Licensed to Valley Royals Track & Field Club              HY-TEK's Meet Manager
            Langley Pacific Invitational 2011 - 6/17/11 to 6/19/11             
                                Langley, B. C.                                 
                                    Results                                    
 
Event 5  W45 200 Meter Dash
=====================================================================
45 meet Reco:   27.89  6/20/09     Kim Ross, TRI-CITY GRE                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   750 CHE DAVISON        W48 VICTORIA TRA             36.57  -1.9 
 
Event 5  W55 200 Meter Dash
=====================================================================
55 meet Reco:   33.89  6/17/08     Urith Hayley, TCG                           
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   588 MARNE MCMILLIAN*   W59 UNATTACHED B             33.47  -1.9 
 
Event 5  W60 200 Meter Dash
=====================================================================
60 meet Reco:   32.23  6/20/09     Avril M. Douglas, KAJ                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   540 URITH V. HAYLEY    W60 TRI-CITY GRE             33.73  -1.9 
  2   601 KAREN SHOOK        W60 UNATTACHED B             34.61  -1.9 
 
Event 5  W70 200 Meter Dash
=====================================================================
70 meet Reco:   43.23  6/17/08     Ella Lee, TCG                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   535 CHRISTA BORTIGNON  W74 TRI-CITY GRE             35.91  -1.9 
 
Event 7  M60 200 Meter Dash
========================================================================
60 meet Reco:   27.66  6/17/06     Sewa Birring, TCG                           
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   537 JAGTAR S. CHEEMA   M60 TRI-CITY GRE             30.35  -2.2  2 
  2   539 LES FOWLER         M64 TRI-CITY GRE             32.60  -2.2  2 
 
Event 7  M65 200 Meter Dash
========================================================================
65 meet Reco:   28.48  6/17/06     Herb Gee, TCG                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   607 LEE SOUTHERN       M66 UNATTACHED B             29.82  -2.2  2 
  2   161 JESS BREWER        M65 KAJAKS TRACK             30.94  -2.2  2 
  3   150 BARRY F. ADAMS     M69 HERSHEY HARR             32.05  -2.2  2 
  4   602 VERN SHOOK         M69 UNATTACHED B             32.21  -2.2  2 
  5   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             32.78  -2.2  2 
 
Event 7  M75 200 Meter Dash
=====================================================================
75 meet Reco:   33.12  6/17/08     Norm Lesage                                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   549 GURDEV, SINGH NAGI M75 TRI-CITY GRE             36.04  -0.7 
 
Event 7  M80 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   582 NORMAN J. LESAGE   M81 UNATTACHED B             34.56  -0.7 
  2   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST             43.16  -0.7 
  3   554 LESLIE ROBSON      M84 TRI-CITY GRE             46.62  -0.7 
 
Event 7  M85 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   610 HARRY THOMPSON     M88 UNATTACHED B             46.06  -0.7 
 
Event 9  M35 200 Meter Dash
========================================================================
35 meet Reco:   24.50  6/16/07     Will Harrower, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   417 CHARLES OAMEN      M37 OCEAN ATHLET             23.92  -2.0  2 
 
Event 9  M45 200 Meter Dash
========================================================================
45 meet Reco:   25.85  6/20/09     Len Van Ryswyk, SOUTH FRASER                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   552 PETE PRETORIUS     M45 TRI-CITY GRE             25.67  -2.0  2 
  2   505 ALVIN AMARAL       M48 SOUTH FRASER             27.98  -2.0  2 
  3   574 ROD GETTEL         M45 UNATTACHED B             46.04  -2.0  2 
 
Event 9  M55 200 Meter Dash
=====================================================================
55 meet Reco:   25.79  6/20/09     Thomas A. Dickson, Valley Royals            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   631 BRUNO K. GARTNER   M58 UNIVERSAL AT             27.58  -2.0 
  2   551 AL PERCIVAL        M59 TRI-CITY GRE             28.52  -2.0 
  3    90 JASON WONG         M55 DEERFOOT ATH             29.61  -2.0 
 
Event 31  M40 110 Short Hurdles 39"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   580 TIMOTHY KROEKER    M40 UNATTACHED B             15.49   NWI 
 
Event 56  M35 800 Meter Run
================================================================
35 meet Reco:   2:10.84  6/17/06     Edwin de Gier, Deerfoot Athleti           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 ANDY BIENEFELD     M36 UNATTACHED B           2:30.05  
 
Event 56  M40 800 Meter Run
================================================================
40 meet Reco:   2:00.48  6/17/06     Steve Bachop, Prairie Inn Harr            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   442 JIAN ZHU           M42 OCEAN ATHLET           2:21.88  
 
Event 56  M45 800 Meter Run
================================================================
45 meet Reco:   2:06.34  6/19/04     Paul Reimer, Deerfoot Athleti             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   184 CHRISTOPHER MAIKA  M47 KAJAKS TRACK           2:18.85  
  2   515 GARY MOORE         M47 SOUTH FRASER           2:25.21  
 
Event 56  M50 800 Meter Run
================================================================
50 meet Reco:   2:09.41  6/18/05     Paul Reimer, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   193 MARK PINKARD       M51 KAJAKS TRACK           2:08.95  
  2   606 MALCOLM SMILLIE    M51 UNATTACHED B           2:19.37  
  3   431 BRAD SMITH         M50 OCEAN ATHLET           2:45.44  
 
Event 56  M55 800 Meter Run
================================================================
55 meet Reco:   2:14.71  6/15/02     Harold Morioka, TCG                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   836 GORDON CARSCADDEN  M55 VANCOUVER FA           2:20.31  
 
Event 56  M60 800 Meter Run
================================================================
60 meet Reco:   2:31.63  6/17/06     Bill Hollingshead, Bastion                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   175 STEVE HOSFORD      M60 KAJAKS TRACK           2:29.61  
  2   192 FRED PAWLUK        M63 KAJAKS TRACK           2:38.09  
 
Event 56  M65 800 Meter Run
================================================================
65 meet Reco:   2:30.19  6/14/03     Stephen Odwin, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   150 BARRY F. ADAMS     M69 HERSHEY HARR           2:58.30  
  1   547 BILL MCNAMARA      M69 TRI-CITY GRE           3:07.08  
  2   183 JAKE MADDEROM      M66 KAJAKS TRACK           3:22.62  
 
Event 56  M80 800 Meter Run
================================================================
80 meet Reco:   3:35.32  6/14/03     Harry Thompson, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   571 STAN FRYER         M82 UNATTACHED B           4:30.82  
 
Event 56  M85 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   610 HARRY THOMPSON     M88 UNATTACHED B           4:21.20  
 
Event 59  M18-19 800 Meter Run
================================================================
18-19 meet R:   1:55.78  6/20/09     Manpreet Dhaliwal                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   386 JAKE* BRUCHET      M18 OCEAN ATHLET           1:57.39  
  2   804 GURJOT S. BAL      M19 COASTAL TRAC           2:03.13  
  3   720 CHRISTOPHER MAINAR M18 VANCOUVER OL           2:22.49  
 
Event 59  M20-34 800 Meter Run
================================================================
20-34 meet R:   1:54.73  6/20/09     Shane Carlos, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   388 MICHAEL BUTLER     M21 OCEAN ATHLET           2:06.76  
 
Event 78  M18-19 3000 Meter Steeplechase 36"
================================================================
18-19 meet R:   11:06.46  6/19/09     Michael Butler, Ocean Athletics          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   453 DANIEL MEDLAND-MAR M19 OKANAGAN ATH          10:49.52  
 
Event 97  W40 100 Meter Dash
=====================================================================
40 meet Reco:   14.06  6/17/07     Georgina Titus, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   104 ANGELA ARON        W41 GOLDEN EARS              16.21  -1.2 
 
Event 97  W45 100 Meter Dash
=====================================================================
45 meet Reco:   13.47  6/21/09     Kim Ross, TRI-CITY GRE                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   750 CHE DAVISON        W48 VICTORIA TRA             17.51  -1.2 
 
Event 97  W60 100 Meter Dash
=====================================================================
60 meet Reco:   15.53  6/21/09     Avril M. Douglas, KAJ                       
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   540 URITH V. HAYLEY    W60 TRI-CITY GRE             16.30  -1.2 
 
Event 97  W70 100 Meter Dash
=====================================================================
70 meet Reco:   18.03  6/18/06     Louise Reed, Kajaks Indep                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   535 CHRISTA BORTIGNON  W74 TRI-CITY GRE             17.05  -1.2 
 
Event 97  W90 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   579 OLGA M. KOTELKO    W92 UNATTACHED B             28.09  -1.2 
 
Event 98  M60 100 Meter Dash
=====================================================================
60 meet Reco:   12.59  6/15/03     Harold Monioka, TCG                         
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   537 JAGTAR S. CHEEMA   M60 TRI-CITY GRE             14.39  -2.0 
  2   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV             15.44  -2.0 
  3   539 LES FOWLER         M64 TRI-CITY GRE             16.04  -2.0 
 
Event 98  M65 100 Meter Dash
========================================================================
65 meet Reco:   14.34  6/21/09     Herb Gee, TRI-CITY GRE                      
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   607 LEE SOUTHERN       M66 UNATTACHED B             14.35  -2.0  1 
  2   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             15.85  -2.0  1 
  3   602 VERN SHOOK         M69 UNATTACHED B             16.12  -2.3  2 
 
Event 98  M75 100 Meter Dash
=====================================================================
75 meet Reco:   14.55  6/19/05     Norm Lesage, TCG                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   549 GURDEV, SINGH NAGI M75 TRI-CITY GRE             16.87  -2.0 
 
Event 98  M80 100 Meter Dash
========================================================================
80 meet Reco:   17.12  6/15/03     Harry Thompson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   582 NORMAN J. LESAGE   M81 UNATTACHED B             16.24  -2.3  2 
  2   463 GORDON LARRY CHALM M82 PENTICTON AT             19.15  -2.3  2 
  3   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST             19.96  -2.3  2 
  4   544 PHILIP LEFEBURE    M80 TRI-CITY GRE             20.09  -2.3  2 
  5   554 LESLIE ROBSON      M84 TRI-CITY GRE             21.72  -2.3  2 
 
Event 98  M85 100 Meter Dash
========================================================================
85 meet Reco:   28.60  6/15/03     Ermo Kulmar, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   610 HARRY THOMPSON     M88 UNATTACHED B             21.93  -2.3  2 
 
Event 100  M35 100 Meter Dash
========================================================================
35 meet Reco:   12.11  6/18/08     Wll Harrower, UNA                           
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   417 CHARLES OAMEN      M37 OCEAN ATHLET             11.74  -1.6  2 
  2   600 RANDALL SHELDON    M39 UNATTACHED B             12.68  -1.6  2 
 
Event 100  M40 100 Meter Dash
========================================================================
40 meet Reco:   12.39  6/18/06     Chris Townsend, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   614 PAUL TSHINYAMA     M40 UNATTACHED B             12.14  -1.6  2 
  3   604 GARY SILVESTER     M42 UNATTACHED B             12.82  -1.6  2 
  4   862 JON CHOBOTER       M42 UNATTACHED B             13.61  -1.6  2 
 
Event 100  M45 100 Meter Dash
=====================================================================
45 meet Reco:   12.56  6/18/06     Lloyd Ferguson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   527 LEN VAN RYSWYK     M47 SOUTH FRASER             12.94  -1.6 
  2   505 ALVIN AMARAL       M48 SOUTH FRASER             13.89  -1.6 
 
Event 100  M55 100 Meter Dash
=====================================================================
55 meet Reco:   12.02  6/21/09     Thomas A. Dickson, Valley Royals            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   631 BRUNO K. GARTNER   M58 UNIVERSAL AT             13.53  -1.6 
  2   551 AL PERCIVAL        M59 TRI-CITY GRE             13.82  -1.6 
 
Event 129  W18-19 400 Long Hurdles 30"
================================================================
18-19 meet R:   61.65  6/19/05     Melissa Appelt, AMA                         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   787 HALEIGH M.* LLOYD  W19 COMOX VALLEY             61.82  
  2   726 DEVAN WIEBE        W18 VANCOUVER OL             62.72  
  3     3 SADE-MARIAH GREENI W18 BARBADOS                 64.91  
 
Event 132  M65 300 Long Hurdles 30"
================================================================
65 meet Reco:   52.31  6/21/09     Tony Badowski, TRI-CITY GRE                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   161 JESS BREWER        M65 KAJAKS TRACK             51.77  
  2   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             72.61  
 
Event 144  W45 400 Meter Dash
================================================================
45 meet Reco:   65.18  6/19/05     Sheree Bulter, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    89 JUDY E. SUMMERS    W47 DEERFOOT ATH             70.19  
 
Event 144  W50 400 Meter Dash
================================================================
50 meet Reco:   74.01  6/21/09     Deborah States, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   141 DEBORAH STATES     W53 GOLDEN EARS              73.02  
 
Event 144  W60 400 Meter Dash
================================================================
60 meet Reco:   70.50  6/21/09     Avril M. Douglas, KAJ                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   601 KAREN SHOOK        W60 UNATTACHED B           1:21.80  
 
Event 145  M35 400 Meter Dash
================================================================
35 meet Reco:   56.26  6/18/08     Sam Walker, LM                              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 ANDY BIENEFELD     M36 UNATTACHED B             64.98  
 
Event 145  M45 400 Meter Dash
================================================================
45 meet Reco:   55.41  6/21/09     Scott Kent, SOUTH FRASER                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   573 ALEXANDER GALO     M45 UNATTACHED B             58.55  
 
Event 145  M50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   193 MARK PINKARD       M51 KAJAKS TRACK             57.23  
  2   514 DAVID MOORE        M50 SOUTH FRASER             62.46  
 
Event 145  M65 400 Meter Dash
================================================================
65 meet Reco:   65.94  6/21/09     Tony Badowski, TRI-CITY GRE                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             74.55  
  1   547 BILL MCNAMARA      M69 TRI-CITY GRE             76.25  
 
Event 145  M75 400 Meter Dash
================================================================
75 meet Reco:   70.57  6/19/05     Norm Lesage, TCG                            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   533 ANDY C. AADMI      M75 TRI-CITY GRE             72.35  
 
Event 145  M80 400 Meter Dash
================================================================
80 meet Reco:   1:33.10  6/18/06     Harry Thompson, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   544 PHILIP LEFEBURE    M80 TRI-CITY GRE           1:53.82  
 
Event 180  W40 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   456 VERENA STRODA      W40 OKANAGAN ATH             1.40m  
 
Event 180  W70 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   535 CHRISTA BORTIGNON  W74 TRI-CITY GRE             1.05m  
 
Event 181  M40 High Jump
================================================================
40 meet Reco:   1.86m  6/17/06     Kevin Harrison, LangMus                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   361 DENYS KUVAIEV      M40 NORWESTERS T             1.60m  
 
Event 181  M45 High Jump
================================================================
45 meet Reco:   1.75m  6/21/09     Scott Rick, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   101 *SCOTT RICK        M47 FAIRHAVEN RUNNER        X1.80m  
  2   562 STAN CORFE         M49 UNATTACHED B             1.45m  
 
Event 181  M60 High Jump
================================================================
60 meet Reco:   1.50m  6/21/09     John Hawkins, WEST VANCOUV                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV             1.50m  
  2   467 ROBERT R. MCKAY    M61 PENTICTON AT             1.10m  
  3   555 HARDEV SINGH SANDH M62 TRI-CITY GRE             1.05m  
 
Event 181  M65 High Jump
================================================================
65 meet Reco:   1.30m  6/16/07     Les East, Peninsula Track                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             1.05m  
 
Event 181  M80 High Jump
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 --   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST                NH  
 
Event 203  M40 Long Jump
=====================================================================
40 meet Reco:   5.40m  6/16/07     Kevin Harrison, Langley Must                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   399 SCOTT FOSTER       M41 OCEAN ATHLET             5.87m  +0.0 
     5.87m(+0.0) 5.55m(+0.0) 5.77m(+0.0)    5.77m(+0.0)   
  2   614 PAUL TSHINYAMA     M40 UNATTACHED B             5.10m  +0.0 
     4.95m(0.4) 4.78m(0.1) FOUL(+0.0) 5.10m(+0.0) 4.92m(+0.0) FOUL     
 
Event 203  M45 Long Jump
=====================================================================
45 meet Reco:   5.03m  6/18/05     Rick Lloyd, Golden Ears                     
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1       LARRY LEMOINE      M46 UNATTACHED B             5.25m   0.1 
     4.74m(0.2) 4.85m(+0.0) 4.59m(+0.0) 4.78m(+0.0) 5.25m(0.1) 5.05m(-0.2)
  2   822 GORDON POLJAK      M48 OCEAN ATHLET             4.72m   NWI 
     4.40m(NWI) 4.67m(NWI) 4.72m(NWI)         
 
Event 203  M55 Long Jump
=====================================================================
55 meet Reco:   5.37m  6/17/06     John Hawkins, Westvan TFC                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   826 RAYMOND ALLEY      M55 UNATTACHED B             3.98m  +0.0 
     3.97m(0.2) 3.82m(0.3) 3.98m(+0.0)         
 
Event 203  M60 Long Jump
=====================================================================
60 meet Reco:   4.86m  6/15/02     Herb Gee, TCG                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV             4.67m  +0.0 
     4.59m(0.6) 4.67m(+0.0) 4.64m(+0.0) 4.50m(+0.0)      
 
Event 203  M65 Long Jump
=====================================================================
65 meet Reco:   4.58m  6/17/06     Herb Gee, TCG                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             3.55m   0.2 
     3.08m(+0.0) 3.55m(0.2)          3.28m(0.2)
  2   150 BARRY F. ADAMS     M69 HERSHEY HARR             3.50m   0.3 
     3.50m(0.3) 3.29m(+0.0)            
 
Event 203  M80 Long Jump
=====================================================================
80 meet Reco:   2.61m  6/20/09     Ike Thiessen, Langley Must                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   788 SEAN* KEANE        M18 UNATTACHED B             8.59m  +0.0 
     4.74m(0.2) 4.85m(+0.0) 8.59m(+0.0) 4.78m(+0.0) 5.25m(NWI) 5.23m(-0.2)
  2   831 CHRIS LAWORIE      M22 UNATTACHED B             4.70m  +0.0 
     4.70m(+0.0) 4.69m(+0.0)    4.14m(+0.0) 3.94m(+0.0) 4.69m(+0.0)
  3   463 GORDON LARRY CHALM M82 PENTICTON AT             2.92m  +0.0 
     2.92m(+0.0) 2.69m(+0.0) 2.80m(+0.0) 2.74m(+0.0) 2.77m(+0.0)   
  4   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST             2.30m   0.1 
     2.30m(0.1) 2.22m(0.2) FOUL              
  5   554 LESLIE ROBSON      M84 TRI-CITY GRE             2.21m  +0.0 
     FOUL      2.21m(+0.0) 2.07m(0.2)         
 
Event 242  W35 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
35 meet Reco:   9.78m  6/21/09     Debbie` Foote, UNATTACHED B                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   828 ROSA LINO          W38 UNATTACHED B             8.35m  
      7.25m  8.25m  7.54m  7.94m  8.35m  7.94m
 
Event 242  W45 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
45 meet Reco:   8.39m  6/21/09     Berni Juert, Ocean Athletics                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   750 CHE DAVISON        W48 VICTORIA TRA             6.73m  
      6.43m  6.52m  6.32m  6.73m  6.27m  6.40m
 
Event 242  W50 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
50 meet Reco:   7.67m  6/20/04     Robyn Janssens, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     1 DENISE L. CLEMENTS W51 ALBERNI VALL             9.53m  
      9.13m  8.94m  8.81m  9.53m  9.47m  9.07m
  2   462 ANNE J. MURFITT    W51 PENINSULA TR             6.76m  
      6.41m  6.20m  6.76m  6.63m  6.40m  6.28m
 
Event 242  W60 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
60 meet Reco:   8.97m  6/21/09     Rose Hare, UNATTACHED B                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   191 GABRIELLA MORO     W64 KAJAKS TRACK             9.07m  
      7.67m  9.07m  8.26m  8.59m  8.77m  8.90m
  2   173 ROSE HARE          W62 KAJAKS TRACK             8.69m  
      7.99m  8.37m  8.67m  8.64m  8.69m  FOUL
 
Event 242  W65 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
65 meet Reco:   7.74m  6/18/06     Sandy Anderson, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   356 DAWN COPPING       W69 NORWESTERS T             5.98m  
      5.98m  5.69m  4.89m  5.89m  5.17m  5.56m
 
Event 242  W70 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
70 meet Reco:   6.60m  6/18/06     Mae Turek, B C Sr. Club                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 SANDRA J. ANDERSON W71 PENINSULA TR             7.06m  
      6.46m  6.46m  6.94m  6.70m  6.90m  7.06m
  2   556 FRANCES M. STEINFE W73 TRI-CITY GRE             6.09m  
      5.80m  6.09m  5.44m  5.52m  5.64m  5.40m
 
Event 242  W75 Shot Put 4 kg /3kg/2k
================================================================
75 meet Reco:   6.79m  6/17/07     Mae Turek, B C Sr. Club                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   353 MYRTLE ACTON       W78 NORWESTERS T             7.65m  
      6.96m  6.57m  7.04m  7.46m  7.65m  7.41m
 
Event 243  M60 Shot Put 7.26,6.00,5.
================================================================
60 meet Reco:   12.20m  6/15/03     Mike Woodworth, PEN                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   461 DON BRODEUR        M60 PENINSULA TR            11.74m  
      10.98m  11.05m  11.23m  11.32m  FOUL  11.74m
  2   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV            11.46m  
      11.18m  FOUL  11.05m  FOUL  11.03m  11.46m
  3   555 HARDEV SINGH SANDH M62 TRI-CITY GRE            11.18m  
         11.18m  FOUL  11.05m  FOUL  11.03m
  4   467 ROBERT R. MCKAY    M61 PENTICTON AT            10.47m  
      8.89m  10.04m  10.13m  10.47m  10.43m  10.38m
  5   558 DAVID ULIS         M63 TRI-CITY GRE            10.10m  
      9.37m  9.75m  9.08m  9.55m  9.82m  10.10m
 
Event 243  M65 Shot Put 7.26,6.00,5.
================================================================
65 meet Reco:   10.54m  6/19/05     Stan Hurton, Westvan TFC                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE             8.92m  
      8.71m  8.22m  8.77m  8.25m  8.92m  FOUL
  2   548 HAROLD MORIOKA     M68 TRI-CITY GRE             8.75m  
      8.52m  8.60m  8.75m  8.69m  8.74m  8.74m
 
Event 243  M70 Shot Put 7.26,6.00,5.
================================================================
70 meet Reco:   11.90m  6/18/06     Neil Saling, Portland Masters              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   538 BAKHSHISH DHILLON  M73 TRI-CITY GRE             8.62m  
      8.58m  FOUL  8.38m  8.34m  8.21m  8.62m
 
Event 243  M75 Shot Put 7.26,6.00,5.
================================================================
75 meet Reco:   11.27m  6/19/05     Rainer Sillantaus, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   533 ANDY C. AADMI      M75 TRI-CITY GRE             9.52m  
      8.91m  9.17m  FOUL  9.52m  FOUL  FOUL
 
Event 243  M80 Shot Put 7.26,6.00,5.
================================================================
80 meet Reco:   10.32m  6/16/02     Garry Bachman, TC                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   603 RAINER SILLANTAUS  M81 UNATTACHED B            11.25m  
      11.23m  FOUL  11.25m  11.08m  10.92m  10.93m
  2   463 GORDON LARRY CHALM M82 PENTICTON AT             7.34m  
      7.34m  6.77m  7.17m  7.19m  6.87m  6.92m
  3   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST             6.69m  
      5.76m  6.22m  6.19m  5.73m  6.35m  6.69m
 
Event 265  M45 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
45 meet Reco:   34.71m  6/17/06     Robert Lefevre, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1       LARRY LEMOINE      M46 UNATTACHED B            30.05m  
      30.05m  FOUL  25.42m  26.73m  25.14m  FOUL
  2   757 SEAN STEELE        M49 VICTORIA TRA            29.92m  
      FOUL  FOUL  27.06m  26.39m  29.92m  FOUL
 
Event 265  M50 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
50 meet Reco:   41.58m  6/18/05     Murray Hall, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   567 PAVITAR DOSANJH    M50 UNATTACHED B            41.27m  
      40.37m  FOUL  FOUL  FOUL  41.27m  FOUL
 
Event 265  M55 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
55 meet Reco:   37.47m  6/17/06     John Hawkins, Westvan TFC                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   546 DAVE N. MCDONALD   M57 TRI-CITY GRE            34.04m  
      FOUL  34.04m  FOUL  32.50m  31.14m   
  2   564 JOHN DE KLEER      M57 UNATTACHED B            30.77m  
      26.14m  FOUL  FOUL  29.43m  30.77m  29.36m
 
Event 265  M60 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
60 meet Reco:   42.54m  6/17/06     Warren Hamill, Comox Valley                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   461 DON BRODEUR        M60 PENINSULA TR            43.18m  
      37.20m  FOUL  38.60m  38.58m  43.18m  FOUL
  2   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV            36.74m  
      28.75m  34.55m  FOUL  35.47m  35.82m  36.74m
  3   558 DAVID ULIS         M63 TRI-CITY GRE            32.14m  
      FOUL  32.14m  26.60m  31.67m  FOUL  FOUL
  4   467 ROBERT R. MCKAY    M61 PENTICTON AT            31.71m  
      26.04m  FOUL  28.58m  FOUL  31.71m  FOUL
 
Event 265  M65 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
65 meet Reco:   35.73m  6/15/02     Stan Hurton, NORW                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   613 KEN A. TOWNSEND    M66 UNATTACHED B            34.64m  
      FOUL  32.64m  34.64m  FOUL  34.35m  31.87m
  2   548 HAROLD MORIOKA     M68 TRI-CITY GRE            30.81m  
      25.57m  29.18m  27.55m  29.41m  30.81m   
  3   150 BARRY F. ADAMS     M69 HERSHEY HARR            23.71m  
      23.65m  23.71m  FOUL         
 
Event 265  M70 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
70 meet Reco:   40.70m  6/17/06     Neil Saling, Portland Masters              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   590 MIKE MIYOSHI       M70 UNATTACHED B            34.57m  
      34.57m  FOUL  31.44m  FOUL  25.22m  33.36m
  2   538 BAKHSHISH DHILLON  M73 TRI-CITY GRE            27.81m  
      26.34m  26.45m  27.41m  24.85m  24.77m  27.81m
 
Event 265  M75 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
75 meet Reco:   25.96m  6/17/06     Rainer Sillantaus, TCG                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   751 GERARD D. DUMAS    M76 VICTORIA TRA            19.19m  
         16.22m  FOUL  18.88m  19.19m  FOUL
  2   466 BRUCE MCDONALD     M77 PENTICTON AT            16.15m  
      16.15m  15.09m  15.13m  13.71m  FOUL  FOUL
 
Event 265  M80 Discus Throw 2.00,1.50,1
================================================================
80 meet Reco:   28.01m  6/15/02     Garry Bachman, TC                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   603 RAINER SILLANTAUS  M81 UNATTACHED B            21.81m  
      18.44m  FOUL  FOUL  21.15m  19.26m  21.81m
  2   463 GORDON LARRY CHALM M82 PENTICTON AT            19.00m  
      FOUL  FOUL  19.00m  17.47m  17.08m  FOUL
 
Event 284  W45 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
45 meet Reco:   19.33m  6/17/07     Anne Murfitt, Peninsula Track              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   750 CHE DAVISON        W48 VICTORIA TRA            17.01m  
  2   211 SUSAN ENDERSBY     W49 KAMLOOPS TRA            15.06m  
 
Event 284  W50 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
50 meet Reco:   27.07m  6/18/06     Robyn Janssens, LangMus                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     1 DENISE L. CLEMENTS W51 ALBERNI VALL            33.01m  
  2   462 ANNE J. MURFITT    W51 PENINSULA TR            24.17m  
 
Event 284  W60 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
60 meet Reco:   30.53m  6/21/09     Rose Hare, UNATTACHED B                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   173 ROSE HARE          W62 KAJAKS TRACK            28.99m  
  2   191 GABRIELLA MORO     W64 KAJAKS TRACK            21.16m  
 
Event 284  W65 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
65 meet Reco:   22.02m  6/17/07     Sandy Anderson, Peninsula Track            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   356 DAWN COPPING       W69 NORWESTERS T            23.17m  
      21.38m  22.44m  19.94m  23.17m  FOUL  19.56m
 
Event 284  W70 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
70 meet Reco:   17.03m  6/18/06     Mae Turek, B C Sr. Club                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 SANDRA J. ANDERSON W71 PENINSULA TR            21.43m  
      21.42m  21.30m  21.43m  FOUL  20.96m  FOUL
 
Event 284  W75 Hammer Throw 4kg /3kg/2k
================================================================
75 meet Reco:   16.07m  6/17/07     Mae Turek, B C Sr. Club                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   353 MYRTLE ACTON       W78 NORWESTERS T            18.79m  
      FOUL  18.72m  16.60m  14.77m  18.79m  FOUL
 
Event 285  M55 Hammer Throw
================================================================
55 meet Reco:   40.55m  6/15/03     Steve James, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   546 DAVE N. MCDONALD   M57 TRI-CITY GRE            36.47m  
      32.21m  34.37m  34.52m  FOUL  35.76m  36.47m
 
Event 285  M60 Hammer Throw
================================================================
60 meet Reco:   49.08m  6/17/07     George Mathews, HAMMER IDAHO               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   461 DON BRODEUR        M60 PENINSULA TR            34.45m  
      31.98m  34.45m  33.52m  FOUL  32.33m  32.63m
  2   467 ROBERT R. MCKAY    M61 PENTICTON AT            29.54m  
      29.40m  28.97m  29.10m  28.37m  29.40m  29.54m
  3   555 HARDEV SINGH SANDH M62 TRI-CITY GRE            25.20m  
      24.72m  25.20m  24.79m  24.73m  22.09m  23.11m
 
Event 285  M65 Hammer Throw
================================================================
65 meet Reco:   36.96m  6/15/03     Stan Hurton, NORW                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   613 KEN A. TOWNSEND    M66 UNATTACHED B            28.65m  
      28.65m  26.21m  26.03m  24.77m  FOUL  23.31m
 
Event 285  M70 Hammer Throw
================================================================
70 meet Reco:   36.83m  6/18/06     Andy Aadmi, Kajaks Indep                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   538 BAKHSHISH DHILLON  M73 TRI-CITY GRE            30.33m  
      FOUL  FOUL  FOUL  23.79m  30.33m  29.46m
 
Event 285  M75 Hammer Throw
================================================================
75 meet Reco:   18.45m  6/17/07     Ike Thiessen, Langley Must                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 BRUCE MCDONALD     M77 PENTICTON AT            17.12m  
      15.02m  16.03m  FOUL  17.12m  16.25m  15.88m
 
Event 285  M80 Hammer Throw
================================================================
80 meet Reco:   28.95m  6/16/02     Garry Bachman, TC                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   463 GORDON LARRY CHALM M82 PENTICTON AT            27.23m  
      24.11m  26.54m  27.23m  26.91m  26.42m  27.17m
  2   786 IKE THEISESEN      M82 LANGLEY MUST            16.41m  
      16.32m  15.98m  15.20m  16.33m  14.91m  16.41m
 
Event 300  W45 Javelin Throw
================================================================
45 meet Reco:   15.26m  6/17/06     Anne Murfitt, Peninsula Track              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   557 GEORGINA TITUS     W46 TRI-CITY GRE            26.03m  
      23.71m  22.87m  26.03m           
  2   750 CHE DAVISON        W48 VICTORIA TRA            18.33m  
      17.36m  15.04m  16.77m  18.33m  15.86m  17.97m
  3   211 SUSAN ENDERSBY     W49 KAMLOOPS TRA            14.52m  
      10.36m     14.52m  12.20m  13.80m   
 
Event 300  W50 Javelin Throw
================================================================
50 meet Reco:   22.73m  6/17/06     Wendy Woodworth, Vancouver Island          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   541 LEEANE HOWARD      W50 TRI-CITY GRE            24.48m  
      21.43m  24.48m  21.22m  21.64m  22.01m  22.58m
  2   462 ANNE J. MURFITT    W51 PENINSULA TR            17.65m  
      17.00m  16.46m  16.23m  15.80m  17.65m  16.68m
 
Event 300  W60 Javelin Throw
================================================================
60 meet Reco:   31.32m  6/14/03     Marg Radcliffe, NAN                        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   173 ROSE HARE          W62 KAJAKS TRACK            20.30m  
      17.95m  19.98m  19.66m  20.02m  20.30m  18.85m
 
Event 300  W70 Javelin Throw
================================================================
70 meet Reco:   15.75m  6/19/04     Mae Turek, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 SANDRA J. ANDERSON W71 PENINSULA TR            16.67m  
      15.58m  16.25m  16.67m     15.65m  16.15m
 
Event 300  W75 Javelin Throw
================================================================
75 meet Reco:   15.15m  6/16/07     Mae Turek, B C Sr. Club                    
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   353 MYRTLE ACTON       W78 NORWESTERS T            17.40m  
      12.30m  13.76m  16.85m  17.40m  16.58m  15.19m
 
Event 300  W90 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   579 OLGA M. KOTELKO    W92 UNATTACHED B            11.36m  
      10.28m  11.36m  10.88m         
 
Event 301  M55 Javelin Throw
================================================================
55 meet Reco:   42.21m  6/19/04     John Hawkins, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   546 DAVE N. MCDONALD   M57 TRI-CITY GRE            36.46m  
      31.50m  36.46m  33.36m         
  2   564 JOHN DE KLEER      M57 UNATTACHED B            31.34m  
      31.34m  25.95m  28.82m        27.22m
 
Event 301  M60 Javelin Throw
================================================================
60 meet Reco:   41.32m  6/20/09     John Hawkins, WEST VANCOUV                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV            35.93m  
      35.93m  31.47m     34.26m  35.73m  34.51m
  2   558 DAVID ULIS         M63 TRI-CITY GRE            28.43m  
      26.11m  24.93m  26.05m  25.80m  27.19m  28.43m
  3   467 ROBERT R. MCKAY    M61 PENTICTON AT            27.87m  
      25.84m  26.80m  24.35m  27.47m  27.87m  27.63m
  4   555 HARDEV SINGH SANDH M62 TRI-CITY GRE            16.73m  
      15.13m  16.73m x             
 
Event 301  M65 Javelin Throw
================================================================
65 meet Reco:   34.42m  6/17/08     Mike Miyoshi, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   613 KEN A. TOWNSEND    M66 UNATTACHED B            30.64m  
      28.31m  26.97m  30.38m  30.64m  28.57m   
  2   542 GRANT G. LAMOTHE   M67 TRI-CITY GRE            29.64m  
      28.51m  25.37m     28.65m  29.64m  26.95m
  3   150 BARRY F. ADAMS     M69 HERSHEY HARR            25.81m  
      24.58m     23.64m  25.81m  25.36m  24.30m
 
Event 301  M70 Javelin Throw
================================================================
70 meet Reco:   31.00m  6/14/03     Rainer Sillantaus, TCG                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   590 MIKE MIYOSHI       M70 UNATTACHED B            33.11m  
      30.12m  27.08m  30.79m  33.11m  31.21m  32.85m
 
Event 301  M75 Javelin Throw
================================================================
75 meet Reco:   31.50m  6/17/06     Rainer Sillantaus, TCG                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   466 BRUCE MCDONALD     M77 PENTICTON AT            14.12m  
         11.82m  11.73m     13.06m  14.12m
 
Event 301  M80 Javelin Throw
================================================================
80 meet Reco:   23.37m  6/15/02     Garry Bachman, TC                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   603 RAINER SILLANTAUS  M81 UNATTACHED B            27.49m  
      26.86m  26.39m  22.05m  26.30m  27.49m   
 
Event 356  M35 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 ANDY BIENEFELD     M36 UNATTACHED B          11:20.46  
 
Event 356  M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    33 RON WICHMANN       M56 CHILLIWACK T          11:53.71  
 
Event 414  W45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   748 NANCY CRAIG        W46 VICTORIA TRA             2.30m  
 
Event 414  W50 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 --   462 ANNE J. MURFITT    W51 PENINSULA TR                NH  
 
Event 414  W70 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   460 SANDRA J. ANDERSON W71 PENINSULA TR             1.50m  
 
Event 415  M45 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   562 STAN CORFE         M49 UNATTACHED B             3.45m  
  1   757 SEAN STEELE        M49 VICTORIA TRA             3.00m  
  2   527 LEN VAN RYSWYK     M47 SOUTH FRASER             3.15m  
  3   822 GORDON POLJAK      M48 OCEAN ATHLET             3.00m  
 
Event 415  M60 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV             3.00m  
 
Event 415  M75 Pole Vault
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   751 GERARD D. DUMAS    M76 VICTORIA TRA             1.40m  
 
Event 421  M20-99 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    91 HIBAN AHMED        M23 ELITE TRACK            9:14.99  
 
Event 423  M60 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   767 JOHN HAWKINS       M62 WEST VANCOUV             20.46  -1.3 
 
Event 423  M65 100 Short Hurdles 33"
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   161 JESS BREWER        M65 KAJAKS TRACK             20.18  -1.3 
 
Event 425  M22-50 Shot Put
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   775 SHAUN T51 MCKENZIE M40 WHEELCHAIR SPORT        14.62m  
      14.31m  13.05m  14.62m  13.60m  14.00m  13.62m
  2   776 COLIN  F53 MORROW  M23 WHEELCHAIR SPORT         4.22m  
      3.99m  4.09m  3.81m  4.07m  4.22m  4.10m
  3   824 ANDREW F52* DAVIS  M26 WC RACE SERI             4.01m  
      3.31m  3.52m  3.75m  3.64m  4.01m  3.79m
 
Event 441  W45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   381 JEANIE BEZDAN      W46 OCEAN ATHLET           2:27.90  
  2   620 SARAH SMITH        W46 UNATTACHED USA         2:36.04  
 
Event 441  W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   391 MAUREEN DE ST. CRO W58 OCEAN ATHLET           2:50.28  
 
Event 442  W60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   560 LYNETTE L. BALDOCK W64 UNATTACHED B           7:36.50  
 
Event 442  W75 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   187 GWEN MCFARLAN      W77 KAJAKS TRACK           7:43.27  
 
Event 443  M35 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   561 ANDY BIENEFELD     M36 UNATTACHED B           5:05.12  
 
Event 443  M45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   852 NORMAN C. TINKHAM  M47 GOLDEN EARS            4:42.49  
  2   184 CHRISTOPHER MAIKA  M47 KAJAKS TRACK           5:01.17  
 
Event 443  M50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   193 MARK PINKARD       M51 KAJAKS TRACK           4:39.52  
  2   606 MALCOLM SMILLIE    M51 UNATTACHED B           4:50.01  
  3   422 DAVID RIBEIRO      M50 OCEAN ATHLET           5:06.73  
 
Event 443  M55 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   844 PAUL REIMER        M56 UNATTACHED B           4:44.51  
  2   836 GORDON CARSCADDEN  M55 VANCOUVER FA           4:50.78  
 
Event 443  M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   175 STEVE HOSFORD      M60 KAJAKS TRACK           5:18.82  
  2   192 FRED PAWLUK        M63 KAJAKS TRACK           5:26.89  
 
Event 443  M80 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   571 STAN FRYER         M82 UNATTACHED B           9:13.01  
 
Event 443  M85 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   610 HARRY THOMPSON     M88 UNATTACHED B           9:06.10