Licensed to Kamloops Track & Field Club         Hy-Tek's Meet Manager 3/20/2005
                     BCA 2004 JD Provincial Championships                      
                  Kamloops T&F Club supported by the Blazers                   
             Hillside Stadium, Kamloops  - 7/23/2004 to 7/25/2004              
                                    Results                                    
 
Girls 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 14.5h  1983        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 15.0h  1987        Record, Jamilla, BS                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            15.66      15.82   NWI 
  2   380 van Ryswyk, Kathry  95 Unattached             16.46      16.05   NWI 
  3   276 Ferguson, Claire    95 Kamloops,Kamloops,     16.00      16.08   NWI 
  4   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears            16.05      16.22   NWI 
  5   192 Medland - Marchen,  95 KELO,BC, BC            16.47      16.28   NWI 
  6   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears            16.90      16.40   NWI 
  7    20 Gage, Carrie        95 Campbell River         16.41      16.79   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.1h  1984        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 14.1h  1995        Mensah, Yvonne, SOF                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    85 Eedy, Brianna       94 Vernon Athletics       14.74      14.30   NWI 
  2    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River         15.17      14.47   NWI 
  3   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs               15.81      15.29   NWI 
  4   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            15.93      15.73   NWI 
  5   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George          16.21      15.81   NWI 
  6   381 Hamm, Sydney        94 Trail                  17.20      16.43   NWI 
  7     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            16.72      16.91   NWI 
 
Girls 11 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.5h  1985        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 13.4h  1996        Welch, Lauren, VOC                          
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                14.70      14.07   NWI 
  2    82 Stewart, Hayley     93 Unattached             14.33      14.19   NWI 
  3    47 White, Madeleine    93 Burnaby Striders       14.50      14.34   NWI 
  4    80 Welsh, Courtney     93 Nanaimo                15.35      14.90   NWI 
  5   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               15.49      15.50   NWI 
  6   168 Dosanjh, Harman     93 Universal              16.07      15.76   NWI 
  7    87 Zawadzki, Amanda    93 Cheetahs               16.45      16.29   NWI 
  8   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops               16.17      16.36   NWI 
 
Girls 12 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.3h  1988        Vuu, Sandra, VOC                            
Top 10  10th: # 12.9h  1990        Parisotto, Alita, TRA                       
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    49 Ellis, Morgan       92 Burnaby Striders       13.65      13.28   NWI 
  2    48 Lawrence, Amy       92 Burnaby Striders       13.95      13.70   NWI 
  3    90 Maric, Tamara       92 Cheetahs               14.41      14.07   NWI 
  4    32 Dobell, Tegan       92 West Van Track,West    15.04      14.36   NWI 
  5    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                14.48      14.41   NWI 
  6   231 Lee, Justine        92 Thunderbirds           15.18      14.75   NWI 
  7   210 Di Maria, Samantha  92 KELO,BC, BC            15.19      14.86   NWI 
  8   367 Vandermale, Annie   92 Cougars                15.01      14.88   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.28  1998        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 12.6h  1991        Parisotto, Alita, TRA                       
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    63 Stasiak, Natalie    91 Norwesters             12.82      12.69   NWI 
  2   326 Nettey, Christabel  91 South Fraser           13.00      12.81   NWI 
  3   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     13.41      13.34   NWI 
  4    38 Clark, Emily        91 Alberni Valley         13.61      13.53   NWI 
  4   362 Law, Christine      91 Cougars                13.49      13.53   NWI 
  6    45 Webster, Megan      91 Unattached             13.85      13.78   NWI 
  7   365 Hanson, Stefani     91 Cougars                13.86      13.91   NWI 
  8   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                13.91      14.00   NWI 
 
Girls 14 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.0h  1980        Martin, Linda, FLYY                         
Top 10  10th: # 12.54  1998        Onyejekwe, Cindy, BS                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    51 Lawrence, Becky     90 Burnaby Striders       13.07      12.96   0.4 
  2    99 Lucarino, Lisa      90 Cheetahs               13.24      13.09   0.4 
  3    98 Lowe, Christine     90 Cheetahs               13.25      13.20   0.4 
  4   396 Bertram, Shauna     90 Peninsula              13.45      13.34   0.4 
  5   225 Liu, Natalie        90 Thunderbirds           13.60      13.38   0.4 
  6    52 Quinn, Miranda      90 Burnaby Striders       13.71      13.52   0.4 
  7   198 Daser, Jessica      90 KELO,BC, BC            13.83      13.67   0.4 
  8   146 Szigeti, Amanda     90 Kajaks                 13.87      13.93   0.4 
 
Girls 15 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.94  2000        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 12.63  1998        Wong, Sally, VOC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   193 Di Maria, Jenna     89 KELO,BC, BC                       13.29   NWI 
  2     1 Kane, Brianna       89 Sunshine Coast         13.64      13.31   NWI 
  3   152 Boyd, Jenny         89 Kajaks                 13.64      13.53   NWI 
  4   385 Donner, Claire      89 Trail                  13.89      13.64   NWI 
  5   216 Mazumder, Rinita    89 Victoria T&F           14.64      14.18   NWI 
  6   196 Sander, Katelynn    89 KELO,BC, BC                       14.37   NWI 
  7   183 Barillaro, Lindsay  89 KELO,BC, BC                       14.40   NWI 
 
Girls 9 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 30.4h  1979        Kempf, Kelly, LM                            
Top 10  10th: # 31.7h  1995        Kraby, Alison, PG                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            33.42      32.40   NWI 
  2   232 Chan, Candice       95 Thunderbirds                      33.18   NWI 
  3    20 Gage, Carrie        95 Campbell River         34.54      33.53   NWI 
  4   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears            33.56      33.59   NWI 
  5   192 Medland - Marchen,  95 KELO,BC, BC                       34.16   NWI 
  6   380 van Ryswyk, Kathry  95 Unattached             34.54      34.60   NWI 
  7   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears            34.50      34.64   NWI 
  8   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears            40.56      38.20   NWI 
 
Girls 10 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 27.3h  1984        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 29.5h  1994        Bayley, Krysia, KAJ                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    85 Eedy, Brianna       94 Vernon Athletics       30.64      30.79   NWI 
  2    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River         31.28      31.75   NWI 
  3   188 Maryschuk, Sarah    94 KELO,BC, BC            32.03      32.12   NWI 
  4   317 Karidio, Aisha      94 Prince George          32.36      32.50   NWI 
  5   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs               32.08      33.37   NWI 
  6   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George          33.51      33.92   NWI 
  7   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            33.07      34.81   NWI 
  8     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            33.85      36.01   NWI 
 
Girls 11 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 26.6h  1985        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 28.2h  1996        Mensah, Yvonne, SOF                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                29.97      29.79   NWI 
  2   246 Salway, Madysen     93 Ridge Rockets          30.59      30.08   NWI 
  3    47 White, Madeleine    93 Burnaby Striders       30.11      30.20   NWI 
  4    82 Stewart, Hayley     93 Unattached             30.36      30.31   NWI 
  5   170 Kahlon, Saveena     93 Universal              31.81      31.70   NWI 
  6    80 Welsh, Courtney     93 Nanaimo                31.29      31.71   NWI 
  7   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               31.82      31.75   NWI 
  8   168 Dosanjh, Harman     93 Universal              33.45      33.73   NWI 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 25.92  2002        Nettey, Sabrina, SOF                        
Top 10  10th: # 26.7h  1990        Wendt, Maggie, NORW                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    49 Ellis, Morgan       92 Burnaby Striders       27.66      27.02   NWI 
  2    48 Lawrence, Amy       92 Burnaby Striders       28.40      27.90   NWI 
  2    50 Vogt, Abbey         92 Burnaby Striders       28.39      27.90   NWI 
  4   139 DeFaye, Amanda      92 Kajaks                 28.80      28.39   NWI 
  5   231 Lee, Justine        92 Thunderbirds           30.70      30.77   NWI 
  6    32 Dobell, Tegan       92 West Van Track,West    30.99      31.03   NWI 
  7   247 Trybuch, Rachel     92 Ridge Rockets          31.17      31.27   NWI 
  8    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                30.32      31.28   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 25.5h  1987        Noel, Camille, VOC                          
Top 10  10th: # 26.3h  1991        Parisotto, Alita, TRA                       
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    63 Stasiak, Natalie    91 Norwesters             26.36      26.73   NWI 
  2   213 Nelson, Kaitlin     91 Victoria T&F           27.30      27.68   NWI 
  3   362 Law, Christine      91 Cougars                27.75      27.95   NWI 
  4   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     27.50      28.42   NWI 
  5   620 Parlee, Kassie      91 Vernon Athletics       27.88      28.53   NWI 
  6    45 Webster, Megan      91 Unattached             28.39      28.69   NWI 
  7   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                28.35      28.89   NWI 
  8    38 Clark, Emily        91 Alberni Valley         28.36      29.57   NWI 
 
Girls 14 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 25.13  1998        Bayley, Krysha, CC                          
Top 10  10th: # 25.8h  1985        Middlemass, K., VOC                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    51 Lawrence, Becky     90 Burnaby Striders       27.05      26.69  -2.1 
  2   396 Bertram, Shauna     90 Peninsula              27.42      27.36  -2.1 
  3    99 Lucarino, Lisa      90 Cheetahs               27.73      28.02  -2.1 
  4   146 Szigeti, Amanda     90 Kajaks                 28.18      28.17  -2.1 
  5   198 Daser, Jessica      90 KELO,BC, BC            28.18      28.41  -2.1 
  6   225 Liu, Natalie        90 Thunderbirds           28.01      28.89  -2.1 
  7   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton              29.50      30.38  -2.1 
 
Girls 15 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 24.57  2000        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 25.5h  1984        Copner, Emma, KAM                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   193 Di Maria, Jenna     89 KELO,BC, BC                       26.94  +0.0  26.94
  2     1 Kane, Brianna       89 Sunshine Coast         27.34      26.99  +0.0 
  3   350 Anderson, Britnee   89 Cougars                28.24      27.24  +0.0 
  4   605 Grant, Maya         89 Unattached                        27.60  +0.0 
  5   385 Donner, Claire      89 Trail                  28.52      27.87  +0.0 
  6   196 Sander, Katelynn    89 KELO,BC, BC                       29.96  +0.0 
 
Girls 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================================
Top 10 - 1st: R 68.3h  1992        Martin, Shannon, SOF                        
Top 10  10th: # 72.5h  1989        Boylan, Ange, SOF                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            78.59      76.49  
  2    20 Gage, Carrie        95 Campbell River       1:25.14      79.02  
  3   380 van Ryswyk, Kathry  95 Unattached                        79.49  
 
Girls 10 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 63.4h  1984        Noel, Camille, KAJ                          
Top 10  10th: # 67.8h  1995        Peterson, Laura, SOF                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River         76.14      73.47   2 
  2   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            75.65      73.91   2 
  3   317 Karidio, Aisha      94 Prince George                     75.40   1 
  4     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola          1:23.76      78.73   2 
  5   289 Egger, Vanessa      94 Kamloops,Westwold,                78.77   1 
  6    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters             76.10      79.93   2 
  7   242 Dunlop, Janae       94 Ridge Rockets        1:24.14    1:23.41   2 
  8   381 Hamm, Sydney        94 Trail                           1:23.46   1 
  9    22 Trenholme, Chyanne  94 Campbell River       1:27.14    1:25.53   2 
 
Girls 11 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 60.3h  1996        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 63.4h  1990        Hanson-Monnie, Hazel, CC                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                71.24      67.22   2 
  2   170 Kahlon, Saveena     93 Universal              68.44      67.63   2 
  3    47 White, Madeleine    93 Burnaby Striders       69.26      69.59   2 
  4   246 Salway, Madysen     93 Ridge Rockets          69.14      70.87   2 
  5   254 Beckett, Emma       93 Valley Royals          78.14      71.49   2 
  6   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               72.84      74.34   2 
  7   310 Hamilton, Colleen   93 Prince George                   1:25.74   2 
 
Girls 12 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 59.3h  1986        Noel, Camille, VOC                          
Top 10  10th: # 62.2h  1991        Hanson-Monnie, Hazel, SOF                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    49 Ellis, Morgan       92 Burnaby Striders       63.14      60.84#  2 
  2    50 Vogt, Abbey         92 Burnaby Striders       64.77      63.07   2 
  3    48 Lawrence, Amy       92 Burnaby Striders                  63.67   1 
  4   139 DeFaye, Amanda      92 Kajaks                 67.14      63.88   2 
  5   634 Deacon, Chantelle   92 KELO                              66.70   1 
  6    32 Dobell, Tegan       92 West Van Track,West    70.71      67.43   2 
  7    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs                72.20      68.63   2 
  8    23 Charlesworth, Emil  92 Campbell River         71.14      68.80   2 
  9   140 Boyd, Hayley        92 Kajaks                            70.99   1 
 10   203 Burke, Bechah       92 KELO,BC, BC                       74.39   1 
 11    84 Eedy, Danielle      92 Vernon Athletics                1:28.04   1 
 
Girls 13 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 58.2h  1973        Duncan, Val, NORW                           
Top 10  10th: # 60.2h  1984        Middlemass, Keesha, KAJ                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   213 Nelson, Kaitlin     91 Victoria T&F           60.94      59.97#  2 
  2   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                65.44      64.31   2 
  3   618 Neilson, Monica     91 Vernon Athletics                  64.87   1 
  4   229 Marpole-Bird, Moni  91 Thunderbirds           67.14      67.19   2 
  5   171 Kang, Monica        91 Universal              67.14      67.80   2 
  6    38 Clark, Emily        91 Alberni Valley         68.77      68.65   2 
  7   625 Aeichele, Clara     91 Kamloops                          71.58   2 
  8   361 Kirk, Annika        91 Cougars                74.14      73.81   2 
  9   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                69.14      76.01   2 
 10   619 Reekie, Colby       91 Vernon Athletics                  76.94   1 
 
Girls 14 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 57.3h  1981        Wagner, Chris, SOF                          
Top 10  10th: # 58.8h  1983        Melhado, Joy, CC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   607 Peragine, Michelle  90 Burnaby Striders       61.00      61.55   2 
  2    96 Cukor, Alexandra    90 Cheetahs               62.64      62.33   2 
  3   358 Kehler-Stevens, Am  90 Cougars                63.64      62.51   2 
  4    53 Vogt, Emma          90 Burnaby Striders                  63.40   1 
  5   282 Poeppel, Jami       90 Kamloops,Kamloops,     66.35      64.51   2 
  6   251 Meehan, Erin        90 Valley Royals          65.14      67.17   2 
  7    13 Milburn, Preeya     90 Van. Isl.Sports        68.14      67.46   1 
  8   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton              64.49      67.69   2 
  9   142 Ling, Grace         90 Kajaks                 70.14      67.76   1 
 10   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F       69.44      68.58   1 
 11   117 Riva, Lauren        90 Oceanside              70.40      68.75   1 
 
Girls 15 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 55.5h  1983        Bower, Darcia, SOF                          
Top 10  10th: # 58.2h  1995        Dennis, Heather, VR                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   105 Shaw, Angela        89 Mustangs               58.83      57.80#  2 
  2     1 Kane, Brianna       89 Sunshine Coast         60.04      59.20   2 
  3   349 Forbes, Kelly       89 Cougars                61.12      60.66   2 
  4   149 Imlach, Brittany    89 Kajaks                 64.34      63.47   1 
  5    11 Palibroda, Emily    89 Sub Zero               62.14      63.79   2 
  6   151 Stutz, Linda        89 Kajaks                 63.14      64.07   2 
  7   350 Anderson, Britnee   89 Cougars                64.52      65.12   1 
  8   215 DePaoli, Tamara     89 Victoria T&F           63.14      65.82   2 
  9   297 Martinson, Melissa  89 Prince George                     67.26   1 
 
Girls 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:38.2h  1992        Martin, Shannon, SOF                      
Top 10  10th: # 2:48.04  2001        Grieve, Jessica, LM                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears          2:56.00    2:57.64  
  2   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears          3:13.91    3:03.51  
  3   334 Butler, Colleen     95 South Fraser                    3:19.56  
  4   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears          3:18.00    3:27.30  
 
Girls 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:31.9h  1989        Hanson-Monnie, Hazel, CC                  
Top 10  10th: # 2:38.6h  1993        Martin, Shannon, SOF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   127 Sands, Madison      94 Golden Ears          2:46.95    2:49.79  
  2   332 Dakha, Moneeka      94 South Fraser         2:42.00    2:52.96  
  3    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters           2:48.88    2:54.02  
  4   289 Egger, Vanessa      94 Kamloops,Westwold,              2:57.96  
  5   317 Karidio, Aisha      94 Prince George                   3:03.30  
  6    22 Trenholme, Chyanne  94 Campbell River       3:08.00    3:10.99  
 
Girls 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:25.8h  1994        Martin, Shannon, SOF                      
Top 10  10th: # 2:32.0h  1990        Neiszner, Kim, BS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   207 Schoch, Sasha       93 KELO,BC, BC                     2:34.70  
  2   170 Kahlon, Saveena     93 Universal            2:36.00    2:36.07  
  3   331 Smith, Vanessa      93 South Fraser         2:36.80    2:39.05  
  4   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs             2:48.24    2:53.07  
  5    41 Hawkins, Julia      93 Unattached           1:49.20    2:53.39  
  6   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops             2:54.47    3:07.70  
  7   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                      3:23.79  
 
Girls 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:17.4h  1996        Bennett, Stephanie, NORW                  
Top 10  10th: # 2:25.0h  1984        McConnell, Rosemary, CC                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    50 Vogt, Abbey         92 Burnaby Striders     2:25.88    2:26.30  
  2   139 DeFaye, Amanda      92 Kajaks                          2:34.06  
  3    23 Charlesworth, Emil  92 Campbell River       2:32.00    2:41.56  
  4   250 Butterworth, Alyci  92 Rupert               2:46.39    2:46.80  
  5    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs              2:45.10    2:49.16  
  6    33 Crofts, Anna        92 West Van Track,West  2:52.76    3:03.63  
  7   608 Sandhu, Maneisha    92 Burnaby Striders                3:20.53  
 --   634 Deacon, Chantelle   92 KELO                                DNF  
 
Girls 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:17.7h  1973        Duncan, Val, NORW                         
Top 10  10th: # 2:21.0h  1985        Healey, Lara, NAN                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   214 Johnson, Justine    91 Victoria T&F         2:26.00    2:25.06  
  2   255 Teer, A;eaj         91 Valley Royals        2:31.00    2:31.64  
  3   313 Newman, Jillian     91 Prince George        2:41.97    2:33.16  
  4   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo              2:34.80    2:36.60  
  5   171 Kang, Monica        91 Universal                       2:41.66  
  6   329 Dakha, Maneesha     91 South Fraser         2:39.00    2:41.70  
  7   114 Kits, Alisa         91 Mustangs             2:49.42    2:41.96  
  8   132 Clark, Alyssa       91 Golden Ears          2:48.53    2:45.68  
  9    37 McCulligh, Maureen  91 Alberni Valley       2:44.00    2:47.36  
 --   213 Nelson, Kaitlin     91 Victoria T&F         2:23.00        DNF  
 
Girls 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:14.2h  1974        Duncan, Val, NORW                         
Top 10  10th: # 2:18.1h  1977        Wallis, Caroline, WCTC                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    24 Trenholme, Stephan  90 Campbell River       2:18.80    2:20.31  
  2    31 Crofts, Helen       90 West Van Track,West  2:15.98    2:22.48  
  3   206 Schoch, Teegan      90 KELO,BC, BC                     2:23.49  
  4   217 Therrien, Brittany  90 Victoria T&F         2:32.00    2:27.02  
  5    53 Vogt, Emma          90 Burnaby Striders     2:27.06    2:28.14  
  6   358 Kehler-Stevens, Am  90 Cougars              2:21.00    2:31.64  
  7    96 Cukor, Alexandra    90 Cheetahs             2:31.50    2:32.29  
  8   142 Ling, Grace         90 Kajaks               2:38.00    2:35.33  
  9   251 Meehan, Erin        90 Valley Royals        2:30.00    2:35.59  
 10   145 Santa Cruz, Stepha  90 Kajaks                          2:40.03  
 11   117 Riva, Lauren        90 Oceanside            2:42.00    2:40.80  
 12   143 Warwick, Heather    90 Kajaks               2:36.00    2:43.76  
 13   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton            2:38.00    2:45.91  
 
Girls 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:11.9h  1979        Wellman, Pat, FLYY                        
Top 10  10th: # 2:15.8h  1990        Bowles, Shannon, AR                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   105 Shaw, Angela        89 Mustangs             2:20.06    2:13.33# 
  2    65 Groenewoud, Chante  89 Norwesters           2:17.00    2:19.58  
  3   149 Imlach, Brittany    89 Kajaks               2:27.00    2:22.41  
  4    11 Palibroda, Emily    89 Sub Zero             2:31.00    2:30.98  
  5   151 Stutz, Linda        89 Kajaks               2:27.00    2:33.69  
  6   215 DePaoli, Tamara     89 Victoria T&F         2:19.00    2:34.60  
  7   297 Martinson, Melissa  89 Prince George        2:34.43    2:36.34  
  8   292 Rose, Courtney      89 Penticton            2:34.00    2:38.21  
 
Girls 9 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears          6:28.98    6:20.87  
  2   334 Butler, Colleen     95 South Fraser                    7:30.46  
 
Girls 10 1500 Meter Run
================================================================================
 10 Top 10 -: R 5:12.4h  1990        Boylan, Ange, SOF                         
10 Top 10  1: # 5:24.6h  1992        Huber, Stephanie, KAJ                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   127 Sands, Madison      94 Golden Ears          5:34.72    5:42.94  
  2   332 Dakha, Moneeka      94 South Fraser         5:43.00    5:53.08  
  3    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters           5:48.73    6:08.23  
  4   208 Sandhar, Rachelle   94 KELO,BC, BC                     6:19.97  
 
Girls 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 5:04.4h  1974        Wallis, Caroline, WCTC                    
Top 10  10th: # 5:10.2h  1984        Bertoia, Andrea, KEL                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   207 Schoch, Sasha       93 KELO,BC, BC                     5:17.99  
  2   331 Smith, Vanessa      93 South Fraser         5:17.00    5:31.48  
  3   254 Beckett, Emma       93 Valley Royals        5:56.00    5:52.89  
  4   246 Salway, Madysen     93 Ridge Rockets                   6:39.08  
  5   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                      7:25.69  
 
Girls 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:43.8h  1996        Bennett, Stephanie, NORW                  
Top 10  10th: # 5:00.9h  1994        Huber, Stephanie, KAJ                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    23 Charlesworth, Emil  92 Campbell River       5:27.00    5:23.67  
  2   634 Deacon, Chantelle   92 KELO                            5:28.11  
  3   250 Butterworth, Alyci  92 Rupert               5:28.00    5:47.57  
  4    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs              6:06.60    6:06.13  
 
Girls 13 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:44.2h  1985        Peterson, Laura, ABB                      
Top 10  10th: # 4:52.9h  1976        Chalmers, Angela, NON                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   214 Johnson, Justine    91 Victoria T&F         4:54.00    4:59.92  
  2   255 Teer, A;eaj         91 Valley Royals        5:05.00    5:11.26  
  3   213 Nelson, Kaitlin     91 Victoria T&F         5:15.00    5:16.30  
  4   382 Palmer, Deanna      91 Trail                5:32.70    5:25.12  
  5   313 Newman, Jillian     91 Prince George        5:47.52    5:27.63  
  6   230 Digby, Katherine    91 Thunderbirds                    5:28.88  
  7   114 Kits, Alisa         91 Mustangs             5:25.01    5:36.77  
  8    37 McCulligh, Maureen  91 Alberni Valley                  5:46.21  
  9   329 Dakha, Maneesha     91 South Fraser         5:35.00    5:54.72  
 10   132 Clark, Alyssa       91 Golden Ears          5:54.61    5:58.76  
 
Girls 14 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:39.4h  1994        Inman, Courtney, VR                       
Top 10  10th: # 4:44.7h  1984        Myall, Marine, VR                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    24 Trenholme, Stephan  90 Campbell River                  4:54.45  
  2   206 Schoch, Teegan      90 KELO,BC, BC                     5:00.42  
  3   358 Kehler-Stevens, Am  90 Cougars              4:56.00    5:05.16  
  4    53 Vogt, Emma          90 Burnaby Striders     5:07.22    5:05.81  
  5   217 Therrien, Brittany  90 Victoria T&F         5:15.00    5:24.55  
  6   117 Riva, Lauren        90 Oceanside            5:19.00    5:28.11  
  7   115 Kits, Rebecca       90 Mustangs             5:26.73    5:30.29  
  8   142 Ling, Grace         90 Kajaks               5:22.00    5:30.47  
  9   252 Arden, Courtney     90 Valley Royals                   5:37.65  
 10   383 Reaka, Bethany      90 Trail                6:08.40    5:47.93  
 11   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton            5:42.00    5:54.44  
 12   145 Santa Cruz, Stepha  90 Kajaks                          6:01.15  
 
Girls 15 Year Olds 1500 Meter Run
=========================================================================
Top 10 - 1st: R 4:33.6h  1979        Wellman, Pat, FLYY                        
Top 10  10th: # 4:42.5h  1990        Bowless, Shannon, VTF                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   104 Lotnick, Samantha   89 Mustangs             5:05.58    4:49.14  
  2   149 Imlach, Brittany    89 Kajaks               4:56.00    5:03.33  
  3   151 Stutz, Linda        89 Kajaks               5:09.00    5:19.03  
  4    11 Palibroda, Emily    89 Sub Zero             5:19.00    5:22.92  
  5   292 Rose, Courtney      89 Penticton            5:15.00    5:30.47  
  6   297 Martinson, Melissa  89 Prince George        5:40.28    5:42.52  
  7   215 DePaoli, Tamara     89 Victoria T&F         5:05.00    5:46.69  
 
Girls 13 3000 Meter Run
=========================================================================
 13 Top 10 -: R 10:15.2h  1986        Foley, Cindy, RMT                        
13 Top 10  1: # 10:38.9h  1981        Mawby, Jennifer, KAJ                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   214 Johnson, Justine    91 Victoria T&F        10:54.00   11:43.52  
  2   382 Palmer, Deanna      91 Trail               11:59.50   12:04.33  
 
Girls 14 3000 Meter Run
=========================================================================
 14 Top 10 -: R 10:05.9h  1987        Foley, Cindy, RMT                        
14 Top 10  1: # 10:25.7h  1982        Embacher, Louise, VR                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   252 Arden, Courtney     90 Valley Royals       12:17.00   12:00.98  
  2   115 Kits, Rebecca       90 Mustangs                       12:21.18  
  3   148 Daviel, Melisendra  90 Kajaks                         12:29.35  
  4   383 Reaka, Bethany      90 Trail               13:24.40   12:42.03  
  5   641 Amos, Jennifer      90 Unattached                     12:49.35  
  6   117 Riva, Lauren        90 Oceanside           11:41.00   13:42.29  
 
Girls 15 3000 Meter Run
=========================================================================
15 Top 10  1: # 10:25.4h  1982        Cankell, Christy, VR                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   104 Lotnick, Samantha   89 Mustangs               11.49   10:57.03  
  2   233 Digby, Erica        89 Thunderbirds                   11:50.31  
 
Girls 9 800 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   137 Daviel, Petranella  95 Kajaks                          6:45.63  
 
Girls 11 800 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    80 Welsh, Courtney     93 Nanaimo              5:28.90    6:19.43  
 
Girls 12 800 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F     4:36.36    5:19.65  
 
Girls 13 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
 13 Top 10 -: R 8:26.37  2000        Bennie, Tiffany, NAN                      
13 Top 10  1: # 9:49.37  1999        Clarke, Kristin, NAN                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   361 Kirk, Annika        91 Cougars              9:19.00    9:27.04# 
  2   366 Tranfield, Emily    91 Cougars              9:35.00    9:35.73# 
  3   620 Parlee, Kassie      91 Vernon Athletics               10:44.71  
 
Girls 14 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
 14 Top 10 -: R 8:10.50  2001        Huzzey, Kaitlin, VTC                      
14 Top 10  1: # 9:20.63  2000        Scott, Richelle, VTF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   354 Supeene, Dalyce     90 Cougars              7:52.00    8:07.02R 
  2   143 Warwick, Heather    90 Kajaks                          8:34.05# 
  3   352 Wilde, Amy          90 Cougars              8:49.00    8:49.16# 
  4   353 Meade, Courtenay    90 Cougars              8:28.00    8:53.72# 
  5   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F     9:37.00   10:05.35  
 
Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.6334m  21"
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.25  2001        Denley, Claire, NORW                        
Top 10  10th: # 12.34  2001        Cochrane, Tegan, KEL                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   232 Chan, Candice       95 Thunderbirds                      12.39   NWI  1 
  2    20 Gage, Carrie        95 Campbell River                    12.51   NWI  1 
  3   276 Ferguson, Claire    95 Kamloops,Kamloops,     12.35      12.78   NWI  2 
  4   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            13.68      13.07   NWI  2 
  5   380 van Ryswyk, Kathry  95 Unattached             12.74      13.08   NWI  2 
  6   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears                       13.40   NWI  1 
  7   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears            12.92      13.53   NWI  2 
  8   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears            13.81      14.10   NWI  2 
  9   137 Daviel, Petranella  95 Kajaks                            14.33   NWI  1 
 10   334 Butler, Colleen     95 South Fraser                      14.86   NWI  1 
 
Girls 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.6096m  24"
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.71  2000        Lowe, Christine, CC                         
Top 10  10th: # 11.52  2001        Cousens, Ashley, CVC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                    11.00#  NWI  1 
  2   333 Graf, Serena        94 South Fraser           12.31      11.87   NWI  2 
  3   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs               12.70      12.23   NWI  2 
  4    85 Eedy, Brianna       94 Vernon Athletics                  12.58   NWI  1 
  5     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            13.91      13.07   NWI  2 
  6   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George                     13.12   NWI  1 
  7    22 Trenholme, Chyanne  94 Campbell River                    13.15   NWI  1 
  8   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            12.35      13.39   NWI  2 
  9   616 Gmeinweser, Angela  94 Vernon Athletics                  13.46   NWI  1 
 10    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters             12.59      13.55   NWI  2 
 11   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,     13.94      13.71   NWI  2 
 12   197 Marshall, Chelsea   94 KELO,BC, BC                       14.09   NWI  1 
 12   243 Williams, Angie     94 Ridge Rockets                     14.09   NWI  2 
 14   609 Sandhu, Mikayla     94 Burnaby Striders                  14.66   NWI  1 
 15   194 Watters, Brittany   94 KELO,BC, BC                       14.74   NWI  1 
 16   381 Hamm, Sydney        94 Trail                  15.15      14.75   NWI  2 
 
Girls 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.6096m   24
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.08  2000        Widsten, Kaitlyn, BEL                       
Top 10  10th: # 10.68  2000        Sekhon, Vanessa, WVTC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   321 Palm, Jade          93 Unattached             10.33      10.92   NWI  2 
  2   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               11.24      11.20   NWI  2 
  3   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops                          11.71   NWI  2 
  4   138 Young, Sky          93 Kajaks                            11.90   NWI  2 
  5    87 Zawadzki, Amanda    93 Cheetahs                          11.94   NWI  1 
  6   245 Lemaigre, Amanda    93 Ridge Rockets                     13.01   NWI  1 
  7   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                        13.42   NWI  1 
  8   311 Hepburn, Taryn      93 Prince George                     13.45   NWI  1 
  9    82 Stewart, Hayley     93 Unattached             10.35      15.86   NWI  2 
 10   310 Hamilton, Colleen   93 Prince George                     17.01   NWI  2 
 
Girls 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.6858m   27
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 12.4h  1983        Thiele, Lisa, SOF                           
Top 10  10th: # 12.9h  1994        Jackson, Natalie, BS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1    89 Cunningham, Jenna   92 Cheetahs                          13.90   NWI 
  2   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F       15.04      14.33   NWI 
  3    90 Maric, Tamara       92 Cheetahs                          15.10   NWI 
  4    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                13.46      15.48   NWI 
  5   274 Farren, Hilary      92 Kamloops,Kamloops,     16.92      16.20   NWI 
  6   367 Vandermale, Annie   92 Cougars                15.81      16.27   NWI 
  7   608 Sandhu, Maneisha    92 Burnaby Striders                  18.50   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.762m   30"
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.11  1998        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 12.5h  1991        Parisotto, Alita, TRA                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   326 Nettey, Christabel  91 South Fraser           12.79      12.47#  NWI  1 
  2   618 Neilson, Monica     91 Vernon Athletics                  13.50   NWI  2 
  3   360 Cousens, Ashley     91 Cougars                13.84      13.68   NWI  1 
  4   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                13.95      14.00   NWI  1 
  5   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,     14.95      14.56   NWI  1 
  6   366 Tranfield, Emily    91 Cougars                14.94      14.73   NWI  1 
  7   615 Cochrane, Olivia    91 Vernon Athletics                  15.55   NWI  2 
  8   622 Pretty, Christen    91 Kamloops                          16.94   NWI  2 
 
Girls 14 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.762m   30"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 11.5h  1986        Colluney, Michaela, SOF                     
Top 10  10th: # 12.0h  1996        Jackson, Natalie, BS                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1    98 Lowe, Christine     90 Cheetahs               13.00      12.56  -0.6 
  2    97 Fraser, Nicolle     90 Cheetahs               13.57      13.31  -0.6 
  3   187 De Vries, Courtney  90 KELO,BC, BC            13.33      13.48  -0.6 
  4    13 Milburn, Preeya     90 Van. Isl.Sports        13.36      13.61  -0.6 
  5    31 Crofts, Helen       90 West Van Track,West    13.86      13.67  -0.6 
  6   251 Meehan, Erin        90 Valley Royals          14.80      14.15  -0.6 
  7   352 Wilde, Amy          90 Cougars                14.74      14.92  -0.6 
 
Girls 15 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.762m   30"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 11.67  2000        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 11.9h  1989        McGee, Nikki, PR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   350 Anderson, Britnee   89 Cougars                13.34      13.12  -3.1 
  2    65 Groenewoud, Chante  89 Norwesters             13.04      13.73  -3.1 
  3   385 Donner, Claire      89 Trail                  13.80      14.02  -3.1 
  4   324 Neveu, Karly        89 South Fraser                      14.08  -3.1 
  5   183 Barillaro, Lindsay  89 KELO,BC, BC                       15.13  -3.1 
  6   384 Almquist, Samantha  89 Trail                  14.94      15.37  -3.1 
  7   293 Pighin, Brooke      89 Alberni Valley         14.40      16.08  -3.1 
 
Girls 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6096m  24"
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 30.5h  1991        Anstey, Tamsin, NORW                        
Top 10  10th: # 31.7h  1984        Richardson, Cathy, CVC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    82 Stewart, Hayley     93 Unattached                        33.34   NWI 
  2   170 Kahlon, Saveena     93 Universal                         33.74   NWI 
  3   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               35.53      35.46   NWI 
  4    86 Cukor, Aleia        93 Cheetahs                          36.56   NWI 
 
Girls 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6096m  24"
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 29.80  2001        Arrais, Amanda, VTC                         
Top 10  10th: # 31.07  2002        Hopp, Carly, VTF                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    89 Cunningham, Jenna   92 Cheetahs                          33.36   NWI 
  2   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F       34.68      33.81   NWI 
  3    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                31.70      34.08   NWI 
  4    23 Charlesworth, Emil  92 Campbell River         36.00      37.49   NWI 
 
Girls 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6858m  27"
========================================================================================
Top 10 - 1st: R 28.0h  1990        Hancheroff, Leanne, NORW                    
Top 10  10th: # 29.3h  1992        Hanson-Monnie, Hazel, CC                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   618 Neilson, Monica     91 Vernon Athletics                  30.81   NWI  1 
  2   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     31.19      30.86   NWI  2 
  3   620 Parlee, Kassie      91 Vernon Athletics                  31.36   NWI  1 
  4   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                31.04      31.41   NWI  2 
  5   229 Marpole-Bird, Moni  91 Thunderbirds           32.54      32.62   NWI  2 
  6   360 Cousens, Ashley     91 Cougars                31.84      32.63   NWI  2 
  7   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                30.89      32.74   NWI  2 
  8   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,     34.13      33.38   NWI  1 
 
Girls 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 0.762m   30"
================================================================================
Top 10 - 1st: R 44.1h  1996        Jackson, Natalie, BS                        
Top 10  10th: # 49.35  1998        Johnstone, Rebecca, WVAN                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    98 Lowe, Christine     90 Cheetahs               47.24      46.99# 
  2    13 Milburn, Preeya     90 Van. Isl.Sports        49.94      50.39  
  3   251 Meehan, Erin        90 Valley Royals          52.44      52.72  
  4   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F       55.74      56.36  
 
Girls 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 0.762m   30"
================================================================================
Top 10 - 1st: R 45.92  2002        Boss, Traci, CC                             
Top 10  10th: # 47.81  1999        Simpson, Laura, WVAN                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   349 Forbes, Kelly       89 Cougars                46.14      46.18# 
  2   350 Anderson, Britnee   89 Cougars                49.94      49.94  
  3   605 Grant, Maya         89 Unattached                        51.82  
  4   183 Barillaro, Lindsay  89 KELO,BC, BC                       53.21  
  5   196 Sander, Katelynn    89 KELO,BC, BC                       57.07  
 
Girls 14 1500 Meter Steeplechase 0.762m  30"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    31 Crofts, Helen       90 West Van Track,West             5:26.32  
  2   252 Arden, Courtney     90 Valley Royals        5:32.00    6:05.86  
  3   148 Daviel, Melisendra  90 Kajaks                          6:20.86  
  4   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F     6:37.00    6:39.02  
 
Girls 15 1500 Meter Steeplechase 0.762m  30"
================================================================================
 15 Top 10 -: R 5:37.80  2002        Mancell, Heather, CC                      
15 Top 10  1: # 6:56.80  2002        Bourne, Jennifer, BBY                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    65 Groenewoud, Chante  89 Norwesters           5:20.00    5:17.58R 
 
Girls 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Golden Ears Athletics  'A'                                     63.55  
 
Girls 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kamloops Track and Field Club  'A'                             67.61  
     1) 276 Ferguson, Claire 95         2) 289 Egger, Vanessa 94          
     3) 286 Smith, Robyn 94             4) 392 Peacock, Samantha 93       
  2 Prince George T&F Club  'A'                                    70.00  
     1) 310 Hamilton, Colleen 93        2) 311 Hepburn, Taryn 93          
     3) 320 Brunn, Stephanie 93         4) 303 Travers, Shelby 93         
 
Girls 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnaby Striders T&F Club  'A'                                 54.42  
     1) 50 Vogt, Abbey 92               2) 48 Lawrence, Amy 92            
     3) 47 White, Madeleine 93          4) 49 Ellis, Morgan 92            
 
Girls 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vernon Amateur Athletics Assn.  'A'                            54.30  
     1) 619 Reekie, Colby 91            2) 615 Cochrane, Olivia 91        
     3) 618 Neilson, Monica 91          4) 620 Parlee, Kassie 91          
  2 South Fraser T&F Club  'A'                                     55.61  
  3 Comox Valley Cougars  'A'                                      55.98  
  4 Kamloops Track and Field Club  'A'                             56.41  
     1) 625 Aeichele, Clara 91          2) 391 Williams, Taffie 91        
     3) 323 Ryan, Erin 91               4) 277 Ferguson, Maddy 91         
 
Girls 14 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnaby Striders T&F Club  'A'                                 52.33  
     1) 52 Quinn, Miranda 90            2) 607 Peragine, Michelle 90      
     3) 53 Vogt, Emma 90                4) 51 Lawrence, Becky 90          
  2 Coquitlam Cheetahs T&F Club  'A'                               52.80  
     1) 98 Lowe, Christine 90           2) 97 Fraser, Nicolle 90          
     3) 99 Lucarino, Lisa 90            4) 95 Cook, April 90              
  3 Vancouver Thunderbirds T&F  'A'                                54.58  
     1) 226 Siu, Carmen 90              2) 225 Liu, Natalie 90            
     3) 228 Powrie, Chelsea 90          4) 227 Kunzer, Jennifer 90        
  4 Kajaks Track & Field Club  'A'                                 58.06  
     1) 145 Santa Cruz, Stephanie 90    2) 142 Ling, Grace 90             
     3) 140 Boyd, Hayley 92             4) 139 DeFaye, Amanda 92          
 
Girls 15 Year Olds 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Comox Valley Cougars  'A'                                      53.57  
  2 Kelowna Track & Field Clu  'A'                                 54.06  
     1) 193 Di Maria, Jenna 89          2) 196 Sander, Katelynn 89        
     3) 183 Barillaro, Lindsay 89       4)                                
 
Girls 12 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelowna Track & Field Clu  'A'                               5:51.08  
 
Girls 13 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vernon Amateur Athletics Assn.  'A'                          4:46.03  
     1) 619 Reekie, Colby 91            2) 615 Cochrane, Olivia 91        
     3) 618 Neilson, Monica 91          4) 620 Parlee, Kassie 91          
 
Girls 14 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnaby Striders T&F Club  'A'                               4:32.38  
     1) 52 Quinn, Miranda 90            2) 607 Peragine, Michelle 90      
     3) 53 Vogt, Emma 90                4) 51 Lawrence, Becky 90          
  2 Valley Royals Track and Field  'A'                           4:54.08  
     1) 252 Arden, Courtney 90          2) 251 Meehan, Erin 90            
     3) 255 Teer, A;eaj 91              4) 254 Beckett, Emma 93           
 
Girls 15 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelowna Track & Field Clu  'A'                               5:00.70  
     1) 198 Daser, Jessica 90           2) 196 Sander, Katelynn 89        
     3) 183 Barillaro, Lindsay 89       4)                                
 
Girls 9 Year Olds High Jump 0.80M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.27m  1979        Kempf, Kelly Anne, LM                       
Top 10  10th: # 1.17m  1995        Naesguard, C., AVF                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears            1.10m      1.15m  
  2    20 Gage, Carrie        95 Campbell River                    1.00m  
  3   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears            0.86m      0.95m  
  4   334 Butler, Colleen     95 South Fraser                      0.90m  
 
Girls 10 Year Olds High Jump 0.90M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.43m  1980        Kempf, Kelly Anne, LM                       
Top 10  10th: # 1.32m  1995        Mensah, Yvonne, SOF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                    1.32m# 
  2   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs               1.13m      1.20m  
  3   127 Sands, Madison      94 Golden Ears            1.15m      1.15m  
  4   197 Marshall, Chelsea   94 KELO,BC, BC                      J1.15m  
  5   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            1.05m      1.05m  
  6    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters             1.05m     J1.05m  
  7     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            0.92m     J1.05m  
  8   381 Hamm, Sydney        94 Trail                  0.95m      0.90m  
 --   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,     0.95m         NH  
 
Girls 11 Year Olds High Jump 1.00M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.55m  1981        Kempf, Kelly Anne, LM                       
Top 10  10th: # 1.42m  2000        Payne, Gabrielle, KAJ                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   138 Young, Sky          93 Kajaks                            1.25m  
  2   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               1.32m     J1.25m  
  3   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops                         J1.25m  
  4   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                1.26m     J1.25m  
  5    41 Hawkins, Julia      93 Unattached             1.20m      1.20m  
  6    66 Aghakian, Lydia     93 Norwesters                        1.15m  
  7    87 Zawadzki, Amanda    93 Cheetahs                          1.10m  
 
Girls 12 Year Olds High Jump 1.05M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.60m  1982        Kempf, Kelly Anne, LM                       
Top 10  10th: # 1.53m  1997        Mensah, Yvonne, SOF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    49 Ellis, Morgan       92 Burnaby Striders                  1.48m  
  2    90 Maric, Tamara       92 Cheetahs                          1.40m  
  3    43 Young, Rachelle     92 CeeVacs                1.35m     J1.40m  
  4    89 Cunningham, Jenna   92 Cheetahs                         J1.40m  
  5   614 Davidson, Adrienne  92 Vernon Athletics                  1.30m  
  6    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs                1.32m     J1.30m  
  7   330 Clifford, Florence  92 South Fraser           1.36m      1.25m  
  7    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                1.30m      1.25m  
  9   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F       1.30m     J1.25m  
 10   274 Farren, Hilary      92 Kamloops,Kamloops,     1.20m      1.20m  
 11    23 Charlesworth, Emil  92 Campbell River                   J1.20m  
 11   140 Boyd, Hayley        92 Kajaks                 1.30m     J1.20m  
 
Girls 13 Year Olds High Jump 1.15M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.65m  2001        Sheppard, Emily, NORW                       
Top 10  10th: # 1.60m  1997        Halcro, Natalie, LM                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                           1.55m  
  2   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     1.45m      1.50m  
  2   326 Nettey, Christabel  91 South Fraser           1.58m      1.50m  
  2   141 Kimoto, Emma        91 Kajaks                 1.50m      1.50m  
  5   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,     1.37m      1.40m  
  6   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                1.45m     J1.40m  
  7   619 Reekie, Colby       91 Vernon Athletics                  1.35m  
  8   327 Padrinao, Jessica   91 South Fraser           1.47m     J1.35m  
  9   615 Cochrane, Olivia    91 Vernon Athletics                 J1.35m  
 10    45 Webster, Megan      91 Unattached             1.35m      1.30m  
 11   366 Tranfield, Emily    91 Cougars                1.35m      1.25m  
 
Girls 14 Year Olds High Jump 1.20M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.71m  2002        Sheppard, Emily, NORW                       
Top 10  10th: # 1.64m  1988        Bell, Erin, NORW                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    51 Lawrence, Becky     90 Burnaby Striders       1.50m      1.50m  
  2   187 De Vries, Courtney  90 KELO,BC, BC                       1.45m  
  3   226 Siu, Carmen         90 Thunderbirds           1.35m     J1.45m   RULE 181.8 A & B
  4   322 Palm, Sasha         90 Unattached             1.45m     J1.45m   RULE 181.8 A & B
  5   219 Pickett, Allison    90 Penticton              1.30m      1.40m  
  6    31 Crofts, Helen       90 West Van Track,West    1.45m     J1.40m   RULE 181.8 A & B
  6   356 Vandermale, Olea    90 Cougars                1.45m     J1.40m   RULE 181.8 A & B
  8    13 Milburn, Preeya     90 Van. Isl.Sports        1.40m     J1.40m   RULE 181.8 A & B
  9   190 Johnston, Sara      90 KELO,BC, BC                      J1.40m   RULE 181.8 A & B
 10   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F       1.38m      1.35m  
 11   251 Meehan, Erin        90 Valley Royals                    J1.35m   RULE 181.8 A & B
 12    99 Lucarino, Lisa      90 Cheetahs                         J1.35m   RULE 181.8 A & B
 13   282 Poeppel, Jami       90 Kamloops,Kamloops,     1.45m     J1.35m   RULE 181.8 A & B
 
Girls 15 Year Olds High Jump 1.30M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.71m  1979        Wellman, Pat, FLYY                          
Top 10  10th: # 1.65m  1997        Anoliefoh, Angela, VR                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   324 Neveu, Karly        89 South Fraser           1.67m      1.65m# 
  2   150 Payne, Gabrielle    89 Kajaks                            1.60m  
  3   384 Almquist, Samantha  89 Trail                  1.54m      1.50m  
  4   193 Di Maria, Jenna     89 KELO,BC, BC                       1.45m  
  5   385 Donner, Claire      89 Trail                  1.48m      1.40m  
 
Girls 15 Year Olds Pole Vault
================================================================================
Top 10 - 1st: R 3.15m  1996        Underdahl, Karlyn, VTF                      
Top 10  10th: # 2.05m  1997        Mayert, Katie, CC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   293 Pighin, Brooke      89 Alberni Valley                    1.76m  
 --   196 Sander, Katelynn    89 KELO,BC, BC                          NH  
 
Girls 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.06m  1994        Mensah, Yvonne, SOF                         
Top 10  10th: # 3.70m  1993        Kaffka, Julia, UNA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            3.33m      3.42m   NWI 
  2   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears            2.84m      3.04m   NWI 
  3   380 van Ryswyk, Kathry  95 Unattached                        3.00m   NWI 
  4   276 Ferguson, Claire    95 Kamloops,Kamloops,     3.01m      2.80m   NWI 
  5   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears            2.66m      2.78m   NWI 
  6   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears                       2.65m   NWI 
  7    20 Gage, Carrie        95 Campbell River                    2.63m   NWI 
  8   192 Medland - Marchen,  95 KELO,BC, BC                       2.62m   NWI 
  9   137 Daviel, Petranella  95 Kajaks                            2.49m   NWI 
 10   334 Butler, Colleen     95 South Fraser                      2.38m   NWI 
 
Girls 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.54m  1981        Thiele, Lisa, SOF                           
Top 10  10th: # 4.10m  1982        Osborne, Diane, NORW                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                    3.95m   NWI 
  2   333 Graf, Serena        94 South Fraser           3.59m      3.77m   NWI 
  3   127 Sands, Madison      94 Golden Ears                       3.47m   NWI 
  4   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs               3.60m      3.33m   NWI 
  5    85 Eedy, Brianna       94 Vernon Athletics                  3.23m   NWI 
  6   317 Karidio, Aisha      94 Prince George                     3.19m   NWI 
  7   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            3.24m     J3.19m   NWI 
  8   188 Maryschuk, Sarah    94 KELO,BC, BC                       3.18m   NWI 
  9   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George                     2.99m   NWI 
 10   197 Marshall, Chelsea   94 KELO,BC, BC                       2.95m   NWI 
 11    22 Trenholme, Chyanne  94 Campbell River                    2.92m   NWI 
 12   208 Sandhar, Rachelle   94 KELO,BC, BC                       2.79m   NWI 
 13     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            2.80m      2.65m   NWI 
 14   242 Dunlop, Janae       94 Ridge Rockets                     2.57m   NWI 
 15   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,     2.40m      2.44m   NWI 
 16   194 Watters, Brittany   94 KELO,BC, BC                       2.43m   NWI 
 
Girls 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.83m  1981        Kempf, Kelly Anne, LM                       
Top 10  10th: # 4.49m  1995        Beers, Emily, CC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    82 Stewart, Hayley     93 Unattached                        4.07m   NWI 
  2   321 Palm, Jade          93 Unattached             3.91m      4.02m   NWI 
  3   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                3.53m      3.65m   NWI 
  4   224 Janssens, Yannick   93 Chilliwack                        3.64m   NWI 
  5   138 Young, Sky          93 Kajaks                            3.48m   NWI 
  6    47 White, Madeleine    93 Burnaby Striders       3.45m      3.44m   NWI 
  7    86 Cukor, Aleia        93 Cheetahs                          3.38m   NWI 
  8    87 Zawadzki, Amanda    93 Cheetahs                          3.21m   NWI 
  9   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops               3.34m      3.19m   NWI 
 10   245 Lemaigre, Amanda    93 Ridge Rockets                     3.14m   NWI 
 11   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               3.37m      3.13m   NWI 
 12    80 Welsh, Courtney     93 Nanaimo                           3.06m   NWI 
 13   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                        2.86m   NWI 
 14   642 McDonald, Leigh     93 Norwesters                        2.72m   NWI 
 15   320 Brunn, Stephanie    93 Prince George                     2.60m   NWI 
 16   244 Lemaigre, Laura     93 Ridge Rockets                     2.52m   NWI 
 --   168 Dosanjh, Harman     93 Universal              3.57m         ND   NWI 
 
Girls 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 5.44m  2002        Nettey, Sabrina, SOF                        
Top 10  10th: # 4.75m  1995        Girdler, Lauren, CC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    49 Ellis, Morgan       92 Burnaby Striders                  4.71m   NWI 
  2    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                4.04m      4.08m   NWI 
  3    32 Dobell, Tegan       92 West Van Track,West    3.80m      4.04m   NWI 
  4   186 MacGillivray, Clar  92 KELO,BC, BC                       4.03m   NWI 
  5    48 Lawrence, Amy       92 Burnaby Striders                  3.94m   NWI 
  6   247 Trybuch, Rachel     92 Ridge Rockets          4.08m      3.93m   NWI 
  7   634 Deacon, Chantelle   92 KELO                              3.72m   NWI 
  8   274 Farren, Hilary      92 Kamloops,Kamloops,     3.26m      3.44m   NWI 
  9    33 Crofts, Anna        92 West Van Track,West    3.26m      3.18m   NWI 
 10   210 Di Maria, Samantha  92 KELO,BC, BC                       3.15m   NWI 
 
Girls 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 5.33m  1976        Polman-Tuin, Connie, PR                     
Top 10  10th: # 4.97m  1982        Novak, Kathy, KAM                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   326 Nettey, Christabel  91 South Fraser           5.08m      5.14m#  NWI 
  2   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     4.72m      4.73m   NWI 
  3    63 Stasiak, Natalie    91 Norwesters                        4.67m   NWI 
  4   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                           4.52m   NWI 
  5   363 Green, Katey        91 Cougars                4.71m      4.22m   NWI 
  6   359 Gallagher, Julia    91 Cougars                4.28m      4.12m   NWI 
  7   360 Cousens, Ashley     91 Cougars                4.34m      4.11m   NWI 
  8   327 Padrinao, Jessica   91 South Fraser           4.87m      4.07m   NWI 
  9   615 Cochrane, Olivia    91 Vernon Athletics                  4.04m   NWI 
 10   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                4.28m      4.01m   NWI 
 11   323 Ryan, Erin          91 Kamloops                          3.94m   NWI 
 12    38 Clark, Emily        91 Alberni Valley                    3.88m   NWI 
 13   141 Kimoto, Emma        91 Kajaks                 4.45m      3.85m   NWI 
 
Girls 14 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 5.64m  1975        Lenardon, Theresa, TRA                      
Top 10  10th: # 5.21m  2002        Gallagher, Kate, CVC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    99 Lucarino, Lisa      90 Cheetahs                          4.83m  -2.2 
  2    52 Quinn, Miranda      90 Burnaby Striders       4.83m      4.75m  -1.6 
  3   396 Bertram, Shauna     90 Peninsula                         4.68m  -1.5 
  4    95 Cook, April         90 Cheetahs                          4.50m  -2.0 
  5   225 Liu, Natalie        90 Thunderbirds           4.68m      4.48m  -0.6 
  6    97 Fraser, Nicolle     90 Cheetahs                          4.46m  -1.4 
  7   322 Palm, Sasha         90 Unattached             4.54m      4.44m  -0.5 
  8    24 Trenholme, Stephan  90 Campbell River                    4.11m  -2.0 
  9   198 Daser, Jessica      90 KELO,BC, BC                       3.84m  -0.1 
 10   219 Pickett, Allison    90 Penticton              4.03m      3.80m  -2.2 
 11   187 De Vries, Courtney  90 KELO,BC, BC                       3.74m  +0.0 
 
Girls 15 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 5.80m  1999        Bayley, Krysha, CC                          
Top 10  10th: # 5.28m  1994        Hanson-Monnie, Hazel, CC                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   349 Forbes, Kelly       89 Cougars                4.82m      4.78m   0.3 
  2   640 Lavroff, Olivia     89 Unattached             4.86m      4.67m  -0.4 
  3   324 Neveu, Karly        89 South Fraser           4.77m      4.63m   1.2 
  4   385 Donner, Claire      89 Trail                  4.48m      4.56m  -1.4 
  5   384 Almquist, Samantha  89 Trail                  4.16m      4.05m   0.2 
  6   183 Barillaro, Lindsay  89 KELO,BC, BC                       3.71m   0.1 
  7   293 Pighin, Brooke      89 Alberni Valley         3.90m      3.64m   0.1 
 
Girls 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 9.94m  1995        Beers, Emily, CC                            
Top 10  10th: # 9.13m  1983        Colluney, Michaela, SOF                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   321 Palm, Jade          93 Unattached             8.83m      8.62m   NWI 
  2    82 Stewart, Hayley     93 Unattached             8.86m      8.43m   NWI 
  3   254 Beckett, Emma       93 Valley Royals          7.29m      8.04m   NWI 
  4   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops               7.68m      7.81m   NWI 
  5   245 Lemaigre, Amanda    93 Ridge Rockets                     7.61m   NWI 
  6   109 Vaughan, Jade       93 Mustangs               7.30m      7.18m   NWI 
  7   224 Janssens, Yannick   93 Chilliwack                        6.52m   NWI 
  8   311 Hepburn, Taryn      93 Prince George          6.12m      6.09m   NWI 
 
Girls 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.12m  2002        Nettey, Sabrina, SOF                       
Top 10  10th: #  9.68m  1983        Polman-Tuin, Ann, PR                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    69 Lloyd, Haleigh      92 CeeVacs                8.79m      9.20m   NWI 
  2   330 Clifford, Florence  92 South Fraser           8.71m      8.84m   NWI 
  3    50 Vogt, Abbey         92 Burnaby Striders       8.46m      8.42m   NWI 
  4   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F       7.74m      8.01m   NWI 
  5    33 Crofts, Anna        92 West Van Track,West    7.07m      7.21m   NWI 
 
Girls 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.77m  1983        Kempf, Kelly Anne, LM                      
Top 10  10th: # 10.23m  1988        Ginn, Cindy, VOC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   326 Nettey, Christabel  91 South Fraser          10.66m     11.35mR  NWI 
  2   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,     9.83m      9.93m   NWI 
  3   141 Kimoto, Emma        91 Kajaks                 9.77m      9.36m   NWI 
  4    45 Webster, Megan      91 Unattached             9.25m      9.19m   NWI 
  5   364 Erikson, Quinn      91 Cougars                9.63m      9.08m   NWI 
  6   359 Gallagher, Julia    91 Cougars                9.55m      9.03m   NWI 
  7   360 Cousens, Ashley     91 Cougars                9.22m      8.96m   NWI 
  8   363 Green, Katey        91 Cougars                9.68m      8.93m   NWI 
  9   167 Chartrand, Trina    91 Nanaimo                           8.30m   NWI 
 10   132 Clark, Alyssa       91 Golden Ears            8.00m      8.26m   NWI 
 --   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,     8.50m         ND   NWI 
 
Girls 14 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.47m  1986        Colluney, Michaela, SOF                    
Top 10  10th: # 10.76m  1992        Perrault, Amy, TRA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   322 Palm, Sasha         90 Unattached             9.85m     10.10m   0.5 
  2    52 Quinn, Miranda      90 Burnaby Striders       9.55m      9.64m   0.3 
  3    97 Fraser, Nicolle     90 Cheetahs                          9.47m  -1.2 
  4    31 Crofts, Helen       90 West Van Track,West    9.29m      9.38m  -0.2 
  5   225 Liu, Natalie        90 Thunderbirds           9.67m      9.16m   0.2 
  6   356 Vandermale, Olea    90 Cougars                9.25m      9.15m  -0.3 
  7   219 Pickett, Allison    90 Penticton              8.33m      8.30m  -0.2 
 
Girls 15 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.45m  1985        Forster, Erika, PG                         
Top 10  10th: # 10.89m  1981        Hutchinson, Angela, BS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   193 Di Maria, Jenna     89 KELO,BC, BC                      10.31m   2.2 
  2   196 Sander, Katelynn    89 KELO,BC, BC                       9.17m   2.8 
  3    11 Palibroda, Emily    89 Sub Zero                          9.15m   0.8 
 
Girls 9 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 6.14m  2001        Cochrane, Tegan, KEL                        
Top 10  10th: # 5.29m  1998        Kinna, Kerri, CVAC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   276 Ferguson, Claire    95 Kamloops,Kamloops,     5.27m      5.78m# 
  2   122 Cahoon, Kathleen    95 Golden Ears            4.50m      5.03m  
  3   120 Sutton, Kiara       95 Golden Ears            4.01m      4.51m  
  4    20 Gage, Carrie        95 Campbell River                    4.50m  
  5   192 Medland - Marchen,  95 KELO,BC, BC                       4.22m  
  6   121 Hadath, Megan       95 Golden Ears            5.82m      4.14m  
  7   123 Johnson, Amber      95 Golden Ears            4.12m      3.56m  
 
Girls 10 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 8.52m  1998        Knowlse, Meghan, KAM                        
Top 10  10th: # 7.12m  1998        Brooks, Brittany, CVAC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   333 Graf, Serena        94 South Fraser           8.77m      8.44m# 
  2     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola            5.81m      7.71m# 
  3    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                    7.28m# 
  4   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears            5.82m      6.26m  
  5   108 Sturm, Teresa       94 Mustangs                          6.06m  
  6    85 Eedy, Brianna       94 Vernon Athletics                  5.91m  
  7   194 Watters, Brittany   94 KELO,BC, BC                       4.61m  
  8   317 Karidio, Aisha      94 Prince George                     4.58m  
  9   381 Hamm, Sydney        94 Trail                  4.16m      4.56m  
 10   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,     4.15m      4.45m  
 
Girls 11 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.71m  1998        Mrdeza, Stephanie, CV                      
Top 10  10th: #  9.25m  2001        Gallagher, Sarah, CVC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   321 Palm, Jade          93 Unattached             8.45m      9.32m# 
  2   224 Janssens, Yannick   93 Chilliwack                        8.21m  
  3   244 Lemaigre, Laura     93 Ridge Rockets          8.32m      8.00m  
  4   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops                          6.35m  
  5   189 Lubben, Julie       93 KELO,BC, BC                       5.42m  
  6   320 Brunn, Stephanie    93 Prince George                     5.21m  
  7   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                        5.12m  
  8   310 Hamilton, Colleen   93 Prince George                     4.12m  
 
Girls 12 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.60m  1975        Polman-Tuin, Connie, PR                    
Top 10  10th: #  9.44m  1982        Mosdell, Anna, AVTC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    43 Young, Rachelle     92 CeeVacs                7.90m      8.37m  
  2   330 Clifford, Florence  92 South Fraser           8.36m      8.01m  
  3   186 MacGillivray, Clar  92 KELO,BC, BC                       6.71m  
  4   367 Vandermale, Annie   92 Cougars                           6.46m  
  4   203 Burke, Bechah       92 KELO,BC, BC                       6.46m  
  6    84 Eedy, Danielle      92 Vernon Athletics                  5.91m  
 
Girls 13 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.16m  2000        Kandler, Jillian, BOW                      
Top 10  10th: #  9.62m  2000        Dellert, Emma, OTF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   107 Stuart, Michelle    91 Mustangs               9.76m      9.60m  
  2   364 Erikson, Quinn      91 Cougars               10.12m      9.55m  
  3   359 Gallagher, Julia    91 Cougars                8.93m      9.15m  
  4   365 Hanson, Stefani     91 Cougars                9.28m      8.85m  
  5   366 Tranfield, Emily    91 Cougars                9.11m      8.37m  
  6   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,     7.37m      7.67m  
 
Girls 14 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 14.10m  1983        Monroe, Nicole, PR                         
Top 10  10th: # 10.17m  2000        Leavitt, Susan, LM                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    15 MacCorquodale, Emm  90 Van. Isl.Sports       11.69m     12.27m# 
  2    40 Macauley, Laura     90 Alberni Valley                   11.42m# 
  3   325 Nettey, Sabrina     90 South Fraser                     10.45m# 
  4   355 Gallagher, Sarah    90 Cougars               11.01m     10.37m# 
  5   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton              9.36m      9.07m  
  6   624 Little, Natasha     90 Kamloops                          8.83m  
  7     4 Malo, Jessica       90 Bella Coola            8.01m      7.78m  
  8   190 Johnston, Sara      90 KELO,BC, BC                       7.47m  
  9   187 De Vries, Courtney  90 KELO,BC, BC                       6.90m  
 10   195 Airth, Lauren       90 KELO,BC, BC                       6.26m  
 
Girls 15 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.79m  2002        Payne, Chelsea, KAJ                        
Top 10  10th: # 10.54m  1998        Hunter, Tenille, KAM                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    34 Montgomery, Megan   89 West Van Track,Nort   10.77m     10.66m# 
  2   273 Dalin, Angie        89 Kamloops,Chase, BC    10.55m     10.44m  
  3   628 Archachan, Candace  89 Kamloops                          9.77m  
  4   216 Mazumder, Rinita    89 Victoria T&F                      8.52m  
  5   351 Cousens, Brittany   89 Cougars                8.00m      7.89m  
 
Girls 10 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 23.30m  2001        Hanson, Stephani, CVC                      
Top 10  10th: # 15.19m  2000        Gallagher, Sarah, CVC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola           13.97m     17.91m# 
  2   333 Graf, Serena        94 South Fraser          16.42m     15.85m# 
  3    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                   12.35m  
  4   243 Williams, Angie     94 Ridge Rockets                    11.33m  
  5   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears           10.33m     10.27m  
  6   242 Dunlop, Janae       94 Ridge Rockets                     9.94m  
  7   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,                9.63m  
  8   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George                     8.88m  
 
Girls 11 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 28.53m  1998        Mrdeza, Stephanie, CVAC                    
Top 10  10th: # 18.95m  2001        Schmidt, Hannah, CVAC                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    66 Aghakian, Lydia     93 Norwesters                       22.88m# 
  2   321 Palm, Jade          93 Unattached            19.53m     22.54m# 
  3   224 Janssens, Yannick   93 Chilliwack                       20.20m# 
  4   244 Lemaigre, Laura     93 Ridge Rockets                    16.46m  
  5   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops                         15.72m  
  6   189 Lubben, Julie       93 KELO,BC, BC                      12.62m  
  7    86 Cukor, Aleia        93 Cheetahs                         11.94m  
  8   320 Brunn, Stephanie    93 Prince George                     9.82m  
  9   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                        9.02m  
 
Girls 12 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 28.44m  2000        Witzel, Jessica, KAJ                       
Top 10  10th: # 24.61m  2002        Macauley, Laura, AVTF                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   140 Boyd, Hayley        92 Kajaks                20.49m     25.17m# 
  2   330 Clifford, Florence  92 South Fraser          27.56m     24.84m# 
  3    43 Young, Rachelle     92 CeeVacs               23.55m     22.87m  
  4   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F      22.96m     19.25m  
  5    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs               18.31m     18.19m  
  6   247 Trybuch, Rachel     92 Ridge Rockets                    16.69m  
  7   623 Parker, Jessica     92 Kamloops                         11.22m  
 
Girls 13 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 34.42m  2000        Mrdeza, Stephanie, KAJ                     
Top 10  10th: # 26.87m  2001        Philip, Erin, OTF                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   328 Clifford, Jallisa   91 South Fraser          30.46m     29.85m# 
  2   366 Tranfield, Emily    91 Cougars               28.78m     29.75m# 
  3   359 Gallagher, Julia    91 Cougars               27.86m     28.79m# 
  4   360 Cousens, Ashley     91 Cougars               26.50m     28.34m# 
  5   365 Hanson, Stefani     91 Cougars               28.89m     26.50m  
  6   364 Erikson, Quinn      91 Cougars               27.39m     25.79m  
  7   107 Stuart, Michelle    91 Mustangs              25.13m     24.85m  
  8   327 Padrinao, Jessica   91 South Fraser          29.85m     24.67m  
  9   141 Kimoto, Emma        91 Kajaks                24.40m     23.33m  
 10   622 Pretty, Christen    91 Kamloops                         21.54m  
 11    38 Clark, Emily        91 Alberni Valley                   19.10m  
 12   615 Cochrane, Olivia    91 Vernon Athletics                 18.54m  
 
Girls 14 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 37.68m  2002        Erickson, Kevyn, CVAC                      
Top 10  10th: # 32.34m  1995        Andrews, Kelly, TRA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    40 Macauley, Lauren    90 Alberni Valley                   31.36m  
  2    15 MacCorquodale, Emm  90 Van. Isl.Sports       29.35m     29.05m  
  3   624 Little, Natasha     90 Kamloops                         25.28m  
  4   355 Gallagher, Sarah    90 Cougars               28.87m     24.71m  
  5    97 Fraser, Nicolle     90 Cheetahs                         22.51m  
  6   218 Gallagher, Katrina  90 Penticton             22.19m     21.28m  
  7   322 Palm, Sasha         90 Unattached            24.29m     20.98m  
  8   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F      19.36m     18.46m  
  9   195 Airth, Lauren       90 KELO,BC, BC                      18.18m  
 10   148 Daviel, Melisendra  90 Kajaks                           13.62m  
 --     5 Granander, Annika   90 Bella Coola           22.28m         ND  
 
Girls 15 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 38.92m  1985        Mosdell, Anna, AVF                         
Top 10  10th: # 33.74m  1996        Andrews, Kelly, TRA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    34 Montgomery, Megan   89 West Van Track,Nort   31.36m     31.16m  
  2   152 Boyd, Jenny         89 Kajaks                21.58m     27.26m  
  3   628 Archachan, Candace  89 Kamloops              27.90m     27.11m  
  4   216 Mazumder, Rinita    89 Victoria T&F                     26.87m  
  5   351 Cousens, Brittany   89 Cougars               24.39m     24.24m  
  6   273 Dalin, Angie        89 Kamloops,Chase, BC    25.90m     23.53m  
  7   293 Pighin, Brooke      89 Alberni Valley        21.33m     19.86m  
 
Girls 12 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 35.21m  1998        MacDonnell, Malorie, NAN                   
Top 10  10th: # 20.66m  2002        Fraser, Nicolle, CC                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   140 Boyd, Hayley        92 Kajaks                16.94m     25.75m# 
  2   330 Clifford, Florence  92 South Fraser          23.00m     25.27m# 
  3    70 Stevens, Cassy      92 CeeVacs               12.85m     16.96m  
  4   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F      13.33m     16.42m  
  5    43 Young, Rachelle     92 CeeVacs               15.46m     16.22m  
  6   274 Farren, Hilary      92 Kamloops,Kamloops,     9.77m     11.78m  
 
Girls 13 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 44.56m  1999        Macdonnell, Malorie, NAN                   
Top 10  10th: # 26.19m  2000        Veitch, Leah, LM                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   366 Tranfield, Emily    91 Cougars               32.80m     27.97m# 
  2   328 Clifford, Jallisa   91 South Fraser          23.58m     27.19m# 
  3   359 Gallagher, Julia    91 Cougars               26.58m     24.33m  
  4   107 Stuart, Michelle    91 Mustangs                         21.83m  
 
Girls 14 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 50.30m  1998        Johnston, Kristen, NAN                     
Top 10  10th: # 30.26m  2001        Semper, Julia, CC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    15 MacCorquodale, Emm  90 Van. Isl.Sports       39.29m     45.47m# 
  2   355 Gallagher, Sarah    90 Cougars               37.56m     38.74m# 
  3     4 Malo, Jessica       90 Bella Coola           35.30m     34.21m# 
  4    40 Macauley, Laura     90 Alberni Valley                   25.23m  
  5   182 Behan, Tania        90 Powell River T&F                 17.77m  
 
Girls 15 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 50.14m  2002        Kokayko, Rochelle, KEL                     
Top 10  10th: # 39.36m  1998        Hay, Caroline, NORW                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   273 Dalin, Angie        89 Kamloops,Chase, BC    44.85m     42.92m# 
  2    34 Montgomery, Megan   89 West Van Track,Nort   40.18m     40.73m# 
  3   152 Boyd, Jenny         89 Kajaks                38.63m     40.02m# 
  4    28 Chandler, Allison   89 West Van Track,Lion   32.30m     30.61m  
  5   351 Cousens, Brittany   89 Cougars               32.13m     29.32m  
 
Girls 10 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 19.61m  2001        Hanson, Stephani, CVC                      
Top 10  10th: # 16.05m  2002        Rimmer, Erica, SALT                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   333 Graf, Serena        94 South Fraser          14.41m     20.15mR 
  2    67 Bill, Alexandra     94 Norwesters            12.14m     14.00m  
  3    21 Akehurst, Ayla      94 Campbell River                   13.18m  
  4   126 Hadath, Emma        94 Golden Ears           11.54m     11.29m  
  5   316 Wakabayashi, Erin   94 Prince George                    11.17m  
  6     3 Andy, Phoebe        94 Bella Coola           10.82m     10.43m  
  7   286 Smith, Robyn        94 Kamloops,Kamloops,                7.06m  
  8   194 Watters, Brittany   94 KELO,BC, BC                       6.45m  
 
Girls 11 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 25.31m  2002        Hanson, Stefani, CVC                       
Top 10  10th: # 19.65m  2002        Greig, Brigitte, OTF                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   321 Palm, Jade          93 Unattached            20.31m     21.04m# 
  2   392 Peacock, Samantha   93 Kamloops                         16.15m  
  3   224 Janssens, Yannick   93 Chilliwack                       14.89m  
  4    80 Welsh, Courtney     93 Nanaimo                          14.17m  
  5    87 Zawadzki, Amanda    93 Cheetahs                         13.69m  
  6   244 Lemaigre, Laura     93 Ridge Rockets         15.00m     12.90m  
  7   368 Kehler-Stevens, Me  93 Cougars                          12.48m  
  8    86 Cukor, Aleia        93 Cheetahs                         10.69m  
  9   310 Hamilton, Colleen   93 Prince George                     9.54m  
 10   245 Lemaigre, Amanda    93 Ridge Rockets                     8.46m  
 11   223 Mason, Rebekah      93 Chilliwack                        8.33m  
 12   311 Hepburn, Taryn      93 Prince George                     6.86m  
 
Girls 12 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 30.65m  2002        Fraser, Nicole, CC                         
Top 10  10th: # 22.57m  2002        Panozzo, Stephanie, RRTF                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   140 Boyd, Hayley        92 Kajaks                21.95m     25.88m# 
  2   181 Rahier, Rachel      92 Powell River T&F      18.99m     19.17m  
  3   367 Vandermale, Annie   92 Cougars               19.50m     18.33m  
  4   186 MacGillivray, Clar  92 KELO,BC, BC                      18.17m  
  5    33 Crofts, Anna        92 West Van Track,West   13.45m     13.27m  
  6    32 Dobell, Tegan       92 West Van Track,West   16.54m     12.81m  
  7   623 Parker, Jessica     92 Kamloops                         10.91m  
  8   274 Farren, Hilary      92 Kamloops,Kamloops,     8.27m     10.19m  
  9    90 Maric, Tamara       92 Cheetahs                          9.16m  
 
Girls 13 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 30.60m  2002        Montgomery, Megan, NORW                    
Top 10  10th: # 26.22m  2001        Harris, Brittany, NAN                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   107 Stuart, Michelle    91 Mustangs              31.80m     32.85mR 
  2   363 Green, Katey        91 Cougars               35.71m     32.53mR 
  3   365 Hanson, Stefani     91 Cougars               29.54m     30.26m# 
  4   364 Erikson, Quinn      91 Cougars               32.73m     27.69m# 
  5   277 Ferguson, Maddy     91 Kamloops,Kamloops,    24.14m     26.62m# 
  6   360 Cousens, Ashley     91 Cougars               26.18m     24.08m  
  7   391 Williams, Taffie    91 Kamloops,Kamloops,    14.58m     19.89m  
  8   615 Cochrane, Olivia    91 Vernon Athletics                 16.48m  
 
Girls 14 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 41.64m  1971        Kern, Laurie, KAJ                          
Top 10  10th: # 32.78m  1994        Payne, Kristin, PEN                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    97 Fraser, Nicolle     90 Cheetahs                         40.87m# 
  2    40 Macauley, Laura     90 Alberni Valley                   35.99m# 
  3    15 MacCorquodale, Emm  90 Van. Isl.Sports       25.54m     30.82m  
  4     5 Granander, Annika   90 Bella Coola           27.05m     26.53m  
  5    96 Cukor, Alexandra    90 Cheetahs                         24.85m  
  6   356 Vandermale, Olea    90 Cougars               27.00m     22.58m  
  7   219 Pickett, Allison    90 Penticton             19.07m     21.85m  
  8   358 Kehler-Stevens, Am  90 Cougars               18.88m     17.47m  
  9   148 Daviel, Melisendra  90 Kajaks                           10.82m  
 
Girls 15 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 40.68m  1988        McNeill, Signi, SCA                        
Top 10  10th: # 35.52m  1992        Brown, Devon, SCA                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   293 Pighin, Brooke      89 Alberni Valley        34.34m     32.44m  
  2   349 Forbes, Kelly       89 Cougars               30.63m     31.58m  
  3    34 Montgomery, Megan   89 West Van Track,Nort   32.20m     30.96m  
  4   273 Dalin, Angie        89 Kamloops,Chase, BC    29.40m     26.70m  
  5   351 Cousens, Brittany   89 Cougars               18.37m     18.56m  
  6    28 Chandler, Allison   89 West Van Track,Lion   20.35m     17.94m  
  7   324 Neveu, Karly        89 South Fraser                     16.45m  
 
Boys 9 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.98  1997        Pinnock, Tijan, PG                          
Top 10  10th: # 14.6h  1993        Taylor, Kyle, PR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   604 Bertram, Logan      95 Peninsula                         18.13   NWI 
  2   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                       18.84   NWI 
 
Boys 10 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.01  1998        Pinnock, Tijan, PG                          
Top 10  10th: # 14.10  1999        Jackson, Dayne, UNA                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    19 Goodwin, Mitchell   94 Unattached             14.70      14.69   NWI 
  2   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           14.77      14.75   NWI 
  3   633 Jaimeson, Sienna    94 Prince George          15.08      15.01   NWI 
  4   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            15.00      15.21   NWI 
  5   239 Lee, Graham         94 Thunderbirds           15.34      15.47   NWI 
  6   343 George, Nathan      94 South Fraser           15.80      15.85   NWI 
  7   180 Nagra, Fateh        94 Universal              15.68      15.87   NWI 
  8   248 Trybuch, Landon     94 Ridge Rockets          15.75      16.04   NWI 
 
Boys 11 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.68  1999        Pinnock, Tijan, PG                          
Top 10  10th: # 13.45  1999        Watt, Spencer, NORW                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           13.78      14.14   NWI 
  2    46 Kroeker, Cameron    93 Unattached             14.09      14.18   NWI 
  3    88 Estergaard, Nichol  93 Cheetahs               14.99      15.28   NWI 
  4   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders                  15.29   NWI 
  5   222 MacArthur, Kent     93 Penticton              15.47      15.40   NWI 
  6   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser                      15.74   NWI 
  7   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears            15.79      16.52   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.3h  1984        Ogilvie, Peter, BS                          
Top 10  10th: # 12.7h  1993        Mensah, Michael, SOF                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    14 Schneebeli, Eric    92 Unattached             12.87      12.69#  NWI 
  2   113 Heldman, Jared      92 Mustangs               13.62      13.16   NWI 
  3   118 Riva, Thomas        92 Oceanside              13.70      13.34   NWI 
  4   306 Duncan, Jordan      92 Prince George          13.67      13.39   NWI 
  5    60 Pope, Brendon       92 Norwesters             13.85      13.48   NWI 
  6    17 Woytkowiak, Philip  92 Unattached             14.06      13.57   NWI 
  7    30 Rushton, Patrick    92 West Van Track,West    14.01      13.83   NWI 
  8   155 Ling, David         92 Kajaks                 14.24      14.39   NWI 
 
Boys 13 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.5h  1985        Ogilvie, Peter, BS                          
Top 10  10th: # 12.0h  1984        Pierre, Johan, KAJ                          
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    12.18      12.11   NWI 
  2   234 Kan, Jordan         91 Thunderbirds           12.52      12.15   NWI 
  3   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC            12.64      12.76   NWI 
  4   373 Clair, Sean         91 Cougars                13.03      12.78   NWI 
  5    83 Stewart, Kurtis     91 Unattached             13.13      13.12   NWI 
  6   395 Hayes, Kelvin       91 Unattached             13.67      13.16   NWI 
  7   158 Mara, Elijah        91 Kajaks                 13.65      13.54   NWI 
  8   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,     13.77      13.76   NWI 
 
Boys 14 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.9h  1986        Ogilvie, Peter, VOC                         
Top 10  10th: # 11.4h  1993        Nelson, Joel, SOF                           
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   606 Parker, Keynan      90 Burnaby Striders       12.10      12.01   2.4 
  2   298 Cuthbertson, Blake  90 Prince George          12.34      12.23   2.4 
  3   601 Minkley, John       90 Peninsula              12.33      12.28   2.4 
  4   638 Tarzwell, Lyle      90 High Land              12.30      12.29   2.4 
  5    54 Vela, Samuel        90 Burnaby Striders       12.55      12.52   2.4 
  6   629 Morton, Norman      90 Cougars                12.35      12.59   2.4 
  7   279 Kasprzik, Max       90 Kamloops,BC, BC        12.68      12.66   2.4 
  8   635 Catton, Lee         90 Burnaby Striders       12.78      12.73   2.4 
 
Boys 15 Year Olds 100 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.9h  1987        Ogilvie, Peter, VOC                         
Top 10  10th: # 11.1h  1994        Nelson, Joel, SOF                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   100 Boss, Andrew        89 Cheetahs               12.04      11.76   NWI 
  1   602 Riekki, Thomas      89 Peninsula              11.64      11.76   NWI 
  3   172 Sidhu, Gurpreet     89 Universal              11.98      11.81   NWI 
  4    16 Shum, Mike          89 Unattached             12.00      12.02   NWI 
  5    18 Goodwin, Adam       89 Unattached             12.23      12.20   NWI 
  6   335 Madden, Kevin       89 South Fraser           12.59      12.43   NWI 
  7   164 MacLean, Lee        89 Kajaks                 13.46      13.28   NWI 
 
Boys 10 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 27.12  1998        Pinnock, Tijan, PG                          
Top 10  10th: # 28.7h  1991        Francis, Shaun, SOF                         
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    19 Goodwin, Mitchell   94 Unattached             30.31      30.97   NWI 
  2   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            31.09      31.42   NWI 
  3   633 Jaimeson, Sienna    94 Prince George          30.74      32.29   NWI 
  4   180 Nagra, Fateh        94 Universal              31.94      32.41   NWI 
  5   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           32.18      33.57   NWI 
  6   248 Trybuch, Landon     94 Ridge Rockets          33.36      33.61   NWI 
  7   239 Lee, Graham         94 Thunderbirds           32.42      33.78   NWI 
  8   343 George, Nathan      94 South Fraser           33.54      35.23   NWI 
 
Boys 11 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 26.2h  1981        Anderson, Greg, SOF                         
Top 10  10th: # 27.7h  1990        Antwi, Jeff, BS                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    46 Kroeker, Cameron    93 Unattached             28.82      29.18   NWI 
  2   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders                  31.21   NWI 
  3    88 Estergaard, Nichol  93 Cheetahs               32.10      32.39   NWI 
  4   222 MacArthur, Kent     93 Penticton                         32.69   NWI 
  5     6 Granander, Erik     93 Bella Coola            33.92      33.04   NWI 
  6   314 Phipps, Ryan        93 Prince George          35.04      34.84   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 25.35  1999        Kowakewski, Matt, WVAN                      
Top 10  10th: # 26.4h  1990        Terlicher, David, BS                        
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1    14 Schneebeli, Eric    92 Unattached             26.50      26.08#  NWI 
  2   306 Duncan, Jordan      92 Prince George          27.65      27.18   NWI 
  3   191 Medland - Marchen,  92 KELO,BC, BC            27.70      27.77   NWI 
  4   113 Heldman, Jared      92 Mustangs               28.01      28.10   NWI 
  5    60 Pope, Brendon       92 Norwesters             28.19      28.30   NWI 
  6    30 Rushton, Patrick    92 West Van Track,West    28.65      29.86   NWI 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 23.51  1998        Claire, Christopher, CR                     
Top 10  10th: # 24.6h  1983        Weibe, Shane, KAM                           
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    24.66      24.67   NWI 
  2   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC            26.24      26.38   NWI 
  3   158 Mara, Elijah        91 Kajaks                 27.41      27.03   NWI 
  4   395 Hayes, Kelvin       91 Unattached             27.02      27.05   NWI 
  5   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,     27.83      27.78   NWI 
  6   220 Wigley, Ethan       91 Penticton              28.14      27.84   NWI 
  7    81 Welsh, Robbie       91 Nanaimo                29.54      29.51   NWI 
 
Boys 14 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 22.8h  1990        Street, Adam, PEN                           
Top 10  10th: # 23.6h  1985        Lail, Hardave, VTF                          
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   371 Chester, Ryan       90 Cougars                24.48      24.13  -1.1 
  2   606 Parker, Keynan      90 Burnaby Striders       24.65      24.46  -1.1 
  3   601 Minkley, John       90 Peninsula              25.03      25.00  -1.1 
  4    54 Vela, Samuel        90 Burnaby Striders       25.70      25.34  -1.1 
  5   298 Cuthbertson, Blake  90 Prince George          26.19      25.38  -1.1 
  6   337 Udy, Jonathan       90 South Fraser           25.66      25.55  -1.1 
  7   279 Kasprzik, Max       90 Kamloops,BC, BC        25.46      25.62  -1.1 
  8   638 Tarzwell, Lyle      90 High Land              24.94      25.73  -1.1 
 
Boys 15 Year Olds 200 Meter Dash
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 22.0h  1987        Ogilvie, Peter, VOC                         
Top 10  10th: # 22.9h  1995        Turkson, Kwenu-Jon, LAS                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   172 Sidhu, Gurpreet     89 Universal              24.10      23.62   0.9 
  2   100 Boss, Andrew        89 Cheetahs               24.24      24.19   0.9 
  3    18 Goodwin, Adam       89 Unattached             25.57      24.61   0.9 
  4   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars                           24.86   0.9 
  5   119 Green, Alex         89 Mustangs               26.31      25.74   0.9 
  6   173 Sangha, Aman        89 Universal              26.94      26.01   0.9 
  7   275 Farren, Neil        89 Kamloops,Kamloops,     27.53      27.69   0.9 
 
Boys 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================================
Top 10 - 1st: R 68.0h  1988        Nelson, Joel, SOF                           
Top 10  10th: # 70.3h  1994        Cory, Christopher, CHTF                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                     1:28.35  
 
Boys 10 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 62.6h  1986        Kennedy, David, KAJ                         
Top 10  10th: # 66.9h  1991        Heys, Jim, LM                               
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            70.34      70.70   2 
  2   344 Clifford, Deon      94 South Fraser           73.14      71.52   2 
  3    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo                74.14      71.89   2 
  4   345 McHaffie, Scott     94 South Fraser           73.14      72.59   2 
  5   180 Nagra, Fateh        94 Universal                         73.90   1 
  6   346 McHaffie, Spencer   94 South Fraser           75.14      75.03   2 
  7    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo              1:22.14      75.85   1 
  8   291 Moonie, Devon       94 Kamloops                          75.88   1 
  9   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears            77.25      76.02   2 
 10   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,   1:24.24    1:20.69   1 
 11   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears          1:21.28    1:21.88   1 
 
Boys 11 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 59.9h  1981        Anderson, Greg, SOF                         
Top 10  10th: # 62.9h  1981        Shokar, Billy, BS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    46 Kroeker, Cameron    93 Unattached             68.14      66.64   2 
  2   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula              72.94      68.43   2 
  3   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders       70.54      70.40   2 
  4   112 Donnelly, Braeden   93 Mustangs               73.00      73.22   2 
  5   179 Mann, Chanpreet     93 Universal              71.14      74.58   2 
  6    35 Miles, Austin       93 West Van Track,West    73.91      74.71   2 
  7     6 Granander, Erik     93 Bella Coola            77.14      77.01   1 
  8   314 Phipps, Ryan        93 Prince George                   1:20.99   1 
  9   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George                   1:26.86   1 
 
Boys 12 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 57.34  2000        Gustavson, Reid, WVAN                       
Top 10  10th: # 60.3h  1991        Flores, Joseph, BS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   191 Medland - Marchen,  92 KELO,BC, BC            59.80      59.91#  3 
  2   118 Riva, Thomas        92 Oceanside              64.00      61.49   3 
  3    60 Pope, Brendon       92 Norwesters             63.20      62.83   3 
  4   155 Ling, David         92 Kajaks                 63.14      63.98   3 
  5   318 Karidio, Ismael     92 Prince George                     66.16   1 
  6   290 Richards, Brett     92 Kamloops,Claerwater               66.23   1 
  7   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      66.26   2 
  8   154 Andrews, Jamie      92 Kajaks                 67.14      67.38   3 
  9     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola            72.37      68.32   2 
 10    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                           69.01   2 
 11   156 Shury, Sam          92 Kajaks                 71.14      69.49   2 
 12    92 Riedl, Thomas       92 Cheetahs               69.14      69.89   3 
 13   302 Sawtell, Trevor     92 Prince George                     70.18   1 
 14   265 Meehan, Liam        92 Valley Royals          75.14      70.98   2 
 15    55 Bill, Simon         92 Norwesters             69.66      73.78   3 
 16   201 Burke, Reign        92 KELO,BC, BC                       79.79   2 
 
Boys 13 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================================
Top 10 - 1st: R 54.4h  1982        Hanna, Sheldon, PG                          
Top 10  10th: # 56.1h  1982        Locke, Patrick, CC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    53.80      54.58# 
  2   234 Kan, Jordan         91 Thunderbirds           62.14      60.21  
  3   395 Hayes, Kelvin       91 Unattached             60.30      60.57  
  4   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,     64.94      60.63  
  5    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley         64.74      61.66  
  6   398 Eng, Bobby          91 Peninsula              63.24      63.03  
 
Boys 14 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 52.0h  1996        Guggenheimer, Josh, PG                      
Top 10  10th: # 53.3h  1988        Anderson, Jim, PEN                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   371 Chester, Ryan       90 Cougars                54.64      53.79   2 
  2   638 Tarzwell, Lyle      90 High Land              54.27      55.14   2 
  3   394 Hanscomb, Oren      90 Campbell River         57.64      55.38   2 
  4   298 Cuthbertson, Blake  90 Prince George          55.89      56.86   2 
  5    54 Vela, Samuel        90 Burnaby Striders       57.97      58.04   2 
  6   337 Udy, Jonathan       90 South Fraser           58.53      58.83   2 
  7   636 Lee, Nathan         90 Burnaby Striders       55.30      59.89   2 
  8   280 Kelly, Gareth       90 Kamloops,BC, BC        59.75      59.98   2 
  9   160 Hegele, Paul        90 Kajaks                 60.14      60.08   1 
 10    44 Smythies, Spencer   90 CeeVacs                65.04      61.77   1 
 11   256 Nyarady, Ryan       90 Valley Royals          70.14      62.57   1 
 
Boys 15 Year Olds 400 Meter Dash
===================================================================================
Top 10 - 1st: R 49.97  1997        Guggenheimer, Josh, PG                      
Top 10  10th: # 51.6h  1993        Wheeler, Trevor, PG                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   166 Mara, Jordan        89 Kajaks                 54.84      53.20   2 
  2   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars                54.83      53.31   2 
  3   261 Minor, David        89 Valley Royals          54.14      53.47   2 
  4   172 Sidhu, Gurpreet     89 Universal              54.05      53.71   2 
  5   119 Green, Alex         89 Mustangs               56.55      56.19   2 
  6   174 Chohan, Greg        89 Universal                         59.78   1 
  7   164 MacLean, Lee        89 Kajaks                            62.70   1 
  8   173 Sangha, Aman        89 Universal                         71.92   1 
 
Boys 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:36.5h  1987        Price, David, KAJ                         
Top 10  10th: # 2:41.3h  1988        Morissette, Victor, RMT                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears          2:56.12    2:55.79  
  2    36 Miles, James        95 West Van Track,West  2:58.12    2:59.15  
  3   124 Benson, Jake        95 Golden Ears          3:26.70    3:38.53  
 
Boys 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:27.1h  1988        Price, David, KAJ                         
Top 10  10th: # 2:31.5h  1992        Raddatz, Simon, SOF                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   345 McHaffie, Scott     94 South Fraser                    2:45.84  
  2   344 Clifford, Deon      94 South Fraser         2:42.00    2:45.95  
  3    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo              2:40.00    2:47.88  
  4   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears                     2:48.80  
  5   346 McHaffie, Spencer   94 South Fraser         2:51.00    2:51.85  
  6   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,   2:54.45    2:54.34  
  7   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears          2:53.16    2:54.98  
  8   291 Moonie, Devon       94 Kamloops                        2:55.28  
  9   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears          2:54.21    3:08.00  
 10   305 Cuthbertson, Patri  94 Prince George        3:10.99    3:11.25  
 11    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo              2:56.89    3:12.15  
 
Boys 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 2:18.7h  1980        Brear, George, ABB                        
Top 10  10th: # 2:38.8h  1993        Dunfield, Terry, UNA                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   387 Palmer, David       93 Trail                2:54.90    2:39.33  
  2   340 Drake, Joshua       93 South Fraser         2:37.00    2:40.28  
  3    10 James, Dexter       93 Unattached           2:45.45    2:41.52  
  4   112 Donnelly, Braeden   93 Mustangs             2:46.50    2:42.19  
  5   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula            2:24.20    2:43.99  
  6    35 Miles, Austin       93 West Van Track,West  2:43.36    2:44.94  
  7   263 Teer, Anthony       93 Valley Royals        2:40.00    2:49.03  
  8    46 Kroeker, Cameron    93 Unattached           2:36.58    2:51.14  
  9     6 Granander, Erik     93 Bella Coola          2:54.22    2:52.06  
 10   307 Duncan, Justin      93 Prince George        3:17.12    3:03.25  
 11   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George        3:04.36    3:07.01  
 
Boys 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   191 Medland - Marchen,  92 KELO,BC, BC                     2:20.75  
  2   118 Riva, Thomas        92 Oceanside            2:22.00    2:28.35  
  3   178 Bal, Gurjot         92 Universal            2:30.00    2:31.55  
  4   154 Andrews, Jamie      92 Kajaks               2:27.00    2:36.83  
  5   265 Meehan, Liam        92 Valley Royals        2:35.00    2:37.37  
  6     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola          3:07.32    2:39.86  
  7    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                         2:40.61  
  8    55 Bill, Simon         92 Norwesters           2:33.85    2:42.02  
  9   212 Therrien, Cody      92 Victoria T&F                    2:42.75  
 10   264 Peters, Tommy       92 Valley Royals        2:42.00    2:43.46  
 11   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                     2:44.55  
 12   236 D'Arcy, Chris       92 Thunderbirds         2:39.84    2:47.26  
 13   302 Sawtell, Trevor     92 Prince George        2:48.65    2:50.02  
 14    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo              2:42.00    2:51.57  
 15   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                   2:52.27  
 16    68 Paugh, Cameron      92 Unattached           2:51.00    2:54.05  
 
Boys 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    27 Conroy, Andrew      91 Unattached           2:10.00    2:14.66  
  2   398 Eng, Bobby          91 Peninsula                       2:21.07  
  3    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley       2:27.74    2:22.95  
  4   235 D'Arcy, Peter       91 Thunderbirds         2:40.65    2:57.32  
 
Boys 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1:59.4h  1984        Shokar, Billy, BS                         
Top 10  10th: # 2:05.1h  1995        Williams, Christopher, BTF                
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   135 Clark, James        90 Golden Ears          2:06.50    2:06.91  
  2   338 Mitchell, Cam       90 South Fraser         2:06.88    2:07.14  
  3   394 Hanscomb, Oren      90 Campbell River       2:08.00    2:08.08  
  4   160 Hegele, Paul        90 Kajaks               2:12.00    2:12.76  
  5    25 Genereaux, Cory     90 CeeVacs              2:18.22    2:21.12  
  6   256 Nyarady, Ryan       90 Valley Royals        2:26.00    2:23.40  
  7     9 Mecham, Otis        90 Bella Coola          2:46.03    2:29.11  
  8   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George        2:36.40    2:32.44  
  9   262 Peters, Nathan      90 Valley Royals        2:28.00    2:33.26  
 10   106 Hall, Andrew        90 Mustangs             2:25.00    2:35.26  
 --   613 Nesbitt, Adam       90 Vernon Athletics     2:28.03        DNF  
 
Boys 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1:53.5h  1983        Robinson, Kevin, VR                       
Top 10  10th: # 1:59.2h  1987        Schultz, Jason, TRA                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   261 Minor, David        89 Valley Royals        2:04.00    2:03.63  
  2   166 Mara, Jordan        89 Kajaks               2:04.00    2:03.66  
  3   258 Culley, Mitch       89 Valley Royals        2:08.00    2:07.25  
  4   389 Palmer, Jonathan    89 Trail                2:10.80    2:08.08  
  5   119 Green, Alex         89 Mustangs             2:11.00    2:08.47  
  6   369 Levins, Cam         89 Cougars              2:12.00    2:17.30  
  7   627 Newmarch, Will      89 Kamloops             2:18.58    2:21.39  
 
Boys 9 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    36 Miles, James        95 West Van Track,West             6:01.14  
  2   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears                     6:06.21  
  3   124 Benson, Jake        95 Golden Ears                     6:52.73  
 
Boys 10 1500 Meter Run
================================================================================
 10 Top 10 -: R 4:49.6h  1988        Price, David, KAJ                         
10 Top 10  1: # 5:04.1h  1988        Hassell, Shaun, SQU                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   344 Clifford, Deon      94 South Fraser         5:26.00    5:28.50  
  2    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo              5:34.00    5:29.11  
  3   345 McHaffie, Scott     94 South Fraser         5:31.00    5:40.12  
  4   291 Moonie, Devon       94 Kamloops             5:57.72    5:54.04  
  5   346 McHaffie, Spencer   94 South Fraser         5:49.00    5:54.35  
  6    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo              6:20.00    6:16.08  
  7   288 Farren, Russell     94 Kamloops                        6:41.88  
 
Boys 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula                       5:21.02  
  2   387 Palmer, David       93 Trail                           5:21.93  
  3   340 Drake, Joshua       93 South Fraser                    5:24.06  
  4   112 Donnelly, Braeden   93 Mustangs                        5:25.80  
  5    35 Miles, Austin       93 West Van Track,West             5:25.93  
  6   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders                5:29.52  
  7    10 James, Dexter       93 Unattached                      5:32.42  
  8   263 Teer, Anthony       93 Valley Royals                   5:36.20  
  9   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears                     5:38.66  
 10   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George                   6:23.88  
 
Boys 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:35.7h  1983        Nootebos, Mike, SOF                       
Top 10  10th: # 4:41.9h  1992        Baker, Mathew, PEN                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   154 Andrews, Jamie      92 Kajaks               5:03.00    5:13.00  
  2   118 Riva, Thomas        92 Oceanside            5:06.00    5:16.22  
  3   265 Meehan, Liam        92 Valley Royals        5:19.00    5:19.60  
  4    55 Bill, Simon         92 Norwesters           5:10.52    5:22.78  
  5   212 Therrien, Cody      92 Victoria T&F                    5:31.90  
  6    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo              5:44.15    5:32.04  
  7   264 Peters, Tommy       92 Valley Royals        5:28.00    5:32.61  
  8   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B  5:23.85    5:41.75  
  9   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                     5:43.33  
 10   302 Sawtell, Trevor     92 Prince George        5:35.35    5:44.62  
 11    92 Riedl, Thomas       92 Cheetahs                        5:47.59  
 12    68 Paugh, Cameron      92 Unattached           5:38.00    5:57.11  
 --   178 Bal, Gurjot         92 Universal            5:12.00        DNF  
 
Boys 13 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:23.6h  1984        Nootebos, Mike, SOF                       
Top 10  10th: # 4:27.80  1986        Schiebler, Jeff, UNA                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    27 Conroy, Andrew      91 Unattached           4:42.00    4:37.07  
  2   398 Eng, Bobby          91 Peninsula            4:42.20    4:45.83  
  3   134 Benson, James       91 Golden Ears          5:24.35    5:32.86  
  4   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears          5:21.35    5:57.92  
  5    71 Adair, Timothy      91 Norwesters           5:34.48    6:17.80  
 
Boys 14 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 4:08.5h  1980        Wilmshurst, Ken, MERC                     
Top 10  10th: # 4:15.3h  1988        Anderson, Jim, PEN                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   135 Clark, James        90 Golden Ears          4:23.22    4:26.03  
  2   394 Hanscomb, Oren      90 Campbell River       4:28.00    4:34.22  
  3   338 Mitchell, Cam       90 South Fraser         4:24.14    4:34.29  
  4   160 Hegele, Paul        90 Kajaks               5:22.00    4:52.86  
  5   106 Hall, Andrew        90 Mustangs             4:51.00    4:57.84  
  6     9 Mecham, Otis        90 Bella Coola          5:24.04    5:04.01  
  7   262 Peters, Nathan      90 Valley Royals        5:09.00    5:05.14  
  8   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George        5:19.53    5:13.19  
 
Boys 15 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================================
Top 10 - 1st: R 3:59.3h  1982        Bell, Dan, UNA                            
Top 10  10th: # 4:07.8h  1982        Black, Stuart, VR                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   136 Wakefield, Brett    89 Golden Ears          4:19.87    4:15.21  
  2   241 Bowman, Sam         89 Thunderbirds         4:15.00    4:20.31  
  3   369 Levins, Cam         89 Cougars              4:35.00    4:28.82  
  4   389 Palmer, Jonathan    89 Trail                           4:31.00  
  5   163 Scowcroft, Daniel   89 Kajaks               4:41.00    4:38.26  
  6   278 Fishlock, Garrett   89 Kamloops,Kamloops,   4:42.53    4:41.33  
  7   259 van Steenis, John   89 Valley Royals        4:45.00    4:50.25  
  8   627 Newmarch, Will      89 Kamloops             4:48.85    4:51.90  
  9    12 Olsen, Shawn        89 Sub Zero             4:45.00    4:56.43  
 
Boys 13 3000 Meter Run
=========================================================================
13 Top 10  1: # 9:43.20  2000        Friesen, Kevin, NAN                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   398 Eng, Bobby          91 Peninsula           10:03.80   10:10.06  
  2   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears         12:13.88   12:36.02  
 
Boys 14 3000 Meter Run
=========================================================================
 14 Top 10 -: R 8:55.4h  1987        Schiebler, Jeff, UNA                      
14 Top 10  1: # 9:17.1h  1983        Lewis, Alan, CC                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   610 Dudley, Christian   90 Vernon Athletics    10:16.06   10:18.29  
  2    25 Genereaux, Cory     90 CeeVacs             10:25.17   10:30.60  
  3   159 Dunfee, Evan        90 Kajaks              10:21.00   10:32.62  
  4   336 Butler, Michael     90 South Fraser                   12:23.75  
 
Boys 15 3000 Meter Run
=========================================================================
 15 Top 10 -: R 8:41.5h  1988        Schiebler, Jeff, UNA                      
15 Top 10  1: # 9:02.1h  1983        Klassen, Geoff, VTF                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   241 Bowman, Sam         89 Thunderbirds         9:21.00    9:15.73  
  2   136 Wakefield, Brett    89 Golden Ears          9:27.05    9:25.70  
  3    61 Sologub, Victor     89 Norwesters           9:36.00    9:37.80  
  4   369 Levins, Cam         89 Cougars              9:41.00    9:42.02  
  5   163 Scowcroft, Daniel   89 Kajaks              10:10.00   10:05.54  
  6   278 Fishlock, Garrett   89 Kamloops,Kamloops,  10:17.64   10:14.88  
  7   259 van Steenis, John   89 Valley Royals       10:19.00   10:34.09  
 
Boys 11 800 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George        5:21.77    5:08.95  
 
Boys 12 800 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                         4:15.16  
  2   237 Powrie, Isaac       92 Thunderbirds                    4:57.05  
  3    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo              5:01.25    5:10.86  
  4   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B             5:13.98  
 
Boys 13 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1    78 Brown, Sean         91 Nanaimo             10:30.00   10:23.11  
  2   157 Isaman, Kyle        91 Kajaks                         10:29.33  
 
Boys 14 1500 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   159 Dunfee, Evan        90 Kajaks               7:15.00    7:15.40  
  2   626 Chaplin, Alec       90 Kamloops             8:51.90    9:07.52  
  3   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George        9:20.12    9:49.02  
 
Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.5334m  21"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 10.94  7/20/2002   Raps, Ben, LM                               
Top 10  10th: # 12.04  2002        Johnson, Dylan, LM                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears            12.32      12.67   NWI 
  2   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                       13.72   NWI 
  3   124 Benson, Jake        95 Golden Ears                       16.18   NWI 
 
Boys 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.6096m  24"
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.64  2002        Heldman, Jared, LM                          
Top 10  10th: # 11.28  2000        Kwiatkowski, Brendan, LM                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                11.70      11.91   NWI  2 
  2   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           11.91      12.02   NWI  2 
  3   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            11.97      12.12   NWI  2 
  4   344 Clifford, Deon      94 South Fraser           12.01      12.14   NWI  2 
  5   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears            12.12      12.27   NWI  2 
  6   343 George, Nathan      94 South Fraser                      12.33   NWI  1 
  7   345 McHaffie, Scott     94 South Fraser           12.00      12.45   NWI  2 
  8   633 Jaimeson, Sienna    94 Prince George                     12.60   NWI  1 
  9   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,     12.71      13.07   NWI  2 
 10   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears            12.01      13.11   NWI  2 
 11   346 McHaffie, Spencer   94 South Fraser           12.91      13.27   NWI  1 
 12   379 Tranfield, Eric     94 Cougars                14.14      14.32   NWI  1 
 13   291 Moonie, Devon       94 Kamloops                          14.41   NWI  1 
 14   386 Horan, Jeffrey      94 Trail                  14.43      14.50   NWI  1 
 15   305 Cuthbertson, Patri  94 Prince George                     15.17   NWI  1 
 16   200 Erickson, Silas     94 KELO,BC, BC                       15.24   NWI  1 
 
Boys 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 0.6096m  24"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R  9.93  2000        Boss, Andrew, CC                            
Top 10  10th: # 10.64  2001        Crouse, Michael, UNA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           10.04      10.63#  NWI 
  2   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula              10.79      11.02   NWI 
  3   387 Palmer, David       93 Trail                  12.34      11.96   NWI 
  4   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser           11.95      11.97   NWI 
  5   284 Russo, Matthew      93 Kamloops,Kamloops,     11.31      12.00   NWI 
  6   112 Donnelly, Braeden   93 Mustangs               11.69      12.68   NWI 
  7   314 Phipps, Ryan        93 Prince George                     13.26   NWI 
  8   307 Duncan, Justin      93 Prince George                     17.10   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.6858m   27
=================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.32  1999        Dickson, Kevin, SOF                         
Top 10  10th: # 12.5h  1995        Cooke, Andrew, VOC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   118 Riva, Thomas        92 Oceanside              13.88      13.31   NWI  1 
  2   113 Heldman, Jared      92 Mustangs               13.20      13.53   NWI  1 
  3   221 Eden, James         92 Penticton                         14.04   NWI  2 
  4   318 Karidio, Ismael     92 Prince George                     14.42   NWI  2 
  5    60 Pope, Brendon       92 Norwesters                        14.43   NWI  2 
  6   236 D'Arcy, Chris       92 Thunderbirds           14.07      14.49   NWI  1 
  7    91 Ramanaden, Joel     92 Cheetahs                          15.15   NWI  2 
  8   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B    15.61      15.46   NWI  1 
  9    55 Bill, Simon         92 Norwesters             15.22      15.52   NWI  1 
 10   611 Lemercier, Mark     92 Vernon Athletics                  16.22   NWI  2 
 11     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola            18.48      18.84   NWI  1 
 
Boys 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 0.762m   30"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 11.5h  1984        Pierre, Johan, SOF                          
Top 10  10th: # 12.0h  1992        Njume, Peter, PR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   373 Clair, Sean         91 Cougars                13.84      13.16   NWI 
  2   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC                       13.23   NWI 
  3   267 Miller, Ian         91 Valley Royals                     13.64   NWI 
  4   285 Schnabl, Vincent    91 Kamloops,Chase, BC     13.78      13.91   NWI 
  5   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                         14.06   NWI 
  6   235 D'Arcy, Peter       91 Thunderbirds           14.21      14.36   NWI 
 
Boys 14 Year Olds 100 Meter Hurdles 0.8382m  33"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 13.40  1985        Pierre, Johan, SOF                          
Top 10  10th: # 14.5h  1979        Berg, Randy, PR                             
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   371 Chester, Ryan       90 Cougars                14.04      14.51   NWI 
  2   613 Nesbitt, Adam       90 Vernon Athletics       16.41      15.92   NWI 
  3    57 Stephenson, Kyle    90 Norwesters                        17.01   NWI 
  4   372 Oel, Phillip        90 Cougars                16.78      18.77   NWI 
  5   336 Butler, Michael     90 South Fraser                      21.25   NWI 
  6     9 Mecham, Otis        90 Bella Coola            22.67      22.49   NWI 
 
Boys 15 Year Olds 100 Meter Hurdles 0.8382m  33"
==============================================================================
Top 10 - 1st: R 13.1h  1994        Cronin, Gerard, KEL                         
Top 10  10th: # 13.8h  1994        Wilkes, Nick, VR                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   602 Riekki, Thomas      89 Peninsula              13.65      13.82   0.6 
  2   100 Boss, Andrew        89 Cheetahs               14.25      13.98   0.6 
  3   389 Palmer, Jonathan    89 Trail                  16.08      16.16   0.6 
 
Boys 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6096m  24"
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 30.22  1999        Pinnock, Tijan, PG                          
Top 10  10th: # 30.9h  1995        Smith, Jessie, CHTF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           32.24      32.16   NWI 
  2   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula              34.14      34.06   NWI 
  3   112 Donnelly, Braeden   93 Mustangs               36.50      35.27   NWI 
  4   387 Palmer, David       93 Trail                             35.93   NWI 
  5   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears            36.89      37.41   NWI 
  6   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George                     42.27   NWI 
 
Boys 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6096m  24"
========================================================================================
Top 10 - 1st: R 28.58  2000        Gustavson, Ried, WVTC                       
Top 10  10th: # 31.20  2000        Malone, Aaron, CR                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   118 Riva, Thomas        92 Oceanside              31.40      30.14#  NWI  2 
  2    60 Pope, Brendon       92 Norwesters             31.04      30.60#  NWI  2 
  3   318 Karidio, Ismael     92 Prince George                     30.73#  NWI  1 
  4   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      30.89#  NWI  1 
  5   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B               33.61   NWI  1 
  6   376 Parker, Cody        92 Cougars                33.10      34.00   NWI  2 
  7    55 Bill, Simon         92 Norwesters             32.79      34.55   NWI  2 
  8    91 Ramanaden, Joel     92 Cheetahs                          34.73   NWI  1 
 
Boys 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 0.6858m  27"
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 26.61  1999        Gamble, Quinton, SUB                        
Top 10  10th: # 27.7h  1989        Street, Adam, PEN                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC                       29.46   NWI 
  2    83 Stewart, Kurtis     91 Unattached             30.69      29.69   NWI 
  3    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley         30.54      29.80   NWI 
  4   267 Miller, Ian         91 Valley Royals                     31.38   NWI 
  5   375 Masri, Nick         91 Cougars                34.65      33.74   NWI 
 
Boys 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 0.762m   30"
================================================================================
Top 10 - 1st: R 42.38  1998        Smith, Jesse, CHTF                          
Top 10  10th: # 45.32  2001        Mayert, Russell, UNA                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   371 Chester, Ryan       90 Cougars                40.64      40.48R 
  2    57 Stephenson, Kyle    90 Norwesters                        44.79# 
  3   372 Oel, Phillip        90 Cougars                44.95      47.03  
  4   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George                     52.94  
  5   336 Butler, Michael     90 South Fraser                      53.17  
 
Boys 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 0.762m   30"
================================================================================
Top 10 - 1st: R 40.88  1998        Cooke, Andrew, VOC                          
Top 10  10th: # 41.95  1999        Smith, Jesse, CHTF                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   602 Riekki, Thomas      89 Peninsula              42.16      41.29# 
  2   100 Boss, Andrew        89 Cheetahs               42.31      41.42# 
  3   389 Palmer, Jonathan    89 Trail                  43.15      45.24  
  4   287 Smith, Brendan      89 Kamloops               44.56      45.44  
 
Boys 14 1500 Meter Steeplechase 0.9144m  36"
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   338 Mitchell, Cam       90 South Fraser         4:56.00    4:58.44  
  2   610 Dudley, Christian   90 Vernon Athletics     5:05.33    5:08.50  
  3     9 Mecham, Otis        90 Bella Coola                     5:41.80  
  4   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George        6:09.44    6:08.40  
  5   336 Butler, Michael     90 South Fraser                    6:26.48  
  6   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George        6:48.14    6:39.60  
 
Boys 15 1500 Meter Steeplechase 0.9144m  36"
================================================================================
 15 Top 10 -: R 4:19.60  2001        Winter, Christopher, NORW                 
15 Top 10  1: # 4:36.0h  1988        Heisterman, Tyler, NAN                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    61 Sologub, Victor     89 Norwesters           4:48.00    4:47.88  
  2   259 van Steenis, John   89 Valley Royals        5:07.00    5:04.38  
  3    12 Olsen, Shawn        89 Sub Zero             5:03.00    5:06.89  
 
Boys 11 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Golden Ears Athletics  'A'                                     63.15   2 
 -- South Fraser T&F Club  'A'                                        DQ   2 
     1) 346 McHaffie, Spencer 94        2) 345 McHaffie, Scott 94         
     3) 344 Clifford, Deon 94           4) 341 VanRyswyk, Riley 93        
 
Boys 12 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Prince George T&F Club  'A'                                    59.13   2 
     1) 302 Sawtell, Trevor 92          2) 306 Duncan, Jordan 92          
     3) 318 Karidio, Ismael 92          4) 301 Brunn, Timothy 92          
 
Boys 13 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Vancouver Thunderbirds T&F  'A'                                56.22   2 
     1) 234 Kan, Jordan 91              2) 235 D'Arcy, Peter 91           
     3) 236 D'Arcy, Chris 92            4) 238 Powrie, Jake 93            
  2 Kamloops Track and Field Club  'A'                             60.14   2 
     1) 637 Farren, Nigel 91            2) 285 Schnabl, Vincent 91        
     3) 390 Peacock, Adam 91            4) 283 Polos, Ian 91              
 
Boys 14 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burnaby Striders T&F Club  'A'                                 48.97  
     3) 606 Parker, Keynan 90           4) 54 Vela, Samuel 90             
  2 Kajaks Track & Field Club  'A'                                 58.12  
     1) 159 Dunfee, Evan 90             2) 161 Taylor, Angus 90           
     3) 154 Andrews, Jamie 92           4) 157 Isaman, Kyle 91            
  3 Prince George T&F Club  'B'                                    61.11  
     1) 309 Gaiesky, Kristopher 90      2) 319 Cuthbertson, Andrew 90     
     3) 298 Cuthbertson, Blake 90       4) 315 Saar, Thomas 91            
  4 Kelowna Track & Field Clu  'A'                                 61.26  
     1) 209 Bates, Quinn 94             2) 205 Koochin, Troy 95           
     3) 185 Zabolotniuk, Landon 90      4) 191 Medland - Marchen, Daniel 9
 
Boys 15 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Comox Valley Cougars  'A'                                      49.70  
  2 Kajaks Track & Field Club  'A'                                 54.02  
     1) 166 Mara, Jordan 89             2) 164 MacLean, Lee 89            
     3) 158 Mara, Elijah 91             4) 155 Ling, David 92             
 
Boys 12 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Prince George T&F Club  'A'                                  4:59.91  
     1) 306 Duncan, Jordan 92           2) 301 Brunn, Timothy 92          
     3) 302 Sawtell, Trevor 92          4) 318 Karidio, Ismael 92         
 
Boys 13 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Valley Royals Track and Field  'A'                           5:05.61  
     1) 267 Miller, Ian 91              2) 265 Meehan, Liam 92            
     3) 264 Peters, Tommy 92            4) 263 Teer, Anthony 93           
 
Boys 14 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burnaby Striders T&F Club  'A'                               4:21.20  
     3) 606 Parker, Keynan 90           4) 54 Vela, Samuel 90             
 
Boys 15 1600 Sprint Medley
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Valley Royals Track and Field  'A'                           4:11.44  
     1) 261 Minor, David 89             2) 260 Pretty, Aaron 89           
     3) 258 Culley, Mitch 89            4) 259 van Steenis, John 89       
  2 Kamloops Track and Field Club  'A'                           4:16.51  
 
Boys 9 Year Olds High Jump 0.85M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.33m  1996        Mayert, Russell, CC                         
Top 10  10th: # 1.24m  1995        Schellenberg, Neil, CVAC                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears            1.05m      1.03m  
  2   124 Benson, Jake        95 Golden Ears            0.95m      0.85m  
  3   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                       0.80m  
 
Boys 10 Year Olds High Jump 0.95M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.44m  1994        McMurray, Kyle, CHTF                        
Top 10  10th: # 1.37m  1998        Gustavson, Reid, WVAN                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,     1.20m      1.25m  
  2   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears            1.20m     J1.25m  
  3    19 Goodwin, Mitchell   94 Unattached             1.20m      1.20m  
  4   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears            1.20m      1.15m  
  5   344 Clifford, Deon      94 South Fraser                     J1.15m  
  6    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo                1.05m      1.10m  
  7   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            1.00m     J1.10m  
  8   633 Jaimeson, Sienna    94 Prince George                    J1.10m  
  9   345 McMaffie, Scott     94 South Fraser           1.20m      1.05m  
 10    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                          J1.05m  
 11   343 George, Nathan      94 South Fraser           1.10m      1.00m  
 11   379 Tranfield, Eric     94 Cougars                1.00m      1.00m  
 11   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           1.15m      1.00m  
 13   346 McMaffie, Spencer   94 South Fraser           1.10m     J1.00m  
 13   288 Farren, Russell     94 Kamloops               1.00m     J1.00m  
 --   305 Cuthbertson, Patri  94 Prince George                        NH  
 
Boys 11 Year Olds High Jump 1.05M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.57m  1977        Hall, Gordon, KAJ                           
Top 10  10th: # 1.50m  1998        Mayert, Russell, CC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           1.38m      1.42m  
  2   284 Russo, Matthew      93 Kamloops,Kamloops,     1.30m      1.30m  
  3   340 Drake, Joshua       93 South Fraser           1.30m     J1.30m  
  4   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula                         1.20m  
  5   307 Duncan, Justin      93 Prince George                    J1.20m  
  6   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders                  1.15m  
  7   314 Phipps, Ryan        93 Prince George                     1.05m  
  7   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser           1.13m      1.05m  
 
Boys 12 Year Olds High Jump 1.10M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.65m  1978        Hall, Gordon, KAJ                           
Top 10  10th: # 1.55m  1995        Zahynacz, Matthew, CC                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   155 Ling, David         92 Kajaks                 1.45m      1.43m  
  2   611 Lemercier, Mark     92 Vernon Athletics                  1.40m  
  3   318 Karidio, Ismael     92 Prince George                     1.35m  
  4    92 Riedl, Thomas       92 Cheetahs                         J1.35m  
  4   348 Murray, Emerson     92 Unattached             1.41m     J1.35m  
  6   110 Prince, Spencer     92 Mustangs               1.40m      1.30m  
  7   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B    1.25m      1.25m  
  7   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      1.25m  
  9    30 Rushton, Patrick    92 West Van Track,West               1.20m  
 10   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                       1.10m  
 --   116 Lovett, Django      92 Mustangs               1.45m         NH  
 --   212 Therrien, Cody      92 Victoria T&F                         NH  
 
Boys 13 Year Olds High Jump 1.20M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.80m  1992        Wilkes, Nick, RMT                           
Top 10  10th: # 1.65m  1987        Sandstrom, Greg, LM                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    1.60m      1.68m# 
  2   267 Miller, Ian         91 Valley Royals          1.63m      1.65m# 
  3   285 Schnabl, Vincent    91 Kamloops,Chase, BC     1.50m      1.55m  
  4   158 Mara, Elijah        91 Kajaks                 1.45m     J1.55m  
  5    71 Adair, Timothy      91 Norwesters             1.50m      1.45m  
  6   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                         1.40m  
  6    93 Neilsen, Erik       91 Cheetahs                          1.40m  
  7   235 D'Arcy, Peter       91 Thunderbirds           1.40m     J1.40m  
  9    78 Brown, Sean         91 Nanaimo                1.45m      1.35m  
 10   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC                       1.30m  
 11    81 Welsh, Robbie       91 Nanaimo                          J1.30m  
 12   134 Benson, James       91 Golden Ears            1.35m      1.25m  
 13   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears            1.20m      1.20m  
 
Boys 14 Year Olds High Jump 1.35M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.91m  1993        Wilkes, Nick, RMT                           
Top 10  10th: # 1.77m  1985        Meyer, Luke, NORW                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   613 Nesbitt, Adam       90 Vernon Athletics       1.69m      1.63m  
  2   162 Burleigh, Kris      90 Kajaks                 1.57m      1.60m  
  3    57 Stephenson, Kyle    90 Norwesters                        1.55m  
  4    42 Hawkins, Sam        90 Unattached             1.56m      1.40m  
 
Boys 15 Year Olds High Jump 1.40M
================================================================================
Top 10 - 1st: R 1.96m  2001        Mason, Michael, OTC                         
Top 10  10th: # 1.86m  1993        Pearson, Chris, CC                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   102 Swartz, Shawn       89 Cheetahs                          1.85m  
  2    12 Olsen, Shawn        89 Sub Zero               1.63m      1.70m  
  3   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars                1.70m     J1.70m  
  4    29 Woytkowiak, Paul    89 West Van Track,Nort    1.70m      1.60m  
 
Boys 14 Year Olds Pole Vault
================================================================================
Top 10 - 1st: R 3.23m  1967        McLennan, Bruce, PUTS                       
Top 10  10th: # 2.98m  1979        McRae, Trevor, FLYY                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   269 Emberson, Braydn    90 Valley Royals                     2.40m  
 
Boys 15 Year Olds Pole Vault
================================================================================
Top 10 - 1st: R 3.95m  1998        Clifford, Matthew, UNA                      
Top 10  10th: # 3.25m  1992        Bennett, Chris, VTF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   240 Law, Geoffrey       89 Thunderbirds                      3.20m  
  2    29 Woytkowiak, Paul    89 West Van Track,Nort    2.60m      3.05m  
  3   294 Baptie, Adam        89 KELO                              2.30m  
 
Boys 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.13m  2002        Raps, Ben, LM                               
Top 10  10th: # 3.89m  1998        Jackson, Dayne, UNA                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears            3.30m      3.13m   NWI 
  2   604 Bertram, Logan      95 Peninsula                         2.85m   NWI 
  3    36 Miles, James        95 West Van Track,West               2.70m   NWI 
  4   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                       2.64m   NWI 
  5   124 Benson, Jake        95 Golden Ears            2.49m      2.47m   NWI 
 
Boys 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.47m  1989        Wilkes, Nike, RMT                           
Top 10  10th: # 4.31m  1992        Couch, Mitchell, VTF                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    19 Goodwin, Mitchell   94 Unattached             3.86m      4.03m   NWI 
  2   345 McMaffie, Scott     94 South Fraser           3.46m      3.55m   NWI 
  3   633 Jaimeson, Sienna    94 Prince George                     3.44m   NWI 
  4   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears            3.42m      3.43m   NWI 
  5   346 McMaffie, Spencer   94 South Fraser           3.43m      3.41m   NWI 
  5   343 George, Nathan      94 South Fraser           3.57m      3.41m   NWI 
  7   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           3.74m      3.34m   NWI 
  8   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears            3.57m      3.28m   NWI 
  9   130 Cahoon, Patrick     94 Golden Ears            3.47m      3.21m   NWI 
 10   291 Moonie, Devon       94 Kamloops                          3.17m   NWI 
 11   248 Trybuch, Landon     94 Ridge Rockets          3.10m      3.15m   NWI 
 12    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                           3.07m   NWI 
 13   378 Traves, Jack        94 Cougars                3.24m      2.85m   NWI 
 14   288 Farren, Russell     94 Kamloops                          2.77m   NWI 
 15    59 Parker, Stephen     94 Norwesters                        2.67m   NWI 
 15   305 Cuthbertson, Patri  94 Prince George          2.43m      2.67m   NWI 
 
Boys 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 4.75m  1978        Roberts, Greg, DEL                          
Top 10  10th: # 4.59m  1997        Schellenberg, Neil, CVA                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           4.26m      4.19m   NWI 
  2   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula                         4.02m   NWI 
  3   284 Russo, Matthew      93 Kamloops,Kamloops,     3.64m      3.76m   NWI 
  4    88 Estergaard, Nichol  93 Cheetahs                          3.56m   NWI 
  5     6 Granander, Erik     93 Bella Coola            3.66m      3.55m   NWI 
  6   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser           3.60m      3.54m   NWI 
  7   621 Procevint, Cameron  93 Burnaby Striders       3.49m      3.50m   NWI 
  8    35 Miles, Austin       93 West Van Track,West               3.12m   NWI 
  9   314 Phipps, Ryan        93 Prince George          3.13m      3.04m   NWI 
 
Boys 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 5.13m  1979        Roberts, Greg, VOC                          
Top 10  10th: # 4.92m  1991        Flores, Joseph, BS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    14 Schneebeli, Eric    92 Unattached             4.53m      4.80m   NWI 
  2   113 Heldman, Jared      92 Mustangs               4.65m      4.39m   NWI 
  3   110 Prince, Spencer     92 Mustangs               4.65m      4.32m   NWI 
  4   236 D'Arcy, Chris       92 Thunderbirds           4.40m      4.30m   NWI 
  5   290 Richards, Brett     92 Kamloops,Claerwater               4.29m   NWI 
  6   393 McGregor, Paul      92 Kamloops                          4.24m   NWI 
  7   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                     4.17m   NWI 
  8   221 Eden, James         92 Penticton                         4.16m   NWI 
  9   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      4.13m   NWI 
 10   318 Karidio, Ismael     92 Prince George                     3.98m   NWI 
 11    91 Ramanaden, Joel     92 Cheetahs                          3.95m   NWI 
 12   202 Burke, Clema        92 KELO,BC, BC                       3.92m   NWI 
 13    55 Bill, Simon         92 Norwesters             3.75m      3.71m   NWI 
 14   611 Lemercier, Mark     92 Vernon Athletics                  3.69m   NWI 
 15    30 Rushton, Patrick    92 West Van Track,West    3.37m      3.67m   NWI 
 16   156 Shury, Sam          92 Kajaks                 3.64m      3.66m   NWI 
 17   154 Andrews, Jamie      92 Kajaks                            3.64m   NWI 
 18   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B    3.81m      3.44m   NWI 
 19    60 Pope, Brendon       92 Norwesters                        3.38m   NWI 
 20   265 Meehan, Liam        92 Valley Royals                     3.34m   NWI 
 20    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo                3.58m      3.34m   NWI 
 22   376 Parker, Cody        92 Cougars                           3.31m   NWI 
 --   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                          ND   NWI 
 --   178 Bal, Gurjot         92 Universal                            ND   NWI 
 --     7 Hans, Irwin         92 Bella Coola            3.64m         ND   NWI 
 --    77 Kelso, Dylan        92 Nanaimo                4.51m        DNF   NWI 
 
Boys 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 6.07m  1994        Mensah, Michael, SOF                        
Top 10  10th: # 5.40m  2000        Kowalewski, Matt, WVAN                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   373 Clair, Sean         91 Cougars                4.71m      4.91m   NWI 
  2   158 Mara, Elijah        91 Kajaks                 4.89m      4.85m   NWI 
  3    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    4.98m      4.77m   NWI 
  4   234 Kan, Jordan         91 Thunderbirds           4.97m      4.72m   NWI 
  5   285 Schnabl, Vincent    91 Kamloops,Chase, BC     4.88m      4.67m   NWI 
  6    83 Stewart, Kurtis     91 Unattached             4.82m      4.61m   NWI 
  7   267 Miller, Ian         91 Valley Royals          4.59m      4.36m   NWI 
  8   235 D'Arcy, Peter       91 Thunderbirds           4.43m      4.30m   NWI 
  9   199 Leenhouts, Adrian   91 KELO,BC, BC                       4.26m   NWI 
 10   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                         4.11m   NWI 
 11   315 Saar, Thomas        91 Prince George          4.10m      4.02m   NWI 
 12    81 Welsh, Robbie       91 Nanaimo                           3.93m   NWI 
 13   390 Peacock, Adam       91 Kamloops               3.85m      3.90m   NWI 
 14   134 Benson, James       91 Golden Ears            3.78m      3.73m   NWI 
 15   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,     3.69m      3.62m   NWI 
 16   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears            3.78m      3.20m   NWI 
 
Boys 14 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 6.66m  1985        Pierre, Johan, SOF                          
Top 10  10th: # 5.88m  1985        Meyers, Luke, NORW                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   162 Burleigh, Kris      90 Kajaks                 5.31m      5.47m  -0.5 
  2   280 Kelly, Gareth       90 Kamloops,BC, BC        5.53m      5.38m  -0.8 
  3    44 Smythies, Spencer   90 CeeVacs                4.93m      5.22m  -1.0 
  4   279 Kasprzik, Max       90 Kamloops,BC, BC        5.22m      5.11m  -0.3 
  5   613 Nesbitt, Adam       90 Vernon Athletics       5.15m      5.05m  -0.7 
  6   636 Lee, Nathan         90 Burnaby Striders                  5.03m  -0.1 
  7    25 Genereaux, Cory     90 CeeVacs                4.90m      4.89m  -1.2 
  8    57 Stephenson, Kyle    90 Norwesters                        4.82m  -0.6 
  9   371 Chester, Ryan       90 Cougars                5.56m      4.51m  -1.4 
 10   336 Butler, Michael     90 South Fraser                      4.15m  -0.9 
 11   626 Chaplin, Alec       90 Kamloops                          3.66m  -0.8 
 12   372 Oel, Phillip        90 Cougars                4.72m      3.59m  -0.1 
 
Boys 15 Year Olds Long Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 6.60m  1996        Mensah, Michael, SOF                        
Top 10  10th: # 6.24m  1996        Roberts, Jason, SOF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   602 Riekki, Thomas      89 Peninsula                         5.85m   NWI 
  2   335 Madden, Kevin       89 South Fraser           5.87m      5.67m   NWI 
  3   102 Swartz, Shawn       89 Cheetahs                          5.48m   NWI 
  4   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars                5.53m      4.99m   NWI 
 
Boys 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.22m  1997        Schellenberg, Neil, CVA                    
Top 10  10th: #  9.56m  1986        Pearson, Jason, SOF                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           9.11m      8.80m   NWI 
  2   397 Sapala, Dustin      93 Peninsula                         8.22m   NWI 
  3   284 Russo, Matthew      93 Kamloops,Kamloops,     8.41m      8.15m   NWI 
  4     6 Granander, Erik     93 Bella Coola            7.25m      7.73m   NWI 
  5   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser           7.20m      7.67m   NWI 
  6   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears            7.89m      7.47m   NWI 
 --   314 Phipps, Ryan        93 Prince George          6.36m         ND   NWI 
 
Boys 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 10.74m  1974        Frehlich, Chris, KAJ                       
Top 10  10th: # 10.25m  1983        Jollymore, Jeff, NORW                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   221 Eden, James         92 Penticton                         9.33m   NWI 
  2   306 Duncan, Jordan      92 Prince George          9.22m      9.17m   NWI 
  3   393 McGregor, Paul      92 Kamloops                          9.16m   NWI 
  4   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                     8.81m   NWI 
  5   110 Prince, Spencer     92 Mustangs               9.42m      8.80m   NWI 
  6   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      8.77m   NWI 
  7   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B    7.88m      8.29m   NWI 
  8    68 Paugh, Cameron      92 Unattached             7.70m      7.70m   NWI 
  9    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo                7.71m      7.69m   NWI 
 10    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                           7.46m   NWI 
 
Boys 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.49m  1984        Pierre, Johan, SOF                         
Top 10  10th: # 11.20m  1986        Fralick, Kevin, BS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1    26 Smith, Timothy      91 Unattached,Vancouve    9.79m     10.40m   NWI 
  2   285 Schnabl, Vincent    91 Kamloops,Chase, BC     9.69m     10.19m   NWI 
  3   373 Clair, Sean         91 Cougars                9.44m     10.05m   NWI 
  4   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                         9.09m   NWI 
  5   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,     8.86m      8.81m   NWI 
  6   315 Saar, Thomas        91 Prince George          8.53m      8.80m   NWI 
  7   375 Masri, Nick         91 Cougars               18.89m      8.67m   NWI 
  8   157 Isaman, Kyle        91 Kajaks                 8.28m      8.63m   NWI 
  9   390 Peacock, Adam       91 Kamloops               8.59m      8.43m   NWI 
 10   134 Benson, James       91 Golden Ears            8.03m      8.11m   NWI 
 
Boys 14 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.10m  1985        Pierre, Johan, SOF                         
Top 10  10th: # 12.03m  1994        Paulson, James, KEL                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   279 Kasprzik, Max       90 Kamloops,BC, BC       11.45m     11.12m   NWI 
  2   280 Kelly, Gareth       90 Kamloops,BC, BC       11.29m     10.68m   NWI 
  3    44 Smythies, Spencer   90 CeeVacs               10.05m     10.15m   NWI 
  4    25 Genereaux, Cory     90 CeeVacs               10.24m     10.13m   NWI 
  5   336 Butler, Michael     90 South Fraser                      9.22m   NWI 
  6   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George          8.03m      7.81m   NWI 
 
Boys 15 Year Olds Triple Jump
=====================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.37m  1986        Meyer, Luke, NORW                          
Top 10  10th: # 12.68m  1984        Hansen, Derek, BS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   602 Riekki, Thomas      89 Peninsula                        12.53m  -0.8 
  2   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars               11.02m     11.46m  -0.2 
  3   335 Madden, Kevin       89 South Fraser          11.67m     11.32m  +0.0 
  4   164 MacLean, Lee        89 Kajaks                 9.65m     10.01m  -0.6 
  5   294 Baptie, Adam        89 KELO                              9.55m  -1.3 
 
Boys 9 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 7.93m  2001        Murray, Emerson, LM                         
Top 10  10th: # 6.76m  2001        Yunker, Adam, City                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   125 McLeod, Konner      95 Golden Ears            5.18m      5.73m  
  2   249 Kalmykov, Mark      95 Ridge Rockets                     5.29m  
  3   205 Koochin, Troy       95 KELO,BC, BC                       5.23m  
  4   604 Bertram, Logan      95 Peninsula                         4.75m  
  5   124 Benson, Jake        95 Golden Ears            3.96m      3.98m  
 
Boys 10 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 9.44m  2001        Feil, Johan, PEN                            
Top 10  10th: # 8.48m  2000        Kwiatkowski, Brendan, LM                    
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    19 Goodwin, Mitchell   94 Unattached                        8.82m# 
  2   379 Tranfield, Eric     94 Cougars                7.93m      8.73m# 
  3   347 Baysinger, De-Andr  94 South Fraser           7.33m      8.18m  
  4   153 Bhandal, Pauljit    94 Kajaks                            7.75m  
  5   346 McHaffie, Spencer   94 South Fraser           6.76m      7.41m  
  6   239 Lee, Graham         94 Thunderbirds                      7.00m  
  7   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears            7.09m      6.93m  
  8    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                           6.65m  
  9   378 Traves, Jack        94 Cougars                5.22m      6.50m  
 10   200 Erickson, Silas     94 KELO,BC, BC                       6.37m  
 11   386 Horan, Jeffrey      94 Trail                  5.61m      6.27m  
 12   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears            6.25m      6.01m  
 13   209 Bates, Quinn        94 KELO,BC, BC                       5.09m  
 14   305 Cuthbertson, Patri  94 Prince George                     4.60m  
 
Boys 11 Year Olds Shot Put 2 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 11.55m  2001        Taylor, Angus, UNA                         
Top 10  10th: #  9.91m  1999        Murray, Leo, CC                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds           8.14m      8.80m  
  2   307 Duncan, Justin      93 Prince George                     8.22m  
  3    88 Estergaard, Nichol  93 Cheetahs                          7.82m  
  4   342 Kang, Aman          93 South Fraser           8.59m      7.72m  
  5   341 VanRyswyk, Riley    93 South Fraser           5.00m      5.05m  
 
Boys 12 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 12.78m  2002        Taylor, Angus, KAJ                         
Top 10  10th: #  9.20m  1999        Larsen, Danny, KAJ                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   348 Murray, Emerson     92 Unattached            10.53m     11.00m# 
  2   306 Duncan, Jordan      92 Prince George                     9.92m# 
  3   110 Prince, Spencer     92 Mustangs               8.89m      9.77m# 
  4   191 Medland - Marchen,  92 KELO,BC, BC                       7.89m  
  5     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola            7.42m      7.64m  
  6    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                           7.56m  
  7   393 McGregor, Paul      92 Kamloops                          7.49m  
  8   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                     7.44m  
  9   377 Meade, Nick         92 Cougars                7.33m      7.32m  
 10   237 Powrie, Isaac       92 Thunderbirds                      7.23m  
 11    73 Little, Sean        92 Nanaimo                7.35m      7.19m  
 12    77 Kelso, Dylan        92 Nanaimo                6.94m      7.17m  
 13   202 Burke, Clema        92 KELO,BC, BC                       7.02m  
 14   339 Kang, Karn          92 South Fraser                      6.82m  
 15    60 Pope, Brendon       92 Norwesters                        6.73m  
 16   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                       5.88m  
 
Boys 13 Year Olds Shot Put 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 13.59m  2001        Baga, Navi, UCA                            
Top 10  10th: # 11.48m  2001        MacDonnell, Mitchell, NAN                  
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   176 Baga, Imrose        91 Universal             13.60m     13.23m# 
  2   388 Horan, Joseph       91 Trail                 12.53m     12.51m# 
  3    93 Neilsen, Erik       91 Cheetahs                         11.95m# 
  4    94 Willcox, Tom        91 Cheetahs                         11.05m  
  5   300 Rathjen, Jonathan   91 Prince George                    10.95m  
  6   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                        10.90m  
  7   612 Barranda, Kublai    91 Vernon Athletics                 10.04m  
  8    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley        10.33m     10.02m  
  9   373 Clair, Sean         91 Cougars               10.21m      9.81m  
 10   390 Peacock, Adam       91 Kamloops                          8.26m  
 11   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears            8.26m      7.87m  
 12   374 Chester, Trevor     91 Cougars                7.00m      7.08m  
 
Boys 14 Year Olds Shot Put 4 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 17.64m  1982        Lakusta, Delore, SOF                       
Top 10  10th: # 13.45m  1981        Payne, Desmond, KAJ                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Taylor, Angus       90 Kajaks                14.02m     14.04m# 
  2   162 Burleigh, Kris      90 Kajaks                12.76m     13.12m  
  3   175 Dosanjh, Gurinder   90 Universal             11.75m     10.71m  
  4   298 Cuthbertson, Blake  90 Prince George          9.83m     10.51m  
  5   613 Nesbitt, Adam       90 Vernon Athletics       9.46m      9.55m  
  6   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George          7.99m      9.00m  
 
Boys 15 Year Olds Shot Put 4 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 18.70m  1983        Lakusta, Delore, SOF                       
Top 10  10th: # 15.43m  1983        Jones, David, BS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   165 Henderson, Trey     89 Kajaks                           13.31m  
  2   603 Root, Peter         89 Peninsula                        13.26m  
  3   260 Pretty, Aaron       89 Valley Royals         13.28m     13.16m  
  4   101 Neilsen, Kyle       89 Cheetahs                         13.02m  
  5   172 Sidhu, Gurpreet     89 Universal                        12.55m  
  6   631 Yeomans, Trevor     89 Unattached            10.45m     11.36m  
  7   312 Koeck, Anthony      89 Prince George                    11.07m  
  8   257 Vedder, Time        89 Valley Royals         11.50m     10.63m  
  9   240 Law, Geoffrey       89 Thunderbirds                      9.15m  
 10   164 MacLean, Lee        89 Kajaks                            8.85m  
 
Boys 10 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 21.44m  2002        Jacobsen, Isaac, KAJ                       
Top 10  10th: # 18.64m  2000        Emberson, Braydn, VR                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   379 Tranfield, Eric     94 Cougars               18.88m     19.18m# 
  2   153 Bhandal, Pauljit    94 Kajaks                           18.78m# 
  3   386 Horan, Jeffrey      94 Trail                 14.14m     14.81m  
  4   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,     9.11m     14.59m  
  5   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears           13.96m     14.12m  
  6    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo               13.00m     13.86m  
  7   200 Erickson, Silas     94 KELO,BC, BC                      12.57m  
  8    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                          11.65m  
  9   288 Farren, Russell     94 Kamloops                          9.68m  
 --   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears           13.29m         ND  
 
Boys 11 Year Olds Discus Throw 750 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 28.72m  1999        Kemp, Andrew, KEL                          
Top 10  10th: # 23.44m  2001        Mitchell, Cameron, SOF                     
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   342 Kang, Aman          93 South Fraser          23.85m     19.42m  
  2   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds          21.32m     19.10m  
  3     6 Granander, Erik     93 Bella Coola           16.72m     15.12m  
  4   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears           15.56m     14.51m  
 
Boys 12 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 35.00m  2002        Taylor, Angus, KAJ                         
Top 10  10th: # 28.72m  1975        Thistlewaite, Terry, PDR                   
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   348 Murray, Emerson     92 Unattached            30.01m     27.76m  
  2   377 Meade, Nick         92 Cougars               23.88m     23.36m  
  3   339 Kang, Karn          92 South Fraser                     22.16m  
  4     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola           23.69m     18.16m  
  5   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                    17.33m  
  6    92 Riedl, Thomas       92 Cheetahs                         16.81m  
  7    73 Little, Sean        92 Nanaimo               19.00m     16.60m  
  8   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                      16.26m  
  9   237 Powrie, Isaac       92 Thunderbirds                     16.19m  
 10   272 Behnsen, Kurt       92 Kamloops,Merritt, B              16.13m  
 11   201 Burke, Reign        92 KELO,BC, BC                      13.79m  
 
Boys 13 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 43.08m  1994        Armstrong, Dylan, KAM                      
Top 10  10th: # 35.88m  1986        Desteur, Gordon, SOF                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   176 Baga, Imrose        91 Universal             36.60m     36.50m# 
  2    94 Willcox, Tom        91 Cheetahs                         35.29m  
  3    93 Neilsen, Erik       91 Cheetahs                         30.42m  
  4   388 Horan, Joseph       91 Trail                 30.28m     29.88m  
  5   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                        29.81m  
  6   300 Rathjen, Jonathan   91 Prince George         21.93m     29.39m  
  7   373 Clair, Sean         91 Cougars               27.34m     28.65m  
  8   268 Campbell, Quinn     91 Valley Royals                    28.18m  
  9   612 Barranda, Kublai    91 Vernon Athletics                 26.55m  
 10    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley                   21.82m  
 11   398 Eng, Bobby          91 Peninsula                        20.67m  
 12   157 Isaman, Kyle        91 Kajaks                20.67m     19.10m  
 13   374 Chester, Trevor     91 Cougars               18.00m     16.26m  
 
Boys 14 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 46.26m  2002        Malone, Aaron, CR                          
Top 10  10th: # 38.06m  1999        Richardson, Brock, PG                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Taylor, Angus       90 Kajaks                43.77m     45.15m# 
  2   175 Dosanjh, Gurinder   90 Universal             39.95m     37.75m  
  3   162 Burleigh, Kris      90 Kajaks                39.23m     37.09m  
  4   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George         21.39m     29.26m  
  5   298 Cuthbertson, Blake  90 Prince George         27.22m     28.90m  
  6   610 Dudley, Christian   90 Vernon Athletics                 22.55m  
 
Boys 15 Year Olds Discus Throw 1 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 59.38m  1996        Armstrong, Dylan, KAM                      
Top 10  10th: # 43.91m  1998        Philip, Shawn, OTF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   165 Henderson, Trey     89 Kajaks                           48.08m# 
  2   102 Swartz, Shawn       89 Cheetahs                         40.17m  
  3   257 Vedder, Time        89 Valley Royals         37.62m     38.19m  
  4   101 Neilsen, Kyle       89 Cheetahs                         37.71m  
  5   603 Root, Peter         89 Peninsula                        32.74m  
  6   312 Koeck, Anthony      89 Prince George                    32.21m  
  7    58 Parker, Colin       89 Norwesters                       28.48m  
 
Boys 12 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 43.38m  2002        Taylor, Angus, KAJ                         
Top 10  10th: # 21.71m  2001        Smith, Brendan, KAM                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   110 Prince, Spencer     92 Mustangs              24.96m     27.73m# 
  2     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola           14.20m     18.22m  
  3   376 Parker, Cody        92 Cougars                          17.45m  
  4   237 Powrie, Isaac       92 Thunderbirds                     15.82m  
 
Boys 13 Year Olds Hammer Throw 3 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 39.28m  2001        Malone, Aaron, CR                          
Top 10  10th: # 29.86m  1998        Bunting, Nikolas, UNA                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   268 Campbell, Quinn     91 Valley Royals                    41.60mR 
  2   388 Horan, Joseph       91 Trail                 41.71m     40.33mR 
  3   211 van Poppelen, Vict  91 KELO,BC, BC                      36.53m# 
  4   300 Rathjen, Jonathan   91 Prince George         24.61m     34.87m# 
  5    94 Willcox, Tom        91 Cheetahs                         33.86m# 
  6   184 Lubben, Benson      91 KELO,BC, BC                      28.76m  
  7   373 Clair, Sean         91 Cougars               27.47m     28.21m  
  8   612 Barranda, Kublai    91 Vernon Athletics                 27.52m  
  9   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                        26.72m  
 10   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears           18.01m     21.12m  
 11   374 Chester, Trevor     91 Cougars               18.82m     19.10m  
 
Boys 14 Year Olds Hammer Throw 4 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 48.19m  2000        Fenrich, Andrew, KEL                       
Top 10  10th: # 32.98m  2001        Hinch, Trevor, CVC                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Taylor, Angus       90 Kajaks                53.88m     55.61mR 
  2   111 Wells, Gareth       90 Mustangs                         34.84m# 
  3   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George         22.56m     31.42m  
 
Boys 15 Year Olds Hammer Throw 4 Kg
================================================================================
Top 10 - 1st: R 57.07m  2000        Czuba, Tyler, KEL                          
Top 10  10th: # 41.09m  1999        Dhillon, Troy, AVF                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   165 Henderson, Trey     89 Kajaks                           62.78mR 
  2   287 Smith, Brendan      89 Kamloops              52.32m     52.43m# 
  3   603 Root, Peter         89 Peninsula                        42.60m# 
  4    58 Parker, Colin       89 Norwesters                       42.08m# 
  5   312 Koeck, Anthony      89 Prince George                    41.65m# 
  6   257 Vedder, Time        89 Valley Royals         44.72m     41.08m  
  7   275 Farren, Neil        89 Kamloops,Kamloops,    28.07m     31.28m  
 
Boys 10 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    59 Parker, Stephen     94 Norwesters                       17.73m  
  2    72 Bonnetplume, Brand  94 Nanaimo                          17.44m  
  3   281 McKay, Connor       94 Kamloops,Kamloops,    12.06m     17.36m  
  4   379 Tranfield, Eric     94 Cougars               18.44m     17.11m  
  4   128 Donnelly, Brandon   94 Golden Ears            9.61m     17.11m  
  6    76 Timmins, Reed       94 Nanaimo               18.31m     16.22m  
  7   129 Karamanian, Jacob   94 Golden Ears           14.94m     16.00m  
  8   288 Farren, Russell     94 Kamloops                         10.99m  
  9   200 Erickson, Silas     94 KELO,BC, BC                       9.80m  
 --   291 Moonie, Devon       94 Kamloops                           FOUL  
 
Boys 11 Year Olds Javelin Throw 400 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 31.36m  2001        Taylor, Angus, UNA                         
Top 10  10th: # 26.58m  2000        Prior, Dayton, COME                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   238 Powrie, Jake        93 Thunderbirds          22.94m     26.93m# 
  2     6 Granander, Erik     93 Bella Coola           23.09m     24.02m  
  3   307 Duncan, Justin      93 Prince George                    23.34m  
  4   284 Russo, Matthew      93 Kamloops,Kamloops,               20.53m  
  5   131 Lloyd, Adam         93 Golden Ears           17.35m     16.74m  
  6   222 MacArthur, Kent     93 Penticton                        13.82m  
  7   308 Gaiesky, Kevin      93 Prince George                    11.73m  
 
Boys 12 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 32.11m  2002        Taylor, Angus, KAJ                         
Top 10  10th: # 27.64m  2001        Barrett, David, SEM                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   376 Parker, Cody        92 Cougars               30.00m     30.83m# 
  2   110 Prince, Spencer     92 Mustangs              27.16m     28.90m# 
  3   377 Meade, Nick         92 Cougars               27.83m     27.32m  
  4   113 Heldman, Jared      92 Mustangs              26.69m     25.29m  
  5    74 Fraser, Doug        92 Nanaimo                          24.81m  
  6   348 Murray, Emerson     92 Unattached            23.00m     22.61m  
  7     8 Mecham, Steven      92 Bella Coola           20.98m     21.05m  
  8     7 Hans, Irwin         92 Bella Coola           17.90m     20.85m  
  9    77 Kelso, Dylan        92 Nanaimo                          20.57m  
 10    73 Little, Sean        92 Nanaimo               20.00m     19.14m  
 11   201 Burke, Reign        92 KELO,BC, BC                      17.27m  
 12   118 Riva, Thomas        92 Oceanside             20.00m     16.15m  
 13    75 Adams, Taylor       92 Nanaimo               16.56m     13.64m  
 14   237 Powrie, Isaac       92 Thunderbirds                     13.49m  
 15   204 Koochin, Tremayne   92 KELO,BC, BC                      13.39m  
 16    92 Riedl, Thomas       92 Cheetahs                         13.19m  
 --   301 Brunn, Timothy      92 Prince George                      FOUL  
 
Boys 13 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 40.75m  2000        Friesen, Kevin, NAN                        
Top 10  10th: # 30.99m  2002        Woykowiak, Paul, WVAN                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   612 Barranda, Kublai    91 Vernon Athletics                 34.22m# 
  2    93 Neilsen, Erik       91 Cheetahs                         32.66m# 
  3   268 Campbell, Quinn     91 Valley Royals                    31.73m# 
  4   399 Feil, Jonah         91 Peninsula                        31.32m# 
  5   373 Clair, Sean         91 Cougars               29.27m     28.53m  
  6    71 Adair, Timothy      91 Norwesters            25.58m     27.68m  
  7    39 Larson, Johnny      91 Alberni Valley                   27.33m  
  8   390 Peacock, Adam       91 Kamloops                         24.68m  
  9   374 Chester, Trevor     91 Cougars               24.06m     24.36m  
 10   300 Rathjen, Jonathan   91 Prince George                    22.38m  
 11   283 Polos, Ian          91 Kamloops,Kamloops,    16.22m     21.97m  
 12   220 Wigley, Ethan       91 Penticton                        20.36m  
 13   375 Masri, Nick         91 Cougars               18.76m     19.60m  
 14   134 Benson, James       91 Golden Ears                      17.52m  
 15   133 Sutton, Kaleb       91 Golden Ears           21.11m     17.33m  
 16    81 Welsh, Robbie       91 Nanaimo                          15.04m  
 --   285 Schnabl, Vincent    91 Kamloops,Chase, BC    32.33m       FOUL  
 
Boys 14 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 51.54m  1996        Buote, Robbie, KEL                         
Top 10  10th: # 38.25m  1998        Hunt, Cody, KAM                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   111 Wells, Gareth       90 Mustangs              42.09m     45.98m# 
  2   162 Burleigh, Kris      90 Kajaks                45.35m     43.68m# 
  3   161 Taylor, Angus       90 Kajaks                39.88m     42.40m# 
  4   299 O'Meara, Kyle       90 Prince George                    35.28m  
  5   256 Nyarady, Ryan       90 Valley Royals         31.71m     33.25m  
  6    44 Smythies, Spencer   90 CeeVacs                          32.26m  
  7     9 Mecham, Otis        90 Bella Coola           22.33m     23.89m  
  8   626 Chaplin, Alec       90 Kamloops                         21.48m  
  9   309 Gaiesky, Kristophe  90 Prince George                    17.99m  
 
Boys 15 Year Olds Javelin Throw 600 gm
================================================================================
Top 10 - 1st: R 51.84m  1997        Buote, Robbie, OKST                        
Top 10  10th: # 44.01m  1998        Morgan, Michael, GR                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   630 Dawes, Matthew      89 Nanaimo                          48.43m# 
  2   101 Neilsen, Kyle       89 Cheetahs                         47.13m# 
  3   260 Pretty, Aaron       89 Valley Royals         42.58m     44.72m# 
  4   102 Swartz, Shawn       89 Cheetahs                         43.63m  
  5   312 Koeck, Anthony      89 Prince George                    42.57m  
  6   271 Tanaly, George      89 Pacers                           40.10m  
  7    29 Woytkowiak, Paul    89 West Van Track,Nort   40.60m     37.01m  
  8   370 Kaardal, Jeremy     89 Cougars                          35.52m  
  9   603 Root, Peter         89 Peninsula                        35.00m  
 10    12 Olsen, Shawn        89 Sub Zero              36.48m     33.92m  
 --    58 Parker, Colin       89 Norwesters                           ND  
 
Men 20-99 Javelin Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1   632 Morfitt, Graham     67 Cougars               72.72m     68.31m  
  2   641 Siematkowski, Luka  83 Kamloops                         39.28m  
  3   639 Hinch, Trevor       83 Norwesters                       33.73m