Results from BC Juv Champs, WCG Trials, Midget Alternate Meet 

July 12-13, 2003 – Abbotsford, BC

                              Hy-Tek's Meet Manager
                                  Women     Men
 

Women 14-15 100 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   142 Kisielewska, Pauli  15 Coquitlam Falcon         12.42  +0.0 
  2   177 van Ruyven, Michel  15 Kajaks                   12.72  +0.0 
  3   130 Whitegibson, Dee    15 Coquitlam Cheeta         13.02  +0.0 
  4   206 Kokayko, Elicia     15 Kelowna                  13.34  +0.0 
  5   208 Sander, Katelynn    14 Kelowna                  13.66  +0.0 
  6   105 Chow, Mindy         15 Burnaby Striders         13.69  +0.0 
  7   152 Boyd, Jenny         14 Kajaks                   13.80  +0.0 
  8   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou         14.41  +0.0 
 
Women 16-17 100 Metre Dash
========================================================================
    Juv Open:   11.66  6/22/2001   Krysha Bayley                               
   Sr Native:   11.66              , CC                                        
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   126 Forgie, Erin        16 Coquitlam Cheeta         12.65Q  0.5  2 
  2   395 Porter, Danaka      17 Vancouver Olympi         12.76Q -2.7  1 
  3   194 Borowsky, Crislyn   17 Kamloops Track &         12.79Q -2.7  1 
  4   106 Gabbassova, Dena    16 Burnaby Striders         12.84Q  0.5  2 
  5   230 Whitehead, Liza     16 MUST                     12.83Q -2.7  1 
  6   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         12.85Q  0.5  2 
  7   428 Pearson, Dana       16 Victoria Track C         12.92q  0.5  2 
  8   205 Fitzpatrick, Erin   17 Kelowna                  13.04q  0.5  2 
  9   331 Mah, Melia          16 Track 54-50              13.24  -2.7  1 
 10   448 Simpson, Joanna     17 West Van Track C         13.49   0.5  2 
 11   167 Johnston, Taryn     16 Kajaks                   13.71  -2.7  1 
 12   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C         13.88  -2.7  1 
 13   235 McGinn, Hayley      16 Metro Athletic C         13.99   0.5  2 
 14   320 Wiancko, Paige      16 South Fraser Tra         14.42   0.5  2 
 
Women 16-17 100 Metre Dash
============================================================================
    Juv Open:   11.66  6/22/2001   Krysha Bayley                               
   Sr Native:   11.66              , CC                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   395 Porter, Danaka      17 Vancouver Olympi         12.85  -3.4 
  2   230 Whitehead, Liza     16 MUST                     12.97  -3.4 
  3   126 Forgie, Erin        16 Coquitlam Cheeta         13.05  -3.4 
  4   194 Borowsky, Crislyn   17 Kamloops Track &         13.08  -3.4 
  5   106 Gabbassova, Dena    16 Burnaby Striders         13.21  -3.4 
  6   428 Pearson, Dana       16 Victoria Track C         13.37  -3.4 
  7   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         13.44  -3.4 
  8   205 Fitzpatrick, Erin   17 Kelowna                  13.46  -3.4 
Preliminaries
  9   331 Mah, Melia          16 Track 54-50                          
 10   448 Simpson, Joanna     17 West Van Track C                     
 11   167 Johnston, Taryn     16 Kajaks                               
 12   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C                     
 13   235 McGinn, Hayley      16 Metro Athletic C                     
 14   320 Wiancko, Paige      16 South Fraser Tra                     
 
Women 16-23 100 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   238 Dawes, Amanda       18 Nanaimo Track Cl         12.89  -2.6 
  2   431 Turner, Shannon     18 Victoria Track C         13.26  -2.6 
 
Women 14-15 200 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   142 Kisielewska, Pauli  15 Coquitlam Falcon         25.40   1.6 
  2   177 van Ruyven, Michel  15 Kajaks                   26.06   1.6 
  3   206 Kokayko, Elicia     15 Kelowna                  27.56   1.6 
  4   441 Rodrigues, Michell  15 West Coast Pacer         27.78   1.6 
  5   208 Sander, Katelynn    14 Kelowna                  27.92   1.6 
  6   329 Nestman, Jenna      15 Sunshine Coast           28.59   1.6 
  7   152 Boyd, Jenny         14 Kajaks                   28.93   1.6 
 --   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou            DQ   1.6 
 
Women 16-17 200 Metre Dash
========================================================================
    Juv Open:   24.00  7/8/2000    Krysha Bayley                               
   Sr Native:   24.00              , CC                                        
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   333 Tolton, Vicki       16 Track 54-50              25.75q  0.8  3 
  2   126 Forgie, Erin        16 Coquitlam Cheeta         26.01q  1.1  1 
  3   153 Chin Aleong, Janes  16 Kajaks                   26.07q  0.8  3 
  4   106 Gabbassova, Dena    16 Burnaby Striders         26.22q  2.2  2 
  5   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         26.24q  2.2  2 
  6   425 Hewitt, Katie       16 Victoria Track C         26.39q  1.1  1 
  7   395 Porter, Danaka      17 Vancouver Olympi         26.51q  0.8  3 
  8   230 Whitehead, Liza     16 MUST                     26.64q  1.1  1 
  9   205 Fitzpatrick, Erin   17 Kelowna                  27.16   0.8  3 
 10   165 Johns, Adelle       17 Kajaks                   27.33   2.2  2 
 11   331 Mah, Melia          16 Track 54-50              27.34   1.1  1 
 12   448 Simpson, Joanna     17 West Van Track C         27.71   1.1  1 
 13   210 Tetlock, Kelsey     16 Kelowna                  28.18   2.2  2 
 14   167 Johnston, Taryn     16 Kajaks                   28.19   2.2  2 
 15   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C         28.29   2.2  2 
 16   175 Taylor, Sarah       16 Kajaks                   28.30   0.8  3 
 
Women 16-17 200 Metre Dash
============================================================================
    Juv Open:   24.00  7/8/2000    Krysha Bayley                               
   Sr Native:   24.00              , CC                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   333 Tolton, Vicki       16 Track 54-50              25.62  +0.0 
  2   106 Gabbassova, Dena    16 Burnaby Striders         25.79  +0.0 
  3   395 Porter, Danaka      17 Vancouver Olympi         26.25  +0.0 
  4   425 Hewitt, Katie       16 Victoria Track C         26.26  +0.0 
  5   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         26.27  +0.0 
  6   153 Chin Aleong, Janes  16 Kajaks                   26.35  +0.0 
  7   230 Whitehead, Liza     16 MUST                     26.48  +0.0 
  8   126 Forgie, Erin        16 Coquitlam Cheeta         26.59  +0.0 
Preliminaries
  9   205 Fitzpatrick, Erin   17 Kelowna                              
 10   165 Johns, Adelle       17 Kajaks                               
 11   331 Mah, Melia          16 Track 54-50                          
 12   448 Simpson, Joanna     17 West Van Track C                     
 13   210 Tetlock, Kelsey     16 Kelowna                              
 14   167 Johnston, Taryn     16 Kajaks                               
 15   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C                     
 16   175 Taylor, Sarah       16 Kajaks                               
 
Women 16-23 200 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   238 Dawes, Amanda       18 Nanaimo Track Cl         25.50   1.9 
  2   225 Dunnigan, Grace     20 MUST                     25.55   1.9 
  3   209 Seibel, Lauren      21 Kelowna                  26.69   1.9 
  4   401 Welch, Lauren       19 Vancouver Thunde         26.95   1.9 
 
Women 16-17 400 Metre Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   420 Ashton, Acacia      16 Victoria Track C         60.03Q  1 
  2   316 Payne, Erin         16 South Fraser Tra         60.33Q  2 
  3   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         60.76Q  2 
  4   251 Hudson, Ali         16 Norwesters               60.79Q  1 
  5   344 Jenson, Hayley      16 Unattached               61.88Q  1 
  6   162 Hein, Mary          17 Kajaks                   61.94Q  2 
  7   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C         63.79q  1 
  8   175 Taylor, Sarah       16 Kajaks                   68.87q  2 
 --   153 Chin Aleong, Janes  16 Kajaks                     DNF   2 
 --   104 Burkholder, Katy    16 Burnaby Striders            DQ   1 
 
Women 16-17 400 Metre Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   316 Payne, Erin         16 South Fraser Tra         57.34  
  2   251 Hudson, Ali         16 Norwesters               58.54  
  3   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         58.74  
  4   420 Ashton, Acacia      16 Victoria Track C         61.58  
  5   344 Jenson, Hayley      16 Unattached               63.13  
  6   162 Hein, Mary          17 Kajaks                   63.47  
  7   447 Romero, Tanya       17 West Van Track C         65.93  
  8   175 Taylor, Sarah       16 Kajaks                   66.41  
Preliminaries
 --   153 Chin Aleong, Janes  16 Kajaks                          
 --   104 Burkholder, Katy    16 Burnaby Striders                
 
Women 16-23 400 Metre Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   401 Welch, Lauren       19 Vancouver Thunde         56.42  
  2   225 Dunnigan, Grace     20 MUST                     58.06  
  3   209 Seibel, Lauren      21 Kelowna                  60.07  
 
Women 14-15 3000 Metre Dash
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   226 Hall, Amanda        15 MUST                  10:36.26q 
  2   228 Lotnick, Samantha   14 MUST                  11:06.48q 
  3   347 McIvor, Laura       14 Unattached            11:46.12q 
 
Women 14-15 3000 Metre Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   226 Hall, Amanda        15 MUST                            
  2   228 Lotnick, Samantha   14 MUST                            
  3   347 McIvor, Laura       14 Unattached                      
 
Women 16-17 3000 Metre Dash
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
  1   313 Kolstad, Kristen    17 South Fraser Tra      10:25.50q 
  2   174 Taylor, Kim         17 Kajaks                10:49.92q 
  3   247 Berardo, Casey      17 Norwesters            10:59.63q 
  4   239 Halloran, Afton     16 Nanaimo Track Cl      12:15.55q 
 
Women 16-17 3000 Metre Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   313 Kolstad, Kristen    17 South Fraser Tra                
  2   174 Taylor, Kim         17 Kajaks                          
  3   247 Berardo, Casey      17 Norwesters                      
  4   239 Halloran, Afton     16 Nanaimo Track Cl                
 
Women 14-15 400 Metre Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   125 Ershov, Victoria    15 Coquitlam Cheeta         60.83   1 
  2   286 Crawley, Megan      15 Prince George            61.26   3 
  3   441 Rodrigues, Michell  15 West Coast Pacer         62.05   3 
  4   373 Schmidt, Jourdan    15 Valley Royals            63.82   3 
  5   117 Parker, Kendra      15 Comox Valley Cou         64.55   3 
  6   163 Imlach, Brittany    14 Kajaks                   64.69   2 
  7   169 Munro, Aretha       15 Kajaks                   64.83   1 
  8   223 Bullivant, Kelly    14 MUST                     65.00   2 
  9   156 Daviel, Ekaterina   15 Kajaks                   66.57   1 
 10   347 McIvor, Laura       14 Unattached               67.13   2 
 11   302 Hass, Vershay       14 Ridge Rockets            67.26   2 
 12   402 Wong, Janet         15 Vancouver Thunde         67.84   1 
 13   455 Shoults, Katherine  14 West Van Track C         68.29   1 
 14   101 L'Heureux, Lindsay  14 Alberni Valley           69.01   1 
 --   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou            DQ   3 
 
Women 14-15 800 Metre Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   363 Egami, Lisa         15 Valley Royals          2:24.82   3 
  2   125 Ershov, Victoria    15 Coquitlam Cheeta       2:25.10   1 
  3   249 Groenewoud, Chante  14 Norwesters             2:27.77   3 
  4   145 Trenholm, Rachelle  15 CR Comets              2:27.81   3 
  5   286 Crawley, Megan      15 Prince George          2:27.85   3 
  6   268 Raison, Erinn       15 Ok-Skaha               2:28.31   3 
  7   226 Hall, Amanda        15 MUST                   2:29.97   2 
  8   229 Shaw, Angela        14 MUST                   2:30.06   1 
  9   403 Wright, Gillian     15 Vancouver Thunde       2:30.07   3 
 10   224 Delayen, Lindsay    15 MUST                   2:31.47   2 
 11   144 Anderson, Krystle   15 CR Comets              2:32.27   2 
 12   163 Imlach, Brittany    14 Kajaks                 2:32.52   3 
 13   228 Lotnick, Samantha   14 MUST                   2:33.00   2 
 14   362 Degagne, Gabrielle  15 Valley Royals          2:35.80   1 
 15   169 Munro, Aretha       15 Kajaks                 2:36.92   2 
 16   155 Dalhuisen, Alisa    15 Kajaks                 2:37.36   1 
 17   269 Rose, Courtney      15 Ok-Skaha               2:40.46   2 
 18   150 Haley, Kaitlin      15 Golden Ears            2:41.18   2 
 19   303 Wallbank, Charlene  15 Unattached             2:47.94   2 
 20   223 Bullivant, Kelly    14 MUST                   2:59.00   1 
 
Women 16-17 800 Metre Run
==========================================================================
    Juv Open:   2:06.46  6/4/1994    Heather deGeest                           
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   251 Hudson, Ali         16 Norwesters             2:17.37   2 
  2   149 Chipney, Breanna    16 Golden Ears            2:17.97   2 
  3   375 Teer, Ashley        17 Valley Royals          2:21.04   2 
  4   127 Mancell, Heather    16 Coquitlam Cheeta       2:22.67   2 
  5   366 Hague, Alysha       16 Valley Royals          2:23.57   2 
  6   311 Appelt, Mellissa    16 South Fraser Tra       2:24.66   2 
  7   252 Hudson, Sara        16 Norwesters             2:26.13   1 
  8   162 Hein, Mary          17 Kajaks                 2:26.68   1 
  9   420 Ashton, Acacia      16 Victoria Track C       2:27.16   2 
 10   344 Jenson, Hayley      16 Unattached             2:27.84   1 
 11   345 Little, Kali        16 Unattached             2:29.25   1 
 12   291 Swift, Meghan       16 Prince George          2:35.90   1 
 
Women 16-23 800 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   370 Krasovska, Alexand  19 Valley Royals          2:14.61  
  2   310 Reeve, Sabrina      19 Royal City Club        2:16.03  
  3   399 Mark, Michele       19 Vancouver Thunde       2:16.52  
  4   280 Burley, Leah        20 pacific athletic       2:16.87  
  5   372 Ouwerkerk, Melinda  18 Valley Royals          2:18.99  
  6   281 Fedoruk, Nancy      21 pacific athletic       2:21.31  
 
Women 14-15 1500 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   363 Egami, Lisa         15 Valley Royals          4:55.69  
  2   226 Hall, Amanda        15 MUST                   4:58.16  
  3   268 Raison, Erinn       15 Ok-Skaha               5:07.28  
  4   249 Groenewoud, Chante  14 Norwesters             5:08.32  
  5   228 Lotnick, Samantha   14 MUST                   5:13.46  
  6   163 Imlach, Brittany    14 Kajaks                 5:15.65  
  7   224 Delayen, Lindsay    15 MUST                   5:15.86  
  8   145 Trenholm, Rachelle  15 CR Comets              5:17.83  
  9   347 McIvor, Laura       14 Unattached             5:24.28  
 10   269 Rose, Courtney      15 Ok-Skaha               5:27.92  
 11   144 Anderson, Krystle   15 CR Comets              5:28.60  
 12   150 Haley, Kaitlin      15 Golden Ears            5:41.10  
 
Women 16-17 1500 Metre Run
=======================================================================
    Juv Open:   4:18.7h  7/7/1994    Heather deGeest                           
   Sr Native:   4:18.7h              , VR                                      
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   313 Kolstad, Kristen    17 South Fraser Tra       4:41.04  
  2   149 Chipney, Breanna    16 Golden Ears            4:53.41  
  3   174 Taylor, Kim         17 Kajaks                 4:54.30  
  4   127 Mancell, Heather    16 Coquitlam Cheeta       5:04.11  
  5   252 Hudson, Sara        16 Norwesters             5:14.83  
  6   345 Little, Kali        16 Unattached             5:16.80  
  7   460 McIvor, Hayley      17 Unattached             5:23.48  
  8   291 Swift, Meghan       16 Prince George          5:25.26  
 
Women 16-23 1500 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   310 Reeve, Sabrina      19 Royal City Club        4:45.14  
  2   372 Ouwerkerk, Melinda  18 Valley Royals          4:45.90  
  3   339 Ambery, Celia       20 Unattached             4:49.24  
  4   281 Fedoruk, Nancy      21 pacific athletic       4:53.57  
 
Women 18-23 5000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   340 Boulin, Justine     19 Unattached            17:48.75  
  2   282 Ramage, Liz         22 pacific athletic      17:55.62  
  3   349 Wodak, Natasha      19 Unattached            17:57.95  
  4   342 Hall, Kim           22 Unattached            19:52.00  
  5   360 Cliff, Amanda       18 Valley Royals         20:58.46  
 
Women 14-15 80 Metre Hurdles 30" Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1   396 Stoffman, Zaria     15 Vancouver Olympi         12.73  -0.5  2 
  2   398 Mackenzie, Chelsea  15 Vancouver Thunde         13.36  -0.5  2 
  3   176 Twitchell, Morgan   15 Kajaks                   13.40  -0.5  2 
  4   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou         13.89  +0.0  1 
  5   303 Wallbank, Charlene  15 Unattached               13.91  +0.0  1 
  6   206 Kokayko, Elicia     15 Kelowna                  14.22  -0.5  2 
  7   341 Giesbrecht, Kerrin  14 Unattached               14.29  -0.5  2 
  8   144 Anderson, Krystle   15 CR Comets                14.63  +0.0  1 
  9   364 Fenske, Jolyne      14 Valley Royals            15.08  +0.0  1 
 10   101 L'Heureux, Lindsay  14 Alberni Valley           18.39  -0.5  2 
 
Women 16-17 100 Metre Hurdles 30" Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   205 Fitzpatrick, Erin   17 Kelowna                  15.18  +0.0 
  2   165 Johns, Adelle       17 Kajaks                   15.45  +0.0 
  3   333 Tolton, Vicki       16 Track 54-50              15.62  +0.0 
  4   317 Randle, Pam         17 South Fraser Tra         15.84  +0.0 
  5   446 Richard, Camille    16 West Van Track C         16.13  +0.0 
 
Women 14-15 300 Metre Hurdles 30" hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   125 Ershov, Victoria    15 Coquitlam Cheeta         47.99  
  2   329 Nestman, Jenna      15 Sunshine Coast           49.77  
  3   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou         51.01  
  4   223 Bullivant, Kelly    14 MUST                     51.98  
  5   117 Parker, Kendra      15 Comox Valley Cou         52.74  
  6   302 Hass, Vershay       14 Ridge Rockets            56.47  
  7   101 L'Heureux, Lindsay  14 Alberni Valley           57.68  
  8   396 Stoffman, Zaria     15 Vancouver Olympi         58.07  
 
Women 16-17 400 Metre Hurdles 30" hurdles
=======================================================================
    Juv Open:   60.54  7/2/1999    Natalie Jackson                             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   124 Boss, Traci         16 Coquitlam Cheeta         64.51  
  2   420 Ashton, Acacia      16 Victoria Track C         67.67  
  3   240 Kristjanson, Laure  16 Nanaimo Track Cl         72.06  
 
Women 14-15 1500 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   228 Lotnick, Samantha   14 MUST                   5:29.34  
  2   229 Shaw, Angela        14 MUST                   5:40.10  
  3   150 Haley, Kaitlin      15 Golden Ears            6:02.16  
  4   223 Bullivant, Kelly    14 MUST                   6:42.66  
 
Women 16-17 1500 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   311 Appelt, Mellissa    16 South Fraser Tra       5:14.75  
  2   312 Clift, Justine      16 South Fraser Tra       5:24.79  
 
Women 16-23 3000 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   287 Kennelly, Bevin     19 Prince George         11:11.63  
  2   359 Carpenter, Kristin  19 University of B.      11:40.50  
  3   247 Berardo, Casey      17 Norwesters            11:42.43  
 
Women 14-15 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   396 Stoffman, Zaria     15 Vancouver Olympi         1.60m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP   XO    O  XXO   XO  XXX 
  2   373 Schmidt, Jourdan    15 Valley Royals            1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXX 
  2   402 Wong, Janet         15 Vancouver Thunde         1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXX 
  4   176 Twitchell, Morgan   15 Kajaks                   1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  4   315 Neveu, Karly        14 South Fraser Tra         1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP  PPP    O    O   XO  XXX 
  6   156 Daviel, Ekaterina   15 Kajaks                   1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP    O    O    O  XXX 
  6   364 Fenske, Jolyne      14 Valley Royals            1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP    O    O   XO  XXX 
  8   166 Johns, Collette     15 Kajaks                   1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP    O  XXO  XXX 
  9   253 Montgomery, Megan   14 Norwesters               1.30m  
     1.30 1.35 
        O  XXX 
 
Women 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   425 Hewitt, Katie       16 Victoria Track C         1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O   XO  XXX 
  2   159 Grams, Hillary      16 Kajaks                   1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O   XO  XXX 
 
Women 18-23 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   461 Poliquin, Claire    21 Unattached               1.65m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
      XXO    O   XO  XXX 
  2   319 Watling, Jen        23 South Fraser Tra         1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O  XXX 
  3   432 Willock, Tamara     18 Victoria Track C        J1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    O    O  XXO  XXX 
  4   348 Pagnucco, Natalie   19 Unattached               1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  5   462 Anastasiadis, Kate  19 Unattached              J1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P   XO   XO    O  XXX 
 
Women 14-15 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Tilbury, Kristin    15 CeeVacs                  2.00m  
 
Women 16-17 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   334 Zavaduk, Heather    17 Track 54-50              3.10m  
  2   361 Clifford, Kerri     17 Valley Royals            3.00m  
 
Women 18-23 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   424 Hadfield, Kala      20 Victoria Track C         3.30m  
  2   430 Rawkins, Kim        20 Victoria Track C        J3.30m  
  3   423 Hadfield, Carly     18 Victoria Track C         3.20m  
  4   369 Kamphuis, Esther    19 Valley Royals            3.10m  
  5   422 Gaudry, Jenine      18 Victoria Track C         2.80m  
 
Women 14-15 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   177 van Ruyven, Michel  15 Kajaks                   5.08m  +0.0 
     FOUL(NWI) 4.31m(-0.0) 4.81m(-0.0) 4.94m(-0.0) 4.94m(-0.0) 5.08m(-0.0)
  2   125 Ershov, Victoria    15 Coquitlam Cheeta         4.79m  -0.3 
     4.68m(-0.0) 4.57m(-0.0) 4.79m(-0.0) 4.46m(-0.0) 4.53m(-0.0) 4.39m(-0.0)
  3   303 Wallbank, Charlene  15 Unattached               4.67m  -0.1 
     4.54m(-0.0) 4.63m(-0.0) 4.66m(-0.0) 4.67m(-0.0) 4.62m(-0.0) 4.51m(-0.0)
  4   329 Nestman, Jenna      15 Sunshine Coast           4.56m  -0.2 
     4.43m(-0.0) 4.52m(-0.0) 4.56m(-0.0) 4.55m(-0.0) 4.42m(-0.0) 4.55m(-0.0)
  5   169 Munro, Aretha       15 Kajaks                   4.40m  -0.1 
     FOUL(NWI) 4.19m(-0.0) 3.78m(-0.0) 4.40m(-0.0) 3.85m(-0.0) 4.37m(-0.0)
  6   302 Hass, Vershay       14 Ridge Rockets            4.19m  +0.0 
     3.99m(-0.0) 4.19m(-0.0) 4.08m(-0.0) 3.66m(-0.0) 3.76m(-0.0) 3.94m(-0.0)
  7   229 Shaw, Angela        14 MUST                     4.18m   NWI 
     FOUL(NWI) 4.18m(-0.0) FOUL(NWI) 3.98m(-0.0) 4.10m(-0.0) 4.01m(-0.0)
  8   364 Fenske, Jolyne      14 Valley Royals            4.12m  +0.0 
     4.11m(-0.0) 3.89m(-0.0) 3.96m(-0.0) 3.89m(-0.0) 4.12m(-0.0) 3.93m(-0.0)
 
Women 16-17 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   194 Borowsky, Crislyn   17 Kamloops Track &         5.03m  -1.1 
     4.95m(-1.2) 4.09m(-2.0) 4.75m(-1.0) 4.70m(-0.5) 4.93m(-0.7) 5.03m(-1.1)
  2   425 Hewitt, Katie       16 Victoria Track C         4.94m  -0.8 
     FOUL(NWI) 4.74m(-0.8) 4.94m(-0.8) FOUL(NWI) 4.89m(-1.2) 4.77m(-1.2)
  3   446 Richard, Camille    16 West Van Track C         4.93m  -1.0 
     4.76m(-1.4) 4.93m(-1.0) 4.31m(-0.6) FOUL(-1.0) 4.49m(-1.3) 4.77m(-0.2)
  4   210 Tetlock, Kelsey     16 Kelowna                  4.78m  -1.5 
     4.71m(-1.3) 4.73m(-0.6) 4.62m(-0.5) 4.78m(-1.5) 4.73m(-0.3) 4.69m(-1.2)
  4   331 Mah, Melia          16 Track 54-50              4.78m  -0.7 
     4.70m(-1.3) 4.49m(-1.0) 4.77m(-0.5) 0.44m(-1.6) FOUL(-0.4) 4.78m(-0.7)
  6   448 Simpson, Joanna     17 West Van Track C         4.74m  -0.1 
     FOUL(-1.2) 4.74m(-0.1) FOUL(-0.4) 4.24m(-0.9) 4.30m(-0.3) 4.18m(-1.1)
  7   365 Fenske, Yolanda     16 Valley Royals            4.69m  -0.5 
     4.55m(-1.0) 4.44m(-0.6) 4.69m(-0.5) 4.50m(-1.4) 4.55m(-0.4) 4.34m(-1.7)
  8   330 Howard, Peggy       16 Track 54-50              4.05m  +0.0 
     3.88m(-1.7) 3.53m(-1.8) 4.05m(+0.0) 3.36m(-0.7) 3.63m(-1.9) FOUL(-0.4)
 --   235 McGinn, Hayley      16 Metro Athletic C          FOUL   NWI 
     FOUL(NWI) PASS(NWI) x            
 
Women 18-23 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   238 Dawes, Amanda       18 Nanaimo Track Cl         5.23m  -0.7 
     5.00m(-0.8) 5.23m(-0.7) PASS(NWI)           
  2   401 Welch, Lauren       19 Vancouver Thunde         5.10m  -0.2 
     4.79m(-1.2) 4.63m(-0.7) 5.10m(-0.2) 5.01m(-0.1) PASS(NWI) PASS(NWI)
  3   319 Watling, Jen        23 South Fraser Tra         5.09m  -0.1 
     4.09m(-1.7) 4.93m(+0.0) 4.82m(-0.0) 4.81m(-1.0) 5.04m(-0.9) 5.09m(-0.1)
 
Women 14-15 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   156 Daviel, Ekaterina   15 Kajaks                  10.49m  +0.0 
     10.23m(-0.0) 10.35m(-0.0) 10.34m(-0.0) 10.49m(-0.0) 10.42m(-0.0) FOUL(NWI)
  2   169 Munro, Aretha       15 Kajaks                  10.18m   0.5 
     FOUL(NWI) 10.09m(-0.0) 10.17m(-0.0) 10.03m(-0.0) 10.10m(-0.0) 10.18m(-0.0)
  3   302 Hass, Vershay       14 Ridge Rockets            9.42m   0.6 
     FOUL(NWI) 9.37m(-0.0) 9.22m(-0.0) 9.42m(-0.0) 9.31m(-0.0) 9.21m(-0.0)
  4   208 Sander, Katelynn    14 Kelowna                  8.96m   1.0 
     FOUL(NWI) 8.77m(-0.0) 8.76m(-0.0) FOUL(NWI) 8.90m(-0.0) 8.96m(-0.0)
  5   115 Anderson, Britnee   14 Comox Valley Cou         8.78m  +0.0 
     8.78m(-0.0) 8.58m(-0.0) 8.32m(-0.0) FOUL(NWI) 8.53m(-0.0) 8.58m(-0.0)
  6   101 L'Heureux, Lindsay  14 Alberni Valley           8.52m   0.3 
     8.31m(-0.0) 8.52m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
 
Women 16-17 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   446 Richard, Camille    16 West Van Track C        10.84m   2.4 
     10.39m(-0.8) 10.65m(+0.0) 10.42m(2.0) 10.36m(1.0) 10.64m(0.5) 10.84m(2.4)
  2   153 Chin Aleong, Janes  16 Kajaks                  10.66m   2.1 
     FOUL(0.3) FOUL(0.9) 10.66m(2.1) 9.94m(2.1) FOUL(1.8) FOUL(1.3)
  3   227 Hendricks, Crystal  16 MUST                    10.56m   0.5 
     9.81m(0.8) 9.40m(-1.2) 10.38m(1.4) 10.11m(-0.3) 10.25m(-0.9) 10.56m(0.5)
  4   365 Fenske, Yolanda     16 Valley Royals           10.42m   1.0 
     10.09m(-1.4) FOUL(1.4) 10.40m(0.8) 10.42m(1.0) 10.20m(0.5) 10.31m(0.6)
  5   164 Jacobs, Karen       17 Kajaks                  10.31m   0.7 
     FOUL(-2.2) FOUL(1.5) 10.31m(0.7) FOUL(2.0) 10.03m(0.5) FOUL(1.0)
  6   210 Tetlock, Kelsey     16 Kelowna                 10.14m   0.9 
     FOUL(1.2) 9.82m(0.5) 9.68m(0.7) FOUL(1.6) FOUL(1.5) 10.14m(0.9)
 
Women 18-23 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   158 Engelmann, Andrea   20 Kajaks                  10.76m   1.2 
     10.76m(1.2) 10.49m(-2.0) FOUL(2.0) FOUL(1.4) 10.53m(0.8) 10.73m(0.2)
 
Women 14-15 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   108 Erickson, Devyn     15 CeeVacs                 11.43m  
      11.43m  10.68m  10.90m  10.46m  10.05m  10.68m
  2   196 Dalin, Angie        14 Kamloops Track &        10.06m  
      10.06m  9.49m  8.98m  FOUL  9.36m  FOUL
  3   193 Archachan, Camdace  14 Kamloops Track &         9.54m  
      8.94m  8.58m  FOUL  9.54m  FOUL  8.96m
  4   253 Montgomery, Megan   14 Norwesters               9.22m  
      9.05m  8.90m  9.02m  8.97m  9.22m  FOUL
  5   318 terLaak, Lara       15 South Fraser Tra         9.01m  
      FOUL  9.01m  8.08m  9.01m  8.32m  8.94m
  6   303 Wallbank, Charlene  15 Unattached               8.99m  
      8.99m  8.81m  FOUL  FOUL  8.46m  FOUL
  7   152 Boyd, Jenny         14 Kajaks                   8.33m  
      8.18m  8.16m  8.29m  7.80m  8.16m  8.33m
  8   248 Chandler, Allison   14 Norwesters               8.15m  
      8.15m  7.61m  7.77m  FOUL  6.98m  7.18m
  9   364 Fenske, Jolyne      14 Valley Royals            6.51m  
      6.46m  6.21m  6.51m            
 
Women 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   172 Payne, Chelsea      16 Kajaks                  10.70m  
      10.61m  10.12m  10.44m  10.17m  10.70m  10.29m
  2   116 Mrdeza, Stephanie   16 Comox Valley Cou        10.59m  
      10.35m  10.05m  9.64m  10.59m  10.47m  10.04m
  3   445 Johnstone, Ella     16 West Van Track C         9.69m  
      9.19m  9.48m  9.69m  9.38m  9.38m  9.18m
  4   290 Shaughnessy, Kelse  16 Prince George            8.55m  
      8.37m  8.24m  7.90m  FOUL  8.50m  8.55m
  5   368 Janssens, Jessica   17 Valley Royals            8.53m  
      8.53m  8.23m  7.89m  8.04m  8.00m  8.45m
  6   289 McMillan, Marie     16 Prince George            8.10m  
      8.08m  7.50m  8.10m  7.02m  7.61m  7.63m
  7   288 MacKay, Jesse       16 Prince George            7.41m  
      FOUL  FOUL  7.41m  FOUL  FOUL  7.30m
 
Women 18-23 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   231 Zibin, Aleena       20 MUST                    12.06m  
      11.08m  11.76m  12.06m  11.51m  11.82m  FOUL
 
Women 14-15 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   318 terLaak, Lara       15 South Fraser Tra        31.92m  
      FOUL  31.08m  FOUL  FOUL  28.80m  31.92m
  2   253 Montgomery, Megan   14 Norwesters              26.26m  
      FOUL  22.27m  26.26m  FOUL  FOUL  FOUL
  3   193 Archachan, Camdace  14 Kamloops Track &        24.89m  
      21.77m  24.89m  23.67m  FOUL  FOUL  FOUL
  4   196 Dalin, Angie        14 Kamloops Track &        24.10m  
      FOUL  24.10m  20.49m  22.36m  FOUL  21.89m
  5   398 Mackenzie, Chelsea  15 Vancouver Thunde        24.08m  
      22.69m  12.19m  22.09m  24.08m  FOUL  FOUL
  6   248 Chandler, Allison   14 Norwesters              19.53m  
      14.67m  14.46m  19.53m            
 
Women 16-17 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   116 Mrdeza, Stephanie   16 Comox Valley Cou        32.13m  
      31.50m  32.13m  30.45m  FOUL  FOUL  FOUL
  2   288 MacKay, Jesse       16 Prince George           28.57m  
      FOUL  27.69m  FOUL  FOUL  FOUL  28.57m
  3   368 Janssens, Jessica   17 Valley Royals           25.65m  
      23.45m  FOUL  25.65m  25.47m  FOUL  FOUL
  4   290 Shaughnessy, Kelse  16 Prince George           24.76m  
      24.76m  24.39m  23.78m  22.17m  FOUL  23.40m
 
Women 18-23 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   170 Murray, Novelle     19 Kajaks                  44.91m  
      39.17m  39.82m  FOUL  FOUL  40.39m  44.91m
  2   250 Gwiazda, Kasia      19 Norwesters              33.19m  
      30.64m  FOUL  31.48m  31.89m  33.19m  26.92m
 
Women 14-15 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 Dalin, Angie        14 Kamloops Track &        36.75m  
      34.74m  26.36m  33.87m  33.02m  36.75m  FOUL
  2   253 Montgomery, Megan   14 Norwesters              27.53m  
      26.18m  27.53m  FOUL  26.62m  26.68m  FOUL
  3   248 Chandler, Allison   14 Norwesters              23.97m  
      FOUL  FOUL  23.97m  FOUL  23.52m  22.79m
 
Women 16-17 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   116 Mrdeza, Stephanie   16 Comox Valley Cou        35.70m  
      34.21m  35.07m  35.24m  35.01m  35.70m  FOUL
  2   290 Shaughnessy, Kelse  16 Prince George           35.05m  
      FOUL  33.57m  30.01m  30.01m  34.52m  35.05m
  3   289 McMillan, Marie     16 Prince George           31.20m  
      30.42m  25.47m  29.63m  31.20m  FOUL  FOUL
  4   330 Howard, Peggy       16 Track 54-50             30.36m  
      27.15m  FOUL  29.10m  FOUL  30.36m  FOUL
  5   320 Wiancko, Paige      16 South Fraser Tra        29.17m  
      29.17m  28.04m  28.34m  28.24m  24.82m  28.79m
  6   368 Janssens, Jessica   17 Valley Royals           22.60m  
      FOUL  22.60m  21.70m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Women 18-23 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   171 Padrinao, Jennifer  21 Kajaks                  52.84m  
      51.19m  48.16m  52.83m  FOUL  47.12m  52.84m
  2   161 Hay, Caroline       20 Kajaks                  52.27m  
      51.37m  52.27m  FOUL  49.87m  FOUL  FOUL
  3   367 Hunnings, Alexamdr  18 Valley Royals           46.47m  
      FOUL  46.47m  46.15m  40.79m  FOUL  45.09m
  4   454 Gwiazda, Kamila     19 Norwesters              46.08m  
      45.85m  46.08m  35.35m  FOUL  44.89m  43.93m
  5   157 Deutsch, Tanya      23 Kajaks                  44.49m  
      44.49m  FOUL  42.93m  FOUL  42.59m  41.70m
  6   178 Wasiela, Izabela    22 Kajaks                  42.28m  
      FOUL  FOUL  40.25m  FOUL  42.28m  41.74m
  7   154 Clifford, Amanda    20 Kajaks                  38.35m  
      FOUL  38.35m  FOUL  37.82m  FOUL  37.76m
  8   250 Gwiazda, Kasia      19 Norwesters              36.21m  
      36.21m  FOUL  32.66m  FOUL  FOUL  32.52m
 
Women 14-15 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   253 Montgomery, Megan   14 Norwesters              27.34m  
      FOUL  26.66m  26.46m  27.34m  26.46m  25.01m
  2   196 Dalin, Angie        14 Kamloops Track &        23.99m  
      23.99m  20.83m  18.28m  19.94m  20.51m  19.10m
  3   117 Parker, Kendra      15 Comox Valley Cou        23.61m  
      22.38m  20.90m  22.21m  22.86m  23.61m  21.79m
  4   152 Boyd, Jenny         14 Kajaks                  20.93m  
      20.00m  19.13m  18.04m  14.69m  FOUL  20.93m
  5   193 Archachan, Camdace  14 Kamloops Track &        20.66m  
      16.31m  19.14m  18.21m  18.12m  18.19m  20.66m
  6   248 Chandler, Allison   14 Norwesters              18.89m  
      16.39m  18.89m  15.32m  15.87m  15.86m  FOUL
 
Women 16-17 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   195 Dalin, Alia         17 Kamloops Track &        41.13m  
      41.13m  FOUL  35.40m  38.55m  39.56m  38.86m
  2   426 Huzzey, Kaitlin     16 Victoria Track C        34.56m  
      32.61m  34.23m  30.34m  32.81m  34.56m  33.76m
  3   361 Clifford, Kerri     17 Valley Royals           30.25m  
      27.74m  30.25m  27.28m  29.26m  29.01m  FOUL
  4   116 Mrdeza, Stephanie   16 Comox Valley Cou        30.00m  
      29.61m  28.16m  26.58m  30.00m  28.63m  29.37m
  5   445 Johnstone, Ella     16 West Van Track C        27.86m  
      26.55m  26.64m  27.86m  26.64m  27.47m  FOUL
  6   371 Nyardy, Jenna       16 Valley Royals           27.32m  
      26.73m  26.99m  27.32m  25.31m  26.83m  25.84m
  7   464 Gwiazsa, Kasia      16 Norwesters              27.19m  
  8   290 Shaughnessy, Kelse  16 Prince George           26.85m  
      26.85m  25.21m  22.72m  22.35m  24.68m  20.32m
  9   289 McMillan, Marie     16 Prince George           25.00m  
      22.43m  23.00m  25.00m            
 10   288 MacKay, Jesse       16 Prince George           24.55m  
      24.55m  FOUL  FOUL            
 11   175 Taylor, Sarah       16 Kajaks                  18.81m  
      18.81m  18.23m  17.99m            
 
Women 18-23 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 --   250 Gwiazda, Kasia      19 Norwesters                  ND  
      27.06m  23.28m  FOUL  FOUL  25.09m  27.19m
 
Women 16-17 Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   204 Arkell, Olivia      16 Kelowna                   4076  
  2   371 Nyardy, Jenna       16 Valley Royals             3307  
  3   332 Mercier, Celine     16 Track 54-50               3099  
  4   343 Hildenbrandt, Lean  16 Unattached                2824  
 
Women 18-19 Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   400 Schaufele, Jodi     19 Vancouver Thunde          4294  
 
Men 14-15 100 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   259 Lim, Kevin          15 Norwesters               11.50   1.3 
  2   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         11.75   1.3 
  3   132 Cardona, Brandon    15 Coquitlam Cheeta         11.81   1.3 
  4   188 Muray, Leo          15 Kajaks                   11.83   1.3 
  5   110 MacDonnell, Mitch   15 CeeVacs                  12.20   1.3 
  6   234 Liang, Alex         15 MUST                     13.11   1.3 
  7   305 Marshall, Tom       14 Ridge Rockets            14.21   1.3 
 
Men 16-17 100 Metre Dash
============================================================================
    Juv Open:   10.41  6/8/1989    Peter Ogilvie                               
   Sr Native:   10.41              , VOC                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   419 Strukoff, Blake     17 Victoria Track           11.15   1.1 
  2   140 Sgaetti, Alex       17 Coquitlam Cheeta         11.64   1.1 
  3   111 Posehn, Garrett     17 CeeVacs                  11.66   1.1 
  4   220 Sanders, Riley      16 Kelowna                  11.82   1.1 
  5   137 McMillan, Pierre    17 Coquitlam Cheeta         11.83   1.1 
  6   323 Carnate, Mike       17 South Fraser Tra         12.00   1.1 
  7   135 Gould, Dwight       16 Coquitlam Cheeta         12.43   1.1 
  8   390 Roop, Sanjesh       17 Valley Royals            12.46   1.1 
 
Men 16-23 100 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   285 Thomson, Ira        19 Rowell River             11.26  -2.9 
  2   394 Wlodarczak, Charle  20 Valley Royals            11.35  -2.9 
  3   392 Vaughan, Jarid      18 Valley Royals            11.56  -2.9 
  4   211 Airth, Sean         18 Kelowna                  11.59  -2.9 
  5   120 Kaardal, Jon        16 Comox Valley Cou         12.09  -2.9 
 
Men 14-15 200 Metre Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   259 Lim, Kevin          15 Norwesters               23.31q  2.6  1 
  2   141 Willcox, Matt       15 Coquitlam Cheeta         23.78q  2.7  2 
  3   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         24.14q  2.6  1 
  4   397 Kan, Heston         15 Vancouver Thunde         24.16q  2.6  1 
  5   107 Espada, Hugo        15 Burnaby Striders         25.13q  2.7  2 
  6   298 Rathjen, Matt       15 Prince George            25.54q  2.7  2 
  7   234 Liang, Alex         15 MUST                     26.66q  2.7  2 
  8   261 O'Neill, Blair      14 Norwesters               27.20q  2.7  2 
  9   272 Ferguson, Cam       15 Ok-Skaha                 29.57   2.6  1 
 
Men 14-15 200 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   259 Lim, Kevin          15 Norwesters               23.18   NWI 
  2   141 Willcox, Matt       15 Coquitlam Cheeta         23.89   NWI 
  3   397 Kan, Heston         15 Vancouver Thunde         24.31   NWI 
  4   107 Espada, Hugo        15 Burnaby Striders         24.98   NWI 
  5   298 Rathjen, Matt       15 Prince George            25.34   NWI 
  6   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         25.81   NWI 
  7   234 Liang, Alex         15 MUST                     26.65   NWI 
Preliminaries
  8   261 O'Neill, Blair      14 Norwesters                           
  9   272 Ferguson, Cam       15 Ok-Skaha                             
 
Men 16-17 200 Metre Dash
========================================================================
    Juv Open:   20.94  5/27/1989   Peter Ogilvie                               
   Sr Native:   20.94              , VOC                                       
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   419 Strukoff, Blake     17 Victoria Track           22.65q  1.4  2 
  2   220 Sanders, Riley      16 Kelowna                  23.23q  1.4  1 
  3   355 Quinn, Ryan         16 Unattached               23.36q  1.4  1 
  4   111 Posehn, Garrett     17 CeeVacs                  23.47q  1.4  1 
  5   140 Sgaetti, Alex       17 Coquitlam Cheeta         23.58q  1.4  2 
  6   266 Weston, James       16 Norwesters               23.65q  1.4  2 
  7   137 McMillan, Pierre    17 Coquitlam Cheeta         23.84q  1.4  1 
  8   133 Chay, Justin        16 Coquitlam Cheeta         24.48q  1.4  2 
  9   134 Delaney, William    17 Coquitlam Cheeta         24.58   1.4  2 
 10   233 Gaster, Matthew     16 MUST                     25.52   1.4  2 
 11   135 Gould, Dwight       16 Coquitlam Cheeta         26.22   1.4  1 
 
Men 16-17 200 Metre Dash
============================================================================
    Juv Open:   20.94  5/27/1989   Peter Ogilvie                               
   Sr Native:   20.94              , VOC                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   419 Strukoff, Blake     17 Victoria Track           22.38   0.9 
  2   140 Sgaetti, Alex       17 Coquitlam Cheeta         23.16   0.9 
  3   355 Quinn, Ryan         16 Unattached               23.50   0.9 
  4   220 Sanders, Riley      16 Kelowna                  23.61   0.9 
  5   266 Weston, James       16 Norwesters               23.72   0.9 
  6   111 Posehn, Garrett     17 CeeVacs                  23.78   0.9 
  7   137 McMillan, Pierre    17 Coquitlam Cheeta         23.84   0.9 
  8   133 Chay, Justin        16 Coquitlam Cheeta         24.39   0.9 
Preliminaries
  9   134 Delaney, William    17 Coquitlam Cheeta                     
 10   233 Gaster, Matthew     16 MUST                                 
 11   135 Gould, Dwight       16 Coquitlam Cheeta                     
 
Men 16-23 200 Metre Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   459 Ardill, Ray         22 pacific athletic         21.51   3.1 
  2   285 Thomson, Ira        19 Rowell River             21.69   3.1 
  3   380 Hurtubise, Neal     21 Valley Royals            21.93   3.1 
  4   407 Halcro, Joel        21 Vancouver Thunde         22.10   3.1 
  5   394 Wlodarczak, Charle  20 Valley Royals            22.30   3.1 
  6   237 Smith, Cody         18 Metro Athletic C         22.56   3.1 
  7   211 Airth, Sean         18 Kelowna                  22.62   3.1 
 
Men 16-17 400 Metre Dash
=======================================================================
    Juv Open:   46.69  9/2/1995    Shane Niemi                                 
   Sr Native:   46.69              , KAM                                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   241 Cleary, Brendan     16 Nanaimo Track Cl         50.63  
  2   355 Quinn, Ryan         16 Unattached               51.57  
  3   266 Weston, James       16 Norwesters               52.02  
  4   203 Williamson, Brad    17 Kamloops Track &         52.22  
  5   271 Daechsel, Aaron     16 Ok-Skaha                 52.79  
  6   134 Delaney, William    17 Coquitlam Cheeta         52.95  
  7   133 Chay, Justin        16 Coquitlam Cheeta         56.09  
 
Men 16-23 400 Metre Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   380 Hurtubise, Neal     21 Valley Royals            49.27  
  2   213 Aynsley, Brett      20 Kelowna                  49.50  
  3   407 Halcro, Joel        21 Vancouver Thunde         49.60  
  4   237 Smith, Cody         18 Metro Athletic C         49.71  
  5   212 Averill, Mike       20 Kelowna                  50.51  
  6   393 Wallbank, Mark      18 Valley Royals            53.26  
 
Men 14-15 400 Metre Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   259 Lim, Kevin          15 Norwesters               50.60   2 
  2   450 Gustavson, Reid     15 West Van Track C         52.22   2 
  3   300 Wiens, Ross         15 Prince George            52.42   2 
  4   185 Lowe, Calvin        14 Kajaks                   54.30   1 
  5   107 Espada, Hugo        15 Burnaby Striders         54.45   2 
  6   121 Kirk, Dylan         15 Comox Valley Cou         56.04   2 
  7   298 Rathjen, Matt       15 Prince George            56.72   2 
  8   352 Gordon, Christophe  15 Unattached               56.76   2 
  9   146 Freeland, Kevan     15 CR Comets                58.48   1 
 10   119 Kaardal, Jeremy     14 Comox Valley Cou         60.09   1 
 11   234 Liang, Alex         15 MUST                     60.77   1 
 12   272 Ferguson, Cam       15 Ok-Skaha                 67.41   1 
 
Men 14-15 800 Metre Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   300 Wiens, Ross         15 Prince George          2:01.77   2 
  2   411 Marpole Bird, Just  15 Vancouver Thunde       2:02.71   2 
  3   450 Gustavson, Reid     15 West Van Track C       2:03.88   2 
  4   121 Kirk, Dylan         15 Comox Valley Cou       2:10.28   2 
  5   143 Hew, Alvin          15 Coquitlam Falcon       2:11.05   1 
  6   186 Mara, Jordan        14 Kajaks                 2:11.14   2 
  7   270 Cumming, Ian        15 Ok-Skaha               2:11.54   2 
  8   184 Lee, Andrew         15 Kajaks                 2:15.28   2 
  9   260 Mueller, Matt       15 Norwesters             2:17.48   1 
 10   215 Childs, Cliff       14 Kelowna                2:18.26   1 
 11   245 Little, Paul        15 Nanaimo Track Cl       2:25.42   1 
 12   279 Watts, Andrew       15 Ok-Skaha               2:30.87   1 
 13   272 Ferguson, Cam       15 Ok-Skaha               2:30.96   1 
 
Men 16-17 800 Metre Run
=======================================================================
   Sr Native:   1:50.28              , VR                                      
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Bartha, Jake        17 South Fraser Tra       1:59.64  
  2   243 Friesen, Kevin      16 Nanaimo Track Cl       2:01.02  
  3   214 Byl, Jeremy         17 Kelowna                2:03.77  
  4   271 Daechsel, Aaron     16 Ok-Skaha               2:07.07  
  5   258 Lane, Jeff          16 Norwesters             2:08.35  
  6   408 Huang, Darien       17 Vancouver Thunde       2:08.97  
  7   256 Clegg, Kyle         16 Norwesters             2:09.41  
  8   328 Sperling, Dave      16 South Fraser Tra       2:11.04  
 --   381 Johnston, Jeremiah  16 Valley Royals              DNF  
 
Men 16-23 800 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   292 Alberts, Joel       22 Prince George          1:55.96  
  2   293 Connors, Rob        22 Prince George          1:57.19  
  3   213 Aynsley, Brett      20 Kelowna                1:57.30  
  4   417 Randall, Derek      19 Vancouver Thunde       1:57.59  
  5   410 Maas, David         19 Vancouver Thunde       1:58.48  
  6   354 Kazuta, Kerry       19 Unattached             2:00.62  
  7   406 Gooch, Rob          18 Vancouver Thunde       2:02.27  
 
Men 14-15 1500 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   411 Marpole Bird, Just  15 Vancouver Thunde       4:22.89  
  2   352 Gordon, Christophe  15 Unattached             4:26.38  
  3   270 Cumming, Ian        15 Ok-Skaha               4:35.05  
  4   215 Childs, Cliff       14 Kelowna                4:35.18  
  5   151 Wakefield, Brett    14 Golden Ears            4:36.10  
  6   404 Bowman, Sam         14 Vancouver Thunde       4:37.73  
  7   186 Mara, Jordan        14 Kajaks                 4:38.61  
  8   184 Lee, Andrew         15 Kajaks                 4:44.73  
  9   122 Levins, Cam         14 Comox Valley Cou       4:47.07  
 10   102 Curley, Terry       15 Alberni Valley         4:47.15  
 11   198 Newmarch, Will      14 Kamloops Track &       4:54.41  
 12   114 Lee, David          14 Chilliwack Track       4:57.90  
 13   245 Little, Paul        15 Nanaimo Track Cl       5:06.00  
 14   113 Lazar, Pedro        14 Chilliwack Track       5:12.24  
 15   279 Watts, Andrew       15 Ok-Skaha               5:20.29  
 
Men 16-17 1500 Metre Run
=======================================================================
    Juv Open:   3:45.9h  7/27/1999   Ryan Hayden                               
   Sr Native:   3:45.9h              , KAJ                                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   326 Mallie, Daniel      16 South Fraser Tra       4:05.20  
  2   214 Byl, Jeremy         17 Kelowna                4:06.77  
  3   243 Friesen, Kevin      16 Nanaimo Track Cl       4:07.48  
  4   381 Johnston, Jeremiah  16 Valley Royals          4:13.73  
  5   321 Bartha, Jake        17 South Fraser Tra       4:17.16  
  6   416 Orth, Tony          17 Vancouver Thunde       4:20.20  
  7   244 Hill, Graeme        17 Nanaimo Track Cl       4:25.26  
  8   258 Lane, Jeff          16 Norwesters             4:30.34  
  9   263 Skinner, Tom        17 Norwesters             4:31.58  
 10   255 Adair, Michael      16 Norwesters             4:40.07  
 
Men 16-23 1500 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   190 Roulston, David     21 Kajaks                 4:00.16  
  2   283 Murenbeeld, Steven  21 pacific athletic       4:01.93  
  3   292 Alberts, Joel       22 Prince George          4:05.19  
  4   389 Rhodes, Scott       18 Valley Royals          4:11.36  
  5   354 Kazuta, Kerry       19 Unattached             4:18.55  
 
Men 14-15 3000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   262 Philips, Roberto    15 Norwesters             9:36.19  
  2   151 Wakefield, Brett    14 Golden Ears           10:04.47  
  3   122 Levins, Cam         14 Comox Valley Cou      10:06.48  
  4   265 Sologub, Victor     14 Norwesters            10:11.64  
  5   102 Curley, Terry       15 Alberni Valley        10:20.30  
  6   114 Lee, David          14 Chilliwack Track      10:50.42  
  7   113 Lazar, Pedro        14 Chilliwack Track      11:43.41  
 
Men 16-17 3000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   381 Johnston, Jeremiah  16 Valley Royals          9:01.78  
  2   382 Keigher, Ryan       17 Valley Royals          9:12.73  
  3   216 Childs, Dylan       16 Kelowna                9:16.08  
  4   244 Hill, Graeme        17 Nanaimo Track Cl       9:21.33  
  5   275 Labelle, Myke       16 Ok-Skaha               9:34.42  
  6   147 Apps, Michael       16 Dawson Creek Ath       9:34.81  
 
Men 16-17 5000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   351 Gant, Dylan         16 Unattached            16:08.29  
 
Men 18-23 5000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   386 Mosley, Richard     21 Valley Royals         15:34.72  
  2   283 Murenbeeld, Steven  21 pacific athletic      15:40.68  
  3   278 Symonds, Jeff       18 Ok-Skaha              15:52.73  
  4   463 Lister, Mark        20 Kajaks                16:00.07  
  5   453 Ollis, Ryan         23 Norwesters            17:21.22  
 
Men 14-15 100 Metre Hurdles 33" Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   415 Newbert, Joel       15 Vancouver Thunde         14.58   1.5 
  2   138 Miles, Reece        15 Coquitlam Cheeta         15.07   1.5 
  3   131 Boss, Andrew        14 Coquitlam Cheeta         15.18   1.5 
  4   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         15.45   1.5 
  5   136 Lowe, Kevin         15 Coquitlam Cheeta         15.46   1.5 
 
Men 16-17 110 Metre Hurdles 39" Hurdles
============================================================================
    Juv Open:   14.92  7/15/1997   K. Turkson                                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   246 Milburn, Britino    16 Nanaimo Track Cl         18.01  -1.1 
  2   449 Blunderfield, Matt  16 West Van Track C         19.02  -1.1 
 
Men 16-23 110 Metre Hurdles 42" Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   412 Mezheritsky, Dan    19 Vancouver Thunde         15.57  +0.0 
  2   217 Connatty, Chad      19 Kelowna                  15.70  +0.0 
  3   414 Milligan, Ward      19 Vancouver Thunde         15.75  +0.0 
 
Men 14-15 300 Metre Hurdles 30" hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   185 Lowe, Calvin        14 Kajaks                   41.70  
  2   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         43.42  
  3   138 Miles, Reece        15 Coquitlam Cheeta         44.30  
  4   146 Freeland, Kevan     15 CR Comets                46.60  
 
Men 16-17 400 Metre Hurdles 33" hurdles
=======================================================================
    Juv Open:   53.02  8/15/1998   Josh Guggenheimer                           
   Sr Native:   53.02              , PG                                        
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   246 Milburn, Britino    16 Nanaimo Track Cl         65.17  
  2   449 Blunderfield, Matt  16 West Van Track C         67.70  
 
Men 16-23 400 Metre Hurdles 36" hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   103 Shimell, Jordan     18 Alberni Valley           55.14  
  2   212 Averill, Mike       20 Kelowna                  55.72  
  3   388 Pitches, Graham     20 Valley Royals            55.74  
  4   393 Wallbank, Mark      18 Valley Royals            57.66  
 
Men 14-15 1500 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   262 Philips, Roberto    15 Norwesters             4:45.88  
  2   245 Little, Paul        15 Nanaimo Track Cl       5:19.89  
  3   122 Levins, Cam         14 Comox Valley Cou       5:30.35  
  4   232 Barrett, David      14 MUST                   5:49.74  
 
Men 16-17 1500 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   351 Gant, Dylan         16 Unattached             4:26.42  
  2   382 Keigher, Ryan       17 Valley Royals          4:35.44  
  3   216 Childs, Dylan       16 Kelowna                4:38.78  
  4   328 Sperling, Dave      16 South Fraser Tra       4:39.72  
  5   275 Labelle, Myke       16 Ok-Skaha               4:42.06  
  6   147 Apps, Michael       16 Dawson Creek Ath       4:47.18  
  7   256 Clegg, Kyle         16 Norwesters             4:54.32  
 
Men 16-23 3000 Metre Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   358 Weber, Ryan         19 Unattached             9:26.80  
  2   278 Symonds, Jeff       18 Ok-Skaha               9:30.56  
  3   180 Callon, Cody        21 Kajaks                 9:41.91  
 
Men 14-15 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   188 Muray, Leo          15 Kajaks                   1.85m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXO  PPP  XXX 
  2   284 Ireland, Jason      15 Peninsula Track          1.70m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  2   136 Lowe, Kevin         15 Coquitlam Cheeta         1.70m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  2   245 Little, Paul        15 Nanaimo Track Cl         1.70m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
      PPP  PPP    O    O    O    O    O  XXX 
  5   119 Kaardal, Jeremy     14 Comox Valley Cou         1.65m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
       XO    O   XO    O   XO    O  XXX 
  6   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP    O   XO  XXO  XXX 
  7   305 Marshall, Tom       14 Ridge Rockets            1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O  XXO  XXX 
 
Men 16-17 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   435 Beaton, Tyler       17 Victoria Track C         1.80m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  2   233 Gaster, Matthew     16 MUST                     1.50m  
     1.50 1.55 
        O  XXX 
 --   219 Russo, Ray          17 Kelowna                     NH  
     1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP  XXX 
 
Men 18-23 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   458 Sychrava, Mike      19 Coquitlam Cheeta         2.07m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.02 2.07 2.12 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  PPP   XO    O  XXX 
  2   392 Vaughan, Jarid      18 Valley Royals            1.90m  
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO    O   XO  XXX 
 
Men 14-15 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   409 Law, Geoffrey       14 Vancouver Thunde         2.20m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 
        O  PPP    O  PPP    O  XXX 
 
Men 16-17 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   378 Dziedzic, Justin    17 Valley Royals            3.70m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP 
  2   437 Lingwood, David     17 Victoria Track C         3.30m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  PPP    O    O   XO    O  XXX 
 
Men 18-23 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   376 Clifford, Matt      20 Valley Royals            4.50m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 
  2   434 Agar Newman, Dana   19 Victoria Track C         3.90m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 
  2   436 Dickout, Darren     23 Victoria Track C         3.90m  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 
 --   377 Danziger, Graham    22 Valley Royals               NH  
     1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 3.30 3.40 3.50 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP 
 
Men 14-15 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   397 Kan, Heston         15 Vancouver Thunde         5.64m  -1.2 
     5.14m(-1.6) 5.64m(-1.2) 5.43m(-1.4) 5.09m(-1.2) FOUL(-0.4) 4.47m(+0.0)
  2   259 Lim, Kevin          15 Norwesters               5.62m  -0.4 
     5.44m(-1.4) 5.28m(-1.6) 5.25m(-1.0) 5.28m(-1.4) 5.62m(-0.4) 5.54m(+0.0)
  3   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou         5.32m  -1.6 
     5.12m(-0.9) 5.32m(-1.6) 4.88m(-2.3) 4.82m(-1.1) 4.72m(-0.1) PASS(NWI)
  4   146 Freeland, Kevan     15 CR Comets                4.57m  -1.4 
     3.83m(-1.2) FOUL(-0.7) 4.54m(-0.6) 4.16m(-1.1) 4.35m(-0.2) 4.57m(-1.4)
  5   306 Moldavanov, Sviato  14 Ridge Rockets            4.45m  -1.5 
     4.45m(-1.5) 4.24m(-1.3) FOUL(-1.2) PASS(NWI) FOUL(-0.4) FOUL(+0.0)
  6   261 O'Neill, Blair      14 Norwesters               4.36m  -1.6 
     4.32m(-0.9) FOUL(-1.0) 4.36m(-1.6) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
  7   305 Marshall, Tom       14 Ridge Rockets            4.04m  -1.7 
     4.04m(-1.7) 3.73m(-1.7) 3.75m(-0.8) 3.76m(-0.9) 3.95m(-0.7) 3.81m(0.1)
 
Men 16-17 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   120 Kaardal, Jon        16 Comox Valley Cou         6.35m  +0.0 
     6.35m(-0.0) 6.23m(-0.0) 6.29m(-0.0) 6.13m(-0.0) 5.95m(-0.0) 5.84m(-0.0)
  2   137 McMillan, Pierre    17 Coquitlam Cheeta         5.99m  +0.0 
     5.87m(-0.0) 5.99m(-0.0) 5.75m(-0.0) 5.36m(-0.0) 5.39m(-0.0) 4.90m(-0.0)
  3   308 Poh, John           17 Ridge Rockets            5.80m  +0.0 
     5.80m(-0.0) 5.44m(-0.0) PASS(NWI) PASS(NWI)        
  4   148 Smee, Andrew        16 Dawson Creek Ath         5.48m  -0.6 
     5.48m(-0.0) 5.45m(-0.0) 5.46m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
  5   390 Roop, Sanjesh       17 Valley Royals            5.32m   0.2 
     FOUL(NWI) 5.32m(-0.0) 5.13m(-0.0) FOUL(NWI) 5.12m(-0.0) 4.88m(-0.0)
  6   233 Gaster, Matthew     16 MUST                     5.30m  +0.0 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 5.29m(-0.0) FOUL(NWI) 5.30m(-0.0) 5.01m(-0.0)
  7   336 Kindrat, Allan      16 Track 54-50              5.25m  -0.2 
     5.15m(-0.0) 5.25m(-0.0) 5.09m(-0.0) 4.91m(-0.0) 4.50m(-0.0) 4.74m(-0.0)
  8   135 Gould, Dwight       16 Coquitlam Cheeta         4.63m  -1.6 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 4.29m(-0.0) FOUL(NWI) 4.14m(-0.0) 4.63m(-0.0)
 
Men 18-23 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   322 Bower, Aaron        19 South Fraser Tra         6.18m  -0.7 
     6.12m(-0.0) FOUL(NWI) 5.91m(-0.0) PASS(NWI) 6.18m(-0.0) 5.94m(-0.0)
  2   393 Wallbank, Mark      18 Valley Royals            6.08m  -0.5 
     6.08m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 5.80m(-0.0) FOUL(NWI)
  3   236 Rutten, Garrett     18 Metro Athletic C         6.00m  -0.8 
     3.73m(-0.0) 5.91m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 6.00m(-0.0) 5.83m(-0.0)
  4   189 Ramos, Mark         21 Kajaks                   5.84m  -0.4 
     PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI) 5.84m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
 
Men 14-15 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   259 Lim, Kevin          15 Norwesters              11.51m   0.2 
     11.24m(+0.0) 11.39m(+0.0) 11.42m(+0.0) 11.51m(0.2) 11.20m(-0.5) 11.03m(+0.0)
  2   450 Gustavson, Reid     15 West Van Track C        11.22m  +0.0 
     11.22m(+0.0) 10.68m(+0.0) 11.11m(0.6) 10.82m(+0.0) 10.94m(+0.0) 10.97m(+0.0)
  3   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou        11.01m  -0.2 
     11.01m(-0.2) FOUL(+0.0) 10.86m(0.4) 10.55m(+0.0) 10.89m(+0.0) 10.96m(+0.0)
  4   218 Kemp, Andrew        15 Kelowna                 10.47m  -0.3 
     10.47m(-0.3) FOUL(0.5) FOUL(+0.0) 10.41m(+0.0) 10.30m(0.6) 10.18m(+0.0)
  5   146 Freeland, Kevan     15 CR Comets               10.19m   0.5 
     10.14m(+0.0) 10.15m(0.4) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 10.19m(0.5) PASS(NWI)
 
Men 16-17 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   435 Beaton, Tyler       17 Victoria Track C        12.97m  +0.0 
     FOUL(NWI) 12.83m(-0.3) 12.43m(-0.2) PASS(NWI) 12.59m(-0.5) 12.97m(+0.0)
  2   378 Dziedzic, Justin    17 Valley Royals           12.24m   0.7 
     12.10m(-0.7) 12.24m(0.7) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
  3   308 Poh, John           17 Ridge Rockets           11.98m  +0.0 
     11.67m(-1.8) FOUL(0.2) FOUL(-0.0) 11.98m(+0.0) FOUL(-0.6) 11.52m(-0.6)
  4   233 Gaster, Matthew     16 MUST                    11.74m  -0.5 
     11.74m(-0.5) 11.53m(-0.4) FOUL(-1.1) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-0.4)
  5   220 Sanders, Riley      16 Kelowna                 11.63m  -0.2 
     FOUL(0.3) 11.51m(-0.1) 11.39m(-0.5) 11.49m(+0.0) 11.63m(-0.2) 11.53m(-0.7)
  6   390 Roop, Sanjesh       17 Valley Royals           11.45m  +0.0 
     11.30m(-0.7) FOUL(0.7) 11.26m(0.2) 11.45m(+0.0) FOUL(-0.1) FOUL(-0.6)
  7   336 Kindrat, Allan      16 Track 54-50             10.58m   1.0 
     10.58m(1.0) 10.30m(0.3) 10.36m(-1.7) FOUL(0.2) 10.04m(+0.0) 10.22m(+0.0)
 --   451 Kowalewski, Matt    16 West Van Track C          FOUL   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
 
Men 18-23 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   236 Rutten, Garrett     18 Metro Athletic C        13.06m  +0.0 
     FOUL(0.3) 13.01m(+0.0) 13.06m(+0.0) 12.99m(0.9) 12.46m(-0.5) 12.83m(-0.3)
 
Men 14-15 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou        15.67m  
      14.76m  14.78m  15.50m  15.67m  14.53m  15.37m
  2   110 MacDonnell, Mitch   15 CeeVacs                 12.74m  
      12.74m  10.62m  10.58m  11.09m  11.49m  11.65m
  3   218 Kemp, Andrew        15 Kelowna                 11.91m  
      11.91m  11.71m  11.37m  10.29m  11.42m  11.50m
  4   273 Ferguson, Ryan      14 Ok-Skaha                 6.07m  
      5.95m  5.93m  6.07m  6.07m  5.41m  FOUL
 
Men 16-17 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   297 Negrin, Rob         17 Prince George           14.71m  
      13.39m  14.71m  14.37m  13.21m  FOUL  14.15m
  2   257 Eppele, Joe         16 Norwesters              13.89m  
      13.89m  13.52m  FOUL  FOUL  12.15m  13.81m
  3   219 Russo, Ray          17 Kelowna                 12.74m  
      12.74m  11.89m  12.27m  12.15m  12.36m  12.30m
  4   356 Rose, JD            16 Unattached              12.33m  
      12.24m  12.08m  12.33m  11.67m  12.15m  12.23m
  5   335 Fraser, Mike        16 Track 54-50             10.71m  
      10.71m  FOUL  9.95m            
  6   112 Toth, Karl          17 CeeVacs                 10.70m  
      10.70m  10.68m  FOUL            
  7   118 Hinch, Trevor       16 Comox Valley Cou        10.60m  
      FOUL  10.60m  FOUL            
 --   307 Panozzo, David      17 Ridge Rockets             FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Men 18-23 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   357 Wallis, Jeffrey     20 Unattached              15.90m  
      14.90m  15.90m  FOUL  14.96m  FOUL  15.77m
  2   439 Patersen, Scott     20 Victoria Track C        13.58m  
      12.84m  13.32m  FOUL  12.49m  13.32m  13.58m
  3   387 Mouldey, Kevin      18 Valley Royals           11.61m  
      11.17m  11.20m  FOUL  11.13m  11.13m  11.61m
  4   338 McEwan, Tipper      18 Trail Track Club        11.46m  
      PASS  10.92m  10.23m  11.46m  11.01m  FOUL
 
Men 14-15 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou        48.09m  
      33.42m  44.56m  48.09m  FOUL  FOUL  FOUL
  2   110 MacDonnell, Mitch   15 CeeVacs                 39.87m  
      34.09m  35.70m  35.28m  37.68m  36.54m  39.87m
  3   218 Kemp, Andrew        15 Kelowna                 38.90m  
      30.89m  30.13m  37.10m  FOUL  FOUL  38.90m
  4   284 Ireland, Jason      15 Peninsula Track         34.27m  
      26.48m  30.97m  FOUL  34.27m  31.89m  33.90m
  5   305 Marshall, Tom       14 Ridge Rockets           21.63m  
      FOUL  21.46m  21.63m  18.98m  18.55m  21.00m
  6   273 Ferguson, Ryan      14 Ok-Skaha                19.43m  
      17.43m  19.43m  16.16m  15.42m  17.37m  15.44m
 
Men 16-17 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   187 Mara, Tyell         16 Kajaks                  46.64m  
      46.64m  42.86m  44.27m  FOUL  43.64m  FOUL
  2   276 Skermer, David      16 Ok-Skaha                43.85m  
      43.00m  42.99m  43.85m  38.93m  41.71m  43.28m
  3   297 Negrin, Rob         17 Prince George           42.53m  
      26.32m  37.55m  FOUL  42.53m  FOUL  37.60m
  4   356 Rose, JD            16 Unattached              38.45m  
      FOUL  38.45m  FOUL  29.53m  33.87m  PASS
  5   307 Panozzo, David      17 Ridge Rockets           36.91m  
      35.70m  35.45m  FOUL  36.91m  34.60m  FOUL
  6   219 Russo, Ray          17 Kelowna                 35.97m  
      34.39m  31.98m  33.44m  FOUL  FOUL  35.97m
  7   384 Lind, Aaron         17 Valley Royals           31.70m  
      FOUL  31.29m  31.70m  FOUL  FOUL  FOUL
  8   335 Fraser, Mike        16 Track 54-50             30.48m  
      30.48m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9   118 Hinch, Trevor       16 Comox Valley Cou        29.32m  
      FOUL  27.79m  29.32m           
 10   449 Blunderfield, Matt  16 West Van Track C        23.30m  
      FOUL  22.85m  23.30m  PASS  PASS  PASS
 
Men 18-23 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   295 Kipp, Kristof       22 Prince George           46.88m  
      46.87m  43.49m  46.88m  FOUL  46.51m  43.23m
  2   299 Richardson, Brock   18 Prince George           42.66m  
      42.66m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3   387 Mouldey, Kevin      18 Valley Royals           37.93m  
      FOUL  35.53m  34.51m  37.93m  FOUL  FOUL
  4   383 Laforest, Sean      18 Valley Royals           37.53m  
      35.44m  36.45m  37.53m  FOUL  FOUL  FOUL
 --   181 xCollier, Garrett   19 Kajaks                 X46.49m  
      46.49m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 14-15 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou        49.69m  
      48.72m  49.69m  FOUL  FOUL  48.27m  FOUL
  2   192 Wong, Williston     15 Kajaks                  42.59m  
      40.94m  FOUL  41.15m  FOUL  FOUL  42.59m
  3   201 Smith, Brendon      14 Kamloops Track &        39.26m  
      37.03m  37.08m  38.89m  37.16m  39.26m  FOUL
  4   232 Barrett, David      14 MUST                    33.74m  
      32.89m  31.12m  32.44m  FOUL  31.07m  33.74m
  5   199 Parker, Colin       14 Kamloops Track &        31.43m  
      30.04m  31.43m  FOUL  FOUL  FOUL  26.68m
  6   202 Williams, Ryan      14 Kamloops Track &        22.68m  
      21.65m  18.09m  21.70m  22.68m  19.18m  FOUL
 
Men 16-17 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   356 Rose, JD            16 Unattached              53.84m  
      52.28m  53.84m  51.14m  50.37m  51.86m  PASS
  2   384 Lind, Aaron         17 Valley Royals           48.16m  
      44.09m  46.62m  47.31m  47.20m  48.16m  FOUL
  3   307 Panozzo, David      17 Ridge Rockets           44.34m  
      FOUL  FOUL  41.55m  41.29m  44.34m  FOUL
  4   257 Eppele, Joe         16 Norwesters              44.18m  
      44.18m  41.65m  42.18m  FOUL  FOUL  FOUL
  5   118 Hinch, Trevor       16 Comox Valley Cou        38.06m  
      34.79m  FOUL  38.06m  36.40m  37.47m  FOUL
  6   337 Richey, Sean        16 Track 54-50             37.04m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  37.04m  FOUL
  7   191 Ting, Ken           17 Kajaks                  34.40m  
      FOUL  FOUL  31.79m  FOUL  31.55m  34.40m
 
Men 18-23 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   383 Laforest, Sean      18 Valley Royals           50.77m  
      FOUL  FOUL  47.71m  49.33m  49.04m  50.77m
  2   439 Patersen, Scott     20 Victoria Track C        49.71m  
      FOUL  49.50m  FOUL  FOUL  49.71m  49.56m
  3   353 Howell, Derek       21 Unattached              48.61m  
      48.49m  48.20m  48.61m  47.80m  46.58m  48.09m
  4   338 McEwan, Tipper      18 Trail Track Club        47.25m  
      FOUL  45.77m  FOUL  47.25m  47.05m  FOUL
 
Men 14-15 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   123 Malone, Aaron       15 Comox Valley Cou        48.03m  
      41.72m  48.03m  41.86m  44.66m  47.51m  FOUL
  2   218 Kemp, Andrew        15 Kelowna                 42.94m  
      38.94m  38.15m  40.73m  40.55m  42.94m  FOUL
  3   284 Ireland, Jason      15 Peninsula Track         37.91m  
      37.30m  FOUL  37.91m  FOUL  30.33m  33.91m
  4   298 Rathjen, Matt       15 Prince George           36.15m  
      31.98m  26.14m  36.15m  33.20m  29.24m  30.94m
  5   232 Barrett, David      14 MUST                    32.01m  
      32.01m  31.27m  FOUL  30.48m  PASS  PASS
 
Men 16-17 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   442 Moss, Curtis        16 West Coast Pacer        55.68m  
      55.68m  54.12m  5.24m  53.87m  FOUL  50.00m
  2   444 Wilson, Darren      17 West Coast Pacer        53.87m  
      52.50m  53.87m  53.19m  FOUL  51.95m  53.61m
  3   219 Russo, Ray          17 Kelowna                 51.86m  
      FOUL  51.86m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4   243 Friesen, Kevin      16 Nanaimo Track Cl        48.73m  
      FOUL  48.73m  48.54m  FOUL  FOUL  FOUL
  5   335 Fraser, Mike        16 Track 54-50             43.56m  
      43.56m  FOUL  FOUL  FOUL  33.32m  FOUL
  6   356 Rose, JD            16 Unattached              41.51m  
      33.60m  PASS  41.51m  40.36m  FOUL  FOUL
  7   449 Blunderfield, Matt  16 West Van Track C        35.45m  
      35.19m  34.46m  33.36m  31.20m  35.45m  FOUL
  8   337 Richey, Sean        16 Track 54-50             31.80m  
      30.85m  31.80m  FOUL  26.43m  FOUL  31.37m
 
Men 18-23 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   456 Park, Ben           18 Kajaks                  54.31m  
      49.60m  FOUL  48.36m  48.95m  48.32m  54.31m
  2   385 McDonald, Cole      19 Valley Royals           53.59m  
      52.28m  51.26m  53.59m  51.96m  FOUL  PASS
  3   296 Kirby, Owen         18 Prince George           50.31m  
      50.31m  46.64m  48.73m  FOUL  49.65m  48.40m
  4   200 Saunders, Scott     18 Kamloops Track &        48.39m  
      46.21m  47.44m  45.65m  48.39m  46.74m  44.61m
 
Men 16-17 Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   294 Dixon, Aaron        16 Prince George             5526  
  2   405 Clapson, Michael    17 Vancouver Thunde          4767  
 
Mixed 16-23 10000 Metre Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   182 Ezaki, Al           23 Kajaks                34:07.36  
  2   346 Macalister, Mandy   19 Unattached            37:16.06  
  3   342 Hall, Kim           22 Unattached            41:50.86  
 
Men 14-15 1500 Metre Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   261 O'Neill, Blair      14 Norwesters             8:44.42  
 --   267 Termes, Taylor      15 Oceanside Track             DQ  
 
Women 16-17 1500 Metre Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   426 Huzzey, Kaitlin     16 Victoria Track C       8:05.65  
 --   343 Hildenbrandt, Lean  16 Unattached                  DQ  
 
Men 16-17 1500 Metre Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   246 Milburn, Britino    16 Nanaimo Track Cl       8:31.34