Licensed to BC Athletics Championship Meet     Hy-Tek's Meet Manager 02/08/2004
          BC Summer Games Abbotsford 2004 - 16/07/2004 to 18/07/2004           
                                Abbotsford, BC                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 1500 Meter Race Walk BCA
================================================================
        BCSG: % 7:27.48  2000        Megan Huzzey, 6 Victoria                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   396 Supeene, Dalyce     14 6,Courtenay            8:24.27  
  2   379 Meade, Courtenay    13 6,Courtenay            8:38.50  
  3   406 Wilde, Amy          14 6,Courtenay            8:49.25  
  4   171 Warwick, Heather    13 4,Richmond             8:58.33  
  5   330 Farnan, Emily       15 5,West Vancouver       9:49.47  
  6   329 Digby, Erica        15 5,Vancouver           10:18.66  
  7   236 Reisle, Abigail     14 1,Wilmer              10:28.47  
 
Event 2  Boys 1500 Meter Race Walk BCA
================================================================
        BCSG: % 7:15.63  16/07/2004  Evan Dunfee, 4                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Dunfee, Evan        13 4,Richmond             7:15.63% 
  2   292 Chapin, Alec        14 2,Kamloops             8:58.83  
  3   401 Tucker, Kass        14 6,Campbell River       9:03.32  
  4   304 Issler, Matthew     13 2,Westbank             9:19.70  
  5   125 Gaiesky, Kristophe  13 8,Prince George        9:20.12  
 
Event 3  Women 100 Meter Dash WC T51/52
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   117 Thorson  [52], Ter  31 Bcws,6 - Sooke           25.56   1.6 
  2   114 Mahboubi  [52], Ya  22 Bcws,3 - Coquitlam       31.45   1.6 
 
Event 4  Women 100 Meter Dash WC T53/54
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   105 Degagne  [53], Ste  13 Bcws,3 - Abbotsford      23.65   1.0 
  2   106 Erickson  [54], Ma  30 Bcws,4 - New Westmi      24.11   1.0 
 
Event 5  Men 100 Meter Dash WC T51/52
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   116 Skeats  [52], Brad  30 Bcws,5 - Vancouver       21.69  -1.6 
  2   107 Freiheit  [52], Ra  39 Bcws,2 - Kelowna         23.68  -1.6 
  3   110 Hustveldt  [52], J  35 Bcws,5 - North Vanc      24.64  -1.6 
 
Event 6  Men 100 Meter Dash WC T53
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   111 Jones   [53], Blai  20 Bcws,2 - Kamloops        23.69   1.1 
 
Event 7  Men 100 Meter Dash WC T54
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey          22.26   1.1 
 
Event 8  Girls 400 Meter Run BCA
===================================================================
        BCSG: % 56.65  1994        Hazel Hanson-Monnie, 6 Victoria             
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   334 Kane, Brianna       15 5,Roberts Creek          60.00q  2 
  2   206 Shaw, Angela        14 3,Langley                60.19q  2 
  3   203 Pattison, Alana     14 3,Langley                61.33q  1 
  4   366 Forbes, Kelly       15 6,Courtenay              61.79q  2 
  5   351 Smith, Jessica      14 5,North Vancouver        61.84q  1 
  6   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                62.09q  2 
  7   393 Schaefer, Meaghan   15 6,Victoria               62.37q  1 
  8   128 Jackson, Adrianna   14 8,Hagensborg             63.24q  2 
  9   150 Cukar, Alexandra    14 4,Burnaby                63.33   1 
 10   314 Poeppel, Jamie      13 2,Kamloops               64.95   1 
 11   290 Bourke, Jessica     14 2,Revelstoke             66.06   2 
 12   301 Grant, Bailie       15 2,Revelstoke             66.63   2 
 13   221 Grasic, Spela       14 1,Invermere              67.98   2 
 14   219 Corrigan, Danielle  14 1,Fernie                 68.75   1 
 15   246 Cater, Marlee       13 7,Terrace                70.51   1 
 
Event 8  Girls 400 Meter Run BCA
================================================================
        BCSG: % 56.65  1994        Hazel Hanson-Monnie, 6 Victoria             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   206 Shaw, Angela        14 3,Langley                60.38  
  2   334 Kane, Brianna       15 5,Roberts Creek          60.97  
  3   366 Forbes, Kelly       15 6,Courtenay              61.82  
  4   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                61.86  
  5   203 Pattison, Alana     14 3,Langley                61.92  
  6   393 Schaefer, Meaghan   15 6,Victoria               62.02  
  7   351 Smith, Jessica      14 5,North Vancouver        62.06  
  8   128 Jackson, Adrianna   14 8,Hagensborg             62.82  
 
Event 9  Boys 400 Meter Run BCA
===================================================================
        BCSG: % 50.39  1997        Josh Guggenheimer, 8 Prince George          
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   319 Tarzwell, Lyle      14 2,Salmon Arm             54.42q  2 
  2   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              54.67q  2 
  3   371 Kaardal, Jeremy     15 6,Campbell River         54.91q  1 
  4   164 Sidhu, Gurpreet     15 4,New Westminster        55.70q  1 
  5   198 Minor, David        14 3,Mission                55.71q  2 
  6   122 Cuthbertson, Blake  13 8,Prince George          55.89q  2 
  7   341 Marshall, Max       15 5,West Vancouver         55.90q  1 
  8   187 Green, Alex         15 3,Surrey                 56.55q  1 
  9   307 Kelly, Gareth       13 2,Kamloops               60.22   1 
 10   245 Brown, William      15 7,Hazelton               61.55   2 
 11   252 Kopec, Jules        15 7,Terrace                62.81   1 
 12   229 McCarthy, Mitchell  14 1,Invermere              65.36   2 
 13   238 Sharpe, James       14 1,Kimberley              66.95   1 
 --   333 Jackson, Dayne      14 5,North Vancouver           DQ   2 
 
Event 9  Boys 400 Meter Run BCA
=======================================================================
        BCSG: % 50.39  1997        Josh Guggenheimer, 8 Prince George          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              53.55  
  2   164 Sidhu, Gurpreet     15 4,New Westminster        54.05  
  3   198 Minor, David        14 3,Mission                54.58  
  4   371 Kaardal, Jeremy     15 6,Campbell River         54.63  
  5   122 Cuthbertson, Blake  13 8,Prince George          56.12  
  6   341 Marshall, Max       15 5,West Vancouver         56.31  
  7   187 Green, Alex         15 3,Surrey                 56.55  
  8   319 Tarzwell, Lyle      14 2,Salmon Arm             57.91  
 
Event 10  Women 400 Meter Run SO
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   271 Melesko, Tracey     33 Spec. O,Kelowna          67.43  
  2   266 Hoban, Ashley       19 Spec. O,Kelowna        1:25.29  
  3   264 Anton, Sabrina      26 Spec. O,Victoria       1:25.45  
  4   265 Hamblin, Joey       15 Spec. O,Prince Geor    1:27.88  
  5   274 Orth, Miranda       15 Spec. O,Vancouver      1:38.95  
 
Event 11  Men 400 Meter Run SO
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   270 McIntyre, Glen      22 Spec. O,Kelowna          56.21  
  2   275 Pronger, Karl       20 Spec. O,Penticton        57.18  
  3   269 McIntyre, Andrew    22 Spec. O,Kelowna          59.83  
  4   276 Singh, Alexander    17 Spec. O,Surrey           64.45  
  5   268 Massimino, Sean     25 Spec. O,Burnaby          64.64  
  6   272 Mitchell, Christop  20 Spec. O,Burnaby          69.10  
  7   278 Weatherby, Shaun    21 Spec. O,Delta            71.04  
  8   267 Langthorn, Sammy    18 Spec. O,Burnaby          77.39  
 
Event 12  Girls 100 Meter Dash BCA
========================================================================
        BCSG: % 12.26  1991        Sandra Vu, 5 Vancouver                      
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   350 Sleiman, Rheanne    14 5,North Vancouver        12.53q  2.5  3 
  2   200 Nettey, Sabrina     14 3,Surrey                 12.56q  1.7  1 
  3   296 Di Maria, Jenna     15 2,Kelowna                13.07q  2.5  3 
  4   155 Lawrence, Becky     14 4,Burnaby                13.29q -2.0  2 
  5   328 Deno, Courtney      14 5,Garibaldi Highlan      13.37q  1.7  1 
  6   361 Bertram, Shauna     14 6,Victoria               13.38q  1.7  1 
  7   254 Mailloux, Brittney  15 7,Kitimat                13.39q  2.5  3 
  8   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                13.43q  1.7  1 
  9   308 Lavroff, Olivia     15 2,Kelowna                13.48   1.7  1 
 10   194 Lucarina, Lisa      14 3,Coquitlam              13.56  -2.0  2 
 11   148 Boyd, Jenny         15 4,Delta                  13.65   2.5  3 
 12   214 Willock, Angela     14 3,Langley                13.72  -2.0  2 
 13   339 Liu, Natalie        13 5,Vancouver              13.73  -2.0  2 
 14   309 Linder, Katie       14 2,Kamloops               13.74  -2.0  2 
 15   196 McAllister, Laura   15 3,Abbotsford             13.75   2.5  3 
 16   260 Richey, Meg         15 7,Smithers               13.80   1.7  1 
 17   123 Flegel, Lisa        14 8,Bella Coola            14.10   1.7  1 
 18   121 Chow, Darrien       15 8,Prince George          14.31   2.5  3 
 19   263 Wyllie, Jessie      14 7,Telkwa                 14.35  -2.0  2 
 20   231 Miles, Helene       14 1,Nelson                 14.36   2.5  3 
 21   217 Brenneman, Teryl    13 1,Windermere             14.74   1.7  1 
 22   227 Mansveld, Kristina  14 1,Nelson                 15.13  -2.0  2 
 
Event 12  Girls 100 Meter Dash BCA
============================================================================
        BCSG: % 12.26  1991        Sandra Vu, 5 Vancouver                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   350 Sleiman, Rheanne    14 5,North Vancouver        12.72  -1.1 
  2   155 Lawrence, Becky     14 4,Burnaby                13.03  -1.1 
  3   361 Bertram, Shauna     14 6,Victoria               13.24  -1.1 
  4   296 Di Maria, Jenna     15 2,Kelowna                13.35  -1.1 
  5   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                13.59  -1.1 
  6   254 Mailloux, Brittney  15 7,Kitimat                13.66  -1.1 
  7   328 Deno, Courtney      14 5,Garibaldi Highlan      13.67  -1.1 
 
Event 13  Boys 100 Meter Dash BCA
========================================================================
        BCSG: % 11.06  1987        Peter Ogilivie, 4 Burnaby                   
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   190 Kuemper, Mitchell   15 3,Langley                12.10q -1.9  1 
  2   160 Parker, Keynan      13 4,New Westminster        12.14q -1.9  1 
  3   174 Boss, Andrew        15 3,Port Coquitlam         12.17q -1.5  3 
  4   300 Goodwin, Adam       15 2,Armstrong              12.42q -1.9  1 
  5   291 Braun, Steven       13 2,Kelowna                12.52q -1.1  2 
  5   384 Morton, Norman      13 6,Comox                  12.52q -1.1  2 
  7   262 Sears, Shawn        15 7,Kitimat                12.57q -1.5  3 
  8   324 Bencalo, James      15 5,Vancouver              12.63q -1.9  1 
  9   410 Friis, Adam         15 6,Crofton                12.69  -1.5  3 
 10   381 Minkley, John       13 6,Victoria               12.77  -1.9  1 
 11   348 Sander, Konrad      13 5,Garibaldi Highlan      12.79  -1.5  3 
 12   122 Cuthbertson, Blake  13 8,Prince George          12.86  -1.5  3 
 13   345 O'Neill, Blair      15 5,West Vancouver         12.89  -1.1  2 
 14   284 Aynsley, Ryan       14 2,Kelowna                13.06  -1.5  3 
 15   156 Lee, Nathan         14 4,Burnaby                13.10  -1.5  3 
 16   167 Sung, Kevin         15 4,Burnaby                13.14  -1.1  2 
 17   145 Schubert, Bradie    14 8,Fot St. John           13.28  -1.1  2 
 18   253 Lennon, Jesse       14 7,Prince Rupert          13.33  -1.1  2 
 19   248 Fawdrey, Bert       15 7,Terrace                13.50  -1.9  1 
 20   229 McCarthy, Mitchell  14 1,Invermere              14.23  -1.1  2 
 21   238 Sharpe, James       14 1,Kimberley              15.27  -1.5  3 
 22   230 McKenzie, Kyle      13 1,Invermere              15.52  -1.9  1 
 
Event 13  Boys 100 Meter Dash BCA
=====================================================================
        BCSG: % 11.06  1987        Peter Ogilivie, 4 Burnaby                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   190 Kuemper, Mitchell   15 3,Langley                12.05  -2.2 
  2   160 Parker, Keynan      13 4,New Westminster        12.10  -2.2 
  3   174 Boss, Andrew        15 3,Port Coquitlam         12.20  -2.2 
  4   300 Goodwin, Adam       15 2,Armstrong              12.40  -2.2 
  5   384 Morton, Norman      13 6,Comox                  12.58  -2.2 
  6   262 Sears, Shawn        15 7,Kitimat                12.63  -2.2 
  7   324 Bencalo, James      15 5,Vancouver              12.65  -2.2 
  8   410 Friis, Adam         15 6,Crofton                12.90  -2.2 
 
Event 14  Girls 1500 Meter Run BCA
================================================================
        BCSG: % 4:34.30  1979        Pat Wellman, 6 Victoria                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   331 Groenewoud, Chante  15 5,North Vancouver      4:46.72  
  2   400 Trenholm, Stephani  14 6,Campbell River       4:46.85  
  3   192 Lotnick, Samantha   14 3,Langley              4:50.44  
  4   316 Schoch, Teegan      14 2,Kelowna              4:58.86  
  5   159 McIvor, Laura       15 4,Burnaby              5:01.28  
  6   382 Mitic, Laura        14 6,Victoria             5:02.63  
  7   313 Olleck, Cali        15 2,Revelstoke           5:09.15  
  8   140 Palibroda, Emily    15 8,Fort St. John        5:13.41  
  9   130 Lukac, Larissa      15 8                      5:14.90  
 10   372 Kehler-Stevens, Am  14 6,Courtenay            5:14.92  
 11   239 Tegart, Laurel      15 1,Radium Hot Spring    5:16.01  
 12   183 Foster, Alexi       13 3,Langley              5:19.58  
 13   158 McIvor, Hayley      13 4,Burnaby              5:20.33  
 14   178 Desjarlais, Kelsey  14 3,Maple Ridge          5:42.53  
 15   234 Pierik, Laura       14 1,Nelson               6:08.53  
 --   336 Kunzer, Jennifer    13 5,Vancouver                DNF  
 
Event 15  Boys 1500 Meter Run BCA
================================================================
        BCSG: % 4:02.20  1980        Mark Buschewitz, 5 Vancouver              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   325 Bowman, Sam         14 5,Vancouver            4:17.49  
  2   211 Wakefield, Brett    14 3,Maple Ridge          4:18.86  
  3   176 Clark, James        14 3,Maple Ridge          4:19.24  
  4   207 Sologub, Victor     15 3,Port Moody           4:20.33  
  5   142 Ritchie, Brandon    14 8,Prince George        4:23.66  
  6   249 Holdyk, Eric        14 7,Smithers             4:26.67  
  7   369 Hanscomb, Oren      14 6,Campbell River       4:28.94  
  8   244 Brown, Stanley      14 7,Hazelton             4:30.19  
  9   374 Levins, Cam         15 6,Black Creek          4:33.12  
 10   137 Miller, Kyle        14 8,Williams Lake        4:33.15  
 11   318 Smith, Evan         14 2,Penticton            4:39.54  
 12   218 Buchan, John        15 1,South Slocan         4:40.11  
 13   139 Olsen, Shawn        14 8,Fort St. John        4:40.18  
 14   293 Childs, Cliff       15 2,Kelowna              4:42.40  
 15   153 Hegele, Paul        14 4,Richmond             4:46.72  
 16   408 Diemer, Matthew     14 5,West Vancouver       4:47.08  
 17   224 Jacklin, Scott      13 1,Kimberley            5:03.91  
 18   151 Dunfee, Evan        13 4,Richmond             5:21.24  
 
Event 17  Women 400 Meter Run WC T51/52
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   117 Thorson  [52], Ter  31 Bcws,6 - Sooke         1:40.95  
  2   114 Mahboubi  [52], Ya  22 Bcws,3 - Coquitlam     2:58.98  
 
Event 18  Women 400 Meter Run WC T53/54
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   106 Erickson  [54], Ma  30 Bcws,4 - New Westmi    1:27.08  
  2   105 Degagne  [53], Ste  13 Bcws,3 - Abbotsford    1:32.64  
 
Event 19  Men 400 Meter Run WC T51/52
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   116 Skeats  [52], Brad  30 Bcws,5 - Vancouver       79.05  
  2   107 Freiheit  [52], Ra  39 Bcws,2 - Kelowna       1:26.41  
  3   110 Hustveldt  [52], J  35 Bcws,5 - North Vanc    1:35.17  
 
Event 20  Men 400 Meter Run WC T53
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   111 Jones   [53], Blai  20 Bcws,2 - Kamloops        76.90  
 
Event 21  Men 400 Meter Run WC T54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey          74.06  
 
Event 22  Women 100 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   271 Melesko, Tracey     33 Spec. O,Kelowna          13.77   2.1 
  2   277 Strauss, Laura      14 Spec. O,Smithers         15.92   2.1 
  3   266 Hoban, Ashley       19 Spec. O,Kelowna          16.79   2.1 
  4   265 Hamblin, Joey       15 Spec. O,Prince Geor      16.88   2.1 
  5   264 Anton, Sabrina      26 Spec. O,Victoria         17.46   2.1 
  6   273 Newton, Avery       13 Spec. O,Penticton        18.78   2.1 
  7   274 Orth, Miranda       15 Spec. O,Vancouver        19.51   2.1 
 
Event 23  Men 100 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   270 McIntyre, Glen      22 Spec. O,Kelowna          12.54   1.2 
  2   275 Pronger, Karl       20 Spec. O,Penticton        13.01   1.2 
  3   269 McIntyre, Andrew    22 Spec. O,Kelowna          13.26   1.2 
  4   276 Singh, Alexander    17 Spec. O,Surrey           13.59   1.2 
  5   278 Weatherby, Shaun    21 Spec. O,Delta            14.31   1.2 
  6   268 Massimino, Sean     25 Spec. O,Burnaby          14.40   1.2 
  7   267 Langthorn, Sammy    18 Spec. O,Burnaby          14.79   1.2 
  8   272 Mitchell, Christop  20 Spec. O,Burnaby          14.99   1.2 
 
Event 24  Women 1500 Meter Run WC T51/52
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Thorson  [52], Ter  31 Bcws,6 - Sooke         6:49.98  
 
Event 25  Women 1500 Meter Run WC T53/54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   105 Degagne  [53], Ste  13 Bcws,3 - Abbotsford    6:26.79  
 
Event 27  Men 1500 Meter Run WC T53/54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey        4:59.60  
  2   111 Jones   [53], Blai  20 Bcws,2 - Kamloops      5:02.36  
 
Event 28  Girls 100 Meter Dash SPORT
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   280 Leavitt, Julia      15 Sport,Nanaimo            17.64  -2.0 
 
Event 29  Boys 100 Meter Dash SPORT
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   281 Pasqua, Marco       19 Sport,Surrey             38.05  -1.6 
 
Event 30  Boys 400 Meter Run SPORT
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   281 Pasqua, Marco       19 Sport,Surrey           2:53.77  
 
Event 31  Mixed 5000 Meter Run WC
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey       17:37.82  
 
Event 32  Girls 1500 Meter Steeplechase BCA
=======================================================================
        BCSG: % 5:07.98  17/07/2004  Samantha Lotnick, 3                       
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Lotnick, Samantha   14 3,Langley              5:07.98% 
  2   351 Smith, Jessica      14 5,North Vancouver      5:21.96  
  3   170 Vogt, Emma          13 4,Burnaby              5:31.74  
  4   360 Andrew, Kalee       14 6,Victoria             5:32.15  
  5   140 Palibroda, Emily    15 8,Fort St. John        5:35.16  
  6   373 Lee, Andrea         13 6,Black Creek          5:40.20  
  7   130 Lukac, Larissa      15 8                      5:43.83  
  8   239 Tegart, Laurel      15 1,Radium Hot Spring    5:49.25  
  9   173 Arden, Courtney     14 3,Abbotsford           5:59.57  
 10   175 Bullivant, Kelly    15 3,Langley              6:01.71  
 11   303 Hay, Kirsten        14 2,Armstrong            6:11.12  
 
Event 33  Boys 1500 Meter Steeplechase BCA
=======================================================================
        BCSG: % 4:32.66  1992        Jay Gibson, 3 Mission                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   207 Sologub, Victor     15 3,Port Moody           4:46.85  
  2   249 Holdyk, Eric        14 7,Smithers             4:51.36  
  3   135 McCready, Joey      13 8,Fort St. John        4:56.52  
  4   209 Van Steenis, John   15 3,Abbotsford           4:59.11  
  5   356 Wasylyshyn, Adam    15 5,North Vancouver      5:00.93  
  6   297 Dudley, Christian   13 2,Vernon               5:05.33  
  7   399 Timmins, Eric       15 6,Nanaimo              5:05.79  
  8   147 Vandewater, Shane   15 8,Arras                5:21.49  
  9   247 de Boer, James      14 7,New Hazelton         5:25.57  
 10   401 Tucker, Kass        14 6,Campbell River       5:29.37  
 
Event 34  Girls 80 Meter Hurdles BCA
========================================================================
        BCSG: % 11.67  2000        Yvonne Mensah, 3 Surrey                     
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   385 Murphy, Katherine   14 6,Victoria               12.09q +0.0  2 
  2   193 Lowe, Christine     13 3,Coquitlam              12.70q +0.0  1 
  3   359 Anderson, Britnee   14 6,Comox                  12.85q +0.0  1 
  4   347 Robyn, Zoe          13 5,North Vancouver        13.08q +0.0  1 
  5   184 Fraser, Nicolle     13 3,Port Coquitlam         13.35q +0.0  2 
  6   250 Irvine, Stacey      15 7,Telkwa                 13.55q +0.0  1 
  7   295 De Vries, Courtney  14 2,Kelowna                13.81q +0.0  1 
  8   261 Rutley, Erica       15 7,Smithers               14.16q +0.0  2 
  9   165 Siu, Carmen         13 4,Richmond               14.45  +0.0  1 
 10   186 Giesbrecht, Kerrin  15 3,Surrey                 14.62  +0.0  2 
 11   215 Almquist, Samantha  15 1,Trail                  14.98  +0.0  2 
 12   336 Kunzer, Jennifer    13 5,Vancouver              15.64  +0.0  2 
 13   127 Hetenyi, Tiffany    14 8,Farmington             15.89  +0.0  1 
 
Event 34  Girls 80 Meter Hurdles BCA
============================================================================
        BCSG: % 11.67  2000        Yvonne Mensah, 3 Surrey                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   385 Murphy, Katherine   14 6,Victoria               12.09   1.3 
  2   193 Lowe, Christine     13 3,Coquitlam              12.62   1.3 
  3   359 Anderson, Britnee   14 6,Comox                  12.91   1.3 
  4   184 Fraser, Nicolle     13 3,Port Coquitlam         13.14   1.3 
  5   347 Robyn, Zoe          13 5,North Vancouver        13.28   1.3 
  6   250 Irvine, Stacey      15 7,Telkwa                 13.29   1.3 
  7   295 De Vries, Courtney  14 2,Kelowna                13.59   1.3 
  8   261 Rutley, Erica       15 7,Smithers               13.89   1.3 
 
Event 35  Boys 100 Meter Hurdles BCA
========================================================================
        BCSG: % 13.4h  1980        Craig Jacobson, 4 Richmond                  
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   390 Riekki, Thomas      15 6,Victoria               13.75q +0.0  1 
  2   174 Boss, Andrew        15 3,Port Coquitlam         14.35q +0.0  1 
  3   338 Law, Geoffrey       15 5,Vancouver              14.84q +0.0  1 
  4   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              14.87q +0.0  2 
  5   202 Nielsen, Kyle       15 3,Coquitlam              15.57q +0.0  2 
  6   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                  16.08q +0.0  2 
  7   353 Stephenson, Kyle    14 5,North Vancouver        16.24q +0.0  2 
  8   386 Oel, Philip         14 6,Comox                  16.78q +0.0  2 
  9   315 Rutley, Ethan       14 2,Kelowna                17.38  +0.0  2 
 10   185 Garrod, Luc         13 3,Langley                18.13  +0.0  1 
 11   285 Baptie, Adam        15 2,Kelowna                19.75  +0.0  1 
 12   240 Waugh, Cody         13 1,Marysville             20.77  +0.0  1 
 13   167 Sung, Kevin         15 4,Burnaby                22.96  +0.0  1 
 
Event 35  Boys 100 Meter Hurdles BCA
============================================================================
        BCSG: % 13.4h  1980        Craig Jacobson, 4 Richmond                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   390 Riekki, Thomas      15 6,Victoria               13.65   1.9 
  2   174 Boss, Andrew        15 3,Port Coquitlam         14.16   1.9 
  3   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              14.37   1.9 
  4   338 Law, Geoffrey       15 5,Vancouver              14.84   1.9 
  5   202 Nielsen, Kyle       15 3,Coquitlam              15.65   1.9 
  6   353 Stephenson, Kyle    14 5,North Vancouver        16.14   1.9 
  7   386 Oel, Philip         14 6,Comox                  16.53   1.9 
  8   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                  20.01   1.9 
 
Event 36  Women 800 Meter Run WC T51/52
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   117 Thorson  [52], Ter  31 Bcws,6 - Sooke         3:18.66  
  2   114 Mahboubi  [52], Ya  22 Bcws,3 - Coquitlam     5:43.85  
 
Event 37  Women 800 Meter Run WC T53/54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   105 Degagne  [53], Ste  13 Bcws,3 - Abbotsford    3:18.33  
 
Event 38  Men 800 Meter Run WC T51/52
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   116 Skeats  [52], Brad  30 Bcws,5 - Vancouver     2:42.33  
  2   107 Freiheit  [52], Ra  39 Bcws,2 - Kelowna       3:17.04  
 
Event 39  Men 800 Meter Run WC T53/54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey        2:35.13  
  2   111 Jones   [53], Blai  20 Bcws,2 - Kamloops      2:51.78  
 
Event 40  Girls 800 Meter Run BCA
================================================================
        BCSG: % 2:13.1h  1979        Pat Wellman, 6 Victoria                   
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   326 Crofts, Helen       14 5,West Vancouver       2:21.57q 
  2   400 Trenholm, Stephani  14 6,Campbell River       2:21.69q 
  3   316 Schoch, Teegan      14 2,Kelowna              2:22.45q 
  4   203 Pattison, Alana     14 3,Langley              2:24.92q 
  5   206 Shaw, Angela        14 3,Langley              2:25.00q 
  6   372 Kehler-Stevens, Am  14 6,Courtenay            2:26.51q 
  7   331 Groenewoud, Chante  15 5,North Vancouver      2:26.77q 
  8   159 McIvor, Laura       15 4,Burnaby              2:27.87q 
  9   166 Stutz, Linda        15 4,Richmond             2:31.32  
 10   239 Tegart, Laurel      15 1,Radium Hot Spring    2:33.30  
 11   133 Martinson, Melissa  14 8,Prince George        2:34.43  
 12   130 Lukac, Larissa      15 8                      2:37.06  
 13   282 Amos, Jennifer      14 2,Armstrong            2:40.08  
 14   221 Grasic, Spela       14 1,Invermere            2:41.77  
 15   246 Cater, Marlee       13 7,Terrace              2:48.50  
 16   256 Pellow, Morgan      14 7,Smithers             2:50.06  
 
Event 40  Girls 800 Meter Run BCA
=======================================================================
        BCSG: % 2:13.1h  1979        Pat Wellman, 6 Victoria                   
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   331 Groenewoud, Chante  15 5,North Vancouver      2:19.64  
  2   400 Trenholm, Stephani  14 6,Campbell River       2:19.76  
  3   326 Crofts, Helen       14 5,West Vancouver       2:20.23  
  4   203 Pattison, Alana     14 3,Langley              2:22.73  
  5   206 Shaw, Angela        14 3,Langley              2:23.64  
  6   316 Schoch, Teegan      14 2,Kelowna              2:24.86  
  7   159 McIvor, Laura       15 4,Burnaby              2:26.10  
  8   372 Kehler-Stevens, Am  14 6,Courtenay            2:26.52  
 
Event 41  Boys 800 Meter Run BCA
================================================================
        BCSG: % 1:58.9h  1980        Mark Buschewitz, 5 Vancouver              
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   142 Ritchie, Brandon    14 8,Prince George        2:08.77q 
  2   198 Minor, David        14 3,Mission              2:08.83q 
  3   369 Hanscomb, Oren      14 6,Campbell River       2:09.28q 
  4   318 Smith, Evan         14 2,Penticton            2:09.52q 
  5   199 Mitchell, Cameron   14 3,Surrey               2:10.13q 
  6   177 Culley, Mitchell    15 3,Coquitlam            2:10.32q 
  7   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                2:10.71q 
  8   139 Olsen, Shawn        14 8,Fort St. John        2:10.84q 
  9   244 Brown, Stanley      14 7,Hazelton             2:10.99  
 10   374 Levins, Cam         15 6,Black Creek          2:11.68  
 11   368 Genereaux, Cory     14 6,Duncan               2:14.37  
 12   153 Hegele, Paul        14 4,Richmond             2:14.49  
 13   341 Marshall, Max       15 5,West Vancouver       2:15.90  
 14   299 Fishlock, Garrett   14 2,Kamloops             2:17.85  
 15   356 Wasylyshyn, Adam    15 5,North Vancouver      2:19.57  
 16   312 Newmarch, Will      14 2,Kamloops             2:20.83  
 17   251 Kolodinski, Thomas  15 7,Kitimat              2:30.68  
 
Event 41  Boys 800 Meter Run BCA
=======================================================================
        BCSG: % 1:58.9h  1980        Mark Buschewitz, 5 Vancouver              
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   198 Minor, David        14 3,Mission              2:07.41  
  2   142 Ritchie, Brandon    14 8,Prince George        2:08.18  
  3   369 Hanscomb, Oren      14 6,Campbell River       2:09.31  
  4   199 Mitchell, Cameron   14 3,Surrey               2:10.42  
  5   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                2:10.79  
  6   318 Smith, Evan         14 2,Penticton            2:11.50  
  7   177 Culley, Mitchell    15 3,Coquitlam            2:12.82  
  8   139 Olsen, Shawn        14 8,Fort St. John        2:15.09  
 
Event 44  Mixed 4x100 Meter Relay SO
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Special Olympics  'D'                                 59.95  
     1) 272 Mitchell, Christopher 20    2) 276 Singh, Alexander 17        
     3)                                 4) 271 Melesko, Tracey 33         
  2 Special Olympics  'A'                                 63.83  
     1) 270 McIntyre, Glen 22           2) 273 Newton, Avery 13           
     3) 269 McIntyre, Andrew 22         4) 274 Orth, Miranda 15           
  3 Special Olympics  'C'                                 63.89  
     1) 267 Langthorn, Sammy 18         2) 265 Hamblin, Joey 15           
     3) 278 Weatherby, Shaun 21         4) 277 Strauss, Laura 14          
  4 Special Olympics  'B'                               1:30.71  
     1) 275 Pronger, Karl 20            2) 266 Hoban, Ashley 19           
     3) 268 Massimino, Sean 25          4) 264 Anton, Sabrina 26          
 
Event 45  Girls 4x100 Meter Relay BCA
=======================================================================
        BCSG: % 49.86  2000        Fraser Vallley, Zone 3                      
                       Turner, Barton, Bayley, Mensah                    
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Fraser Delta  'A'                                     51.12  
     1) 162 Quinn, Miranda 13           2) 161 Peragine, Michelle 13      
     3) 148 Boyd, Jenny 15              4) 155 Lawrence, Becky 14         
  2 Vancouver - Squamish  'A'                             51.42  
     1) 328 Deno, Courtney 14           2) 339 Liu, Natalie 13            
     3) 355 Van Wersch, Rachel 14       4) 350 Sleiman, Rheanne 14        
  3 Vancouver Island - Coast  'A'                         52.93  
     1) 405 Vucko, Tanya 15             2) 359 Anderson, Britnee 14       
     3) 370 Hopp, Carly 14              4) 361 Bertram, Shauna 14         
  4 North West  'A'                                       53.55  
     1) 250 Irvine, Stacey 15           2) 263 Wyllie, Jessie 14          
     3) 260 Richey, Meg 15              4) 254 Mailloux, Brittney 15      
  5 Thompson-Okanagan  'A'                                53.60  
     1) 296 Di Maria, Jenna 15          2) 302 Hale, Corinna 14           
     3) 308 Lavroff, Olivia 15          4) 309 Linder, Katie 14           
  6 Kootenays  'A'                                        55.35  
     1) 220 Donner, Claire 14           2) 217 Brenneman, Teryl 13        
     3) 231 Miles, Helene 14            4) 227 Mansveld, Kristina 14      
  7 Cariboo-North East  'A'                               55.53  
     1) 127 Hetenyi, Tiffany 14         2) 121 Chow, Darrien 15           
     3) 123 Flegel, Lisa 14             4) 128 Jackson, Adrianna 14       
 -- Fraser Valley  'A'                                       DQ  
     1) 205 Reeves, Kendra 14           2) 194 Lucarina, Lisa 14          
     3) 193 Lowe, Christine 13          4) 214 Willock, Angela 14         
 
Event 46  Men 4x100 Meter Relay BCA
=======================================================================
        BCSG: % 45.23  1987        Fraser River - Delta, Zone 4                
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Fraser Valley  'A'                                    47.41  
     1) 190 Kuemper, Mitchell 15        2) 174 Boss, Andrew 15            
     3) 204 Pretty, Aaron 15            4) 195 Madden, Kevin 15           
  2 Vancouver Island - Coast  'A'                         47.70  
     1) 410 Friis, Adam 15              2) 381 Minkley, John 13           
     3) 390 Riekki, Thomas 15           4) 384 Morton, Norman 13          
  3 Vancouver - Squamish  'A'                             48.04  
     1) 345 O'Neill, Blair 15           2) 337 Kyle, Kenny 15             
     3) 333 Jackson, Dayne 14           4) 324 Bencalo, James 15          
  4 Fraser Delta  'A'                                     48.92  
     1) 156 Lee, Nathan 14              2) 167 Sung, Kevin 15             
     3) 157 MacLean, Lee 15             4) 160 Parker, Keynan 13          
  5 Thompson-Okanagan  'A'                                49.92  
     1) 300 Goodwin, Adam 15            2) 321 Zabolotniuk, Landon 13     
     3) 319 Tarzwell, Lyle 14           4) 306 Kasprizik, Max 13          
  6 North West  'A'                                       50.28  
     1) 253 Lennon, Jesse 14            2) 252 Kopec, Jules 15            
     3) 248 Fawdrey, Bert 15            4) 262 Sears, Shawn 15            
  7 Cariboo-North East  'A'                               51.71  
     1) 122 Cuthbertson, Blake 13       2) 131 MacNair, Logan 15          
     3) 125 Gaiesky, Kristopher 13      4) 145 Schubert, Bradie 14        
  8 Kootenays  'A'                                        57.60  
     1) 228 McCarthy, Jaydon 14         2) 216 Anderson, Logan 14         
     3) 240 Waugh, Cody 13              4) 230 McKenzie, Kyle 13          
 
Event 47  Girls 200 Meter Dash BCA
========================================================================
        BCSG: % 25.14  2000        Yvonne Mensah, 3 Surrey                     
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   155 Lawrence, Becky     14 4,Burnaby                27.31q +0.0  2 
  2   334 Kane, Brianna       15 5,Roberts Creek          27.32q +0.0  3 
  3   250 Irvine, Stacey      15 7,Telkwa                 27.52q -1.2  1 
  4   296 Di Maria, Jenna     15 2,Kelowna                27.59q +0.0  2 
  5   370 Hopp, Carly         14 6,Victoria               27.63q +0.0  2 
  6   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                27.71q -1.2  1 
  7   404 Varma, Anjani       13 6,Powell River           27.72q +0.0  3 
  8   128 Jackson, Adrianna   14 8,Hagensborg             27.79q +0.0  2 
  9   290 Bourke, Jessica     14 2,Revelstoke             27.93  +0.0  3 
 10   213 Weslowski, Jennife  15 3,Langley                27.94  +0.0  3 
 11   231 Miles, Helene       14 1,Nelson                 28.21  +0.0  2 
 12   150 Cukar, Alexandra    14 4,Burnaby                28.26  +0.0  3 
 13   328 Deno, Courtney      14 5,Garibaldi Highlan      28.32  -1.2  1 
 14   241 Bachek, Danis       15 7,Terrace                28.70  +0.0  3 
 15   302 Hale, Corinna       14 2,Osoyoos                29.16  -1.2  1 
 16   263 Wyllie, Jessie      14 7,Telkwa                 29.74  +0.0  2 
 17   227 Mansveld, Kristina  14 1,Nelson                 29.75  -1.2  1 
 18   121 Chow, Darrien       15 8,Prince George          30.39  +0.0  3 
 19   217 Brenneman, Teryl    13 1,Windermere             30.66  +0.0  3 
 
Event 47  Girls 200 Meter Dash BCA
============================================================================
        BCSG: % 25.14  2000        Yvonne Mensah, 3 Surrey                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   155 Lawrence, Becky     14 4,Burnaby                26.87  +0.0 
  2   334 Kane, Brianna       15 5,Roberts Creek          27.01  +0.0 
  3   296 Di Maria, Jenna     15 2,Kelowna                27.02  +0.0 
  4   250 Irvine, Stacey      15 7,Telkwa                 27.06  +0.0 
  5   161 Peragine, Michelle  13 4,Burnaby                27.61  +0.0 
  6   128 Jackson, Adrianna   14 8,Hagensborg             27.64  +0.0 
  7   370 Hopp, Carly         14 6,Victoria               27.77  +0.0 
  8   404 Varma, Anjani       13 6,Powell River           28.27  +0.0 
 
Event 48  Boys 200 Meter Dash BCA
========================================================================
        BCSG: % 22.58  1987        Peter Ogilvie, 4 Burnaby                    
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   190 Kuemper, Mitchell   15 3,Langley                24.02q +0.0  1 
  2   164 Sidhu, Gurpreet     15 4,New Westminster        24.31q +0.0  1 
  3   337 Kyle, Kenny         15 5,Garibaldi Highlan      24.65q +0.0  1 
  4   160 Parker, Keynan      13 4,New Westminster        24.76q  1.8  2 
  5   300 Goodwin, Adam       15 2,Armstrong              25.30q +0.0  1 
  6   262 Sears, Shawn        15 7,Kitimat                25.35q  1.8  2 
  7   333 Jackson, Dayne      14 5,North Vancouver        25.47q  1.8  2 
  8   381 Minkley, John       13 6,Victoria               25.58q +0.0  1 
  9   384 Morton, Norman      13 6,Comox                  25.64   1.8  2 
 10   319 Tarzwell, Lyle      14 2,Salmon Arm             25.83   1.8  2 
 11   131 MacNair, Logan      15 8,Williams Lake          26.11   1.8  2 
 12   410 Friis, Adam         15 6,Crofton                26.20   1.1  3 
 13   156 Lee, Nathan         14 4,Burnaby                26.51   1.8  2 
 14   145 Schubert, Bradie    14 8,Fot St. John           26.61   1.1  3 
 15   167 Sung, Kevin         15 4,Burnaby                27.24   1.1  3 
 16   245 Brown, William      15 7,Hazelton               27.30  +0.0  1 
 17   252 Kopec, Jules        15 7,Terrace                27.95   1.1  3 
 18   321 Zabolotniuk, Lando  13 2,Vernon                 28.14   1.1  3 
 19   229 McCarthy, Mitchell  14 1,Invermere              28.77  +0.0  1 
 20   230 McKenzie, Kyle      13 1,Invermere              32.41   1.8  2 
 
Event 48  Boys 200 Meter Dash BCA
============================================================================
        BCSG: % 22.58  1987        Peter Ogilvie, 4 Burnaby                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1   164 Sidhu, Gurpreet     15 4,New Westminster        23.89  +0.0 
  2   190 Kuemper, Mitchell   15 3,Langley                23.95  +0.0 
  3   160 Parker, Keynan      13 4,New Westminster        24.47  +0.0 
  4   337 Kyle, Kenny         15 5,Garibaldi Highlan      24.60  +0.0 
  5   300 Goodwin, Adam       15 2,Armstrong              25.07  +0.0 
  6   381 Minkley, John       13 6,Victoria               25.28  +0.0 
  7   262 Sears, Shawn        15 7,Kitimat                25.40  +0.0 
  8   333 Jackson, Dayne      14 5,North Vancouver        25.44  +0.0 
 
Event 49  Girls 300 Meter Hurdles BCA
===================================================================
        BCSG: % 45.92  2002        Traci Boxx, 3 Port Coquitlam                
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   366 Forbes, Kelly       15 6,Courtenay              47.05q  1 
  2   193 Lowe, Christine     13 3,Coquitlam              48.48q  2 
  3   175 Bullivant, Kelly    15 3,Langley                49.28q  1 
  4   347 Robyn, Zoe          13 5,North Vancouver        49.80q  2 
  5   326 Crofts, Helen       14 5,West Vancouver         49.96q  1 
  6   241 Bachek, Danis       15 7,Terrace                50.70q  2 
  7   359 Anderson, Britnee   14 6,Comox                  52.40q  2 
  8   260 Richey, Meg         15 7,Smithers               52.89q  1 
  9   221 Grasic, Spela       14 1,Invermere              53.00   2 
  9   170 Vogt, Emma          13 4,Burnaby                53.00   1 
 11   165 Siu, Carmen         13 4,Richmond               53.25   2 
 12   405 Vucko, Tanya        15 6,Victoria               54.20   2 
 13   287 Bell, Ainsley       13 2,Revelstoke             56.14   2 
 14   127 Hetenyi, Tiffany    14 8,Farmington             59.55   1 
 15   237 Reisle, Caralyn     14 1,Wilmer                 61.47   1 
 
Event 49  Girls 300 Meter Hurdles BCA
=======================================================================
        BCSG: % 45.92  2002        Traci Boxx, 3 Port Coquitlam                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   193 Lowe, Christine     13 3,Coquitlam              46.41  
  2   366 Forbes, Kelly       15 6,Courtenay              46.51  
  3   347 Robyn, Zoe          13 5,North Vancouver        48.44  
  4   241 Bachek, Danis       15 7,Terrace                48.83  
  5   326 Crofts, Helen       14 5,West Vancouver         49.37  
  6   175 Bullivant, Kelly    15 3,Langley                50.56  
  7   359 Anderson, Britnee   14 6,Comox                  50.59  
  8   260 Richey, Meg         15 7,Smithers               52.25  
 
Event 50  Boys 300 Meter Hurdles BCA
===================================================================
        BCSG: % 39.78  1996        Paul Cagna, 6 Courtenay                     
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              43.00q  2 
  2   338 Law, Geoffrey       15 5,Vancouver              43.38q  1 
  3   386 Oel, Philip         14 6,Comox                  45.31q  1 
  4   317 Smith, Brendan      14 2,Kamloops               45.43q  1 
  5   353 Stephenson, Kyle    14 5,North Vancouver        46.06q  1 
  6   202 Nielsen, Kyle       15 3,Coquitlam              46.38q  1 
  7   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                  46.50q  2 
  8   131 MacNair, Logan      15 8,Williams Lake          46.83q  2 
  9   257 Pendray, Alex       15 7,Smithers               47.03   2 
 10   172 Allen, Mitchel      14 3,Mission                48.30   2 
 11   185 Garrod, Luc         13 3,Langley                48.38   1 
 12   258 Pendray, Chris      15 7,Smithers               49.66   1 
 13   180 Emberson, Braydn    14 3,Mission                49.96   2 
 14   288 Bemister, Nick      15 2,Enderby                52.91   2 
 15   228 McCarthy, Jaydon    14 1,Windermere             53.14   1 
 16   407 Mecham, Otis        14 8,Hagensborg             54.25   2 
 
Event 50  Boys 300 Meter Hurdles BCA
=======================================================================
        BCSG: % 39.78  1996        Paul Cagna, 6 Courtenay                     
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   364 Chester, Ryan       14 6,Courtenay              40.99  
  2   338 Law, Geoffrey       15 5,Vancouver              41.08  
  3   232 Palmer, Jonathan    14 1,Trail                  44.12  
  4   386 Oel, Philip         14 6,Comox                  44.62  
  5   131 MacNair, Logan      15 8,Williams Lake          45.34  
  6   317 Smith, Brendan      14 2,Kamloops               45.43  
  7   202 Nielsen, Kyle       15 3,Coquitlam              45.94  
  8   353 Stephenson, Kyle    14 5,North Vancouver        46.40  
 
Event 51  Women 200 Meter Dash WC T51/52
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   117 Thorson  [52], Ter  31 Bcws,6 - Sooke           48.21   2.7 
  2   114 Mahboubi  [52], Ya  22 Bcws,3 - Coquitlam       67.64   2.7 
 
Event 52  Women 200 Meter Dash WC T53/54
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   105 Degagne  [53], Ste  13 Bcws,3 - Abbotsford      47.79   NWI 
 
Event 53  Men 200 Meter Dash WC T51/52
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   116 Skeats  [52], Brad  30 Bcws,5 - Vancouver       39.10   2.2 
 --   107 Freiheit  [52], Ra  39 Bcws,2 - Kelowna            DQ   2.2 
 
Event 54  Men 200 Meter Dash WC T53
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 --   111 Jones   [53], Blai  20 Bcws,2 - Kamloops           DQ   NWI 
 
Event 55  Men 200 Meter Dash WC T54
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   109 Gibson  [54], Lou   40 Bcws,3 - Surrey          38.86   NWI 
 
Event 56  Women 200 Meter Dash sport
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   280 Leavitt, Julia      15 Sport,Nanaimo            37.52  -1.2 
 
Event 58  Girls 3000 Meter Run BCA
=======================================================================
        BCSG: % 10:08.30  1980        Juliet Smith, 3 Coquitlam                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   192 Lotnick, Samantha   14 3,Langley             10:37.13  
  2   330 Farnan, Emily       15 5,West Vancouver      10:57.66  
  3   382 Mitic, Laura        14 6,Victoria            11:00.21  
  4   313 Olleck, Cali        15 2,Revelstoke          11:00.31  
  5   158 McIvor, Hayley      13 4,Burnaby             11:26.84  
  6   360 Andrew, Kalee       14 6,Victoria            11:28.17  
  7   178 Desjarlais, Kelsey  14 3,Maple Ridge         11:58.91  
  8   329 Digby, Erica        15 5,Vancouver           12:00.39  
  9   391 Riva, Lauren        14 6,Qualicum Beach      12:00.69  
 10   144 Schmidt, Danielle   14 8,Dawson Creek        12:01.45  
 11   169 Van Soeren, Melani  14 4,Delta               12:16.10  
 12   282 Amos, Jennifer      14 2,Armstrong           12:28.32  
 13   124 Forseille, Angela   13 8,Williams Lake       12:36.18  
 14   234 Pierik, Laura       14 1,Nelson              12:45.50  
 15   256 Pellow, Morgan      14 7,Smithers            12:49.15  
 16   235 Reaka, Bethany      14 1,Nelson              13:24.92  
 
Event 59  Boys 3000 Meter Run BCA
=======================================================================
        BCSG: % 9:01.60  1987        Jason Schultz, 1 Trail                    
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   211 Wakefield, Brett    14 3,Maple Ridge          9:21.60  
  2   325 Bowman, Sam         14 5,Vancouver            9:21.99  
  3   176 Clark, James        14 3,Maple Ridge          9:25.00  
  4   374 Levins, Cam         15 6,Black Creek          9:44.19  
  5   249 Holdyk, Eric        14 7,Smithers             9:44.89  
  6   137 Miller, Kyle        14 8,Williams Lake        9:50.92  
  7   399 Timmins, Eric       15 6,Nanaimo             10:11.13  
  8   218 Buchan, John        15 1,South Slocan        10:16.80  
  9   299 Fishlock, Garrett   14 2,Kamloops            10:17.64  
 10   397 Thompson, Matt      15 6,Victoria            10:17.66  
 11   224 Jacklin, Scott      13 1,Kimberley           10:20.03  
 12   408 Diemer, Matthew     14 5,West Vancouver      10:28.32  
 13   407 Mecham, Otis        14 8,Hagensborg          10:45.87  
 14   151 Dunfee, Evan        13 4,Richmond            10:48.37  
 15   247 de Boer, James      14 7,New Hazelton        10:54.21  
 16   368 Genereaux, Cory     14 6,Duncan              10:58.27  
 17   143 Sandhu, Harsha      14 8,Williams Lake       10:58.61  
 18   312 Newmarch, Will      14 2,Kamloops            10:58.96  
 --   297 Dudley, Christian   13 2,Vernon                   DNF  
 
Event 60  Women 200 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   271 Melesko, Tracey     33 Spec. O,Kelowna          29.15  +0.0 
  2   277 Strauss, Laura      14 Spec. O,Smithers         34.15  +0.0 
  3   266 Hoban, Ashley       19 Spec. O,Kelowna          35.39  +0.0 
  4   265 Hamblin, Joey       15 Spec. O,Prince Geor      36.71  +0.0 
  5   264 Anton, Sabrina      26 Spec. O,Victoria         38.15  +0.0 
  6   273 Newton, Avery       13 Spec. O,Penticton        44.37  +0.0 
  7   274 Orth, Miranda       15 Spec. O,Vancouver        47.08  +0.0 
 
Event 61  Men 200 Meter Dash SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   270 McIntyre, Glen      22 Spec. O,Kelowna          25.35  +0.0 
  2   275 Pronger, Karl       20 Spec. O,Penticton        26.36  +0.0 
  3   269 McIntyre, Andrew    22 Spec. O,Kelowna          27.06  +0.0 
  4   276 Singh, Alexander    17 Spec. O,Surrey           29.28  +0.0 
  5   268 Massimino, Sean     25 Spec. O,Burnaby          29.31  +0.0 
  6   272 Mitchell, Christop  20 Spec. O,Burnaby          30.31  +0.0 
  7   278 Weatherby, Shaun    21 Spec. O,Delta            30.75  +0.0 
  8   267 Langthorn, Sammy    18 Spec. O,Burnaby          33.35  +0.0 
 
Event 62  Mixed 4x100 Meter Relay INTEGRATED
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver - Squamish  'A'                             57.74  
  2 Thompson-Okanagan  'A'                                58.07  
  3 North West  'A'                                       58.71  
  4 Fraser Delta  'A'                                     58.79  
  5 Cariboo-North East  'A'                               60.91  
  6 Vancouver Island - Coast  'A'                       1:26.55  
 
Event 63  Girls 4x400 Meter Relay BCA
=======================================================================
        BCSG: % 3:55.80  1994        Fraser Valley, Zone 3                     
                         Boylan, Dennis, Hanson-Monnie, Inman              
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver - Squamish  'A'                           4:03.95  
     1) 331 Groenewoud, Chantelle 15    2) 336 Kunzer, Jennifer 13        
     3) 326 Crofts, Helen 14            4) 334 Kane, Brianna 15           
  2 Vancouver Island - Coast  'A'                       4:06.12  
     1) 393 Schaefer, Meaghan 15        2) 385 Murphy, Katherine 14       
     3) 404 Varma, Anjani 13            4) 366 Forbes, Kelly 15           
  3 Fraser Valley  'A'                                  4:08.30  
     1) 206 Shaw, Angela 14             2) 203 Pattison, Alana 14         
     3) 213 Weslowski, Jennifer 15      4) 175 Bullivant, Kelly 15        
  4 Fraser Delta  'A'                                   4:12.13  
     1) 170 Vogt, Emma 13               2) 150 Cukar, Alexandra 14        
     3) 159 McIvor, Laura 15            4) 166 Stutz, Linda 15            
  5 Thompson-Okanagan  'A'                              4:19.27  
     1) 313 Olleck, Cali 15             2) 316 Schoch, Teegan 14          
     3) 314 Poeppel, Jamie 13           4) 290 Bourke, Jessica 14         
  6 Cariboo-North East  'A'                             4:35.41  
     1) 140 Palibroda, Emily 15         2) 133 Martinson, Melissa 14      
     3) 124 Forseille, Angela 13        4) 130 Lukac, Larissa 15          
  7 Kootenays  'A'                                      4:48.95  
     1) 219 Corrigan, Danielle 14       2) 221 Grasic, Spela 14           
     3) 239 Tegart, Laurel 15           4) 234 Pierik, Laura 14           
  8 North West  'A'                                     4:52.89  
     1) 246 Cater, Marlee 13            2) 256 Pellow, Morgan 14          
     3) 241 Bachek, Danis 15            4) 261 Rutley, Erica 15           
 
Event 64  Boys 4x400 Meter Relay BCA
=======================================================================
        BCSG: % 3:32.26  1986        Vancouver-Squamish, Zone 5                
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Vancouver Island - Coast  'A'                       3:41.90  
     1) 410 Friis, Adam 15              2) 381 Minkley, John 13           
     3) 390 Riekki, Thomas 15           4) 384 Morton, Norman 13          
  2 Fraser Valley  'A'                                  3:43.59  
     1) 198 Minor, David 14             2) 187 Green, Alex 15             
     3) 211 Wakefield, Brett 14         4) 176 Clark, James 14            
  3 Vancouver - Squamish  'A'                           3:48.68  
     1) 325 Bowman, Sam 14              2) 341 Marshall, Max 15           
     3) 348 Sander, Konrad 13           4) 338 Law, Geoffrey 15           
  4 Cariboo-North East  'A'                             3:50.89  
     1) 143 Sandhu, Harsha 14           2) 147 Vandewater, Shane 15       
     3) 139 Olsen, Shawn 14             4) 142 Ritchie, Brandon 14        
  5 Thompson-Okanagan  'A'                              3:59.94  
     1) 317 Smith, Brendan 14           2) 307 Kelly, Gareth 13           
     3) 318 Smith, Evan 14              4) 299 Fishlock, Garrett 14       
  6 North West  'A'                                     4:14.20  
     1) 257 Pendray, Alex 15            2) 258 Pendray, Chris 15          
     3) 247 de Boer, James 14           4) 245 Brown, William 15          
  7 Kootenays  'A'                                      4:15.54  
     1) 232 Palmer, Jonathan 14         2) 218 Buchan, John 15            
     3) 224 Jacklin, Scott 13           4) 238 Sharpe, James 14           
  8 Fraser Delta  'A'                                   4:19.05  
     1) 153 Hegele, Paul 14             2) 149 Burleigh, Kris 14          
     3) 151 Dunfee, Evan 13             4) 164 Sidhu, Gurpreet 15         
 
Event 101  Girls Triple Jump BCA
============================================================================
        BCSG: % 12.33m  16/07/2004  Sabrina Nettey, 3                          
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   200 Nettey, Sabrina     14 3,Surrey                12.33m% -0.9 
     11.28m(0.1) 12.14m(+0.0) PASS(NWI) 12.33m(-0.9) PASS(NWI) PASS(NWI)
  2   296 Di Maria, Jenna     15 2,Kelowna               10.33m   0.1 
     10.26m(-0.7) 10.03m(-0.0) 10.33m(0.1) 9.70m(0.6) 10.16m(0.1) PASS(NWI)
  3   404 Varma, Anjani       13 6,Powell River          10.18m   1.2 
     9.83m(-0.1) 9.85m(1.1) FOUL(-0.0) 10.18m(1.2) FOUL(-0.0) 10.13m(-0.1)
  4   352 Sprenkels, Tiffany  15 5,Squamish              10.11m  -2.2 
     9.87m(-1.6) 9.95m(0.2) 9.85m(0.8) FOUL(1.9) FOUL(1.3) 10.11m(-2.2)
  5   387 Palm, Sasha         13 6,Powell River           9.85m   0.7 
     9.85m(0.7) FOUL(1.8) 9.64m(-0.7) 9.79m(0.5) 9.75m(-0.0) 9.78m(-1.4)
  6   340 Mark, Jessica       14 5,Vancouver              9.63m  -0.4 
     9.29m(-0.0) 9.58m(0.5) 9.52m(0.1) 9.63m(-0.4) 9.18m(0.1) 9.61m(-0.4)
  7   286 Barrett, Evanne     13 2,Kamloops               9.57m   NWI 
     9.57m(-0.0) FOUL(0.4) 9.48m(+0.0) FOUL(-0.0) 9.31m(-1.7) PASS(NWI)
  8   162 Quinn, Miranda      13 4,Burnaby                9.47m  -0.1 
     9.28m(-0.9) FOUL(0.1) 9.35m(-0.5) FOUL(-0.7) 8.76m(-1.4) 9.47m(-0.1)
  9   186 Giesbrecht, Kerrin  15 3,Surrey                 9.33m  -0.4 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 9.33m(-0.4)         
 10   123 Flegel, Lisa        14 8,Bella Coola            8.57m  -1.8 
     FOUL(-0.3) 8.53m(0.8) 8.57m(-1.8)           
 11   219 Corrigan, Danielle  14 1,Fernie                 8.53m  +0.0 
     8.21m(-1.6) 8.38m(0.7) 8.53m(+0.0)            
 12   261 Rutley, Erica       15 7,Smithers               8.47m   NWI 
     FOUL(-1.3) 8.47m(-0.0) 8.28m(-0.7)          
 
Event 102  Boys Shot Put BCA
=======================================================================
        BCSG: % 18.70m  1983        Delore Lakusta, 4 Delta                    
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   154 Henderson, Nolan    14 4,Richmond              13.96m  
      12.31m  12.21m  11.86m  11.66m  13.96m  FOUL
  2   204 Pretty, Aaron       15 3,Mission               13.58m  
      13.40m  12.95m  13.51m  13.14m  13.58m  FOUL
  3   394 Seel, Kyle          15 6,Victoria              12.91m  
      12.27m  12.62m  12.77m  12.21m  11.73m  12.91m
  4   392 Root, Peter         15 6,Victoria              12.80m  
      12.01m  12.02m  11.78m  12.80m  FOUL  12.68m
  5   164 Sidhu, Gurpreet     15 4,New Westminster       12.66m  
      12.66m  11.92m  PASS  12.30m  PASS  PASS
  6   389 Prior, Dayton       15 6,Campbell River        12.37m  
      12.16m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.37m
  7   402 Tufegdzic, Stefan   15 6,Victoria              11.76m  
      11.20m  FOUL  10.84m  11.05m  11.74m  11.76m
  8   129 Koeck, Anthony      15 8,Quesnel               11.39m  
      FOUL  11.19m  11.15m  11.39m  11.10m  11.09m
  9   225 Leung, Michael      15 1,Windermere            10.86m  
      9.92m  10.48m  10.86m            
 10   320 Yeomans, Trevor     13 2,Clearwater            10.23m  
      10.23m  9.94m  10.10m            
 11   342 McKinnon, Jeffrey   14 5,North Vancouver       10.07m  
      10.07m  9.82m  10.01m            
 12   179 Dosanjh, Gurinder   14 3,Surrey                 9.96m  
      9.41m  9.96m x             
 13   136 McNalley, Justin    13 8,Dawson Creek           9.71m  
      9.01m  9.15m  9.71m            
 14   327 Dempster, Tyrell    14 5,Gibsons                8.78m  
      8.70m  8.78m  FOUL            
 15   255 Midber, Jared       14 7,Smithers               7.74m  
      7.58m  7.74m  7.65m            
 
Event 103  Boys Triple Jump BCA
============================================================================
        BCSG: % 13.07m  1993        Shane Niemi, 2 Kamloops                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   390 Riekki, Thomas      15 6,Victoria              12.52m   0.3 
     12.52m(0.3) 12.07m(-0.9) 12.25m(0.1) FOUL(2.8) 12.28m(+0.0) 12.44m(-0.0)
  2   362 Boyko, Chris        15 6,Duncan                11.70m   0.6 
     11.70m(0.6) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
  3   195 Madden, Kevin       15 3,Surrey                11.66m   3.0 
     11.44m(-0.7) 11.03m(1.6) 11.25m(-1.1) 11.08m(-0.7) 11.66m(3.0) FOUL(0.1)
  4   371 Kaardal, Jeremy     15 6,Campbell River        11.49m   0.5 
     10.76m(0.1) 11.22m(-1.0) 10.91m(-0.0) FOUL(1.3) 11.49m(0.5) 11.33m(0.8)
  5   337 Kyle, Kenny         15 5,Garibaldi Highlan     11.48m  -0.5 
     11.48m(-0.5) 10.61m(1.0) 11.15m(-0.2) 11.17m(3.1) 11.10m(1.1) 10.94m(-1.2)
  6   306 Kasprizik, Max      13 2,Kamloops              11.45m   1.0 
     10.94m(-0.4) 10.31m(0.5) 11.29m(-0.0) 11.42m(2.0) 11.45m(1.0) 11.38m(1.0)
  7   131 MacNair, Logan      15 8,Williams Lake         11.31m   0.5 
     11.31m(0.5) 10.99m(-1.8) 10.78m(-0.7) 11.07m(2.5) 10.04m(-1.1) 11.26m(2.1)
  8   189 James, Jon          15 3,Langley               11.13m  -0.2 
     11.13m(-0.2) FOUL(3.0) 10.84m(-1.5) FOUL(0.1) 11.13m(0.9) 10.49m(1.3)
  9   307 Kelly, Gareth       13 2,Kamloops              10.51m  -1.2 
     10.45m(0.1) 10.51m(-1.2) FOUL(-0.6)         
 10   258 Pendray, Chris      15 7,Smithers              10.20m  -0.2 
     9.88m(-0.7) 10.20m(-0.2) 9.50m(-1.1)         
 11   348 Sander, Konrad      13 5,Garibaldi Highlan     10.17m  -0.4 
     FOUL(NWI) 10.17m(-0.4) 10.03m(-0.0)         
 12   248 Fawdrey, Bert       15 7,Terrace                9.47m   1.3 
     9.42m(2.6) 9.15m(-1.7) 9.47m(1.3)         
 13   157 MacLean, Lee        15 4,Delta                  8.92m  -0.3 
     8.78m(-1.7) 8.82m(-1.3) 8.92m(-0.3)         
 14   226 MacMurray, Jordan   13 1,Kimberley              8.67m  -0.8 
     8.60m(-0.5) 8.67m(-0.8) 8.63m(0.8)         
 
Event 104  Girls Shot Put BCA
=======================================================================
        BCSG: % 12.33m  16/07/2004  Laura Macauley, 6                          
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   375 Macauley, Laura     13 6,Port Alberni          12.33m% 
      11.29m  11.09m  11.36m  11.46m  12.33m  11.25m
  2   376 MacCorquodale, Emm  14 6,Nanaimo               11.57m  
      10.81m  11.13m  11.18m  11.57m  11.07m  11.06m
  3   343 Montgomery, Megan   15 5,North Vancouver       10.81m  
      10.38m  10.66m  10.28m  10.03m  10.27m  10.81m
  4   294 Dalin, Angie        14 2,Chase                 10.55m  
      10.03m  9.30m  10.15m  10.18m  10.55m  9.64m
  5   283 Archachan, Candace  15 2,Merritt               10.33m  
      9.67m  9.65m  10.33m  9.06m  8.48m  9.76m
  6   205 Reeves, Kendra      14 3,Abbotsford             9.97m  
      9.52m  9.42m  FOUL  8.46m  8.54m  9.97m
  7   310 Little, Natasha     13 2,Kamloops               9.43m  
      9.02m  9.00m  8.88m  8.12m  9.43m  8.81m
  8   355 Van Wersch, Rachel  14 5,Roberts Creek          9.27m  
      8.68m  9.19m  9.27m  9.05m  FOUL  9.18m
  9   367 Gallagher, Sarah    14 6,Courtenay              9.01m  
      8.31m  8.50m  9.01m         
 10   134 Masich, Randi       14 8,Prince George          8.72m  
      8.67m  8.08m  8.72m         
 11   191 Lancaster, Shannon  14 3,Langley                8.51m  
      8.45m  8.20m  8.51m         
 12   233 Pankovitch, Nora    13 1,Invermere              8.36m  
      7.66m  8.36m  8.24m         
 13   243 Boswell, Katie      13 7,Terrace                7.88m  
      7.34m  7.48m  7.88m         
 14   132 Malo, Jessica       14 8,Bella Coola            7.49m  
      7.01m  6.78m  7.49m         
 15   236 Reisle, Abigail     14 1,Wilmer                 6.17m  
      5.53m  5.86m  6.17m         
 
Event 105  Boys Pole Vault BCA
=======================================================================
        BCSG: % 3.75m  1998        Matt Clifford, 3 Abbotsford                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   338 Law, Geoffrey       15 5,Vancouver              2.90m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 2.25 2.35 2.40 2.45 2.50 2.55 2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   358 Woytkowiak, Paul    14 5,North Vancouver        2.80m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 2.25 2.35 2.40 2.45 2.50 2.55 2.60 2.70 2.80 2.90 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  3   180 Emberson, Braydn    14 3,Mission                2.50m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 2.25 2.35 2.40 2.45 2.50 2.55 
        P    P    P    P    P    P    P    O    P    O    O    O    O  XXX 
  4   147 Vandewater, Shane   15 8,Arras                 J2.50m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 2.25 2.35 2.40 2.45 2.50 2.55 
        P    P    P    P    P    P    P  XXO    O    O    O    O  XXO  XXX 
  5   285 Baptie, Adam        15 2,Kelowna                2.20m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20 2.25 
        O    O    O    O    P   XO  XXO   XO  XXX 
  6   172 Allen, Mitchel      14 3,Mission                2.10m  
     1.90 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 
        P    P    P    P    P   XO  XXX 
 
Event 106  Mixed Shot Put SO
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   270 McIntyre, Glen      22 Spec. O,Kelowna         11.09m  
      9.85m  10.65m  10.76m  10.60m  11.09m   
  2   269 McIntyre, Andrew    22 Spec. O,Kelowna          9.46m  
      9.10m  8.55m  9.46m  8.74m  9.07m   
  3   268 Massimino, Sean     25 Spec. O,Burnaby          8.47m  
      8.43m  8.17m  FOUL  FOUL  8.47m   
  4   267 Langthorn, Sammy    18 Spec. O,Burnaby          7.74m  
      6.73m  6.73m  7.74m  7.21m  7.52m   
  5   278 Weatherby, Shaun    21 Spec. O,Delta            7.36m  
      FOUL  7.06m  7.02m  7.36m  6.76m    
  6   276 Singh, Alexander    17 Spec. O,Surrey           6.27m  
      5.96m  6.27m  FOUL  FOUL  6.18m   
  7   272 Mitchell, Christop  20 Spec. O,Burnaby          5.45m  
      4.95m  5.45m  5.20m  5.01m  4.69m   
  8   265 Hamblin, Joey       15 Spec. O,Prince Geor      5.43m  
      5.43m  4.70m  4.66m  5.06m  5.40m   
  9   264 Anton, Sabrina      26 Spec. O,Victoria         4.61m  
      4.27m  4.43m  4.61m  4.49m  4.59m   
 10   273 Newton, Avery       13 Spec. O,Penticton        4.07m  
      4.07m  FOUL  FOUL  FOUL  3.66m   
 11   277 Strauss, Laura      14 Spec. O,Smithers         3.99m  
      3.48m  3.69m  3.99m  3.56m  3.82m   
 12   274 Orth, Miranda       15 Spec. O,Vancouver        3.39m  
      3.39m  FOUL  2.57m  2.81m      
 
Event 107  Girls Hammer Throw BCA
=======================================================================
        BCSG: % 50.14m  2002        Rochelle Kokayko, 2 Kelowna                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   376 MacCorquodale, Emm  14 6,Nanaimo               47.50m  
      42.71m  40.53m  45.73m  47.50m  FOUL  FOUL
  2   294 Dalin, Angie        14 2,Chase                 44.85m  
      42.44m  42.76m  44.34m  FOUL  44.85m  FOUL
  3   378 McLean, Amber       15 6,Victoria              43.47m  
      43.47m  42.76m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4   343 Montgomery, Megan   15 5,North Vancouver       40.15m  
      40.15m  FOUL  FOUL  FOUL  37.69m  FOUL
  5   148 Boyd, Jenny         15 4,Delta                 38.88m  
      FOUL  30.81m  36.59m  FOUL  35.89m  38.88m
  6   197 McIsaac, Laura      15 3,Chilliwack            37.14m  
      35.95m  36.84m  37.14m  32.39m  FOUL  FOUL
  7   132 Malo, Jessica       14 8,Bella Coola           32.01m  
      30.50m  32.01m  29.69m  30.81m  FOUL  28.48m
  8   283 Archachan, Candace  15 2,Merritt               26.89m  
      FOUL  23.12m  25.28m  26.89m  FOUL  FOUL
  9   120 Chabot, Paige       14 8,Dawson Creek          22.77m  
      18.44m  22.77m  22.58m         
 
Event 108  Girls Pole Vault BCA
=======================================================================
        BCSG: % 2.95m  1998        Jessica Moreland, 6 Victoria                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   260 Richey, Meg         15 7,Smithers               2.60m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 
        P    P    P    P    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2   261 Rutley, Erica       15 7,Smithers               2.50m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 
        P    P    P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  3   250 Irvine, Stacey      15 7,Telkwa                 2.10m  
     1.60 1.70 1.80 1.90 2.00 2.10 2.20 2.30 
        P    P   XO    P    O    O    P  XXX 
  4   340 Mark, Jessica       14 5,Vancouver              1.70m  
     1.60 1.70 1.80 
        O   XO  XXX 
 
Event 109  Boys Hammer Throw BCA
=======================================================================
        BCSG: % 59.67m  16/07/2004  Nolan Henderson, 4                         
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   154 Henderson, Nolan    14 4,Richmond              59.67m% 
      59.67m  FOUL  FOUL  FOUL  53.06m  56.57m
  2   168 Taylor, Angus       14 4,Richmond              53.64m  
      53.64m  51.89m  50.64m  53.64m  FOUL  FOUL
  3   317 Smith, Brendan      14 2,Kamloops              52.32m  
      51.15m  51.67m  50.80m  51.48m  50.49m  52.32m
  4   389 Prior, Dayton       15 6,Campbell River        49.59m  
      44.97m  46.72m  FOUL  49.59m  FOUL  FOUL
  5   210 Vedder, Tim         15 3,Mission               43.45m  
      34.22m  36.61m  38.09m  37.90m  40.29m  43.45m
  6   392 Root, Peter         15 6,Victoria              37.80m  
      37.80m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7   129 Koeck, Anthony      15 8,Quesnel               37.75m  
      35.00m  FOUL  36.23m  FOUL  34.18m  37.75m
  8   327 Dempster, Tyrell    14 5,Gibsons               34.98m  
      FOUL  31.83m  34.98m  30.30m  FOUL  FOUL
  9   289 Bonnett, Lukas      13 2,Kelowna               34.49m  
      34.49m  FOUL  FOUL         
 10   136 McNalley, Justin    13 8,Dawson Creek          33.64m  
      33.64m  FOUL  FOUL         
 11   212 Wells, Gareth       14 3,Langley               33.09m  
      33.09m  FOUL  32.74m         
 12   298 Farren, Neil        15 2,Kamloops              26.03m  
      26.03m  FOUL  FOUL         
 --   346 Parker, Colin       14 5,North Vancouver         FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 201  Boys High Jump BCA
=======================================================================
        BCSG: % 1.96m  17/07/2004  Shawn Swartz, 3                             
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   208 Swartz, Shawn       15 3,Port Coquitlam         1.96m% 
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.93 1.96 1.98 
        P    P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O   XO    O   XO  XXX 
  2   332 Holmes, Dustin      15 5,North Vancouver        1.75m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        P    P    P    P    P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
  3   139 Olsen, Shawn        14 8,Fort St. John          1.70m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  4   371 Kaardal, Jeremy     15 6,Campbell River         1.65m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  5   315 Rutley, Ethan       14 2,Kelowna                1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  6   248 Fawdrey, Bert       15 7,Terrace               J1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    O   XO    O  XXX 
  7   358 Woytkowiak, Paul    14 5,North Vancouver       J1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    P   XO  XXX 
  8   251 Kolodinski, Thomas  15 7,Kitimat               J1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    O  XXO  XXO  XXX 
  9   228 McCarthy, Jaydon    14 1,Windermere             1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P   XO  XXO  XXX 
 10   167 Sung, Kevin         15 4,Burnaby                1.30m  
     1.30 1.35 
       XO  XXX 
 
Event 202  Mixed Long Jump SO
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   269 McIntyre, Andrew    22 Spec. O,Kelowna          4.77m   NWI 
     4.29m(NWI) 4.36m(NWI) 4.53m(NWI) 4.77m(NWI) 4.62m(NWI) 4.58m(NWI)
  2   270 McIntyre, Glen      22 Spec. O,Kelowna          4.75m   NWI 
     4.51m(NWI) 4.67m(NWI) 4.75m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 4.54m(NWI)
  3   275 Pronger, Karl       20 Spec. O,Penticton        4.40m   NWI 
     4.39m(NWI) FOUL(NWI) 4.40m(NWI) 4.23m(NWI) 4.28m(NWI) 4.30m(NWI)
  4   271 Melesko, Tracey     33 Spec. O,Kelowna          4.37m   NWI 
     3.98m(NWI) 3.87m(NWI) 4.12m(NWI) 4.16m(NWI) 4.20m(NWI) 4.37m(NWI)
  5   268 Massimino, Sean     25 Spec. O,Burnaby          4.07m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 3.46m(NWI) 3.54m(NWI) 3.85m(NWI) 4.07m(NWI)
  6   278 Weatherby, Shaun    21 Spec. O,Delta            3.87m   NWI 
     3.79m(NWI) 3.66m(NWI) 3.87m(NWI) 3.05m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
  7   267 Langthorn, Sammy    18 Spec. O,Burnaby          3.65m   NWI 
     3.48m(NWI) 3.16m(NWI) 3.65m(NWI) 3.62m(NWI) 3.19m(NWI) 3.62m(NWI)
  8   276 Singh, Alexander    17 Spec. O,Surrey           3.31m   NWI 
     3.11m(NWI) 2.83m(NWI) 3.11m(NWI) 3.31m(NWI) 3.23m(NWI) 2.64m(NWI)
  9   277 Strauss, Laura      14 Spec. O,Smithers         3.13m   NWI 
     2.59m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 3.13m(NWI) 3.01m(NWI) 2.96m(NWI)
 10   266 Hoban, Ashley       19 Spec. O,Kelowna          3.12m   NWI 
     2.79m(NWI) 2.85m(NWI) 2.93m(NWI) 3.12m(NWI) 3.01m(NWI)   
 11   265 Hamblin, Joey       15 Spec. O,Prince Geor      2.84m   NWI 
     FOUL(NWI) 2.84m(NWI) 2.64m(NWI) 2.77m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
 12   272 Mitchell, Christop  20 Spec. O,Burnaby          2.78m   NWI 
     2.49m(NWI) 2.78m(NWI) 2.77m(NWI) 2.63m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
 13   264 Anton, Sabrina      26 Spec. O,Victoria         2.25m   NWI 
     1.88m(NWI) 2.20m(NWI) 2.25m(NWI) 2.15m(NWI) 2.23m(NWI) 1.76m(NWI)
 14   273 Newton, Avery       13 Spec. O,Penticton        1.96m   NWI 
     1.46m(NWI) 1.40m(NWI) FOUL(NWI) 1.74m(NWI) 1.87m(NWI) 1.96m(NWI)
 15   274 Orth, Miranda       15 Spec. O,Vancouver        1.85m   NWI 
     FOUL(NWI) 1.85m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 1.67m(NWI) FOUL(NWI)
 
Event 203  Girls Javelin Throw BCA
================================================================
        BCSG: % 40.11m  17/07/2004  Nicolle Fraser, 3                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   184 Fraser, Nicolle     13 3,Port Coquitlam        40.11m% 
      FOUL  PASS  38.20m  35.37m  37.15m  40.11m
  2   375 Macauley, Laura     13 6,Port Alberni          34.92m  
      31.60m  33.53m  FOUL  34.92m  30.67m  30.41m
  3   388 Pighin, Brooke      14 6,Port Alberni          34.34m  
      29.35m  28.80m  25.13m  30.01m  34.34m  FOUL
  4   188 Huziak, Kaitlyn     13 3,Aldergrove            34.26m  
      34.26m  30.32m  FOUL  30.80m  28.90m  30.74m
  5   146 Schultz, Cassidy    14 8,Rolla                 28.21m  
      28.21m  24.14m  25.21m  26.63m  25.76m  23.86m
  6   355 Van Wersch, Rachel  14 5,Roberts Creek         27.12m  
      22.02m  25.57m  FOUL  27.12m  27.09m  23.39m
  7   294 Dalin, Angie        14 2,Chase                 26.66m  
      22.09m  23.98m  26.46m  26.66m  26.18m  23.06m
  8   150 Cukar, Alexandra    14 4,Burnaby               26.40m  
      26.22m  FOUL  25.31m  23.48m  26.40m  FOUL
  9   152 Dykstra, Kayla      13 4,Richmond              25.44m  
      25.44m  19.45m  21.74m         
 10   126 Granander, Annika   14 8,Hagensborg            23.49m  
      21.93m  23.49m  22.97m         
 11   322 Zalit, Alanna       14 2,Armstrong             23.21m  
      23.21m  21.24m  18.85m         
 12   354 Strachan, Whitney   14 5,Vancouver             22.59m  
      20.81m  21.11m  22.59m         
 13   243 Boswell, Katie      13 7,Terrace               19.58m  
      FOUL  18.85m  19.58m         
 14   233 Pankovitch, Nora    13 1,Invermere             19.17m  
      19.17m  FOUL  18.69m           
 15   242 Bingham, Britt      14 7,Terrace               18.72m  
      18.72m  17.13m  FOUL         
 16   237 Reisle, Caralyn     14 1,Wilmer                12.10m  
      FOUL  10.08m  12.10m         
 
Event 204  Girls Long Jump BCA
============================================================================
        BCSG: % 5.47m  17/07/2004  Sabrina Nettey, 3                           
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   200 Nettey, Sabrina     14 3,Surrey                 5.47m%  0.1 
     5.25m(-0.8) 4.79m(-0.4) PASS(NWI) 4.92m(0.7) 5.39m(-0.6) 5.47m(0.1)
  2   361 Bertram, Shauna     14 6,Victoria               5.08m  -1.0 
     4.91m(-4.5) 4.68m(-2.8) 4.83m(-9.4) 4.76m(-7.4) 5.08m(-1.0) FOUL(-0.0)
  3   203 Pattison, Alana     14 3,Langley                5.04m  -1.9 
     4.61m(-1.5) 4.94m(-0.4) 5.03m(-1.0) 4.96m(-0.2) 5.04m(-1.9) 5.03m(1.7)
  4   366 Forbes, Kelly       15 6,Courtenay              4.96m  -9.0 
     4.96m(-9.0) 4.92m(-1.3) FOUL(-1.5) 4.62m(-1.7) 4.57m(-0.9) 4.62m(-0.0)
  5   339 Liu, Natalie        13 5,Vancouver              4.81m  -0.5 
     4.57m(-0.8) 4.46m(-1.2) 4.81m(-0.5) 4.64m(-0.9) 4.56m(0.2) 4.66m(-0.5)
  6   162 Quinn, Miranda      13 4,Burnaby                4.74m  -1.2 
     4.63m(-0.2) 4.59m(0.6) 4.74m(-1.2) 4.70m(-1.2) 4.73m(1.1) 4.66m(-1.9)
  7   308 Lavroff, Olivia     15 2,Kelowna                4.66m  -8.8 
     4.66m(-8.8) 4.43m(-0.3) 3.63m(-0.7) 4.53m(-0.2) 4.30m(2.0) 2.31m(-6.6)
  8   350 Sleiman, Rheanne    14 5,North Vancouver        4.64m  -6.4 
     4.48m(0.1) 4.64m(-6.4) 4.22m(-0.0) 4.43m(NWI) 4.34m(NWI) PASS(NWI)
  9   196 McAllister, Laura   15 3,Abbotsford             4.58m  -3.5 
     4.58m(-3.5) 4.37m(-8.9) 4.01m(-1.2)         
 10   128 Jackson, Adrianna   14 8,Hagensborg             4.56m  -1.2 
     4.56m(-1.2) FOUL(-0.4) 4.13m(-1.0)           
 11   263 Wyllie, Jessie      14 7,Telkwa                 4.24m  -0.2 
     4.24m(-0.2) 4.12m(-1.1) 4.04m(-1.2)           
 12   286 Barrett, Evanne     13 2,Kamloops               4.18m  -0.4 
     3.99m(-1.4) 4.18m(-0.4) 4.13m(-1.1)           
 13   241 Bachek, Danis       15 7,Terrace                4.16m  -0.1 
     3.98m(-4.2) 4.16m(-0.1) 4.09m(-1.4)         
 14   215 Almquist, Samantha  15 1,Trail                  3.98m  -0.3 
     3.98m(-0.3) 3.76m(-0.9) 3.82m(-1.7)           
 15   123 Flegel, Lisa        14 8,Bella Coola            3.92m  -1.8 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 3.92m(-1.8)           
 
Event 205  Boys Discus Throw BCA
=======================================================================
        BCSG: % 58.32m  1996        Dylan Armstrong, 2 Kamloops                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Taylor, Angus       14 4,Richmond              45.59m  
      40.87m  FOUL  38.77m  42.67m  38.47m  45.59m
  2   154 Henderson, Nolan    14 4,Richmond              45.27m  
      FOUL  FOUL  30.13m  40.89m  45.27m  FOUL
  3   392 Root, Peter         15 6,Victoria              42.67m  
      FOUL  38.36m  FOUL  41.92m  42.13m  42.67m
  4   179 Dosanjh, Gurinder   14 3,Surrey                40.28m  
      37.01m  FOUL  38.68m  39.30m  40.28m  FOUL
  5   394 Seel, Kyle          15 6,Victoria              40.23m  
      24.83m  37.36m  34.82m  39.15m  FOUL  40.23m
  6   149 Burleigh, Kris      14 4,Delta                 39.58m  
      39.58m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  37.10m
  7   129 Koeck, Anthony      15 8,Quesnel               34.70m  
      FOUL  33.93m  33.48m  34.70m  FOUL  33.53m
  8   402 Tufegdzic, Stefan   15 6,Victoria              34.07m  
      34.07m  29.65m  33.77m  33.71m  FOUL  34.01m
  9   225 Leung, Michael      15 1,Windermere            29.82m  
      29.14m  29.13m  29.82m         
 10   138 O'Meara, Kyle       14 8,Prince George         29.19m  
      29.19m  FOUL  FOUL         
 11   189 James, Jon          15 3,Langley               27.71m  
      27.71m  26.70m  FOUL         
 12   346 Parker, Colin       14 5,North Vancouver       27.19m  
      27.19m  24.55m  25.52m         
 13   288 Bemister, Nick      15 2,Enderby               27.14m  
      27.05m  FOUL  27.14m         
 14   327 Dempster, Tyrell    14 5,Gibsons               26.37m  
      26.37m  FOUL  FOUL         
 15   255 Midber, Jared       14 7,Smithers              19.20m  
      19.20m  18.74m  FOUL         
 --   389 Prior, Dayton       15 6,Campbell River          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Event 206  Boys Long Jump BCA
============================================================================
        BCSG: % 6.54m  1992        Aaron Hart, 3 Port Coquitlam                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   390 Riekki, Thomas      15 6,Victoria               6.04m  -2.0 
     6.01m(1.9) 5.92m(0.1) 6.04m(-2.0)         
  2   337 Kyle, Kenny         15 5,Garibaldi Highlan      5.76m  -0.6 
     FOUL(NWI) 5.58m(-1.1) 5.76m(-0.6) 5.54m(-2.8) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
  3   195 Madden, Kevin       15 3,Surrey                 5.75m   0.4 
     5.71m(-0.6) 5.74m(2.3) 5.63m(0.4) 5.33m(-1.1) 5.61m(-1.1) 5.75m(0.4)
  4   307 Kelly, Gareth       13 2,Kamloops               5.53m  -1.0 
     5.10m(2.8) 5.41m(-1.7) FOUL(-1.1) 5.36m(-2.2) 5.38m(-1.0) 5.53m(-1.0)
  5   262 Sears, Shawn        15 7,Kitimat                5.45m   1.3 
     5.45m(1.3) FOUL(-0.3) 4.94m(-3.5) FOUL(-0.7) FOUL(-2.0) 5.30m(-0.2)
  6   149 Burleigh, Kris      14 4,Delta                  5.35m   0.4 
     FOUL(NWI) 5.35m(0.4) FOUL(NWI) 5.22m(-0.8) FOUL(NWI) PASS(NWI)
  7   410 Friis, Adam         15 6,Crofton                5.34m  -2.9 
     FOUL(1.2) 4.97m(-1.2) 5.24m(0.7) FOUL(-1.2) 5.04m(-2.2) 5.34m(-2.9)
  8   208 Swartz, Shawn       15 3,Port Coquitlam         5.32m   2.7 
     5.32m(2.7) FOUL(NWI) FOUL(NWI)         
  9   306 Kasprizik, Max      13 2,Kamloops               5.22m  -1.4 
     5.22m(-1.4) 5.09m(1.8) 5.16m(-1.3)         
 10   362 Boyko, Chris        15 6,Duncan                 5.15m   0.6 
     5.15m(0.6) PASS(NWI) PASS(NWI)         
 11   189 James, Jon          15 3,Langley                5.11m  -1.7 
     FOUL(1.1) FOUL(-0.2) 5.11m(-1.7)         
 12   332 Holmes, Dustin      15 5,North Vancouver        5.08m   0.3 
     5.04m(0.2) 5.08m(0.3) 4.94m(-8.1)         
 13   240 Waugh, Cody         13 1,Marysville             4.85m  -0.1 
     4.85m(-0.1) 4.46m(-0.6) PASS(NWI)         
 14   252 Kopec, Jules        15 7,Terrace                4.81m  -1.2 
     4.54m(0.9) 4.39m(-0.7) 4.81m(-1.2)         
 15   321 Zabolotniuk, Lando  13 2,Vernon                 4.57m  -1.5 
     4.32m(0.9) 4.57m(-1.5) 4.50m(-0.9)         
 16   145 Schubert, Bradie    14 8,Fot St. John           4.19m   0.5 
     4.19m(0.5) FOUL(NWI) FOUL(NWI)         
 17   226 MacMurray, Jordan   13 1,Kimberley              3.76m  -0.6 
     3.73m(-0.4) FOUL(0.6) 3.76m(-0.6)         
 
Event 207  Girls Discus Throw BCA
=======================================================================
        BCSG: % 38.51m  1998        Caroline Hay, 5 North Vancouver            
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   375 Macauley, Laura     13 6,Port Alberni          34.23m  
      27.23m  28.19m  33.79m  31.46m  34.23m  FOUL
  2   283 Archachan, Candace  15 2,Merritt               29.50m  
      26.23m  23.52m  24.21m  27.67m  27.56m  29.50m
  3   343 Montgomery, Megan   15 5,North Vancouver       29.43m  
      FOUL  29.43m  27.93m  FOUL  FOUL  FOUL
  4   376 MacCorquodale, Emm  14 6,Nanaimo               28.56m  
      25.24m  27.93m  28.56m  25.89m  FOUL  FOUL
  5   188 Huziak, Kaitlyn     13 3,Aldergrove            25.81m  
      22.74m  20.06m  23.67m  25.81m  24.95m  22.27m
  6   310 Little, Natasha     13 2,Kamloops              25.12m  
      25.12m  21.93m  FOUL  23.67m  24.55m  21.53m
  7   126 Granander, Annika   14 8,Hagensborg            24.15m  
      22.88m  23.36m  22.65m  24.06m  22.53m  24.15m
  8   148 Boyd, Jenny         15 4,Delta                 23.34m  
      20.43m  23.34m  23.04m  21.11m  22.21m  21.41m
  9   355 Van Wersch, Rachel  14 5,Roberts Creek         22.73m  
      22.73m  22.73m  FOUL         
 10   205 Reeves, Kendra      14 3,Abbotsford            22.17m  
      17.29m  FOUL  22.17m            
 11   119 Blewett, Sarah      14 8,Hagensborg            21.97m  
      FOUL  21.97m  19.12m         
 12   152 Dykstra, Kayla      13 4,Richmond              21.05m  
      20.05m  20.27m  21.05m         
 13   233 Pankovitch, Nora    13 1,Invermere             18.46m  
      8.60m  FOUL  18.46m            
 14   243 Boswell, Katie      13 7,Terrace               14.51m  
      14.51m  14.50m  14.43m         
 15   242 Bingham, Britt      14 7,Terrace               12.49m  
      12.14m  12.49m  11.31m         
 
Event 208  Girls High Jump BCA
=======================================================================
        BCSG: % 1.71m  2002        Emily Sheppard, 5 North Vancouver           
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Neveu, Karly        15 3,White Rock             1.65m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  2   385 Murphy, Katherine   14 6,Victoria              J1.65m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
        P    P    O    P    O    O   XO  XXO  XXX 
  3   322 Zalit, Alanna       14 2,Armstrong              1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    O    O   XO   XO    O  XXX 
  4   354 Strachan, Whitney   14 5,Vancouver             J1.55m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    P    O   XO  XXX 
  5   370 Hopp, Carly         14 6,Victoria               1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    P    O   XO    O  XXX 
  6   295 De Vries, Courtney  14 2,Kelowna               J1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO    O   XO   XO  XXX 
  7   155 Lawrence, Becky     14 4,Burnaby                1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    P   XO  XXX 
  8   223 Hunter, N.J.        14 1,Kimberley             J1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO   XO  XXX 
  9   215 Almquist, Samantha  15 1,Trail                  1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O  XXX 
  9   305 Johnston, Sara      13 2,Kelowna                1.40m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
       XO  XXO   XO  XXX 
 11   326 Crofts, Helen       14 5,West Vancouver         1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
        O   XO  XXX 
 
Event 209  Boys Javelin Throw BCA
=======================================================================
        BCSG: % 53.68m  2000        Shawn McIsaac, 3 Chilliwack                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   202 Nielsen, Kyle       15 3,Coquitlam             47.16m  
      44.05m  45.50m  37.92m  47.16m  FOUL  41.86m
  2   365 Dawes, Matt         15 6,Nanaimo               46.87m  
      44.11m  43.50m  40.62m  46.87m  FOUL  FOUL
  3   204 Pretty, Aaron       15 3,Mission               45.39m  
      41.36m  FOUL  40.87m  43.75m  45.39m  42.68m
  4   149 Burleigh, Kris      14 4,Delta                 45.22m  
      43.46m  34.99m  45.22m  41.49m  FOUL  FOUL
  5   212 Wells, Gareth       14 3,Langley               43.33m  
      41.22m  40.43m  43.33m  38.43m  FOUL  FOUL
  6   398 Thomson, Cory       14 6,Sidney                42.66m  
      41.77m  42.66m  39.45m  FOUL  FOUL  40.44m
  7   208 Swartz, Shawn       15 3,Port Coquitlam        42.41m  
      37.74m  41.38m  40.50m  40.39m  FOUL  42.41m
  8   358 Woytkowiak, Paul    14 5,North Vancouver       40.36m  
      37.78m  39.23m  40.36m  34.70m  36.40m  34.68m
  9   362 Boyko, Chris        15 6,Duncan                39.86m  
      39.77m  39.86m  39.82m         
 10   288 Bemister, Nick      15 2,Enderby               37.13m  
      37.13m  FOUL  30.62m         
 11   225 Leung, Michael      15 1,Windermere            36.18m  
      30.85m  28.27m  36.18m         
 12   168 Taylor, Angus       14 4,Richmond              35.30m  
      35.30m  FOUL  33.40m           
 13   138 O'Meara, Kyle       14 8,Prince George         34.88m  
      32.32m  FOUL  34.88m         
 14   357 White, Andy         15 5,North Vancouver       32.87m  
      31.39m  32.87m  32.16m         
 15   228 McCarthy, Jaydon    14 1,Windermere            28.15m  
      28.15m  FOUL  27.22m         
 16   251 Kolodinski, Thomas  15 7,Kitimat               25.76m  
      25.61m  25.76m  FOUL         
 17   255 Midber, Jared       14 7,Smithers              24.14m  
      22.35m  22.14m  24.14m         
 
Event 210  Girls Javelin Throw SPORT
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   280 Leavitt, Julia      15 Sport,Nanaimo           12.55m  
      12.55m  10.41m  10.35m  9.51m  10.00m  9.74m
 
Event 211  Girls Discus Throw SPORT
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   280 Leavitt, Julia      15 Sport,Nanaimo           16.11m  
      14.04m  13.75m  13.06m  11.61m  16.11m  14.17m
 
Event 500  Girls Outdoor Pentathlon BCA
=======================================================================
        BCSG: %  3215  1989        Erin Bell, 5 North Vancouver                
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   363 Buchanan, Samantha  15 6,Victoria                2639  
  2   380 Milburn, Preeya     14 6,Nanaimo                 2557  
  3   220 Donner, Claire      14 1,Nelson                  2527  
  4   349 Shoults, Katherine  15 5,West Vancouver          2517  
  5   403 Vandermale, Olea    14 6,Black Creek             2463  
  6   335 Kantonen, Elyse     13 5,North Vancouver         2432  
  7   181 Fenske, Jolyne      15 3,Abbotsford              1836  
 
Event 501  Boys Outdoor Pentathlon BCA
=======================================================================
        BCSG: %  4011  2002        Aaron Dixon, 1 Mackenzie                    
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   383 Morgan, Brendan     14 6,Victoria                3633  
  2   311 Nesbitt, Adam       14 2,Armstrong               3212  
  3   323 Anza, Timothy       14 5,Vancouver               3020  
  4   377 Martin, Romaie      14 6,Sidney                  2930  
  5   141 Richmond, Ryan      14 8,Dawson Creek            2510  
  6   216 Anderson, Logan     14 1,Invermere               2213