Licensed to BC Athletics Championship Meet
                                        Hy-Tek's Meet Manager 07/10/08 06:24 PM
                       BC Masters T&F Championships 2008                       
            South Surrey Track, Surrey, BC  - 06/20/08 to 06/22/08             
                                    Results                                    
 
Event 1  W55 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 4155 Shook, Karen        W57 Ceevacs, Duncan                27:44.18  
 
Event 1  M55 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4127 Hosford, Steve      M57 Kajaks, Richmond               18:33.55  
 
Event 1  M60 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4159 Swadling, Jim       M61 Lions Gate Road                18:02.71  
 
Event 2  W45 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                   1.12m  
 
Event 2  W55 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4116 Cochrane, Nancy     W56 Kajaks, Richmond                  1.15m  
 
Event 2  W65 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                   1.25m  
 
Event 2  W85 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                        0.82m  
 
Event 3  M50 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4171 Smiechowski, Zenon  M53 Unattached                       13.17m  
 
Event 3  M55 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4108 Brodeur, Don        M57 Peninsula Track                  11.84m  
 
Event 3  M60 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4162 Townsend, Ken       M63 Unattached                       13.19m  
 
Event 3  M70 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4100 Aadmi, Andy         M72 Tri City Greyhou                 12.71m  
  2 4118 Dhillon, Bakhshish  M70 Tri City Greyhou                 12.06m  
 
Event 3  M75 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                  7.91m  
 
Event 3  M90 Weight Throw
================================================================================
 Weights - men 50/59 25# - 60/69 20# - 70/79 16# - 80+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4142 Murray, Jim         M93 Unattached                        6.80m  
 
Event 4  M40 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4163 Van Ryswyk, Len     M44 South Fraser Tra                  1.55m  
 
Event 5  W40 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4170 MacDONALD, Judy     W41 Ocean Athletics                  10.27m  
 
Event 5  W45 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4115 Clements, Denise    W47 Alberni Valley T                 10.68m  
  2 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                   6.19m  
 
Event 5  W55 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4124 Hare, Rose          W59 Unattached                        8.60m  
 
Event 5  W65 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                   9.00m  
 
Event 5  W75 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle                  8.35m  
  2 4167 Turek, Mae          W76 Unattached                        6.33m  
 
Event 5  W85 Weight Throw
================================================================================
 Weights Thrown  - women 35/49 20# - 50/59 16# - 60+ 12#
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                        6.66m  
 
Event 6  W50 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4128 Jordan, Debbie      W51 Unattached                      5:36.53  
 
Event 6  W65 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4109 Brownie, Carol      W65 Unattached                      7:18.08  
 
Event 6  M40 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4129 Knoop, Mark         M41 Unattached                      4:25.01  
 
Event 6  M45 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4158 Smillie, Malcolm    M48 Team Adidas, Del                5:04.70  
 
Event 6  M50 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4152 Reimer, Paul        M53 Unattached                      4:29.21  
  2 4111 Callander, Mel      M53 Williams Lake Ro                5:43.65  
 -- 4135 Martinson, Brian    M50 Prince George Tr                    DNF  
 
Event 6  M55 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4127 Hosford, Steve      M57 Kajaks, Richmond                5:05.25  
 
Event 6  M60 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4148 Pawluk, Fred        M60 Kajaks, Richmond                5:20.24  
  2 4145 Oneil, Peter        M62 Unattached                      5:20.77  
 
Event 6  M75 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4122 Giegerich, Joe      M75 Nanaiamo Track C                6:53.58  
 
Event 7  M50 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4171 Smiechowski, Zenon  M53 Unattached                       37.00m  
 
Event 7  M55 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4108 Brodeur, Don        M57 Peninsula Track                  34.57m  
 
Event 7  M60 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4162 Townsend, Ken       M63 Unattached                       33.91m  
 
Event 7  M65 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4140 Morioka, Harold     M65 Tri City Greyhou                 31.51m  
 
Event 7  M70 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4118 Dhillon, Bakhshish  M70 Tri City Greyhou                 29.68m  
  2 4100 Aadmi, Andy         M72 Tri City Greyhou                 26.01m  
 
Event 7  M75 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4157 Sillantaus, Rainer  M78 Comox Valley Cou                 25.03m  
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                 20.42m  
  3 4122 Giegerich, Joe      M75 Nanaiamo Track C                 17.01m  
 
Event 7  M90 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4142 Murray, Jim         M93 Unattached                       15.24m  
 
Event 8  W40 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4161 Titus, Georgina     W43 Tri City Greyhou                  13.58   NWI  2  10   
  2 4165 Webber, Zelda       W40 Tri City Greyhou                  14.85   NWI  2   8   
 
Event 8  W45 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4154 Ross, Kim           W47 Phoenix Running                   13.44   NWI  2  10   
 
Event 8  W50 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4134 MacDOUGALL, Allyiso W51 South Fraser Tra                  17.28   NWI  2  10   
 
Event 8  W55 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4126 Hayley, Urith       W57 Tri City Greyhou                  16.28   NWI  2  10   
  2 4123 Hankey, Michelle    W59 Tri City Greyhou                  16.94   NWI  2   8   
 
Event 8  W70 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4151 Reed, Louise        W73 Calgary Track, A                  17.84   NWI  2  10   
  2 4132 Lee, Ella           W70 Tri City Greyhou                  20.04   NWI  2   8   
 
Event 8  W75 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4144 Noort, Klazina      W75 Tri City Greyhou                  21.75   NWI  4  10   
 
Event 8  W85 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached             23.80      25.05   NWI  4  10   
 
Event 8  M35 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4125 Harrower, Will      M36 Unattached             11.60      12.02   NWI  10   
  2 4172 Walker, Sam         M36 Langley Mustangs                  12.25   NWI   8   
 
Event 8  M40 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4163 Van Ryswyk, Len     M44 South Fraser Tra                  13.05   NWI  10   
 
Event 8  M45 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4102 Anaral, Alvin       M45 Unattached                        13.49   NWI  10   
 
Event 8  M50 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4113 Carwana, James      M53 Kajaks, Richmond                  13.57   NWI  10   
 
Event 8  M55 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4119 Dickson, Tom        M55 Valley Royals          11.88      12.09   NWI  10   
  2 4114 Cheema, Jagtar      M57 Tri City Greyhou                  13.74   NWI   8   
 
Event 8  M60 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4166 Winfield, John      M62 Kajaks, Richmond                  13.90   NWI  3  10   
  2 4104 Baker, Ray          M61 Unattached                        15.57   NWI  3   8   
  3 4120 Fowler, Les         M61 Tri City Greyhou                  15.71   NWI  3   6   
 
Event 8  M70 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4100 Aadmi, Andy         M72 Tri City Greyhou                  15.27   NWI  3  10   
  2 4121 Friesen, Les        M71 Tri City Greyhou                  15.36   NWI  3   8   
 
Event 8  M75 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4133 Lesage, Norm        M78 Tri City Greyhou                  15.54   NWI  4  10   
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                  17.18   NWI  4   8   
 
Event 8  M80 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4153 Robson, Les         M81 Tri City Greyhou                  18.46   NWI  4  10   
 
Event 8  M85 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4160 Thompson, Harry     M85 Unattached                        20.01   NWI  4  10   
 
Event 9  W40 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4170 MacDONALD, Judy     W41 Ocean Athletics                  31.05m  
  2 4161 Titus, Georgina     W43 Tri City Greyhou                 22.63m  
 
Event 9  W45 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4115 Clements, Denise    W47 Alberni Valley T                 24.41m  
  2 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                  19.31m  
 
Event 9  W50 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4134 MacDOUGALL, Allyiso W51 South Fraser Tra                 16.85m  
 
Event 9  W55 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4124 Hare, Rose          W59 Unattached                       23.26m  
 
Event 9  W60 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4147 Paulic, Linda       W63 Tri City Greyhou                 19.75m  
 
Event 9  W65 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                  18.34m  
 
Event 9  W75 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle                 20.55m  
  2 4167 Turek, Mae          W76 Unattached                       18.72m  
 
Event 9  W85 Discus Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                       13.92m  
 
Event 10  W55 400 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4123 Hankey, Michelle    W59 Tri City Greyhou                1:24.38  
 
Event 10  W65 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4109 Brownie, Carol      W65 Unattached                      1:37.24   2 
 
Event 10  W70 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4146 Palmason, Diane     W70 Tri City Greyhou                  78.88   2 
 
Event 10  M35 400 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4125 Harrower, Will      M36 Unattached             54.90      55.57  
 
Event 10  M40 400 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4129 Knoop, Mark         M41 Unattached                        53.81  
 
Event 10  M50 400 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4111 Callander, Mel      M53 Williams Lake Ro                  68.27  
 
Event 10  M55 400 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4105 Bell, Phil          M58 Tri City Greyhou                  69.06  
 
Event 10  M60 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4166 Winfield, John      M62 Kajaks, Richmond                  64.90   2 
  2 4145 Oneil, Peter        M62 Unattached                        68.27   1 
  3 4104 Baker, Ray          M61 Unattached                        68.69   1 
 
Event 10  M65 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4156 Shook, Vern         M66 Ceevacs, Duncan                   71.95   2 
 
Event 10  M70 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4169 Johnson, Gord       M70 Kajaks, Richmond                  68.47   2 
  2 4121 Friesen, Les        M71 Tri City Greyhou                  73.61   2 
 
Event 10  M80 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4153 Robson, Les         M81 Tri City Greyhou                1:34.91   2 
 
Event 10  M85 400 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4160 Thompson, Harry     M85 Unattached                      1:37.33   2 
 
Event 11  M50 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4171 Smiechowski, Zenon  M53 Unattached                       34.72m  
 
Event 11  M55 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4108 Brodeur, Don        M57 Peninsula Track                  29.26m  
 
Event 11  M60 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4162 Townsend, Ken       M63 Unattached                       28.32m  
 
Event 11  M70 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4118 Dhillon, Bakhshish  M70 Tri City Greyhou                 33.24m  
 
Event 11  M75 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4137 Monds, Douglas      M78 Unattached                       31.66m  
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                 18.15m  
 
Event 11  M90 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4142 Murray, Jim         M93 Unattached                       14.40m  
 
Event 14  W40 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4170 MacDONALD, Judy     W41 Ocean Athletics                  30.05m  
 
Event 14  W45 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4115 Clements, Denise    W47 Alberni Valley T                 30.91m  
  2 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                  18.22m  
 
Event 14  W55 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4124 Hare, Rose          W59 Unattached                       23.75m  
  2 4126 Hayley, Urith       W57 Tri City Greyhou                 20.84m  
 
Event 14  W65 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                  22.11m  
 
Event 14  W75 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle                 19.02m  
  2 4167 Turek, Mae          W76 Unattached                       17.94m  
 
Event 14  W85 Hammer Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                       13.32m  
 
Event 15  W55 300 Long Hurdles 30 inches
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4116 Cochrane, Nancy     W56 Kajaks, Richmond                  76.56  
 
Event 15  M60 300 Long Hurdles 30 inches
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4168 Brewer, Jess        M62 Kajaks, Richmond                  53.53  
 
Event 17  W55 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri City Greyhounds  'B'                                       66.18  
     1) Hankey, Michelle 59             2) Paulic, Linda 63               
     3) Cochrane, Nancy 56              4) Hayley, Urith 57               
 
Event 17  W70 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri City Greyhounds  'C'                                       75.15  
     1) Lee, Ella 70                    2) Noort, Klazina 75              
     3) Reed, Louise 73                 4) Palmason, Diane 70             
 
Event 17  M70 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri City Greyhounds  'D'                                       60.24  
     1) Johnson, Gord 70                2) Giegerich, Joe 75              
     3) Lesage, Norm 78                 4) Friesen, Les 71                
 
Event 18  W75 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle               24:12.16  
 
Event 20  M50 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4130 Kosierb, Marcel     M50 Unattached                        5.12m   0.3 
 
Event 20  M75 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4122 Giegerich, Joe      M75 Nanaiamo Track C                  3.49m  +0.0 
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                  2.61m   0.7 
 
Event 20  M80 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4153 Robson, Les         M81 Tri City Greyhou                  2.46m   0.4 
 
Event 21  W45 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4115 Clements, Denise    W47 Alberni Valley T                  8.94m  
  2 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                   6.19m  
 
Event 21  W50 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4134 MacDOUGALL, Allyiso W51 South Fraser Tra                  7.72m  
 
Event 21  W55 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4124 Hare, Rose          W59 Unattached                        9.10m  
 
Event 21  W60 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4147 Paulic, Linda       W63 Tri City Greyhou                  7.44m  
 
Event 21  W65 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                   8.05m  
 
Event 21  W75 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle                  6.91m  
  2 4167 Turek, Mae          W76 Unattached                        6.56m  
 
Event 21  W85 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                        4.60m  
 
Event 23  W40 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4161 Titus, Georgina     W43 Tri City Greyhou                  28.43   NWI  2 
  2 4165 Webber, Zelda       W40 Tri City Greyhou                  30.22   NWI  2 
 
Event 23  W45 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4154 Ross, Kim           W47 Phoenix Running                   27.89   NWI  2 
 
Event 23  W50 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4134 MacDOUGALL, Allyiso W51 South Fraser Tra                  35.25   NWI  2 
 
Event 23  W55 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4126 Hayley, Urith       W57 Tri City Greyhou                  33.85   NWI  2 
  2 4123 Hankey, Michelle    W59 Tri City Greyhou                  35.23   NWI  2 
 
Event 23  W70 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4146 Palmason, Diane     W70 Tri City Greyhou                  35.43   NWI  5 
  2 4151 Reed, Louise        W73 Calgary Track, A                  38.19   NWI  5 
  3 4132 Lee, Ella           W70 Tri City Greyhou                  42.10   NWI  5 
 
Event 23  W75 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4144 Noort, Klazina      W75 Tri City Greyhou                  45.19   NWI  5 
 
Event 23  W85 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached             49.83      58.31   NWI  5 
 
Event 23  M35 200 Meter Run
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4172 Walker, Sam         M36 Langley Mustangs                  24.55   NWI 
 
Event 23  M40 200 Meter Run
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4163 Van Ryswyk, Len     M44 South Fraser Tra                  26.72   NWI 
 
Event 23  M45 200 Meter Run
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4102 Anaral, Alvin       M45 Unattached                        27.66   NWI 
 
Event 23  M50 200 Meter Run
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4111 Callander, Mel      M53 Williams Lake Ro                  30.52   NWI 
 
Event 23  M55 200 Meter Run
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4119 Dickson, Tom        M55 Valley Royals          24.74      25.12   NWI 
  2 4114 Cheema, Jagtar      M57 Tri City Greyhou                  28.27   NWI 
  3 4105 Bell, Phil          M58 Tri City Greyhou                  31.09   NWI 
 
Event 23  M60 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4166 Winfield, John      M62 Kajaks, Richmond                  27.81   NWI  3 
  2 4104 Baker, Ray          M61 Unattached                        30.97   NWI  3 
  3 4120 Fowler, Les         M61 Tri City Greyhou                  31.71   NWI  3 
 
Event 23  M65 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4156 Shook, Vern         M66 Ceevacs, Duncan                   32.21   NWI  3 
 
Event 23  M70 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4121 Friesen, Les        M71 Tri City Greyhou                  32.16   NWI  3 
 
Event 23  M75 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4133 Lesage, Norm        M78 Tri City Greyhou                  33.23   NWI  4 
  2 4122 Giegerich, Joe      M75 Nanaiamo Track C                  35.49   NWI  4 
  3 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                  37.44   NWI  4 
 
Event 23  M80 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4153 Robson, Les         M81 Tri City Greyhou                  39.69   NWI  4 
 
Event 23  M85 200 Meter Run
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 4160 Thompson, Harry     M85 Unattached                        42.99   NWI  4 
 
Event 24  W50 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4128 Jordan, Debbie      W51 Unattached                      2:37.07   2 
 
Event 24  M40 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4129 Knoop, Mark         M41 Unattached                      2:00.68   2 
  2 4136 McCULLOCH, Warren   M42 Phoenix Running                 2:01.12   2 
 
Event 24  M45 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4158 Smillie, Malcolm    M48 Team Adidas, Del                2:20.80   2 
 
Event 24  M50 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 4152 Reimer, Paul        M53 Unattached                      2:12.13   2 
  2 4149 Perez, Carl         M54 Unattached                      2:35.76   2 
  3 4111 Callander, Mel      M53 Williams Lake Ro                2:46.82   2 
 
Event 24  M55 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4105 Bell, Phil          M58 Tri City Greyhou                2:43.74  
 
Event 24  M60 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4148 Pawluk, Fred        M60 Kajaks, Richmond                2:34.11  
  2 4145 Oneil, Peter        M62 Unattached                      2:36.24  
  3 4104 Baker, Ray          M61 Unattached                      2:44.93  
 
Event 24  M85 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- 4160 Thompson, Harry     M85 Unattached                           DQ  
 
Event 25  M40 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4117 Czekajlo, Rafal     M42 Unattached                       11.14m  
 
Event 25  M45 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4102 Anaral, Alvin       M45 Unattached                        7.40m  
 
Event 25  M55 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4108 Brodeur, Don        M57 Peninsula Track                  10.72m  
  2 4150 Pullen, Brock       M59 Unattached                        8.91m  
 
Event 25  M60 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4162 Townsend, Ken       M63 Unattached                       10.57m  
 
Event 25  M65 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4140 Morioka, Harold     M65 Tri City Greyhou                  9.15m  
 
Event 25  M70 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4100 Aadmi, Andy         M72 Tri City Greyhou                 10.05m  
  2 4118 Dhillon, Bakhshish  M70 Tri City Greyhou                  9.39m  
 
Event 25  M75 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4157 Sillantaus, Rainer  M78 Comox Valley Cou                 10.24m  
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                  6.27m  
 
Event 25  M90 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4142 Murray, Jim         M93 Unattached                        5.38m  
 
Event 26  W40 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4161 Titus, Georgina     W43 Tri City Greyhou                  4.73m  -0.1 
 
Event 26  W55 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4116 Cochrane, Nancy     W56 Kajaks, Richmond                  2.62m  +0.0 
 
Event 26  W85 Long Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                        1.65m  +0.0 
 
Event 27  W65 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4109 Brownie, Carol      W65 Unattached                      3:43.53  
 
Event 27  W70 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4146 Palmason, Diane     W70 Tri City Greyhou                3:18.15  
 
Event 28  W45 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4141 Murfitt, Anne       W48 Peninsula Track                  18.09m  
 
Event 28  W55 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4126 Hayley, Urith       W57 Tri City Greyhou                 18.98m  
 
Event 28  W60 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4147 Paulic, Linda       W63 Tri City Greyhou                 16.28m  
 
Event 28  W65 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4103 Anderson, Sandy     W68 Peninsula Track                  22.74m  
 
Event 28  W75 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4101 Acton, Myrtle       W75 Pentiction Athle                 16.06m  
  2 4167 Turek, Mae          W76 Unattached                       15.99m  
 
Event 28  W85 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                       11.78m  
 
Event 29  M50 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4130 Kosierb, Marcel     M50 Unattached                       10.08m   1.1 
 
Event 29  M65 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4164 Vipler, Jan         M66 Tri City Greyhou                  9.28m  +0.0 
 
Event 29  M80 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4153 Robson, Les         M81 Tri City Greyhou                  5.83m  -1.2 
 
Event 30  M45 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4139 Morgan, Kevin       M45 Unattached                       53.62m  
 
Event 30  M55 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4150 Pullen, Brock       M59 Unattached                       35.25m  
  2 4108 Brodeur, Don        M57 Peninsula Track                  34.19m  
 
Event 30  M60 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4162 Townsend, Ken       M63 Unattached                       32.39m  
 
Event 30  M70 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4100 Aadmi, Andy         M72 Tri City Greyhou                 24.31m  
 
Event 30  M75 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4157 Sillantaus, Rainer  M78 Comox Valley Cou                 27.69m  
  2 4106 Benson, Don         M75 New West Spartan                 20.07m  
  3 4122 Giegerich, Joe      M75 Nanaiamo Track C                 19.93m  
 
Event 30  M90 Javelin Throw
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 4142 Murray, Jim         M93 Unattached                        9.31m  
 
Event 31  W85 Triple Jump
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 4131 Kotelko, Olga       W89 Unattached                        4.05m   0.2 
 
Event 32  W55 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tri City Greyhounds  'A'                                     5:51.62  
     1) Hankey, Michelle 59             2) Hayley, Urith 57               
     3) Cochrane, Nancy 56              4) Palmason, Diane 70