Licensed to Valley Royals Track & Field Club              Hy-Tek's Meet Manager
         BCJD Track& Field Campionships 2006 - 7/21/2006 to 7/23/2006          
                    Hosted by Chilliwack Track & Field Club                    
                                    Sardis                                     
                                    Results                                    
 
Women 15 Year Olds 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Digby, Katherine             Van Thunderbirds      10:44.36  
  2 McCulligh, Maureen           Campbell Rivers       11:19.99  
  3 Thomson, Alix                Pacific Athletic      12:21.61  
  4 Thornhill, Alexis            Prince George TR      12:27.21  
  5 Walkow, Sam                  Ocean Athletics       12:32.41  
  6 Harrison, Paige              Van Thunderbirds      12:53.34  
 
Men 13-15 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonwick, Marc                Victoria Track        10:02.46  
  2 Oxland, Doug                 Unattached            10:07.68  
  3 Polos, Ian                   Kamloops              10:12.52  
  4 Fougere, Brent               Kamloops              10:29.89  
  5 Kerkovius, Jeff              Kelowna               10:38.99  
  6 Wagner, Jeremy               Chilliwack Track      10:44.42  
  7 MACLEAN, Nick                Prince George TR      10:48.77  
  8 Melville, Jacob              Norwesters            11:07.52  
  9 Jules, Tanner                Kamloops              11:07.61  
 10 Teer, Anthony                Valley Royals         11:30.72  
 11 Meehan, Liam                 Valley Royals         12:01.38  
 12 Donnelly, Braeden            Langley Mustangs      12:04.57  
 13 Wong, Canon                  Van Thunderbirds      12:18.82  
 -- Bal, Gurjot                  Kajaks                     DNF  
 
Women 14 Year Olds 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Butterworth, Alycia          Oceanside Track       11:20.81  
  2 McKinnon, Kate               Langley Mustangs      11:21.22  
  3 Charleswork, Emily           Campbell Rivers       13:04.22  
  4 Skittrell, Julie             Chilliwack Track      15:02.67  
  5 Bulter, Shannon              Ocean Athletics       16:05.89  
 
Women 13 Year Olds 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kahlon, Saveena              Unattached            12:14.50  
  2 Dykstra-Santos, Yolande      Ocean Athletics       12:59.68  
  3 Wadhwani, Ashley             Golden Ear            14:22.71  
 
Women 15 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nelson, Kaitlin              Victoria Track           56.84  
  2 MACKENZIE, Carmanah          Van Thunderbirds       1:01.35  
  3 Kang, Monica                 Universal Track        1:01.43  
  4 Gill, Nikki                  Universal Track        1:09.03  
 
Men 15 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Tim                   Van Thunderbirds         51.36  
  2 Crumley, David               Valley Royals            52.06  
  3 Forsth, Rowan                Oceanside Track          54.20  
  4 Ott, Andrew                  Chilliwack Track         54.25  
  5 House, Richard               Penunsula Track          55.81  
  6 McPherson, Wesley            Unattached               56.40  
  7 Kraan, Michael               Universal Track          58.22  
 
Women 14 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gildert, Laura               Burnaby Striders       1:03.73  
  2 Howard, Allisyn              Victoria Track         1:07.44  
  3 Walters, Carly               Burnaby Striders       1:07.97  
  4 McLeod, Kiersten             Comox Valley Cou       1:08.68  
  5 Longmuir, Caley              Oceanside Track        1:12.26  
  6 Jenkins, Jessie              Oceanside Track        1:30.69  
Section  2  
  1 Vogt, Abbey                  Burnaby Striders         59.71  
  2 Luedke, Veronica             Nanaimo Track          1:03.28  
  3 Daye, Julia                  Royal City Track       1:03.68  
  4 DE Faye, Amanda              Kajaks                 1:06.36  
 
Men 14 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Barnes, Dyson                Valley Royals            54.82  
  2 MACLEAN, Nick                Prince George TR         59.01  
  3 Behnsen, Kurt                Kamloops                 59.16  
  4 D'Arcy, Chris                Van Thunderbirds       1:00.59  
Section  2  
  1 Medland-Marchen, Daniel      Kelowna                  54.67  
  2 Schneebeli, Eric             Unattached               56.29  
  3 Parker, Cody                 Comox Valley Cou         56.68  
  4 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra         57.41  
  5 Sydneysmith, Dylan           Van Thunderbirds         57.60  
  6 Anderson, Ben                Nanaimo Track            58.97  
 
Women 13 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Mason, Rebekah               Chilliwack Track       1:08.93  
  2 Beckett, Emma                Valley Royals          1:12.78  
  3 DE Walde, Amber              Chilliwack Track       1:14.06  
Section  2  
  1 Reid, Katie                  Ocean Athletics        1:03.05  
  2 Morgan, Grace                Penunsula Track        1:03.62  
  3 Erickson, Jennifer           Oceanside Track        1:04.72  
  4 Hall, Renee                  Kamloops               1:09.10  
  5 Inglis, Rachael              Victoria Track         1:09.55  
  6 Virk, Erica                  Universal Track        1:09.80  
 
Men 13 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Ellenwood, Stuart            Langley Mustangs       1:00.28  
  2 Zosiak, Kyle                 Victoria Track         1:03.38  
  3 Rajala, Devin                Norwesters             1:06.87  
  4 Dowie, Sean                  Victoria Track         1:10.88  
  5 Bliault, Matt                Chilliwack Track       1:12.33  
  6 Gaiesky, Kevin               Prince George TR       1:19.17  
Section  2  
  1 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta       1:00.41  
  2 McDonald, Riley              Kamloops               1:00.98  
  3 Smith, Austin                Victoria Track         1:01.94  
  4 Manio, Nico                  Vancouver Olympi       1:03.34  
  5 Elliot, Mitch                Prince George TR       1:07.85  
  6 Forseth, Tristan             Oceanside Track        1:11.76  
 
Women 12 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Miller, Keelee               Langley Mustangs       1:05.59  
  2 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track         1:07.34  
  3 Clemont, Sabrina             Campbell Rivers        1:11.50  
  4 Wakabayashi, Erin            Prince George TR       1:13.30  
Section  2  
  1 Reimer, Alex                 Universal Track        1:07.60  
  2 Karidio, Aisha               Prince George TR       1:09.68  
  3 Hadath, Emma                 Golden Ear             1:13.80  
  4 Dunlop, Janae                Ridge Rockets TR       1:16.67  
  5 Gouwenberg, Lucy             Chilliwack Track       1:20.80  
  6 Griffin, Sarah               Victoria Track         1:21.89  
Section  3  
  1 Tunti, Cheyanne              Universal Track        1:02.96  
  2 Sloman, Jenny                Universal Track        1:04.46  
  3 Sands, Madison               Golden Ear             1:05.45  
  4 Gillespie, Lauren            Van Thunderbirds       1:05.61  
  5 Vicic, Carla                 Ocean Athletics        1:06.69  
  6 Hernandez, Tiffani           Coquitlam Cheeta       1:06.70  
  7 Dakha, Momeeka               Universal Track        1:07.15  
 
Men 12 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Reimer, Kevin                Ocean Athletics        1:04.45  
  2 Clifford, Deon               South Fraser Tra       1:04.93  
  3 Axenty, Austin               Kelowna                1:05.68  
  4 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track          1:07.82  
  5 McHaffie, Scott              South Fraser Tra       1:07.94  
  6 Riddell, Patrick             Kajaks                 1:09.36  
 
Women 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs       1:08.49  
  2 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track         1:13.63  
  3 Henderson, Aimee             Victoria Track         1:20.61  
  4 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track        1:23.21  
  5 Hegland, Sophie              Penunsula Track        1:25.58  
  6 Lewis, Andrea                Oceanside Track        1:32.34  
Section  2  
  1 Lazecki, Natasha             Royal City Track       1:08.60  
  2 Mahal, Lily                  Universal Track        1:10.83  
  3 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                1:11.73  
  4 Maryschuk, Katie             Kelowna                1:14.91  
  5 Chestnut, Taylor             Oceanside Track        1:18.35  
  6 Barton, Jessica              Golden Ear             1:19.26  
  7 Hardie, Quinn                Golden Ear             1:20.58  
  8 Dhillon, Amneet              Universal Track        1:29.34  
 
Men 11 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Elliot, Duncan               Prince George TR       1:05.76  
  2 Vanderyden, Matthew          Royal City Track       1:06.38  
  3 duToit, Guiseppe             Golden Ear             1:08.27  
  4 Van Rensburg, Ewert          Golden Ear             1:10.12  
  5 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta       1:11.18  
  6 Morris, Sam                  Norwesters             1:11.88  
 
Women 10 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                1:13.21  
  2 Phipps, Jenna                Ocean Athletics        1:17.46  
  3 Ross, Sarya                  Valley Royals          1:17.90  
  4 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta       1:18.17  
  5 DE Groot, Kelsey             Chilliwack Track       1:18.20  
  6 Schmidt, Margot              Unattached             1:18.22  
Section  2  
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                  1:10.48  
  2 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track          1:14.71  
  3 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta       1:16.39  
  4 Nijjar, Avneet               Universal Track        1:21.24  
  5 Hegland, Chloe               Penunsula Track        1:24.89  
 
Men 10 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Lovely, Connor               Chilliwack Track       1:09.92  
  2 Kouwenhoven, Riley           Kamloops               1:14.28  
  3 Munro, Scott                 Van Thunderbirds       1:14.35  
  4 Ledding, Ayden               Kelowna                1:16.03  
  5 Bush, Haden                  Sunshine Coast         1:17.90  
Section  2  
  1 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track        1:08.97  
  2 Gaiesky, Sean                Prince George TR       1:09.01  
  3 Wadhwani, Nathan             Golden Ear             1:10.98  
  4 Kits, Aidan                  Langley Mustangs       1:13.14  
  5 Meldrum, Cameron             Chilliwack Track       1:21.83  
 
Women 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Weaver, Katie                Norwesters             1:16.87  
  2 Nijjar, Gagandeep            Universal Track        1:23.02  
  3 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta       1:25.33  
  4 Ell, Kaytlin                 Valley Royals          1:25.42  
  5 Henderson, Natalie           Victoria Track         1:41.06  
Section  2  
  1 Cho, Stephanie               Vancouver Olympi       1:13.54  
  2 Hoey, Chelsea                Oceanside Track        1:17.34  
  3 Kaler, Aesh                  Ocean Athletics        1:18.02  
  4 Mahal, Daisy                 Universal Track        1:24.75  
  5 Chestnut, Jessie             Oceanside Track        1:34.11  
 
Men 9 Year Olds 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Olafson, Carson              Chilliwack Track       1:17.68  
  2 Martinez, Fernando           Langley Mustangs       1:18.03  
  3 Johnston, Williams           Unattached             1:19.30  
  4 Jamieson, Liam               Prince George TR       1:21.64  
  5 Jamieson, Parker             Prince George TR       1:26.61  
Section  2  
  1 Wadhwani, Isaac              Golden Ear             1:17.51  
  2 Serban, Anthony              Nanaimo Track          1:19.23  
  3 Serban, Christopher          Nanaimo Track          1:22.79  
  4 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs       1:27.20  
 
Women 15 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Teer, Aleah                  Valley Royals          4:51.96  
  2 Digby, Katherine             Van Thunderbirds       4:54.07  
  3 McCulligh, Maureen           Campbell Rivers        4:54.97  
  4 Sawatzky, Sarah              Chilliwack Track       5:12.59  
  5 Harrison, Paige              Van Thunderbirds       5:18.39  
  6 Thomson, Alix                Pacific Athletic       5:25.79  
  7 Walkow, Sam                  Ocean Athletics        5:27.69  
  8 Miller, Maddison             Valley Royals          5:37.72  
 
Men 15 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forsth, Rowan                Oceanside Track        4:29.52  
  2 Oxland, Doug                 Unattached             4:30.96  
  3 Polos, Ian                   Kamloops               4:31.62  
  4 Melville, Jacob              Norwesters             4:31.69  
  5 Salter, Brandon              Pacific Athletic       4:42.61  
  6 Benson, James                Golden Ear             4:54.13  
  7 Wong, Canon                  Van Thunderbirds       4:56.53  
 
Women 14 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deacon, Chantelle            Kelowna                4:58.50  
  2 Moore, Lindsey               Van Thunderbirds       5:03.09  
  3 Butterworth, Alycia          Oceanside Track        5:03.55  
  4 McKinnon, Kate               Langley Mustangs       5:04.89  
  5 Flores-Aquilera, Micaela     Universal Track        5:16.82  
  6 Skittrell, Julie             Chilliwack Track       5:58.12  
  7 Jenkins, Jessie              Oceanside Track        7:24.66  
 
Men 14 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clerke, Connor               Kelowna                4:28.75  
  2 Fougere, Brent               Kamloops               4:36.38  
  3 Riva, Thomas                 Oceanside Track        4:42.18  
  4 Sawatzky, Adam               Campbell Rivers        4:43.33  
  5 Bal, Gurjot                  Kajaks                 4:46.85  
  6 MACLEAN, Nick                Prince George TR       4:48.10  
  7 Kerkovius, Jeff              Kelowna                4:52.21  
  8 Frizzi, Matt                 Penticton Athlet       5:31.74  
  9 Riedl, Thomas                Coquitlam Cheeta       5:35.09  
 
Women 13 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schoch, Sasha                Kelowna                4:51.95  
  2 Kahlon, Saveena              Unattached             5:07.94  
  3 Bailey, Sarah                Vernon Track           5:11.51  
  4 Slade, Erin                  Universal Track        5:12.36  
  5 Erickson, Jennifer           Oceanside Track        5:22.19  
  6 Mason, Rebekah               Chilliwack Track       5:47.96  
  7 Inglis, Rachael              Victoria Track         6:01.15  
  8 Bulter, Leanne               Ocean Athletics        7:34.38  
 
Men 13 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zosiak, Kyle                 Victoria Track         4:53.43  
  2 Jules, Tanner                Kamloops               5:05.56  
  3 Jacklin, Brayden             South Fraser Tra       5:06.98  
  4 Teer, Anthony                Valley Royals          5:11.78  
  5 Sapala, Dustin               Penunsula Track        5:14.60  
  6 Drake, Joshua                South Fraser Tra       5:17.78  
  7 Rajala, Devin                Norwesters             5:20.10  
  8 Neal, Keffri                 Universal Track        5:20.42  
  9 Donnelly, Braeden            Langley Mustangs       5:22.54  
 10 Gill, Rajan                  Universal Track        5:54.08  
 11 Gaiesky, Kevin               Prince George TR       5:55.28  
 
Women 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sands, Madison               Golden Ear             5:17.74  
  2 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi       5:19.18  
  3 Maryschuk, Sarah             Kelowna                5:22.38  
  4 Dakha, Momeeka               Universal Track        5:26.74  
  5 Vicic, Carla                 Ocean Athletics        5:28.81  
  6 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track         5:29.53  
  7 Skittrell, Katherine         Chilliwack Track       5:33.49  
  8 Clemont, Sabrina             Campbell Rivers        5:48.09  
  9 Mitchell, Alyssa             Chilliwack Track       6:10.13  
 10 Hadath, Emma                 Golden Ear             6:15.13  
 
Men 12 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clifford, Deon               South Fraser Tra       4:51.79  
  2 Fyffe, Nicholas              Unattached             5:03.13  
  3 McHaffie, Scott              South Fraser Tra       5:16.41  
  4 Collette, Jackson            Oceanside Track        5:19.22  
  5 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra       5:35.62  
  6 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track          5:37.51  
  7 Northey, Logan               Chilliwack Track       5:50.87  
  8 Cuthbertson, Patrick         Prince George TR       6:10.27  
 
Women 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lazecki, Natasha             Royal City Track       5:32.84  
  2 Mahal, Lily                  Universal Track        5:34.57  
  3 Ginther, Alexandra           Ocean Athletics        5:37.08  
  4 Barton, Jessica              Golden Ear             5:39.11  
  5 Lepard, Heather              Vancouver Olympi       5:51.45  
  6 Chestnut, Taylor             Oceanside Track        5:58.79  
  7 Hardie, Quinn                Golden Ear             6:02.76  
  8 Maryschuk, Katie             Kelowna                6:05.54  
  9 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track        6:07.96  
 10 Quadri, Allegra              Ocean Athletics        6:19.85  
 11 Butler, Colleen              Ocean Athletics        6:39.68  
 
Men 11 Year Olds 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Rensburg, Ewert          Golden Ear             5:16.54  
  2 Morris, Sam                  Norwesters             5:17.24  
  3 Jacklin, Keenan              South Fraser Tra       5:19.00  
  4 Sawatzky, David              Chilliwack Track       6:11.72  
  5 Benson, Jake                 Golden Ear             6:30.65  
 
Women 9-10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cho, Stephanie               Vancouver Olympi       5:41.03  
  2 Phipps, Jenna                Ocean Athletics        5:48.69  
  3 Schmidt, Margot              Unattached             5:48.76  
  4 Mahal, Daisy                 Universal Track        6:10.81  
  5 Hegland, Chloe               Penunsula Track        6:11.63  
  6 DE Groot, Kelsey             Chilliwack Track       6:21.89  
  7 Kaler, Aesh                  Ocean Athletics        6:32.36  
  8 Chestnut, Jessie             Oceanside Track        7:14.64  
 
Men 9-10 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wadhwani, Nathan             Golden Ear             5:15.59  
  2 Gaiesky, Sean                Prince George TR       5:21.95  
  3 Northey, Graden              Chilliwack Track       5:28.85  
  4 Serban, Anthony              Nanaimo Track          5:29.19  
  5 Bill, Lucas                  Norwesters             5:29.32  
  6 Wadhwani, Isaac              Golden Ear             5:47.32  
  7 Serban, Christopher          Nanaimo Track          5:47.39  
  8 Ginther, Sterling            Ocean Athletics        5:51.48  
  9 Ko, Tanner                   Golden Ear             6:27.48  
 10 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs       6:50.00  
 
Women 15 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1 Webster, Jocelyn             Coquitlam Cheeta         12.75q 
  2 Johnson, Erika               Pacific Athletic         12.81q 
  3 Halfyard, Sasha              Nanaimo Track            13.13q 
  4 Frizzell, Jade               Unattached               13.15q 
  5 Diassira, Nassira            Chilliwack Track         14.38  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1 Netty, Christabel            Kajaks                   12.40q 
  2 Stasiak, Natalie             Norwesters               12.98q 
  3 Cobb, Aleisha                Unattached               13.09q 
  4 Mason, Juliana               Ridge Rockets TR         13.67q 
  5 McCulligh, Maureen           Campbell Rivers          13.85  
  6 Clark, Emily                 Albernialley Tra         13.89  
  7 Horton, Alanna               Victoria Track           14.68  
 
Women 15 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.7 
  1 Netty, Christabel            Kajaks                   12.21  
  2 Johnson, Erika               Pacific Athletic         12.60  
  3 Webster, Jocelyn             Coquitlam Cheeta         12.64  
  4 Stasiak, Natalie             Norwesters               12.73  
  5 Frizzell, Jade               Unattached               13.01  
  6 Cobb, Aleisha                Unattached               13.03  
  7 Halfyard, Sasha              Nanaimo Track            13.22  
  8 Mason, Juliana               Ridge Rockets TR         13.64  
 
Men 15 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.4 
  1 Kan, Jordan                  Van Thunderbirds         11.66  
  2 Seymour, Sheldon             Coquitlam Cheeta         11.81  
  3 House, Richard               Penunsula Track          11.90  
  4 Schoonover, Dylan            Comox Valley Cou         11.96  
  5 Baker, Jeff                  Penunsula Track          12.11  
  6 Clir, Sean                   Comox Valley Cou         12.12  
  7 Buchanan, Mark               Synbergy Sprint          12.20  
  8 Horan, Joseph                Trail Track              12.44  
 
Women 14 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 0.9 
  1 Kianipour, Natasha           Burnaby Striders         13.22q 
  2 Howard, Allisyn              Victoria Track           13.72q 
  3 Burnett, Alison              Campbell Rivers          13.80q 
  4 Cunningham, Jenna            Coquitlam Cheeta         13.84q 
  5 Specognia, Jacqui            Universal Track          13.92  
  6 Wells, Christina             Norwesters               14.06  
  7 Shaw, Mary                   Nanaimo Track            14.09  
  8 Les, Jorie                   Chilliwack Track         14.23  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Ngongo, Sandra               Universal Track          13.39q 
  2 Lee, Justine                 Van Thunderbirds         13.47q 
  3 Armstrong, Kirsten           Vernon Track             13.65q 
  4 Richrdson, Jade              Nanaimo Track            13.90q 
  5 Gildert, Laura               Burnaby Striders         13.98  
  6 Walters, Carly               Burnaby Striders         14.37  
  7 Broughton, Chantal           Coquitlam Cheeta         14.41  
 
Women 14 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -0.9
  1 Ngongo, Sandra               Universal Track          13.24  
  2 Kianipour, Natasha           Burnaby Striders         13.27  
  3 Lee, Justine                 Van Thunderbirds         13.54  
  4 Armstrong, Kirsten           Vernon Track             13.62  
  5 Cunningham, Jenna            Coquitlam Cheeta         13.81  
  6 Howard, Allisyn              Victoria Track           13.88  
  7 Richrdson, Jade              Nanaimo Track            14.07  
 
Men 14 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.5
  1 Sutherland, Christopher      Langley Mustangs         12.19q 
  2 Schneebeli, Eric             Unattached               12.30q 
  3 Barnes, Dyson                Valley Royals            12.34q 
  4 Kang, Karn                   South Fraser Tra         12.99  
  5 Alain, Thomas                Golden Ear               13.06  
  6 Pope, Stuart                 Langley Mustangs         13.60  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.5 
  1 Murray, Emerson              Kajaks                   12.10q 
  2 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra         12.12q 
  3 Heldman, Jared               Langley Mustangs         12.33q 
  4 Medland-Marchen, Daniel      Kelowna                  12.75  
Heat  3 Preliminaries   Wind: -0.5
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra         11.93q 
  2 Oshowy, Tanner               Kajaks                   12.46q 
  3 Prince, Spencer              Langley Mustangs         12.70  
  4 Pearse, Alex                 Unattached               13.08  
  5 Little, Sean                 Nanaimo Track            14.34  
 
Men 14 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: -1.3
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra         11.81  
  2 Murray, Emerson              Kajaks                   12.12  
  3 Sutherland, Christopher      Langley Mustangs         12.21  
  4 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra         12.28  
  5 Schneebeli, Eric             Unattached               12.35  
  6 Oshowy, Tanner               Kajaks                   12.36  
  7 Barnes, Dyson                Valley Royals            12.42  
  8 Heldman, Jared               Langley Mustangs         12.60  
 
Women 13 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Morgan, Grace                Penunsula Track          13.99q 
  2 DE Walde, Amber              Chilliwack Track         14.09q 
  3 Kokayko, Erin                Kelowna                  14.21q 
  4 Wallace, Leah                Van Thunderbirds         14.22  
  5 Cobb, Kristina               Unattached               14.42  
  6 Chan, Roseate                Van Thunderbirds         14.86  
  7 Mahal, Rosy                  Universal Track          16.59  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Reid, Katie                  Ocean Athletics          13.85q 
  2 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               14.07q 
  3 Buccini, Marina              Ocean Athletics          14.10q 
  4 Hall, Renee                  Kamloops                 15.00  
  5 McCluskey, Tara              Norwesters               15.13  
  6 Kerr, Emily                  South Fraser Tra         15.65  
  7 Porritt, Grayson             Norwesters               15.80  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Stewart, Hayley              Unattached               13.58q 
  2 Rai, Damanpreet              Royal City Track         13.77q 
  3 Janssens, Yannick            Chilliwack Track         14.31  
  4 Marshall, Aimee              Langley Mustangs         14.33  
  5 Lamoureux, Mei-San           Nanaimo Track            14.46  
  6 Juert, Christina             Ocean Athletics          14.55  
  7 Virk, Erica                  Universal Track          15.16  
  8 Schulz, Kaitlin              Coquitlam Cheeta         15.74  
 
Women 13 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Stewart, Hayley              Unattached               13.52  
  2 Rai, Damanpreet              Royal City Track         13.60  
  3 Morgan, Grace                Penunsula Track          13.76  
  4 Reid, Katie                  Ocean Athletics          13.81  
  5 Buccini, Marina              Ocean Athletics          13.93  
  6 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               14.04  
  7 DE Walde, Amber              Chilliwack Track         14.11  
  8 Kokayko, Erin                Kelowna                  14.13  
 
Men 13 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Whittaker, Andrew            Prince George TR         13.04q 
  2 Mori, Chris                  Vancouver Olympi         13.27q 
  3 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta         13.32q 
  4 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds         13.82  
  5 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra         14.45  
  6 Gee, Brayden                 Vancouver Olympi         15.44  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Lowe, Andrew                 Unattached               13.40q 
  2 Burlington, Dali             Van Thunderbirds         13.54q 
  3 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         13.84  
  4 Carmichael, Trevor           Trail Track              14.00  
  5 Elliot, Mitch                Prince George TR         14.02  
  6 Toor, Rajbir                 Universal Track          15.99  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         12.62q 
  2 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         13.27q 
  3 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         13.36q 
  4 Nunez, Isahmael              South Fraser Tra         13.90  
  5 Bliault, Matt                Chilliwack Track         13.99  
  6 Dowie, Sean                  Victoria Track           14.53  
  7 MACARTHUR, Kent              Penticton Athlet         14.72  
 
Men 13 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         12.63  
  2 Whittaker, Andrew            Prince George TR         12.94  
  3 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         13.12  
  4 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta         13.36  
  5 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         13.38  
  6 Burlington, Dali             Van Thunderbirds         13.39  
  7 Lowe, Andrew                 Unattached               13.50  
 
Women 12 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Tunti, Cheyanne              Universal Track          13.84q 
  2 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         13.91q 
  3 Sands, Madison               Golden Ear               14.04q 
  4 Eedy, Brianna                Vernon Track             14.17q 
  5 Miller, Keelee               Langley Mustangs         14.35  
  6 Reimer, Alex                 Universal Track          14.45  
  7 Tjernagel, Alexandra         Unattached               15.57  
  8 Griffin, Sarah               Victoria Track           17.82  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Sloman, Jenny                Universal Track          13.64q 
  2 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          13.87q 
  3 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta         14.06q 
  4 Richardson, Leigh            Nanaimo Track            14.85  
  5 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         14.97  
  6 Marshall, Chelsea            Kelowna                  15.08  
  7 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta         15.83  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Obioha, Njideka              Golden Ear               13.16q 
  2 Karidio, Aisha               Prince George TR         14.46  
  3 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          14.59  
  4 North, Kayla                 Coquitlam Cheeta         14.93  
  5 Reading, Trieste             Golden Ear               15.03  
  6 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta         16.03  
 
Women 12 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Obioha, Njideka              Golden Ear               13.06  
  2 Sloman, Jenny                Universal Track          13.51  
  3 Tunti, Cheyanne              Universal Track          13.84  
  4 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          13.98  
  5 Sands, Madison               Golden Ear               14.08  
  6 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         14.14  
  7 Eedy, Brianna                Vernon Track             14.21  
  8 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta         14.34  
 
Men 12 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         14.13q 
  2 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra         14.32  
  3 Haskett, Ross                Penunsula Track          14.41  
  4 Walkow, Joe                  Ocean Athletics          14.93  
  5 Vixzlai, Ryan                Vernon Track             16.16  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Linde, James                 Coquitlam Cheeta         14.14q 
  2 Lee, Graham                  Van Thunderbirds         14.15q 
  3 Axenty, Austin               Kelowna                  14.43  
  4 Smith, Lorenzo               Chilliwack Track         14.69  
  5 Nagra, Fatehjeet             Universal Track          15.86  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Brown, Josh                  South Fraser Tra         13.46q 
  2 Fyffe, Nicholas              Unattached               13.55q 
  3 Schneebeli, Austin           Unattached               13.59q 
  4 George, Nathan               South Fraser Tra         14.13q 
  5 Jamieson, Sienna             Prince George TR         14.28q 
  6 Elke, Daniel                 Kamloops                 14.61  
  7 Northey, Logan               Chilliwack Track         16.43  
 
Men 12 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Brown, Josh                  South Fraser Tra         13.38  
  2 Fyffe, Nicholas              Unattached               13.59  
  3 Schneebeli, Austin           Unattached               13.62  
  4 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         14.05  
  5 George, Nathan               South Fraser Tra         14.09  
  6 Linde, James                 Coquitlam Cheeta         14.15  
  7 Jamieson, Sienna             Prince George TR         14.19  
  8 Lee, Graham                  Van Thunderbirds         14.25  
 
Women 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track         14.53q 
  2 Klassen, Alexandra           Kelowna                  15.28  
  3 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                  15.32  
  4 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta         15.65  
  5 Hegland, Sophie              Penunsula Track          16.23  
  6 Barton, Jessica              Golden Ear               17.13  
  7 Hardie, Quinn                Golden Ear               17.25  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Palesch, Megan               Ocean Athletics          14.66q 
  2 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            14.98q 
  3 Fedor, Kye                   Norwesters               15.07q 
  4 King, Morgan                 Ocean Athletics          15.11  
  5 Hadath, Megan                Golden Ear               15.28  
  6 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          17.07  
  7 Lewis, Andrea                Oceanside Track          18.01  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         14.81q 
  2 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           15.27  
  3 Ferguson, Claire             Kamloops                 15.77  
  4 Atkinson, Claire             Golden Ear               16.05  
  5 Toor, Mankirat               Universal Track          17.44  
  6 Cheema, Guneet               Universal Track          17.65  
Heat  4 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Dilorenzo, Andrea            Burnaby Striders         14.18q 
  2 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         14.61q 
  3 McKenna, Kelly               Langley Mustangs         14.85q 
  4 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         15.25  
  5 Johnson, Amber               Golden Ear               15.32  
  6 Scott, Julia                 Chilliwack Track         15.74  
 
Women 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Dilorenzo, Andrea            Burnaby Striders         14.08  
  2 Palesch, Megan               Ocean Athletics          14.49  
  3 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         14.64  
  4 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         14.74  
  5 McKenna, Kelly               Langley Mustangs         14.83  
  6 Fedor, Kye                   Norwesters               15.08  
 -- Verdonk, Nicole              Chilliwack Track            DQ  
 
Men 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         14.10q 
  2 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         14.35q 
  3 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         15.57q 
  4 Strutinski, John             Ocean Athletics          15.58q 
  5 Kang, Gagandeep              Universal Track          17.00  
  6 Butler, Alex                 Ocean Athletics          17.01  
  7 Stewart, Danie               Oceanside Track          17.78  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         14.32q 
  2 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         14.34q 
  3 Elliot, Duncan               Prince George TR         14.57q 
  4 Sinclair, Graham             Vernon Track             15.55q 
  5 James, Kyran                 Kajaks                   15.88  
  6 Dhillon, Hameet              Universal Track          16.18  
 
Men 11 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         14.06  
  2 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         14.09  
  3 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         14.21  
  4 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         14.30  
  5 Elliot, Duncan               Prince George TR         14.81  
  6 Sinclair, Graham             Vernon Track             15.31  
  7 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         15.60  
  8 Strutinski, John             Ocean Athletics          15.85  
 
Women 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            15.38q 
  2 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  15.88q 
  3 Geary, Caitlin               Chilliwack Track         16.07q 
  4 HO, Meghan                   Norwesters               16.10q 
  5 Nijjar, Avneet               Universal Track          16.21  
  6 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta         16.45  
  7 Hegland, Chloe               Penunsula Track          16.87  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                    15.10q 
  2 Kianipour, Farah             Burnaby Striders         15.62q 
  3 Jalloh, Hajarata             South Fraser Tra         15.69q 
  4 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          15.97q 
  5 Jacobsen, Sonja              Van Thunderbirds         16.72  
  6 Vicic, Amy                   Ocean Athletics          17.24  
  7 Sacre, Taylor                Norwesters               17.37  
  8 Kring, Taryn                 Langley Mustangs         21.48  
 
Women 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                    14.78  
  2 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            14.99  
  3 Kianipour, Farah             Burnaby Striders         15.58  
  4 Jalloh, Hajarata             South Fraser Tra         15.68  
  5 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  15.77  
  6 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          15.84  
  7 Geary, Caitlin               Chilliwack Track         15.89  
 
Men 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          14.94q 
  2 Hadath, Connor               Golden Ear               15.27q 
  3 Dunlop, Jared                Ridge Rockets TR         15.91  
  4 Ledding, Ayden               Kelowna                  16.05  
  5 Virk, Jordan                 Universal Track          18.09  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta         14.99q 
  2 Lovely, Connor               Chilliwack Track         15.08q 
  3 Muniak, Michael              South Fraser Tra         15.58q 
  4 Kouwenhoven, Riley           Kamloops                 15.60  
  5 Taylor, Nikita               Kelowna                  16.35  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 North, Michael               Coquitlam Cheeta         14.64q 
  2 Munro, Scott                 Van Thunderbirds         15.36q 
  3 Payne, Cedric                Burnaby Striders         15.57q 
  4 Northey, Graden              Chilliwack Track         15.84  
  5 Kokayko, Zach                Kelowna                  16.45  
 
Men 10 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 North, Michael               Coquitlam Cheeta         14.38  
  2 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          14.79  
  3 Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta         14.89  
  4 Lovely, Connor               Chilliwack Track         15.03  
  5 Hadath, Connor               Golden Ear               15.12  
  6 Payne, Cedric                Burnaby Striders         15.14  
  7 Munro, Scott                 Van Thunderbirds         15.46  
  8 Muniak, Michael              South Fraser Tra         15.61  
 
Women 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          16.27q 
  2 Acosta, Maria                Norwesters               16.31q 
  3 Nijjar, Gagandeep            Universal Track          16.78q 
  4 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         17.44q 
  5 Sutton, Shaila               Ridge Rockets TR         18.57  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Tjesmagel, Roquel            Unattached               15.47q 
  2 Eedy, Brooklyn               Vernon Track             17.07q 
  3 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         17.26q 
  4 Williams, Carly              Ridge Rockets TR         17.37q 
  5 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         19.18  
 
Women 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Tjesmagel, Roquel            Unattached               15.25  
  2 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          15.51  
  3 Acosta, Maria                Norwesters               15.76  
  4 Nijjar, Gagandeep            Universal Track          15.93  
  5 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         16.70  
  6 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         16.74  
  7 Eedy, Brooklyn               Vernon Track             16.98  
  8 Williams, Carly              Ridge Rockets TR         17.09  
 
Men 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Olafson, Carson              Chilliwack Track         16.64q 
  2 Gill, Kabir                  Universal Track          16.91q 
  3 Serban, Anthony              Nanaimo Track            17.44q 
  4 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track            17.57q 
  5 Surbey, Brady                Golden Ear               17.79  
  6 McCartney, Keegan            Langley Mustangs         17.91  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         16.26q 
  2 Johnston, Williams           Unattached               16.28q 
  3 Bill, Lucas                  Norwesters               16.74q 
  4 Jamieson, Liam               Prince George TR         17.15q 
  5 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         17.60  
  6 Jamieson, Parker             Prince George TR         17.71  
  7 Serban, Christopher          Nanaimo Track            18.53  
 
Men 9 Year Olds 100 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: NWI
  1 Johnston, Williams           Unattached               15.85  
  2 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         15.96  
  3 Olafson, Carson              Chilliwack Track         16.24  
  4 Bill, Lucas                  Norwesters               16.28  
  5 Jamieson, Liam               Prince George TR         16.53  
  6 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track            17.02  
  7 Gill, Kabir                  Universal Track          17.08  
  8 Serban, Anthony              Nanaimo Track            17.33  
 
Women 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 30"7 hurdles
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Law, Christine               Comox Valley Cou         47.71  
  2 Cushing, Bronwyn             Pacific Athletic         47.87  
  3 Revi, Rebecca                Norwesters               50.40  
  4 Chartrand, Trina             Nanaimo Track            50.77  
  5 Horton, Alanna               Victoria Track         1:01.66  
 
Men 15 Year Olds 300 Meter Hurdles 30"  7 hurdl
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 D'Arcy, Peter                Van Thunderbirds         50.05  
  2 Masri, Nick                  Comox Valley Cou         54.30  
 
Women 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 30"  7 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lloyd, Haleigh               Cowichan Valley          47.50  
  2 Cunningham, Jenna            Coquitlam Cheeta         49.80  
  3 McLeod, Kiersten             Comox Valley Cou         53.22  
  4 Bulter, Shannon              Ocean Athletics        1:03.83  
 
Men 14 Year Olds 300 Meter Hurdles 30"  7 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnes, Dyson                Valley Royals            42.71  
  2 Behnsen, Kurt                Kamloops                 44.85  
  3 Anderson, Ben                Nanaimo Track            46.21  
  4 Karidio, Ismael              Prince George TR         46.51  
  5 Den, James                   Penticton Athlet         47.99  
  6 Jacobsen, Isaac              Van Thunderbirds         48.61  
  7 Andrew, Jamie                Kajaks                   51.36  
  8 Lemercier, Mark              Vernon Track             52.92  
 
Women 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 27"  5 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Rai, Damanpreet              Royal City Track         30.44  
  2 Vaughan, Jade                Langley Mustangs         31.72  
  3 Janssens, Yannick            Chilliwack Track         32.52  
  4 Young, Sky                   Kajaks                   33.46  
  5 Bailey, Sarah                Vernon Track             33.49  
 
Men 13 Year Olds 200 Meter Hurdles 27"  5 hurdl
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Austin                Victoria Track           31.45  
  2 Carmichael, Trevor           Trail Track              31.80  
  3 Donnelly, Braeden            Langley Mustangs         34.80  
Section  2     Wind: NWI
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         28.86  
  2 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds         29.83  
  3 Sapala, Dustin               Penunsula Track          31.59  
  4 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         31.78  
  5 Gaiesky, Kevin               Prince George TR         41.24  
 
Women 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 24"  5 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          31.64  
  2 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         32.29  
  3 Miller, Keelee               Langley Mustangs         32.75  
  4 Clemont, Sabrina             Campbell Rivers          34.51  
  5 Hadath, Emma                 Golden Ear               35.56  
  6 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers          35.60  
  7 Williams, Angie              Ridge Rockets TR         36.73  
Section  2     Wind: NWI
  1 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi         31.04  
  2 Eedy, Brianna                Vernon Track             32.41  
  3 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          32.55  
  4 Marshall, Chelsea            Kelowna                  33.30  
  5 Dixon, Hannah                Royal City Track         33.45  
  6 Maryschuk, Sarah             Kelowna                  33.66  
  7 Kandola, Manisha             Royal City Track         34.57  
  8 North, Kayla                 Coquitlam Cheeta         34.60  
 
Men 12 Year Olds 200 Meter Hurdles 24"  5 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Smith, Lorenzo               Chilliwack Track         32.83  
  2 Backiel, Filip               South Fraser Tra         33.23  
  3 Linde, James                 Coquitlam Cheeta         33.58  
  4 Elke, Daniel                 Kamloops                 34.21  
  5 Collette, Jackson            Oceanside Track          34.95  
  6 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra         35.37  
Section  2     Wind: NWI
  1 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         31.76  
  2 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track            32.26  
  3 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra         33.07  
  4 McHaffie, Scott              South Fraser Tra         33.60  
  5 Stubbs, Nolan                Penunsula Track          33.62  
  6 Haskett, Ross                Penunsula Track          33.84  
  7 Cuthbertson, Patrick         Prince George TR         37.76  
 
Women 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 24"  5 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Fedor, Kye                   Norwesters               33.12  
  2 Hadath, Megan                Golden Ear               34.80  
  3 Cuthbertson, Allison         Prince George TR         39.62  
  4 Butler, Colleen              Ocean Athletics          42.85  
  5 Daviel, Patranella           Kajaks                   44.43  
Section  2     Wind: NWI
  1 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           35.48  
  2 Johnson, Amber               Golden Ear               37.64  
  3 Hardie, Quinn                Golden Ear               38.31  
  4 Hegland, Sophie              Penunsula Track          38.94  
  5 Chestnut, Taylor             Oceanside Track          39.23  
  6 Lewis, Andrea                Oceanside Track          45.03  
Section  3     Wind: NWI
  1 Lazecki, Natasha             Royal City Track         32.74  
  2 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         33.75  
  3 Klassen, Alexandra           Kelowna                  33.97  
  4 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            34.74  
  5 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         36.44  
  6 Martin, Violeta              Nanaimo Track            37.22  
  7 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          39.69  
 
Men 11 Year Olds 200 Meter Hurdles 24" 5 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         31.25  
  2 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         31.56  
  3 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         34.47  
  4 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         34.69  
 
Women 14-15 1500 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Draper, Laurel               Pacific Athletic       5:28.23  
  2 Thornhill, Alexis            Prince George TR       5:33.88  
  3 Butterworth, Alycia          Oceanside Track        5:40.16  
  4 Sawatzky, Sarah              Chilliwack Track       5:51.03  
  5 Charleswork, Emily           Campbell Rivers        5:52.29  
  6 Walkow, Sam                  Ocean Athletics        6:08.99  
  7 Bulter, Shannon              Ocean Athletics        7:26.64  
 -- Chartrand, Trina             Nanaimo Track              DNF  
 
Men 14-15 1500 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bonwick, Marc                Victoria Track         5:00.00  
  2 Behnsen, Kurt                Kamloops               5:04.06  
  3 Bill, Simon                  Norwesters             5:09.57  
  4 Fedorkew, Brett              Chilliwack Track       5:16.09  
  5 Andrew, Jamie                Kajaks                 5:17.73  
  6 Riva, Thomas                 Oceanside Track        5:21.81  
  7 MACLEAN, Nick                Prince George TR       5:26.86  
 
Women 15 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Nanaimo Track  'A'                                    54.10  
 -- Universal Track  'A'                                     DQ  
 
Men 15 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Van Thunderbirds  'A'                                 50.54  
 
Women 14 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Vernon Track  'A'                                     52.84  
  2 Burnaby Striders  'A'                                 54.10  
  3 Royal City Track  'A'                                 55.70  
 
Men 14 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Langley Mustangs  'A'                                 50.51  
 
Women 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ocean Athletics  'A'                                  57.22  
  2 Kelowna  'A'                                          59.56  
 -- Unattached Turtles  'A'                              X55.59  
 
Men 13 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Van Thunderbirds  'A'                                 54.21  
 
Women 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Universal Track  'A'                                  55.78  
  2 Golden Ear  'A'                                       56.40  
  3 Langley Mustangs  'A'                                 58.90  
 -- Unattached  'A'                                    X1:00.85  
 
Men 12 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Fraser Track  'A'                               54.69  
  2 Prince George Track  'A'                              59.70  
  3 Kamloops  'A'                                         59.83  
  4 Kelowna  'A'                                        1:01.39  
 
Women 11 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Golden Ear  'A'                                     1:04.26  
 
Men 10 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Golden Ear  'A'                                     1:05.41  
 
Men 9 Year Olds 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Unattached  'A'                                    X1:09.13  
 
Men 15 Year Olds 100 Meter Hurdles 33"  10 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -1.2
  1 Daly-Grafstein, Matthew      Van Thunderbirds         14.60  
  2 Schnable, Vincent            Kamloops                 15.72  
  3 D'Arcy, Peter                Van Thunderbirds         15.76  
  4 Miller, Ian                  Valley Royals            15.80  
  5 Stevens, Scott               Vernon Track             17.14  
 
Men 14 Year Olds 100 Meter Hurdles 33"  10 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.6
  1 Barnes, Dyson                Valley Royals            15.14  
  2 Heldman, Jared               Langley Mustangs         15.89  
  3 Den, James                   Penticton Athlet         17.74  
  4 Karidio, Ismael              Prince George TR         17.97  
  5 Jacobsen, Isaac              Van Thunderbirds         18.11  
  6 Pope, Stuart                 Langley Mustangs         18.16  
 
Women 15 Year Olds 80 Meter Hurdles 30"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Webster, Jocelyn             Coquitlam Cheeta         12.42  
  2 Parent, Holly                Victoria Track           12.93  
  3 Cushing, Bronwyn             Pacific Athletic         12.94  
  4 Tranfield, Emily             Comox Valley Cou         14.27  
  5 Horton, Alanna               Victoria Track           17.17  
 
Women 14 Year Olds 80 Meter Hurdles 30"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: +0.0
  1 Lloyd, Haleigh               Cowichan Valley          13.24  
  2 Cunningham, Jenna            Coquitlam Cheeta         13.59  
  3 Richrdson, Jade              Nanaimo Track            14.43  
  4 McLeod, Kiersten             Comox Valley Cou         14.88  
  5 Gildert, Laura               Burnaby Striders         15.63  
  6 Walters, Carly               Burnaby Striders         15.98  
 
Women 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 30"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Rai, Damanpreet              Royal City Track         13.28  
  2 Vaughan, Jade                Langley Mustangs         13.95  
  3 Janssens, Yannick            Chilliwack Track         14.87  
  4 Morgan, Grace                Penunsula Track          14.94  
  5 Peacock, Samantha            Kamloops                 15.12  
  6 Barringer, Jessie            Kamloops                 16.15  
  7 Beckett, Emma                Valley Royals            16.48  
  8 Bazergui, Lauren             Langley Mustangs         16.72  
 
Men 13 Year Olds 80 Meter Hurdles 30"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds         12.79  
  2 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         13.64  
  3 Sapala, Dustin               Penunsula Track          13.77  
  4 McDonald, Riley              Kamloops                 14.56  
  5 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra         15.41  
  6 Carmichael, Trevor           Trail Track              15.80  
  7 Bliault, Matt                Chilliwack Track         17.31  
  8 Gaiesky, Kevin               Prince George TR         20.56  
 
Women 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 27"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          13.59  
  2 Guy, Madison                 Langley Mustangs         13.76  
  3 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         13.77  
  4 Obioha, Njideka              Golden Ear               13.93  
  5 Graf, Serena                 South Fraser Tra         14.71  
  6 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta         15.54  
  7 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         18.10  
Section  2     Wind: NWI
  1 Miller, Keelee               Langley Mustangs         14.13  
  2 Virgl, Tess                  Coquitlam Cheeta         14.33  
  3 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers          15.14  
  4 Rai, Simran                  Royal City Track         15.46  
  5 Greinweser, Angela           Vernon Track             16.30  
  6 Grant, Charlotte             Comox Valley Cou         16.64  
  7 Wakabayashi, Erin            Prince George TR         16.71  
Section  3     Wind: NWI
  1 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          13.70  
  2 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi         13.89  
  3 Dixon, Hannah                Royal City Track         14.23  
  4 Hernandez, Tiffani           Coquitlam Cheeta         14.47  
  5 Richardson, Leigh            Nanaimo Track            14.80  
  6 Marshall, Chelsea            Kelowna                  15.10  
  7 Kandola, Manisha             Royal City Track         15.11  
  8 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta         16.91  
 
Men 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 27"  8 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Smith, Lorenzo               Chilliwack Track         14.12  
  2 Toporowski, Chris            Kamloops                 14.53  
  3 Elke, Daniel                 Kamloops                 15.41  
Section  2     Wind: NWI
  1 Jamieson, Sienna             Prince George TR         14.55  
  2 Haskett, Ross                Penunsula Track          14.59  
  3 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra         15.38  
  4 Collette, Jackson            Oceanside Track          15.61  
  5 Vixzlai, Ryan                Vernon Track             16.85  
Section  3     Wind: NWI
  1 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         13.65  
  2 Backiel, Filip               South Fraser Tra         13.84  
  3 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track            14.12  
  4 Linde, James                 Coquitlam Cheeta         14.30  
  5 McHaffie, Scott              South Fraser Tra         14.85  
 
Women 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 21"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Fedor, Kye                   Norwesters               10.89  
  2 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         11.05  
  3 Ferguson, Claire             Kamloops                 12.19  
  4 Johnson, Amber               Golden Ear               12.60  
  4 Atkinson, Claire             Golden Ear               12.60  
  6 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          13.67  
  7 Lewis, Andrea                Oceanside Track          15.34  
Section  2     Wind: NWI
  1 King, Morgan                 Ocean Athletics          10.91  
  2 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         10.95  
  3 Lazecki, Natasha             Royal City Track         10.96  
  4 Klassen, Alexandra           Kelowna                  10.99  
  5 Lepard, Heather              Vancouver Olympi         11.34  
  6 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            11.58  
  7 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         11.63  
  8 Cuthbertson, Allison         Prince George TR         13.59  
 
Men 11 Year Olds 60 Meter Hurdles 21"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Turner, Rostam               Kelowna                  10.90  
  2 Sawatzky, David              Chilliwack Track         12.39  
Section  2     Wind: NWI
  1 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         10.36  
  2 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         10.58  
  3 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         10.99  
  4 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         11.31  
  5 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         11.62  
  6 Stewart, Danie               Oceanside Track          13.37  
 
Women 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 24"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          12.13  
  2 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta         12.18  
  3 Jacobsen, Sonja              Van Thunderbirds         13.29  
  4 Klootwyk, Emily              Langley Mustangs         13.49  
Section  2     Wind: NWI
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                    11.42  
  2 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta         11.47  
  3 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  12.05  
  4 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            12.33  
  5 Vicic, Amy                   Ocean Athletics          12.70  
 
Men 10 Year Olds 60 Meter Hurdles 24"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Marshall, Ben                Langley Mustangs         11.63  
  2 Lovely, Connor               Chilliwack Track         11.73  
  3 Kouwenhoven, Riley           Kamloops                 12.79  
  4 Northey, Graden              Chilliwack Track         14.55  
Section  2     Wind: NWI
  1 Bush, Haden                  Sunshine Coast           11.15  
  2 Karamanian, Nicolaus         Golden Ear               11.19  
  3 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          11.33  
  4 Muniak, Michael              South Fraser Tra         11.53  
  5 DE Visser, Andrew            Van Thunderbirds         11.69  
  6 Gaiesky, Sean                Prince George TR         11.83  
  7 Taylor, Nikita               Kelowna                  12.24  
 
Women 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 21"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Acosta, Maria                Norwesters               11.99  
  2 Muniak, Nicole               South Fraser Tra         12.94  
  3 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         13.39  
  4 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         13.53  
  5 Williams, Carly              Ridge Rockets TR         13.68  
  6 Sutton, Shaila               Ridge Rockets TR         14.65  
Section  2     Wind: NWI
  1 Cho, Stephanie               Vancouver Olympi         11.38  
  2 Weaver, Katie                Norwesters               11.88  
  3 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          11.90  
  4 Kaler, Aesh                  Ocean Athletics          12.68  
  5 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         13.05  
  6 Eedy, Brooklyn               Vernon Track             14.13  
  7 Chestnut, Jessie             Oceanside Track          15.54  
 
Men 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 21"  6 hurd
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 Johnston, Williams           Unattached               11.98  
  2 Wadhwani, Isaac              Golden Ear               12.45  
  3 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         12.48  
  4 Chatten, Adam                Coquitlam Cheeta         12.67  
  5 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track            12.75  
  6 Jamieson, Liam               Prince George TR         13.23  
  7 Serban, Christopher          Nanaimo Track            13.47  
  8 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         13.50  
 
Women 15 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.9
  1 Johnson, Erika               Pacific Athletic         25.98Q 
  2 Webster, Jocelyn             Coquitlam Cheeta         26.48q 
  3 Frizzell, Jade               Unattached               27.25q 
  4 Kang, Monica                 Universal Track          27.46q 
  5 Mason, Juliana               Ridge Rockets TR         28.16  
Heat  2 Preliminaries   Wind: +0.0
  1 Netty, Christabel            Kajaks                   24.89Q 
  2 MACKENZIE, Carmanah          Van Thunderbirds         26.72q 
  3 Law, Christine               Comox Valley Cou         27.14q 
  4 Halfyard, Sasha              Nanaimo Track            27.61q 
  5 Chartrand, Trina             Nanaimo Track            28.04  
  6 Diassira, Nassira            Chilliwack Track         29.72  
 
Women 15 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.9 
  1 Netty, Christabel            Kajaks                   24.88  
  2 Johnson, Erika               Pacific Athletic         26.01  
  3 Webster, Jocelyn             Coquitlam Cheeta         26.16  
  4 MACKENZIE, Carmanah          Van Thunderbirds         26.72  
  5 Frizzell, Jade               Unattached               27.02  
  6 Law, Christine               Comox Valley Cou         27.08  
  7 Kang, Monica                 Universal Track          27.68  
 
Men 15 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 1.1 
  1 Smith, Tim                   Van Thunderbirds         23.41  
  2 Seymour, Sheldon             Coquitlam Cheeta         23.65  
  3 Schoonover, Dylan            Comox Valley Cou         23.66  
  4 House, Richard               Penunsula Track          23.94  
  5 Crumley, David               Valley Royals            24.09  
  6 Baker, Jeff                  Penunsula Track          24.37  
  7 Buchanan, Mark               Synbergy Sprint          24.44  
  8 Kan, Jordan                  Van Thunderbirds         24.64  
 
Women 14 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: -0.6
  1 Luedke, Veronica             Nanaimo Track            27.63Q 
  2 Lee, Justine                 Van Thunderbirds         28.18q 
  3 Specognia, Jacqui            Universal Track          28.40q 
  4 Wells, Christina             Norwesters               28.69q 
  5 Armstrong, Kirsten           Vernon Track             28.95  
  6 Shaw, Mary                   Nanaimo Track            29.69  
  7 Walters, Carly               Burnaby Striders         29.72  
  8 McLeod, Kiersten             Comox Valley Cou         30.34  
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.1
  1 Ngongo, Sandra               Universal Track          27.33Q 
  2 Kianipour, Natasha           Burnaby Striders         28.36q 
  3 Daye, Julia                  Royal City Track         28.59q 
  4 Cunningham, Jenna            Coquitlam Cheeta         28.93q 
  5 Howard, Allisyn              Victoria Track           29.07  
  6 Broughton, Chantal           Coquitlam Cheeta         29.61  
  7 Jenkins, Jessie              Oceanside Track          38.42  
 
Women 14 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.1 
  1 Ngongo, Sandra               Universal Track          26.96  
  2 Luedke, Veronica             Nanaimo Track            27.19  
  3 Kianipour, Natasha           Burnaby Striders         27.69  
  4 Lee, Justine                 Van Thunderbirds         27.81  
  5 Daye, Julia                  Royal City Track         28.09  
  6 Specognia, Jacqui            Universal Track          28.45  
  7 Wells, Christina             Norwesters               28.85  
 
Men 14 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: 1.8 
  1 Duncan, Jordan               Prince George TR         24.62Q 
  2 Schneebeli, Eric             Unattached               25.30q 
  3 Alain, Thomas                Golden Ear               25.99q 
  4 Kang, Karn                   South Fraser Tra         26.85  
  5 Powrie, Isaac                Van Thunderbirds         27.68  
  6 Little, Sean                 Nanaimo Track            29.31  
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.9 
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra         23.72Q 
  2 Sutherland, Christopher      Langley Mustangs         24.41q 
  3 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra         24.50q 
  4 Oshowy, Tanner               Kajaks                   24.86q 
  5 Behnsen, Kurt                Kamloops                 26.12q 
  6 Bhangu, Repindeep            Universal Track          28.04  
  7 Pooni, Paul                  Universal Track          29.53  
 
Men 14 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 1.9 
  1 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra         23.37  
  2 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra         24.12  
  3 Duncan, Jordan               Prince George TR         24.16  
  4 Oshowy, Tanner               Kajaks                   24.55  
  5 Sutherland, Christopher      Langley Mustangs         24.59  
  6 Schneebeli, Eric             Unattached               24.68  
  7 Alain, Thomas                Golden Ear               26.29  
 
Women 13 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Rai, Damanpreet              Royal City Track         28.32Q 
  2 Vaughan, Jade                Langley Mustangs         28.79q 
  3 Kokayko, Erin                Kelowna                  29.12q 
  4 Lamoureux, Mei-San           Nanaimo Track            30.08  
  5 Mason, Rebekah               Chilliwack Track         30.14  
  6 Mahal, Rosy                  Universal Track          33.66  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Stewart, Hayley              Unattached               28.07Q 
  2 Wallace, Leah                Van Thunderbirds         28.68q 
  3 Marshall, Aimee              Langley Mustangs         29.01q 
  4 Virk, Erica                  Universal Track          30.60  
  5 Wadhwani, Ashley             Golden Ear               31.55  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Morgan, Grace                Penunsula Track          28.04Q 
  2 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               28.83q 
  3 Beckett, Emma                Valley Royals            32.63  
 
Women 13 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.9 
  1 Rai, Damanpreet              Royal City Track         27.67  
  2 Stewart, Hayley              Unattached               27.69  
  3 Morgan, Grace                Penunsula Track          28.37  
  4 Wallace, Leah                Van Thunderbirds         28.76  
  5 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               28.81  
  6 Kokayko, Erin                Kelowna                  29.41  
  7 Vaughan, Jade                Langley Mustangs         29.56  
  8 Marshall, Aimee              Langley Mustangs         30.73  
 
Men 13 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta         27.25Q 
  2 Carmichael, Trevor           Trail Track              28.20q 
  3 Nunez, Isahmael              South Fraser Tra         28.48  
  4 Chan, Ryan                   Van Thunderbirds         29.30  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Ellenwood, Stuart            Langley Mustangs         26.83Q 
  2 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         27.29q 
  3 Elliot, Mitch                Prince George TR         28.27q 
  4 Dowie, Sean                  Victoria Track           29.26  
  5 MACARTHUR, Kent              Penticton Athlet         30.27  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         26.46Q 
  2 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         27.49q 
  3 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         28.13q 
  4 Bliault, Matt                Chilliwack Track         30.29  
  5 Gee, Brayden                 Vancouver Olympi         32.26  
  6 Toor, Rajbir                 Universal Track          32.36  
 
Men 13 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 4.5 
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         25.98  
  2 Ellenwood, Stuart            Langley Mustangs         26.67  
  3 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta         26.82  
  4 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         26.87  
  5 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         27.24  
  6 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         27.76  
  7 Carmichael, Trevor           Trail Track              27.78  
  8 Elliot, Mitch                Prince George TR         28.41  
 
Women 12 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Eedy, Brianna                Vernon Track             28.81Q 
  2 Karidio, Aisha               Prince George TR         29.07q 
  3 Wakabayashi, Erin            Prince George TR         32.13  
  4 Fraser, McKenzie             Coquitlam Cheeta         33.48  
  5 Griffin, Sarah               Victoria Track           37.61  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Sloman, Jenny                Universal Track          27.47Q 
  2 Miller, Keelee               Langley Mustangs         29.06q 
  3 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta         29.12q 
  4 Dixon, Hannah                Royal City Track         30.37  
  5 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta         35.32  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Tunti, Cheyanne              Universal Track          28.14Q 
  2 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         29.22q 
  3 Virgl, Tess                  Coquitlam Cheeta         30.07  
  4 Reimer, Alex                 Universal Track          30.24  
  5 Grant, Charlotte             Comox Valley Cou         30.30  
  6 MACDONALD, Eilish            Ocean Athletics          30.60  
  7 Dunlop, Janae                Ridge Rockets TR         33.63  
Heat  4 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Obioha, Njideka              Golden Ear               27.60Q 
  2 North, Kayla                 Coquitlam Cheeta         30.95  
  3 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         32.35  
  4 Williams, Angie              Ridge Rockets TR         34.53  
 
Women 12 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.5 
  1 Obioha, Njideka              Golden Ear               27.23  
  2 Sloman, Jenny                Universal Track          27.46  
  3 Tunti, Cheyanne              Universal Track          27.72  
  4 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         27.82  
  5 Miller, Keelee               Langley Mustangs         29.23  
  6 Karidio, Aisha               Prince George TR         29.26  
  7 Eedy, Brianna                Vernon Track             29.41  
  8 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta         29.65  
 
Men 12 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 George, Nathan               South Fraser Tra         28.62Q 
  2 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra         29.14q 
  3 Axenty, Austin               Kelowna                  29.67  
  4 Collette, Jackson            Oceanside Track          31.87  
  5 Northey, Logan               Chilliwack Track         33.33  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Schneebeli, Austin           Unattached               28.93Q 
  2 Haskett, Ross                Penunsula Track          29.56q 
  3 Linde, James                 Coquitlam Cheeta         31.14  
  4 Nagra, Fatehjeet             Universal Track          32.42  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Brown, Josh                  South Fraser Tra         27.56Q 
  2 Jamieson, Sienna             Prince George TR         28.93q 
  3 Elke, Daniel                 Kamloops                 29.51q 
  4 Lee, Graham                  Van Thunderbirds         29.58q 
 
Men 12 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.5 
  1 Brown, Josh                  South Fraser Tra         27.79  
  2 Schneebeli, Austin           Unattached               28.51  
  3 Jamieson, Sienna             Prince George TR         28.91  
  4 George, Nathan               South Fraser Tra         28.94  
  5 Elke, Daniel                 Kamloops                 28.98  
  6 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra         29.11  
  7 Haskett, Ross                Penunsula Track          29.88  
  8 Lee, Graham                  Van Thunderbirds         29.89  
 
Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         30.41Q 
  2 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                  31.23q 
  3 Johnson, Amber               Golden Ear               31.93q 
  4 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           32.17  
  5 Scott, Julia                 Chilliwack Track         33.57  
  6 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          34.90  
  7 Barton, Jessica              Golden Ear               36.91  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track         30.08Q 
  2 Martin, Violeta              Nanaimo Track            33.29  
  3 Atkinson, Claire             Golden Ear               34.05  
  4 Henderson, Aimee             Victoria Track           34.81  
  5 Toor, Mankirat               Universal Track          37.00  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Dilorenzo, Andrea            Burnaby Striders         28.97Q 
  2 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta         31.74q 
  3 Ferguson, Claire             Kamloops                 31.82q 
  4 Fedor, Kye                   Norwesters               32.10q 
  5 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         32.11  
  6 Dhillon, Amneet              Universal Track          36.30  
  7 Lewis, Andrea                Oceanside Track          37.34  
 
Women 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.8 
  1 Dilorenzo, Andrea            Burnaby Striders         28.76  
  2 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track         29.37  
  3 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         29.93  
  4 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                  31.47  
  5 Fedor, Kye                   Norwesters               31.69  
  6 Ferguson, Claire             Kamloops                 32.26  
  7 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta         32.38  
  8 Johnson, Amber               Golden Ear               32.48  
 
Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         29.20Q 
  2 Elliot, Duncan               Prince George TR         29.55q 
  3 Turner, Rostam               Kelowna                  30.62q 
  4 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         31.25q 
  5 McLeod, Konner               Golden Ear               31.37q 
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         28.95Q 
  2 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         29.65q 
  3 duToit, Guiseppe             Golden Ear               31.14q 
  4 Dhillon, Hameet              Universal Track          32.96  
 
Men 11 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 5.3 
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         28.28  
  2 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         28.38  
  3 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         28.98  
  4 Elliot, Duncan               Prince George TR         29.39  
  5 duToit, Guiseppe             Golden Ear               30.81  
  6 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         31.03  
 
Women 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            31.65Q 
  2 Jalloh, Hajarata             South Fraser Tra         31.95q 
  3 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta         33.61q 
  4 Klootwyk, Emily              Langley Mustangs         37.22  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                    30.76Q 
  2 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  32.42q 
  3 Kianipour, Farah             Burnaby Striders         32.95q 
  4 Geary, Caitlin               Chilliwack Track         33.12q 
  5 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          33.46q 
 
Women 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.1 
  1 Harris, Caroline             Wvtfc                    30.61  
  2 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            31.46  
  3 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  32.00  
  4 Jalloh, Hajarata             South Fraser Tra         32.22  
  5 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          33.42  
  6 Kianipour, Farah             Burnaby Striders         33.48  
  7 Geary, Caitlin               Chilliwack Track         33.50  
 
Men 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta         30.17Q 
  2 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          30.23q 
  3 Kits, Aidan                  Langley Mustangs         30.35q 
  4 Kouwenhoven, Riley           Kamloops                 31.83q 
  5 Taylor, Nikita               Kelowna                  34.35  
  6 Guy, Jake                    Langley Mustangs         37.77  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Marshall, Ben                Langley Mustangs         32.72Q 
  2 Ko, Tanner                   Golden Ear               33.93  
  3 Charney, Landon              Kajaks                   43.41  
Heat  3 Preliminaries   Wind: NWI
  1 North, Michael               Coquitlam Cheeta         29.76Q 
  2 Lovely, Connor               Chilliwack Track         31.12q 
  3 Northey, Graden              Chilliwack Track         31.85q 
  4 Dunlop, Jared                Ridge Rockets TR         33.00  
  5 DE Visser, Andrew            Van Thunderbirds         34.56  
  6 Meldrum, Cameron             Chilliwack Track         35.20  
 
Men 10 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.6 
  1 North, Michael               Coquitlam Cheeta         29.24  
  2 Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta         30.30  
  3 Kits, Aidan                  Langley Mustangs         30.53  
  4 Lovely, Connor               Chilliwack Track         31.04  
  5 Marshall, Ben                Langley Mustangs         31.26  
  6 Northey, Graden              Chilliwack Track         31.69  
  7 Kouwenhoven, Riley           Kamloops                 32.32  
 
Women 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Acosta, Maria                Norwesters               33.14Q 
  2 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          33.63q 
  3 Nijjar, Gagandeep            Universal Track          34.39q 
  4 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         36.54q 
  5 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         37.35q 
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Ausperg, Natalie             Golden Ear               32.21Q 
  2 Weaver, Katie                Norwesters               34.34q 
  3 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         42.50q 
  4 Henderson, Natalie           Victoria Track           45.88  
 
Women 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 2.0 
  1 Ausperg, Natalie             Golden Ear               29.89  
  2 Weaver, Katie                Norwesters               32.40  
  3 Acosta, Maria                Norwesters               33.14  
  4 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          33.20  
  5 Nijjar, Gagandeep            Universal Track          34.83  
  6 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         37.23  
  7 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         37.51  
  8 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         44.66  
 
Men 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Bill, Lucas                  Norwesters               33.16Q 
  2 Johnston, Williams           Unattached               33.99q 
  3 Chatten, Eric                Coquitlam Cheeta         34.37q 
  4 Jamieson, Parker             Prince George TR         34.85q 
  5 Gill, Kabir                  Universal Track          35.24  
  6 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         35.82  
  7 Chatten, Adam                Coquitlam Cheeta         36.37  
Heat  2 Preliminaries   Wind: NWI
  1 Olafson, Carson              Chilliwack Track         33.57Q 
  2 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         34.14q 
  3 Wadhwani, Isaac              Golden Ear               34.35q 
  4 Jamieson, Liam               Prince George TR         34.65q 
  5 Serban, Anthony              Nanaimo Track            35.42  
  6 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track            35.73  
  7 Serban, Christopher          Nanaimo Track            38.40  
 
Men 9 Year Olds 200 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1 Finals   Wind: 3.3 
  1 Olafson, Carson              Chilliwack Track         33.15  
  2 Johnston, Williams           Unattached               33.93  
  3 Wadhwani, Isaac              Golden Ear               33.96  
  4 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         35.23  
  5 Chatten, Eric                Coquitlam Cheeta         35.27  
  6 Jamieson, Parker             Prince George TR         35.42  
  7 Jamieson, Liam               Prince George TR         35.78  
 
Women 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Johnson, Justine             Pacific Athletic       2:14.66  
  2 Teer, Aleah                  Valley Royals          2:21.20  
  3 McCulligh, Maureen           Campbell Rivers        2:21.88  
  4 Draper, Laurel               Pacific Athletic       2:29.84  
  5 Dakha, Maneesha              Universal Track        2:30.54  
  6 Sawatzky, Sarah              Chilliwack Track       2:32.78  
  7 Miller, Maddison             Valley Royals          2:44.48  
 
Men 15 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forsth, Rowan                Oceanside Track        2:03.27  
  2 Baldwinson, Connor           Kajaks                 2:03.82  
  3 Ott, Andrew                  Chilliwack Track       2:03.89  
  4 Polos, Ian                   Kamloops               2:11.00  
  5 Salter, Brandon              Pacific Athletic       2:11.10  
  6 Kraan, Michael               Universal Track        2:13.75  
  7 Fedorkew, Brett              Chilliwack Track       2:15.27  
  8 Melville, Jacob              Norwesters             2:17.04  
 
Women 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Deacon, Chantelle            Kelowna                2:24.88  
  2 Moore, Lindsey               Van Thunderbirds       2:30.48  
  3 Butterworth, Alycia          Oceanside Track        2:31.24  
  4 Gildert, Laura               Burnaby Striders       2:37.75  
  5 Flores-Aquilera, Micaela     Universal Track        2:37.89  
  6 Jenkins, Jessie              Oceanside Track        3:45.70  
 
Men 14 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Medland-Marchen, Daniel      Kelowna                2:06.99  
  2 Clerke, Connor               Kelowna                2:09.78  
  3 Anderson, Ben                Nanaimo Track          2:11.47  
  4 Bal, Gurjot                  Kajaks                 2:13.53  
  5 MACLEAN, Nick                Prince George TR       2:15.21  
  6 Sawatzky, Adam               Campbell Rivers        2:16.02  
  7 Riva, Thomas                 Oceanside Track        2:17.96  
  8 Bill, Simon                  Norwesters             2:18.71  
  9 Andrew, Jamie                Kajaks                 2:23.34  
 10 Kerkovius, Jeff              Kelowna                2:24.51  
 11 Riedl, Thomas                Coquitlam Cheeta       2:39.40  
 12 Frizzi, Matt                 Penticton Athlet       2:44.51  
 
Women 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schoch, Sasha                Kelowna                2:23.07  
  2 Kahlon, Saveena              Unattached             2:27.20  
  3 Bailey, Sarah                Vernon Track           2:29.11  
  4 Erickson, Jennifer           Oceanside Track        2:30.34  
  5 Slade, Erin                  Universal Track        2:35.83  
  6 Vaughan, Jade                Langley Mustangs       2:36.23  
  7 Wallace, Leah                Van Thunderbirds       2:40.17  
  8 Hawkins, Julia               Wvtfc                  2:44.06  
  9 Mason, Rebekah               Chilliwack Track       2:47.94  
 10 Marshall, Aimee              Langley Mustangs       2:50.24  
 11 Inglis, Rachael              Victoria Track         2:50.41  
 12 Wadhwani, Ashley             Golden Ear             2:58.46  
 13 Bulter, Leanne               Ocean Athletics        3:56.67  
 
Men 13 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellenwood, Stuart            Langley Mustangs       2:18.63  
  2 Zosiak, Kyle                 Victoria Track         2:21.82  
  3 Smith, Austin                Victoria Track         2:22.84  
  4 Jules, Tanner                Kamloops               2:26.23  
  5 Jacklin, Brayden             South Fraser Tra       2:27.04  
  6 Teer, Anthony                Valley Royals          2:32.11  
  7 Sapala, Dustin               Penunsula Track        2:34.77  
  8 Chan, Ryan                   Van Thunderbirds       2:39.22  
  9 Rajala, Devin                Norwesters             2:40.21  
 10 Forseth, Tristan             Oceanside Track        2:40.89  
 11 Neal, Keffri                 Universal Track        2:40.92  
 12 Lloyd, Adam                  Golden Ear             2:41.66  
 13 Gill, Rajan                  Universal Track        2:58.00  
 14 Gaiesky, Kevin               Prince George TR       3:15.53  
 
Women 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sands, Madison               Golden Ear             2:29.54  
  2 Maryschuk, Sarah             Kelowna                2:33.01  
  3 Dakha, Momeeka               Universal Track        2:34.73  
  4 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track         2:36.31  
  5 Guy, Madison                 Langley Mustangs       2:39.64  
  6 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi       2:40.64  
  7 Vicic, Carla                 Ocean Athletics        2:41.67  
  8 Grant, Charlotte             Comox Valley Cou       2:41.75  
  9 Hernandez, Tiffani           Coquitlam Cheeta       2:42.35  
 10 Bill, Alexandra              Norwesters             2:44.38  
 11 Clemont, Sabrina             Campbell Rivers        2:49.57  
 12 Skittrell, Katherine         Chilliwack Track       2:52.40  
 13 Miller, Keelee               Langley Mustangs       2:54.92  
 14 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers        2:58.80  
 15 Gouwenberg, Lucy             Chilliwack Track       3:00.03  
 16 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers        3:00.33  
 
Men 12 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fyffe, Nicholas              Unattached             2:22.78  
  2 Clifford, Deon               South Fraser Tra       2:23.14  
  3 McHaffie, Scott              South Fraser Tra       2:37.44  
  4 Riddell, Patrick             Kajaks                 2:40.55  
  5 Collette, Jackson            Oceanside Track        2:46.35  
  6 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra       2:56.59  
  7 Murray, Grant                Golden Ear             2:57.16  
  8 Cuthbertson, Patrick         Prince George TR       3:01.87  
 -- Reimer, Kevin                Ocean Athletics            DNF  
 
Women 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lazecki, Natasha             Royal City Track       2:40.98  
  2 Mahal, Lily                  Universal Track        2:42.47  
  3 Lepard, Heather              Vancouver Olympi       2:49.74  
  4 Hadath, Megan                Golden Ear             2:54.04  
  5 Barton, Jessica              Golden Ear             2:55.10  
  6 Chestnut, Taylor             Oceanside Track        2:57.72  
  7 Maryschuk, Katie             Kelowna                3:02.62  
  8 Hardie, Quinn                Golden Ear             3:06.39  
  9 Dhillon, Amneet              Universal Track        3:10.24  
 10 Butler, Colleen              Ocean Athletics        3:12.02  
 11 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track        3:14.15  
 
Men 11 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elliot, Duncan               Prince George TR       2:32.26  
  2 Jacklin, Keenan              South Fraser Tra       2:42.53  
  3 duToit, Guiseppe             Golden Ear             2:48.91  
  4 Sawatzky, David              Chilliwack Track       2:58.93  
 -- Van Rensburg, Ewert          Golden Ear                  DQ  
 
Women 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmidt, Margot              Unattached             2:54.20  
  2 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta       3:00.21  
  3 Vertteri, Alannah            South Fraser Tra       3:02.99  
  4 Vicic, Amy                   Ocean Athletics        3:10.73  
 
Men 10 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wadhwani, Nathan             Golden Ear             2:42.23  
  2 Hadath, Connor               Golden Ear             2:45.73  
  3 Gaiesky, Sean                Prince George TR       2:48.05  
  4 Dunlop, Jared                Ridge Rockets TR       2:53.02  
  5 Ko, Tanner                   Golden Ear             2:55.13  
  6 Guy, Jake                    Langley Mustangs       3:13.95  
 
Women 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cho, Stephanie               Vancouver Olympi       2:54.51  
  2 Kaler, Aesh                  Ocean Athletics        3:02.87  
  3 Mahal, Daisy                 Universal Track        3:15.79  
  4 Chestnut, Jessie             Oceanside Track        3:47.62  
 
Men 9 Year Olds 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wadhwani, Isaac              Golden Ear             2:46.32  
  2 Bill, Lucas                  Norwesters             2:47.28  
  3 Serban, Anthony              Nanaimo Track          2:54.83  
  4 Serban, Christopher          Nanaimo Track          3:10.77  
  5 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track          3:23.47  
  6 Chatten, Eric                Coquitlam Cheeta       3:30.98  
 
Women 14 Year Olds Distance Medley
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Universal Track  'A'                                4:51.08  
 
Men 14 Year Olds Distance Medley
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Kelowna  'A'                                        4:38.73  
 
Men 13 Year Olds Distance Medley
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 South Fraser Track  'A'                             4:52.00  
 
Women 11 Year Olds Distance Medley
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Golden Ear  'A'                                     5:33.07  
 
Men 10 Year Olds Distance Medley
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Golden Ear  'A'                                     5:10.32  
 
Women 15 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Netty, Christabel            Kajaks                   5.98m   0.6 
     FOUL(NWI) 5.87m(-0.8) FOUL(NWI) 5.98m(0.6) 5.72m(0.5) 5.91m(2.4)
  2 Kimoto, Emma                 Kajaks                   4.91m   0.2 
     FOUL(NWI) 4.82m(-0.0) 4.89m(1.1) 4.76m(-0.0) 4.91m(0.2) 4.83m(-0.0)
  3 Parent, Holly                Victoria Track           4.85m   0.3 
     4.41m(-0.1) FOUL(NWI) 4.59m(-0.0) 4.72m(1.2) FOUL(NWI) 4.85m(0.3)
  4 Cobb, Aleisha                Unattached               4.81m   0.8 
     4.77m(+0.0) 4.60m(-0.0) 4.50m(-0.6) 4.81m(0.8) 4.76m(-0.0) 4.81m(-0.0)
  5 Clifford, Jalissa            South Fraser Tra         4.50m   NWI 
     FOUL(NWI) 4.47m(0.4) 4.33m(-3.3) 4.44m(1.2) 4.44m(-0.0) 4.50m(-0.0)
  6 Mason, Juliana               Ridge Rockets TR         4.48m   1.2 
     4.19m(+0.0) 3.93m(-0.7) 3.87m(-0.9) 4.27m(0.8) 4.30m(0.8) 4.48m(1.2)
 
Women 15 Year Olds Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Green, Katie                 Comox Valley Cou        36.18m  
      35.37m  36.18m  32.73m  34.60m  33.74m  FOUL
  2 Stuart, Michelle             Langley Mustangs        34.75m  
      33.91m  33.21m  34.75m  34.34m  33.99m  34.48m
  3 Hanson, Stefani              Comox Valley Cou        34.20m  
      34.20m  29.40m  31.33m  30.89m  32.40m  32.56m
  4 Erickson, Quinn              Comox Valley Cou        31.39m  
      31.12m  31.39m  29.71m  FOUL  FOUL  29.39m
  5 Parent, Holly                Victoria Track          25.73m  
      23.35m  FOUL  21.08m  18.33m  25.73m  23.54m
  6 Tranfield, Emily             Comox Valley Cou        22.07m  
      20.06m  20.41m  22.07m  19.26m  21.81m  19.66m
 
Women 15 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kimoto, Emma                 Kajaks                  11.05m   0.2 
     10.34m(+0.0) 10.76m(0.2) FOUL(NWI) 10.69m(-0.7) FOUL(NWI) 11.05m(0.2)
  2 Green, Katie                 Comox Valley Cou         9.99m   0.5 
     9.40m(+0.0) 9.99m(0.5) FOUL(NWI) 9.73m(-0.1) 9.75m(-1.4) 9.71m(0.2)
  3 Clifford, Jalissa            South Fraser Tra         9.63m  -0.9 
     FOUL(NWI) 9.32m(0.5) 9.49m(+0.0) FOUL(NWI) 9.63m(-0.9) 9.53m(-1.4)
  4 Hanson, Stefani              Comox Valley Cou         9.35m  +0.0 
     8.76m(-0.1) 8.69m(+0.0) 9.35m(+0.0) 9.01m(-0.7) PASS(NWI) 8.81m(-1.1)
 
Women 15 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tranfield, Emily             Comox Valley Cou        45.37m  
      37.58m  38.99m  38.25m  45.37m  FOUL  FOUL
  2 Padrinao, Jessica            Kajaks                  40.55m  
      FOUL  40.00m  FOUL  40.55m  FOUL  37.09m
  3 Clifford, Jalissa            South Fraser Tra        38.90m  
      36.95m  38.42m  37.49m  38.90m  38.27m  38.16m
  4 Stuart, Michelle             Langley Mustangs        30.74m  
      27.31m  24.75m  FOUL  FOUL  29.05m  30.74m
 
Women 15 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Quinn              Comox Valley Cou        11.68m  
      9.37m  10.34m  9.97m  11.68m  10.60m  11.16m
  2 Stuart, Michelle             Langley Mustangs        10.58m  
      10.17m  10.04m  10.11m  9.76m  10.49m  10.58m
  3 Tranfield, Emily             Comox Valley Cou         9.62m  
      FOUL  9.22m  8.88m  9.48m  9.62m  9.25m
  4 Parent, Holly                Victoria Track           9.41m  
      7.82m  FOUL  8.38m  9.10m  9.10m  9.41m
 
Women 15 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimoto, Emma                 Kajaks                   1.65m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXX 
  2 Parent, Holly                Victoria Track           1.60m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXX 
  3 Chartrand, Trina             Nanaimo Track            1.55m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
 
Women 15 Year Olds Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimoto, Emma                 Kajaks                   2.45m  
     2.30 2.45 2.60 
        O   XO  XXX 
 
Women 15 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Erickson, Quinn              Comox Valley Cou        37.64m  
      FOUL  35.43m  36.80m  FOUL  37.64m  FOUL
  2 Padrinao, Jessica            Kajaks                  30.61m  
      28.08m  26.42m  29.61m  30.61m  30.16m  FOUL
  3 Tranfield, Emily             Comox Valley Cou        29.10m  
      20.28m  FOUL  29.10m  27.88m  24.94m  24.76m
  4 Clifford, Jalissa            South Fraser Tra        29.09m  
      24.89m  23.99m  FOUL  29.09m  FOUL  22.85m
  5 Stuart, Michelle             Langley Mustangs        28.37m  
      27.00m  26.30m  28.37m  FOUL  24.05m  FOUL
  6 Hanson, Stefani              Comox Valley Cou        26.76m  
      23.62m  26.06m  24.47m  25.85m  FOUL  26.76m
  7 Clark, Emily                 Albernialley Tra        19.62m  
      FOUL  16.38m  19.61m  18.78m  17.23m  19.62m
  8 Mason, Juliana               Ridge Rockets TR        15.29m  
      FOUL  15.28m  FOUL  FOUL  FOUL  15.29m
 
Men 15 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Schnable, Vincent            Kamloops                11.90m   NWI 
     11.25m(NWI) 11.90m(NWI) 11.40m(NWI) 11.55m(NWI) FOUL(NWI) 11.62m(NWI)
  2 D'Arcy, Peter                Van Thunderbirds        10.61m   NWI 
     9.07m(NWI) 10.45m(NWI) PASS(NWI) 10.50m(NWI) 10.54m(NWI) 10.61m(NWI)
  3 duToit, Rudolf               Golden Ear              10.20m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 9.90m(NWI) 10.20m(NWI) 9.46m(NWI) 9.89m(NWI)
  4 Masri, Nick                  Comox Valley Cou         9.14m   NWI 
     9.14m(NWI) 9.02m(NWI) 8.89m(NWI) 8.86m(NWI) 9.01m(NWI) 8.66m(NWI)
 
Men 15 Year Olds Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Baga, Imrosebir              Universal Track         14.46m  
      14.46m  14.46m  14.43m  14.10m  FOUL  FOUL
  2 Heathcote, Clayton           Langley Mustangs        13.47m  
      13.47m  12.44m  12.98m  12.79m  12.79m  13.37m
  3 Rathjen, Jonathan            Prince George TR        13.04m  
      12.26m  FOUL  FOUL  12.72m  FOUL  13.04m
  4 Nielsen, Erik                Coquitlam Cheeta        12.96m  
      FOUL  FOUL  12.49m  12.84m  12.90m  12.96m
  5 Barranda, Kublai             Vernon Track            12.26m  
      FOUL  11.30m  11.69m  12.26m  11.19m  FOUL
  6 Clir, Sean                   Comox Valley Cou        11.88m  
      11.52m  11.88m  11.65m  11.18m  11.85m  11.35m
  7 Horan, Joseph                Trail Track             11.75m  
      11.19m  11.24m  FOUL  11.75m  FOUL  11.64m
  8 Lee, James                   Kajaks                  11.16m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  11.16m  FOUL
 
Men 15 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schnable, Vincent            Kamloops                50.20m  
      50.20m  45.73m  39.38m  42.07m  46.06m  44.23m
  2 Nielsen, Erik                Coquitlam Cheeta        45.43m  
      43.00m  45.43m  39.90m  41.82m  39.67m  41.08m
  3 Pighin, Darryl               Albernialley Tra        44.73m  
      40.44m  42.30m  40.03m  40.55m  FOUL  44.73m
  4 Peacock, Adam                Kamloops                43.76m  
      43.76m  41.39m  40.58m  41.33m  41.04m  39.36m
  5 Barranda, Kublai             Vernon Track            42.35m  
      39.58m  FOUL  FOUL  42.35m  40.20m  FOUL
  6 Campbell, Quinn              Valley Royals           41.67m  
      37.21m  39.80m  40.35m  41.67m  38.23m  41.27m
  7 Adair, Timothy               Norwesters              38.84m  
      36.48m  37.87m  33.66m  33.79m  37.30m  38.84m
  8 Stephenson, Scott            Norwesters              32.84m  
      FOUL  30.63m  30.01m  31.25m  28.26m  32.84m
  9 Masri, Nick                  Comox Valley Cou        28.28m  
      FOUL  28.28m  26.00m            
 
Men 15 Year Olds Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Van Popplen, Victor          Kelowna                 50.66m  
      46.57m  FOUL  47.03m  46.83m  50.66m  FOUL
  2 Campbell, Quinn              Valley Royals           48.40m  
      48.40m  FOUL  45.69m  FOUL  FOUL  47.62m
  3 Rathjen, Jonathan            Prince George TR        47.22m  
      FOUL  FOUL  47.22m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Lubben, Benson               Kelowna                 46.06m  
      42.60m  44.04m  44.31m  41.23m  45.19m  46.06m
  5 Heathcote, Clayton           Langley Mustangs        43.31m  
      FOUL  36.58m  FOUL  43.31m  38.94m  FOUL
  6 Lee, James                   Kajaks                  42.44m  
      38.73m  38.03m  FOUL  41.59m  42.44m  41.25m
  7 Horan, Joseph                Trail Track             41.47m  
      41.47m  FOUL  FOUL  FOUL  36.64m  FOUL
 -- Willcox, Tom                 Coquitlam Cheeta          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Men 15 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Ian                  Valley Royals            1.84m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 1.80 1.84 1.88 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP   XO   XO    O   XO    O  XXX 
  2 Schnable, Vincent            Kamloops                 1.65m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
      PPP  PPP    O   XO    O  XXO  XXX 
  3 Stevens, Scott               Vernon Track            J1.60m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
  3 Adair, Timothy               Norwesters               1.60m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
      PPP  PPP  PPP   XO   XO  XXX 
  5 Brown, Sean                  Nanaimo Track            1.55m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O  XXX 
  6 Stephenson, Scott            Norwesters               1.50m  
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
 
Men 15 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, James                   Kajaks                  49.10m  
      44.18m  49.10m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Baga, Imrosebir              Universal Track         48.70m  
      38.82m  42.14m  39.92m  44.72m  48.70m  48.25m
  3 Willcox, Tom                 Coquitlam Cheeta        46.39m  
      45.98m  FOUL  45.16m  46.39m  FOUL  FOUL
  4 Horan, Joseph                Trail Track             40.95m  
      40.95m  36.73m  36.15m  39.75m  38.39m  36.40m
  5 Barranda, Kublai             Vernon Track            40.70m  
      38.70m  40.70m  FOUL  33.54m  38.04m  37.02m
  6 Clir, Sean                   Comox Valley Cou        33.30m  
      FOUL  33.30m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Nielsen, Erik                Coquitlam Cheeta        31.67m  
      31.67m  FOUL  FOUL  27.40m  FOUL  27.68m
  8 Pighin, Darryl               Albernialley Tra        31.39m  
      30.91m  29.35m  29.97m  28.05m  31.39m  28.25m
  9 Heathcote, Clayton           Langley Mustangs        30.57m  
      FOUL  30.57m  FOUL            
 
Men 15 Year Olds Pole Vault
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miller, Ian                  Valley Royals            3.10m  
     2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        O    P    O    O    O    O  XXX 
  1 Peacock, Adam                Kamloops                J3.10m  
     2.60 2.70 2.80 2.90 3.00 3.10 3.20 
        P    P    P    P   XO    O  XXX 
 
Men 15 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Crumley, David               Valley Royals            5.80m  -0.2 
     FOUL(NWI) 5.44m(-0.1) 5.32m(1.3) 5.28m(0.2) 5.35m(-0.1) 5.80m(-0.2)
  2 Schnable, Vincent            Kamloops                 5.78m   0.4 
     5.65m(0.3) 5.78m(0.4) 5.59m(-0.1) 5.44m(-0.2) 5.60m(0.2) 5.75m(1.5)
  3 Baker, Jeff                  Penunsula Track          5.73m   0.4 
     5.64m(0.2) 5.70m(0.8) 5.65m(-0.1) 5.55m(-0.2) 5.66m(-0.1) 5.73m(0.4)
  4 Daly-Grafstein, Matthew      Van Thunderbirds         5.68m   0.5 
     4.69m(-0.3) 5.68m(0.5) 5.52m(-0.4) 5.52m(1.5) 5.43m(0.2) 5.17m(3.2)
  5 Clir, Sean                   Comox Valley Cou         5.51m   0.2 
     5.51m(0.2) 5.24m(0.6) 5.10m(-0.2) 5.14m(2.1) 5.38m(1.9) FOUL(NWI)
  6 D'Arcy, Peter                Van Thunderbirds         5.24m   0.2 
     3.23m(0.9) 5.20m(-0.1) 5.07m(-0.3) FOUL(NWI) 4.80m(0.2) 5.24m(0.2)
  7 Stevens, Scott               Vernon Track             5.18m  -0.2 
     5.03m(-0.2) 5.18m(-0.2) 4.99m(-0.0) 5.12m(3.9) 5.07m(-0.1) 5.12m(-0.2)
  8 Kan, Jordan                  Van Thunderbirds         5.15m   0.2 
     5.05m(-0.2) 5.11m(-0.1) 5.11m(2.6) 5.15m(0.2) 4.94m(0.4) 5.09m(-0.1)
 
Women 14 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Broughton, Chantal           Coquitlam Cheeta        26.48m  
      26.40m  FOUL  26.48m  24.88m  24.42m  FOUL
  2 Stevens, Cassi               Cowichan Valley         26.12m  
      26.12m  21.58m  24.10m  23.33m  PASS  PASS
  3 Boyd, Hayley                 Kajaks                  24.79m  
      21.10m  22.12m  23.50m  24.79m  22.16m  24.62m
  4 Richrdson, Jade              Nanaimo Track           20.94m  
      17.96m  18.08m  20.56m  20.94m  19.29m  FOUL
  5 Skittrell, Julie             Chilliwack Track        16.36m  
      16.21m  13.57m  16.36m  12.12m  13.29m  15.15m
  6 Walters, Carly               Burnaby Striders        11.36m  
      FOUL  9.44m  10.88m  11.36m  FOUL  9.66m
  7 Jenkins, Jessie              Oceanside Track          8.01m  
      8.01m  6.86m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Women 14 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Treasure, Alyx               Prince George TR         1.67m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 1.56 1.59 1.61 1.63 1.65 1.67 1.69 
        P    P    P    P    P   XO   XO   XO   XO   XO   XO   XO    O  XXO  XXX 
  2 Clifford, Florence           South Fraser Tra         1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  3 Richrdson, Jade              Nanaimo Track            1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    O    O    O    O 
  4 Gildert, Laura               Burnaby Striders         1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O  XXO  XXO  XXX 
  5 Les, Jorie                   Chilliwack Track         1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O  XXX 
 
Women 14 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Franke, Joanna               Cowichan Valley         48.43m  
      39.13m  FOUL  46.07m  45.04m  47.87m  48.43m
  2 Clifford, Florence           South Fraser Tra        41.84m  
      FOUL  FOUL  36.51m  41.84m  FOUL  FOUL
  3 Boyd, Hayley                 Kajaks                  38.95m  
      FOUL  37.02m  38.95m  36.96m  FOUL  38.88m
  4 Stevens, Cassi               Cowichan Valley         36.22m  
      FOUL  FOUL  FOUL  33.55m  36.22m  FOUL
  5 Vandoorn, Tauri              Vancouver Streng        35.11m  
      34.06m  34.94m  35.11m  FOUL  33.05m  FOUL
  6 Walker, Alyssa               Langley Mustangs        30.62m  
      FOUL  26.05m  30.62m  25.10m  FOUL  FOUL
 
Women 14 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Richrdson, Jade              Nanaimo Track            9.80m  
      8.68m  9.37m  9.80m  9.41m  9.33m  9.07m
  2 Clifford, Florence           South Fraser Tra         9.51m  
      8.97m  8.95m  FOUL  8.82m  8.66m  9.51m
  3 Walker, Alyssa               Langley Mustangs         8.01m  
      6.09m  7.92m  8.01m  7.32m  8.00m  7.72m
  4 Howard, Allisyn              Victoria Track           7.56m  
      7.56m  7.44m  7.30m  6.23m  7.03m  FOUL
  5 Specognia, Jacqui            Universal Track          7.46m  
      FOUL  7.14m  7.46m  6.91m  6.73m  6.85m
  6 Gildert, Laura               Burnaby Striders         7.22m  
      6.69m  6.34m  7.01m  7.22m  6.26m  6.81m
 
Women 14 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh               Cowichan Valley          5.09m  -0.4 
     4.97m(-0.2) 4.99m(0.4) FOUL(NWI) 4.90m(-0.1) 4.81m(0.3) 5.09m(-0.4)
  2 Treasure, Alyx               Prince George TR         4.57m   0.4 
     4.23m(-0.1) 4.57m(0.4) 4.46m(2.5) 4.43m(0.2) PASS(NWI) 4.23m(0.2)
  3 Specognia, Jacqui            Universal Track          4.44m  -0.2 
     3.17m(-0.2) 4.36m(+0.0) 4.20m(0.3) 4.26m(+0.0) 4.21m(0.2) 4.44m(-0.2)
  4 Daye, Julia                  Royal City Track         4.37m   0.2 
     4.22m(0.4) 4.13m(+0.0) 4.00m(+0.0) FOUL(NWI) 2.62m(0.3) 4.37m(0.2)
  5 Shaw, Mary                   Nanaimo Track            4.24m  -0.1 
     4.24m(-0.1) 4.18m(0.2) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 2.39m(0.2) 4.12m(0.3)
  6 Vandereyden, Victoria        Royal City Track         4.04m   1.2 
     3.52m(0.2) 3.85m(0.2) 3.25m(0.4) 4.04m(1.2) 3.68m(0.3) 3.67m(-0.1)
  7 Armstrong, Kirsten           Vernon Track             3.89m   0.2 
     3.86m(0.2) 3.82m(1.4) 3.89m(0.2) 3.89m(+0.0) 3.85m(+0.0) 3.65m(-0.1)
  8 Jenkins, Jessie              Oceanside Track          2.63m  +0.0 
     2.42m(0.4) 2.57m(0.2) 2.63m(+0.0) 2.54m(+0.0) 2.57m(+0.0) 2.63m(-0.1)
 -- Bulter, Shannon              Ocean Athletics             ND   NWI 
     ND(NWI) ND(NWI) ND(NWI)            
 
Women 14 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lloyd, Haleigh               Cowichan Valley         10.43m  -0.5 
     10.43m(-0.5) FOUL(NWI) 10.04m(0.2) 10.16m(0.2) PASS(NWI) FOUL(NWI)
  2 Treasure, Alyx               Prince George TR        10.10m  +0.0 
     9.91m(+0.0) 10.10m(+0.0) 9.85m(-0.2) 10.10m(+0.0) 10.09m(+0.0) FOUL(NWI)
  3 Franke, Joanna               Cowichan Valley          9.07m  -0.9 
     9.07m(-0.9) 8.91m(+0.0) 8.85m(+0.0) FOUL(NWI) 8.51m(+0.0) FOUL(NWI)
  4 Shaw, Mary                   Nanaimo Track            8.75m  +0.0 
     8.05m(0.8) 8.51m(-0.3) 8.07m(0.6) 8.24m(+0.0) 8.75m(+0.0) PASS(NWI)
  5 Skittrell, Julie             Chilliwack Track         7.48m  +0.0 
     FOUL(NWI) 7.29m(-0.2) 7.48m(+0.0) 7.12m(+0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)
 
Women 14 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Boyd, Hayley                 Kajaks                  29.51m  
      26.78m  28.11m  29.51m  25.94m  28.03m  28.26m
  2 Clifford, Florence           South Fraser Tra        28.84m  
      24.14m  27.34m  28.47m  FOUL  28.84m  28.49m
  3 Franke, Joanna               Cowichan Valley         28.35m  
      24.80m  28.35m  26.56m  24.02m  FOUL  FOUL
  4 Stevens, Cassi               Cowichan Valley         24.87m  
      22.38m  24.87m  FOUL  23.33m  FOUL  24.27m
  5 Richrdson, Jade              Nanaimo Track           23.23m  
      22.40m  21.31m  23.23m  22.62m  FOUL  FOUL
 
Men 14 Year Olds Shot Put 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Prince, Spencer              Langley Mustangs        13.18m  
      13.18m  12.94m  FOUL  12.65m  FOUL  11.66m
  2 Murray, Emerson              Kajaks                  13.13m  
      12.75m  12.97m  13.09m  FOUL  13.00m  13.13m
  3 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra        11.71m  
      9.88m  10.76m  10.59m  FOUL  11.14m  11.71m
  4 McInnis, Brandon             Unattached              11.36m  
      10.75m  11.06m  11.18m  11.28m  11.36m  10.91m
  5 Schneebeli, Eric             Unattached              10.15m  
      PASS  PASS  10.09m  9.93m  9.62m  10.15m
  6 Pearse, Alex                 Unattached              10.12m  
      9.81m  9.89m  9.40m  10.12m  FOUL  9.34m
  7 Pope, Stuart                 Langley Mustangs        10.01m  
      9.88m  9.79m  9.76m  9.95m  10.01m  9.47m
  8 Powrie, Isaac                Van Thunderbirds         9.94m  
      9.43m  9.49m  9.86m  9.94m  9.75m  9.81m
  9 Little, Sean                 Nanaimo Track            9.67m  
      9.24m  9.67m  9.62m            
 10 Johnston, Morgan             Dove Bay High            8.78m  
      8.37m  7.68m  8.78m            
 11 Stoochnoof, Nick             Cowichan Valley          7.46m  
      6.79m  6.62m  7.46m            
 
Men 14 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Murray, Emerson              Kajaks                   1.70m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.80 
        P    P    P    P    P   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Lemercier, Mark              Vernon Track             1.60m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Anderson, Ben                Nanaimo Track           J1.60m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        P   XO    O    O  XXO   XO  XXX 
  4 Pope, Stuart                 Langley Mustangs         1.55m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    O    O    O    O  XXX 
  4 Karidio, Ismael              Prince George TR         1.55m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    O    P    O  XXX 
  6 Ling, David                  Kajaks                  J1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        P    O   XO  XXO  XXX 
  6 Stoochnoof, Nick             Cowichan Valley          1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO   XO   XO  XXX 
  8 Johnston, Morgan             Dove Bay High            1.45m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O  XXX 
  9 Riedl, Thomas                Coquitlam Cheeta         1.40m  
     1.35 1.40 1.45 
        O    O  XXX 
 
Men 14 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anderson, Ben                Nanaimo Track           42.45m  
      38.08m  41.87m  42.45m  36.71m  41.17m  36.92m
  2 Pope, Stuart                 Langley Mustangs        41.94m  
      FOUL  FOUL  41.94m  41.51m  38.82m  41.65m
  3 Parker, Cody                 Comox Valley Cou        38.37m  
      FOUL  FOUL  38.37m  FOUL  PASS  PASS
  4 Speirs, Nathan               Langley Mustangs        36.22m  
      34.35m  FOUL  31.00m  33.87m  36.22m  FOUL
  5 D'Arcy, Chris                Van Thunderbirds        33.11m  
      FOUL  30.87m  33.10m  33.11m  FOUL  32.42m
  6 Jacobsen, Isaac              Van Thunderbirds        32.85m  
      32.85m  FOUL  31.33m  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Powrie, Isaac                Van Thunderbirds        23.18m  
      20.12m  21.82m  22.97m  23.18m  22.06m  FOUL
 
Men 14 Year Olds Hammer Throw 4 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Prince, Spencer              Langley Mustangs        47.76m  
      44.23m  47.68m  47.48m  FOUL  47.76m  FOUL
  2 Smith, Ian                   Kamloops                37.92m  
      FOUL  37.26m  37.92m  FOUL  36.39m  37.92m
 
Men 14 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ingvaldson, Del              South Fraser Tra        42.34m  
      42.34m  FOUL  FOUL  FOUL  38.78m  FOUL
  2 Murray, Emerson              Kajaks                  40.21m  
      33.70m  FOUL  38.47m  FOUL  39.49m  40.21m
  3 Prince, Spencer              Langley Mustangs        38.67m  
      38.43m  FOUL  38.67m  38.03m  FOUL  FOUL
  4 Ingvaldson, Brodie           South Fraser Tra        36.49m  
      FOUL  FOUL  FOUL  36.49m  FOUL  FOUL
  5 Kang, Karn                   South Fraser Tra        35.76m  
      FOUL  32.24m  35.76m  FOUL  34.54m  34.77m
  6 McInnis, Brandon             Unattached              33.72m  
      32.92m  31.92m  28.62m  FOUL  29.10m  33.72m
  7 Little, Sean                 Nanaimo Track           28.40m  
      23.50m  25.65m  28.40m  27.44m  27.87m  25.72m
  8 Powrie, Isaac                Van Thunderbirds        27.68m  
      FOUL  27.14m  27.68m  27.67m  FOUL  FOUL
 
Men 14 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 D'Arcy, Chris                Van Thunderbirds        11.09m   0.3 
     10.52m(-0.6) 10.87m(-0.6) 11.09m(0.3) 10.84m(-2.4) 10.52m(-2.9) FOUL(NWI)
  2 Heldman, Jared               Langley Mustangs        10.79m  -1.7 
     10.63m(0.8) 10.79m(-1.7) 10.62m(-0.1) FOUL(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
  3 Den, James                   Penticton Athlet        10.73m  -2.1 
     10.30m(-1.0) 10.55m(-2.1) 10.73m(-2.1) 10.29m(-0.9) FOUL(NWI) 10.72m(-1.0)
  4 Stoochnoof, Nick             Cowichan Valley         10.71m   1.5 
     10.32m(1.1) 10.71m(1.5) 10.59m(1.9) FOUL(NWI) 10.18m(-0.3) 10.37m(-2.1)
  5 Alain, Thomas                Golden Ear              10.13m  -2.6 
     9.50m(1.9) 9.57m(-2.0) FOUL(NWI) 9.68m(-2.4) 10.04m(-1.5) 10.13m(-2.6)
  6 Behnsen, Kurt                Kamloops                10.06m  -1.1 
     FOUL(NWI) 9.77m(-1.0) 10.06m(-1.1) FOUL(NWI) 9.77m(-2.0) 9.74m(-2.8)
  7 Johnston, Morgan             Dove Bay High            9.41m  -0.2 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI) 9.41m(-0.2) 9.17m(-3.2) FOUL(NWI)
  8 Frizzi, Matt                 Penticton Athlet         7.43m  -0.4 
     7.22m(0.8) 7.10m(-1.3) 7.43m(-0.4) 6.95m(-2.3) 6.78m(-0.1) 6.63m(-3.2)
 
Women 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Hayley              Unattached               9.78m   NWI 
     9.78m(NWI) 9.69m(NWI) 9.53m(NWI)            
  2 Rai, Damanpreet              Royal City Track         9.61m   NWI 
     9.49m(NWI) 9.61m(NWI) 9.38m(NWI)           
  3 Erickson, Jennifer           Oceanside Track          9.53m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 9.53m(NWI)            
  4 Young, Sky                   Kajaks                   9.31m   NWI 
     9.16m(NWI) 9.01m(NWI) 9.31m(NWI)         
  5 Beckett, Emma                Valley Royals            8.73m   NWI 
     8.22m(NWI) FOUL(NWI) 8.73m(NWI)            
  6 Peacock, Samantha            Kamloops                 8.66m   NWI 
     8.18m(NWI) 8.62m(NWI) 8.66m(NWI)            
  7 Bazergui, Lauren             Langley Mustangs         8.64m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 8.64m(NWI)            
  8 Hawkins, Julia               Wvtfc                    8.63m   NWI 
     8.63m(NWI) 8.62m(NWI) 8.54m(NWI)            
  9 Hall, Renee                  Kamloops                 8.25m   NWI 
     8.25m(NWI) 8.20m(NWI) 7.62m(NWI)            
 10 Cobb, Kristina               Unattached               8.09m   NWI 
     7.72m(NWI) 7.89m(NWI) 8.09m(NWI)           
 
Women 13 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kennedy, Samantha            Langley Mustangs        24.47m  
      FOUL  24.47m  24.18m            
  2 Peacock, Samantha            Kamloops                22.86m  
      21.12m  20.04m  22.86m            
  3 Hawkins, Julia               Wvtfc                   20.65m  
      20.65m  20.58m  18.50m            
  4 Wadhwani, Ashley             Golden Ear              18.74m  
      18.74m  17.82m  15.95m            
  5 Lubben, Julie                Kelowna                 18.60m  
      FOUL  18.60m  16.57m            
  6 Inglis, Rachael              Victoria Track          18.52m  
      12.95m  18.52m  17.15m            
 
Women 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Young, Sky                   Kajaks                   1.55m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    P    O    O   XO    O    O    O  XXX 
  2 Barringer, Jessie            Kamloops                 1.45m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O   XO   XO  XXO  XXO  XXX 
  3 Lamoureux, Mei-San           Nanaimo Track            1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  3 Bazergui, Lauren             Langley Mustangs        J1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Janssens, Yannick            Chilliwack Track        J1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    O    O    O    P   XO  XXX 
  6 Vaughan, Jade                Langley Mustangs        J1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    O    O   XO    O  XXX 
  6 McCluskey, Tara              Norwesters              J1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P   XO    P    O  XXX 
  6 Juert, Christina             Ocean Athletics          1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O    O  XXX 
  6 Hawkins, Julia               Wvtfc                   J1.35m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 10 Erickson, Jennifer           Oceanside Track          1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O  XXX 
 10 Peacock, Samantha            Kamloops                 1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O  XXX 
 10 Beckett, Emma                Valley Royals            1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O   XO  XXO  XXX 
 13 Porritt, Grayson             Norwesters               1.25m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO   XO    P  XXX 
 14 DE Walde, Amber              Chilliwack Track         1.20m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P  XXO    P    P  XXX 
 14 Bailey, Sarah                Vernon Track             1.20m  
     1.15 1.20 1.25 
        O  XXO  XXX 
 
Women 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stewart, Hayley              Unattached               4.83m   NWI 
     4.78m(-0.0) 4.45m(-0.0) 4.83m(-0.0)            
  2 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               4.33m   NWI 
     4.31m(-0.0) 4.10m(-0.0) 4.33m(-0.0)            
  3 Rai, Damanpreet              Royal City Track         4.31m   NWI 
     4.31m(-0.0) 3.96m(-0.0) 3.87m(-0.0)            
  4 Young, Sky                   Kajaks                   4.29m   NWI 
     4.04m(-0.0) 4.29m(-0.0) 4.14m(-0.0)            
  5 Hall, Renee                  Kamloops                 4.26m   NWI 
     4.26m(-0.0) FOUL(NWI) 4.08m(-0.0)            
  6 Barringer, Jessie            Kamloops                 4.13m   NWI 
     4.13m(-0.0) 3.96m(-0.0) 3.78m(-0.0)            
  7 Chan, Roseate                Van Thunderbirds         4.01m   NWI 
     3.72m(-0.0) 3.68m(-0.0) 4.01m(-0.0)            
  8 Buccini, Marina              Ocean Athletics          4.00m   NWI 
     3.77m(-0.0) 4.00m(-0.0) 3.83m(-0.0)            
  9 Cobb, Kristina               Unattached               3.94m   NWI 
     3.94m(-0.0) 3.78m(-0.0) 3.76m(-0.0)            
 10 Wallace, Leah                Van Thunderbirds         3.93m   NWI 
     3.54m(-0.0) 3.85m(-0.0) 3.93m(-0.0)            
 10 Bazergui, Lauren             Langley Mustangs         3.93m   NWI 
     3.89m(-0.0) 3.93m(-0.0) 3.81m(-0.0)            
 12 Vaughan, Jade                Langley Mustangs         3.91m   NWI 
     3.91m(-0.0) 3.81m(-0.0) 3.73m(-0.0)            
 13 Lamoureux, Mei-San           Nanaimo Track            3.83m   NWI 
     3.73m(-0.0) 3.51m(-0.0) 3.83m(-0.0)            
 14 Erickson, Jennifer           Oceanside Track          3.70m   NWI 
     3.53m(-0.0) 3.59m(-0.0) 3.70m(-0.0)            
 15 Juert, Christina             Ocean Athletics          3.67m   NWI 
     3.04m(-0.0) 3.67m(-0.0) 3.57m(-0.0)            
 16 Kerr, Emily                  South Fraser Tra         3.61m   NWI 
     3.61m(-0.0) 3.43m(-0.0) 3.53m(-0.0)            
 17 Hawkins, Julia               Wvtfc                    3.34m   NWI 
     3.34m(-0.0) 3.05m(-0.0) FOUL(NWI)            
 18 Bailey, Sarah                Vernon Track             3.27m   NWI 
     3.27m(-0.0) 3.02m(-0.0) 3.23m(-0.0)            
 19 McCluskey, Tara              Norwesters               2.92m   NWI 
     FOUL(NWI) 2.92m(-0.0) FOUL(NWI)            
 20 Bulter, Leanne               Ocean Athletics          2.63m   NWI 
     2.63m(-0.0) 2.50m(-0.0) FOUL(NWI)            
 
Women 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kerr, Emily                  South Fraser Tra         9.07m  
      8.08m  9.07m  8.62m            
  2 Juert, Christina             Ocean Athletics          8.09m  
      8.04m  8.09m  6.89m            
  3 McCluskey, Tara              Norwesters               7.64m  
      5.89m  6.71m  7.64m            
  4 Porritt, Grayson             Norwesters               7.63m  
      7.06m  7.05m  7.63m            
  5 Barringer, Jessie            Kamloops                 7.14m  
      6.50m  7.14m  6.89m            
  6 Kokayko, Erin                Kelowna                  7.02m  
      6.95m  6.43m  7.02m            
  7 Aghakian, Lydia              Norwesters               6.97m  
      6.93m  6.97m  6.16m            
  8 Lamoureux, Mei-San           Nanaimo Track            6.87m  
      6.87m  6.86m  6.75m            
  9 Erickson, Jennifer           Oceanside Track          6.83m  
      6.62m  6.54m  6.83m            
 10 Peacock, Samantha            Kamloops                 6.82m  
      6.14m  6.82m  6.27m            
 11 Lubben, Julie                Kelowna                  6.78m  
      6.04m  6.78m  6.78m            
 12 Kennedy, Samantha            Langley Mustangs         6.65m  
      6.40m  6.26m  6.65m            
 13 Robinsmith, Hailey           Golden Ear               5.63m  
      5.63m  5.43m  5.62m            
 14 Hall, Renee                  Kamloops                 5.57m  
      5.57m  4.56m  4.98m            
 
Women 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Janssens, Yannick            Chilliwack Track        34.52m  
      34.52m  31.81m  FOUL            
  2 Kerr, Emily                  South Fraser Tra        33.14m  
      33.14m  28.00m  FOUL            
  3 Kennedy, Samantha            Langley Mustangs        23.86m  
      FOUL  23.86m  23.78m            
  4 Aghakian, Lydia              Norwesters              21.01m  
      FOUL  21.01m  20.57m            
  5 Hawkins, Julia               Wvtfc                   19.90m  
      18.17m  FOUL  19.90m            
  6 Porritt, Grayson             Norwesters              19.76m  
      19.76m  17.43m  17.40m            
  7 Juert, Christina             Ocean Athletics         17.33m  
      17.33m  FOUL  PASS            
 
Women 13 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aghakian, Lydia              Norwesters              28.29m  
      25.51m  FOUL  28.29m            
  2 Kerr, Emily                  South Fraser Tra        27.97m  
      18.58m  25.97m  27.97m         
  3 Janssens, Yannick            Chilliwack Track        26.86m  
      19.46m  18.86m  26.86m         
  4 Juert, Christina             Ocean Athletics         23.08m  
      22.24m  FOUL  23.08m         
  5 Peacock, Samantha            Kamloops                21.98m  
      21.59m  21.98m  21.26m         
  6 Wadhwani, Ashley             Golden Ear              21.75m  
      21.07m  19.63m  21.75m         
  7 Kokayko, Erin                Kelowna                 21.22m  
      FOUL  19.44m  21.22m         
  8 Kennedy, Samantha            Langley Mustangs        19.96m  
      19.35m  19.96m  19.96m         
  9 Hawkins, Julia               Wvtfc                   18.40m  
      FOUL  15.71m  18.40m         
 10 Lubben, Julie                Kelowna                 16.15m  
      FOUL  FOUL  16.15m         
 
Men 13 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elliot, Mitch                Prince George TR        28.31m  
      28.31m  FOUL  FOUL            
  2 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds        26.43m  
      FOUL  26.35m  26.43m            
  3 MACARTHUR, Kent              Penticton Athlet        25.88m  
      24.84m  24.76m  25.88m            
  4 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs        25.31m  
      25.31m  FOUL  FOUL            
  5 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou        25.01m  
      21.66m  25.01m  20.17m            
 -- Lloyd, Adam                  Golden Ear                FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Men 13 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elliot, Mitch                Prince George TR        10.44m  
      10.44m  10.39m  10.36m           
  2 Kang, Aman                   South Fraser Tra         9.86m  
      9.73m  9.86m  9.69m            
  3 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         9.62m  
      8.54m  8.72m  9.62m            
  4 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds         9.28m  
      9.28m  9.17m  FOUL            
 
Men 13 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elliot, Mitch                Prince George TR        27.06m  
      FOUL  25.98m  27.06m            
  2 Kang, Aman                   South Fraser Tra        26.98m  
      FOUL  26.77m  26.98m            
  3 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou        25.09m  
      24.37m  FOUL  25.09m            
 
Men 13 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         4.97m   NWI 
     4.45m(-0.0) 4.93m(-0.0) 4.97m(-0.0)            
  2 Lowe, Andrew                 Unattached               4.83m   NWI 
     4.57m(-0.0) 4.69m(-0.0) 4.83m(-0.0)            
  3 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds         4.77m   NWI 
     4.77m(-0.0) 4.57m(-0.0) 4.68m(-0.0)            
  4 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta         4.72m   NWI 
     4.45m(-0.0) 4.17m(-0.0) 4.72m(-0.0)            
  5 Whittaker, Andrew            Prince George TR         4.51m   NWI 
     4.51m(-0.0) 4.46m(-0.0) 4.27m(-0.0)            
  6 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra         4.47m   NWI 
     4.10m(-0.0) 4.43m(-0.0) 4.47m(-0.0)            
  7 Sapala, Dustin               Penunsula Track          4.32m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 4.32m(-0.0)            
  8 Burlington, Dali             Van Thunderbirds         4.24m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.88m(-0.0) 4.24m(-0.0)            
  9 MACARTHUR, Kent              Penticton Athlet         4.20m   NWI 
     4.20m(-0.0) 4.10m(-0.0) 3.80m(-0.0)            
 10 Chan, Ryan                   Van Thunderbirds         4.14m   NWI 
     4.14m(-0.0) 3.93m(-0.0) 3.70m(-0.0)            
 11 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         4.12m   NWI 
     4.12m(-0.0) 3.87m(-0.0) 4.12m(-0.0)            
 12 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         4.09m   NWI 
     3.83m(-0.0) 4.09m(-0.0) FOUL(NWI)            
 13 Dowie, Sean                  Victoria Track           3.82m   NWI 
     3.73m(-0.0) 3.82m(-0.0) 3.54m(-0.0)            
 14 Bliault, Matt                Chilliwack Track         3.81m   NWI 
     3.36m(-0.0) FOUL(NWI) 3.81m(-0.0)            
 15 Gee, Brayden                 Vancouver Olympi         3.71m   NWI 
     3.29m(-0.0) 3.69m(-0.0) 3.71m(-0.0)            
 16 Forseth, Tristan             Oceanside Track          3.70m   NWI 
     3.61m(-0.0) 3.70m(-0.0) 3.65m(-0.0)            
 
Men 13 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds        10.53m   NWI 
     10.23m(-0.0) 10.53m(-0.0) 10.03m(-0.0)            
  2 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta        10.08m   NWI 
     9.82m(-0.0) 10.08m(-0.0) 9.90m(-0.0)            
  3 McDonald, Riley              Kamloops                 9.99m   NWI 
     9.49m(-0.0) 9.72m(-0.0) 9.99m(-0.0)            
  4 Sapala, Dustin               Penunsula Track          9.49m   NWI 
     9.15m(-0.0) 8.91m(-0.0) 9.49m(-0.0)            
  5 Chow, Philip                 Vancouver Olympi         9.08m   NWI 
     9.05m(-0.0) FOUL(NWI) 9.08m(-0.0)            
  6 Vanryswyk, Riley             South Fraser Tra         8.87m   NWI 
     FOUL(NWI) 8.77m(-0.0) 8.87m(-0.0)            
  7 Manio, Nico                  Vancouver Olympi         8.44m   NWI 
     8.27m(-0.0) 8.43m(-0.0) 8.44m(-0.0)            
  8 Lloyd, Adam                  Golden Ear               8.00m   NWI 
     8.00m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
  9 Gee, Brayden                 Vancouver Olympi         7.78m   NWI 
     7.78m(-0.0) 7.30m(-0.0) 7.66m(-0.0)            
 
Men 13 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou         1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  1 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta        J1.50m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
      PPP  PPP    O    O  XXO    O   XO  XXX 
  3 Drake, Joshua                South Fraser Tra        J1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
      PPP    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 McDonald, Riley              Kamloops                 1.45m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O    O  XXO   XO  XXX 
  5 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds        J1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP  PPP   XO   XO    O  XXX 
  5 Sapala, Dustin               Penunsula Track          1.40m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O   XO    O    O    O  XXX 
  7 Dolfo, Braedon               Langley Mustangs         1.35m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP    O  XXO  XXX 
  8 Carmichael, Trevor           Trail Track              1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXX 
  8 MACARTHUR, Kent              Penticton Athlet        J1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O   XO   XO  XXX 
 10 Lloyd, Adam                  Golden Ear               1.25m  
     1.20 1.25 1.30 
        O    O  XXX 
 
Men 13 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kang, Aman                   South Fraser Tra        28.61m  
      28.61m  24.51m  26.61m           
  2 Elliot, Mitch                Prince George TR        27.32m  
      27.06m  27.32m  25.01m         
  3 Powrie, Jake                 Van Thunderbirds        21.98m  
      17.62m  17.79m  21.98m         
  4 Ayesu-Attaj, Benjamin        Coquitlam Cheeta        20.92m  
      20.92m  17.52m  20.41m         
  5 Blackburn, Nick              Comox Valley Cou        19.40m  
      19.40m  18.58m  17.58m         
  6 Lloyd, Adam                  Golden Ear              17.92m  
      17.80m  15.50m  17.92m         
  7 Chan, Ryan                   Van Thunderbirds        17.33m  
      FOUL  17.33m  FOUL         
 
Women 12 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Graf, Serena                 South Fraser Tra        26.33m  
      23.13m  25.51m  26.33m            
  2 Hernandez, Tiffani           Coquitlam Cheeta        25.85m  
      24.77m  FOUL  25.85m            
  3 Reading, Trieste             Golden Ear              25.73m  
      24.75m  22.48m  25.73m            
  4 Maryschuk, Sarah             Kelowna                 20.85m  
      18.91m  20.85m  19.04m            
  5 Virgl, Tess                  Coquitlam Cheeta        20.05m  
      20.05m  17.51m  19.37m            
  6 Andy, Phoebe                 Unattached              18.42m  
      15.99m  18.42m  18.16m            
  7 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track          18.25m  
      15.34m  15.37m  18.25m            
  8 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers         18.05m  
      18.05m  17.89m  17.20m            
  9 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta        17.82m  
      FOUL  FOUL  17.82m            
 10 Hadath, Emma                 Golden Ear              17.58m  
      17.58m  FOUL  16.74m            
 11 Bill, Alexandra              Norwesters              16.65m  
      16.65m  FOUL  FOUL            
 12 Eedy, Brianna                Vernon Track            16.38m  
      12.65m  16.38m  11.95m            
 13 Wakabayashi, Erin            Prince George TR        15.81m  
      15.81m  12.97m  12.83m            
 14 Fraser, McKenzie             Coquitlam Cheeta        12.84m  
      9.64m  11.64m  12.84m            
 15 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers         12.82m  
      FOUL  12.82m  11.86m            
 16 Gouwenberg, Lucy             Chilliwack Track        12.38m  
      PASS  FOUL  12.38m            
 17 Smith, Robyn                 Kamloops                12.03m  
      12.03m  9.39m  9.09m            
 18 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta        11.86m  
      7.86m  11.86m  10.26m            
 19 Griffin, Sarah               Victoria Track          10.62m  
      10.62m  10.06m  10.42m            
 
Women 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          4.41m   NWI 
     x  FOUL(NWI) 4.34m(NWI) 4.41m(NWI)       
  2 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi         4.24m   NWI 
        3.96m(NWI) 3.93m(NWI) 4.24m(NWI)        
  3 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track           4.22m   NWI 
        4.19m(NWI) FOUL(NWI) 4.22m(NWI)        
  4 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          4.14m   NWI 
        3.79m(NWI) 3.64m(NWI) 4.14m(NWI)        
  5 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         4.06m   NWI 
        3.44m(NWI) 3.82m(NWI) 4.06m(NWI)        
  6 Kandola, Manisha             Royal City Track         4.03m   NWI 
        4.03m(NWI) 3.93m(NWI) 3.86m(NWI)        
  7 MACDONALD, Eilish            Ocean Athletics          3.95m   NWI 
        3.95m(NWI) 3.95m(NWI) 3.79m(NWI)        
  8 Eedy, Brianna                Vernon Track             3.84m   NWI 
        3.84m(NWI) 3.55m(NWI) 3.72m(NWI)        
  9 Richardson, Leigh            Nanaimo Track            3.82m   NWI 
        3.78m(NWI) 3.76m(NWI) 3.82m(NWI)       
 10 Gillespie, Lauren            Van Thunderbirds         3.81m   NWI 
        3.63m(NWI) 3.30m(NWI) 3.81m(NWI)        
 11 Hadath, Emma                 Golden Ear               3.75m   NWI 
        3.49m(NWI) 3.70m(NWI) 3.75m(NWI)        
 12 Karidio, Aisha               Prince George TR         3.71m   NWI 
        3.71m(NWI) 3.61m(NWI) FOUL(NWI)        
 13 Virgl, Tess                  Coquitlam Cheeta         3.69m   NWI 
        FOUL(NWI) 3.69m(NWI) 3.69m(NWI)       
 14 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta         3.60m   NWI 
        3.60m(NWI) 3.52m(NWI) 3.30m(NWI)        
 15 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers          3.53m   NWI 
     x  2.69m(NWI) 2.69m(NWI) 3.53m(NWI)        
 16 Miller, Keelee               Langley Mustangs         3.52m   NWI 
        FOUL(NWI) FOUL(NWI) 3.52m(NWI)        
 17 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta         3.45m   NWI 
        2.65m(NWI) 3.11m(NWI) 3.45m(NWI)       
 18 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         3.43m   NWI 
        3.28m(NWI) 3.30m(NWI) 3.43m(NWI)        
 19 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta         3.42m   NWI 
        3.42m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)       
 20 Rai, Simran                  Royal City Track         3.40m   NWI 
        3.30m(NWI) FOUL(NWI) 3.40m(NWI)        
 21 Wakabayashi, Erin            Prince George TR         3.30m   NWI 
        3.30m(NWI) 2.91m(NWI) 3.29m(NWI)        
 22 Andy, Phoebe                 Unattached               3.18m   NWI 
        3.17m(NWI) 3.10m(NWI) 3.18m(NWI)        
 23 Fraser, McKenzie             Coquitlam Cheeta         3.17m   NWI 
        3.02m(NWI) 3.17m(NWI) 2.87m(NWI)        
 24 Skittrell, Katherine         Chilliwack Track         2.98m   NWI 
        2.95m(NWI) 2.78m(NWI) 2.98m(NWI)        
 25 Reading, Trieste             Golden Ear               2.68m   NWI 
        2.47m(NWI) 2.68m(NWI) FOUL(NWI)        
 
Women 12 Year Olds Hammer Throw 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Reading, Trieste             Golden Ear              23.94m  
      FOUL  23.94m  FOUL            
  2 Graf, Serena                 South Fraser Tra        22.45m  
      FOUL  21.67m  22.45m            
  3 Jackson, Tianna              South Fraser Tra        21.13m  
      FOUL  FOUL  21.13m            
  4 MACDONALD, Eilish            Ocean Athletics         20.26m  
      FOUL  20.26m  FOUL            
  5 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         8.85m  
      8.85m  PASS  PASS            
 
Women 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          9.61m   NWI 
     8.65m(NWI) 8.82m(NWI) 9.61m(NWI)         
  2 Miller, Keelee               Langley Mustangs         8.89m   NWI 
     8.43m(NWI) 8.89m(NWI) 8.62m(NWI)         
  3 Kandola, Manisha             Royal City Track         8.55m   NWI 
     FOUL(NWI) 8.13m(NWI) 8.55m(NWI)         
  4 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          8.33m   NWI 
     8.33m(NWI) FOUL(NWI) 8.22m(NWI)         
  5 McMillan, Sarah              Langley Mustangs         7.86m   NWI 
     7.86m(NWI) 7.65m(NWI) 7.49m(NWI)         
  6 Hadath, Emma                 Golden Ear               7.84m   NWI 
     7.84m(NWI) 7.37m(NWI) 7.80m(NWI)         
  7 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers          7.75m   NWI 
     7.23m(NWI) 7.39m(NWI) 7.75m(NWI)           
  8 Dixon, Hannah                Royal City Track         7.69m   NWI 
     7.62m(NWI) FOUL(NWI) 7.69m(NWI)         
  9 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta         7.37m   NWI 
     7.13m(NWI) 7.29m(NWI) 7.37m(NWI)         
 10 Rai, Simran                  Royal City Track         7.30m   NWI 
     7.30m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)         
 11 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta         6.71m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 6.71m(NWI)         
 12 Smith, Robyn                 Kamloops                 6.63m   NWI 
     6.37m(NWI) 6.37m(NWI) 6.63m(NWI)         
 13 Fraser, McKenzie             Coquitlam Cheeta         6.53m   NWI 
     6.28m(NWI) 6.53m(NWI) 6.47m(NWI)         
 -- Andy, Phoebe                 Unattached                FOUL   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)         
 
Women 12 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Graf, Serena                 South Fraser Tra        27.60m  
      27.60m  FOUL  27.38m         
  2 Reading, Trieste             Golden Ear              24.13m  
      18.76m  22.89m  24.13m         
  3 MACDONALD, Eilish            Ocean Athletics         22.48m  
      19.42m  21.85m  22.48m         
  4 Jackson, Tianna              South Fraser Tra        22.18m  
      22.18m  21.07m  20.33m         
  5 Maryschuk, Sarah             Kelowna                 20.17m  
      20.17m  17.16m  18.87m         
  6 Williams, Angie              Ridge Rockets TR       J19.06m  
      FOUL  FOUL  19.06m         
  6 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers         19.06m  
      FOUL  19.06m  19.06m         
  8 Richardson, Leigh            Nanaimo Track           17.97m  
      17.97m  15.77m  13.14m         
  9 Virgl, Tess                  Coquitlam Cheeta        17.32m  
      FOUL  17.32m  16.48m         
 10 Ayesu-Attah, Esinam          Coquitlam Cheeta        17.23m  
      16.11m  14.65m  17.23m         
 11 Andy, Phoebe                 Unattached              17.09m  
      15.77m  17.09m  17.06m            
 12 Miller, Keelee               Langley Mustangs        16.31m  
      15.69m  15.32m  16.31m         
 13 Louie, Jenavieve             Norwesters              13.90m  
      13.90m  13.70m  13.40m           
 13 Tourigny, Katherine          Vancouver Olympi        13.90m  
      13.90m  13.16m  13.08m         
 15 Perry, Linnea                Coquitlam Cheeta        13.51m  
      13.51m  FOUL  FOUL         
 16 Fraser, McKenzie             Coquitlam Cheeta        13.44m  
      12.52m  13.44m  11.89m         
 17 Dunlop, Janae                Ridge Rockets TR        13.34m  
      13.34m  13.03m  FOUL         
 18 Smith, Robyn                 Kamloops                13.17m  
      13.17m  12.59m  12.57m         
 19 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta        12.49m  
      10.73m  10.62m  12.49m         
 20 Wakabayashi, Erin            Prince George TR        12.11m  
      FOUL  10.55m  12.11m         
 21 Goodmanson, Sheriden         Victoria Track          11.45m  
      FOUL  FOUL  11.45m         
 22 McMillan, Sarah              Langley Mustangs        11.15m  
      10.55m  11.10m  11.15m         
 
Women 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          1.47m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.47 1.49 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          1.40m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP  PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Obioha, Njideka              Golden Ear               1.40m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
      PPP    O    O   XO    O   XO  PPP  XXO  XXX 
  4 Kandola, Manisha             Royal City Track        J1.35m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP    O    O   XO  XXO    O  XXX 
  4 Guy, Madison                 Langley Mustangs        J1.35m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP    O   XO   XO    O    O  XXX 
  4 Richardson, Leigh            Nanaimo Track            1.35m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O    O  XXX 
  7 Miller, Keelee               Langley Mustangs         1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP    O    O    O   XO    O  XPP   XX 
  7 Graf, Serena                 South Fraser Tra        J1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  9 Sutherland, Carolyn          Langley Mustangs         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.47 
      PPP    O    O   XO   XO  XXP  PPP  PPP  PPP  PPP 
  9 Williams, Angie              Ridge Rockets TR         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O    O    O  XXX 
  9 Dixon, Hannah                Royal City Track         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
      PPP    O    O   XO    O  XXP  PPP    X 
  9 Marshall, Chelsea            Kelowna                  1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP    O    O    O    O  XXX 
 13 Trenholm, Chyanne            Campbell Rivers          1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
      PPP    O   XO   XO  XXX 
 14 Gouwenberg, Lucy             Chilliwack Track         1.10m  
     1.05 1.10 1.15 
      XXO    O  XXX 
 -- Smith, Robyn                 Kamloops                    NH  
     1.05 1.10 
      PPP  XXX 
 -- Wakabayashi, Erin            Prince George TR            NH  
     1.05 1.10 
      PPP  XXX 
 
Women 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Graf, Serena                 South Fraser Tra        10.34m  
      10.34m  9.33m  10.28m         
  2 Reading, Trieste             Golden Ear               8.19m  
      7.67m  8.19m  7.86m         
  3 Akhurst, Ayla                Campbell Rivers          8.00m  
      8.00m  8.00m  7.96m         
  4 MACDONALD, Eilish            Ocean Athletics          7.92m  
      7.75m  7.92m  7.45m         
  5 Andy, Phoebe                 Unattached               7.71m  
      7.03m  7.71m  7.15m         
  6 Williams, Angie              Ridge Rockets TR         7.67m  
      7.67m  4.91m  5.13m           
  7 Vicic, Carla                 Ocean Athletics          7.25m  
      7.23m  7.25m  6.37m         
  8 Hadath, Emma                 Golden Ear               6.80m  
      6.71m  6.57m  6.80m         
  9 Richardson, Leigh            Nanaimo Track            6.63m  
      6.05m  6.63m  6.38m         
 10 North, Kayla                 Coquitlam Cheeta         6.47m  
      6.47m  5.93m  5.86m         
 11 Mansen, Lauryn               Coquitlam Cheeta         5.74m  
      5.74m  5.26m  5.03m         
 12 Jackson, Tianna              South Fraser Tra         5.68m  
      4.86m  5.68m  5.10m         
 13 Karidio, Aisha               Prince George TR         5.47m  
      5.20m  5.34m  5.47m         
 14 Obioha, Njideka              Golden Ear               3.92m  
      FOUL  3.92m  PASS         
 
Men 12 Year Olds Javelin Throw 600 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stubbs, Nolan                Penunsula Track         29.24m  
      26.05m  29.24m  27.30m            
  2 Murray, Grant                Golden Ear              23.98m  
      21.71m  23.94m  23.98m            
  3 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra        23.89m  
      23.27m  23.28m  23.89m            
  4 Tranfield, Eric              Comox Valley Cou        23.06m  
      23.06m  20.54m  FOUL            
  5 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track           20.47m  
      FOUL  17.35m  20.47m            
  6 McHaffie, Scott              South Fraser Tra        19.47m  
      16.19m  19.47m  17.66m            
  7 Smith, Lorenzo               Chilliwack Track        19.42m  
      19.42m  15.35m  FOUL            
  8 Karamanian, Jacob            Golden Ear              18.66m  
      18.30m  18.35m  18.66m            
  9 Elke, Daniel                 Kamloops                18.44m  
      13.86m  18.44m  18.18m            
 10 Moonie, Devon                Kamloops                18.13m  
      FOUL  18.13m  FOUL            
 11 Vixzlai, Ryan                Vernon Track            18.04m  
      FOUL  18.04m  17.58m            
 12 McKay, Connor                Kamloops                18.01m  
      18.01m  FOUL  FOUL            
 13 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra        16.03m  
      FOUL  16.03m  FOUL            
 14 Horan, Jeff                  Trail Track             14.47m  
      14.47m  14.45m  13.41m            
 -- Jamieson, Sienna             Prince George TR          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Men 12 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Stubbs, Nolan                Penunsula Track          9.67m   NWI 
     9.65m(-0.0) 9.67m(-0.0) 9.42m(-0.0)            
  2 Axenty, Austin               Kelowna                  9.42m   NWI 
     9.28m(-0.0) 9.42m(-0.0) 9.35m(-0.0)            
  3 Haskett, Ross                Penunsula Track          9.06m   NWI 
     9.06m(-0.0) 8.85m(-0.0) 8.92m(-0.0)            
  4 Toporowski, Chris            Kamloops                 8.73m   NWI 
     8.59m(-0.0) 8.73m(-0.0) 8.46m(-0.0)            
  5 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track            8.58m   NWI 
     8.39m(-0.0) 8.50m(-0.0) 8.58m(-0.0)            
  6 McKay, Connor                Kamloops                 8.15m   NWI 
     8.05m(-0.0) 7.89m(-0.0) 8.15m(-0.0)            
  7 Moonie, Devon                Kamloops                 7.55m   NWI 
     7.24m(-0.0) 7.55m(-0.0) 6.98m(-0.0)            
  8 Cuthbertson, Patrick         Prince George TR         7.32m   NWI 
     FOUL(NWI) 7.08m(-0.0) 7.32m(-0.0)            
 -- Jamieson, Sienna             Prince George TR          FOUL   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 
Men 12 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fyffe, Nicholas              Unattached               1.45m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  1 Axenty, Austin               Kelowna                 J1.45m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        P    O    O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Stubbs, Nolan                Penunsula Track          1.40m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Backiel, Filip               South Fraser Tra         1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    O    O   XO    O  XXX 
  4 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra        J1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    P    O  XXO   XO   XO  XXX 
  4 McKay, Connor                Kamloops                 1.35m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        P    O    O    O   XO    O  XXX 
  7 Moonie, Devon                Kamloops                 1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O   XO   XO  XXX 
  7 Toporowski, Chris            Kamloops                J1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O   XO  XXO  XXX 
  9 Collette, Jackson            Oceanside Track          1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXO  XXX 
  9 Clifford, Deon               South Fraser Tra         1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        P    O    O    O  XXX 
  9 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track            1.25m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O   XO  XXX 
 12 Vixzlai, Ryan                Vernon Track             1.15m  
     1.10 1.15 1.20 
        P   XO  XXX 
 
Men 12 Year Olds Shot Put 3 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Pauljit             Kajaks                   9.08m  
      8.28m  8.19m  9.08m            
  2 Tranfield, Eric              Comox Valley Cou         9.01m  
      8.70m  8.75m  9.01m            
  3 Murray, Grant                Golden Ear               8.03m  
      7.70m  6.53m  8.03m            
  4 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         7.79m  
      7.43m  7.79m  7.12m            
  5 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra         7.67m  
      7.67m  7.37m  7.34m            
  6 Karamanian, Jacob            Golden Ear               7.58m  
      7.56m  7.11m  7.58m            
  7 Toporowski, Chris            Kamloops                 7.55m  
      7.39m  6.89m  7.55m            
  8 McHaffie, Scott              South Fraser Tra         6.88m  
      6.25m  5.79m  6.88m            
  9 Horan, Jeff                  Trail Track              6.83m  
      6.59m  6.68m  6.83m            
 
Men 12 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra         4.45m   NWI 
     4.21m(-0.0) 3.80m(-0.0) 4.45m(-0.0)            
  2 George, Nathan               South Fraser Tra         4.41m   NWI 
     4.41m(-0.0) 3.63m(-0.0) 4.06m(-0.0)            
  3 Stubbs, Nolan                Penunsula Track          4.40m   NWI 
     4.40m(-0.0) 4.36m(-0.0) FOUL(NWI)            
  4 Axenty, Austin               Kelowna                  4.38m   NWI 
     4.38m(-0.0) 4.22m(-0.0) 4.13m(-0.0)            
  5 Jamieson, Sienna             Prince George TR         4.10m   NWI 
     2.68m(-0.0) 3.87m(-0.0) 4.10m(-0.0)            
  6 Haskett, Ross                Penunsula Track          4.09m   NWI 
     3.76m(-0.0) 4.09m(-0.0) 3.99m(-0.0)            
  7 McHaffie, Scott              South Fraser Tra         4.06m   NWI 
     4.06m(-0.0) 3.81m(-0.0) FOUL(NWI)            
  8 Smith, Lorenzo               Chilliwack Track         4.01m   NWI 
     3.69m(-0.0) 3.30m(-0.0) 4.01m(-0.0)            
  9 Clifford, Deon               South Fraser Tra         3.99m   NWI 
     3.73m(-0.0) 3.99m(-0.0) 3.94m(-0.0)            
 10 Murray, Grant                Golden Ear               3.87m   NWI 
     3.74m(-0.0) 3.87m(-0.0) 3.70m(-0.0)            
 11 Elke, Daniel                 Kamloops                 3.82m   NWI 
     3.40m(-0.0) 3.59m(-0.0) 3.82m(-0.0)            
 12 Bonnetplume, Brandon         Nanaimo Track            3.76m   NWI 
     3.60m(-0.0) 3.76m(-0.0) 3.63m(-0.0)            
 13 Karamanian, Jacob            Golden Ear               3.74m   NWI 
     3.45m(-0.0) 3.74m(-0.0) 3.39m(-0.0)            
 14 Moonie, Devon                Kamloops                 3.71m   NWI 
     3.05m(-0.0) 3.37m(-0.0) 3.71m(-0.0)            
 15 McHaffie, Spencer            South Fraser Tra         3.33m   NWI 
     3.17m(-0.0) 3.21m(-0.0) 3.33m(-0.0)            
 16 Vixzlai, Ryan                Vernon Track             3.30m   NWI 
     2.91m(-0.0) 3.20m(-0.0) 3.30m(-0.0)            
 17 Cuthbertson, Patrick         Prince George TR         2.91m   NWI 
     2.91m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 
Men 12 Year Olds Discus Throw 1 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Pauljit             Kajaks                  30.26m  
      30.26m  27.24m  28.55m         
  2 Tranfield, Eric              Comox Valley Cou        21.75m  
      21.75m  FOUL  FOUL         
  3 Horan, Jeff                  Trail Track             21.24m  
      21.24m  19.80m  FOUL         
  4 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra        20.04m  
      18.89m  20.04m  19.67m         
  5 Karamanian, Jacob            Golden Ear              19.58m  
      FOUL  15.39m  19.58m         
  6 Baysinger, Deondre           South Fraser Tra        18.49m  
      18.49m  FOUL  17.03m         
  7 Elke, Daniel                 Kamloops                16.70m  
      15.02m  13.74m  16.70m           
  8 Moonie, Devon                Kamloops                12.67m  
      12.67m  9.33m  9.04m         
  9 Northey, Logan               Chilliwack Track        10.86m  
      10.29m  10.86m  FOUL         
 
Women 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dilorenzo, Andrea            Burnaby Striders         4.05m   NWI 
     3.93m(-0.0) 3.61m(-0.0) 4.05m(-0.0)            
  2 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           3.95m   NWI 
     3.95m(-0.0) 3.88m(-0.0) 3.82m(-0.0)            
  3 Lazecki, Natasha             Royal City Track         3.89m   NWI 
     3.89m(-0.0) 3.54m(-0.0) 3.66m(-0.0)            
  4 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         3.88m   NWI 
     3.88m(-0.0) 3.84m(-0.0) 3.85m(-0.0)            
  5 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track         3.81m   NWI 
     PASS(NWI) FOUL(NWI) 3.81m(-0.0)            
  6 Hadath, Megan                Golden Ear               3.64m   NWI 
     3.60m(-0.0) 3.32m(-0.0) 3.64m(-0.0)            
  7 Atkinson, Claire             Golden Ear               3.63m   NWI 
     3.63m(-0.0) 3.11m(-0.0) 3.50m(-0.0)            
  8 Palesch, Megan               Ocean Athletics          3.53m   NWI 
     3.53m(-0.0) 3.38m(-0.0) 3.40m(-0.0)            
  9 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                  3.52m   NWI 
     3.52m(-0.0) FOUL(NWI) 3.50m(-0.0)            
 10 King, Morgan                 Ocean Athletics          3.50m   NWI 
     3.50m(-0.0) 3.22m(-0.0) 1.33m(-0.0)            
 11 Hegland, Sophie              Penunsula Track          3.49m   NWI 
     3.06m(-0.0) 3.21m(-0.0) 3.49m(-0.0)            
 12 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            3.45m   NWI 
     3.45m(-0.0) 3.18m(-0.0) 3.45m(-0.0)            
 13 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         3.44m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.44m(-0.0) 3.12m(-0.0)            
 14 Scott, Julia                 Chilliwack Track         3.41m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.41m(-0.0) FOUL(NWI)            
 15 Ferguson, Claire             Kamloops                 3.30m   NWI 
     3.12m(-0.0) 3.30m(-0.0) 3.09m(-0.0)            
 16 Martin, Violeta              Nanaimo Track            3.12m   NWI 
     3.07m(-0.0) FOUL(NWI) 3.12m(-0.0)            
 17 Johnson, Amber               Golden Ear               3.07m   NWI 
     3.01m(-0.0) 3.07m(-0.0) 2.95m(-0.0)            
 18 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          2.85m   NWI 
     2.85m(-0.0) 2.85m(-0.0) 2.73m(-0.0)            
 19 Quadri, Allegra              Ocean Athletics          2.72m   NWI 
     2.60m(-0.0) 2.72m(-0.0) 2.65m(-0.0)            
 20 Lewis, Andrea                Oceanside Track          2.64m   NWI 
     2.64m(-0.0) 2.55m(-0.0) 2.33m(-0.0)            
 21 Butler, Colleen              Ocean Athletics          2.63m   NWI 
     2.38m(-0.0) 2.26m(-0.0) 2.63m(-0.0)            
 
Women 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vandoorn, Hailey             Vancouver Streng        19.69m  
      19.69m  FOUL  FOUL         
  2 Hadath, Megan                Golden Ear              16.82m  
      14.94m  14.93m  16.82m         
  3 Lazecki, Natasha             Royal City Track        16.33m  
      FOUL  16.33m  13.45m         
  4 Klassen, Alexandra           Kelowna                 16.13m  
      FOUL  16.13m  15.98m         
  5 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track           14.70m  
      11.64m  14.70m  14.02m           
  6 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta        14.34m  
      14.34m  14.14m  13.06m            
  7 Sutton, Kiara                Ridge Rockets TR        13.96m  
      13.96m  FOUL  13.61m         
  8 Hegland, Sophie              Penunsula Track         13.63m  
      12.76m  13.63m  FOUL         
  9 Ferguson, Claire             Kamloops                13.49m  
      12.56m  13.49m  FOUL         
 10 Johnson, Amber               Golden Ear              12.08m  
      9.29m  12.08m  PASS         
 11 Maryschuk, Katie             Kelowna                 11.43m  
      9.58m  11.43m  FOUL         
 12 Chestnut, Taylor             Oceanside Track         10.62m  
      10.62m  FOUL  10.42m         
 13 Fedor, Kye                   Norwesters              10.29m  
      10.29m  8.87m  FOUL         
 14 Cuthbertson, Allison         Prince George TR         9.88m  
      FOUL  FOUL  9.88m         
 15 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           9.67m  
      9.67m  9.04m  8.53m         
 16 Atkinson, Claire             Golden Ear               9.21m  
      FOUL  FOUL  9.21m         
 17 Lewis, Andrea                Oceanside Track          8.76m  
      8.76m  FOUL  FOUL         
 18 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          8.62m  
      6.90m  8.31m  8.62m         
 19 Daviel, Patranella           Kajaks                   8.45m  
      8.37m  8.45m  6.88m         
 
Women 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ellenwood, Georgia           Langley Mustangs         1.38m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.40 
        O    O    O    O    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Lazecki, Natasha             Royal City Track         1.30m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
      PPP    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track          J1.25m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP  PPP    O    O  XXO   XO  XXX 
  3 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track        J1.25m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            1.25m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
      PPP  PPP    O   XO   XO    O  XXX 
  6 Johnson, Amber               Golden Ear               1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  6 Fedor, Kye                   Norwesters              J1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
      PPP  PPP    O  XXO   XO  XXX 
  6 Lepard, Heather              Vancouver Olympi         1.20m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  9 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta         1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO  XXX 
  9 Atkinson, Claire             Golden Ear               1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO    O  XXX 
  9 McKenna, Kelly               Langley Mustangs         1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O   XO  XXX 
  9 Scott, Julia                 Chilliwack Track         1.15m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O    O  XXO  XXX 
 13 Maryschuk, Katie             Kelowna                  1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXX 
 13 Chestnut, Taylor             Oceanside Track          1.10m  
     1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO  XXX 
 15 Hadath, Megan                Golden Ear               1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
 
Women 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ferguson, Claire             Kamloops                18.52m  
      18.52m  FOUL  17.37m            
  2 Klassen, Alexandra           Kelowna                 18.13m  
      18.13m  17.30m  13.99m            
  3 Vandoorn, Hailey             Vancouver Streng        17.17m  
      14.87m  15.32m  17.17m            
  4 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta        16.94m  
      FOUL  16.94m  FOUL            
  5 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track           16.85m  
      15.89m  16.65m  16.85m            
  6 Daviel, Patranella           Kajaks                  16.80m  
      15.20m  16.06m  16.80m            
  7 Atkinson, Claire             Golden Ear              15.82m  
      15.82m  13.13m  15.12m            
  8 Sutton, Kiara                Ridge Rockets TR        15.57m  
      FOUL  14.69m  15.57m            
  9 Maryschuk, Katie             Kelowna                 15.34m  
      14.09m  15.34m  10.97m            
 10 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track          13.32m  
      12.27m  13.32m  12.21m            
 11 Johnson, Amber               Golden Ear              13.01m  
      8.65m  13.01m  10.36m            
 12 Edgar, Kaitlin               Unattached              12.91m  
      12.91m  12.85m  12.04m            
 13 Hegland, Sophie              Penunsula Track         12.36m  
      FOUL  12.36m  9.57m            
 14 McKenna, Kelly               Langley Mustangs        12.24m  
      12.24m  11.75m  11.20m            
 15 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track         11.28m  
      9.94m  11.28m  9.63m            
 16 Martin, Violeta              Nanaimo Track           10.87m  
      10.84m  9.70m  10.87m            
 17 Lewis, Andrea                Oceanside Track          8.61m  
      8.28m  8.56m  8.61m            
 
Women 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vanryswk, Kathryn            South Fraser Tra         8.52m   NWI 
     8.34m(-0.0) 8.10m(-0.0) 8.52m(-0.0)            
  2 Lazecki, Natasha             Royal City Track         8.17m   NWI 
     7.79m(-0.0) 8.17m(-0.0) 8.12m(-0.0)            
  3 Fedor, Kye                   Norwesters               7.83m   NWI 
     7.78m(-0.0) 7.83m(-0.0) FOUL(NWI)            
  3 Atkinson, Claire             Golden Ear              J7.83m   NWI 
     7.46m(-0.0) 7.44m(-0.0) 7.83m(-0.0)            
  5 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         7.54m   NWI 
     FOUL(NWI) 7.54m(-0.0) 7.24m(-0.0)            
  6 Lepard, Heather              Vancouver Olympi         7.36m   NWI 
     7.36m(-0.0) 7.14m(-0.0) 7.24m(-0.0)            
  7 Hadath, Megan                Golden Ear               7.18m   NWI 
     7.18m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
  8 Chestnut, Taylor             Oceanside Track          7.09m   NWI 
     6.83m(-0.0) FOUL(NWI) 7.09m(-0.0)            
  9 Daviel, Patranella           Kajaks                   6.20m   NWI 
     6.06m(-0.0) 6.20m(-0.0) FOUL(NWI)            
 -- Martin, Violeta              Nanaimo Track             FOUL   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 
Women 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fontaine, Alexandra          Nanaimo Track            9.05m  
      7.97m  8.27m  9.05m         
  2 Verdonk, Nicole              Chilliwack Track         8.93m  
      8.93m  FOUL  7.34m           
  3 Aldridge, Brittany           Coquitlam Cheeta         8.11m  
      7.45m  8.11m  7.83m         
  4 Ferguson, Claire             Kamloops                 7.86m  
      6.01m  0.80m  7.86m         
  5 Medland-Marchen, Emilie      Kelowna                  7.65m  
      6.09m  7.14m  7.65m         
  6 Lazecki, Natasha             Royal City Track         7.45m  
      FOUL  6.28m  7.45m         
  7 Sutton, Kiara                Ridge Rockets TR         7.20m  
      6.34m  6.97m  7.20m         
  8 Atkinson, Claire             Golden Ear               6.93m  
      6.33m  6.93m  6.32m         
  9 Maryschuk, Katie             Kelowna                  6.55m  
      6.47m  6.03m  6.55m         
 10 Johnson, Amber               Golden Ear               6.22m  
      5.66m  6.22m  5.70m         
 11 Rodriquez, Sydney            Vancouver Olympi         6.10m  
      5.82m  6.10m  5.80m         
 12 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track           5.85m  
      5.85m  FOUL  4.77m         
 13 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track          5.28m  
      4.17m  5.28m  4.67m         
 14 Lewis, Andrea                Oceanside Track          4.50m  
      4.31m  4.37m  4.50m         
 
Men 11 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         1.35m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 
        P    O    P    P    P   XO    O  XXX 
  2 Moldavanov, Vladislav        Golden Ear               1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        P    O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Sawatzky, David              Chilliwack Track         1.25m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Sinclair, Graham             Vernon Track             1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        P    O    O    O  XXX 
 
Men 11 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs        26.84m  
      26.84m  23.66m  24.68m            
  2 Elliot, Duncan               Prince George TR        24.05m  
      21.58m  16.54m  24.05m            
  3 Kalmykov, Mark               Golden Ear              19.93m  
      18.56m  19.93m  19.54m            
  4 Sinclair, Graham             Vernon Track            19.16m  
      19.16m  15.46m  19.08m            
  5 Hergesheimer, Ewen           Langley Mustangs        18.90m  
      18.90m  FOUL  FOUL            
  6 Benson, Jake                 Golden Ear              18.74m  
      17.61m  18.74m  17.11m            
  7 Howard, Clinton              Victoria Track          18.30m  
      18.30m  15.47m  FOUL            
  8 Stewart, Danie               Oceanside Track         15.27m  
      15.27m  12.76m  15.11m            
  9 Dhillon, Tejveer             Ocean Athletics         13.49m  
      13.49m  FOUL  FOUL            
 10 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta        12.16m  
      FOUL  12.16m  FOUL            
 
Men 11 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         8.90m  
      8.66m  8.90m  7.96m            
  2 Kalmykov, Mark               Golden Ear               8.88m  
      8.28m  8.36m  8.88m            
  3 Elliot, Duncan               Prince George TR         8.74m  
      7.90m  7.54m  8.74m            
  4 Stewart, Danie               Oceanside Track          8.66m  
      8.66m  7.96m  6.68m            
  5 Strutinski, John             Ocean Athletics          7.31m  
      7.31m  6.59m  FOUL            
  6 James, Kyran                 Kajaks                   7.19m  
      6.83m  FOUL  7.19m            
  7 Dhillon, Tejveer             Ocean Athletics          6.63m  
      6.63m  6.30m  6.56m            
  8 Benson, Jake                 Golden Ear               6.24m  
      6.24m  4.77m  5.19m            
  9 Howard, Clinton              Victoria Track           5.98m  
      5.98m  5.95m  5.85m            
 
Men 11 Year Olds Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         9.05m   NWI 
     8.30m(-0.0) 8.34m(-0.0) 9.05m(-0.0)            
  2 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         9.04m   NWI 
     8.85m(-0.0) 8.75m(-0.0) 9.04m(-0.0)            
  3 Moldavanov, Vladislav        Golden Ear               9.00m   NWI 
     9.00m(-0.0) 8.94m(-0.0) FOUL(NWI)            
  4 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         8.98m   NWI 
     8.98m(-0.0) 8.61m(-0.0) 8.21m(-0.0)            
  5 Elliot, Duncan               Prince George TR         8.81m   NWI 
     8.73m(-0.0) 8.81m(-0.0) 8.77m(-0.0)            
  6 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         8.20m   NWI 
     8.20m(-0.0) 7.90m(-0.0) 7.96m(-0.0)            
  7 Sinclair, Graham             Vernon Track             7.53m   NWI 
     FOUL(NWI) 7.53m(-0.0) 7.16m(-0.0)            
 
Men 11 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Adugalski, Sebastian         Royal City Track         4.25m   NWI 
     4.08m(-0.0) 4.06m(-0.0) 4.25m(-0.0)            
  2 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra         4.13m   NWI 
     3.60m(-0.0) 3.81m(-0.0) 4.13m(-0.0)            
  3 Moldavanov, Vladislav        Golden Ear               4.12m   NWI 
     3.82m(-0.0) 4.12m(-0.0) 4.05m(-0.0)            
  4 duToit, Guiseppe             Golden Ear               4.03m   NWI 
     3.99m(-0.0) 4.03m(-0.0) FOUL(NWI)            
  5 Houlton, Jacob               Langley Mustangs         3.96m   NWI 
     3.34m(-0.0) 3.96m(-0.0) 3.73m(-0.0)            
  6 Elliot, Duncan               Prince George TR         3.90m   NWI 
     3.78m(-0.0) 3.90m(-0.0) 3.78m(-0.0)            
  7 Vanderyden, Matthew          Royal City Track         3.89m   NWI 
     3.49m(-0.0) 3.83m(-0.0) 3.89m(-0.0)            
  8 Sinclair, Graham             Vernon Track             3.64m   NWI 
     3.58m(-0.0) 3.58m(-0.0) 3.64m(-0.0)            
  8 McLeod, Konner               Golden Ear              J3.64m   NWI 
     3.53m(-0.0) 3.64m(-0.0) 3.50m(-0.0)            
 10 Kragelj, Michael             Coquitlam Cheeta         3.52m   NWI 
     3.10m(-0.0) 3.52m(-0.0) 3.46m(-0.0)            
 11 Butler, Alex                 Ocean Athletics          3.28m   NWI 
     3.28m(-0.0) 3.23m(-0.0) 3.09m(-0.0)            
 12 Stewart, Danie               Oceanside Track          3.03m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.03m(-0.0) FOUL(NWI)            
 13 Benson, Jake                 Golden Ear               2.98m   NWI 
     2.02m(-0.0) 2.98m(-0.0) FOUL(NWI)            
 
Men 11 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kalmykov, Mark               Golden Ear              19.24m  
      FOUL  18.21m  19.24m         
  2 Turner, Rostam               Kelowna                 18.64m  
      17.97m  18.41m  18.64m         
  3 Moldavanov, Vladislav        Golden Ear              18.61m  
      18.61m  FOUL  18.03m         
  4 Piaseczny, Matthew           South Fraser Tra        18.18m  
      16.86m  18.18m  17.53m         
  5 McLeod, Konner               Golden Ear              17.73m  
      17.73m  15.56m  13.97m         
  6 Stewart, Danie               Oceanside Track         16.65m  
      11.01m  16.65m  14.69m         
  7 Strutinski, John             Ocean Athletics         16.52m  
      FOUL  14.51m  16.52m         
  8 Vanderyden, Matthew          Royal City Track        14.82m  
      FOUL  FOUL  14.82m           
  9 Howard, Clinton              Victoria Track          14.34m  
      FOUL  14.34m  FOUL         
 10 Dhillon, Tejveer             Ocean Athletics         12.99m  
      11.26m  12.67m  12.99m         
 
Women 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  6.60m  
      6.60m  6.41m  FOUL            
  2 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            6.34m  
      6.34m  5.41m  5.98m            
  3 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta         6.24m  
      6.24m  4.96m  5.68m            
  4 Sacre, Taylor                Norwesters               6.20m  
      6.20m  5.25m  5.51m            
  5 Vicic, Amy                   Ocean Athletics          6.09m  
      6.07m  6.09m  5.55m            
  6 Jacobsen, Sonja              Van Thunderbirds         4.88m  
      4.70m  4.88m  4.81m            
  7 Hegland, Chloe               Penunsula Track          4.27m  
      2.71m  4.00m  4.27m            
  8 Kring, Taryn                 Langley Mustangs         3.47m  
      3.47m  3.01m  2.44m            
 
Women 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 HO, Meghan                   Norwesters              14.71m  
      12.91m  13.48m  14.71m            
  2 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                 12.66m  
      11.91m  10.17m  12.66m            
  3 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta        12.30m  
      8.46m  9.77m  12.30m            
  4 Harris, Caroline             Wvtfc                   11.37m  
      11.37m  FOUL  FOUL            
  5 Jacobsen, Sonja              Van Thunderbirds         7.34m  
      7.01m  7.34m  6.85m            
  6 Kring, Taryn                 Langley Mustangs         5.37m  
      5.37m  4.62m  5.11m            
  7 Sacre, Taylor                Norwesters               4.76m  
      FOUL  FOUL  4.76m            
 
Women 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hegland, Chloe               Penunsula Track         10.52m  
      9.28m  10.52m  PASS            
 -- Sacre, Taylor                Norwesters                 DNF  
      PASS  PASS  PASS            
 -- Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta           DNF  
      PASS  PASS  PASS            
 -- Vicic, Amy                   Ocean Athletics            DNF  
      PASS  PASS  PASS            
 
Women 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vicic, Amy                   Ocean Athletics          1.25m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.28 
      PPP  PPP    O    O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  2 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta         1.20m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
      PPP  PPP    O   XO    O    O    O  XXX 
  3 Harris, Caroline             Wvtfc                   J1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta        J1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP  PPP    O    O   XO    O  XXX 
  3 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  1.15m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP    O    O    O    O    O  XXX 
  6 Klootwyk, Emily              Langley Mustangs         1.10m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  7 Phipps, Jenna                Ocean Athletics          1.05m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
      PPP  XXO    O   XO  XXX 
  8 Vertteri, Alannah            South Fraser Tra         1.00m  
     0.90 0.95 1.00 1.05 
      PPP   XO   XO  XXX 
 
Women 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Korpach, Sarah               Ocean Athletics          3.62m   NWI 
     3.58m(-0.0) 3.62m(-0.0) FOUL(NWI)            
  2 Vertteri, Alannah            South Fraser Tra         3.42m   NWI 
     3.42m(-0.0) 3.24m(-0.0) 3.14m(-0.0)            
  3 Vicic, Amy                   Ocean Athletics          3.38m   NWI 
     3.21m(-0.0) 3.38m(-0.0) 3.21m(-0.0)            
  4 Phipps, Jenna                Ocean Athletics          3.36m   NWI 
     3.36m(-0.0) 3.16m(-0.0) 2.92m(-0.0)            
  5 Cattermole, A;exis           Coquitlam Cheeta         3.32m   NWI 
     3.32m(-0.0) 3.27m(-0.0) FOUL(NWI)            
  6 Smith, Kelsey                Coquitlam Cheeta         3.16m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.15m(-0.0) 3.16m(-0.0)            
  7 Bannerman, Jenika            Nanaimo Track            3.15m   NWI 
     3.01m(-0.0) 3.15m(-0.0) 3.09m(-0.0)            
  8 Watts-Watling, Keeley        Kelowna                  3.05m   NWI 
     2.84m(-0.0) 3.05m(-0.0) 2.84m(-0.0)            
  9 Geary, Caitlin               Chilliwack Track         2.58m   NWI 
     PASS(NWI) PASS(NWI) 2.58m(-0.0)            
 10 Kring, Taryn                 Langley Mustangs         1.86m   NWI 
     1.17m(-0.0) 1.85m(-0.0) 1.86m(-0.0)            
 
Men 10 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 North, Michael               Coquitlam Cheeta         8.36m  
      7.66m  7.58m  8.36m            
  2 Ingvaldson, Ben              South Fraser Tra         7.87m  
      7.60m  7.56m  7.87m            
  3 Hadath, Connor               Golden Ear               7.55m  
      7.55m  7.46m  6.99m            
  4 Ledding, Ayden               Kelowna                  7.10m  
      6.87m  7.10m  6.59m            
  5 Virk, Jordan                 Universal Track          7.04m  
      7.04m  6.70m  6.97m            
  6 Karamanian, Nicolaus         Golden Ear               7.01m  
      6.05m  6.26m  7.01m            
  7 Bush, Haden                  Sunshine Coast           6.42m  
      6.42m  6.21m  6.24m            
  8 Meldrum, Cameron             Chilliwack Track         6.30m  
      6.30m  FOUL  FOUL            
  9 Dhillon, Ranjodh             Ocean Athletics          5.34m  
      5.34m  4.90m  5.28m            
 
Men 10 Year Olds Javelin Throw 400 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Karamanian, Nicolaus         Golden Ear              23.45m  
      23.45m  20.82m  22.92m            
  2 Bush, Haden                  Sunshine Coast          19.30m  
      19.30m  19.29m  18.80m            
  3 Hadath, Connor               Golden Ear              18.87m  
      14.76m  18.87m  18.34m            
  4 Kouwenhoven, Riley           Kamloops                18.68m  
      18.68m  13.66m  17.83m            
  5 Lovely, Connor               Chilliwack Track        18.63m  
      14.79m  15.74m  18.63m            
  6 Ledding, Ayden               Kelowna                 17.18m  
      FOUL  17.18m  15.61m            
  7 Ko, Tanner                   Golden Ear              15.24m  
      15.24m  14.73m  14.12m            
  8 Taylor, Nikita               Kelowna                 14.19m  
      FOUL  13.63m  14.19m            
  9 Kokayko, Zach                Kelowna                 12.53m  
      11.71m  12.53m  FOUL            
 10 Ingvaldson, Ben              South Fraser Tra         9.28m  
      9.28m  FOUL  FOUL            
 
Men 10 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          3.85m   NWI 
     3.85m(-0.0) 3.74m(-0.0) 3.56m(-0.0)            
  2 Wadhwani, Nathan             Golden Ear               3.59m   NWI 
     3.53m(-0.0) 3.32m(-0.0) 3.59m(-0.0)            
  3 DE Visser, Andrew            Van Thunderbirds         3.57m   NWI 
     3.57m(-0.0) 3.44m(-0.0) FOUL(NWI)            
  4 Marshall, Ben                Langley Mustangs         3.53m   NWI 
     3.53m(-0.0) 3.37m(-0.0) FOUL(NWI)            
  5 Karamanian, Nicolaus         Golden Ear               3.43m   NWI 
     FOUL(NWI) 3.43m(-0.0) 3.22m(-0.0)            
  5 Ingvaldson, Ben              South Fraser Tra        J3.43m   NWI 
     3.43m(-0.0) FOUL(NWI) 3.12m(-0.0)            
  7 Payne, Cedric                Burnaby Striders         3.35m   NWI 
     3.07m(-0.0) 3.02m(-0.0) 3.35m(-0.0)            
  8 Bush, Haden                  Sunshine Coast           3.30m   NWI 
     3.10m(-0.0) 3.30m(-0.0) 2.83m(-0.0)            
  9 Ledding, Ayden               Kelowna                  3.26m   NWI 
     3.26m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 10 Lovely, Connor               Chilliwack Track         3.25m   NWI 
     3.25m(-0.0) 3.22m(-0.0) 3.12m(-0.0)            
 11 Hadath, Connor               Golden Ear               3.24m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 3.24m(-0.0)            
 12 Kokayko, Zach                Kelowna                  3.16m   NWI 
     2.96m(-0.0) 3.16m(-0.0) 3.15m(-0.0)            
 13 Muniak, Michael              South Fraser Tra         3.15m   NWI 
     FOUL(NWI) 1.70m(-0.0) 3.15m(-0.0)            
 14 Meldrum, Cameron             Chilliwack Track         3.00m   NWI 
     FOUL(NWI) 2.88m(-0.0) 3.00m(-0.0)            
 15 Ko, Tanner                   Golden Ear               2.96m   NWI 
     2.96m(-0.0) 2.90m(-0.0) 2.92m(-0.0)            
 16 Dunlop, Jared                Ridge Rockets TR         2.94m   NWI 
     2.90m(-0.0) 2.94m(-0.0) FOUL(NWI)            
 17 Taylor, Nikita               Kelowna                  2.91m   NWI 
     2.91m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 18 Guy, Jake                    Langley Mustangs         2.71m   NWI 
     1.88m(-0.0) 2.71m(-0.0) 2.39m(-0.0)            
 19 Charney, Landon              Kajaks                   2.44m   NWI 
     2.44m(-0.0) 2.14m(-0.0) 2.21m(-0.0)            
 20 Dhillon, Ranjodh             Ocean Athletics          2.07m   NWI 
     FOUL(NWI) 1.98m(-0.0) 2.07m(-0.0)            
 
Men 10 Year Olds Discus Throw 750 g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ingvaldson, Ben              South Fraser Tra        19.07m  
      19.07m  FOUL  FOUL         
  2 Muniak, Michael              South Fraser Tra        17.71m  
      14.13m  14.22m  17.71m         
  3 North, Michael               Coquitlam Cheeta        16.63m  
      16.20m  14.67m  16.63m         
  4 Ledding, Ayden               Kelowna                 14.29m  
      13.02m  14.29m  FOUL         
  5 Dhillon, Ranjodh             Ocean Athletics         11.87m  
      11.87m  FOUL  11.74m         
  6 DE Visser, Andrew            Van Thunderbirds        11.82m  
      10.63m  11.36m  11.82m            
  7 Taylor, Nikita               Kelowna                 11.50m  
      10.95m  11.47m  11.50m         
 -- Karamanian, Nicolaus         Golden Ear                FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Men 10 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DE Visser, Andrew            Van Thunderbirds         1.25m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.27 
      PPP  PPP    O    O    O    O   XO  XXX 
  2 Kits, Aidan                  Langley Mustangs         1.20m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
      PPP    O   XO    O    O    O  XXX 
  3 Muniak, Michael              South Fraser Tra         1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Karamanian, Nicolaus         Golden Ear               1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
      PPP    O    O    O    O  XXX 
  3 Taylor-Lewis, Adeyemi        Coquitlam Cheeta         1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O  XXO   XO   XO  XPP   XX 
  3 Ledding, Ayden               Kelowna                  1.15m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
       XO   XO    O    O  XXO  XXX 
  7 Bush, Haden                  Sunshine Coast           1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
      PPP    O    O  XXO  XXX 
  7 Marshall, Ben                Langley Mustangs         1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
      PPP    O   XO  XXO  XXX 
  7 Taylor, Nikita               Kelowna                  1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O   XO   XO  XXX 
  7 Szczawinski, Jacob           Penunsula Track          1.10m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
      PPP    O    O  XXO  XXX 
 11 Lovely, Connor               Chilliwack Track         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
      PPP    O   XO  XXX 
 11 Hadath, Connor               Golden Ear               1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
      PPP  PPP    O  XXX 
 11 Northey, Graden              Chilliwack Track         1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
      PPP    O    O  XXX 
 
Women 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Cho, Stephanie               Vancouver Olympi         3.43m   NWI 
     3.16m(NWI) 3.10m(NWI) 3.43m(NWI)            
  2 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          3.28m   NWI 
     3.10m(NWI) 3.13m(NWI) 3.28m(NWI)            
  3 Weaver, Katie                Norwesters               3.23m   NWI 
     3.05m(NWI) 3.23m(NWI) 3.21m(NWI)           
  4 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         3.13m   NWI 
     3.02m(NWI) 3.06m(NWI) 3.13m(NWI)            
  5 Eedy, Brooklyn               Vernon Track             2.91m   NWI 
     2.91m(NWI) 1.56m(NWI) 2.83m(NWI)            
  6 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         2.83m   NWI 
     2.83m(NWI) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
  7 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         2.57m   NWI 
     FOUL(NWI) 2.50m(NWI) 2.57m(NWI)            
  8 Kaler, Aesh                  Ocean Athletics          2.49m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 2.49m(NWI)            
  9 Chestnut, Jessie             Oceanside Track          2.33m   NWI 
     2.33m(NWI) 2.12m(NWI) 2.33m(NWI)            
 
Women 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea                Oceanside Track         J1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  1 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Muniak, Nicole               South Fraser Tra         1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Williams, Carly              Ridge Rockets TR         0.95m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 
        O    O   XO  XXX 
  5 Acosta, Maria                Norwesters               0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
  5 Jackson, Tayla               South Fraser Tra        J0.90m  
     0.85 0.90 0.95 
        O    O  XXX 
  7 Chestnut, Jessie             Oceanside Track          0.85m  
     0.85 0.90 
        O  XXX 
 -- Sutton, Shaila               Ridge Rockets TR            NH  
     0.85 
      XXX 
 -- Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta            NH  
     0.85 
      XXX 
 
Women 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hoey, Chelsea                Oceanside Track          5.85m  
      5.85m  5.75m  5.78m         
  2 Weaver, Katie                Norwesters               5.22m  
      5.22m  5.09m  4.02m         
  3 Jackson, Tayla               South Fraser Tra         4.73m  
      4.64m  4.62m  4.73m           
  4 Perry, Shivaughn             Coquitlam Cheeta         4.20m  
      3.69m  4.20m  3.61m         
  5 Evans, Anastasia             Coquitlam Cheeta         3.88m  
      3.65m  3.88m  3.61m         
  6 Sutton, Shaila               Ridge Rockets TR         3.87m  
      3.68m  3.87m  FOUL         
  7 Williams, Carly              Ridge Rockets TR         3.78m  
      3.78m  3.35m  3.38m         
  8 Eedy, Brooklyn               Vernon Track             3.71m  
      3.48m  3.71m  2.67m         
  9 Chestnut, Jessie             Oceanside Track          3.41m  
      2.72m  3.41m  FOUL         
 
Men 9 Year Olds High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Johnston, Williams           Unattached               1.15m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.17 
        P    O    O    P   XO    O  XXO  XXX 
  2 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         1.10m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Olafson, Carson              Chilliwack Track        J1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        O   XO    O    O  XXO  XXX 
  3 Jamieson, Liam               Prince George TR        J1.05m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 
        P   XO   XO   XO   XO  XXX 
  6 Bill, Lucas                  Norwesters               1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        P    O    O    O  XXX 
  6 Martinez, Fernando           Langley Mustangs        J1.00m  
     0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Men 9 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnston, Williams           Unattached               3.30m   NWI 
     3.30m(-0.0) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
  2 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         3.15m   NWI 
     PASS(NWI) 3.15m(-0.0) 3.11m(-0.0)            
  3 Wadhwani, Isaac              Golden Ear               2.98m   NWI 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 2.98m(-0.0)            
  4 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         2.86m   NWI 
     2.81m(-0.0) 2.86m(-0.0) FOUL(NWI)            
  5 McCartney, Keegan            Langley Mustangs         2.81m   NWI 
     2.72m(-0.0) 2.55m(-0.0) 2.81m(-0.0)            
  6 Jamieson, Parker             Prince George TR         2.74m   NWI 
     2.74m(-0.0) 2.41m(-0.0) 2.35m(-0.0)            
  7 Gill, Kabir                  Universal Track          2.62m   NWI 
     2.59m(-0.0) 2.52m(-0.0) 2.62m(-0.0)            
  8 Serban, Christopher          Nanaimo Track            2.61m   NWI 
     2.57m(-0.0) 2.61m(-0.0) 2.34m(-0.0)            
  9 Serban, Anthony              Nanaimo Track            2.54m   NWI 
     2.42m(-0.0) 2.52m(-0.0) 2.54m(-0.0)            
  9 Jamieson, Liam               Prince George TR         2.54m   NWI 
     2.54m(-0.0) 2.53m(-0.0) 2.47m(-0.0)            
 11 Benson, John                 Golden Ear               2.05m   NWI 
     2.05m(-0.0) 1.94m(-0.0) 1.62m(-0.0)            
 
Men 9 Year Olds Shot Put 2 kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dosanjh, Chitraj             Universal Track          6.78m  
      6.78m  6.61m  6.61m            
  2 Donnelly, Sean               Langley Mustangs         5.44m  
      5.05m  5.44m  4.75m            
  3 Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track            5.38m  
      5.38m  5.35m  FOUL            
  4 Chatten, Eric                Coquitlam Cheeta         5.12m  
      ND  5.12m  5.08m            
  5 Bill, Lucas                  Norwesters               4.90m  
      4.90m  4.83m  4.83m            
  6 Chatten, Adam                Coquitlam Cheeta         4.79m  
      3.86m  4.10m  4.79m            
  7 Stanley, Sheldon             Langley Mustangs         4.31m  
      FOUL  4.30m  4.31m            
  8 Serban, Anthony              Nanaimo Track            3.77m  
      3.77m  FOUL  FOUL            
  9 Serban, Christopher          Nanaimo Track            3.72m  
      3.54m  FOUL  3.72m            
 
Women 15 Year Olds 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Lauer, Shayna                Valley Royals          9:18.71  
 
Women 14 Year Olds 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Longmuir, Caley              Oceanside Track        9:20.99  
  2 Jenkins, Jessie              Oceanside Track       12:31.71  
 
Women 13 Year Olds 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Inglis, Rachael              Victoria Track         8:36.80  
 
Men 13 Year Olds 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaiesky, Kevin               Prince George TR       8:29.87  
 
Women 12 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rai, Simran                  Royal City Track       4:48.00  
  2 Louie, Jenavieve             Norwesters             5:12.40  
 
Men 12 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Moonie, Devon                Kamloops               5:22.27  
 
Women 11 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Aimee             Victoria Track         4:48.02  
  2 Carroll, MACKENZIE           Victoria Track         4:54.60  
  3 Chestnut, Taylor             Oceanside Track        4:58.20  
  4 Barton, Jessica              Golden Ear             5:06.55  
  5 Daviel, Patranella           Kajaks                 5:21.19  
  6 Jenkins, Caitlinn            Oceanside Track        5:50.63  
 
Men 11 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benson, Jake                 Golden Ear             5:22.82  
 
Men 10 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gaiesky, Sean                Prince George TR       5:58.70  
 
Women 9 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Henderson, Natalie           Victoria Track         6:17.48  
  2 Chestnut, Jessie             Oceanside Track        6:17.82  
 
Men 9 Year Olds 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Serban, Anthony              Nanaimo Track          5:48.26  
  2 Serban, Christopher          Nanaimo Track          6:22.04  
 -- Jallabert, Mathieu           Nanaimo Track               DQ  
 
Men 14 Year Olds Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Murray, Emerson              Kajaks                   5.52m   0.3 
     5.10m(0.5) 5.22m(0.2) 5.24m(0.2) FOUL(NWI) 5.52m(0.3) 5.36m(0.5)
  2 Barnes, Dyson                Valley Royals            5.41m  +0.0 
     5.12m(0.2) 5.10m(+0.0) 5.27m(0.3) 5.33m(-0.2) PASS(NWI) 5.41m(+0.0)
  3 Heldman, Jared               Langley Mustangs         5.31m  +0.0 
     FOUL(NWI) FOUL(NWI) 5.31m(+0.0) PASS(NWI) PASS(NWI) PASS(NWI)
  4 Prince, Spencer              Langley Mustangs         5.24m   0.3 
     5.24m(0.3) 5.16m(+0.0) FOUL(NWI) 1.90m(0.4) PASS(NWI) PASS(NWI)
  5 Den, James                   Penticton Athlet         5.22m   1.4 
     5.22m(1.4) 4.89m(+0.0) 4.68m(0.8) 4.88m(0.5) 4.81m(0.5) 4.72m(0.2)
  6 Duncan, Jordan               Prince George TR         5.17m  +0.0 
     4.63m(+0.0) 4.62m(-0.1) 4.88m(-0.3) 5.07m(0.3) 5.15m(+0.0) 5.17m(+0.0)
  7 D'Arcy, Chris                Van Thunderbirds         5.15m   0.9 
     5.01m(+0.0) 5.06m(+0.0) 5.08m(+0.0) 5.15m(0.9) 5.00m(0.3) 5.13m(0.2)
  8 Alain, Thomas                Golden Ear               4.89m  -0.1 
     4.74m(0.3) 4.87m(-0.4) 4.40m(0.4) 4.77m(+0.0) 4.89m(-0.1) 4.85m(0.2)
  9 Sutherland, Christopher      Langley Mustangs         4.80m   0.2 
     4.11m(0.4) 4.58m(0.2) 4.80m(0.2)            
 10 Kang, Karn                   South Fraser Tra         4.78m   0.2 
     4.48m(1.0) 4.66m(-0.1) 4.78m(0.2)            
 11 Stoochnoof, Nick             Cowichan Valley          4.59m   0.3 
     4.21m(+0.0) 4.41m(-0.1) 4.59m(0.3)            
 12 Pope, Stuart                 Langley Mustangs         4.56m  +0.0 
     4.56m(+0.0) 4.15m(-0.1) 4.56m(0.2)            
 13 Karidio, Ismael              Prince George TR         4.42m  +0.0 
     4.16m(+0.0) 4.42m(+0.0) 4.40m(0.2)            
 14 Schneebeli, Eric             Unattached               4.38m   0.2 
     4.09m(0.6) 4.38m(0.2) 4.06m(+0.0)            
 15 Lemercier, Mark              Vernon Track             4.34m   0.3 
     4.22m(0.3) 4.04m(-0.2) 4.34m(0.3)            
 16 Bhangu, Repindeep            Universal Track          4.18m   0.3 
     FOUL(NWI) 3.66m(+0.0) 4.18m(0.3)            
 17 Johnston, Morgan             Dove Bay High            3.88m   0.2 
     3.88m(0.2) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 18 Little, Sean                 Nanaimo Track            3.84m   0.3 
     3.84m(0.3) FOUL(NWI) FOUL(NWI)            
 
Men 12 Year Olds Hammer Throw
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bhandal, Pauljit             Kajaks                  28.39m  
      FOUL  26.67m  28.39m            
  2 Tranfield, Eric              Comox Valley Cou        23.31m  
      FOUL  FOUL  23.31m            
  3 Piaseczny, Konrad            South Fraser Tra        21.36m  
      FOUL  FOUL  21.36m            
  4 Horan, Jeff                  Trail Track             18.09m  
      17.35m  18.09m  17.85m