Results from Trail Indoor T&F Meet 
Saturday, February 22, 2003
Willi Krause Fieldhouse, Trail, BC

Athletes	

Holly Heximer	   F  1994  94-38084      Jeffery Horan      M 	1994
                   			  Michael Reaka      M	1994		
Kayla Price	   F  1993	          Lucus Bouma        M	1993
Samantha Picone	   F  1993	          Cole Cara	     M	1993
Taylor Tognotti	   F  1993	          Brian Clarke       M	1993	
			                  Michael Lenarduzzi M	1993	
				          David Palmer	     M	1993	93-37751
Lauren Cantarutti  F  1992 	          Dylan Lenarduzzi   M	1992
Emilu Marino	   F  1992  92-37749      Nathan Lee	     M	1992
Naomi Reaka	   F  1992  92-37755      Michael Plamondon  M	1992
					  Greg Schlender     M	1992
Katie Newman	   F  1991  91-36140	  Brian Bickerton    M	1991
Deanna Palmer	   F  1991  91-37752	  Garrett Canzian    M	1991
					  Joseph Horan       M	1991	91-34443
Chantel Lee	   F  1990
Bethany Reaka	   F  1990  90-37754
Samantha Almquist  F  1989		  Jonathan Palmer    M	1989	89-37753
					  Brian Schlender    M	1988

2003 Results:

28 Athletes  9 Schools	Final Point Standings:
			Elementary Schools:	Webster			215
						Central (Nelson)	73
						Glenmerry		60
						Montrose		58
						Fruitvale		42
						Hume (Nelson)		42
						MacLean			36
			Middle Schools:		Trail			261
			High Schools		J. L. Crowe		45


1994 Girls (Turning 9 in 2003) (Grade 3)
Event	Name	Result	School
High Jump						
Long Jump	1.	Holly Heximer		1.99	MacLean
Shot Put	1.	Holly Heximer		2.32	MacLean
50 m		1.	Holly Heximer		9.81	MacLean
700 m		1.	Holly Heximer		3.05	MacLean

1994 Boys (Turning 9 in 2003) (Grade 3)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Michael Reaka		0.80	Hume, Nelson
		2.	Jeffrey Horan		0.75	Glenmerry
Long Jump	1.	Michael Reaka		2.08	Hume, Nelson
		2.	Jeffrey Horan		2.01	Glenmerry
Shot Put	1.	Michael Reaka		3.10	Hume, Nelson
		2.	Jeffrey Horan		2.80	Glenmerry
50 m		1.	Jeffrey Horan		10.08	Glenmerry
		2.	Michael Reaka		10.65	Hume, Nelson
700 m		1.	Jeffrey Horan		3:18	Glenmerry
		2.	Michael Reaka		3:20	Hume, Nelson

1993 Girls (Turning 10 in 2003) (Grade 4)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Taylor Tognotti		0.90	Webster
		2.	Kayla Price		0.85	Webster
			Samantha Picone		0.85	Webster
Long Jump	1.	Taylor Tognotti		2.23	Webster
		2.	Kayla Price		2.15	Webster
Shot Put	1.	Samantha Picone		5.40	Webster
		2.	Taylor Tognotti		3.42	Webster
		3.	Kayla Price		3.39	Webster
50 m		1.	Samantha Picone		8.52	Webster
		2.	Taylor Tognotti		9.75	Webster
		3.	Kayla Price		10.19	Webster
700 m		1.	Samantha Picone		2:59	Webster
		2.	Taylor Tognotti		3:02	Webster
		
1993 Boys (Turning 10 in 2003) (Grade 4)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Cole Cara		0.95	Montrose
		2.	Brian Clarke		0.90	Montrose
		3.	David Palmer		0.85	Glenmerry
Long Jump	1.	Brian Clarke		3.00	Montrose
		2.	Cole Cara		2.88	Montrose
		3.	David Palmer		2.77	Glenmerry
Shot Put	1.	Brian Clarke		4.91	Montrose
		2.	Lucas Bouma		4.83	Montrose
		3.	Cole Cara		4.75	Montrose
50 m		1.	Brian Clarke		8.80	Montrose
		2.	David Palmer		9.10	Glenmerry
		3.	Mitchel Lenarduzzi	9.18	Webster
700 m		1.	David Palmer		2:53	Glenmerry
		2.	Brian Clarke		3:19	Montrose
		3.	Lucas Bouma		3:24	Montrose

1992 Girls (Turning 11 in 2003) (Grade 5)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Lauren Cantaritti	1.00	Webster
		2.	Emily Marino		0.95	Webster
Long Jump	1.	Emily Marino		3.50	Webster
		2.	Naomi Reuka		2.90	Central, Nelson
		3.	Lauren Cantaritti	2.75	Webster
Shot Put	1.	Lauren Cantaritti	4.42	Webster
		2.	Emily Marino		3.82	Webster
		3.	Naomi Reuka		2.87	Central, Nelson
50 m		1.	Emily Marino		8.02	Webster
		2.	Lauren Cantaritti	9.01	Webster
		3.	Naomi Reuka		9.04	Central, Nelson
700 m		1.	Emily Marino		2:51	Webster
		2.	Naomi Reuka		3:08	Central, Nelson

1992 Boys (Turning 11 in 2003) (Grade 5)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Greg Schlender		1.05	FES
		2.	Nathan Lee		1.00	Webster
		3.	Michael Plamondon	0.95	Webster
Long Jump	1.	Greg Schlender		3.25	FES
		2.	Dylan Lenarduzzi	3.06	Webster
		3.	Nathan Lee		2.94	Webster
Shot Put	1.	Greg Schlender		5.88	FES
		2.	Dylan Lenarduzzi	5.25	Webster
		3.	Michael Plamondon	4.96	Webster
50 m		1.	Greg Schlender		8.21	FES
		2.	Dylan Lenarduzzi	9.15	Webster
		3.	Nathan Lee		9:17	Webster
700 m		1.	Nathan Lee		2:54	Webster
		2.	Greg Schlender		2:59	FES
		3.	Michael Plamondon	3:26	Webster
		
1991 Girls (Turning 12 in 2003) (Grade 6)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Katie Newmann		1.20	TMS
		2.	Deanna Plamer		0.90	TMS
Long Jump	1.	Katie Newmann		3.13	TMS
		2.	Deanna Plamer		2.89	TMS
Shot Put	1.	Katie Newmann		5.95	TMS
		2.	Deanna Plamer		3.68	TMS
50 m		1.	Katie Newmann		8.57	TMS
		2.	Deanna Plamer		8.80	TMS
700 m		1.	Deanna Plamer		2:45	TMS
		2.	Katie Newmann		3:13	TMS
		
1991 Boys (Turning 12 in 2003) (Grade 6)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Garrett Canzian		1.20	TMS
		2.	Brian Bickerton		1.10	Central, Nelson
		3.	Joseph Horan		0.90	TMS
Long Jump	1.	Brian Bickerton		3.75	Central, Nelson
		2.	Garrett Canzian		3.69	TMS
		3.	Joseph Horan		3.11	TMS
Shot Put	1.	Joseph Horan		7.90	TMS
		2.	Garrett Canzian		6.10	TMS
		3.	Brian Bickerton		5.44	Central, Nelson
50 m		1.	Brian Bickerton		7.86	Central, Nelson
		2.	Garrett Canzian		8.10	TMS
		3.	Joseph Horan		8.39	TMS
700 m		1.	Brian Bickerton		2:37	Central, Nelson
		2.	Garrett Canzian		2:57	TMS
		3.	Joseph Horan		3:24	TMS
		
1990 Girls (Turning 13 in 2003) (Grade 7)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Chantel Lee		1:15	TMS
Long Jump	1.	Chantel Lee		3.98	TMS
Shot Put	1.	Chantel Lee		6.19	TMS
		2.	Bethany Reaka		4.44	Central, Nelson
50 m		1.	Chantel Lee		7.80	TMS
		2.	Bethany Reaka		8.46	Central, Nelson
700 m		1.	Bethany Reaka		2:36	Central, Nelson
		2.	Chantel Lee		2:49	TMS
		
1989 Girls (Turning 14 in 2003) (Grade 8)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Samantha Almquist	1.35	TMS
Long Jump	1.	Samantha Almquist	3.73	TMS
Shot Put	1.	Samantha Almquist	5.73	TMS
50 m		1.	Samantha Almquist	8.31	TMS
700 m		1.	Samantha Almquist	2:54	TMS

1989 Boys (Turning 14 in 2003) (Grade 8)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Jonathan Palmer		1.35	TMS
Long Jump	1.	Jonathan Palmer		4.06	TMS
Shot Put	1.	Jonathan Palmer		6.92	TMS
50 m		1.	Jonathan Palmer		7.89	TMS
700 m			

1988 Boys (Turning 15 in 2003) (Grade 9)
Event	Name	Result	School
High Jump	1.	Brian Schlender		1.54	J. L. Crowe
Long Jump	1.	Brian Schlender		4.73	J. L. Crowe
Shot Put	1.	Brian Schlender		10.77	J. L. Crowe
50 m		1.	Brian Schlender		7.14	J. L. Crowe
700 m		1.	Brian Schlender		2:29	J. L. Crowe