 Messina, Alessandro          Burnaby Central Secondary 10.80  4    
          2 Bradshaw, Reg                Centennial Secondary      11.10  1    
          3 Alandi, Dexter               Centennial Secondary      11.20  2    
          4 Aldridge, Omari              Centennial Secondary      11.40  6    
          5 Sing, Warren                 Coquitlam Cheetahs        11.90  3    
          6 Smit, Joel                   Kajaks T&F Club           11.40  2    
          7 Fajfar, Dan                  Burnaby Central Secondary 11.60  6    
          8 Ebrahimzadeh, Miras          Burnaby Central Secondary 11.60  2    
          9 Moss, Ryan                   Burnaby Central Secondary 11.70  1    
         10 Cheema, Alamjeet             Vancouver Olympic Club    11.70  6    
         11 Moss, Prentice               Burnaby Central Secondary 11.80  4    
         12 Fabian, Pierce               West Vancouver Secondary  11.80  6    
         13 Christopher, Corey           Sardis Secondary          11.80  6    
         14 Tsang, Pablo                 Vancouver Olympic Club    11.80  1    
         15 Poole, Brian                 Elphinstone Secondary     11.90  4    
         16 Boileau, Jeremy              Coquitlam Cheetahs        11.90  4    
         17 Hogan, Andrew                Notre Dame High School    12.00  1    
         18 Tan, Andrew                  Notre Dame High School    12.00  4    
         19 West, Nathan                 Brookswood Secondary      12.10  1    
         20 Camferman, Phil              Burnaby Central Secondary 12.20  3    
         21 Nolte, Aron                  Elphinstone Secondary     12.30  6    
         22 Leech-Porter, Kalen          St. George's Secondary    12.40  3    
         22 McFadden, Brad               Notre Dame High School    12.40  4    
         22 Grdina, Paul                 Notre Dame High School    12.40  3    
         22 Zadorojnyi, Dimitri          West Vancouver Track Club 12.40  1    
         22 Chhuon, Ton                  Sardis Secondary          12.40  3    
         27 Lee, Dave                    Maple Ridge Secondary     12.60  1    
         27 Moss, Curtis                 Burnaby Central Secondary 12.60  2    
         29 Gonzalez, Francisco          West Vancouver Secondary  12.80  2    
         30 Richardson, Adam             St. George's Secondary    13.40  3    
         31 Pang, Chris                  Elphinstone Secondary     13.50  2    
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME  PTS     
    ===== ============================ ========================= ===== ====    
        1 Alandi, Dexter               Centennial Secondary      10.90  10     
        2 Messina, Alessandro          Burnaby Central Secondary 10.90   8     
        3 Bradshaw, Reg                Centennial Secondary      11.10   6     
        4 Aldridge, Omari              Centennial Secondary      11.30   5     
        5 Smit, Joel                   Kajaks T&F Club           11.40   4     
        6 Ebrahimzadeh, Miras          Burnaby Central Secondary 11.40   3     
        7 Fajfar, Dan                  Burnaby Central Secondary 11.70   2     
                                                                               
                           Senior Boys 400 Meter Run                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    HT PTS  
  ===== ============================ ========================= ======= == ==== 
      1 Messina, Alessandro          Burnaby Central Secondary   51.90  1 10   
      2 Gossa, Jeremy                Vancouver College           52.20  4  8   
      3 Henrikson, Kol               Kajaks T&F Club             52.40  2  6   
      4 Smith, Jessie                Chilliwack T&F Club         52.60  4  5   
      5 Muir, Kenny                  Valley Royals               52.90  2  4   
      6 Sunston, Allan               Kajaks T&F Club             53.00  3  3   
      7 Gooch, Rob                   St. George's Secondary      53.50  4  2   
      8 Boileau, Jeremy              Coquitlam Cheetahs          53.60  2  1   
      9 Langhjelm, Steve             West Vancouver Secondary    53.80  2      
     10 Wallbank, Maric              Garibaldi Secondary         54.00  3      
     11 Wilkie, Mark                 Vancouver College           54.10  2      
     12 Chew, Daniel                 Kajaks T&F Club             54.90  1      
     13 Su, Roberto                  Valley Royals               55.20  1      
     14 Douglas, William             Unattached                  57.10  4      
     15 Fox, Michael                 Elphinstone Secondary       57.40  3      
     16 Nolte, Aron                  Elphinstone Secondary       57.90  1      
     17 Fox, Clayton                 Elphinstone Secondary       57.90  3      
     18 Beggs, Jonathan              Elphinstone Secondary       57.90  2      
     19 Turner, Simon                Elphinstone Secondary       58.00  4      
     20 Bissoondatt, Collin          Vancouver Olympic Club      59.70  2      
     21 Adams, Brock                 Sardis Secondary          1:01.00  3      
     22 Richardson, Adam             St. George's Secondary    1:02.80  3      
                                                                               
                             Senior Boys 1 Mile Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS    
   ===== ============================ ========================= ======= ====   
       1 McEwan, Cam                  Kajaks T&F Club           4:21.40  10    
       2 Pawluk, Sam                  Kajaks T&F Club           4:22.10   8    
       3 Scobie, Matt                 South Fraser Track Club   4:24.80   6    
       4 Primus, Joel                 Valley Royals             4:27.40   5    
       5 Simpson, Triston             Earl Marriott Secondary   4:32.50   4    
       6 Rhodes, Scott                Valley Royals             4:37.20   3    
       7 Sebastian, Nick              Kajaks T&F Club           4:42.70   2    
       8 Hoey, Edward                 City Track                4:48.10   1    
       9 Gant, Dylan                  Burnaby Central Secondary 4:56.80        
      10 Fransoo, David               Valley Royals             5:02.80        
      11 Burke, Chris                 Terry Fox Secondary       5:13.40        
      12 Sorenson, Jamie              Centennial Secondary      5:23.50        
      13 Crandell, Nathan             Terry Fox Secondary       5:29.00        
      14 Adams, Brock                 Sardis Secondary          5:31.30        
      15 Pinto, Ralph                 Vancouver College         5:37.80        
      16 McKay, Steven                Centennial Secondary      5:39.40        
       - Henrikson, Kol               Kajaks T&F Club               DNF        
       - Wilkie, Mark                 Vancouver College             DNF        
                                                                               
                             Senior Boys 2 Mile Run                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME     PTS   
   ===== ============================ ========================= ======== ====  
       1 Ash, Charles                 West Vancouver Secondary  11:50.40  10   
       2 McKay, Steven                Centennial Secondary      12:20.10   8   

                         Senior Boys 4x100 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
             PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME  PTS              
             =====  =================================== ===== ====             
                 1  CENT      Centennial Secondary      44.60  10              
                 2  WVAN      West Vancouver Secondary  46.80   8              
                 3  VC        Vancouver College         47.10   6              
                 4  BCEN      Burnaby Central Secondary 47.20   5              
                 5  NDHS      Notre Dame High School    53.20   4              
                 -  STGS      St. George's Secondary       DQ                  
                                                                               
                         Senior Boys 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
            PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME    PTS             
            =====  =================================== ======= ====            
                1  STGS      St. George's Secondary    3:44.10  10             
                2  ELPH "B"  Elphinstone Secondary     3:52.20   8             
                3  ELPH      Elphinstone Secondary     3:57.10   6             
                4  SARD      Sardis Secondary          3:57.20   5             
                                                                               
                          Senior Boys High Jump Pit A                          
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Sychesva, Mike             Centennial Secondar 1.90m     10        
          2 Bright, Scott              Brookswood Secondar 1.85m      8        
          3 McDonald, Scott            St. George's Second 1.85m      6        
          4 Lin, Kevin                 Maple Ridge Seconda 1.80m      5        
          5 Norwood, Ryan              Vancouver College   1.65m      4        
          6 Poole, Brian               Elphinstone Seconda 1.65m      3        
          7 Collins, Brent             Elphinstone Seconda 1.60m      2        
                                                                               
                             Senior Boys Pole Vault                            
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Mezheritsky, Dan           St. George's Second 4.15m     10        
          2 Agar-Newman, Dana          Victoria T&F Club   4.00m      8        
          3 Parasynchuk, Ken           Valley Royals       4.00m      6        
          4 Sutherland, Fred           Valley Royals       3.85m      5        
          5 Nelles, Ed                 St. George's Second 3.55m      4        
          6 Steele, Adam               Victoria T&F Club   3.10m      3        
          - Clifford, Matt             WJ Mouat Secondary     NH               

                             Senior Boys Long Jump                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK      PTS       
      ===== ========================== =================== =====     ====      
          1 Sychesva, Mike             Centennial Secondar 6.10m     10        
          2 McDonald, Scott            St. George's Second 6.03m      8        
          3 Tsang, Pablo               Vancouver Olympic C 5.82m      6        
          4 Collins, Brent             Elphinstone Seconda 5.75m      5        
          5 Smith, Jessie              Chilliwack T&F Club 5.73m      4        
          6 Lee, Dave                  Maple Ridge Seconda 5.55m      3        
          7 Chhuon, Ton                Sardis Secondary    5.36m      2        
          8 Fabian, Pierce             West Vancouver Seco 5.36m      1        
          9 Christopher, Corey         Sardis Secondary    5.31m               
         10 Gonzalez, Francisco        West Vancouver Seco 5.23m               
         10 Poole, Brian               Elphinstone Seconda 5.23m               
         12 Turner, Simon              Elphinstone Seconda 5.23m               
         13 Beggs, Jonathan            Elphinstone Seconda 4.86m               
         14 Pang, Chris                Elphinstone Seconda 4.34m               
                                                                               
                              Senior Boys Shot Put                             
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 Mouldey, Kevin             Brookswood Secondar 13.06m     10       
          2 Smith, Jessie              Chilliwack T&F Club 12.77m      8       
          3 Medeiros, John             Terry Fox Secondary 12.33m      6       
          4 Dunnett, Ryan              Burnaby Central Sec 12.03m      5       
          5 LaForrest, Sean            Valley Royals       11.15m      4       
          6 Leech-Porter, Kalen        St. George's Second 11.09m      3       
          7 McDonald, Cole             Valley Royals       10.93m      2       
          8 Barker, David              Centennial Secondar 10.87m      1       
          9 Ohannesian, Ben            Lord Byng Secondary  6.83m              
                                                                               
                            Senior Boys Hammer Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 LaForrest, Sean            Valley Royals       52.85m     10       
          2 Smith, Pat                 Vancouver College   45.20m      8       
          3 Mouldey, Kevin             Brookswood Secondar 40.57m      6       
          4 Klimos, Apple              Burnaby Central Sec 32.88m      5       
          5 Barker, David              Centennial Secondar 31.90m      4       
          6 Ting, Ken                  St. George's Second 31.48m      3       
          7 Stradiotti, Alex           Vancouver College   30.30m      2       
          8 Dean Padras, Richard       Vancouver College   22.36m      1       

                           Senior Boys Javelin Throw                           
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK       PTS      
      ===== ========================== =================== ======     ====     
          1 Wallbank, Maric            Garibaldi Secondary 42.60m     10       
          2 Wilson, Darren             Burnaby Central Sec 41.39m      8       
          3 Spindor, Adam              Archbishop Carney S 39.43m      6       
          4 Leech-Porter, Kalen        St. George's Second 39.40m      5       
          5 Fox, Clayton               Elphinstone Seconda 39.15m      4       
          6 McDonald, Cole             Valley Royals       37.13m      3       
          7 Fox, Michael               Elphinstone Seconda 35.12m      2       
          8 Nelles, Ed                 St. George's Second 33.98m      1       
          9 Ohannesian, Ben            Lord Byng Secondary 14.41m              
          - Mouldey, Kevin             Brookswood Secondar   FOUL              
                                                                               
                       Senior Boys 1,500 Meter Race Walk                       
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 SCHOOL                    TIME    PTS    
   ===== ============================ ========================= ======= ====   
       1 Burke, Chris                 Terry Fox Secondary       8:38.48  10    
       2 Dunfee, Adam                 Kajaks T&F Club           8:55.31   8    
       3 Crandell, Nathan             Terry Fox Secondary       9:30.28   6    
                                                                               
                      Masters Boys 4x400 Meter Relay Open                      
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
               PLACE  RELAY AFFILIATION                   TIME                 
               =====  =================================== =======              
                   1  MAST      Masters Running Group     4:05.00              
                                                                               
                          Masters Boys Pole Vault Open                         
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK             
         ===== ========================== =================== =====            
             1 Matthews, Quinn            Victoria T&F Club   4.00m            
                                                                               
                         Masters Boys Hammer Throw Open                        
                                                                               
                       Finals Results - Saturday 13/04/02                      
                                                                               
         PLACE ATHLETE NAME               SCHOOL              MARK             
         ===== ========================== =================== ======           
             1 Edwards, Jeremy            Kajaks T&F Club     49.74m           
             2 Sfu, Derek                 Unattached          49.00m